KAMPEER- NIEUW PARIJS Pinkstervreugden STADSNIEUWS Algemeene vergadering van „Kinderzorg" r aantal pupillen steeg PIC-NIC ARTIKELEN OOK VERHUUR VAN TENTEN Onder-officieren zagen hun positie verbeteren Voor de Ouden van Dagen Motorrijder verongelukt Eindexamen Handelsscholen „Openluchtspelen Amersfoort" Feestweek in Soesterkwartier Van Paarden en Menschen r "N KRUIKENKAN" Veel genoegen Leopold's Encyclopaedic compleet in 3 deelen a 10.- Boekhandel G. G. Veenendaal 3e BLAD PAG. 1 AMLKSPUORTSCH DAGBLAD v J.UNl 1Ö39 „Er moet een heeht verband zijn tusschen Diaconieën en Kinderzorg IN St. Ald'êgonde heeft de vereeni ging „Kinderzorg" in'het provin- ciaal ressort - Utrecht, der Neder- landsche HeWormde kerk vandaag haar algemeene vergadering gehou den onder voorzitterschap van ds. M. Ba rend recht. Na te zijn voorgegaan in gebed, las ds. Barendrecht een gedeelte voor van Matthaeus 25, in aansluiting waarop hij enkele woorden aan het werk van „Kinderzorg" wijdde. In piëteitvolle bewoordingen herdacht hij den overleden secretaris, wijlen B. Tjessinga. Met den wensch, dat Kinderzorg's werk gedragen moge worden door God's Zegen, verklaar de hij de bijeenkomst geopend. Vervolgens las de wnd. secretaris, de heer J. C. Koningsberger, de notulen voor. Het was den voorzitter een genoe gen, te mogen vermelden, dat, van H.K.H. Prinses Juliana een gift van ;f 50,is ontvangen voor Kinderzorg. Het was de wnd. secretaris, die ook het jaarverslag voorlas. Wederom ging het aantal pupillen in stijgende lijn. Het hoogste aantal, dat in 't afgelo.open jaar bereikt werd. was 293. Thans telt men 276 minderjarige pupillen. Er werden 18 pupillen meerderjarig onder de hoede ,van Kinderzorg in 1938. Op 7 April 1938 had een onderhoud plaats met het bestuur der federatie van Diaconieën. Opnieuw werd gezocht naar een sterker contact en grooter belang stelling. Inderdaad is uit verschillende symptomen gebleken, dat de interesse van Diaconieën voor Kinderzorg toe neemt. Het verslag van den penningmeester, den heer Koningsberger, vermeldde een totaal aan lasten van 7 7.737.35V2 en aan baten van 75.236.45V2, zoodat er een nadeelig saldo van 2.500.90 over bleef. Den fiscus werd decharge ver leend. In de commissie tot hel nazien der rekening en verantwoording werden be noemd de heeren A. Jansen. M. Vermoo- ten en J. P. Boender. Hierna kwam een bestuursverkiezing aan de orde. Benoemd werden de hee ren C. Boeschoten, dr. H. W. Obbink, A. Blussé van Oud-Al.blas en A. van Andel. Voorts deed de heer G. Bokhorst me- dedeeling van het feit. dat de provin ciale actie 780.— in de kas had doen vloeien. Des middags werd, na de gemeen schappelijke koffietafel, de vergadering voortgezet. Hier deed de directeur, de heer J. H. Swart, enkele mededeelingen van huis- houdelijlten aard. Onder meer wijd de hij zijn aandacht aan de verbouwing van de oude gemeentelijke barakken, die verleden jaar door „Kinderzorg" werden aangekocht. Tevens worden er bouwwerkzaamheden aan een keuken verricht. Ook de huishoud-opleiding der meisjes wordt dit jaar met kracht aan gevat. De resultaten hiervan zijn op het oogenblik goed te noemen. Nadat de di recteur mededeelingen van internen aard betreffende de verrichtingen der oud-pupillen had gedaan, was er rond vraag. Hierna werd de vergadering ge sloten. LANGESTRAAT 35 TELEFOON 308. De vereeniging „Cns Belang" in jaarvergadering bijeen Voor, den elfden Autotocht Amersfoortsche Ouden van Dagen het Comité nog binnengekomen: Vorige afrekening: N. N. D. f. Aijosimajaco N. N. ,f Mej. v. V. V. .f J. S. R. H. J. P. H. W. N. N. AS. Mej. v. d. H. A. M. N. N.- N. N. In totaal is ontvangen 213:50. van is bij 175.00 2.00 1.00 2.25 1.00 5.00 2.50 2.50 2.50 10.00 5.00 0.25 2.50 1.00 1.00 Ritmeester jhr. A. v. d. Goes bekwam vrij ernstige verwondingen Öp den Zuiderzeestraatweg ter hoogte van het Overbosch onder de gemeente Hoevelaken heeft gister middag een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Omstreeks vijf uur reed daar ritmeester jhr. A. v. d. Goes op een motor in de richting Amersfoort. In dezelfde richting reden twee wielrijders rechts op het fietspad, dat door een streep van den straat weg afgescheiden is. Door onbekende oorzaak is de motor rijder met de meest links rijdende fiet ser in botsing gekomen. De motor sloeg over den kop en kwam vervolgens in een sloot tèrecht. Jhr. v. d. Goes bekwam een lichte her senschudding, een wonde aan het hoofd en verder knie- en schaafwonden. Nadat 'door personeel van de garage Nefkcns de eerste hulp verleend was, heeft men hem op medisch advies per ziekenauto naar zijn woning overgebracht. De wielrijder kreeg geen noemens waardig letsel, het rijwiel werd ernstig beschadigdd. Het eindexamen zal plaats hebbben: a. van de Gemeentelijke Middelbare Handelsdagschool met 4 j.c.: schriftelijk van 15 'Juni28 Juni; mondeling: van 4:7 Juli. uitslag: Zaterdag 8 Juli. b. van de Gemeentelijke Middelbare Handelsschool met 3 j.c.; schriftelijk van 13—23 Juni; uitslag Vrijdag 30 Juni. Aan het-eindexamen der Handelsdag school nemen deel 27 candidaten, aan dat der Handelsavondschool 19 candida ten. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 70 gr. F. of 21 gr. C Woensdagavond had een bespreking plaats tusschen de besturen van Katho liek Amersfoort, C ultuka en de Too- neelvereenigingcn „Ons Genoegen", „Eigen Kring" en „Euripides." Een zeer vruchtbare bespreking had plaats. De tooneelvereenigingen zegden de volle medewerking toe. Nadien volgde nog een bespreking tus schen „Katholiek Amersfoort en „Cullu- ka" en werd een comité „Openluchtspe len Amersfoort samengesteld. In het comité namen zitting, Pastoor Hooyman ,de dames v. Onzen en Loots en de heeren Luycx, Holleman, Vlug en Ramselaar. In de financieele commissie namen zitting Mevr. v. Onzen en de heeren mr. Kooien en v. Wessum, in de technische commissie de heeren de Jong, v. d. Lin den en Ramselaar en in de commissie van pers en propaganda de heeren Hol leman, Vlug en Spoel. Door de winkeliersvereniging „Soes terkwartier Vooruit" is wederom beslo ten tot het organiseeren van een feest week in de laatste week van Augustus. Generaal Snijders herdacht In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te Utrecht, is Woensdag de 37e algemeene vergadering begonnen van de vereeniging van onderofficieren „Ons Belang" onder leiding van den adjudant-onderofficier J. T. M. Piede- riet. Tn verband met de militaire maatre gelen der regeerincr waren vier van de 34 afdeelingen verhinderd een vertegen woordiger af te vaardigen. De voorzitter sprak zijn vreugde er over uit dat de toestand inmiddels het houden van deze vergadering weer mogeliik maakte. In gevoelvolle bewoordingen her dacht hij terwijl allen zich van hun zetels verhieven het ver scheiden van generaal C. J. Snij ders, waarna in dankbare herinne ring het overleden oud-hoofdbe stuurslid D. Berends werd herdacht. Onder luid applaus wordt besloten telegrafisch een betuiging van hulde en trouw te zenden aan H. M. de Koningin. In zijn openingsrede wees de voorzitter er op, dat de onrust in de wereld rem mend heeft gewerkt op het vereenigings- Ieven van de militairen. Maar het leger leeft weer. en heeft de sympathie van het volk weer herwonnen. Het beroepskader zal gaarne zijn volle medewerking verleenen aan den verde ren opbouw van de weermacht en de vorming van de jonge onderofficieren, die thans in grooten getale in het leger komen. In de bevordering der onderofficieren is belangrijke verbetering gekomen, maar ernstige bezwaren bleven nog be staan. Voor de groep sergeanten met reeds meer dan 25 dienstjaren, is de kans op bevordering nog zeer gering. Het salarisvraagstuk is op den achter grond gebleven, niet omdat de huidige salarissen bevrediging schenken, maar omdat de financieele moeilijkheden van den staat niet verwaarloosd kunnen worden. Verbetering van de bevorderingskan sen zal echter ook de financieele positie der onderofficieren ten goede komen. Hierop zal het ijveren der vereeniging dan ook in den eersten tijd gericht moe ten zijn. Het ledentalder vereeniging is iets gestegen. Spr. eindigde met een aansporing om het werken der vereeniging voor de ontwikkeling der onderofficieren krach tig te blijven steunen. Het jaarverslag van den secretaris J. van Loozen werd vervolgens goedgekeurd evenals het fi nancieel verslag van den algemeenen penningmeester A. C. Rccourt. Het hoofdbestuurslid C. Gijse, leidde hierna het bevorderingsvraagstuk, in, waarvoor 27 voorstellen waren inge diend. De voorheen gedachte oplossing ter verbetering, moest wegens wijziging der omstandigheden worden losgelaten. Het hoofdbestuurslid H. Schuurmans, drong in een met groote overtuiging uit gesproken rede aan op het blijven wer ken aan eigen algemeene ontwikkeling en vakbekwaamheid. Het algemeen beleid van het hoofdbe stuur werd met algemeene stemmen goedgekeurd. De periodiek aftredende hoofdbe stuursleden J. P. de Hullu en J. E. Phi- lipsen werden als zoodanig herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het uittreden van den heer H. Schuui'mans werd voorzien door verkiezing van den sergeant der le klasse J. A. Andriessen te Kampen. Gisteren werd de vergadering van de vereeniging van onderofficieren „Ons Belang", welke den vorigen middag was geschorst, te Utrecht voortgezet. Na afdoening van enkele voorstellen tot wijziging van het huishoudelijk re glement werd de positie van den sergean ten-hulp-schrijver besproken. Hierbij werd vooral bepleit voor deze categorie onderofficieren betere bevorderingskan sen te verkrijgen. Ten aanzien van uniformen en tenuen werden eenige wenschen naar voren ge bracht, o.m. het aan onderofficieren ver gunnen bij de gekleede tenue een degen te dragen als voorheen voor bepaalde gevallen was bepaald, en voor adjudan ten-onderofficieren in ceremonieele te nue wederom vangsnoeren en pluim in te voeren. Voorstellen om de onderofficieren- hoofdgymnastiek- en schermonderwvj- zer als zoodanig organiek in te deelen, alsmede om adjudanten-onderofficier op te nemen in de 3e klasse van het reis besluit werden aangenomen. BEDRIJFSLEVEN Gardo's Kinderwagen Magazijnen heeft een zaak geopend, Kerkstraat 4-6. Een ruime collectie kinder- en sport wagens toont het publiek, welke groote keuze het kan maken. De winkel is doelmatig ingericht en geeft een goeden kijk op het uitgebreide materiaal. NUTSSPAARBANK Overzicht over de maand Mei 1939. Ingelegd in 8146 posten ƒ765.003,90. Te rugbetaald in 6551 posten 534.825,81. Meer ingelegd dan terugbetaald ƒ230.178,09. Gespaard in busjes ƒ4.553,45. Aantal nieuwe boekjes 151. Aantal af betaalde boekjes 161. Het, aantal inleg gers bedroeg op 31 Mei 1939 21528, met een tegoed van 7.396.192,70. (In het aantal nieuwe boekjes zijn begrepen 28 z.g. baby-boekjes, waarop de Spaarbank een eerste inleg van ƒ1.plaatste). BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gustave, z. van W. van Doorland en D. Hovingh. ONDERTROUWD: A. Stöger en G. F. Loman. MET Pinksteren moet je drukte langs den weg verwachten, daar is niets aan te verhelpen. Geen feestdagen zi,jn zoo geschikt om er uit te trekken als deze, wanneer de natuur op haar mooist is. Met het oog op die druk te, waarvan Siegfried niet altijd houdt en je weet nooit van te voren hoe het zal uitvallen zocht ik voor den eersten dag een route uit, die ons ver van el- ken grooten weg en van bijna ieder fiets pad zou houden. En ook de ruiterpaden zijn wel zoo te kiezen, dat je toerende feestgangers ontloopen kunt. Den twee den dag zou hij vrijaf hebben, dat stond al dagen van te voren vast. Bij het weggaan en het oversteken van den rijweg, die zelfs in het vroege uur al druk was van vele niet motorische kracht gedreven vehikclcn, bleek al da delijk, dat-de schimmel in een beminne lijke stemming was. Hij liet. alles rustig passeeren in elke gowenschte richting. Aan het begin van het ruiterpad werden we aangesproken door een dame. die ons kent en die goedendag kwam zeggen. Siegfried stond rustig stil, als een wel opgevoed kind, zónder dadelijk blijken van ongeduld te geven om vérder te wil len. Hij boog hoffelijk en presenteerde een been en stal het hart van.de jonge dame door zijn goede manieren. (Je moet maar gei uk hebben!). Dag Siegfried, dag lief paard! Zij is zelf amazone en weet een paard te waardeeren. Nog een buiging eigener beweging van den schimmel, we gaan verder. Het gras is zoo groen en het ziet er zoo sappig uitEen vragende hoofdbeweging. Ja, het mag, toe maar. Het paard graast rustig tusschen de boomen en het is verwonderlijk hoe vlug een plek leeg is gegeten. Van uit de verte drijven ijle klanken van een lied. Ergens op een heuveltje zit een groep jonge menschen in eer. kring en zingt. Voor hen staat een leider of leid ster ik kan het niet zien op dien af stand niet een boekje in de hand. Pinksterwijding. We passeeren op een afstand, het bosch is groot genoeg om niet te storen. Dan steken we de kleine hei over, gaan Den Treek in. Aan het begin van de lange laan, te verleidelijk mooi om ze ooit te mijden, staat een groep hieisjes. Het zijn er wel twintig en 't accent is opgelegd. Amsterdamsch. Geen twijfel mogelijk. We stappen na der, de groep splitst zich. Waakzaam gaan we er tusschen door. Zij bedoelen geen kwaad, niaar, je kimt niet weten, een plotselinge wat te luide uitroep, een wat breed gebaarhet zou de eerste maal niet zijn. Het gaat. goed. Alle dra matis personae zijn braaf. Als we voorbij zijn vindt Siegfried, dat hij wel een woord van goedkeuring ver diend heeft en liever niet een woord alleen. Op het hooren van mijn stem, die hem prijst, maakt hij een buiging. Hij weet precies, wat hij doen moet om me te verteederen. Achter me klinken zachte verraste uitroepen, is het geluid van vele voeten, die snel nader komen. Nu, komaan, de schimmel mag een voor stelling geven. Hij doet het zoo graag, want hij is ijdel als een pauw en die kinderen zullen het leuk vinden. Ik laat hem half wenden en kijk in tien, twaalf opgeheven gezichten. Meisjesgezichten uit een groote stad. bleek, spis, meteen uitgebreid kapsel als omlijsting en we reldwijze oogen. Gezichten die je ontroe ren om het contrast tusschen de kinder lijkheid van de contouren en de droeve wijsheid van de oogen. Kom, Siegfried, maak je compli ment! Als een ridder uit de achttiende eeuw zoo hoofdsch, maakt de schimmel op nieuw zijn buiging, presenteert eerst het rechterbeen, dan het linker. A-ahh! ER is zoo veel verrassing, zooveel eenvoudige vreugde, in de gezich ten, dat ik hem nog een paar kunstjes laat dóen. Dan worden aarze lende, voorzichtige handen uitgestoken. Of ze hem wel even mogen aaien. Of hij niets doen zal. Gerust, hij doet niets. Hij vindt het prettig om aangehaald te worden. En nu wordt hij gefêteei'd door al die grootestadskinderen, die in de stad nau welijks een paard ooit onder de oogen krijgen, laat staan leeren kennen. De een streelt hem over den grijssatijnen neus, een ander over den hals, een derde over zijn voorhoofd, een vierde langs zijn voorbeen. Hij slaat rustig stil, laat alles toe en kijkt uiterst vriendelijk. Zijn bewonderaarsters waarschuwen elkaar om toch vooral voorzichtig te zijn. Wat een mooie oogen, zegt er een zacht en ik zie, dat er iets van haar uitgaat naar het paard en de schimmel voelt. het. Opeens buigt hij het hoofd naar haar toe en raakt met den neus haar mouw aan, dan haar schouder, blijft een seconde zoo staan. Lieverd, zegt het kind nauwelijks hoorbaar. Lieverd! De leidster staat met zichtbaar plei- zier toe te kijken. Dit. is iets anders dan Amsterdam, hè meisjes? De zon doet de hals van den schim mel glanzen als zilver. Nog meer han den streelen hem, telkens is er weer een andere slem, die verwonderd iets zegt over de satijnzachte huid. En hij vindt het maar goed, laat zich geduldig weer aanhalen, telkens opnieuw. Geen van de partijen krijgt er genoeg van. Maar nu moeten we toch verder. Het spijt, me een einde le moeten maken aan het too- neeltje, de groep opgetogen meisjes om het groote witte paard, de donkere boo men op den achtergrond, een paar van de groep, die wat ter zijde staan, met armen vol bloemen. Nu jongen, zeg netjes goedendag. Het groote hoofd buigt, het been wordt geheven in sierlijk gebaar. Zij laten hem noode gaan. Ik groet met een paar woor den en terwijl we wegrijden gaat er iets van hen niet ons mee, blijft er iets van ons bij hen achter. Seconden lang ken nen wjj, zij en ik en, wie weet, mis schien óók wel het paard, iets van de zuivere Pinkstervreugde: is er, zonder woorden, wederzijds gesproken in een taal, die allen hebben verstaan. TRIX1E. Tentoonstelling in Flêhite /N vroeger tijden, laai ons zeggen van de 15e tot en met de 18e eeuw, hebben de typische kruiken en kannen uit de Rijnprovincie een groote rol gespeeld in de huishouding van ons land. De bijzondere soort klei, die in de buurt van Keulen, en ook bij Aken. daarvoor werd gebruikt, eigen de zich om bij zeer hooge tempera tuur (1200 a 1300 gr.) gebakken te worden, en dan een zóó hard en wa terdicht materiaal te leveren, dat men het bestempelde met den naam „steen goed". dat in het gebruik verre te ver kiezen was boven het inlandsche aar dewerk. Reeds in de middeleeuwen werden om en bij Keulen de z.g. Jacobikan- netjes" gemaakt, ongeglazuurde kan netjes voor daagsch gebruik. Van de 15e eeuw af begonnen de pottenbak kers sierlijker en vollere kruiken en kannen te maken, die door toevoeging van zout in den oven. van een glazuur werden voorzien. In grooten getale kwam dit steen goed in ons land; het werd van Keu len uit. in aken den Riin afgevoerd, en verder per schuit of per hessenwagen door het land verspreid en te koop geboden. Door artisten onder de pottenbak kers werden de kruiken soms bizon der mooi gevormd, door relief of me daillons versierd, en van een zeer mooi bruin of griis glazuur voorzien, doch ook de meer eenvoudige kruiken en kannen deden vaak, door vorm en kleur, uit een aesthctisch oogpunt, •tiet onder voor de rijk-versierden. Het. bestuur van Fléliite stelt zich voor om eind Juni en begin Juli. on der hel motto „Kruik en Kan", op bescheiden schaal een tentoonstelling van dit interessante steengoed te hou den Mochten lezers in het bezit zijn van bijzondere exemplaren van Rijnsch steengoed, zoo houdt het "bestuur zich aanbevolen voor mededeeling en op zicht-zending aan Flêhite. Tjp EN dag in het jaar gaan de klachten 'Li/ aan kant En worden de zorgjes vergeten, Eén dag wordt er werkelijk nul-komma-nul Van kwalen of lasten geweten. Eén dag in het jaar wordt geen klaaglied gehoord, Eén dag kan men alles verdragen, Die dag van genoegen, die dag van geluk Is Dag-van-de-Oudjes-van-Dagen! Dan trekken ze uit met een lachend gezicht, De rimpels zijn plotsling verdwenen, Dan nemen ze góéd of maar matig ter been Per auto een paar uur „de beenen"! Vandaag voor het éérst is de zomer in 't land, Géén wind uit het killige Noorden Da's toeval? Nee: morgen gaan d'oudjes op stap, 't Is één der geheime accoorden! Geniet van die zonnet En koestert U weer In al haar verkwikkende stralen, U. kunt er (de kuur wordt pro-deo gedaan) Een dosis gezondheid uit halen! Geniet bovendien van het prettige beeld: Wij dienen elkander in 't leven; Hier wordt door de „jeugd" aan de oudjes opnieuw Een plechtig bewijs van gegeven! Welnu: veel pleizier op U.w elfden tocht, Van harte nog héél vele jaren! Stapt in en geniet van ons wondere Sticht, G'hebt voorranggij, Grijzen-van Haren! (Nadruk verboden). PHIL1A VERDACHT VAN OPLICHTING Op verzoek van den commissaris van politie te Ede is alhier een man aange houden, genaamd B.. verdacht van op lichting. Hij is op transport naar Ede gesteld. MAURITS WAGENVOORT TACHTIG JAAR Den 27en :Juni a.s. wordt de roman schrijver en journalist Maurits Wagen- voort tachtig jaar. Een aantal vrienden en bewonderaars' zal hem op dien dag een blijk van belangstelling willen geven. Men wil bij deze gelegenheid de uit gave van het tweede deel van zijn dag boek verzekeren. MARKTBERICHT AMERSFOORT, 2 Juni. Hoendereieren f 3.253.85; eendeneieren 2.252.75 per 100 stuks; grasboter f 1.50 per k.g.; kippen f 0.70 1.00; hanen 0.800.90; jonge hanen 0.1Ö 0.30; tamme konijnen 1.201,40; jonge ko nijnen 0.250.60; oude tamme eenden 0.25 0.40 per stuk. Magere varkens f 2224; drachtige reugen 6085; biggen 1721; guste zeugen 4065 per stuk. Aanvoer 400,000 stuks hoendereiei'en 1.800 stuks eendeneieren; 20 k.g. grasboter. 5 magere varkens; 6 zeugen drachtige; 125 biggen; 6 zeugen guste. SPORT EN SPEL ZOMERAVOND COMPETITIE De uitslagen van de gespeelde wed strijden zijn: le klasse Eysink—Presto 5—3 2e klasse Meursing—Woloef 11—2 VERSCHENEN: deel I van de VRAAGT PROSfECTUS Langestr. 33 - Tel. 232 Gqaruda GRAND THéaTRE. Reprise van de film ..Jongensstad". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00.; 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 uur n.m. CITY THéATER. Van Vrijdag 2 Juni f.m. Dinsdag 6 Juni en Woensdagmiddag 7 Juni vertooning van „Roode Orchi deeën" en „Bij verrassing getrouwd". Voorstellingen; Zondag 1.45; 4.00; 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 uur n.m. REMBRANDT THEATER. Vertooning van „De geest van den zwarten piraat" II en „Zwerver der Zee": GILDEHUIS. Voorjaarstentoonstelling A. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9 R.K LEESZAAL Wjiersstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35. STERHUIS Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend de9 Zon dags van 2 uur. MUSEUM ELéHITE. Westsingel. Geopend dagelijks van 10—12 en 14 uur, uitge zonderd Zondags, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. fStadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang). AMICITIA. 2 Juni. Lib. Staatsparty, afd. Amersfoort, openbare by'eenkomst. 8.15 uur nam. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. 8 Juni. AMICITIA. 12 Juni. Vergadering van De Princevlag, 8 uur n.m. A. B. v. L. O.-TERREIN AAN DE RUBENS STRAAT. 17 Juni. Kinderfeestdag van de N.U.S.O. 3.15 uur nam. TE ZANDVOORT WORDT GETRAIND Aanmerkelijk grooter snelheden bereikt, dan men aanvan kelijk verwachtte ZANDVOORT, 1 Juili. Donder- dagmiddag is voor de eerste maal op ihet circuit van Zandvoort voor de nationale races, welke Zaterdag a.s. worden gehouden, getraind. Over het algemeen deden de rijders het voorzichtig aan, om het bochtige circuit goed te leeren kennen. Maar na enkele proefrondjes ging het al veel vlotter en tegen het einde van de trai ningsuren ontspon zich een aardige strijd tusschen Gatsonides met Mer cury en Piet Nortier met B. M. W., waarbij de laatste de snelste ronde van den dag noteerde, n.l. 1 min. 36.1 sec., hetgeen een gemiddelde van 85 k.m. beteekende, heel wat hooger dus, dan men oorspronkelijk had verwacht. Over het wegoppervlak was men uitstekend te spreken en na wat oefening konden de meeste rijders in hoogere versnellingen blijven rij den, waardoor het schakelen meer kon worden vermeden. Het circuit was tijdens de training volkomen af gezet. Er was vrij veel publiek, dat met groote belangstelling de proef- ronden volgde. Vrijdag begint de training om half vier en dan zal Manfred von Brau- chitsch zijn Mercedes Benz in Zandvoort laten draaien. En waarschijnlijk zal ook Hans Stuck met Auto Union aanwezig zijn. Men mag benieuwd zijn welke ge middelden deze specifieke racewagens op dit circuit zullen bereiken. Internationaal concours hippique te Bussum Zooals te verwachten was. bestaat voor het Internationaal Concours-Hip* pique, dat 8, 9 en 10 Juni a.s. ter gele genheid van het 20-jarig-bestaan van de Gooische Landbouw-Sportvereeniging te Bussum, zal worden gehouden, allenve- ge zeer groote belangstelling. Niet min der dan 10 Belgische, 3 Deensche, 7 Duitsclie en 6 Fransche ruiters deden zich voor liet geheele concours inschrij ven. De Deensche amazone, Mej. Lilian Wittmach, zal met haar beroemde schoolpaard, waarmede zij dezen winter zooveel succes had op het Intern. Con- cours-Hippique te Parijs, ook te Bussurn dit paard eenige malen in de Hooge- school rijden. Voor de aan den Landenwedstriid deelnemende equipes zal voor Neder land als Chef d'equipe fungeeren de heer A. van Hoboken van Hoedekens- kerke. voor België de héér H. Baron Braun, voor Duitschland de heer Wal ter Schramm. De beste Nederlandsche Ruiters zul len alle dagen tegenwoordig zijn. Wij noemen slechts enkelen: Kapitein de Bruine: Kapitein Greter; de heer Kahn; de Luit-Kolonel en Ritmeester de Kruyff, Baron Sirtema van -Grovestins, Kapitein Tonnet en vele anderen. Het programma bevat vele attractie nummers. Kapitein Greter zal op Vrijdag 9 en Zaterdag 10 Juni a.s. een demonstratie geven met een 4-span troepenpaarden. De avondprogramma's van 8 en 9 Ju ni vangen om 7 uur aan. Het Sport park „Zuid" te Bussum behoort thans ongetwijfeld tot de fraaiste Concours- Hippicfue-terreinen in Europa.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7