dCcijcdAh (BcJikkbm Russische bruid geeft geen ja-woord Twee en half millioen verduisterd ALBERT HEIJN Scherp requisitoir van mr. Wassenbergh Directie van bank instelling staat terecht Molotof maakte duidelijke zinspeling in Duitsche richting Italiaansche troepen verlaten Spanje Majoor J. J. Vermeulen wandeltochten Advertentiën ZUSDEJONG Geeft Uw planten water Tuinslang en Gieters Tuinslang vanaf 18 cent per Meter GEH1323 ONTBIJTKOEK RECLAME EXTRA AANBIEDING 2e BLAD PAG. 4 AMERSFÜORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 1 JUNI 1933 Meer controle door de Ver. voor den Effectenhandel gewenscht AMSTERDAM. 1 Juni. De rechtbank, gepresideerd door mr. J. Boon behandelde de strafzaak tegen de beide di recteuren van de Commandi taire Bankvereeniging Wiege- rinck Muschter en Co., ver dacht van verduistering van belangrijke bedragen ten na- deele van cliënten van de bank- Het deficit wordt door den rijks-accountant Stil. die in de ze zaak een onderzoek heeft ingesteld op last van de justi tie, berekend o. ongeveer twee millioen gulden. Op 14 October j.l. deed de justitie een inval in het kan toorgebouw aan de Keizers gracht en bij den Nationalen Lloyd, Maatschappij van ver zekeringen, staande onder de zelfde directie. Van de bank vereeniging Wiegerinck en Muschter nam de justitie vrij wel de geheele boekhouding in beslag. De beide directeu ren werden gearresteerd even als een procuratiehouder De laatste werd evenwel weer op vrije voeten gesteld. Kort na ingrijpen van de justitie, ver klaarde de Rechtbank de bank failliet. Tegenover het gewel dige passief staat geen noe menswaardig actief. Na een zeer uitvoerig accountantson derzoek gevolgd door een omvangrijke instructie zijn den twee directeuren thans acht gevallen van verduistering ten laste gelegd. Tientallen groote be leggers zijn bij deze bankkracht bena deeld. De acht ten laste gelegde feiten zooals zij in de dagvaarding zijn opgenomen betreffen effecten, die in bewaring of onderpand waren gegeven of op prolon gatie rekening aan de bank waren ver strekt en die verdwenen zijn. Ook zijn er gevallen bij van stukken, die door cliënten waren gekocht, en betaald, doch die nooit door de bank werden geleverd. De 42-jarige verd. C. J. T. M M. wordt verdedigd door mr. F. R o 1 i n g en de 59-jarige J. C. F. W. door mr. H. Keun e. Nadat de uitvoerige dagvaarding was gelezen hoorde de rechtbank den des kundige. dr. S. P. Tammenons Bakker, die een onderzoek naar de geestvermo gens van verd. M. had ingesteld. Desk. achtte' verdachte in ernstige mate ver minderd toerekeningsvatbaar, en volko men ongeschikt om een verantwoorde lijke positie in te nemen omdat hij oor- dcelszwak is. Desk. verklaarde nog, dat de ziekelij ke toestand na een ernstige hersenziek te aanmerkelijk is verergerd. Hij was vroeger geen abnormale persoonlijkheid. President: „Niet abnormaal, maar misdadig". Officier: „Het is mij een raadsel, dat hij zoolang op de beurs is gehandhaafd en dat andere menschen zaken met hem wilden doen". Dr. Bakker schetste verdachte nog als een man. die het eene oogenblik uitersi scrupuleus is om dan weer te vervallen in volkomen onberekenbare perioden. Hij is vrijwel critickloos en zeer licht- geloovig, al behoeft hij niet een willoos werktuig van iemand anders te zijn. Officier: Maar de man is.heelemaal geen doetje. Bij een eventueels veroordeeling zou de straf in de bijzondere strafgevange nis moeten worden doorgebracht, meen de dr. Bakker. De eerste getuige had verdachten order gegeven om een belangrijk bedrag aan effecten te koopen. Het geld was door getuige gestort, maar van levering kwam niets. Herhaaldelijk had getuige op levering van de stukken aangedron gen. Maar verd. M. had steeds uitvluch ten. Na een half jaar had verd. weer uitstel gevraagd. Het tweede gevat, dat door de recht bank hphandeld werd. betrof eveneens een aankoop van effecten, zonder dat een enkel stuk geleverd werd. De directeur van gemeentewerken in een der Geldersche steden, het derde slachtoffer, had bij de bank stukken Unilever. United States Steel. Kansas City. samen voor vele tienduizenden dollars, gedeponeerd. F.r zou een levens verzekeringmaatschappij worden opge richt, maar daar is nooit wat van geko men. Wel kwam er een half jaar later een briefje met de mededeeling, dat .alles in orde" was. Naar de meenlng van desk. Stil waf hier deels sprake van een effecten depot en anderdeels van een leendepot. F.r was geen contract voor een leen depot aeteekend. De volgende getuige, een chemicus, had stukken, o.a. een aantal Philips- certificaten. in open bewaargeving ge geven. De verdachten hadden er echter een leendepot van gemaakt, wat nooit getuiges bedoeling ie geweest. Ken leen- depót-contract geven de verdachten toe is nooit opgemaakt Ook gaf verd. W. toe. dat ook deze stukkon onmiddellijk zijn ver kocht. Soortgelijke verklaringen werden nog door een rentenier uit Overveen en een Hagenaar afgelegd. Een commanditaire vennoot ir. L. C. van V. uit Den Haag, sinds 1929 aan de zaak verbonden heeft 55.000 bij de debacle verloren. Een tweede commanditair vennoot, eveneens uit Den Haag, had zelfs in '37 en '38 nog gelden gestort. Hij had het vol ste vertrouwen in beide verdachten. Alleen protesteerde hij tegen te hoo- ge provisies, die men hem uitbe taalde. Na de pauze hoorde de rechtbank een juffrouw, die bij de bank van de ver dachten van den aanvang af in dienst was geweest Later werd zij procuratic- houdsicr. Getuige gaf toe, dat het kapi taal al spoedig opgeteerd was nadat de bank met haar werkzaamheden was be gonnen. Zij verklaarde voorts, dat verd. W. zich herhaaldelijk tegen de specula ties heeft verzet. Pres.: „Wist u niet, dat de stukken van de cliënten direct werden verkocht en dat er toch dividenden op die stuk ken van de cliënten werden uitgekeerd." „Ja," dat wist getuige wel, doch vol gens haar mocht de bank met de stuk ken doen wat ze wilde, als de rente naar betaald werd. Het waren stukken in leendepot Pres.: „En die stukken, die uit Ant werpen werden gestuurd?" Getuige: „Neen, dat was geèn leen depot." Een jeugdige bediende, die geruimen tijd in dienst van de verdachten is ge weest. vertelde, dat B., de procuratie houder. hem f 5000 ter hand stelde toen de justitie een inval in het gebouw deed. Hij moest dit geld aan de vrouw an B. geven. Deze wilde het geld ech ter niet in ontvangst nemen en toen heeft hij het naar de politie gebracht. Getuige L. Stil, rijksaccountant gaf een kort overzicht van het ver loop der financiën. De zaak is op gezet met 21.000 eigen kapitaal 202.000 van vennooten. Vanaf 1933 zijn er groote verliezen gele den. De balansen zijn vanaf 1933 onjuist. In dat jaar was het bezit ingeteerd, er was een tekort van 265.000. In 1938 was dit tekort op- geloopcn tot 2.350.000, toch werd er in 1936 nog 6 procent uitgekeerd. Requisitoir Déze beide bankiers-commissionnairs in effecten, aldus de officier van justi tie mr. II. A. Wassenbergh voer den lot zinspreuken: „De brutalcn heb ben de halve wereld" en „de wereld wil bedrogen worden". Spr. bracht hulde aan inspecteur Dijkstra en aan den ac countant Stil voor hun werk in den trijd tegen de zwendelbanken. Er zijn volgons het rapport ongeveer 200 crediteuren met een totaal tekort an 2.100.000. Van al die gedupeerden zijn slechts acht gevallen gekozen en ten laste gelegd. Ik kom aldus de officier tot een delicate questie. Deze verdach ten waren vanaf 1924 tot 1938 leden van de Vereeniging voor den Effec tenhandel, een lidmaatschap, dat in het algemeen tegenover de buiten wereld een cachet geeft van inte griteit. De verdachten gebruikten dit lidmaatschap dan ook naarstig- lijk tot versterking van hun pose van betrouwbare bankiers en het is gebleken, en het zal weldra bij een strafzaak weer blijken, dat dit lidmaatschap geen garantie is voor een correcte wijze van zaken doen en het. publiek geen waarborg geeft, dat het niet bedrogen wordt. Er is een dringende behoefte, dat van Regeeringswege maatregelen worden getroffen ter bescherming van het publiek, het maken eener wet op het bank- en commission- nairsbedrijf is urgent. Mogen de leden der Vereeniging voor den Effectenhandel, die zich tot nu toe tegen hot instellen van controle maatregelen door het bestuur gekant hebben, hun standpunt gronJig herzien. Spr. vorderde tegen verdachte W. een gevangenisstraf van vier jaren en tegen verd. M. een gevangenis straf van anderhalf jaar, in beide gevallen met aftrek van voorarrest. Pleidooien De verdediger van verd. M., mr. F. P. H o h 1 i n g, schetste in zijn uitvoerig pleidooi de figuur van verdachte, die volgens zijn meening een zielig man is, rtir> geen oogenblik de bedoeling heeft gehad om iemand te benadeelen. PI. concludeerde op grond van het psychia- Wereldgebeuren WENSCHT het Kremlin eigenlijk wel een „anti-agressie-pact" te sluiten met Engeland en Frank rijk Telkenmale, wanneer Londen en Parijs avances maken in de richting van Moskou, trekt de achterdochtige Russische bruid zich weer een eind- weegs terug. De Sovjet-rcgcering heeft weinig medelijden met de Britschc en Fransche bladen, die nu al weken lang dagelijks in hoopvolle verwachting aankondigen, dat „overeenstemming is bereikt" en dat een Britsch-Fransch- Russisch pact „binnen zeer korten tijd zal worden aangekondigd en gesloten". Degenen, die het verloop der onder handelingen met ecnig scepticisme heb ben gadegeslagen, zijn thans door Mo lotof weer in het gelijk gesteld. Wanneer de Sovjet-rcgeering werke lijk met Engeland en Frankrijk con pact wenscht te sluiten, zooals Londen en Parijs dit thans voorstellen, dan wenscht zij dit toch slechts te doen op haar eigen voorwaarden. En Molotof heeft onomwonden gezegd, waar het op staat, toen hij verklaarde, dat agres sie gestuit moet worden overal waar zij zich voor doet. Dus niet alleen in bepaalde Europeesehc gebieden, waar Engeland en Frankrijk den status quo wenschen tc handhaven, maar ook elders, waar specifiek Russische belangen in het ge ling zouden zijn. Rusland is, zoowel geografisch als cultureel, meer een Aziatische dan een Europeesche mogendheid. Het is be grijpelijk, dat Aziatische problemen voor de Sovjet-Unie zwaarder wegen, en meer aandacht van het Kremlin vragen, dan de onderlinge moeilijkhe den der (kapitalistische) Europeesche groote mogendheden. In politieke krin gen te Washington heeft men tenmin ste do aanleiding tot de Russische aar zeling. welke blijkt uit Molotof's rede. gezocht in den toestand in het Verre O os 1 en. Geplaatst tegenover Japan, wenscht de Sovjet-Unie een algemeen veiligheidsfront, en niet een veiligheids- front, dat alléén gericht zou zijn tegen de as Rome-Berlijn. MOLOTOF heeft er ook in ander opzicht geen doekjes om gewon den, welke gedachten en voorne mens de heerschers in het Kremlin mo menteel koesteren. De volkscommissa ris maakte een zoo duidelijke toespe ling op een mogelijke Duitsch-Rus- sische toenadering, dat men hier zeker spreken mag van een drei gement jegens Londen en Parijs. Wan neer Engeland en Frankrijk niet op de voorwaarden van Moskou een pact wil len sluiten, zal de Sovjet-regeering zoo gaf Molotof te kennen zichzelf veilig kunnen stellen door een terug keer te beproeven naar de Rapallo-po- litick. Of is misschien deze terugkeer naar een Duitseh-Russische vriendschap of non-agressie-overeenkomst reeds gaan de? Reeds meermalen o.a. in hoofd artikelen op 20 cn 25 Mei jongstleden werd in ons blad gewezen op de merk waardige aspecten van de verhoudin gen tusschen de groote mogendheden, welke zelfs de vraag doen rijzen, of wij staan aan den vooravond van een „renversement des alliances". Cham berlain heeft, zich reeds zeer ver laten lokken op den weg naar Moskou. Wat moet hij doen, wanneer Vadertje Sta lin tenslotte de deur van het Kremlin dicht gooit en den Britschen dinger naar de Russische bruid een blauwtje laat loopen? Kan anderzijds de Britsche regeering een pact sluiten met de Sov jet-Unie op de Russische voor- w aarden? Geen van beide partijen, liet blijkt duidelijk, vertrouwt den an der voldoende om zich op genade of ongenade over te leveren aan de ge- gevolgen van automatisch werkende verplichtingen tot wederzijdschen bij stand. BRITSCH MILITAIR ATTACHE DOOR JAPANNERS AANGEHOUDEN SJANGHAI, 1 Juni (Reuter). Kolo nel Spear. de Britsche militaire attaché in China, wordt door de Japanners te Kalgan (Binnen-Mongolië) vastgehou den. Spear is blijkbaar aangehouden, toen hij van de Chineesche naar de Ja- pansche linies overging. trisch rapport tot ontslag van rechtsvervolging. Subs, drong pi. aan op een voorwaardelijke veroor deeling en opneming van verdachte in een ziekenhuis. Mr. Keune, optredende voor verdach te W., was van oordeel, dat in geen van de acht ten laste gelegde feiten, hande lingen van verd. W. zijn aan te wijzen. De uitvoeringshandeling, die de strek king had van de opzettelijke weder rechtelijke toeëigening, werd niet door verdachte verricht. Deze verdachte im mers bezocht nooit de beurs, hij ver richtte nooit eenigen aan- of verkoop van effecten en hij bemoeide zich niet met het aanbrengen van cliënten. Verd. kan naar pl.'s oordeel niet veroordeeld worden wegens mededaderschap. Hoogstens kan men hem mede plichtigheid worden verweten en dat is hem niet'ten laste gelegd. Ten on rechte is de onderneming van verd. als zwendelbank uitgekreten. Deze man is de dupe van onzelfstandig heid en persoonlijke omstandighe den geworden. Aanvankelijk was de bank volkomen bona fide. PI. concludeerde tot vrijpraak. De rechtbank zal 14 Juni vonnis wij zen. CADIZ, 1 Juni (Havas). Zes Italiaansche transportschepen met ruim 15.000 man aan boord zijn gisteren de haven uitgeloopen. Twee schepen vertrokken heden bij het aanbreken van den dag. De kruiser „Hertog van Aoste", met den Spaanschen minister Serrano Suner en generaal Gambara aan boord, vertrekt Vrijdagmorgen naar Italië. In het door Mussolini gestichte fascis tische maandblad „La Gerarchia" schrijft de minister van buitenlandsche zaken, Ciano, over „den strijd van Italië voor de overwinning der orde in Spanje": „De rol van Sovjet-Russische agenten, die in Spanje de revolutie moesten voor bereiden om het bolsjewisme den toe gang tot de Middellandsche Zee te ope nen, was de fascistische regecring wel bekend. De strijd was nauwelijks begon nen of reeds waren er tal van bewijzen voor de buitenlandsche inmenging, voor door het zenden van wapenen en vliegtuigen door Frankrijk naar het re- publikeinsche Spanje. Alle buitenland sche hulpverleening aan de roode regee ring te Madrid werd door Italië aandach tig gevolgd. Op verzoek der nationale Spanjaarden werden eerst negen vliegtuigen, welke door de particuliere industrie ter be schikking waren gesteld, naar Marokko gezonden om het transport van Marok- kaansche troepen naar het Pyrencesche schiereiland te verzekeren. Sindsdien ondersteunden de in het vervolg door andere hommen- en jacht-vliegtuigen vermeerderde patrouilles van het 1 giocn de waterpolitie cn legden de actie der roode schepen stil. 135.265 vlieguren, 5.318 bombarde menten en 266 luchtgevechten zijn het resultaat der Italiaansche hulp- verleening aan Franco in de lucht, 85 Italiaansche vliegers werden tij dens den strijd gedood. Na de organisatie der internationale brigades stonden de nationale strijd krachten tegenover een door de Kom intern voor den oorlog tegen het fascis me zwaar bewapend leger. Deze inmen ging op groote schaal van internationale elementen kon de fascistische regeering en de Italiaansche openbare meening niet onverschillig laten. Op 22 December 1936 landden te Cadiz de eerste 300f vrijwilligers. Ver dere afdeelingcn volgden. In October j.l. werden 10.000 vrijwilligers naar het vaderland teruggezonden, de overigen gereorganiseerd. In gevechten, die 47 da gen onafgebroken duurden, konden de vrijwilligers onder het neerslaan van al len tegenstand meer dan 400 km. opmar- cheeren. In alle voornaamste fasen van den oorlog aldus Ciano stonden de legioensoldaten aan de zijde der dappe re nationale troepen van Spanje. Van hun waarde en offervaardigen geest ge tuigen de 3.327 feevallenen en de 11.227 gewonden. JAPAN ERKENT SLOWAKIJE TOKIO, 1 Juni (Domei). De woord voerder van het departement van bui tenlandsche zaken deelt mede, dat Japan formeel de regeering van Slowakije er kent. SPORT EN SPEL Door de Zeister Neutrale Wandel- sport-Vereeniging „Ready" zal op Zater dag 3 en Zondag 4 Juni a.s. groote Na tionale wandeltochten georganiseerd worden, ter eerbiedige nagedachtenis aan wijlen Majoor J. J. Vermeulen, in leven Ecre-voorzitter der S. G. W. B. Verschillende hóóggeplaatste militai re en burgerlijke persoonlijkheden had den dermate interesse voor deze geste* dat zij zich bereid verklaarden in een cere-comité zitting te nemen, t.w.: Generaal-Majoor A. R. van den Bent. Adjudant in Buitengewonen Dienst van H. M. de Koningin, Commandant van de 4e divisie en Bevelh. in de 4e Mili- litaire Afdeeling te Amersfoort: Kolonel P. W. Scharroo, Commandant Brigade genietroepen te Utrecht: Kolonel H. F. J. M. A. von Freytag Drabbe, Chef van het Korps Mariniers te R'dam. Kolonel J. M. Ridder van Rappard. Commandant Brigade Luchtdoelartille rie, garnizoenscommandant te Utrecht: Kolonel A. G. Lagcrwcy, Commandant ie Artilleriebrigade, garnizoenscomman dant te Amersfoort; Kolonel J. J. Mac. Kcnzie der Militai re administratie b. d. Utrecht; K. H. Broekhoff, Voorzitter der Ned Wandel Federatie te Amsterdam; Luitenant-Kolonel F. A. van Heyst Wnd. Commandant Luchtvaartbrigade Soesterberg; W. Leysen, Adj. Directeur R. O. G. Amersfoort. Luitenant-Kolonel L. A. M. Koppert, Commandant 3e Reg. Luchtstrijdkrach ten, Soesterberg; George H. Figi. Voorzitter-Eerelid der V. V. V. Zeist; Luitenant-Kolonel J. Slagter. Com mandant der koloniale Reserve Nijme gen; Dr. M. A. de Jongh, Arts te Loenen d. Vecht; Majoor tit. A. M. M. van Baak, 16e Regiment Infanterie Amersfoort; Kapitein U. de Stoppelaar, 21e Regi ment Infanterie Amersfoort; Kapitein C. E. Chivat. 18e Regiment Infanterie Amersfoort. De marschen worden beide dagen ge houden over een afstand van 35 K. M. waaraan eveneens over beide dagen. ,een jeugdwandeltocht van 20 K. M. verbon den is. Reeds thans zijn honderden en hon derden inschrijvingen bij het secreta riaat binnengekomen w.o. van de Kolo niale Reserve te Nijmegen. Voor beide dagcq zijn voor de Burger-, Militaire- en Jeugdgroepen een drietal prijzen beschikbaar voor den besten al- gemeenen indruk, welk aantal waar schijnlijk uitgebreid zal worden. Ieder die de marschen volbrengt ontvangt een speciaal voor deze gelegenheid ge slagen medaille, met de beeltenis van wijlen Majoor Vermeulen. Als daad van piëteit, zuilen tijdens de verplichte rust, ,,p het graf van Majoor Vermeulen te Maarsbergen, bloemen worden gelegd en door Bondsafgevaardigden gespro ken worden. Zeer waarschijnlijk zal Generaal-Ma joor van den Bent in persoon aanwezig zijn, waarvoor dan gedefileerd zal wor den. De start is bij hot Verenigingsge bouw aan den len Hoogeweg te Zeist, vanwaar Zaterdagmiddag om 3 uur en Zondag om 12 uur vertrokken zal wor den. Zij die tot nog toe verzuimden in te schrijven kunnen dit alsnog doén bij het secretariaat der Majoor J. J. Ver meulen Wandeltochten. Ch. de Bour- honlaan 10 te Zeist of bii den heer N. Brandwijk. Choorstraat 20 te Utrecht. ROKSEN POLEN—DUITSCHLAND WARSCHAU, 31 Mei. (A.N.P.) Na dat de Duitsche boksfoderatie den wed strijd PolenDuitschland, welke op 12 Juni te Warschau zou worden gehou den. afgezegd heeft, besloot de Poolsche boksfederafie geen ploeg voor de ont moeting Berlijn—Poznau. welke op 2 Juni te Berlijn plaats zou vinden, te sturen. De Poolsche boksfederatie heeft 1.000 zlotvs gevraagd als schadevergoe ding vnnr de repris "gemaakte onkosten voor den wedstrijd te Wêrschau. VOETBAL H.B.S.—E.D.O. EEN WEEK UITGESTELD '3-GRAVENHAOE. 31. Mei. De wed strijd H.B.S.—E.D.O.. die Zondag a.s. op Hout rust zou plaats hebben, is een week uitgesteld, in verband met het overlij den van den E.D.O.-speler Timmermans. GEVESTIGD: WIJERSSTRAAT 12 boven Pedicure Schoonheidsspecialiste Medisch gediplomeerd Gratis advies Spreekuren: - eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag 10-12, 2-4, 8-10 en volgens afspraak. HUIB HOLSTEIJN agent „The Ocean" soliedste verzekeringsmij. voor motoren, auto's etc. HUIB HOLSTEIJN. GLASPLATEN voor Salon, en Theetafels, HET VERFHUIS JO WOERDMAN Tel. 146 Vaast Heck's Lunchroom LAMGJBsrrn. QOJfcc 2RR Van Vrijdag 2 tot en met Donderdag 8 Juni G e m b e rk o e kjes 2 stuks voor 25c Honingkoekjes 2 25., Zaansche Molens 2 25.. Reuze Ontbijtkoek p. stuk van 20 voor 17, Geweld. Ontbijtkoek27 „23., Echte Honingkoek 25 „22, Extra groot, verpakt in carton Fijnste Gemberkoek Exti» twtu gevrtld met Stemgembar Friesche Kruidkoek 39 „33, 37 „23 tHCuUkt H Ait CfCrPdk-OPpiA! 38e WETTIGE HACO-TREKKING 5e KLASSE, 7e LIJST TREKKING VAN DONDERDAG 1 JUNI 1339 HOOGE PREMIËN t 50.000.— 563 i 1.000.— 16111 f 400.— 4470 5905 8806 11591 f 200.— 435 1893 2331 18405 18747 19934 f 100.— 1154 2577 5852 6117 8089 13222 18243 20947 PF.EMIËN VAN 70.— 194 711 718 754 775 797 960 1423 1576 1645 1783 1809 19B1 2126 2149 2720 2727 2734 2772 2965 2092 3345 3411 3461 3483 3515 3534 3648 3652 3661 3773 3861 3905 3998 4015 4079 4267 4326 4382 4454 4509 4582 4664 4674 4713 4751 4803 4840 4906 4967 4397 5175 5203 5219 5231 5233 5356 5383 5399 5551 6720 5753 5828 5830 5878 5922 6005 6086 6121 6218 6408 6409 6484 6511 6595 6724 6879 6892 6928 7074 7150 7156 7315 7362 7400 7402 7422 7573 7798 7807 7856 8048 8100 8176 8207 8239 8413 8487 8528 8540 8587 8385 8961 8971 9112 91G1 9242 9347 9397 9575 9591 0648 10046 10073 10221 10341 10364 10586 10839 10930 11014 11026 31059 11111 11187 11215 11453 11580 11646 11728 11821 11847 11852 11994 12078 12082 12104 12125 12278 12351 12438 12537 12567 12645 12688 12904 13009 13023 13128 13331 13334 13383 13408 13816 13864 13944 14104 14165 14298 14307 14375 14466 14469 14536 14569 14745 14854 14880 14895 14935 15008 15143 15265 15270 15382 15504 15566 15604 15639 15662 15762 15766 15895 16053 16060 16162 16172 16218 16290 16300 16341 16378 16496 16624 16655 16669 16710 10850 16867 16922 16957 17065 17147 17414 17446 17616 17637 17705 17751 18072 18087 18118 18145 18181 18379 18493 18544 18550 18632 18645 18657 1B770 18702 18884 19041 19045 19065 19079 19098 19172 19260 19466 19535 1D620 19943 20219 20350 20429 20616 20684 20668 20893 20940 20968 GEEN PREMIËN 33 82 142 230 231 233 269 276 290 323 597 716 731 802 854 877 888 978 1035 1226 1245 1252 1309 1359 1378 1379 1380 1396 1410 1492 1504 1564 1580 1593 1601 1665 1698 1779 1820 1832 1838 667 710 894 957 964 967 1312 1321 1325 1337 1416 1421 1449 1458 1607 1616 1643 1652 1936 1960 1985 2058 2080 2104 2119 2135 2155 2167 2187 2231 2257 2298 2333 2343 2385 2386 2406 2433 2438 2478 2480 2520 2555 2565 2566 2578 2685 2615 2663 2666 2678 2775 2790 2799 2842 2859 2891 2911 2943 2964 2991 3039 3053 3062 3086 3098 3105 3108 3130 3131 3138 3145 3174 3178 3201 3207 3220 3223 3257 3301 3322 3337 3374 3375 3387 3462 3469 3535 3543 3710 3741 3843 3368 3904 3975 3991 4001 4035 4065 4111 4119 4167 4185 4192 4199 4245 4257 4344 4381 4396 4408 4441 4459 4489 4499 4527 4542 4567 4045 4760 4764 4777 477» 4789 4793 4317 4850 4858 4870 4930 4931 5041 5080 5107 5194 b207 5225 5382 5407 5458 5495 5597 5711 5729 5765 5783 5792 5793 5799 5800 5811 5870 5871 5887 5908 5956 5985 6013 6072 6078 6088 6098 6134 6184 6244 6301 6313 6337 6346 6351 6382 6396 6489 e492 6502 6647 6654 6068 6698 6763 6799 6817 6830 6853 6894 6896 6909 6933 6934 6941 0987 6993 7007 7077 7128 7162 7193 7242 7247 7300 7352 7375 7381 7418 7431 7454 7551 7566 7584 7614 7668 7764 7795 7S45 7859 7906 7953 7984 7980 8000 8016 8067 8121 8173 8177 8300 8304 8318 8325 8333 8375 8400 8428 8456 8510 8632 8712 8713 8757 8777 8839 8865 8890 8923 8934 8953 8998 9094 9152 9158 9194 9214 9262 9277 9282 9372 B406 9453 9478 9498 9543 8760 9123 9392 9879 9737 9765 9771 9773 9816 0879 9887 0913 9966 9976 9983 10068 10070 10074 10080 10103 10149 10156 10167 10176 10240 10279 10301 10310 10329 10335 10350 10384 10397 10437 10462 10468 10478 10483 10504 10525 10566 10598 10632 10643 10S55 10679 10768 10823 10825 10851 10898 10903 10907 10941 10968 10983 10989 11007 11015 11121 11124 11158 11188 11310 11322 11352 11438 11446 11458 11468 11496 11502 11518 11520 11525 11533 11551 11561 11566 11642 11686 11715 11756 11765 11924 11958 12065 12095 12157 12212 12216 12240 12332 12343 12354 12361 12396 12477 12487 12498 12523 12543 12569 12611 12697 12745 12749 12754 12790 12809 12845 12817 i2894 12944 13003 13062 13077 13102 13268 13351 13363 13386 13398 13406 13419 13425 13490 13497 13521 13528 13554 13600 13651 13705 13713 13823 13875 13879 13928 13935 13956 13902 13983 13994 14010 14049 14066 14096 14226 14251 14297 14312 14399 14438 14500 14577 14664 14761 14797 14834 14884 14964 14978 15004 15036 15061 15065 15112 15114 15121 15130 15148 15158 15220 15230 15271 15277 15282 15307 15389 15404 15476 15551 15565 15578 15609 15622 15630 15640 15747 15761 15763 15803 15823 15842 15882 15889 15900 15932 15939 15969 15998 16007 16062 16099 16104 16157 16212 16224 16322 16325 16395 16416 16421 16445 16464 16511 16526 16595 16601 16638 16671 16674 16689 16691 16696 16702 16734 16748 16782 16783 16708 16875 16894 16908 16949 16973 17001 17022 17165 17170 17190 17197 17207 17225 17243 17249 17251 17339 17430 17445 17507 17531 17541 17572 17598 17667 17682 17699 17704 17707 17713 17724 17742 17756 17780 17813 17842 17851 17869 17884 17885 17888 17963 17977 18014 18025 18040 18066 18228 18241 18257 18284 18306 18332 18416 18420 18445 18451 18500 18531 18625 18721 18755 18809 18836 18858 18914 18934 19012 19014 10042 19054 19072 19077 19090 19102 19174 19210 19263 19289 19331 19334 19348 19443 19450 19468 19508 19602 19613 19615 19622 19734 19781 19809 19828 19834 19856 19868 19892 19958 19966 19989 20116 20133 20144 20148 20238 20254 20266 20292 20297 20301 20313 20321 20329 20425 20467 20471 20476 20523 20547 20584 20589 20597 20617 20687 20706 20759 20767 20771 20708 20802 20805 20819 20822 20842 20944 20965 20973

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8