Dagblad STADSNIEUWS C. H. van DOORN Zn., De Blauwe Week besloten op Birkhoven Oud-burgemeester Eggink ten grave gedragen Zomerpostzegels en T.B.C.-bestrijding PINKSTERDAGEN BRACHTEN GROOTE DRUKTE r STRIJDERS TEGEN DEN DRANKE bliezen verzamelen Route propaganda- marsch Z.U.T. Groote belangstelling op begraafplaats te Maarssen Voorjaarsbal van Bert Kamperman EN TOCH GEEN ONGELUKKEN Th EN oude traditie getrouw, heb- cle de beide Pinksterdagen zich in onze stad weer gekenmerkt door een groote verkeersdrukte. Vooral de dag van gisteren bracht heel wat menschen en vervoermiddelen op straat. De Noord-Oostenwind, die eersten Pinksterdag menigeen weer hield van verre tochten, liet zich Maandag niet zoo gelden en was aanmerkelijk geluwd, zonder dat men nu bepaald van een warmen zomerdag kon spreken. Alom heeft men echter gaarne genoegen geno men met deze weersverhetering cn zich in grooten getale naar buiten begeven. Jörgen Falk Rönnef LAATSTE BERICHTEN VAN DOORN PRACHT COLLEC TIE RACKETS AMERSFOORT Een zonderling heerschap Rouwbeklag van H. M. de Koningin aan Mevrouw Snijders A.Z. P.C. WINT DE FINALE De Pedaalridders Ie BLAD PAG. 3 AMKKSFUORTSCH DAGBLAD DINSDAG 30 MEI 1939 J Duizenden bijeen in het Openluchttheater Er is door de drinkgewoonte veel ellende ontstaan r\E Blauwe Week Actie is gis- JLs teren beëindigd met een massale sluitingsdemonstratie in het tot de laatste plaats bezette openluchttheater op Birkhoven. lenige duizenden drankbestrij ders uit het geheele land waren opgekomen om in onze stad uiting te geven aan hun wil tot verban ning van den drank uit de samen- léPig. Er waren naar schatting ruim vijfduizend betoogers bijeen en in den namiddagxijdens den optocht, wemelde het van de ba nieren en vaandels. Op het terrein gaven verschillende autoriteiten van hun interesse blijk. De groote meeting werd door een tweetal wijdingssamenkomsten vooraf gegaan. Eén vond er plaats in Amicitia, Onder auspiciën van de Internationale Orde van Goede Tempelieren. Dr. J. M. B, Cohen, predikant te Dokkum, voerde er het woord en mevrouw Dini Lenstr Smit zong- een aantal lierleren, begeleid door Wim Ripken. Uitgaande van En- kratela werd er een soortgelijke samen komst gehouden in de Emmakerk. Hier spraken ds. H. W. A, Voorhoeve, uit Den Bosch,'en ds. P. N. Kruiswijk, uit Hilversum. Na afloop van deze plechtigheid toog een groot, aantal der aanwezigen naar hét openluchttheater, waar reeds velen wachtten op het openingswoord. Dit werd uitgesproken door den voorzitter van de Blauwe week-commissie, de heer J. C. Rugaat, uit Apeldoorn. Hij noemde deze bijeenkomst een buitengewone be tooging. Buitengewoon wegens de zeer groote belangstelling en niet in de laat ste plaats ook door de bijzondere om standigheden, waaronder dit jaar de strijd tegen den alcohol gestreden moet Worden. r Velen zeggen van ons, zoo sprak hij, Öat wij slechts „principe-ruiters" zijn. Wie dit zeggen, onderschatten onze roe ping. Het is'een zedelijke en maatschap pelijke noodzaak om op de bres te staan voor de geheelonthouding. Maar al te gemakkelijk wordt in dezen bewogen tijd de aandacht van ons werk afgeleid, "t mag niet gebeuren. Want al te snel zouden de resultaten, in vroeger jaren bevochten, verloren gaan. Nu kunnen er regeeringsbesluiten verwacht worden, Waardoor de alcohol tegen lageren prijs op de markt gebracht zal worden. Dit vooruitzicht noopt ons ertoe, eens te meer alle krachten.in te spannen. Nadat eenige goed geschoolde onthou ders-koren, onder leiding van den heer Meyer Smeer, het lied „Vrij" van Otto de Nobel' en „Heerlijk is 't. te strijden" van P, J. Pötgieser ten gehoore hadden gebracht, trad dr. A. H. Edelkoort ach ter de microfoon tot het houden van een rede. Dr. A. H. Edelkoort spreekt „Ik wil mij tot u wenden als men ach tot mensch". zoo ving hij aan. Men mag van een mensch niet venvachten, dat hij geen medelijden kent. Een creatuur zonder medege voel, is niet waardig den naam mensch te dragen. „Welnu," aldus vervolgde spreker, „ik doe een be roep op uw medelijden met hen, die slachtoffer zijn van den alcohol." Er is door de drinkgewoonte veel el lende ontstaan. En het zijn de men- echon, die deze verderfelijke gewoonte in stand houden. Daarom zijn wij allen verantwoordelijk voor deze smet op het volksleven. Daarom ook moet heel het volk zich eendrachtig en krachtig ver zetten tegen het alcoholisme. Als christenen hebben wij een koste lijk goed: wij weten, dat er vergeving er zonde beslaat. Wij weten, dat, er voor iedereen redding mogelijk is, wanneer in Godes kracht gestreden wordt. Daar om noodde spreker tenslotte allen uit 'ot dén strijTl tegen het verderf, waar aan velen ten onder dreigen te gaan. De pauze werrl voorafgegaan door op voering van het spel ..De sluwe advo caat Pathelijn", een middeleemvsch too- neelstukje, dat door Do Jonge Spelers onder leiding van Ben Groeneveld werd opgevoerd. Het publiek toonde zich enthousiast. Nadat de onthouderskoren zich we derom hadden doen hooren en ook de massa gezamenlijk een lied „De Blauwe Strijders" had aangeheven, ving dr. G. Horreüs de Haas zijn rede aan, Dr.G. Horreüs de Haas aan 't woord Deze spreker, wien slechts een kwartier ten dienste stond, wilde in zijn- korte rede herinneren aan het Pinksterfeest. Zoo liet hij zijn ge dachten teruggaan naar de eerste Christengemeente, toen er ware eer bied en werkelijke solidariteit was. Denkt men in dezen tijd terug aan de geschiedenis van Pinkste ren, dan zegt men: Het was maar een verhaal Nu dragen wij gas maskers, zegt de realiteit. Maar wie uitsluitend cynisch oordeelt, heeft met de werkelijkheid kennis ge maakt, doch de waarheid nog niet leeren kennen. Men moet nog blij ven hopen, dat er eens rechtvaar digheid en goedheid zal hccrschen in de wereld. Men mag van niemand verwachten dat hij cle vergiftiging van een volk of een deel der volksgemeenschap zou na streven. Men zou onrecht begaan je gens de regeering, wanneer men zei wijzend naar bepaalde plannen betref fende den prijs van gedistilleerd de regeering wil dat wèl. Maar vast staat, dat het alcoholverbruik zal toenemen, wanneer bepaalde verwachtingen ver werkelijkt worden. Dit beteekent, dat dan de strijd tegen den alcohol met nog grootcr felheid gestreden dient te worden. Door alle tijden heen zijn er mannen en vrouwen geweest, die kon den strijden voor een ideaal. Dit moet zoo blijven. Hef is slechts een kleine gehoorzaamheid aan de boodschap van Pinksteren, te arbeiden aan de komst van een betere samenleving. Aan het eind van deze meeting, tij dens welke op het voorterrein een aan tal kinderspelen georganiseerd werden onder leiding van mejuffrouw A. van Daalen, vereenigden cle vele betoogers zich tot het houden van een demonstra tieven optocht. Met banieren, muziek en vaandels trok deze door het Soester- kwartier naar de Nijverheidstraat, waar de sloet ontbonden werd. Een viertal onthouderscorpsen namelijk Con cen to uit Rotterdam, Voorwaarts uit Dor drecht, Kunst aan het Volk. uit Den ITaag en Ons Ideaal, uit Deventer luisterden den tocht. op. Voorts werd er medewerking verleend door de arbei- dersmuziekvereeniging H. .T. Hegeraat en de Postfanfare, beicle uit onze stad. Zooals wij reeds vermeldden houdt de Algemecne Wandelsport Vereeniging „Zonder Uitvallers Terug" uitsluitend met haar leden ter gelegenheid van haar '6-ja.rig bestaan op Woensdag, 31 Mei, des avonds een propagandatocht. Bij goedkeuring wordt de volgende route gelnopen: De Valk, Valkestraat, Langestraat, Utrechtsche straat, Utrechtsche weg. Lange Bergstraat. Julianaplein, Leus- derweg, Róotselaarstraat. Woestijger- weg, Ev, Meijsterweg, Vermeerstraat, BiSschopsweg. Heiligenb.weg, St. An- driesstraat. Zuidsingel. St. Jansstraat, Kamp, Weverssingel, 'f Zand, Westsin gel. Varkensmarkt,. Langestraat,. Valke straat gebouw „De Valk" eindpunt. Medewerking verleent de Amersfoort- sche Muziekvereeniging onder leiding van den heer Ferd. de Goeij, De afmarsch vindt om 8 uur plaats. ST. VINCENTIUSVEREENIGlNG In de Conferentie der St. Vincentius vereeniging voor de parochie H. Fran- cisucs Xaverius werd tot president ge kozen de heer C. J. Visser, thane vice- president. De presidenntspiaats kwam open door het wegens andere bezig heden zich terugtrekken van den tegen- woordigen president, mr, D. P. Hamers. OMTREK MAARSSEN. Onder groote be langstelling werd* Zaterdagmiddag het stoffelijk overschot van den oud-burgemeester M. H. Eggink ter aarde besteld op de nieuwe begraaf plaats aan den Rijksstraatweg. Al vorens de lijkstoet de begraafplaats bereikte, ging de route door het dorp Maarssen, terwijl de leden van de Vrijwillige Brandweer, in uniform gestoken, voor een escorte zorg droe gen. In den stoet reed een aparte auto mede voor het vervoer van de vele bloemstukken, welke naast de groote belangstelling langs den weg, getuigden van de veelzijdige deel neming bij dit overlijden. Op de begraafplaats waren zoovelen Het lentebal van Bert Kamperman werd ditmaal gegeven in De Valk. Het, was een goed feest, waarbij de vroolijke stemming van begin tot einde onver anderd gehandhaafd bleef. Zooals de traditie dit nu eenmaal wil, was de zaal in voorjaarsversiering gehuld. Er bloei den papieren bloemen, die zoo groot waren, dat moeder Natuur er een min derwaardigheidscomplex van moet heb ben gekregen. En met groote letters las men op den muur den naam van Bert Kamperman's Parijsche creatie: de roll- skip. Deze dans, een Fransche nieuwig heid, waaraan veel Swing te pas komt, werd door Bert Kamperman en zijn as sistente, mej. van Beek, Zaterdagavond gedemonstreerd. Dit optreden werd met applaus begroet. Applaus oogstten ook The Allround Swingers en de meisjes, dieeen show routine ten beste gaven. Het was een prettige avond, ook al door de mede werking van Jan van Loo en zijn band. I J postzegels zal ook dit jaar weer voor de helft aan cultureele, voor de helft aan sociale doeleinden ten goede komen. Van de laatste helft zal 50 pet. voor de bestrijding van de tuber culose worden bestemd. Een vierde gedeelte van de netto-op brengst komt zoodoende ten goede aan de verpleging van on- of minvermo gende tuberculoselijders van alle ge zindten. In 1938 kon uit dien hoofde een bedrag van 21156,58 in do verpleeg- fondsen van de Nederlandsch Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuber culose worden gestort. Herhaaldelijk wordt de wensch geuit, ook de plaatse lijke vcreenigingen in de opbrengst te laten deelen. Men acht dat billijker en meent, dat daardoor de verkoop van de postzegels zou worden bevorderd. Maar naar welken maatstaf zou clan de ver deeling moeten plaats hebben? Naar het aantal sterfgevallen aan tuberculose in de gemeente? Naar het aantal in de gemeente verkochte zegels? Dan zou den er vereenigingen zijn, die b.v. 2.50 of 3 kregen. Alleen cle groote steden zouden bedraden van eenige be- teekenis ontvangen. Het zijn echter juist de kleine, weinig draagkrachtige ver eenigingen, dié het meeste steun noodig hebben, en deze zijn meer gebaat'met een flinke bijdrage in eens, wanneer zij oen patiënt moeten uitzenden, dan met de kleine, toevallige baten, die zij bij een pondsgewijze verdeeling zouden trékken. Bij de verploogfondsen van de N.C.V. kan elke aangesloten vereeni ging in een gegeven geval aankloppen. In het jaarverslag over 1938 van de Nederlandsche Centrale Vereeniging tot bestrijding der tuberculose kan men eenige gegevens vinden omtrent de in 1938 uit het Verpleegfonds cn het Post- zegel-Verpleegfonds verleende hulp. Men leest daarin, dat uit het Verpleegfonds voor 460 patiënten, komende uit 197 verschillende gemeenten in totaal ,f 32.737.16 werd toegezegd, en uit het Postzegel-Verpleegfonds voor 133 pa tiëntjes uit 70 gemeenten 10.171.01. Uit een en ander zal blijken, dat de be schikbare gelden wel degelijk over het geheele land hun weg vinden. Zonder twijfel' wordt, zoo het geld op de bil- lijkste en doelmatigste wijze verdeeld, en komt het daar terecht, waar het het hardst noodig is en het meeste nut kan stichten. Zoo was het gisteren van den vroe gen morgen tot den laten avond een passeeren van autocars, luxe auto's, •eilrijclers en wandelaars. Vooral in de richting van Birkhoven scheen er soms geen ophouden te komen aan den stroom van vreemdelingen, het geen voor een groot, gedeelte toe- te schrijven is aan cle slotbijeenkomst, van ,Dc Blauwe-Weekactie" in het Open luchttheater. Dan waren er nog de ve len, die naar den landdag van Bellamy gingen in Hilversum, terwijl ook een groot aantal auto's, het centrum van de stad passeerde op doorreis naar en te rugkeer van Lunteren, waar de N.S.B. haar Hagespraak hield. En dan hebben we nog niet eens ge sproken Van de vele Noord- en Zuid-Hol landers, die een uitstapje gingen maken naar de Veluwe en naar het Uddeler- meer, waar het dezen zonnigen dag prop vol geweest is! Ook waren er alvgroopen kampeerders op de been en op de fiets, zij, van wie men met recht mag zeggen, dat zij het zomerseizoen inluiden. Prettig stemt het, dat in Amersfoort geen enkel ongeluk gebeurd is. Het po litierapport was al bijzonder kort: geen verkeersongelukken, enorm voel ver keer en tochgeen politieklanten! Natuurlijk stond het Stationsplein weer in het brandpunt der belangstel ling. Hier passeeren Oost, West, Zuid en Noord elkaar afgebroken. Het rijwielpad, vlak voor het Tramstation, bleek voor velé wielrijders een obstakel. Men ziet blijkbaar deze smalle strook trottoir niet voor rijwielpad aan, ondanks, dat een bord zulks aangeeft. Menigeen hebben we zien aarzelen, afstappen of verkeerd rijden. Daar komt nog bij, dat vele wan delaars het in gebruik nemen, temeer, waar de passagiers van dè autobussen bij het in- en uitstappen gedwongen zijn, gebruik te maken van liet rijwiel pad of den grooten weg, waar het snel verkeer passeert! Mogelijk, dat de situatie daar in de toekomst nog iets verbeterd kan worden, al moet men wel woekeren met de be schikbare ruimte. De tweede Pinksterdag bracht de café's en"de binnenstad veel vertier. We zagen er do feestelijk uitgedoste Huizer visschers, de Bunschoters en hun schil derachtige vrouwen en kinderen en ook vele militairen, waarvan de nieuwe pakjes van de soldaten met de liggende kraag het heel goed doen! Het waren voor Amersfoort 'drukke Pinksterdagen zonder overdadige warm te én gelukkig zonder ongelukken! COLLECTE VOOR SANTHOS De opbrengst van den Zondag gehou den speldjesverkoop van de R.K. Ker ken ten bate van Santhos (onderafdee- ling R.K. Middenstandersvereeniging ter bestrijding van de t.b.c.) heeft opge bracht 179.—. Het comité Santhos betuigt zijn dank voor de medewerking der verkoopers en aan de milde gevers. OPBRENGST COLLECTE DORUS RIJKERS FONDS De bruto opbrengst van de Zaterdag gehouden collecte ten bate van het Dorus Rijkers Fonds bedroeg 502.43. Wenscht U een beschaafden toon? Het spant de kroon! KUNST De Deensche schrijver en dominee Jörgen Falk Rönne, wiens boeken een tijd lang in ons land zeer veel gelezen werden, is dezer dagen in een Kopen- haagsch ziekenhuis overleden, aldus de N.R.C, Hij was bij zijn dood 74 jaar. Al jaren geléden is hem emiritaat verleend 'maar hij bleef in een kleinen kring van getrouwen nog geregeld prediken en hij las ook vaak in 'J openbaar uit eigen werk voor wat hij zeer goed gedaan moet hebben tot cle ziekte, die van langen duur zou zijn en waarvan hij niet meer genezen zou, hem dwong zijr. taak te beëindigen. Jörgen Falk Rönne is zijn predik ambt begonnen op de Faeröer, hij heeft die barre rotseilanden lief gekregen en het is deze liefde, die hem geïnspireerd heeft tot enkele zijner beste wérken. Van zijn vele boeken zijn vooral „Lyk kens Land" (Het Geluksland) en „Hjem til Jul" (Met Kerstmis naar Huis) be kend geworden. SUBSIDIE VOOR SAALBORN— PARSER AMSTERDAM, 26 Mei. De directie van het gezelschap SaalbornParser heeft van het gemeentebestuur van Am sterdam bericht ontvangen, dat haar voor het seizoen 1939—1940 een subsidie zal worden toegekend. De volksvoorstellingen, aan het sub sidie verbonden, zullen in den Stads schouwburg gegeven worden. LOnD DUVEEN OVERLEDEN Lord Duveen of Millbanks, de beken de kunstkenner en handelaar, is te Lon den op 69-jarigen leeftijd overleden. Zijn mémoires zijn in vertaling ook hier te lande door velen als „detectief-lectuur" verslonden. „BUSMAN'S HOLIDAY" De roman van Dorothy Sayers, Bus man's Holiday, zal in Engeland worden verfilmd onder leiding van Victor Sa- ville. Robert Montgomery zal de voor naamste rol vertolken. KIND VERDRONKEN IN DE MARKT- HAVEN UTRECHT, 29 Mei Maandagmiddag is het zevenjarig dochtertje van de familie Van der Broek uit de Riernstraat alhier bij het spelen in de Markthaven terecht geko men. Hoewel voorbijgangers hel meisje binnen tien minuten op het droge had den gebracht, gelukte het niet de le vensgeesten weer op te wekken. Ook een zuurstofapparaat van de politie bracht geen baat. Het lijkje is door den G.G. en G.D. overgebracht naar het po litiebureau aan de Tolsteeg. bijeengekomen om den overledene de laatste eer te bewijzen, dat de Aula lang niet alle belangstellenden kon bevatten. Wij zagen o.m. den nieuwen burge meester van Maarssen-Maarsseveen- mr. van Hasselte. met Je wethouders en raadsleden van deze gemeenten voorts de burgemeesters van Breuke- len, jhr. mr. TI. TI. Röell; van Maartens dijk den heer R. Tjalma; van Mijdrecht den heer I. Padmos; van Loosdrecht jhr. Q. J. van Swinderen; van Zuilen den heer O. Norbruis; van Westbroek en Achttienhoven jhr. J. I-Iuydecoper van Maarsseveen; van Driebergen-Rij senburg jhr. P. P. de Beaufort: van Locnen mr. D. I. Doude van Troostwijk; van Kockcngen den heer B. Calissen- dorf; van Tienhoven den heer A. A. van den Hooren, en van Rwiel den heer J. J. G. Vor der TIake. Voorts waren er vele notabelen uit Maarssen en Maarsseveen en omliggen de dorpen, het secretarie-personeel cn het gemeen Ie-personeel, vertegen woor digers van de kerkeraden, hoofden van scholen, de heer Basterd, voorzitter van de V.V.V. De Vechtstreek, ir. Gerber, van de Waterleiding-maatschappij Noord-West Utrecht. Namens de ingezetenen van Maars sen- en Maarsseveen sprak wethouder ir. C. W. E. van Voorst van Beest, die schetste- wat burgemeester Eggink voor de gemeenten geweest is. Het moge een troost zijn voor do nabe staanden dat hij zooveel belangrijken arbeid hoeft verricht, waarvan velen hebben kunnen profiteeren. Zoolang hij in- deze gemeente heeft gearbeid, deed hij. zulks met inzet van zijn geheele persoonlijkheid. De overledene bezat een groote kennis van zaken, waaraan ijver en werkzaam heid gepaard gingen. Hij had de gave om zijn eigen kennis aan anderen over te dragen, waarvan vooral vele jonge ren hebben geprofiteerd. Wij nemen nu afscheid, aldus ir. Van Voorst van Beest, in de wetenschap dat Goddank aim het lijden van den over ledene een einde is gekomen, en dat hij de rust heeft gekregen, die hij zoo ten volle verdiende. Het is niet op te som men, wat burgemeester Eggink voor de inwoners van Maarssen en Maarsseveen heeft gedaan; spr. vertolkte den dank van allen. „Wij zullen burgemeester Eg gink blijven gedenken als iemand, die zijn geheele leven met allerbeste krach ten de gemeenschap heeft gediend." Burgemeester I. Padmos, van Mij drecht, sprak namens de Drinkwater- maatschappij Noord-West Utrecht en hei'innerde aan de voortreffelijke wijze waarop de overledene als voorzitter van deze instelling de belangen van het be drijf heeft behartigd. Er bestond steeds een prettige samenwerking met burge meester Eggink, terwijl hij goede leiding gaf. De maatschappij heeft hem dan ook noode moeten missen. Ds. F. C. M. B o e nd e rs uit Oss sprak woorden van troost en sympathie tot de familie en eindigde met gebed. Namens de familie dankte dr. Over weg voor de betoonde belangstelling. Aan de groeve hebben velen den over ledene een laatsten groet gebracht door witte bloemen op de kist te strooien. Tennist U? BIJ VINDT D EEN reeds vanaf 2.50 Uw Racket defect? WJJ repareeren! Ook bespanningen UTRECHTSCHESTRAAT 9 TELEF. 219 UTRECHT, 27 Mei Zaterdagnacht, tegen 12 uur, ont stond-op de Catharijriebrug groote opschudding toen een voorbijgan ger, die meer vuurwater tot zich ge nomen had dan oirbaar genoemd mocht worden, in een plotselingen drang naar afkoeling over de leu ning stapte en in den diepen Singel sprong. De man bleek intusschen goed te kunnen zwemmen, en bleef geruimen tijd' in het water rondspartelen. Men wierp hem een reddingsgordel toe, maar de drenkeling gaf er de voorkeur aan, terwijl hij een zeer wartalige en onbegrijpelijke conversatie met de ont zette menigte op den hoogen singelkant onderhield, benoden te blijven. Ton lan gen leste liet. hij zich toch vermurwen, en slaagde men er in, hem hangende in den gordel, omhoog te hijschen. Twee agenten die de leiding hadden bij het bergingswerk, namen de druipnatte Pinksterbloem mee en bespraken voor den zwemmer een sobere doch nette kamer in het bekende gebouw aan het Paardenveld. DEN HAAG. Zaterdagmiddag heeft H. M. de Koningin door Haar ordonnans-officier, tweeden-luite nant J. J. L. baron Van Lyndèn, haar rouwbeklag doen overbrengen aan mevrouw Snijders en de fami lie van wijlen generaal Snijders. Kransleggtng Zaterdagmiddag om vier uur heeft op den boulevard te Scheveningen voor het Monument van Land- en Zeemacht, in welk gedenkteeken een borstrelief van generaal Snijders is aangebracht, een korte, treffende plechtigheid plaats gehad. Ongeveer 100 leden van de afdeeling Den Haag van hef. Nationaal Jongeren Verbond, onder leiding van den voorzit ter van de afdeeling, mr. Th. M. Bautz, en den onder-voorzitter, nir. J. C. van Panthaleon baron van Eek, waren daar samengekomen. Nadat allen in carré waren opgesteld, hebben eerst eenige trommelslagers een korte roffel gesla gen. Vervolgens heeft mr. Bautz een krans met rouwfloers bevestigd om hei borstbeeld van generaal Snijders en hierna een korte rede gehouden. SPORT EN SPEL Op den polodag van U.Z.C. te Utrecht De A.Z.'en P.C. nam gisteren met, twee ploegen deel aan den Polodag van de Utrechtsche Zwem club. Het eerste zevental kwam in de derde klaee A. uit. De groen-witten be streden eerst het zevental van H.Z.C. Zfj wonnen dezen wedstrijd met 42. De volgende tegenstander was Breda, dat W.Z.C. met 10 had geklopt. A.Z. en P.C. wist ook nu weer te zegevieren. Met 20 werd Breda geslagen. Door deze overwinning klaseerden onze etad- genooten zich voor de finale. P.C.G. dat resp. Forel en G.Z.V. met 0-5 en 2-7 sloeg had zich hier door eveneens voor de finale ge klasseerd. De finale welke, een 6pannend verloop had eindigde in een 21 overwinning voor. de A.Z. en P.C. Inderdaad een fraaie prestatie, welke een goede belofte inhoud voor de komende competitie. Het tweede zevental der, groen- witten werd in het eerste treffen al uitgeschakeld. Otter 2 won met 5-0. WIELRENNEN C. van Uitert, winnaar der voorjaarscompetitie De laatste rit van de voorjaaracompe- titie van de A klasse ging over een af stand van 50 K.M. Er werd gweden tegen het horloge. Als naar gewoonte was voor dezen laatsten rit weinig be langstelling van de zijde der renners. Alleen de „kanshebbers" verschenen aan den start. Toen van Uitert er na 25 km. verder van afzag waren alleen Cor- nelissen en Bouwman nog in den strijd. Met een plm. drietal minuten .voor sprong won Cornelissen. De renners van de B.- en C.-klasse reden samen een trainingsrit over, dén zelfden afstand. Er werd regelmatig in een vlot tempo gereden terwijl af en toe werd gedemarreerd. De uitloopin- gen hadden echter geen resultaat en de eindsprint bracht de beslissing. Met zeer klein onderling verschil werd van 't Hof winnaar van dezen rit. Barneveld werd 2e, v. d. Laan 3e en J. van Ouwer- kerk 4e. De volledige uitslag van de thans beëindigde voorj. competitie luidt: Klasse A: 1. C. v. Uitert 32 p., 2. W. Cornelissen 29 p., 3. W. Bouwman 28 - 4. J. Pol 26 p. Klasse B: 1. H. Veldhuizen 37 p.» 2-, G. H. van Barneveld 30 p., 3. C. van 't Hof 27 p., 4. J. V. Ouwerkerk 23 p. Klasse C: 1. G. v. d. Wakker, 2. H. y. d. Laan. NEDERLANDSCHE ATHLETEN NAAR OSLO AMSTERDAM, 29 Mei. Naar wij vernemen zullen drie Nederlandsche athleten deelnemen aan de internatio nale wedstrijden, welke op 16 Juni a.s. te Oslo worden georganiseerd door de vereeniging Ready. Osendarp zal op de 100 meter starten. De Ruvter op de 1500 meter en Brasser op de 110 meter hor den. Behalve Noorsche zullen ook de beste Zweedsche athleten dien dag te Oslo uitkomen. SERIEWERSTRIJDEN A.T.O. De volledige uitslagen van het A.T.O. loumooi te Utrecht zijn als volgt: 0-5 0-0 0-2 3—1 31 2—0 5—1 0-1 0-1 ITilvers; Boys 3—Utr. Boys 2 E.A.C. 3Z.N.C. 3 Utr. Boy# 1—W.D.O. 1 A.T.O. 1—V.S.K. E.A.C. 2—Z.N.C. 2 Amsvorde 1Utrecht 1 Stichtsche Boys 3E.A.C. 3 Stichtache Boys—P.V.C. E.A.C 1—Holland X

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3