VOOR DE VROUW Asperges dateeren uit oude tijden Een dankbare garneering De trouwring Vereenvoudiging bij het vatenwasschen Boeotiërs kweekten de wilde planten reeds Voor warme dagen D De stofzuiger CQ/METICn /N het oude Griekenland leefde een krachtiz en hardwerkend boerenvolk, de Boeotiërs die bii landzenooten niet zeer hoos aanzeschreven stonden. Men vond hen minder beschaafd lomn en onge manierd. doch hieraan stoorden de boeren zich niet Zii' leefden hun eizen leven en aan de kusten van de Middellandsche Zee kweekten en veredelden zii de wilde asver- ges. die lanes de zandige stroaken- groei den. Fen eigenaardig eebruik werd door hen gevolgd nl om ionszehuwden te tooien met kransen van asnerzes als wil den zii aanduiden wat cultuur vermaz Reeds in de vierde eeuw voor onze Jaartelling kweekten de Egyptenaren asperges, zooals de pyramidengraven doen zien. Onder de offergaven aan hun goder bevonden zich steeds mooie, gelijkmatig groote asperges, die eertijds, evenals ook thans nog, in bosjes bijeen gebundeld waren. Jammer genoeg zijn er geen aar- teekeningen in geschriften, die verdere gegevens zouden kunnen verstrekken omtrent de asperge-cultuur. Wie ter wereld, zoo vraagt men zich onwillekeurig af, mag toch wel op dc gedachte zijn gekomen om de dunne groene spruiten met hun zacht geschub- den kop van wilde asperges te eten? De ze houterige stengels smaken bitter als gal en naar dennennaalden. Reeds in 78 na Chr. zette de in Klein- Azië levende Grieksche arts Dioskorides in zijn geschriften over geneesmiddelen de geneeskundige werking van gekookte asperges uiteen. Thans nog wordt de asperge-wortel bij de bereiding van be paalde geneesmiddelen gébruikt. De werkzame stof van de asperge-spruiten, Asparagin, werd eerst in 1805 door Fransche scheikundigen ontdekt. Aan de spruiten der asperges ziet men Op het eerste gezicht, dat zij producten van een zandigen bodem zijn, De zachte schubben op den kop van den stengel maken het mogelijk dat zij zich door zand en leem naar omhoog werken. Liet men ze ongestoord verder groeien, dan zouden zich uit de gekleurde schubhen ^ala spoedig groene takjes ontwikkelen 'met een mooi groen loof, dat fijn en aetherisch tegen het blauwe hemelge welf afsteekt en 's zomers kleine roode besjes draagt. Maar om dit natuurlijk geluk deelachtig te worden en zich in haar volle schoonheid te kunnen ont wikkelen ziet, hiervoor worden de as perges niet gekweekt! Het schoonheidsbegeei'en der men- schen moet nu eenmaal als offer vallen van de harde noodzakelijkheid, waar het om de broodwinning gaat; en de aspor- gèfeelt is een handelszaak, die het noo- dig maakt den levensdraad van de as perge meedoogenloos af te snijden. Toch laat men asperges, die niet gestoken zijn, vóórdat hun kopjes nieuwsgierig boven het aard vlak uitkwamen, meer malen doorgroeien; het groen wordt door bloemisten o.a. voor tafelversierin gen gebruikt en tusscben bloemen ge stoken. Tn den schoot der aarde ontwik kelen de asperges zich, rekken zich lan ger en langer en worden voor dag en voor dauw gestoken, opdat het product de mooi? witte kleur zal behouden, die het door gebrek aan licht heeft verkre gen. ZOODRA asperges iets te laat gesto ken zijn, verliezen de toppen hun roomige kleur en worden blauw achtig, waardoor zij niet meer onder de eerste soort, gerekend worden, evenmin als die, met zeer dikke stengels of die, welke kromgegroeid zijn. Tusscben as perges en asperges hestaat een groot ver-, schil en de fijnproevers zullen dan ook hij voorkeur „de, koningin der groenten" van bekende adressen betrekken. Groot te. kleur, smaak en aroma zijn verschil lend en afhankelijk van de Wijze van Verbouwen en de gesteldheid van den grnnd. Bepaalde streken Iconen zich bij zonder voor deze cultuur. Do Rorgon-on- Zoomsche asperges o.a. zijn bekend en worden in kleine kistjes, met gras afge dekt, verzonden Hoe versober asperges zijn gestoken, hoe smakelijker zij zijn. Of de oude Grieken het eten van as perges als groente bijzonder hoog schat ten is niet bekend, rlneh wel staat in oude kronieken vermpld. dat zii de wor tels in water trokken en het aftreksel ge bruikten.om gezicht en handen mede te wasschen, hetgeen booze geesten heette tc verdrijven. In het oude Rome werden asperges gegoten, die, men in Ravenna kweekte en welke meer dan drie ons per stuk Wogen. Als bnofdgroente werden zij door ben echter niet gebruikt, meer als aanvul ling van schotels,:hij gevogelte, als voor- RPrerht of als sla. Op een oud menu van cpn beroemden priesterlijken maaltijd, bii welken nok Caesar aanzat, kwam O.a,. ppn gerecbi voor: „Lijsters In wijnsaus pp asperges". Toch neemt ook thans de asperge nog 'n oepenlaats .in op menigen diseh en wordt zij ?eer vaak als voorgerecht ge serveerd. Verschillende wijzen van be reiding heeft men in den loop der tijden weten samen te stellen en zoo al niet ieder, dan zullen toch de meeste men schop Smullen van een aspergp-gereëht. Moeizame cultuur heeft de wilde sten gels weten te veredelen en ze gemaakt lot een op hoogen prijs gestelde delica tesse, tot de „Koningin der groenten!" IJs in de provisiekast De moderne electrische en gaskoel- kasten ontheffen de huisvrouw van veel zorg in de warme zomermaanden Jammer genoeg blijven deze practi- sche kasten, die feitelijk in geen huis zouden moeten ontbreken, buiten- het bereik van velen, omdat de kosten van aanschaffing zeer hoog zijn. Tn Amerika ka, waar alles zoozeer op vereenvoudi ging in de huishouding is ingericht, ontbreekt in geen enkele keuken een ijskast. In woningen, waar men geen koele bewaarplaats heeft, zal het gemis van een koelkast zich dubbel doen gevoe len en zal men zich met n eenvoudi ger hulpmiddel moeten behelpen. Een gewone, kleine ijskast zal in gebruik gesteld dienen te worden en om den levensduur van Tut ijs te verlengen, maakt men gebruik van wollen doe ken, die uitstekende warmte-isolatoren zijn. Men strooit eerst grof zout over het ijs en wikkelt de brokken vervol gens in stukken van een oude deken. Dg. plaats van de ijskast moet donker gekozen worden,, want ook deze heeft invloed op het ijs. I-Iel ophangen van linnen zakjes, gevuld met, ijs dat aan kleine stukjes verdeeld en vermengd is met grof zout en zaagsel brengt koelte in een provi siekast. Men schroeft aan den onder kant der planken b.v. een haakje, waaraan men een ijszakje hangt, ter wijl men er voor het wegdruppelen van het water een kommetje onder plaatst Het is een eenvoudig hulpmid del, dat echter uitstekend werkt bij gebrek aan kelder of ijskast en ver dient ongetwijfeld toepassing. E trouwring is tegenwoordig smal en eenvoudig van uitvoering, doch ondanks dit, feit, toch het schoonste sieraad, waarvan menig jong meisjeshart droomt en waarnaar het verlangt. Door de eeuwen heen heeft de ring verschillende beteekenissen gehad. Hij was niet slechts het onderpand van trouw, dat, tusschen twee geliefden ge wisseld werd, doch bezegelde ook han delsverdragen. Bij de oude Romeinen was het sma.lle bandje aan den ringvin ger der vrouw een tecken van onder worpenheid. Bij het sluiten van het hu welijk hield het niet alleen de belofte in, dat, zij het gezag van haar man zou erkennen doch tevens was de ring het bewijs van de geldigheid van dit ver drag. In het bloeitijdperk van het, oude Ro me werd reeds de gewoonte gevolgd om bij. de verloving ringen te geven, die van geciseleerd ijzer waren. Meermalen zag men op deze ringen, twee over el kander gelogde handen, het zinnebeeld van de trouw, die twee menschen el kander beloofden. Oude ringen, die men bij opgravingen gevonden heeft, haddén meermalen een klein sleuteltje. Het wa ren kleine modellen en naar alle waar schijnlijkheid vrouwenkringen, die bij het huwelijk overgereikt, waren ten tée- ken van liuisvrouwclijke waardigheid. Oorspronkelijk werd de ring door ieder een aan de ringvinger gedragen aan de linkerhand, omdat men zeide,. dat een ader hiervan naar het hart voerde, het geen ontrouw voorkwam! Aan den ring is velerlei bijgeloof ver bonden en ook de hedendaagsche vrouw beschouwt het als een kwaad voortee ken, indien zij haar trouwring verliest. Niet altijd zijn trouwringen zoo sober van uitvoering geweest, als thans het geval is, want menig museum bergt in zijn vitrines zeer kostbare, eeuwenoude bijoux met diamanten en edelst,eencri, alsmede paarlen. Een" oud gebruik was om spreuken in trouwringen te gravec- gen, waarvan de letters zóó klein waren, dat, ze zonder loupe menigmaal niet te lezen wax-en. Tijden komen en tijden gaan, doch de ti'ouwring als pand van trouw; zal zeker blijven bestaan. DE QESCHULPTE RAND T TOE garneer ik 't beste mijn zomer- [jf klecren? Hoe maak ik van een goedkoop stofje een aardige zomer jurk? Hoe vr ooi ijk ik een japonnetje van verleden jaar weer wat op? Wanneer we ons dat eens afvragen, dan gaan onze gedachten, al gauw uit naar witte kraagjes, naar witte vesten van völencienie kant en piqué. naar witte of kleurige bloemen en bouquet Jes, naar lee- ren en linnen riemen en ceintuurs Een zomerjapon van een aardig stofje met zoo'n vroolijk kraagje of bloemetje lijkt al gauw wat, in' tegenstelling met de winterjurken, waarbij de garneering altijd zooveel hoofdbrekens kost. Toch moet men met de zomerstoffen veel meer oppassen, want de japonnen worden eerder algemeen, eei-der prullig en eerder opgedirkt. En als we eens ge noeg krijgen van alle bloemetjes, kraag jes en kantjes, dan is er gelukkig, nog wel wat anders te bedenken. Zoo geven we bier een paar voorbeelden van een garneoring, die dit jaar veel voorkomt in de collecties d.l. de geschulpte rand. Wanneer men deze met zorg toepast, dan zijn er vei'rassende resultaten mee te bereiken. Op onze afbeelding ziet u hiervan vier vooi-beelden. Allereerst geheeï link's een bedruEt Japonnetje, het lange vest van voren kleedt zeer slank. Men kiest het ve*>t in de kleur van den ondergrond van de rest .van de jurk en maakt er kleine op- rijgjes in. De ceintuur heeft dezelfie kleur als 't patroontje van de stof. Dan een pakje voor de i*cis of voor sport. Het gestreepte vestje heeft hier den goschulpt.cn rand, die alle stijfheid ineens wgneemt, die anders zulke ves ten dikwijls kenmerkt Een effen geplis- secrde rok en mouwen in dezelfde kleur vormen den rustigen ondergrond van 't helkleurige vestje. Hierna volgt een eenvoudige mantel, die tot laat in 't najaar kan doorgedra gen worden. De rug heeft op dezelfde wijze den geschulpten rand, als het voor pand. Men moet natuurlijk voor dezen mantel geen ruige tweed stof nemen, maar soepel, effen materiaal, waarop de garnecring uitstekend tot zijn recht komt. Tenslotte het zoo geliefde bolero-pakje waarbij mén ziet dat de geschulpte rand ook bij geruite sloffen kan worden toe gepast. 't Blousje kiest men voor 's mid dags van valencienne kant, voor des ochtends neemt men liever linnen of pique. Deze laatste japon geeft een vooi'beeld hoe ook naast kraagje, vest of bloem, de geschulpte rand een goed effect kan maken. MADELEINE Sedert een reeks van jaren heeft de stofzuiger zich onmisbaar weten te maken en is een der meest practische gebruiksartikelen geworden. Oogen- schijnlijk zeer eenvoudig is het toch een gecompliceerde machine die een goede behandeling behoeft. Wij noemen slechts het snoer! Inplaats, dat men dit voorzichtig uit den stekker neemt, wordt het er meestal op eenigen afstand uitgeti-okken, valt op den grond en na eenige herhalingen breekt het. De huisvrouw klaagt over het slech te materiaal en is zich niet bewust, dat zij zelf de oorzaak is. Het gevolg van dit uitrukken is tevens dat het snoer knakt en eerder dan noodig is vernieuwing behoeft. In vele gezinnen waar de stofzuiger dagelijks gebruikt wordt, komt het voor, dat niet meer dan eenmaal in de maand de zak ge ledigd wordt, inplaats dat dit regel matig iedere week gebeurt. Stofzuigers, die op een niet al te droge plaats worden weggezet, plaatst men op een laagje couranten. Oliën is op gezette tijden noodig evenals het inwendig schoonmaken, hetgeen men vakkundig moet laten verrichten. DE VROUW EN HAAR HUIS Met Meinummer van dit tijdschrift is niet alleen verschenen in een nieuw omslag, maar ook onder eeh nieuwe re- dactx-ice. Mej. M. G. Schenk, die reeds meermalen aan het tijdschrift mee- wex-kte heeft de redactie van Elis M. Rogge overgenomen, en de nieuwe af levering getuigt, dat de leiding in goe de handen is, dat het werk in gelijken geest zal worden voortgezet, zij 't met de noodige aanpassing aan den tijd. Aan Elis M. Bogge die de redactie 33 jaar heeft gehad, wijdt haar opvolgster een sympathiek woord, waaraan het vol gende is ontleend; „Mej. Rogge is opgegaan in haar blad, daaraan heeft zij alle kracht gegeven en daarvoor benutte zij al haar relaties. Nooit is echter bij haar het „zakelijke" gegaan ten koste van het „menschel ij- ke", daarvoor bleef zij te veel vrouw. Zij legde bij de beoordeeling van alle copy strenge maatst- en aan, maar niet al tijd gaf de intrinsieke waai'de van 'n ar tikel den doorslag over „aannemen" of „terugsturen"; de omstandigheden vaa de schrijfster legden soms gewicht in de schaal. Velen van haar medewerksters werden haar goede vriendinnen; een der droevigste ervaringen van het ouder worden was voor haar wel de moeilijk heid persoonlijk contact te houden. Zij klaagde soms: „Vroeger kende ik do schrijfsters en wist ik, wie op een be paald gebied thuis waren; nu weet ik liet niet meer en ik kan er niet meer op uittrekken om het te weten te komen." „Eén en tachtig jaar is mej. Rogge, nu zij haar werk neex-legt. Zij heeft den leeftijd, die in den bijbel dien „der zeer sterken'" wordt genoemd, reeds over schreden. De laatste jaren zijn moeilijk geweest voor haar; zwarte schaduwen vielen over haar leven. Zij dreigde soms te vei'sagen, maar zij hield stand, al be greep zij, dat thans' ook haar tijd geko men was, Het heengaan van haar zuster had het huiselijk leven kunnen verstoren, had het vaste punt voor velen, die ge wend waren Komnginncweg 133 als een altijd open deur te beschouwen, kunnen doen wegvallen. „Tante Betty" was overtuigd, dat werken dat was dan het werken voor „De Vrouw en haar Huis" en huishouden niet samen konden gaan. vTu haar zuster niet meer kon zorgen voor de huishouding, zou zij het zelf doen. Haar keus: werken of zoi*- gen voor een prettig milieu Was ge daan: zij droeg haar werk over aan jon geren, die zooals zij zeide ook haar kans moeten krijgen. Zij zelf zal mid delpunt blijven van haar grootcn kring van vrienden. Zij ziet thans terug op haar levens werk en zij zal zich kunnen koesteren aan den warmen glans, die daarvan uit- straalt. Haar arbeid is goed geweest, omdat hij altijd uitging van en gericht was op het menschelijke." NIEUWE AFLEVERINGEN Het Nieuwe Modeblad van N. M. Neerlandia heeft bij ons den indruk gewekt, dat we reeds midden zomer hebben met al die bad-, s'trand- en zó- ^lerkleeding. Benevens de vele Dirndl jurken voor groot en klein vipden .we gebreide blouses, diverse recepten en keukengeheimen^ IS er wel één huisvrouw, die zich aan getrokken gevoelt tot een werk. dat dagelijks niet één. doch minstens driemaal terugkeert? Vele vrouwen doen al haar bezigheden met genoegen, maar de afwasch is haar een gru wel. Slechts zeer weinig vrouwen zijn er, die een vaten machine hebben, om dat de aanschaffing hiervan niet alleen kostbaar is, doch niet iedereen de be schikking heeft over een warmwaterlei ding. In Amerika heeft iedere huisvrouw verschillende electrische apparaten, die haar veel werk uit. de hand nemen. In dien men geen warmwaterleiding heeft, kan een gasgeisertje in de keuken toch inderdaad veel gemak en besparing van tijd geven, omdat men steeds warm wa- te. bij de hand heeft voor alle mogelijke doeleinden. Behalve dat'men zoo'n geisertje voor eigen rekening kan laten plaatsen zijn er in verschillende steden gasfabrieken, die deze apparaten tegen een kleine jaarlijksche vergoeding in bruikleen ge ven. Wie echter in bet geheel geen techni sche hulpmiddelen heeft, die besparing van tijd geven, zal deze op andere wijze moeten trachten te verkrijgen. Enkele kleine wenken laten wij vol gen, die voor minder ervaren huisvrou wen verlichting van ai-beid zullen kun nen beteekenen. In de eerste plaats moe ten vaten, die men niet onmiddellijk af- vvascht, nooit droog weggezet worden. Aangedroogde vette spijsresten van middageten moeten dan eerst weer eeni gen tijd weeken in warm water voor men met de afwasch beginnen kan. Heeft men geen enkele gelegenheid de vaten onmiddellijk na den maaltijd te wasschen, dan zal men borden én scha len toch afspoelen, liefst met warm wa ter. De praktijk leert, dat alle eetgerei het gemakkelijkst schoon te maken is, zoo lang, het nog warm is en daarom ver dient het tevens aanbeveling om de pannen onmiddellijk nadat de spijzen in de dekschalen gedaan zijn. vluchtig met een pannenlap schoon te maken, la ter volgt cle goede beurt. Is dit niet mo gelijk, dan zet men ze met, water ge vuld weg. Het vatenwasschen wordt door deze -voorbereidende werkzaamhe den zeer vergemakkelijkt. Een zeer slechte gewoonte is om in de keuken alles wat men gebruikt heeft op te stapelen. Aan de keuken kan men de huisvrouw herkennen en inderdaad is het een schi'ik om na het eten een blik in sommige keukens te slaan. Is het te verwonderen, dat de huisvrouw, die. een dergelijkeii chaos moet ordenen dén schrik om het hart slaat? Indien men zich gewent om alles wat men ge bruikt dadelijk schoon te- maken, indien men het niet meer noodig heeft en op zijn plaats te zetten, dan ziet. men niet, dat er gekookt is en is de keuken, keurig nct.jeS. Wie zal dit zelf niet gaarne wil len, temeer daar het na den maaltijd zoo'n vereenvoudiging van het werk be teek ent. Vette vaten of borden met etensresten worden met een gummikrabber of des noods met een prop coui-antenpapier schoongemaakt en daarna afgespoeld en opgestapeld,- soort bij soort. Messen, die niet roest.viij zijn, worden eveneens met coui'antenpapier afgeveegd. Is het aan kant maken van keuken cn vaten inderdaad wel zoo onaange naam en t.ijdroovond, wanneer men al deze maatregelen heeft genomen? We gelooven het niet, en meenen tevens nog een ander middel aan de hand te kun nen doen, waardoor veel tijd bespaard kan worden, n.l. door het opdienen dei- spijzen in de pan, waarin zij gekookt of gestoofd zijn geworden. Schrikt niet, lezeres, want. we doelen hier niet op de gewone email of alumi nium pannen, doch op de modei-ne email en de vuurvaste schalen, die zóódanig gemaakt zijn, dat ze tevens een keurigen aanblik aan de tafel geven. Vuurvast glas kennen de meesten uwer ongetwij feld en dit is in verschillende grootten en vormen gemaakt, doch moet niet aanstonds met de vlam in aanraking komen. Een asbest plaatje tusschen vlam en bodem is aan te bevelen. In den oven geplaatst is het bestand tegen een hooge temperatuur. Zeer nieuw zijn de emaildekschalen in roode. groene en gele uitvoeringen met witten binnenkant. Deze bieden een groote besparing van tijd. omdat de ge reed gemaakte spijzen er tevens in op gediend worden. Aardappelen worden gekookt, afgegoten en gestoomd, daar na in de pan opgedaan. Groenten, die erg slinken, als andijvie, stoofsla, spi nazie e. a.. worden in een groote pan voorgekookt, daarna in de dekschaal overgebracht en gestoofd. Voor kleine gezinnen kan men verschillende soorten vléesch ook in deze email schalen bra den, stoven en opdoen. Wanneer de huisvrouw met overleg haar keukenbezigheden uitvoert en te vens gebruik maakt van de technische hulpmiddelen, die haar ten dienste staan, dan zal ten slotte zelfs vaten was schen slechts kinderspel zijn! KLEINE WIJSHEDEN J jET teint den geheelen dag door mat f~f te houden is het verlangen van. iede- re vrouw. De voldoening van een matte, gladde huid kan alleen verkregen worden door. regelmatige verzorging. Door de eene poe derlaag over de andere op te brengen, be reiken we niet het gewenscfite resultaat; deze methode helpt maar voor een oogen- blik. Mede voor de vrouw, die maar eens per uitzondering een laagje poeder gebruikt, is het resultaat teleurstellend; zij zal zich be klagen, dat het poeder zoo 'slecht houdt. Wanneer ge het nog niet weet, waarde le zeres, zij liet U. dan gezegd, dat geen enkel poeder zich hecht zonder een goede onder laag van crème. Afgezien van de hygiëni sche voorzorg, die een crème onderlaag biedt, voorkomt deze tevens, dat hel poeder zich in de poriën vastzet. Het gebruik van poeder zonder een goeden ondergrond is een basis om de huid vroegtifdig grof te doen wordenWanneer het gelaat, de noo dige cn juiste verzorging mist, heeft een make-up geen duurzaamheid; de ergernis over het voortdurend doorglimmen is dan aan de orde van den dag Hei is ook met voldoende alleen 's morgens bij' het toilet, maken het gezicht te reinigen en te voor zien van dagcrême. Deze handeling moet zeker tweemaal per dag geschieden, aange zien na verloop van eenige uren de crème volkomen geabsorbeerd is en de epidermis dus niet meer beschermd wordt. Stof dringt maar al te gemakkelijk in de opperhuid en zet zich vast in het fijne net van teere weef sels. Voorts komt het ook niet op de quan- titeit, maar op de qualiteit van het te ge bruiken poeder aan. Een goed poeder is uiterst fijn van samenstelling, waardoor het zich gemakkelijk aan de huid hecht. Deze voortreffelijke eigenschap mist een goed koop product, daar dit laatste grof is en van het gezicht afglijdt. Verder komt het aan op de regelmatige verdeeling. Het over schot dient niet een zacht borsteltje te wor den weggeveegd. Poeder ook gelijktijdig de hals mede, het staat leelijk wanneer er. een duidelijke afscheiding te zien is. Wees voorzichtig met het opleggen van rouge, een weinig te veel is erger dan ge heel niets. Rood is een sterke kleur. De ver houding is zoodanig: wanneer het op de juiste manier en in dc goede kleur opge legd wordt, verleent het het gelaat expres sie en frischheid; een weinig te veel maakt het gezicht tot een masker. Men kan he den ook niet dezelfde fint aanwenden als in de donkere wintermaandenDc zon, het hellere licht verlangen een sprekender rood DIANA ELEGANTE KLEEDING VOOR GROOTE FIGUREN De eerste indruk die we van iemand krijgen, hangt dit is een oude wijsheid voor het grootste gedeelte af van de manier waarop zij zich kleeden. Om de gcwenschte elegance te verkrijgen is hel niet noodig slank te zijn. Integendeel, de groote forsche vrouw is bij intuïtie al afkeerig van opvallende modellen en stoffen en geeft de vóór- keur aan eenvoudige' gedistingeerde toiletten. Bovenstaand eenige modellen No I Mid- dagtoilet van kleingcblocmde matcrèpe; 2. eenvoudig losvallende drie-kwart jas met i*'l™derpas shkselgarneermg: 3. aparte gestreept zijden japon met hooge hals, k effenJlfufch, Jasle gedragen wordt; 4. middagtoilet van geptisseerde zijde t sport,el lFkJe van genopte stof; 6. ruim vallende rok, strakke taille'en korte pofmouw, materiaal genopte mat-crepe; 7. donkere stoffen japon met ruime voor baan van gebloemde zijde.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7