HftKoptfvephaal GEBREK AAN VERTROUWEN Copieerinr. „VITESSE AMERSFOORTSCH DAGBLAD tB&qini d& we&k qmd krnpt bij: HEERSCHT NOG STEEDS Een belangrijke uitspraak Concours hippique te Bussum .ca? Type- en Copieerwerk „DE WIG" „DE STANDAARD" GEBR. SPIJKER J. VAN DE KOOT ALTIJD KOFFIE en PINDA'S S. J. ENGEL GLAS IN LOOD ALEX LUIGJES Ie BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 30 MEI 1939 FINANCIEEL OVERZICHT Inflatie tend enzen op de fondscnmarkt Ge drukte stemming voor pandbrieven Meeval lende dividenden Goede verwachtingen voor het loopende jaar. WANNEER men de factoren nagaat, die een belemmering vormen voor een krachtige ontplooiing van het zaken leven. dan stuit men steeds weer op het zelfde verschijnsel: gebrek aan vertrouwen Gebrek aan vertrouwen in de politieke ont wikkeling, maar ook in den gang van zaken op financieel en economisch gebied. Bü deze „vertrouwenscrisis", want al dus moet den tegenwoordigen toestand be titeld worden heeft men niet te doen met een verschijnsel, dat van gisteren op vandaag is ingetreden. De oorsprong ervan ligt reeds in gebeurtenissen van jaren hèr: in den wereldoorlog en zijn directe gevol gen van ontwrichte staatsfinanciën en valu- f, m n-twik^plir der laatste h ft er :et toe V' ..dragen, het vertrouwen te herstellen. Integendeel. z'; i.eeft telkens een nieuwe schok veroor zaakt, en heeft den toestan tenslotte a Ikomen o- "nd. De politiek van recht boven macht, welke in de internationale verhoudingen hoogtij viert, het van onwaarde verklaren van ver dragen en -vereenkomsten. ^oodra deze den onderteeke..aar minder passen, de wedstrijd in bewapen1 aangeprezen als „vredesmid- del", dit alle en 110- veel 'meer staat op de p tieke debet-zijde In het passief van het fi aneieele en «nteven p3ra:ea'%'" "i de geheele of gedeeltelijke annuleering van schulden door di erse staten, de waardever mindering van de meeste „goudvaluta.s" en de .ogeli'kheid van verdere devaluaties, de j belemmeringen in den internationalen han del en zeker niet in de laatste plaats de re- geeringsbemoeiingen in het bedrijfsleven, waardoor het zakenverkeer hier in meerdere, daar in minder sterke mate hoe langer hoe meer aan banden wordt gelegd. Een typisch voorbeeld van de lichtvaardige wijze, waarop contraetueele bepalingen, zoo dra z'ü hun beteekenis moeten gaan bewij zen. van nul en gcener waarde worden be schouwd, vormt het standpunt, dat in alle landen, waar de valuta gedeprecieerd is. ingenomen met betrekking tot de z.g. goud clausules in financieele overeenkomsten, lee- ningscontracten, hypotheek-acten e. d. Door nieuwe wettelijke regelingen, welke voor de gelegenheid in. het leven werden geroepen, zjin de goudclausules, hoe duidelijk hun om schrijving ook geweest moge zijn, buiten werking gesteld; de crediteuren waren nolens volens wel gedwongen genoegen te nemen met terugbetaling hunner in gezonde munt verstrekte bedragep ir geld van lagere waarde. Iets nieuws op het gebied van het niet- nakomer. van contraetueele verplichtingen, gesanctionneerd door een gerechtelijke be slissing, vormt echter de in de afgeloopen week gevallen uitspraak in het proces, dat de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam tegen de Bethlehem Steel Cor- p ration heeft gevoerd, namens de houders van 5 pc:, obligatiën dezer Mij. en van de 5 pet. obligatiën Lackawanna Steel Co. Het betreft hierb'ti obligatiën, die niet van een „goudclausule", doch van een „valuta-clau sule" zijn voorzien, op grond waarvan, be taling van rente en aflossing verlangd kan worden in dollars of in guldens tegen den vasten koers van 2.49 per dollar Niette min had de maatschappij (hehalve voor de eigenanrs, die konden bewijzen, sedert 6 maanden onafgebroken in een ander land dan de Ver. Staten te hebben gewoond en voorts, dat de obligatiën van 5 Juni 1933 tot Augustus 1.034 onafgebroken in hun bezit, resp. van andere dergelijke eigenaars waren geweest) de obligatiën op 1 November 1937 op papierbasis aflosbaar gesteld, waartegen de Ver. voor den Effectenhandel namens de obligatiehouders, die niet aan de zoo even genoemde bepalingen konden voldoen, in ver zet is gekomen. De uitspraak in hoogste instantie is thans gevallen en de eisch van de Vereeniging is afgewezen. Het Hoogste GerechtshM heeft n.1. met 5 tegen 4 stemmen beslist, dat de Joint Resolution van 5 Juni 1933 (ingevoerd na de dollar-devaluatie), waarf>ü goudclau- aules nietig werden verklaard, ook van toe passing is op obligatiën, die voorzien zijn van een valuta-clausule. Wanneer" men bedenkt, dat de vaste om rekeningskoers van den dollar juist op de obligatiën was vermeld, om te voorkomen, dat door een eventueele dollar-devaluatie schade zou worden geleden door den obli gatiehouder. dan begrijpt men, hoe ernstig bet vertrouwen in contraetueele bepalingen door de onderhavige beslissing geschokt moet worden." Men moet zich wel afvragen, hoe in dezen tijd rechtszekerheid bü het af sluiten van contracten te verkrijgen is. wan neer elke clausule, hoe duidelük zijn be woordingen ook zün mogen, niettig kan wor den verklaard en juist op het tü'dstip en on der de omstandigheden, waaronder hü in werking zou moeten treden. Zóó bezien, gaat de beteekenis van de be doelde beslissing van het Amerikaansche Hoogste Gerechtshof nog uit boven het di recte perBoonlüke belang van de houders der onderhavige obligatiën en van verschillende andere obligatiën, welke een dergelüke „va luta-clausule" bevatten. Eens te meer is het duidelük geworden, dat het voor een geld gever vrijwel onmogelijk is, zich te beveili gen tegen de gevolgen van valuta-deprecia tie. Men zou kunnen meenen dat dit, onder de tegenwoordige omstandigheden, nu vr'ö- wel alle valuta's reeds gedeprecieerd zün. geen actueel© beteekenis meer heeft. Wat thana niet actueel is, kan het evenwel bift- nen afzienbaren tiid weer worden. In dit verhand behoeft men slechts te denken aan de inflatie-mogelükheden. welke de geweldig© regeerings-uitgaven voor be wapening en steunverleening opnemen. De plotselinge opleving, die in het midden der weck op dc New Yorksche beurs is ingetre den. is zeker niet in de laatste plaats toe te schreven aan nieuwe inflatie-verwachtingen, wegens dc door President Roosevelt aange kondigde voortzetting van de uitgaven-poli tiek. Door „viering" van een „Nationale Schuldweek" werd het Amerikaansche pu blick opmerkzaam gemaakt op het gevaar, dat de sterke sloping van dc Federale Schuld, tot S 10 milliard, terwijl de 45 millard in zicht is, met zich medebrengt. Het feit, dat het initiatief voor deze „vie ring" werd genomen door de politieke tegen standers van President Roosevelt, in de hoop, hieruit een politiek voordeel te slaan, doet niets af aan de juistheid van de naar voren gebrachte «tellingen, die dan ook grooten indruk schonen te hebben gemaakt. In Engeland slaat men eveneens niet zon der bezorgdheid de reusachtige uitgaven voor bewapening en de hieruit onmiddeilük voortspruitende crediet-politiek gade. Velen vreezen. dat de maatregelen, die tot uitbrei ding van het crediet-volume zullen leiden, alsmede de voortzetting van de goedkoop- geld-politiea der regeering, in een inflatio- nistische prüsbewegitig tot uiting zullen komen, die ook de vaiutie niet onbeïnvloed zou laten Zelfs de Amsterdamsche beurs heeft sinds de vorige week Zaterdag een houding aan den dag gelegd, die als het begin van een inflatie-tendenz kan wor den gekenmerkt. Aanleiding hiertoe vormde het aftreden van Minister de Wilde, dat in verband werd gebracht met verschil van meening over de financiering der uitgaven voor de landsverdediging. De beurs meende hierin een aanwijzing te kunnen zien van de mogelü'kheid, dat de Nederlandsehe staatsfi nanciën voortaan op een minder hechte ba sis zouden komen te berusten dan tot dus verre het geval is geweest en dat hieruit nieuwe gevaren voor onze valuta zouden kunnen ontstaan. Zü beantwoordde het be doelde bericht derhalve met vraag naar aan deden (die a's „Sachwerte" geacht worden een zekere beveiliging tegen valuta-depre ciatie te bieden) en met aanbod van obli gation, die derhalve verder in koers terug liepen. Weliswaar gaf men er zich al spoedig re kenschap van, dat de bovenstaande conclu sies op zün minst zeer voorbarig waren, ir toch is in de nieuwe week de stem ming voor staatsleeningen en andere obli gatiën en pandbrieven gedrukt gebleven Wat de pandbrieven betreft, zoo oefende het besluit van de hypotheekbanken, om voort aan weer hypotheken te geven op erfpachts- gronden met verlaagde canon, eveneens een ongunstigen invloed op de stemming uit Ook houd men er blijkbaar rekening mede, dat de stüging van den rentevoet den hypo theekbanken minder goed ter stade komt, omdat hierdoor een éind wordt gemaakt aan de conversie van pandbrieven in stukken met een lagere rente. De aandeelenmarkt leed in de eerste helft der week nog onder gebrek aan handel, maar lat^r sloot zü zich bü vastere stemming der New-Yorksche beurs aan. Aandeelen Konink- lü'ke konden aanmerkelük in koers stügen, op vraag van Engelsch- züde. welke gepaard ging met inmiddels onjuist gebleken ge> ruchten volgens welke de declaratie van het slot-dividend, ad. 3 pet., gepaard zou gaan met de aankondiging van een bonus- uitkeering Geruchten over een te verwachten divi dend-voorstel van de Aku zün in zooverre bevestigd, dat niet, zooals verluidde, dividend van 2pet., doch van 2 pet aangekondigd. Ook deze uitkeering wordt echter, gezien de omstandigheden, waaron der de Aku werkt en de verhoudingen op de kunstzijde-markt alleszins bevredigend geach' en de aandeelen konden dan ook een koersverbetering boeken. De dividenden indu trieele ondernemingen zün trouwens over het algemeen meegevallen en blükeni mededeeling in jaarvergaderingen van ver schillende maatschappijen laten de reeds ontvangen orders gunstige conclusies toe ten aanzien van de resultaten over het loopende jaar. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: 0% Nederland 96-05, 8S. 86J^. 3% Nederland '36 99%, 99. 3% Nederland '37 94»»/,93%. 93% 314—3% Nederland 97%, 96 X, 96»/, V/*% N.W.S. 73 72%. 314% Alg. Fr. Hyp.Bk. 98%. 97%. 3% Friesch-Gron. Hyp Bk. 100%, 100%. 100%, 4% Rotterd. Hyp.Bk. 99^, 97. 314 Utr. Hyp.Bk. 99%. 98. Aku S6, 35%, 38, 37%. Fokker 328, 323, 334%, 325 ex div Lever Bros. 130, 128, 131J4- Philips 187, 183 194%. Kon. Petroleum 299J4. 296%. 307%, 306%, Amsterdam-Rubber 181, 190. Deli Batavia Rubber 121, 136, Serbadjadi 79, 86. Handelsver. Amsterdam 416, 410, 419. Deli Batavia Tabak 143, 137 «4, 142 Koloniale Bank 166, 167, 167% ex div HollandAmerika Lün 99'4, 99%, 10O Ned. Scheepvaart Unie 113J4, 112%, 115%. DE Bezoek te middernacht E maan scheen helder toen de bei de mannet over de baksteenmuur klommen en zich door het hek wrongen. Zij kwamen voor een keuken deur en een van de twee haalde een ring met loopers uit zijn zak en ging aan het werk. Het waren 'n paar zware jongens: een enkele blik was voldoende om dat te kunnen zien. De eene droeg een zwart verband over het oog pn uit de bedacht zaamheid waarmee zij te werk gingen kon men opmaken, dat het ervaren in brekers waren. Het was middernacht en het huis lag in volslagen duisternis gehuld. Het was een groote deftige villa en als de maan voor enkele oogpnblikken v ui achter de wolken te voorschijn kwam, dan blonken de muren schilderachtig wit in haar zilver schijnsel. De inbrekers wisten zeer goed, dat dezen nacht geen der bedienden in huis was. Zij hadden lang genoeg op deze gunstige gelegen heid moetpn wachten. De slaapkamer, die zij zochten, lag op de eerste verdieping. Het vertrek, in blauw en rose gehouden, scheen - wel voor een koningin bestemd. In het won dermooie bed droomde tusschon zijden kussens de nog mooiere Maria Magrova, zeker een der meest gezochte sterren van de internationale film. Er werd van haar gezegd, dat zij met menschelijke gevoelens wist te spelen als een jongleur met de ballen. Zij droeg haar donker haar kort, had lokkende, smachtende oogen en gold voor ongenaakbaar, waardoor een krans van legenden om haar privé leven geweven was. Hoe slpcht en moorddadig inbrekers ook mogen zijn gereed u neer te schie ten als ge ook maar een vinger ver roert in het gewone leven zijn zij toch als ieder ander mènsch. Zij wor den moe, krijgen honger en dorst, heb ben kiespijn en hun lievelingskleuren en namen. Dc beide hierboven ge noemde heerschappen heetten „Chicago- Bill" en „Detroit-Eddie" en laatstge noemde was het, die het zwarte ooglapje droeg. Toen zij op de eerste verdieping kwa men, slopen zij onmiddellijk in de slaap kamer en knipten het licht aan. Zij ble ven daarna onbeweegelijk als stand heelden staan in het deurkozijn en wachtten totdat de filmster ontwaakte. „Maak geen spektakel!" zei Bill en richtte zijn revolver op haar. „Daar denk ik niet aan", antwoordde Maria, terwijl zij zich de oogen uitwreef „Wat wenscht u?" „De paarlen en diamanten, die u in ppn kleine rnode cassette bewaart. Ze zijn in deze kamer, en als u nu maar zoo vriendelijk wilt zijn ze ons te ge ven!" „Dat is juist", zei de filmactrice. „Hoe weet u dat?" .Behoort tot ons beroep. Waar zijn ze?" „In het muurkastje achter dat schil derij", antwoordde zij en wees op een gn schilderstuk, dat een sneeuwland schap voorstelde. „Merkwaardig", philosofeerde Eddie, dat die muurkastjes altijd achter schil derijen zitten. Staat 11 creis op, asje blieft. en maak dat kastje open!" Als de filmspeelster inderdaad ge schrokken of hang was geworden, dan verborg zij die gevoelens in ieder geval meesterlijk met do kunst die een stol en een rijke dame van haar gemankt had. „Niet veel mannen spreken op dien toon tot mij", zei ze met een glimlachje. „Maak maar wat voort geëerde dame; wij zijn niet hier gekomen om lange gesprekken met u te voeren!" „Ik vermoed", zei Maria, terwijl zij uit het bed stapte, dat u wist dat ik alleen thuis ben?" „U hebt het geraden!" antwoordde „Chicago-Bill". „En nu een beetje vlug asjeblieft Maak het kastje open!" Marie ging langzaam door de kamer naar het schilderij, schoof het wat opzij en drukte op een knopje. De inbrekers stonden al dien tijd achter haar en hielden hun revolvers in den aanslag. Eindelijk ging de kleine stalen deur open en Marie ging ter zijde staan. „Help u zelf", zei ze uitnoodigend en Chicago-Bill deed een greep in de safe. Hij trok er een cassette uit en een pakje gloednieuwe dollarbiljetten. Met één handgreep had hij de cassette open en de briljanten schitterden voor zijn oogen. Begeerig liet hij ze door zijn misdadigersvingers glijden en lachte daarbij tevreden. „O.K., geëerde dame", zei hij, „het doet ons oprecht leed, dat wij het moes ten doen, maar dan, ,u verdient mas sa's geld en wij zijn twee arme slok kers." „Ik begrijp het," meende de filmster, „ik begrijp het vokomen. En als u nu maar klaar bent „Just a minute," viel Eddie baar in de rede, „nu wij toch eenmaal hier zijn, wilt u misschien meteen wel een paar woorden in mijn boek schrijven." „Boek?" „Ja! In mijn autogrammenboek. Ik heb er al aardig wat bekende namen in. Er wordt algemeen gezegd, dat u niet erg vriendelijk bent en nooit auto- grammen geeft. Maar ik geloof dat u mij wel een plezier wilt doen! Hier...." verzocht de inbreker en haalde een vul pen voor den dag. Vlug schreef Maria een paar maal haar handtcekening. „Ik wist niet, dat 'inbrekers zoo dol van de cinema waren „En waarom niet? Evengoed als an dere menschen. Wij hebben toch im mers ook onzen vrijen tijd. Vanavond waren wij nog in een bioscoop." „Hebt u ook wel eens één van m ij n films gezien?" „Alle!" antwoordde Eddie met hart stocht. „U bent een fameuze speelster en het doet ens eigenlijk leed, dat wij die blinkertjes van u moeten afnemen, maar ja. het is ons vak, onze boterham om zoo te zeggen..." „Zeer interessant", mompelde Maria Magrova. „Hebt u mij in mijn film ,.De Geheime Deur" gezien?" „Natuurlijk", antwoordde Eddie en Bill als uit één mond, en Bill voegde erbij: „Ik heb hem twee keer gezien. Daar komt in voor. dat de vorst u te veel sjampie liet drinken en u dron ken maakte. Werkelijk fijn, zooal9 u dien vent uitschold!" „Was u echt dronken?" informeerde Eddie. „Neen", lachte de actrice. „Hoe is 't mogelijk! Wou u daarmee zeggen, dat u volmaakt nuchter was?" „Dat is juist de kunst van het too- neclspclen", verklaarde Maria. „ZooDe revolverman werd na denkend. Dan beval hij: „Als het waar is. laat u het ons dan eens zien!" „Zal ik de drinkscène voor u spe len?" „Ja. begin daar maar mee. Wij heb ben nog wel een oogenblikje tijd." Maria Magrova keek in de grimmige gezichten van de inbrekers, in hun kou de. harde oogen. zij zag de wapens in hun handen en achtte het raadzaam hen een weinig te amuseeren." F.n eigenlijk gezegd prikkelde het haar ook wel een beetje, midden in den nacht voor een paar desperado's tp spelen. Dus ging zij. zonder verder van de hrani's eenigp notitie te nemen, op eeii der rose stoelen zitten en begon de verlangde filmscène uit de „Gehei me Deur" te spelen. In een oogenhlik had zij zich in een dame. die goed tip sy was. veranderd, die een veronder stelden heer in achterbuurttaai de les begon te lezen en uit te schelden. De heide toeschouwers waren verstomd van eerbiedige bewondering en lieten vol geestdrift voor deze hooge tooneel- speelkunst zelfs hun revolvers zakken. .Dat is kolossaal!" riep Eddie „echt gepakt" uit, toen de scène uit was. „U bent de grootste der levende too- neelspeelsters!" „Ja, ik geloof ook, dat dit een van mijn beste creaties is", zei Maria warm. Toen spraken ze nog over andere films van haar en de twee verzochten neen smeekten haar bijna nog een paar van haar best uitgevallen rollen voor hen te spelen. Maria liet zich niet bid den en zij kon zich niet herinneren ooit voor een dankbaarder publiek ge speeld te hebben en beide geestdriftige hooswichten verzochten haar maar steeds om nieuwe toegiften. Ten slotte oordeelde Bill, dat het be ter was om zich nu maar weer op weg te begeven. Inbrekers moeten hun tijd nauwkeurig indeelcn. Eddie werd na denkend. Wat zou je er van zeggen als wij haar dc steenen terug geven? Zij was zoo aardig en speelde zoo mooi voor ons! Laten wij haar de cassette maar teruggeven; het bankpapier kun nen wij wel houden!" „Hm..." stemde Bill toe. „Zou u die cassette weer graag in het kastje wil len zien, geëerde dame?" „O, ik ben dol op mijn sieraden", zei Maria opgewonden. En zonder verder een woord te spreken, plaatste Bill de roode cassette weer in de kleine muur safe. „Wij behouden het geld. U kunt genoeg verdienen. En wel bedankt voor uw spel!" Nu maakten zij zich gereed om te ver trekken, maar bij de deur bleef Eddie staan: „Hebt u misschien een jurk voor me?" vroeg hij, en Maria keek hem ver rast aan. En Bill ook die net zijn revol ver wou wegstoppen. „Een jurk?" „Ja. U moet weten, dat mijn meisje u aanbidt", verklaarde Eddie. „Zoo zijn vrouwen nu eenmaal. Zij zag al uw films en zou blij zijn, als zij een kleed van u kon dragen. Bij u komt het er toch op een japon meer of minder niet op aan en ik dacht nu juist aan mijn meisje". „Wat voor een kleed?" „Dat is net eender. Zij heeft uw fi guur". Maria Magrova opende een deur, waarachter nu een menigte kleeren te zien kwamen. „Neemt u maar welke u wilt", zei ze. „Is er niet een bij, dat u in een film droeg?" verzocht Eddie tamelijk verle gen. „Neem dan dit hier, ik droeg het in de „Zilveren Officier". Zij wees op een vuurrood kleed, dat met zilveren loo- vertjes en figuurtjes van zilver bestikt was, „Zeer royaal van u. Daar zal mijn meisje mee in haar schik zijn." dankte de inbreker haar. F.n om nog iets be leefds te zeggen voegde hij er aan toe: „U was sprookjesachtig in die film. Fijn gespeeld. U bent werkelijk een groote kunstenares." Maria rolde de japon op. „Nu", vroeg zij, „is dat alles? Dit was een vrij op windende nacht voor mij. De heeren willen mij nu zeker wel excuseeren, maar ik heb mijn slaap noodig. Morgen moet ik al weer vroeg in de studio zijn." „Tot weerziens en nogmaals welbe- dankt!" De beide kerels maakten een buiging alsof ze tip-top gentlemen wa ren en sloopen geruischloos de trap af. Maria zat nog een wijle op haar zij den bed en dacht na over de gebeurte nissen der laatste uren. Dan ging zij naar het venster, opende het en keek naar buiten. Rustig lag het park daar in den duisteren nacht: slechts van verre, uit de allee, klonk het geraas van een aankomende auto. De inbrekers waren naar hun auto gesneld, dien zij achter het hek achter gelaten hadden. Juist toen zij wilden instappen kwam er een andere wagen aangereden en een vriendelijke stem verzocht: „Een oogenblikje heeren. mag ik u voor een ritje inviteeren?" De dienstdoende inspecteur, die op het poltiebureau achter zijn lessenaar zat, sloeg met zijn vuist op de tafel en dreunde: „Als dat niet Chicago-Bill en Detroit-Eddie zijn. laat ik me villen!" Hij stak een sigaret op en wendde zich tot de twee agenten, die de heeren bin nen gebracht hadden: „Goed werk, Tim. Hoe heb je 'm dat geleverd?" „ïk zag ze naar hun wagen gaan en bemerkte dat een hunner een rooden bundel droeg met zilver." Chicago-Bill wierp een moordenden blik op Eddie, maar zei niets. Eddie hoestte en slikte alsof hem iets in het „verkeerde keelgat" geschoten was, maar zei óók niets. Inbrekers zeggen nooit veel op een politiebureau. RU ITFRFPOR 7 Groote buitenlandsche deelname Voor het Internationaal Concours-Hip- pique (C.H.I.), dat op S, 9 en 10 Juni a.s. ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Gooische Landbouw-Sportveree niging op het thans ideaal verbeterde terrein van het Sportpark „Zuid" te Bussum zal worden gehouden, bestaat niet alleen in Nederland, maar ook in hel buitenland groote belangstelling. Het bestuur heeft het besluit moéten nemen, dat van elk land ten hoogste twee équipes van 3 ruiters aan den Lan- denwedstrijd om den Mannhaftspreis of Prix des Equipes civiles, zullen kunnen deelnemen. Het staat thairs vast. dat behalve door Nederland, door België, Duitschland en Frankrijk met 2 équipes aan den Lan- denwedstrijd zal -worden deelgenomen. Deze buitenlandsche ruiters zullen vrij wel aan alle overige nummers van het zeer gevarieerde programma van het 3- GRAND THéaTRE. Vanaf Vrüdag 26 Mei t.m. Donderdag 1 Juni vertooning van de film Jongensstad. Voorstellingen: Zondag en Maandag 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 doorloopend; overige dagen 8.15 n.m.; ipatinée om 2.30 uur. CITY THóATER. Vanaf Vr'u'dag 26 Mei t.m. Donderdag 1 Juni vertooning ven de films „De geheimzinnige dr. ClRter- house" en „De aanhouder wint". Voorstellingen: Zondag en Maandag 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 doorloopend. Overige dagen 8.15 n.m. Woerasdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van de films „De geest vian den zwarten piraat" en „Vreemde Kostgangers". GILDEHUIS. Voorjaarstentoonstelling A. K. G. OPENBARE LEESZAAL MEI JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL Wüersstraat ^2. Filiaal Uitleen bibliotheek Edisonstraat\35. STERHUIS Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur MUSEUM FLéHITE. Westsingel. Geopend dagelb"k8 van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondags, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 'sZi- terdags vrüen toegang). NIEUW AMSVORDE 31 Mei vergade- ring ziekenhuisverpleging. 8 uur n.m. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. 3 Juni daagsche Internationale Concours-Hip- pique te Bussum deelnemen. Ook een 3- tal Deensche ruiters, die aan het zoo juist gehouden Intern. Concours-Hip- pic.ue te Brussel deelnamen lieten zich voor Bussum's concours-hippique in schrijven. In verband met de groote buitenland sche deelname heeft het bestuur een in ternationale jury benoemd voor de num mers: dressuur, rijpaarden (Park Hacks) en jachtpaarden, bestaande uit de heeren Gustav Rau, de bekende Duitsche hippoloog. generaal Landrain (België) en als derde een der hoofdoffi cieren van de wereldberoemde rijschool te Saumur (Frankrijk). Als voorzitter van de internationale jury voor de dressuur en de rijpaarden zal fungeeren de heer D. A. Camerling Helmolt, luit.-kolonel, directeur van de rijschool te Amersfoort, en als voorzitter van het jachtpaardennummer de heer dr. S. B. W. graaf van Limburg Stirum te 's-Gravenhage. De jachtstoet, die als een sprookje over de fraai beboschte wallen van het terrein zal leiden, en waaraan vele of ficieren, amazones en buitenlandsche ruiters zullen deelnemen,-zal - worden voorgereden door den heer mr. Jos. J, A. Gilissen, Master van de Hubertus- Hunt. Drukkerij Van Amerongen AMERSFOORT VAN PERSIJNSTRAAT 23 TELEFOON 125 reclamedrukwerk MET OF ZONDER ORIGINEEL ONTWFRP Likeuren vanaf i.3o p. y2 L. El Advocaat vanaf JfiA 1.15 p. fl. XJf Zoete Sp. wijn vanaf Or f 0.65 p. fl. boerenjongens op wijn 1.15 p. L. Bnerenj. op Brande wijn f 1.50 p. L. HAVIK 41 IJ KON. WILHELMINASTRAAT 18. UW ADRES VOOR Programma's, bestekken, agenda's, Jaarverslagen, circulaires Meer dan 36 iaar leest Amersfoort's Burgerij het VUILE MUREN EN PLAFONDS worden in 1 .keer HELDERWIT met „SNEEUWWIT" Kan ook over oude kalklagen worden aangebracht. SNEEUWWIT kost SLECHTS 24 CENT PER K.G. en is alleen verkrügbaar bü HET VERFHUIS TELEFOON 146 HET VERF- EN GLAS-ADRES UTRECHTSCHESTRAAT 33 naast HECK'S LUNCHROOM, UW ADRES VOOR FIJNE VLEESCHWAREN alsmede voor KRUIDENIERSWAREN SOESTERWEG 309 Brood-, Koek- en Banketbakkerij Soesterweg 71 - Tel. 995 „Eens gekocht, altijd klant" ZWARE KINDER KRUIWAGENS lengte ?0 90 100 110 c.M. 2.15 2.45 2«5 4.— Van dezelfde fabriek, zware tuin kruiwagens f fi.- en f fi.75 E. J. VAN NIMWFGEN Ijzerhandel Leusderweg 145-147 Tel. 1218 Giro 3595. VACANT MET EEN RIJWIEL VAN KOOT ZIT JE NOOIT IN NOOD Prijzen vanaf 23-50, 27.50, 32.50. The Speed Rijwielen v.a. 32.50, enz. Onderdeelen voor fabrieksprijzen Tevens reparatie-inrichting. KROMMESTRAAT «2, AMERSFOORT. TEL. Illt versche bij Leusderw. 140-Eigen branderij VOOR Achter ,,de Poort van Kleef" Tel. 1780. Woestijgerweg 31 (woonhuis) Een goede fiets een onderdeel een jasbeschermer een paar hnndkappen een lamp vindt U zeker voor een zeer lanen prijs in de RIJWIELCENTRALE Havik 33—35. Tel. 1370 De sterkste en beste Holl. fiets vindt U bij ons. Prijzen v.a. 20.-, 22.50 enz. compl. Sol. gar. Rijwieldeelen en banden. Spotpr. Ontv. Ie kl. autopeds, rijw. uitv. 4.75, 7.75, 9.75. DE CONCUR RENT, Arnh.weg 44, Soester weg 96. VACANT UW ADRES voor MOTORRIJWIELEN en REPARATIES JO BOVÉE LEUSDERWEG. Vertegenwoordiger Velocette en Eysink motorrijwielen. Va» fis

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 4