Geen dwang, maar drang Residentie orkest in perikelen „BLACK CAP" J. A. SCHOTERMAN Zn. Aanval op 1500 Meter-record Nieuw wetsontwerp nopens vaccinatie Ouders blijven vrij De Oslo-lijn geopend r Prompt drie uur uit Oslo op Schiphol Kruidendokter" staat terecht MARNIX' VIERDE EEUWFEEST Oefenprogramma Military Olympische spelen OLD SCOTCH WHISKY p. II: 3.7S UTRECHTSCHESTR. 17-Ao. 1878 Tel: Schulte wint de eerste etappe Radio-programma's 2e BLALI t-AO n AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 2 JUNI 1939 Verklarings- en verschijnings plicht DE minister van Sociale Zaken heeft een nieuw wetsontwerp ingediend betref fende de inenting tegen pok ken. welk ontwerp als vrucht is te beschouwen van den ar beid der in 1938 ingestelde Staatscommissie inzake de vaccinatie, die reeds den 16en Mei 1.1. een eerste verslag heeft uitgebracht in afwach ting van haar definitief rap port. Zij is hierin tot de con clusie gekomen dat een nieu we regeling t.a.v. de vaccinatie gewcnscht is. Pp werkinz van een depl der oude be palingen is sedert de wet van 11 Fehr m?S opgeschort. Deze opschorting ep srhipdde laatstelijk bij de wet van 31 December 1037 tot 1 Januari 1040 liet is van helantr. dat een nieuwe regeling vóór laatstgenoemden datum tol «tand komt. Pe staatscommissie hppft daarbij baar keuze cedaan uit twee stelsels Het eerste dat zit daarbii overwogen heeft, is dat van den direeten dwang Fr hestaan hiertegen hetaneriike be waren, omdat men m> ruime srhaal pelepenheid zou moeten reven tot bet vnrkrii"en ven vriis«»»Hin«r Po minister van Sociale Zaken is met de Staatscommissie van oor deel. dat. zeker zoolang er aan de vaccinatie nop ervaren verbonden blijven van den aard zooals die thans bestaan, de beslissinp over het al of niet vaccineeren uiteinde lijk bij de ouders moet blijven be rusten. Hij heeft daarom met de staatscommissie zijn keuze bepaald op het tweede stelsel, dat door de Staatscommissie overvvopen is, n.l. het stelsel van den wettelijk pere- pelden individueelen dranp. Dit stelsel houdt in de eerste plaats in. dat vanwege de overheid aan alle ouders wordt aangeraden om hun kind voor zoover daartegen uit gezondheids- oogpunt geen bezwaren beslaan, op den daarvoor gescbikten leeftijd te doen in enten. Deze raad wordt aan do ouders of personen, die over een kind de ouderlijke macht of voogdij uitoefenen, schriftelijk gegeven door den burge meester der woongemeente van bel kind. in de maand, waarin het kind den leeftijd van vier maanden bereikt. I-aten de ouders hun kind vaccineeren vóór het den leeftijd van een jaar be reikt lieeft, dan'behoeven zil Reen en kele andere formaliteit te vervullen dan het ovprlegeen van het bewijs, dat de vaccjnatjp heeft plaats gehad. In dien de vaccinatie op dat tijdstip ech ter niet is geschied. volgt een tweetal administratieve maatregelen, waarbij lntusschen de vrijheid van de ouders om het kind al dan niet te doen vacci nperen, volkomen onaangetast blijft. De plicht, die in dit geval op alle ouders rust, is deze. dat zij aan den burgemeester een onderteekende verklaring hebben over te leggen, waarom dc inenting achterwege wordt gelaten. De tweede administratieve maatregel bestaat hierin, dat de burgemeester al degenen. die een verklaring hebben overgelegd, oproept om voor hem of een door hem aan te wijzen ambtenaar, alsmede een door hem aangewezen ge neeskundige. te verschijnen. Hij kan echter deze oproeping achterwege la ten, indien de in de verklaring vermei de redenen geheel of gedeeltelijk van geneeskundigen aard zijn en tevens is overgelegd een verklaring van een ge neeskundige met wien over de vraag van de inenting overleg is gepleegd, waarbij deze dit overleg bevestigt. De bedoeling van de verschijning voor den burgemeester is. in de eer ste plaats om degenen, die opgeven zuiver principieele bezwaren te hebben, hüik te laten geven, dat het hun inderdaad met deze bezwaren ernst is. en voorts om voor hen, zoomede voor degenen, die meenen benvaren van geneeskundigen aard te hebben, zonder dat zij daarover met een geneeskundige overleg heb ben gepleegd, een uiteenzetting te doen geven van de geneeskundige heteekenis van de vaccinatie, van den aard en den omvang der geva ren, welke aan het niet-vaccineeren en aan het vaccineeren verbondon zijn. Met de nventueele verschijning voor den burgemeester of den door hem aangewezen ambtenaar is dc procedure definitief geëindigd. Ten slotte is de burgemeester ook tot oproeping verplicht van hen. die niet hebben voldaan aan de verplichting om het bewijs te leveren, dat het kind, ▼oordat het den leeftijd van één jaar heeft bereikt, tegen pokken werd in geënt. Uit het bovenstaande blijkt reeds, dat het door de staatscommissie voorge dragen stelsel slechts twee verplichtin gen kent, n.l. een verklaringsplicht en eventueel eert verschijningsplicht, Te- De minister van Sociale Zaken prof. mr. C. P. M. ROMME. gen overtreding van beide verplichtin gen wordt straf bedreigd. Pe minister is met de staatscommis sie, die haar gevoelen met eenstemmig heid heeft uitgesproken, van oordeel, dat. het door haar voorgedragen stelsel meer dan eenig ander stelsel waarbor gen biedt, dat de vaccinatie, gelijk noodzakelijk is. in ons land zal toene men. zoodat de bestaande zeer onvol doende immunisatietoestand der bevol king. welke onder de tegenwoordige omstandigheden elk jaar slechter wordt, in de toekomst weer zal verhe- teren en in elk geval voorloopig in veel geringer mate zal achteruit loopen dan in de laatste jaren het geval is ge- eest. Hetgeen thans wordt voorgesteld, is naar het oordpel der staatscommissie, niet het ecnige, dat ter bestrijding van het pnkkengevaar wettelijk zal moeten worden geregeld. De staatscommissie stelt zich voor over de andere door haar wenschelijk geachte maatregelen weldra te rapporteeren. Korte plechtigheid op Schiphol N or way-Air-Express AMSTERDAM, 1 Juni. Vanochtend waren op het Schipholterras de Noor- sche vlaggen geheschen, ter eere van de opening van de nieuwe luchtlijn Am sterdamOslo, die dezen zomer door de K.L.M., in samenwerking met de Noor- sche Luchtvaart Maatschappij D.N.L., dagelijks zal worden gevlogen. Het eerste toestel, de D.C. 2 Haan, vertrok om kwart voor twaalf onder commando van Smirnoff naar de Noor- sche hoofdstad, nagewuifd door een talrijk gezelschap, dat voor deze gebeur tenis als gasten van de K.L.M. naar de hoofdstedelijke luchthaven was geko men. Tot dc aanwezigen behoorden de di recteur der K.L.M., de heer A. Plesman, de Noorsche zaakgelastigde te 's-Gra- venhage, de heer J. R. J. Raeder, de consul-generaal van Noorwegen in Ne derland en vele leden van de Noorsche kolonie. Voordat het startsein werd gegeven, verzamelden allen zich onder de zilve ren Donglasvleugels voor een korte plechtigheid. Pe Noorsche zaakgelastigde hield een toespraak, waarin hij wees op de nauwe economische en culiureele betrekkingen tusschen Nederland en Noorwegen in den loop der geschiedenis. Spr. wenschte de K.L.M. geluk met deze nieuwe ver binding. Pe heer Plesman dankte den zaakge lastigde voor zijn woorden. Na heide toespraken klonken uit de luidsprekers de volksliederen. Tenslotte sprak de heer Stolk, direc teur der Zuidhollandsche uitgevers maatschappij. die het een voorrecht noemde als eerste zakenman deze ope- ningsvlucht met een zakelijk doel mee (c maken. Met de Nederlandsche driekleur in de hand gaf de zaakgelastigde, nadat af scheid genomen was van passagiers en bemanning, liet starisein. Aan boord van het toestel bevindt zich een bloemenmand in den vorm van een oude viking, met oorkonde, een ge schenk van de K.L.M. aan koning Haa kon van Noorwegen. Nadat de genoodigden een rondgang over het vliegterrein hadden gemaakt, verzamelden zij zich aan een lunch, ter afwachting van het toestel uit Oslo. dat legen drie uur op Schiphol wordt ver wacht en dat eveneens een feestelijke ontvangst zal worden bereid. De doop op 2000 meier hoogte Tijdens de lunch, welke op Schiphol lonr de K.L.M. werd aangeboden ter ge legenheid van de opening der nieuwe luchtlijn naar Oslo. werd van hnord van tiet op weg naar Noorwegen zijnde Pouglastoestel de Haan een te'rgram ontvangen van den heer D. J. de Vries, chef van de afdeeling handel der K.L.M., gericht aan den Noorschcn zaakgelas tigde, den heer Raeder, waarin werd medegedeeld, dat zoojuist op 2000 M- hoogte de nieuwe luchtlijn was gedoopt en tot naam had gekregen Norway Air Express. Jhr. mr. dr- E. A. van Bere- steijn, gedelegeerde van den Haagschen gemeenteraad in het bestuur van het Residen tie-orkest, heeft ter kennis van de gemeenteraadsleden gebracht een door hem op 16 Mei aan B. en W. gezonden rapport betreffende den toe stand van het orkest. In dit rapport wordt mede deeling gedaan van de finan- cieele resultaten van het afge- loopen seizoen. Het seizoen sluit met een nadeelig saldo van 25.963.87. De heer van Beresteijn komt tot de conclusie, dat het niet mogelijk zal zijn het Residen tie-orkest op de been te houden als de gemeente niet bereid is het subsidie te ver- hoogen met een belangrijk bedrag. N.V De Kievit van de nieuwe K.L.M - lijn brengt een aantal Noor sche gasten mee Pop voor Prinses Beatrix AMSTERDAM. 1 Juni. Vanmid- dag om drie uur, precies volgens dienstregeling, is de Kievit van de K.L.M., komende uit Oslo op Schip hol geland Met het toestel, dat bestuurd werd door den Deenschen K.L.M.-piloot Steinbeck, was een aantal vertegen woordigers van Noorsche reisbureaux meegekomen, die enkele dagen de gasten van de K.L.M. zullen zijn. Aan boord bevond zich ook. als twee de bestuurder, de bekende Noorsche Oceaan- en Poolvlieger Bernt Balchen, chef-piloot van de D.N.L., als vertegen woordiger van de directie van deze maatschappij. Degenen, die in dc och tenduren het vertrek van de machine naar dc Noorsche hoofdstad hadden bijgewoond, waren thans hij de aan komst van de Kievit aanwezig, behalve de heer Plesman. die wegens een ver gadering verhinderd was. De Noorsche zaakgelastigde, de heer Raeder, heette zijn landgenooten met een hartelijk speechje welkom in Ne derland. De heer Balchen overhandigde daar op den heer Raeder een pop, als Noorsch boerinnetje gekleed, met het verzoek, deze aan Prinses Beatrix te willen aanbieden namens zijn maat schappij. Hiermee was ook deze plechtigheid ten einde. Bij de Amsterdamsche rechtbank een hoogere straf geëischt dan door kantonrechter is opgelegd AMSTERDAM. 1 Juni. De recht bank behandelde vandaag een straf zaak tegen een 42-jarigen winkelier, wonende aan de Oostenburgergracht, verdacht van onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde. De kantonrechter had hem veroor deeld tot een geldboete. De man was van dit vonnis in hoogcr beroep geko men en voerde voor dc rechtbank aan. dat hij slechts kruiden verkocht, die in zijn etalage met de bijbehoorende ziek ten waren geafficheerd en dat hij nooit geneeskundigen raad gaf. Als hij wel eens informeerde naar don gezond heidstoestand van zijn klanten dan was dat alleen maar uit de minzaamheid die men beroepshalve nu eenmaal moet tonnen. Vier patiënten kwamen achtereenvol gens verklaren dat zij hij verd. resp. kruiden tegen pijn in de lendenen, maagpijn, kloven in de handen en pijn in de bennen hadden gekocht. Om raad waren zij niet gekomen en die was hun ook niet verstrekt. Dat zij het voor den kantonrechter iets anders hadden verklaard, gooiden zij nu op lint slechte geheugen, dat ech ter door den president werd opge- frischt. Ken der getuigen verklaarde wel, dat hij op aanraden van een vriend naar don „kruidendokter" was gegaan. De officier van justitie achtte de overtreding bewezen: hij wees op het gevaar van het verstrekken van krui den. B.v. bij maagkwalen onder het motto „helpt het, is het goed, helpt het niet is het ook goed." Spr. vorderde een hoogere straf dan door den kantonrechter was opgelegd, n.l. 200 boete, subs. 50 dagen hechte nis. JÉonnis 15 JunL Een aan hem gewijd raam in het koor der Pieterskerk te Leiden 's-GRAVENHAGE, 1 Juni. Het Na tionaal Comité ter herdenking van Phi lips van Marnix van St. Aldegonde (1540—1940) deelt mede, dat de plannen voor de viering van Marnix' vierde eeuwfeest thans vasten vorm hebben verkregen. Het comité stelt zich voor in het be gin van den zomer van 1940 een groote openbare herdenkingsplechtigheid te Leiden te houden en bij die gelegen heid een aan Marnix gewijd raam in het koor der Pieterskerk aldaar te ont hullen. Bovendien hoopt het comité een Mamix-tentoonstelling. zeer waar schijnlijk eveneens te Leiden, in te richten. Het comité is bezig zijn circu laires op groote schaal te verspreiden om de noodige geldmiddelen bijeen te brengen. De penningmeester, de heer Jacob Mees te Rotterdam, ontvangt voor dit sympathieke Vaderlandsch doel gaarne giften op zijn postrekening GG. 137917, dan wel op de rekening van het Marnix-comité bij de firma R. Mees en Zonen te Rotterdam. DOOR DE LUCHT NAAR Leeuwarden en Groningen 's-GRAVENHAGE. 1 Juni. Dc her- opening van de luchtlijnen Rotterdam Amsterdam—Leeuwarden v.v. en Rotter damAmsterdam—Groningen v.v., wel ke oorspronkelijk op 15 Mei jl. zou ge schieden. doch toen in verband met het feit, dat een groot aantal vliegtuigbe stuurders der K.L.M. voor den militai ren dienst was opgeroepen, uitgesteld moest worden, is thans bepaald np Don derdag, 15 Juni a.s. Op beide lijnen zal dagelijks be halve op Zondagen een dubheldaag- sche dienst in heide richtingen worden onderhouden. De K.L.M.-autodienst Den Haag- Schiphol v.v. geeft op alle vertrekkende en aankomende vliegtuigen aansluiting MEISJESHUIS VAN HET LEGER DES HEILS OP HUIZE „NYE WEHME" Aangezien het tegenwoordige meis jeshuis van het Leger des Heils te Maarssen door de bevoegde rijksinstan ties voor dit doel is afgekeurd, is naar een nieuw gebouw omgezien. Mede om de gezonde en de centrale ligging is voor de vestiging daarvan Zeist uitge kozen, en het is gelukt hiervoor de be kende huizinge „Nye Wehme" aan den Utrechtschen weg aan te koopen. Om daarin echter ongeveer 50 jonge meisjes te huisvesten, waarbij aan vrij zware wettelijke eischen moet worden voldaan, is het noodzakelijk vleugels aan te bouwen en in het bestaande ge bouw verschillende verbouwingen uit te voeren. Met een en ander zal een bedrag van 10.000.— a f 12.000.— zijn gemoeid. Ten einde deze gelden bijeen te bren gen. heeft zich een comité gevormd, terwijl een groot aantal vooraanstaaE- de personen uit de Bilt, Doorn, Drieber gen en Zeist zich bereid hebben ver klaard in een eere-comité zittine te ne men. Binnenkort zullen de plannen van dit comité worden bekend gemaakt; binnenkort, want, aangezien het tehuis te Maarssen voor Maart 1940 moet wor- dj^i verlaten, is spoed noodzakelijk. SPORT EN SPEL Ter voorbereiding van de Military Olympische Spelen is door de Kon. Militaire Sportvereeniging in overleg met het Bestuur der N.H.S.B. in princi pe het volgende oefenprogramma sa mengesteld: Donderdag 22 Juni. Dressuurproef. In dividueel te rijden steepleparcours van 2200 M. 20 en 21 Juli. Military bestaandde uit: a. Dressuurproef. b. Uithoudingsproef (wegparcours, Cross-Country van c.a. 3500 M., Steeple van c.a. 2500 M.) c. Springconcours. Hoogte max. 1.15 M. Donderdag 14 September. Dressuur proef. Individueel te rijden Steeplepar cours van 3000 M. 2e helft van October. Volledige Mi litary. Voor de Dressuurproeven zal worden gevraagd het dressuur progamma van den Prix Caprilli. Het gevraagde tempo voor do Steep- lepareoursen is 050 M. De proeven zijn opengesteld voor de leden der K.M.S.V. en voor de niet-leden die daartoe door het. Bestuur der N.H. S.B. worden uitgenoodigd of door den Directeur van de Rijschool worden aan gewezen. De proeven zullen alle te deze stede gehouden worden. MAJOOR J. J. VERMEULEN WANDELTOCHTEN In ons bericht gisteren over de majoor J. J. Vermeulen wandeltcohten stond, dat tijdens de verplichte rust op het graf van majoor Vermeulen te Maarsbergen bloemen geleed zullen worden Dit moet zijn op Rusthof te Amersfoort. CAMBRIDEGE—INTERNATIONAL CLUB AMSTERDAM, 1 Juni. Vandaag is een ploeg van de International Club vertrokken naar Engeland voor den wedstrijd tegen Cambridge, welke op Vrijdag 2 Juni en Zaterdag 3 Juni wordt gehouden. De ploeg bestaat uit H. van Swol, T. Hughan, Th. H. G. Leyenaar, drs. A. C. Reidt en mr. M. Brouwers, terwijl de heer G. Leembruggen aan voerder is. Sole Importers: De Olympische dag zal bijzondere attracties brengen AMSTERDAM. I Juni. Evenals vo rige jaren zal ook thans het athletiekpro- gramma van den Olympischen Dag een bijzondere attractie bevatten, door deel neming van een buitenlandschen athleet. Men heeft hiervoor uitgenoodigd den sterksten Engelschen 1500 meter looper. die 11 Juni op dezen afstand in een wed strijd met voorgift zün krachten zal me ten met den Nederlandschen uitblinker de Ruyter. die. evenals zijn Engelsche tegen stander. van Meet vertrekt en bii deze gelegenheid een poging zal doen het Ne- derlandsch record te verbeteren. Het Nederlandsch record staat op 4 min. 0,4 sec. ten name van De Ruyter, gevestigd op 18 Augustus 1937 te Am sterdam. Alle Nederland.:che 1500 Meter loopers van eenige beteekenis nemen overigens aan dezen voorgift wedstrijd deel. Onnoodig te zeggen, dat verder de keur der Nederlandsche mannelijke en vrouwelijke athleten zullen uitkomen op de 100. 200, 400 meter en de 4 X 100 meter estafette. Osendarp heeft Zondag j.l. op de Am sterdamsche sintelhaan bewezen, dat hij reeds in ongenaakbaren vorm is, doch de strijd om de volgende plaatsen be looft zeer spannend te worden. Fanny Koen is bij de dames even zeker van haar eerste plaats als Osen darp bij de heeren. Ook achter haar volgt een categorie dames, die onderling weinig in kracht verschillen. Ook onzp 400 meter kampioen. K. Baumgartcn, gaf Zondag reeds blijk van zijn goede conditie. Op den Olympischen dag krijgt hij echter sterker tegenstan ders en men mag benieuwd zijn of hij den internationalen tijd van 48 sec. weder zal weten te benaderen. SHAW WINT DEN PRIJS VAN INDIANAPOLIS INDIANAPOLIS, 31 Mei (A.N.P.) De groote prijs van Indianapolis werd gewonnen door den Amerikaan Wilbur Shaw, die met zijn 3 liter Maserati de 500 mijlen aflegdp in 4 uur 20 min. 47,4 sec. Hij bereikte een gemiddelde uursnel heid van 185,9 km. 150.000 toeschouwers woonden de races bij. Het gemiddelde van Shaw ligt beneden dat van het vorig jaar, maar men moet rekening houden met hei feit, dat de koers een half uur geneu traliseerd moest worden in verband met het ongeluk, waarbij drie wagens met elkaar in botsing kwamen en de coureur Roberts, naar wij reeds meld den, gedood werd. Wedstrijd modelvliegtuigen AMSTERDAM, 1 Juni. Op den Tweeden Pinksterdag werd te Amster dam een wedstrijd gehouden met mo delvliegtuigen. welke uitgeschreven was door de Nederlandsche Vereeni- ging voor Modelvliegtuigbouw. Onge veer honderd toestellen hebben aan den wedstrijd deelgenomen. Om de fraaie, door de Fokkerfabriek uitgeloofde wis selbekers, werd fel gestreden, doch aan gezien de wind vrij sterk was en te vens de thermiek ontbrak, konden geen bijzondere tijden worden gemaakt. Om ongeveer vijf uur was de wed strijd geëindigd en werd overgegaan tot de prijsuitreiking. De wisseiprijs 1939 voor zweefmo dellen werd gewonnen door den heer de Vos uit den Haag, terwijl, de heer Wagenaar te Amsterdam in het bezit kwam van den wissel- prijs 1939 voor motormodellen. Er bestond voor de wedstrijden van de zijde van het publiek groote belang stelling. RECORDS VERBETERD DESSAU. 31 Mei (A.N.P.) Major Gardner vEngelandi é-laagde er in op de autostrade bij Dessau met een 1100 cc. m.g.-wagen drie klaöserecords te verbeteren, terwijl hij bij een van zijji pogingen zelfs een topsnelheid van 333,7 km. bereikte. De nieuwe records zijn: 1100 cc. Major Gardner (M.G.) 1 km. vliegend vertrek 327,57 km. gem. uur snelheid (oud Gardner 300,2 km.) 1 mijl vliegend vertrek 326,954- km. gem. per uur (oud Gardner 300,1 km.) 5 km. vliegend vertrek 317,909 km. gom. per uur (oud Gardner 231.0 km.) De Italiaansche coureur graaf Lurani slaagde er met zijn 500 cc. speciaal ge construeerde Nibbio in enkele records te verbeteren en wel: 1 km. vliegend vertrek 171,683 km. gem. per uur (oud Lurani 102,162 km.). 1 mijl vliegend vertrek 171,561 km. gein. per uur (oud Lurani 161.775 km.). 5 km. vliegend vertrek 170,667 km. gem. per uur (oud Lurani 144,700 km.). VOEThAl VAN NELLEN SPEELT WEER DELFT, 1 Juni. Van Nellen, de bekende international van vroegere jaren* is op zijn verzoek weer opgesteld in het elftal van D.H.C. voor den wed strijd tegen A.D.O. ten behoeve van den bloedtransfusiedienst van het Roode Kruis. De ronde van Duitschland Middelkamp eindigt op de negende plaats STETTIN. 1 Juni. (A.N.P.) De ronde van Duitschlapd is vandaag begonnen met de étappe Berlijn— Stettin over 252 K.M. Winnaar van deze étappe werd onze landgenoot, Gerrit Schulte in den tijd van 6 uur 41 min. 58 sec., met een halve minuut voorsprong on den Belg Moerenhout en een vijftal andere renners. Middelkamp werd negende in 6 uur 43 min. 3 sec. ZATERDAG 3 JUNI HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO. Uitzending; 4.005.00 HIRO. 8.009.15 Gram.muziek; (Ca 8.15 Bench, ten); 10.00 Gram.muziek; 11.30* Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KP.O-orkest; 1.00 Gram.muziek; (Ca. 1.15 Berichten); 115 Reportage; 2.15 Kinderuur; 3.15 Reportage; 4.00 Gram.muziek; 4.05 Causerie ..Economi sche opbouw op nieuwe fundamenten"; 4 20 Giam.muziek; 4.25 Causerie „Dieren, dwe pers en het gezond verstand 75 jaar die renbescherming in ons land"; 4.40 Gram.mu- ziek; 4.45 Causerie ,,De behoefte aan ees wettelijke vapantie-regehng voor de intellec- tueele werknemers"; 5.00 Reportage; 5JÖ Gram.muziek; 5.45 KRO-Nachtegaaltjes; 6.15 Gram.muziek; 6.20 Journalistiek weck. overzicht; 6.45 Berichten;, gram.muziek; 7.00 «Berichten; 7.15 Causerie „Het gods dienstig leven van zielszieken"; 7.35 Actueeie aetherflitsen; 8.00 Berichten ANP mededee- lingen; 8.15 Meditatie met muzikale omlijs ting; 8.35 Gram.muziek; 8.45 Gevarieerd programma; 10.30 Berichten ANP; 10.40- 12.0 Gram.muziek. HILVERSUM II 301.5 M. VARA-Uitzen- ding; 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek; (Om 8.16 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven; 12.00 Gram.muziek; (Om 12.15 Berichten); 2.00 Filmpraatje; 2.15 Gram.muziek; 3.00 Reportage; 3.30 VARA-orkest en solisten (opn.); 4.30 Cau serie „Een noodkreet voor de gezonde jeugd" 4.45 Esmeralda; 5.30 Filmland; 6.00 Uit de roode jeugdbeweging; 6.28 Berichten; 6.30 Reportage; 7.00 VARA-Kalender; 7.05 Feli citaties; 7.10 Politiek radiojournaal; 7.30— 8.00 Causerie „Kindervragen"; 8.05 Herha ling SOS-Berichten; 8.07 Berichten ANP, VARA-Varia; 8,20 Revue-Uitzending; 10.00 Puzzle-programma; 10.20 Gram.muiek; 10.25 Berichten ANP; 10.35 Vervolg revue-uitzen ding; 11.3012.00 Gram.muziek. DROITWICH 1500 M. 11.20 Gram.mu. ziek; 11.50 Pianovoordracht; 12,20 Het North Fierorkest; 1.20 Reportage; 1.50 Het Aston Hippodromo-orkest; 2.50 Viool en piano; 3.20 De BBC-#angers; 3.50 Reportage; 4.20 Syd Seymour («n z\jn Mpdhatters; 5.20 Gram.mu ziek; 5.50 Reportage; 6.20 Berichten; 6.50 Dialoog over de a.s. Olympische Spelen.; 7.05 Het BBC-Harmonie-orkest; 7.50 De be strijding van de misdaad in de V.S.; 8.20 Variété-programma; 9.20 Berichten; 9.50 Uit Amerika: Amerikaans overzicht; 10.05 Reportage; 11.25 Joe Loss en zjjn Band; 12.10—12.20 Berichten. RADIO PARIS. 1643 m 9.00, 10.00, 10.30 cn 11.2012.05 Gramofoonmuziek; 12.20 Zang; 1.00 en 1.25—2.20 Gramofoonmuziek; 2.50 Zang; 3.35 Viola d'amore-voordracht; 3.50 Clavecimbcl-voordracht; 4.054.20 Zang 5.05 en 5.506.05 Pianovoordracht; 7.20 G«- mofoonmuziek: 8.50 Relais; 10.50 Gramo foonmuziek; 11.2012.50 Jo Bouillon en z)ju orkest. 1 KEULEN. 45G m. 6.50 Gramofoonmu ziek; 7.30 Hans Rallies' orkest; 8.50 Schupo- orkest; 12.20 Het Omroep-Amusementsor- kest; 1.35 Het Omroepklein<rt|*t; 2.30 Gra mofoonmuziek; 4.20 Het Omroeporkest en solisten; 6.05 Trio-concert; 6.55 Zang; 7..J en 8.50 Leo Eysoldt's orkest en solisten; 9.-0 Gramofoonmuziek: 10.55 Hermann Fage- stedt's orkest; 12.20 Gramofoonmuziek; 2.-0 —3.20 Militair orkest. BRUSSEL. 322 en 484 m. 322 m.: 12.20 Grnmofoonmuziek; 12.50 Het Omroeporkest; 1.50 Gramofoonmuziek: 2.25 Muzikale cause rie (met gramofoonmjiziek)2.55 Gramofoon muziek; 3.20 Het Omroepdansorkest; 3.w Cello-voordracht; 4.20 Het Omroepdansor kest; 4.50 Pianovoordracht; 6.20 Het Om roeporkest en soliste; 8.20 Gramofoonmu ziek: 8.30 Folkloristisch programma; 8.w Het Luiks symphonie-orkest en solist: 10.4' Het Omroepdansorkest; 11.2012.20 Gramo foonmuziek. 484 m.: 12.20 Gramofoonmuziek; 12.50 Het Loiseau-orkest: 1.502.20 en 2.55 Gramo foonmuziek; 3.20 Conservatoriumó'orkest van Brussel: 4.50 Gramofoonmuziek; 5.35 en 6.00 Dansmuziek (gr.pl 6.35 Oude muziek; 7.0-J Zangvoordracht; 7.35 Gramofoonmuziek; Waals Cabaret-programma; 8.50 Folkloris tisch programma; 9.20 Het Radio-orkest, het Omroepkoor en solist; 10.30 Jean Orner's or kest; 11.2012.20 Gramofoonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 m. -8^ Het Omroepkoor en -orkest en solisten; 10.20 Berichten; 10.40 Karl Ristcnpart's K*" merorkest en solist; 11.05 Berichten; 11-20"" rK.JHTHet - OmroepkleinorkeBt ia.nj*a»- solist

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6