NOG EENIGE HOOP OP REDDING Werelds- c"XaaliJtc (BchicMsm der „Thetis"-bemanning Idraaiboek Het uithoudingsvermogen van Polen r Hedenmorgen werden teekenen van leven in de gezonken duikboot waargenomen Autoraces te Zandvoort B Nog eenige hoop op redding De regeling der collegegelden Coördinatie goederenvervoer Misdadige aanleg of dwaze opwelling? p.r.r. STADSNIEUWS Voor de Ouden van Dagen GEEN VOORRANG VERLEEND Xe BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 JUNI 1939 LONDEN, 3 Juni (Reuter)Twee uur, nadat de hoop op redding van de in de gezonken Britsche duikboot „Thetis" achtergebleven mannen vrijwel was opgegeven, deed het ministerie van marine mede- deeling van het bericht, dat er teekenen van leven waren vernomen. Het was toen twee uur in den ochtend. Duikers hadden zwakke klop- seinen uit de duikboot gehoord. Het ministerie voegde hier aan toe, dat de reddingspogingen werden voortgezet en dat men opnieuw zou trachten den achtersteven boven water te brengen, als het getij dat zou veroorloven. Bij het aanbreken van den dag heeft men daartoe inderdaad pogin gen in het werk gesteld. Te vijf uur daalden duikers af om de positie van de duikboot vast te stellen. Terwijl zij beneden waren, stonden zij in voortdurende verbinding met de reddingsvaartuigen. Toen zij boven kwamen brachten zij den marine-autoriteiten volledig verslag uit, waarop met het reddingswerk een begin werd gemaakt. DE Engelsche ochtendbla den hebben hun late edities nog snel veranderd om te melden, dat zwakke klop signalen uit de gezonken duik boot gehoord waren. De op schriften werden daarbij in wat minder pessimistischen zin herzien. De Daily Telegraph, er aan herinnerende, dat onlangs uit de gezonken Amerikaansche duikboot „Squalus" zoo velen zijn gered, schrijft, dat men er zich wel van bewust moet zijn, dat de doelmatigheid van de reddingskamer afhankelijk is van voorwaarden, die bij de „Thetis" niet aanwezig waren. De Times gelooft, dat de op- geslotenen de pogingen met de Davistoestellen niet heb ben voortgezet uit vrees voor binnendringen van het water en het verbruiken van de y lucht. Als de hoop toch zal moeten worden opgegeven, al dus de Times, zal de ramp het zwaarste verlies beteekenen, dat de Britsche vloot ooit in vredes tijd heeft geleden. De News Chro nicle verlangt een streng onder zoek „naar de oorzaken van het ongeluk en van het mislukken der reddingspogingen". De verongelukte Britsche duikboot „The- tis" behoort tot een nieuw scheepstype. evenals de Trident"het zusterschip van de „Thetis", welke men op bijgaande foto ziet tijdens e.en proeftocht Britsch Koningspaar naar het Witte Huis KONING George VI en koningin Eli sabeth zullen de eerste vorstelijke personen zijn, die in het Witte Huis hun- intrek- zullen nemen. Toen de koning en de koningin van Siam door president Hoover ontvangen wérden, woonden ze; gedurende de drie dagen van hun verblijf, in een villa aan de Massachusets Avenue te Washington. Bij het bezoek van de koningin en den koning van België in het jaar 1919 werd het Belgische gezantschap als woonplaats gekozen en mevrouw Wil son noodigde de vorstelijke gasten al leen op de thee, omdat haar echlge noot in die dagen juist ziek was. Ko ningin Maria van Roemenië werd ten slotte door den heer Coolidge slechts op het diner in het Witte Huis uitge- noodigd. Het Britsche koningspaar zal in de linkervleugel van het. Witte 1-Iuis on dergebracht worden. De reeks kamers, die de heide vorstelijke personen be wonen zullen, worden geheel in kolo niale stijl ingericht. Het plafond van de kamers is laag, de bedden zijn hoog en uit hout vervaardigd, terwijl de kas ten, die van hetzelfde materiaal ge maakt zijn, dezelfde zijn, die destijds president Monroe gebruikte. Hij was de eerste president, die zijn intrek in Het Witte Huis nam, dat op 24 Augustus 1814, tegelijk met het Capitol en alle andore openbare gebouwen, door de Britsche troepen in brand gestoken werd. De andere deelen van hot Witte Huis hebben in den tusscheniijd belang, rijke veranderingen ondergaan, maar in deze vleugel is alles van oudsher be waard gebleven. Aldus zal koning George VI in een atmosfeer leven, die nog zoor sterke herinneringen bewaart aan den tijd van het roemruchte Amerikaansche verle den, Hij zal in de kamer slapen, waar president Lincoln de wet aangaande de afschaffing van do slavernij ondertee kend heeft en in do salon ontbijten, waar Monroe over zijn wereldberoem de doctrine nagedacht hoeft. Manr ook andore beroemdheden hebben reeds in de blauwe en roode ruimte overnacht. Onder hen bevonden zich de automo bielkoning Henry Ford, de toenmalige Fransche minister-president, Pierre La- ral, de beroemde humorist Will Rogers en de oceaan vlieger Charles Lindbergh. Koningin Elisabeth daarentegen zal in het bed slapen waar reeds de Engelsche minister-president Ramsay MacDonald, de beroemde pianist Paderewski en de minister-president, van Canada, Macken zie King overnacht hebben. De training voor de auto-races te Zandvoort Speciaal voor K.N.A.C. gemengde benzine werd den deelne mers voor hun wagens verstrekt, na dat tevoren de tanks waren leeggetapt SPORT EN SPEL ZANDVOORT, 3 Juni. Om half tien precies kondigde een luid ge knetter, en gebrom aan, dat de deel nemers in dé kleinste klasse voor eerste ronde óp het Circuit van Zandvoort waren vertrokken: de eerste automobielraces waren be- •gonnen. Reeds in de vroege morgenuren van dezen mooien lentedag trokken tallooze belangstellenden naar Zand voort en de toegangswegen naar de badplaats waren overvol met vele soorten vehikels. De tribunes waren weldra geheel bezet met duizenden toeschouwers en het aantal kijkers, .datzich met een staanplaats langs het circuit moest-vergenoegen, over trof de „tribunisten" vele malen. Het 2,3 K.M. lange parcours slingert zich, naar men weet, door de duinen en het spreekt wel vanzelf dat dit bochtige circuit geen fantastische snelheden, wel ke in het buitenland kunnen worden bereikt, toelaat. Niettemin vlogen da wagens, vooral de kleine, die gestart waren in de klasse met cyl'inder-inhoud tót 750 c.c., in pijlsnelle vaart door de bochten, gierden de banden over het wegdek, dat zeer stroef was, knarstén de remmen en menigeen hield zijn hart vast, toen een tweetal wagens tegelijk een scherpe bocht nam. Maar bekwame, in vele sportieve rit ten geoefende rijders, behielden de macht over het stuur al slingerden de auto's wel eens gevaarlijk bij het uit komen yan een bocht. Reeds dadelijk as er voor de automobiclsport typische sfeer aanwezig, edn sfeer, onbekend in ons land, doch welke wij vele malen reeds in het buitenland mochten waar- e'men. Het is de sfeer van de hoog op gevoerde snelheid, van de daverende motoren, van de zenuw-gespannen rij ders, van hét lawaai der gierende wa gens, vermengd met een eerst wat schuchter applaus der toeschouwers, doch dat later overging in enthousiaste aanmoedigingen van eigen favorieten. En over dat alles scheen een- vroolijk zonnetje, woei een frissche bries welke zorgde voor een aangename tempera tuur, Acht wagens waren in de babyklasse gestart: zeven D.KAV. en 1 Fiat. Deze deelnemers moesten vijfentwintig ron den rijden, d.w.z. 57,1 K.M. De strijd ging voornamelijk tuaschcn den bekenden Arnhemschen automobi list Cornelius en Rijshouwer uit Was- W ERRLDf rERFJ J REN Nieuwe phase in de Poolsch-Russische betrekkingen begonnen ECK, de Poolsche minister van buitenlandache zaken, heeft den nieuwen ambassadeur der Sovjet- Unie ontvangen en een langdurig on derhoud met hem gehad. Daarmede begint een nieuwe phase in de Poölsch- Russischo betrekkingen. Men mag aannemen, dat het van 1932 dateerende Poolsch-Russische pact. dat. sedert No vember 1938 door de bekende gemeen schappelijke verklaring van Warschau en Moskou weer volledig van kracht is, verder zal worden verstevigd. Polen heeft meer dan ooit belang bij hot behoud van den vrede èn bij het behoud van een vriendschappelijke ver houding tot de Sovjet-Unie om in den rug gedokt te zijn. Op haar beurt hecht de Sovjet-rcgccrlng er klaarblijkelijk gi'oote waanie aan. met de Oost-Euro- )eesche randstaten, van Turkije tot "inland, goede betrekkingen te onder houden om op die wijze te beschikken over eon bolwerk van staten aan de Westgrens der Sovjet-Unie. De reis van Potomkin van Turkije via Sofia. Boe karest en Warschau terug naar Moskou was oen der belangrijkste uitingen van dit Russische streven. Al3 middel-groote mogendheid, welke nog slechts aan het. begin staat van de industrieele ontwikkeling, noodzakelijk om een groote mogendheid te kunnen worden, heeft Polen behoefte aan een langdurig tijdperk van vreedzame ont wikkeling. Zullen zijn buren het daar voor den tijd laten? Voor de Sovjet- Unie toont men zich in Polen met den dag minder bevreesd dan voor den Duitschen „Drang nach 09t.en". Nage noeg alle Poolsche politieke" leiders hebben zich verzoend met hef. denk beeld, de eerst uitermate gevaarlijk ge acht Russische hulp te aanvaarden. Wanneer men op die wijze, met den Sovjet-Russischén ruggesteun - vrede en vrijheid in Polen zou kunnen hand haven,, blij kt men het gevaar van bolsje wistische besmetting noodgedwongen lichter te schatten dan ooit tevoren het geval was. Zelfs komen in Polen pan- Slavische bewegingen naar voren, en spreekt men tc Warschau van een ge meenschappelijk front van' Slavische volkeren tegen het pan-Germanisme en van een bevrijding van Tsjechen en Slowaken van de Duitsche voogdij. HOE lang zal Polen de huidige span ning kunnen verdragen? Het land heeft thans een millioen man onder de wapenen, en het breidt zijn materleele oorlogsultrusting uit met Gen koorts achtige haast. Daarmede eischt de weer macht schatten geld. Toch zijn deze las ten minder zwaar dan men denken zou, en voor Polen nog steeds dragelijk. De Poolsche soldaat stelt minder eischon wat uitrusting en verzorging betreft dan de (verwende) West-Europeaan. Voor het dicht bevolkte Polen betee- kent do mobilisatie van een millioen manschappen geen ernst igen druk op de arbeidsmarkt. En voor de uitbreiding van do matericele oorlogsuitrusting kan Polen gebruik maken van do 400 mil lioen zloty, welke daartoe door de be volking ter beschikking zijn gesteld, ter wijl Warschau zeker zal kunnen reke nen op Franschen en Britschen finan- cieelen steun. Hoezeer Polen, om de stap van mid- del-groote naar groote mogendheid te doen, ook behoefte moge hebben aan vrede, het is wellicht langer en beter in staat de Spanning van den „bloede- loozen" oorlog-in-vredestijd te verdragen dan met de Tsjechen het geval bleek. Zal ook Polen door „Slavische zenu wen" bezwijken voor de dreiging van den Duitschen expansie-drang? Voor alsnog zijn beide partijen zoo sterk èn zoo kwetsbaar, dat zij waarschijnlijk het „geven en nemen" tenslotte zullen ver- LONDEN, 3 Juni (Havas) Te tien uur vanochtend hoopte men op het ministerie van marine nog, dat er eenige kans zou zijn op het redden van enkele der mannen, die in de verongelukte Britsche duik boot „Thetis" opgesloten zijn. senaar, die ronde na ronde elkaar op joegen Bij het uitkomen van de achtste ronde voor de bocht van de perstribune, nam Rijshouwer den binnenkant uit stekend. maar Cornelius moest binnen- om en raakte daarbij den trottoirband. Hij wist de macht over hot stuur te houden, doch zijn rechterachterwiel had een leelijke deiik gekregen, waardoor zijn kans op een overwinning vrijwel erkeken was. Hij reed ondanks zijn handicap moedig dooi'. De snelste tijd werd intusschcn door R. J. Smcets gemaakt in de twintigste ronde met 1 min. 50 sec., d.w.z. een ge middelde snelheid van bijna 75 K.M. Veel verandering in den stand kwam er niet. De wagens waren alle van go- lijke kracht en het. duurde tot vijf ron den voor het einde, voordat Cornelius zijn verwoed verdedigde tweede plaats moest afstaan aan Smeets uit Echt. Rijshouwer wist zijn leiderspositie ge makkelijk te handhaven. Het resultaat luidt: 1. C. J. Rijshouwer, Wassenaar, tijd: 1 min. 35.6 sec. 2. R. J. Smeets, Echt, tijd 49 min. 44,6 sec. 3. P. M. Smeets, Geleen, tijd 49 min. 45 sec. 4. H. A. do Beaufort, 's-Gravenhage, tijd: 49 min. 45.8 sec. 5. N. R. A. Vroom, Nijmegen, tijd: 49 min. 52,4 sec. 6. E. A. C. Cornelius, Arnhem, tijd 50 min. 5,8 sec. 7. A. C Stoel, Zandvoort 8. J. J. Langelaan, Baarn. In de hierna volgende race van klas6e c (1100 t/m. 1500 c c) bezette de Utrechte naar H. P. Verkamman van Keulen de tweede plaats met Opel. Ook de B.M.W. van Everts uit Wil- dervank reed prachtig. Maar de citroen van jhr. Teding was de snelste en zijn béste ronde was de elfde met een tijd van 1 min. 4-3.6 sec. (gemiddelde snél heid 79.5 K.M.). Vijf ronden voor het einde had jhr. Teding nog een voorsprong van 21 sec., zoodat zijn overwinning onbedreigd we i'd. De uitslag luidt: Klasse D. (65K.M.). 1. Jhr. J. P. Teding van Berkhout,. Heemstede, met Citroen, 52 min. 57.3 sec. D. E. Everts, Wildervank, met B.M.W 53 min. 16.4 sec. 3. H. Breve, Naarden, met citroen, 53 min. 28 sec. 4. N. Bovee, Amersfoort, met Citroen, 55 min. 6.8 sec, In klasse E. had de favoriet Beels (Haarlem), met Bügatti, nogal met pech te kampen, daardoor kon J. H. M. van der Meulen (Eindhoven), met Opel, de helft van den afstand de leiding overnemen. De Fiat van F. H. Jüngst, gaf op wegens koëlvvatergebrek, zoodat het hier slechts een strijd tusschen Opeis werd. De uitslag in deze klasse luidt: 1. J. H. M. van der Meulen, Eindhoven met Opel, 55 min. 29.4 sec. 2. E. F. A. Lepelaars, Tilburg, met Opel, 55 min. 30 sec. 3. A. H. Beels, Haarlem, met Bugatti, 56 min. 25 sec. (twee ronden achter). BINNENLAND AMSTERDAM, 3 Juni. - Het rectorencollege, samengesteld uit vertegenwoordigers van alle Ne- derlandsche universiteiten, heeft, inzake het door den minister van onderwijs, kunsten en weten schappen bij de Tweede Kamer ngediende wetsontwerp betref fende de regeling der collegegel den een brief gezonden aan den minister van o., k. en w. benevens aan de leden der Eerste en Twee de Kamer. Het schrijven bevat een uiteen zetting van de bezwaren tegen de heerschcnde regeling der college gelden aan de Ncderlandsche uni versiteiten en hoogescholen en een ontwerp eener nieuwe regeling, voor- gesteld door het rectoren col lege der Nederlandsche universiteiten. Het rectorencollege is tot de mee ning gekomen, dat de moeilijkheden in hoofdzaak zouden zijn opgelost, indien de volgende regeling werd aanvaard: Het collegegeld wordt vastgesteld op 325, het inschrijfgeld op 25. Na vier jaren betaling wordt vrij stelling van verdere betaling der collegegelden gegeven. Het rectorencollege slond op het punt aan den minister een wijziging der vi- geerende regeling in dezen zin te ver zoeken, toen de bladen melding maak ten van het bovengenoemde wetsont werp, dat een verhooging van het col legegeld tot 350 voorstelt, terwijl vrij stelling van collegegeld zou worden verleend, wanneer vijf maal is betaald. Tegen deze voorgestelde regeling be staat het ernstige bezwaar, dat de na doelen die de universiteit van de hui dige regeling ondervindt, niet. worden opgeheven, zoodat geen motief voorhan den is om van die studenten, die een normalen studiegang volbrengen, waar bij ten hoogste gedurende vijf jaren de colleges worden gevolgd (cn die verre weg de grootste groep vormen) een der gelijk zwaar financieel offer te vragen, als bij invoering van het wetsontwerp het geval zou zijn. In het schrijven aan den minister heeft het rectorencollege Zijne Excel lentie met aandrang verzocht het wets ontwerp alsnog te willen wijzigen in cfen zin van bovengenoemde door het rectorencollege voorgestelde oplossing, of zoo dit niet mogelijk blijkt, het ont werp te willen intrekken, De Tweede Kamer wordt verzocht, dien de minister op hot verzoek van het college afwijzend mocht beschik ken, te willen bevorderen, dat het «wets ontwerp door haar wordt geamendeerd in den zin van het voorstel van het rec torencollege of anders niet wordt aan genomen. EXAMENS „TESSELSCHADE"- DIPLOMA 's-GRAVENHAGE. 3 Juni. - Voor de examens „Tesselschade". diploma „Hulp der Moeder" werden 12 candidaten ge ëxamineerd, waarvan slaagden: A, Schriel. F. Klapwijk. N. M. Baer- veldt, P. J. Schipper en J. van Otferloo allen te Schiedam en E. A. Dijkhuis en A. Eterman beiden te Delft. kiezen boven eenzijdige oplossingen, welke voor Europa catastrophaal zou den kunnen blijken. De beroeps-autovervoerders werpen ernstige be zwaren op 's-GRAVENHACE. 3 Juni. F N verband met de Memorie van Antwoord van den minister van Waterstaat inzake het wetsontwerp tot coördinatie van het goederenvervoer hebben het bestuur van de afdeeling Beroepsgoederenvervoer in den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland (B.B.N.) en het voorloopig bestuur van den Alg. NedBeroepsvervoer- dersbond (in oprichting onder de be roepsvervoerdersleden van den A.N. W.B.) een rapport uitgebracht, dat Is toegezonden aan de leden van de Tweede Kamer. In dit rapport worden ernstige be zwaren tegen het ontwerp -gestipuleerd, o.m.: Dat dit wetsontwerp vraagt om vol dragen volmachten, ter creëcring van een geheel onvoldragen en zwevend stelsel van coördinatie, waarbij van te oren niet vast staat, c.q. niet kun wor den beoordeeld, boe een dergelijke coördinatie zal uitvallen, noch t.a.v het vervoerswezen, in zijn verschillen- do geledingen cn de daartoe behooren- de vervoci'-bedrijvèn, noch t.a.v. de economische belangen der gemeenschap. De ontstaan zullende algehecle rechts- en bestaansonzekerhetd voor do ver- oer-bedrijven, indien deze machti- gings-wet zou worden aangenomen maakt, dat dit wetsontwerp, in deze ge daante van zwevende structuur, voor het bedrijfsleven niet aanvaardbaar is, Dat dit wetsontwerp, aan den Minis ter bij volmacht het recht gevend, de Spoor- en Tramwegen aan tarieven te kunnen hinden, teneinde een einde te kunnen maken aan de deloyale con currentie van het, met staatssteun wer kende en concurreercnde, spoorweg be drijf c.s., aan dit hoogst-ernstige euvel van economische ongerechtigdheid in het geheele vervoers-bestel geen on herroepelijk einde maakt. Daar het ge heele particuliere vervoerbedrijf, tc wa ter cn te land, zich pas zijn rechts- en bestaanszekerheid verzekerd zal weten, indien aan dit genoemde euvel een on herroepelijk einde zal worden ge maakt op incidcntealê wijze, dus o.m. geheel onafhankelijk van binding aan tarieven voor het overige vervoerswe zen, kan uit dien hoofde dit wetsont- erp evenmin aanvaardbaar worden ge acht. Dat dit wetsontwerp aan den minis ter, bij volmacht, het recht geeft expe- rimentoerend een systeem van bindende tarieven, c.cf. tarief normen vast te stel len, c.q. op te bouwen, hetzij landelijk, streeksgewijs of trajects-gewijs voor lie vervoerbedrijven voor te schrijven, vaarbij o.m. tegelijkertijd aan het „eigen vervoor" oen vrije ontplooiing wordt toegestaan. Alleen reeds deze om standigheid, maakt het onmogelijk voor hot beroepsvervoer, hieraan zijn goed keuring te hechten. Vervolgens meenden bestuurderen, dat. alle grondslagen, waarop de coör dinatie van het goederenvervoer zou moeten berusten, geacht moeten wor den: Dat. door den minister uitsluitend concrete voorzieningen worden getrof fen, waardoor algemeen ordelijke en vooral onderling-economische evenwich tige en rechtvaardige verhoudingen tus schen de verschillende vervoerstakken worden bereikt, voortvloeiende uit de belangen van veiligheid, sociale en eco nomische rechtvaardigheid en van de openbare orde. Dat de tegenwoordige toestanden met grooten spoed een afdoende oplossing vragen, doch dat, om dit doel spoedig te bereiken, geen uitkomst kan ver wacht worden van de aanneming van het aanhangige ingewikkeld-experi- menteerende machtigings-coördinatie-1 wetsontwerp, zonder dat hierin diepin grijpende wijzigingen worden gebracht. AMSTERDAM, 2 Juni Een minder jarige jongen, die nooit eerder met de justitie in aanraking is geweest, stónd, vandaag voor een ernstig feit terecht. Hij had n.l. ingebroken en gestolen hij de firma wa ir hij in dienst was. Op Za terdag 22 April liet hij zich in het kan toorgebouw aan de Keizersgracht in sluiten, en toen het geheele personeel naar huis was, trok hij op roof uit.. Hij forceerde een ruitje in een deur, wist in het privékaritoór van de directie te drin gen. vanwaar hij in de kamer vah den procuratiehouder kwam. Hier forceerde hij een schrijfbureau, waarin zich de sleutels van de brandkast bevonden. De brandkast maakte hij met behulp van de sleutels en een beitel, die hij in het gebouw had gevonden, open en eigende zich circa OOfl gulden aan Hollan'dsch ên buitenlandseb geld toe, evenals een groot aantal plak- en postzegels. Hij kon echter bet gebouw niet verlaten, omdat alle deuren gesloten waren en deze van binnen niet konden worden ge opend. Om den tijd te dooden beklom hij don koepel van bet kantoorgebouw cn eenige uren later, toen de conciërge weer in het kandoor terugkwam, liep de jongen kalm naar heneden en vertelde, dat hij per ongeluk was ingesloten en clat hij van af den kocel had genoten van bet fraaie uitzicht over de stad. Maande r d.a.v. verscheen hij niet op het kantoor, doch hij stuurde een brief, waarin hij mededeelde, dat hij ziek was. Tevens stond in den brief, dat men niet moest denken dat h ij ingebroken had. Een en ander was ruimschoots vol doende om argwaan te wekken. De poli tie die inmiddels van den inbraak op de hoogte was gesteld, deed een huiszoe king hij den jongen en vónd het geheele bedrag terug. Do jeugdige kantoorbe diende werd gearresteerd. Voor de Rechtbank terechtstaande, zeide hij niet te weten hoe hij tot het misdrijf gekomen was. Gebrek aan geld had hij niet. Hij woont hij 2ijn ouders, die in goeden doen zijn en zelf genoot hij een behoorlijk salaris, dat hij voor een belangrijk deel voor zich zelf gé bruikte De officier van justitie vorderde een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De verdediger mr. N. Reuser, bepleit te een voorwaardelijke straf, waartóe ook het reclasseeringsrapport had ge concludeerd. UIT DE STAATSCOURANT Bij beschikking van den Directeur-Ge neraal der Posterijen. Telegrafie en Te lefonie is aangewezen als beheerder van het. Bljpost-, telegraaf- en telefoonkan toor te Aerdenhout J. van Essen, com mies bij den post-, telegraaf- en telefoon dienst te Stecnwij-k. BIJ K.B. is aan den adjunct-commies bij het hoofdbestuur der Posterijen, Te legrafie en Telefonie L. J. L. Deij, met ingang van l Juni eervol ontslag ver leend. Eeremedaille Bij K.B. is toegekend de aan de orde an Oranje-'Nassau verbonden eere-mc- daille, in brons, aan G. Akronius, park arbeider in dienst van de stichting óp Toutenburg, te Rijperkerk, gemeente Tietjerksteradeel. Ambtenaar O.M. Bij K.B. is aan mr. E. W. R. M. van der Kun op zijn verzoek eervol ontslag verleend als ambtenaar van het open baar ministerie bij de kantongerechten in het arrondissement 's-Gravenhage, met ingang van den dag van zijn in diensttreding als auditeur-militair plaatsvervanger bij den krijgsraad voor de Landmacht te 's-Hertögenbósch. J Voor den elfden Autotocht van \mersfoortsche Ouden van Dagen is bij het Comité nog binnengekomen: Vorige afrekening 213.50. G. A. U. Jr. 1 L. R. B. 2 N. N. ƒ1.— In totaal 217.50. Motorrijder loopt een lichte hersenschudding op Gistermiddag, omstreeks vijf uur, heeft zich op het kruispunt Utrecht- scheweg, Daam Fockemalaan, Laan 1914 een verkeersongeval voorgedaan. De bestuurder van een auto, die uit do Daam Fockemalaan kwam, verleen de geen voorrang aan een uit de rich ting Utrecht naderenden motorrijder. Het resultaat was een- botsing, waar door de motorrijder tegen den grond •loeg. Hij werd naar de Lichtenberg ervoerd. waar men een lichte hersen schudding constateerde. Beide voertui gen werden beschadigd. BURGERLIJKE STAND 3 Juni Geboren: Dirk, z. v. Johan Gerrit Vliek en Gerritje Stolp; Hendrik Dirk, -. v. Gerardus van Wijland en Hendri- a Everdina ter Burg; Bernardus Wil helmus, z. v. Bernardus Wilhelmus Speekman en Bernardina Maria Jose- phina Rosenberg.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3