HOE ZAL DE SOVJET ANTWOORDEN? Vernielende branden in bosch en heide Adams zal Chamberlain aanbevelen naar Moskou te gaan De opvatting in Parijs Avro-naaicursus ging niet door Beeldenfabriek afgebrand Gerritsflesch geteisterd Onverwachte N.E.C. nederlaag Beslissingswedstri j d noodig Schulte van de tiende naar de vierde plaats Om den Daviscup W eersgesteldheid LONDEN, 4 Juni tfHavas) Maandag, in de heropende zitting van het Lager huis zal de kwestie der besprekingen met de Sovjet-unie en der onderhande lingen voor het sluiten van een anti- agraeiepact ter sprake komen. De afgevaardigde David Adams ie voornemens den ministerpresident aan te bevelen, zich naar Moskou te begeven, overeenkomstig de verkla ring, welke hij vóór München aflegde inzake de waarde van persoonlijk contact tuschen de regeeringsleiders. In ieder geval verwacht men, dat Chamberlain de eerste de beste gelegen heid zal aangrijpen om een verklaring af te leggen over de onderhandelingen met de Sovjet regeering. Ook de Chineesche en Spaansclie kwestie zullen te berde worden ge bracht Een nieuwe reeks van vragen kan voorts verwacht worden over het „Tsjechische goud". Volgens de eerste inlichtingen welke te Parijs zijn ingewonnen, zou het ant woord der Sovjetregeering op de Fransch-Britsche voorstellen voor het sluiten van een drievoudig accoord het karakter dragen van amendementen op sommige bepalingen in het Fransch- Britsche ontwerp, en niet het karakter van tegenvoorstellen. De Sovjetregee ring zou het beginsel van een drievou dig accoord aanvaarden, maar, vrij groote reserves maken op sommige punten. O.a. zou zij een uitbreiding der Fransch-Britsche garantie willen voor de Baltische landen die aan Rusland grenzen en deze garantie automatisch willen hebben. In Fransche diplomatieke krin gen wordt de grootste stilzwijgend heid in acht genomen ten aanzien van het antwoord der Sovjet-Unie op de FranschBritsche voorstel len. Naar wordt medegedeeld behelst de Russische nota een aantal voor stellen tot amendementen, waarvan de meest delicate zou zijn het vraag stuk van de garantie aan de Oost- zee-staten. Het schijnt, dat Finland, Estland en Letland hun vrijheid willen bewaren evenals de verantwoordelijkheid over hun besluiten. Te Parijs is men van oordeel, dat dit evenwel een punt van ondergeschikt belang is. Van strategi sche standpunt gezien kan men zich moeilijk een aanval op de Sovjet-Unie voorstellen, welke tot basis alleen de Oostzeelandcn zou hebben en men is van meening, dat de door de Sovjet-Unie ge noemde reserves niet de kern van de /.aak raken. Uit goede bron wordt vernomen, dat Worisjilof op de uitnoodiging om de manoeuvres van het Engel- sche leger bij te wonen in zeer be minnelijke en hoffelijke bewoordin gen zijn spijt tot uitdrukking heeft gebracht, dat hij in Rusland zal .moeten blijven, omdat de manoeu vres van het Russische leger in denzelfden tijd zullen worden ge houden als die van het Engelsche. Hij geeft echter de toezegging, dat hij zich in Engeland zal doen ver tegenwoordigen door een groep hooggeplaatste Russische militai- Te veel reclame Op last van de radio-contröle-commia. sie heeft de naai- en knipcursus, welken, zooals gebruikelijk, mevr. Ida de Leeuw- Van Rees voor de A.V.R.O.-microfoon zou houden, naar de „Tel." meldt, geen doorgang gevonden, omdat, naar het oordeel der commissie, bij de aankondi ging hiervan de grenzen, zooals de mi nister van Binnenlandsche Zaken voor de uitzendingen heeft getrokken, waren overschreden. Door het aankondigen van „Een A.V. R.O.-patroon voor een zomertoilet" en van „Een A.V.R.O.-japon" e.d. is de om roep op een terrein gekomen, waar hij, naar het oordeel van den minister, zoo als dat verleden jaar is omschreven, geen primaire taak heeft. De radio-om roep behoqrt zich van bepaalde activi teit op nevengebieden te onthouden en behoort daarbij ook ter zake van recla me zekere beperkingen in acht te nemen. De propaganda voor de microfoon be hoort zich te bepalen tot zuiver zakelijke bedrijfsmededeelingen en aankondigin gen. Blijkbaar is nu ook ten aanzien van den naai- en knipcursus de consequen tie doorgetrokken overeenkomstig de re geling, welke de minister heeft getrok ken het vorige jaar naar aanleiding van de actie van de zijde der amusementsbe drijven. DE KWESTIE-OSS Ofschoon aanvankelijk te verwachten was geweest dat de Tweede Kamer haar openbare vergaderingen op Dinsdag 6 Juni zou hervatten, schijnt thans wel vast te staan, dat dit eerst op 13 Juni zal geschieden. Naar de N.R.Ct ter oore kwam, mag men de kans groot achten, dat nog voor die datum de commissie uit de Tweede Kamer, belast met de voorbereiding van de behandeling der ministerieele nota in de kwestie-Oss, met haar rapport gereed zal zijn en dat dan tot publicatie hiervan zal kunnen worden overgegaan. Loopt dit zoo, dan zou de Kamer zeer zeker nog voor het aanbreken van haar zomerreces gelegenheid hebben, voor een openbare behandeling van de nota-Gose- ling aan de hand van het rapport der commissie bijeen te komen. BINNENLAND 8000 beelden een prooi der vlammen Zaterdagmiddag werd de brand weer van Dongen gealarmeerd voor een brand in de beeldenfabriek van de firma H. van Meer-Geerts aldaar. Spoedig nndien werden de stralen op het houten gebouw gericht, ter wijl andere stralen de belendende perceelen nat hielden. Dat de beel denfabriek niet meer te behouden zou zijn. was reeds terstond te zien en daarom concentreerde de brand weer zich op het localiseeren van het vuur. Dank zij de gunstige wind richting is hier een onheil voorko men. Deze fabriek, is grootendeels uit hout opgetrokken. Zij wordt binnen enkele meters begrensd door het woonhuis van den heer Snoeren, het kantoor van de heeren Stams, de pastorie van de Lau- rentiueparochie, de nieuwe lederfabriek Vesario van de firma Schuttlaar en de, thans leegstaande reusachtige gebou wen van de oude loderfabriek der firma Bressers. Op deze laatste gebouwen spreidde de brandweer een groot en hoog watergordijn. In de beeldenfabriek was een enorme voorraad pakmateriaal opgeslagen, er lagen massa's oude looiplanken, terwijl e»n 7000 k 8000 beelden klaar stonden. Allee is tot den grond afgebrand. Toen de voor- en achtergevel met veel geraas waren neergestort had het vuur vrij spel en het duurde dan ook nog ge- ruimen tijd eer de brandweer de resten had gedoofd. Het zeer brandbare mate riaal ontwikkelde een dikken, vetten, zwarten, roetar.htieen rook en ver spreidde een enorme hite. zoodat de brandweerlieden zich op een behoor lijken afstand moesten houden. Op het terrein van don brand was burgemeester en Wethouders aanwezig. De gemeentepolitie hield de vele belang stellenden op een behoorlijken afstand, daarbij geholpen door militairen. De oorzaak van den brand is niet be kend. De schade wordt door verzekering gedekt. VERGISSING MET DEN DOOD BEKCOHT F.en aantal jongens was Zaterdagmid dag omstreeks vier uur aan het «pelen op het terrein van het zweinstadion te Xaarden. welk zwembad thans is geslo ten, omdat de e.\ploitatiemaatschappij in staaf van faillisement verkeert. Tot het clubje behoorde ook pen elfjarig zoontje van den veehouder Keijer uit Xaarden, die hoewel hij niet kon zwemmen in het water van het bui tenbad sprong. Waarschijnlijk heeft hij gedacht, dat het water op die plaats niet diep was. Het kind heeft zich ech ter vergist met het droeve gevolg, dat het ventje voor de oogen van zijn speel kameraadjes is verdronken. Zijn kornuiten waren zoo van streek, dat ze eerst een uur later een politie agent waarschuwden. De politie heeft het jongetje daarop onmiddellijk uit het water gehaald. Geneeskundige hulp mocht toon helaas niet meer baten. Natuurreservaat bij Beu-ven verwoest Zaterdagmiddag omstreeks half één ontdekten arbeiders, die uit de werkverschaffing naar huis keerden nabij het Beu-ven aan het pad van Lierop naar Someren brand in de heide, nabij de bosschen, welke met renteloos voorschot van den staat zijn aangelegd. Zij trachtten eerst zelf het vuur te blusschen, doch toen zij hierin niet spoedig slaagden, waarschuwden zij in allerijl de brandweer, die met de brand spuit en verder bluschmateriaal onmid dellijk derwaarts ging. Er werden ver dere arbeiders gcrequireerd en met, nog een aantal vrijwilligers poogde men het vuur tot staan te brengen. Eerst, om half vijf was men zoover. De, vlammen hadden zich in vier uur tijds aange wakkerd door den noord-oostelijken wind, in rie richting van den provincia len weg Someren—Heeze voortgevreten. zoodat een oppervlakte van honderd H.A. welke begroeid was met heide en vliegdennen, verbrandde. Het Beu-ven was een geliefkoosde broedplaats van talrijke watervo gels. Een groot aantal moet in den verstikkenden rook zijn omgekomen. Dit is de afgeloopen week de tweed® maal, dat in deze streek brand heef» gewoed. Donderdag j.l. werd een hectare den nenbosch door brand vernield, thans heeft het vuur veel grooter omvang aan genomen. waardoor het verlies van fraai natuurschoon is te betreuren. Uit het feit, dat de hrand bij een pad is begon nen. leidt men af. dat ook hier weer on voorzichtigheid met epn brandende lu cifer of brand rookmateriaal de oorzaak van den brand is. F,r zou in den afgeloopen nacht bij bel terrein van den brand worden gewaakt om eventueel opvlammen terstond te kunnen tegengaan. Zaterdagmiddag is op het gebied van het landgoed Slangenburg bij Doetichem een hosrbhrand uitgebroken, die zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. Ge lukkig was de windrichting gunstig daar andc-s alle bosschen tot aan het landgoed Groenendal niet te houden zouden *Hn geweest. Thnns «laagde men met helmin van fp Dnetinchem gpleger- dp militairen erin den brand te lorali «eerpn, zoodat slechts ruim een hectare 12-jarigp dennen verloren ging. Bij Kootwijk Zaterdagmiddag omstreeks half vijf is nahii het radiostation Koot wijk op twee plaatsen in de helde brand uitgebroken. In de buurt van den kortegolfzender is een terrein van vijf hectaren heide, toebehoo- rend aan mr. W. baron van Ver schuur, een prooi van het vuur ge worden. De Apeldoornsche vrijwil- KTCN VIJ UtOCU VOOR DE KOFFIETAFEL Soepvleesch in schelpen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Haché. Sla. Aardappelpuree. Karnemelksche pap met bloem. Bereiding haché: 300 gr. koud vleesch, 1 groote ui, 30 gr. tarwebloem, 40 gr. boter, 4 d.L. kokend water met 2 Maggi blokjes, l laurierblad. 2 kruidnagelen, 1 stukje Spaansche peper, een scheutje azijn, 10 gr. maizena. Laat de gesnipperde ui in de heete boter lichtbruin worden. Strooi er de bloem in en laat die mee bruin kleuren. Giet, bij dit mengsel langzamerhand de bouillon (of verdunde jus). Laat de saus even doorkoken, voeg er de kruiden, den azijn en het in blokjes gesneden vleesch bij en laat alles samen in een goed ge sloten pan plm. 1 uur zachtjes stoven._ Bind tenslotte de saus (als 't noodig blijkt) met do aangemengde maizena en haal er de kruiden uit. lige brandweer heeft hier gebluscht met assistentie van burgers uit de omgeving. De andere brand, welke op grondge bied van Barneveld woedde, nam aan zienlijk grooter afmetingen aan. De felle Noordenwind en de groote droogte de den zich hier zeer sterk gelden. Dit ge bied behoort tot het natuurreservaat Gerritsflesch van het Staatsboschbeheer en staat tevens ter hescliikking van het schietkamp Harskamp. Ongeveer 300 militairen vandaar namen aan cfe blus- sching deel alsmede de huzaren motor rijders uit Apeldoorn; boschbrandweren en burgers kwamen mede in actie, alles onder leiding van kapitein J. Sitsen, commandant van het schietkamp. Tot acht uur is men bezig egweest met het blusschen. In totaal is honderd hec tare heide zwart gebrand. De hrand is vermoedelijk te wijten aan kwaadwillig heid of anders aan grove onvoorzichtig heid. Zaterdagmiddag is te Apeldoorn aan de Marton Orgeslaan ongeveer één H.A. heide met hier en daar een den door brand verwoest. De vrijwillige brand weer der buurtschap Ugchelen wist het vuur op een halven meter afstand van het uitgestrekte bosch van dr. J. Ooster tot staan te brengen. Te St. Odiliënberg is brand uitgebro ken in de dennenbosschen van den heer Geradts te Postcrholt. Door deskundige bestrijding van de omwonenden wist men het vuur meester te worden, nadat een drietal hectaren dennen waren af gebrand. Zondagmiddag om ongeveer half vier brak onder de gemeente Bakel brand uit in een complex boschterrein in de nabijheid van den weg Helmond-Bakel. De Helmondsehe brandweer werd gero- quireerd, terwijl uit Bakel een aantal militairen te huln werden geroepen. Het vuur had intusschcn groote omvang aan genomen en enkele zomerhuisjes liepen ernstig gevaar. Men wist het vuur ech ter meester te worden en om ongeveer half zes was de hrand bedwongen. Cir ca tien H.A. 1 »'<e opgaand dennert- hosrh. toehehoorende aan particulieren te Helmond, is in vlammen opgegaan. In de afgeloopen veertien dagen is alleen al in het oosten van Noord- Brabant evenveel bosch- en heide grond door brand verwoest als in 1038 in het gehee»e land. Zondagavond om half acht brak een brand uit in de nabijheid van het militaire pioniersterrein op de Leusder- heide. Brandweer en militairen, die in al lerijl met vrachtauto's uit Soesterberg waren aangerukt, wisten de vlammen vrij spoedig te dooven. F.en aanzienlijke oppervlakte heide met laag struikgewas werd door het vuur vernield. Vermoedelijk door het achteloos weg werpen van een brandend rookgerei heeft Zondagmiddag om vier uur bii Beekhprgen een hosch- en heidebrand gewoed, welke gestuit werd door de Ve luwsche boschbranrlweer. geholpen door militairen uit de Harskamp en Apel doorn. Een heideveld van 50 H.A. werd door het vuur geteisterd. Een klein gedeelte was met jong dennenbosch beplant, dat eveneens in vlammen opging. BOERDERIJBRAND TE BATHMEN BATHMEN, 4 Juni Zaterdagmiddag is in deze gemeente, in de buurtschap Loo, de boerderij van den heer W. Ste- gin'k door brand vernield. Het woonhuis, een .schuur en een hooiberg gingen ver loren, terwijl drie varkens in het vuur omkwamen. Huis en inboedel waren verzekerd. Door de droogte grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat van de boer derij alleen een apart-staand kookhuis en kippenhok gespaard bleven. De brand ontstond in de schuur, waarschijnlijk door gloeiende asch uit een fornuispot DOODELIJK MOTORONGELUK VOORSCHOTEN, 4 Juni Zaterdag avond omstreeks negen uur is in de Schoolstraat alhier een zeer ernstig: on geluk met doodelijken afloop gebeurd. De heer J. M. Brusse reed met een mo torrijwiel aldaar en geraakte, door on verklaarbare wijze, de macht over zijn stuur kwijt, werd tegen den muur van een woning geslingerd en bleef zwaar ge wond op den grond liggen. Onder leiding van een geneesheer werd het slachtoffer bij omwonenden binnengedragen en vervolgens naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. On derweg is hij aan de bekomen verwon dingen overleden. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING GRONINGEN, 4 Juni In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd te Peize de arbeiderswoning van A. K. door brand vernield. De bewoners, man, vrouw en -twee kinderen moesten in al lerijl in nachtgewaad het brandende perceel verlaten. Zaterdagmiddag heeft het parket uit Groningen een onderzoek ingesteld, met het gevolg, dat K.. verdacht van brand stichting, werd aangehouden. Hij is in de marechausseekazerne opgesloten en zal morgen ter beschikking worden ge steld van den officier van justitie te Gro ningen. DE BELEEDIGINGSZAAK TE NAARDEN AMSTERDAM, 4 Juni. Naar wij vernemen heeft het oud-raadslid te Noorden, M. thans in dienst bij de ge meentetelefoon te Amsterdam, die on langs door het gerechtshof tot honderd gulden boete is veroordeeld, wegens be- leediging van den Burgemeester van Naarden gepleegd in een anoniem schrijven, cassatie aangeteekond. Zijn verdediger is mr. Th. Muller Massis. Verdachte was door de rechtbank van het ten laste gelegde, beleediging van den burgemeester van Naarden en van den gemeentesecretaris, vrijgesproken. Het Hof achtte het eerste bewezen. IR A. E. R. COLLETTE OVERLEDEN In bijna 82-jarigen ouderdom is Zater dag te 's-Gravcnhage overleden ir. A. E. R. Coll-ettc, oud-hoofdingenieur der tele grafie en telefonie en oud-voorzitter van de Vereeniging voor Handel, Nijverheid en Gemeentebelangen tc Den Haag. Ir. Collette was commandeur in de orde van Oranje-Nassau, ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw, commandeur in de Kroonorde van Prui sen enz. NATIONAAL FONDS VOOR BIJZON DERE NOODEN 's-GRAVENHAGE, 3 Juni. Nog maals wordt bekend gemaakt, dal ieder, die een bijdrage aan het Prinses Bea trix fonds schenkt, begiftigd wordt met een nieuwe foto van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix. Deze foto is door Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Bernhard genomen en is niet in den 'handel gebracht. Het gironummer van het fonds is 75000. SPORT EN SPEL SCHEEPSTIJDINGEN Stoomvaart Mi}. „Nederland". Simaloer. thuisr., S Juni van Batavia. Poelau Bras, thuisr., 2 Juni van Sabang. Poelau Laut, uitr., 2 Juni te Bremen. Poelau Tello, uitr. 3 Juni te Batavia. Tabian, thuisr.. 2 Juni te Vlaardingen. Manoeran. SJPL 2 Juni van Monbassa. Talisse. JNL, 2 Juni van Kaapstad. Chr. Huygens. uitr.. 2 Juni van Genua. Tjikandi, thuisr., 2 Juni te Havre. Holland-Amerika Lijn. Noordam, 5 Juni 12.30 Gr. t\jd aan den wal te R'dam verwacht. Zaandam, pass. 2 Juni 12 uur Cape Race. Statendam. 2 Juni n.m. van New York. Veendam, 2 Juni n.m. van New York. Nieuw Amsterdam, 2 Juni n.m. van Sou thampton. Eindhoven wint in Nijmegen met 2—1 N. E. C. kwam met een eenigs- zins gewijzigde ploeg, maar daar om nog niet verbeterde ploeg te gen Eindhoven uit. Bij de Nijme- genaars had Van Eek de plaats ingenomen van Van 't Sas en daar door bleek de linkerwing van N. E. C. zoo verzwakt, dat de Nij- meegsche ploeg maar zelden haar gewone aanvalsspel heeft kunnen ontwikkelen en het gevaar moest komen van den rechtervleugel, waar Lodensteyn dan ook het eenige doelpunt van den middag maakte. Er zat ditmaal ook in de N. E. C.- ploeg niet die vlotte gang, welke h'aar spel gekenmerkt had tegen Ajax en D.W.S. Nu ontwikkelen de Eindhove- naren ook een geheel ander speltype dan de Amsterdamsche gasten in Nij megen ontplooid hadden. Eindhoven gebruikte het gevreesde wapen van N.E.C., snel, open spel met verre pas ses naar de vleugels en het kansen scheppen op de meest onverwachte wijze voor het doel van de tegenstan ders. Waren Nagtegaal en Hoeboer reeds voor de rust niet op volle toeren geweest, ongetwijfeld had het er dan voor de Nijmegenaars donker uitge zien. Want wel een kwartier lang waren de Eindhovenaren meestal op de Nijmeegsche helft. Er zat in de voorhoede van Eindhoven meer ver band dan in die van N.E.C., welke weer in w-formatie optrad. Eindhoven won den toss en koos het betrekkelijk geringe windvoordeel. Al terstond waren de gasten aanvallend en stelden aan de Nijmeegsche verde diging zware eischen. Toch wist de N.E.C.-verdediging een kwartier lang goed stand te houden, Nagtegaal redde herhaalde malen tot hij ten slotte miskeek, toen bij een her haalde schermutseling de linkshalf Kooien een tamelijk zacht schot loste, waarbij de Nijmecsche keeper dacht, dat de bal naast zou gaan, maar het leder verdween precies in het doel. Hier kwam Eindhoven wel op eenigs- zins fortuinlijke wijze aan de leiding alhoewel haar veklmeorderheid dezen voorsprong deed billijken. Er lcwam nu meer gevaar van de Nijmegenaars, die hun oude spelsys teem weer hervatten on dan ook spoe dig uit een open aanval, waarbij het leder van Van der Sloot naar Van Eek vloog, van dezen naar Lakenberg en Ten Velde, dien den bal direct weer doorzonden naar Lodensteyn, door wien op staanden voet als het ware een onhoudbaar schot gelost werd, 11. Dat was het beste doelpunt van dep middag. Men verwachtte nu een N. E, C.-ovenvicht en inderdaad waren de Nijmegenaars nu wel het meest aan het woord maar toch dook er telkens weer gevaar op uit de Eindhovensche gelederen. De strijd ging nu weer ge lijk op en toen men dacht, dat met 11 de rust zou intreden, wist de Zeeuw een minuut voor halftime al leen door de N.E.C-verdcdiging heen te glippen om Nagtegaal op kranige wijze te passeeren, 12. Na rust was aanvankelijk Eindho ven nog gevaarlijk. Na een kwartier nam N.E.C. weer het initiatief over, waarna Eindhoven zich geheel op een verdediging instelde. N.E.C. bleef voor het doel van Eind hoven maar gaf te weinig open spel om doelpunten te kunnen maken. Zooals welhaast verwacht kon worden na de benauwde 65 overwinning van Deetos op Westerkwartier in Dordrecht, waren nu in Amsterdam de rollen omge keerd en zag Deetos zich met niet min der dan 104 door de v. Beuningenplein- bcspelers geklopt. Daar in de wedstrijden om het lands kampioenschap het doelgemiddelde niet meetelt, is thans een beslissingswed strijd noodig geworden. Laten we hopen, dat het K.N.K.B.-be- stuur thans bij de bepaling van het ter rein, waarop de beslissing moet vallen, een gelukkiger oplossing weet te vinden dan enkele jaren geleden, toen dezelfde twee vcrecnigingcn eveneens een beslis singswedstrijd moesten spelen, maar waarbij Deetos door de h.i. onjuiste keu- ze van het terrein een „hard" veld dezen strijd gewonnen gaf. De twee Gooische dcgradatie-candida- ten Baerne en Excelsior hebben hun strijd om behoud van het tweede klasser schap niet bijster gelukkig ingezet. Hel best bracht Excelsior hot er nog af, met haar gelijke spel op vreemd terrein te gen Amstelodamum. Baerne verloor echter op eigen veld van Allen Weer haar 2 met 2—3. Het 7,iet er dus voor de club van Beumcr niet erg gunstig meer uit. Echter kunnen de volgende wed strijden meer succes brengen. NIEUW RECORD KOGELSTOOTEN ROTTERDAM, 4 Juni Vanmiddag heeft de R.A.V. Pro Patria op de Nenijto sintelbaan nationale haanwedstrijden georganiseerd ten bate van de vereeni ging tot bestrijding der tuberculose te Rotterdam. De Bruyn slaagde er in het Neder- landsch record kogelstootcn op fraaie wijze tc verbeteren. Hij bracht het re cord op 15.51 meter, terwijl het vorige, dat in zijn bezit was, op 15,35' meter stond, dateerend van 10 Juni 1935, tc Mal moe gevestigd. De prestaties op de loopnummers vie len vrijwel over de geheele linie tegen. Door een slechten start wist H. Baunv garten op de 100 meter geen beteren tijd te maken dan 11,7 sec. Ook Grijseels van P.P. bleef onder zijn kunnen met 11,8 sec. Middelkamp thans vijfde BRESLAU, 4 Juni. Het belangrijkste feit van de derde etappe der Ronde van Duitschland is wel, dat onze landgenoot Schulte de leiderstrui heeft moeten af staan aan den Duitscher Siebelhoff, die met Umbenhauer en Oubron met gelijke totaaltijden op de eerste plaats is ge klasseerd. De derde etappe leidde van Kottbuse naar Breslau over een afstand van 246.6 K.M. De wegen waren uitstekend. De uitslag luidt: 1. Erich Bautz (Duitschland) 6 uur 40 min. 13 sec. 2.Spiesscns (België) zelfden tijd. 3. Amberg (Zwitserland) zelfde tijd. 4. Hauswald (Duitschland) zelfden tijd. 5. Diedrich (Duitschland) 6 uur 40 min. 53 sec. 6. Meijer en een peleton van 11 renners, die allen een tijd van 6 uur 41 min. 7 sec. noteerden. 21. Schulte (Nederland) 6 uur 45 min. 8 sec. 28. Middelkamp (Nederland) zelfden tijd. In de vierde etappe is de leiderstrui weer van drager verwisseld. Siebelhoff moest haar afstaan aan den Zwitser Zimmermann, die na Grysolle in de vier de etappe als tweede eindigde. Schulte en Midelkamp reden uitstekend en kwa men als derde en vierde aan. Schulte bezet nu de vierde plaats in het alge meen klassement, terwijl Midelkamp op de vijfde plaats volgt, een fraaie positie verbetering dus van beide lanclgenoo- ten. De vierde etappe, welke van Breslau over Schwiednitz en Gablonz naar Rei- chenberg, een afstand van 219.3 K.M. leidde, was zeer zwaar, doordat er vet schillende stukken waren, die 600 meter hoogteverschil hadden. Deze etappe vroeg dan ook veel van de renners en hun materiaal. Bij Gablonz, toen er reeds 210 K.M verreden was, kwamen Schulte en Mid delkamp fel opzetten. Beiden blonken bij de afdalingen bijzonder uit. Zij slaag den er in zich bij een groep achtervol gers te voegen. Maar zij zagen geen kans meer om Zimmermann en Grysolle in te halen. Met bijna vijf minuten achter stand kwamen de Nederlanders als lei ders van het peleton over de eindstreep. Grysolle won voor Zimmermann in de sprint te Reichenberg. Heden is het een rustdag. De uitslag luidt: Vierde etappe BreslauReichenberg 219.3 K.M. 1. Grysolle (België) 6 uur 34 min. 58 sec. 2. Zimmermann (Duitschland) zelf den tijd. 3 Schulte 6 uur 39 min. 31 sec. 4. Middelkamp zeifden tijd. 5. Prior (Spanje). 6. Sztrakati (Duitschland). 7, Level (Frankrijk). 8. Oberbeck (Duitsch land). 9. Wierincx (België) allen zelfden tijd. 10.' Amberg (Zwitserland) 6 uur 42 min. 5 sec. 11. Bonduel (België) zelfden tijd. Moerenhout (België) heeft den strijd opgegeven. Het algemeen klassement luidt: 1. Zimmermann 26 uur 40 min. 7 set 2. Umbenhauer 26 uur 45 min. 3. Oubroö zeifden tijd. 4. Schulte 26 uur 45 min. 52 sec. 5. Middelkamp 26 uur 47 min, 50 sec. Het landenklassement luidt: 1. Zwitserland 80 uur 27 min. 47 sec. 2. België 80 uur 28 min. 20 sec. 3. Ge mengde, ploeg met o.m. Schulte en Mid< delkamp 80 uur 36 min. 2 sec. 4. Frank rijk 80 uur 37 min. 50 sec. 5. Duitsch land 80 uur 41 min. 22 sec. Duitschland—Engeland 30 BERLIJN, 4 Juni. Het dubbelspel, dat heden voor de Davis bekerontmoe- ting Duitschland—Engeland werd ge< speeld, is door Duitschland gewonnen. Door dezen uitslag heeft Duitschland reeds den wedstrijd gewonnen en komt nu in den eindstrijd van de Europeesche zone uit tegen den winnaar van de ont- moeting Zuid Slavië—België. Henkei en Von Metaxa (Duitschland)) sl. Shaffi en Wilde (Engeland) 6—4, 6-2, 6-2. Zuid Slavië—België 2—1 ZAGREB, 4 Juni. Het dubbelspel van de Davisbeker-ontmoeting Zuid Sla viëBelgië, is gewonnen door België. Zuid Slavië leidt na den tweeden dag met 2—1. Puncec en Mitic (Zuid Slavië) verl. van Lacróix en de Borman (België) 2—6, 2—6, 3—6. BAROMETERSTAND Hedenmorgen 3 uur: 767.4 m.M. Weerverwachting Voor het geheele land: droog, wat koeler, minder zonnig, meest matige wind uit Noordelijke richtingen. THERMOMETERSTAND Hedenmorgen 3 uur: 15 C. 59 Zon op: 4.13: onder: 9.14 uur. Licht op: 9.44; uit; 4.13 uur. Maan op n.m. 10.30 Maan onder v.m. 6.55. Laatste kwartier 10 Juni 4.27 n.m.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2