PTC Vergadering der C.H.U. LUCHTIGE MAATCOSTUUMS diaulA Plateaux STADSNIEUWS f 42.— Fa. L. A. HOUBAER Utrechtsch Vrouwenkoor r Drie sprekers aan het woord Roode Kruis DE STERKTE VAN ONS POLITIECORPS Concert in het Gildehuis „Lunapark" van het Randenbroek kwartier Teveel van 't goede POLITIEVARIA Let op den Colorado kever! Willibrord wordt herdacht Kinderzorg's bazar Clqsnda Gooische Uitvaart verzorging I £en yaivehe qaede tapdwijn Per flesch 0.65 Per anker 25.— f j?. Sówisüiman %n. 'UlAesJdMkeJdAaal 17 Jel. 145 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 7 JUNI 1939 „Onze vlag, Bedrijfspolitiek en onze Beginselen" DOOR de Chr. Historische Kies- vereeniging „Amersfoort" werd gisteravond, als inzet van de ver kiezingsactie, een openbare verga dering in het Wijkgebouw der Ned. Hervormde Kerk aan het Monniken pad gehouden. Sprekers waren de heeren J. D. H. v. d. Neut, J. C. van Nieuwenhuizen en H. van Ga len Last. De vergadering werd geopend met het zingen van psalm 84, vers 4, voor lezing dóór den héér van Galen Last van enkele verzen uit Rom, 13 en ge bed. Als waarnemend voorzitter dr. B. Keulen is nog niet hersteld sprak de heer van Qalen Last. een kort inleidend, tevens welkomstwoord. Onze Vlag De eerste spreker, de heer J. D. H. v. d. Neut, had tot onderwerp: Onze Vlag. Hij gaf de symboliek wéér van de réclameplaat, van de C.H.U. en verdui delijkte in het bijzonder de woorden „Heel de Kerk. Heel het Volk", welke op deze plaat voorkomen. In de verhouding Staat en Kerk kun nen drie factoren optreden. De Staat kan de kerk onrecht doen. bevoorrech- len en recht dóen. De eerste twee fac toren brengen misstanden met zich en zijn verkeerd. Wat de derde factor be treft, wees spreker op verschillende ge varen. Maar al te vaak merkt <m leest men, dat de mensch zich op den voor- trrond wil plaatsen als gevolg van ijdel- heirl. Partijen mogen niet spreken van voor- en nadeelen. zij moeten dienen in het algemeen belang, op christelijken grondslag. Voor de erkenning van den christe lijken grondslag moet te allen tijde ge streden worden. Dat wil ook de Christ. Historische Unie. Chr. Historische nolitiek is dienen van alle C.hnsfHiike helangen. van de gansche gemeenschap In .dé praktijk ziet men' maar "al te vaak. dat. niet de volkshelangen gediend worden, maar zeer henaalde helangen. Spreker keurde dit laatste ten zeerste af en hesloot met te wiizen op de juiste richting, welke/ de C.HTT. volgt. Onze Bedrijfspoliiiek De heer J. C. van Nieuwenhuizen had tot onderwerp gekozen: Onze Bedrijfs politiek. Uitvoerig ging spreker daartoe ver leden, heden en de toekomstmogelijk heden van de gasindustrie na. In 1900 werd in onze stad overge gaan tot de stichting van een gemeente- gasfabriek. De bedoeling was goed, men wilde geen winsten maken. Maar na 39 jaar is gebleken, dat. millioen gulden winst gemaakt, werd, welke ten goede kwam van de belas tingbetalers. Dit is economisch en so ciaal niet te verantwoorden. Al spoedig veranderden de tijden, er kwam concurrentie in den vorm van electriciteit. De winsten werden niet zoo groot meer als vroeger. De gemeen te vergde teveel: wanneer men de koers niet verandert, zal het niet lang duren, of deze kip legt heelemaal geen gouden eieren meer. Spreker wilde geen kritiek leveren op de gemeentegasfabriek, waarvan het bestaan, ook in de toekomst, nood zakelijk is. Toch juichte hij het toe, dat er concurrentie ontstond, want deze komt de burgerij ten goede. Spreker zette uiteen, hoe hij naar verlaging van den gasprijs gestreefd heeft. Dit is nog niet. gelukt, maar toch bracht afschaffing van onkosten e.a. financieele verlichting aan minder kapitaalkrachtigen. Wat de toekomstmogelijkheden van de gasfabriek betreft, meende spreker, dat deze wel degelijk groot zijn. Tegenover 40.000 electrisch kokende gezinnen, staan altijd nog 1.200.000 aan sluitingen op gas, welke jaarlijks met 100.000 toenemen. Dat wijst nog geenszins op achter uitgang in de gasindustrie, aldus spre ker, Het buitenland kan ons land daar bij tot voorbeeld dienen. Vandaar,' dat spreker de instelling van een studie commissie ten zeerste bepleitte. Veran dering moet er komen, afbrekende kri tiek is hier niet op zijn plaats, aldus besloot hij. Onze Beginselen De heer H. van Galen Last weidde tenslotte uit over „Onze Beginselen". Hij wees in dit verband op artikel 7 van de beginselpolitiek der C.H.U.. waarin geschreven staat, dat het niet om de majoriteit., der kiesgerechtigden gaat, maar om de autoriteit van God's woord. Het Chr. Historisch beginsel ligt op gesloten in het woord van God en van dat standpunt gaat men uit. Spreker wees naar aanleiding daar van op Chr. politieke vragen, als Zon dagsheiliging. Inzake gemeentefinanciën. wierp hij zich op als tegenstander van het ge meentelijk grondbedrijf. Principieel beleid mist men vaak bij andere partijen. Spreker noemde in dit verband de houding van de S.D.A.P., toen het punt noodlijdendheid in de raadsvergadering ter sprake kwam en deze partij dat niet zoo erg vond, omdat, er zoovele andere plaatsen in ons land zijn, die dat lót reeds deelachtig geworden zijn. Ten aanzien van het vraagstuk van de werkloosheid, hebben de leden van de C.H.U. zich steeds, op grond van hun Christelijk beginsel, voor te hou den, hoe men dezen geesel des tijds kan verdrijven. Ook op het terrein van het onderwijs heeft de C.H.U. een groote taak. Wij hebben, aldus spreker, er naar te •streven, dat. de pogingen, welke aan gewend worden om ook op de openbare school de Bijbel in te voeren, gesteund worden. Tenslotte nam de heer van Galen Last het particuliere bouwleven in onze stad onder de loupe. Hij wees er op. dat de S.D.A.P. wat al te onvoorzichtig npar voren tracht te brengen, dat allee.n deze partij zooveel goed sociaal werk verricht heeft. Men vergeet echter dat de C.H.U. ook hierin haar werkzaam aandeel heeft gehad en blijft houden. Met een opwekkend woord van den heer v. d. Neut en gebed werd de ver gadering gesloten. Uitreiking van medaille voor 10-jarigen trouwen dienst aan ploegcommandant G. J. Hendriksen Gisteravond, voor den aanvang der gewone wekelijksche buitenoefening, is aan den Ploegcommandant der trans portcolonne G. J. Hendriksen de me daille voor 10-jarigen trouwen dienst met het daarbij behoorende brevet uit gereikt. De plechtigheid geschiedde door den artsleider dr. J. J. Aghina voor het front der colonne. In een hartelijke toespraak schetste de artsleider de verdiensten van den ploegcommandant., waarna hij overging tot het opspelden van de medaille. De gedecoreerde werd door de aanwezige bestuursleden gelukgewenscht. Hierna werd door de colonne gedefi leerd, waarna men tot de eigenlijke oefening overging. BOUWOPDRACHT Namens de N.H. Kerkvoogdij werd door den architect H. A. Pothoven het bouwen van een Evangelisatiegebouw aan het Laurens Kosterplein, omgeving Woestijgerweg, voor 15.400 opgedragen aan H. Barten Zn., en net glas- en schilderwerk aan J. W. de Vaal, voor f 587.beiden alhier. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur va.n het. water in Pesie's bad was hedenmorgen 74 gr. F. of 231/9 gr. C. De Amsterdamsche wethouder van Onderwijs en Kunstzaken, de heer E. Boek- man, promoveerde Dinsdag aan de Gem. Universiteit te Amsterdam tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. Links de promovendus. Rechts zittend minister Slotemaker de Bruïne en dr W de Vlugt. Staande de directeur-generaal van het Onderwijs, prof. dr. G. A. van Poelje ONZE gemeente staat er in finan- tieel opzicht niet rooskleurig voor. Geldgebrek doet op vele gebie den zijn invloed bemerken. Een ka rakteristiek beeld van dezen onaan- genamen toestand wordt geleverd door den staat van het tegenwoor dige, zeer verouderde politiebureau. Dat de gemeentelijke politiedienst niet slechts door de huisvesting, doch ook door andere factoren moet ervaren, hoe onaangenaam het is in den „hoek zon der geld" te zitten, blijkt, uit onder staande gegevens: In 1924 telde onze stad plm. 34.000 inwoners, nu zijn er 48.000, alsmede een garnizoen, dat tegen woordig uit ongeveer 3000 man bestaat. In ditzelfde jaar 1924 waren er bij de politie één hoofdinspecteur en drie in specteurs in dienst, alsmede een tweetal klerken. En nu vijftien jaar later is daarin nog geen enkele wijziging ge bracht. Wèl is er uitbreiding gekomen op an der gebied. Waren er in 1924 vier briga diers en een vijftal agenten, omstreeks 1930 werd het aantal brigadiers en agen ten respectievelijk gebracht op 7 en op 61. Deze groei van het lager personeel moet men niet overschatten. Verschillen de factoren stonden hier tegenover, zoo als de invoering van den achturigen werkdag. En voorts mag men natuur lijk de groote stadsontwikkeling der laatste decennia niet uit 't oog verliezen. Een klein voorbeeld moge het gewicht hiervan, wellicht ten overvloede, demon- streeren: in 1924 moest er gesurveilleerd worden over een gezamenlijke wegen lengte van 42 kilometer. Thans staat men voor een uitgestrektheid, die ruim twee eri een half maal zoo groot is, na melijk 109 kilometer. En hiervoor lijkt ons een corps van 61 agenten niet te groot. ZONDER VEST LANGESTRAAT 64 PEER 4 CLOPPENBURG Gisteravond gaf het Utrechtsch Vrouwenkoor in het, Gildehuis een uitvoering voor de leden van het Amersfoortsch Kunstenaarsgil- de, afdeeling IV. De voor deze af- deelin g georganiseerde concerten mogen zich blijkbaar reeds in een groote. belangstelling verheugen. Het Kunstenaarsgilde doet een goed werk met het organiseren van deze concerten en zal, als net dezen weg voortgaat, zeker nog meer muziek lief hebbers tot zich trekken. Over het gisteravond gebodene kun nen we zeker tevreden zijn. De zang van het koor was beschaafd en een enkele uitzondering daargelaten zui ver. De dirigente, mevr. Karin Kwant- Törngren zorgt voor een goede, soms misschien wat. te gedetailleerde, voor dracht.. Ze heeft de zangeressen goed onder appel en verstaat de kunst haar muzikale opvattingen op de juiste wijze tot uiting te doen brengen. .Tammer, dat ze in de keuze van de uitgevoerde koren zich te veel begeeft in den Don-Kozakken-stijl. Het imiteeren van klokkengelui, het veelvuldig voca- liseeren en zingen met gesloten mond verraadt een speculeeren op den min der verfijnden smaak van een deel van het publiek. Daarnaast kregen we echter ook ko ren te hooren, waarnaar we met belang stelling hebben geluisterd. In de eerste plaats noemen we „Litanies a la Vierge noire" van Francis Poulene, een met meesterschap geschreven werk, dat zeeg moeilijk is, doch uitstekend door het kooi* gezongen werd. Van de twee liederen van Da Falla sloeg vooral de pittige Scguadilla in. Goed was ook de voordracht van een schalks,ch Deensch volkslied, bewerkt door Elfrida Andrée. Ook naar de twee aan het slot gezongen kinderliederen hebben we met genoegen geluisterd. Als solist trad de tenor Albert Dana op die liederen vertolkte van Lily Bou- langer en van Schumann, Hij beschikt over ech mooi geluid en zingt op een opmerkelijk gemakkelijke wijze. Het meest blinkt hij echter uit in de voor dracht. Hij weet daarin uitmuntende resultaten te bereiken. Vermoedelijk is hij zich hiervan wel bewust en laat hij zich daardoor wel eens verleiden tot een teveel aan expressie en tot een te theatrale mimiek- Maar het blijft toch steeds een genoegen naar hem te luiste ren. Vooral de vier weinig bekende lie deren van Schumann „Stille Trüume", „Au f trage", In der Fremdo" en „Warto wilder Schiffsmann" waren een kolfje naar zijn hand. Want Schumann's mu ziek vraagt steeds om een goed-ovor- dachte voordracht. Met kloekheid bravour zong hij het lied „Stille Trau- me" en van het fraaie „In der Fremde" kregen we een in stemmingsvollen stijl gehouden wedergave te hooren. Opmerkelijk goed was ook de piano begeleiding van Felix de Nobel, al von den we zijn spel in lr: laatste lied een weinig te ruw. Het publiek was zeer enthousiast en '"•acht herhaaldelijk door luid applaus den. uitvoerenden een welverdiende, hulde. SCHWERZEL. Ten bate van een clubgebouw P)E speeltuin van de Speeltuin- vereeniging „Randenbroek kwartier", welke gelegen is naast „Kinderzorg" aan den Arnhemsche weg, is van heden tot en met Zater dag herschapen in een imitatie lu napark. De speehverktuigen der kinderen be hoeven, of juister gezegd, kunnen in deze dagen geen dienst doen. Alles is feeste lijk versierd. Honderden kleine vlagge tjes geven aan het terrein een aardig cachet. Groote en kleine tenten staan netjes gerangschikt, waarin men zijn geluk voor een klein bedrag kan beproe ven. Wij noemen slechts de verschil lende werp tenten, hoepla- en schiettent, rad van avontuur, grabbelton en last not least de draaimolen, een attractie voor de jeugd maar ook voor vele oude ren. Evenmin ontbreekt de Hollandsché wafelkraam. Hedenmiddag vond op het terrein de offieieele opening plaats. De heer J. W. v. d. Gang. de stuwkracht en tevens voorzitter der vereeniging, sprak een kort, openingswoord. Het doel van dezen bazar is een fonds te stichten, om na eenigen tijd, indien de geldmiddelen het toelaten, een clubgebouw te laten boüwèn. Voor het tot stand brengen van dezen bazar is veel arbeid verzet. Spre- kêr dankte alle medewerkers f stère) voor hun hulp en steun evenals de da mes Gouw, Ruitenberg, Dammers en Hornsveld; die voor de terreinversiering zorgden. Tenslotte was hij de winkeliers erkentelijk voor hun medewerking. Met den wensch dat de bazar zou slagen, verklaarde de voorzitter dezen voor ge opend. De jeugd liet zich op dezen vrijen Woensdagmiddag niet onbetuigd. Vele kinderen zochten de draaimolen op. Luid klingelde de bel, bekende melo- diën golfden over het terrein, een olie- bollengeur prikkelde de reukorganen, kortom er heerschte direct al een pret tige stemming welke het beste doet ver wachten voor hedenavond en komende dagen. Wees voorzichtig met zonnebaden! Gisteren is de badknecht van het Sportfondseribad buiten bewustzijn ge raakt en per ziekenauto naar zijn wo ning vervoerd. Dc man had eenige dagen geleden teveel van de zonnewarmte genoten, tengevolge waarvan zijn rug verbrand was. Zondag j.l. was hij ziek. Op me disch advies kon hij 's Maandags ech ter weer aan het werk. Blijkbaar is dit toch te vroeg ge weest want op een gegeven oogenblik raakte hij buiten bewustzijn. Bovenstaande zij tevens een waar schuwing voor alle zonnebaders, om de huid niet al te zeer te laten ver branden. Iemand, die nog een rekening van f 36.had uitstaan bij Justitie, is aan gehouden en heeft daarna zijn boete betaald. Het warme weer lokt velen naar Het. zwembad. En deze massale gang naar het natte element brengt als steeds met zich mee, dat een groot aantal wielrijders de fietsen wat al te zorgeloos langs den weg plaatst. Giste ren heeft de politic aan dertig bezoe kers van een plaatselijk zwembad een waarschuwing moeten geven, terwijl ei negen geverbaliseerd werden. INSTITUUT VOOR DOOFSTOMMEN De aangifte voor den nieuwen cursus van het instituut voor doofstommen te Groningen is weer opengesteld. Blijkens een advertentie in ons blad van 2 Juni j-1. is de leeftijd van toelating plm. 4 jaar en ouder. Inlichtingen zijn te he komen bij den directeur M. J. C. Bfichli. Guyotplein 3, Groningen. UTRECHTSCHE RECHTBANK De zaak tegen den kantoorhouder uit Soest, die voor de Ufrechtsche Rechtbank terecht gestaan heeft wegens bedriege- lijke bankbreuk, is verwezen naar den rechter-commissaris. Omstandigheden voor een volledige opruiming zeer gunstig De Picintenziektenkundige Dienst ves tigt er nogmaals de aandacht op, dat de omstadigheden op dit oogenblik voor een volledige opruiming van de Colorado-kevcrs, die nii nog in ons land aanwezig zijn, zeer gunstig zijn. Doordat de wind voortdurend uit het Noorden en Oosten waait, kunnen geeji kevers uit België en Frankrijk ons land binnen vliegen, zoodat op deze wijze geen nieuwe haarden ontstaan. Laten wij er nu alles op zetten de weini ge kevers, die nu in het Zuiden optre den, te vangen en te dooden, terwijl een zeer nauwgezette uitvoering der voor geschreven bespuiting met loodarse- naat in het daarvoor aangewezen deel van ons land alle verdere mogelijkheid van het, tot ontwikkeling konien van larven geheel kan uitsluiten. Al6 dat gelukt, zou de toestand voor ons land veel gunstiger worden, daar wij voorloopig dan weer alleen met be smetting uit het Zuiden rekening zou den behoeven te houden en deze zal elk jaar niet zulk een omvang hebben als verleden jaar het geval was. Uit een uit Frankrijk ontvangen be richt is gebleken, dat aldaar op dit oogenblik de Colorado-kever nog slechts in betrekkelijk geringe mate voorkomt en de ontwikkeling langzaam gaat. De weersomstandigheden schijnen dus in het algemeen niet gunstig te zijn voor het insect. Er moet dus zeer ijverig in alle aard appelvelden naar den kever en/of de larven gezocht worden en alle vondsten moeten gemeld worden, opdat voor al- geheele opruiming gezegd kan worden. Laat men ook letten op het aardap pelopslag, dat ondanks den strengen winter, dit jaar weer tamelijk veel aan wezig is in allerlei gewassen en waarin de Colorado-kever ook meermalen ge vonden is. Als ieder zijn plicht doet, kunnen wij met bestrijding zeer veel bereiken en kan waarschijnlijk veel nadeel voor den handel opgeheven worden. Daarom: Let op den Colorado-kever. Ter gelegenheid van het twaalfhonderdste sterfjaar Ter herinnering aan het twaalfhon derdste sterfjaar van Willibrord zal ge durende de zomermaanden in de Kloos tergang van den Dom en in de aula van de universiteit te Utrecht een tentoon stelling worden gehouden, die de figuur van Willibrord en zijn tijd tot onderwerp heeft. De Utreehtsche universiteitsbiblio theek, welke over een verzameling oude handschriften beschikt, achtte zich ge lukkig aan deze herdenking te kunnen medewerken. Door een keur van Utreeht sche miniaturen uit Nederland en uit den vreemde saam te brengen met haar eigen bezit, hoopt zij duidelijk te kunnen maken, welke beteekenis het Ufrecht sche bisdom, waarvan Willibrord de stichter is geweest, voor de schepping en vorming der Noord-Nederlandsche schil derkunst heeft gehad. Gist/ra vond brachten wij een bezoek aan den bazar ten bate van Kinderzorg. Ofschoon de temperatuur niet ideaal was voor een gang naar een dergelijke gelegenheid, vernamen wij, dat de ver koop bevredigend is te noemen. Dat speciaal de ijs-artikelen een ruim afzet gebied vonden, behoeft geen betoog. Des avonds hebben eenige jeugdige pupillen van „Kinderzorg" een paar reidansjes gemaakt. In aardige cos- tuumpjes werden de speelsche bewe gingen, ingestudeerd door mejuffrouw Muns, opgevoerd. Een applausje was de welverdiende belooning. Vermelden wij tenslotte dat de op gewekte stemming ook bevorderd werd door het orkestje van den heer Tellier, dat vroolijke melodieën door de Markt hal stuwde. PAROCHIE ST. FRANCISCUS XAVERIUS In de plaats van den eerw. heer Velt- man, die als pastoor naar BargerOos- tervelt vertrekt, is als kapelaan aan do parochie St. Franciscus Xaverius be noemd de eerw. heer H. A. M. Kerkhofs, kapelaan te Kampen sinds 1931. BURGERLIJKE STAND 7 Juni 1939 Geboren: Gerrit, z. v. W. Epskamp en J. Evers. Hendrikus Andries, z. v. A. Buijs en G. van der Hijden. Jaco bus Theodorus Serevina z. v. J. Tol en G. A. J. Hunnego. Getrouwd: J. M. Zweipfcnning en C. B. Bakker. M. Graaff en A. Albers. J. Braam en G. Leijenhorst. M. K. van Mechclen en S. M. de Bie. G. Tuithof en J. Kamerbeek. Overleden; Jannigje van Rheenen 63 j. echtg. v. A. van Heiningen. Meu- geje Huijgen, 10 j. d. v. L. Huijgen en A. Beekhuis. GRAND THèaTRE. Vertooning van de film „Jongensstad". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6,15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinee om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 uur n.m CITY THéATER. Vertooning van de film „Kinderen uit één gezin". Voorstellingen; Zondag 1.45; 4 00: 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinee om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 uur n.m. REMBRANDT THEATER. Vertooning van „De geest van den zwarten piraat" II en „Zwerver der Zee". MUSEUM FLéHITE. Westsingel. Geopend dagelijks van 10—12 en 14 uur. uitge zonderd Zondags, 's Zaterdags 10 12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vr\jen toegang). MARKTHAL. 7 Juni. Bazar van Kin derzorg. 2.30 uur5.30 uur n.m. en 7.30 uur11 uur n.m. AMICITIA. 0 Juni. Openbare bijeenkomst van de Liberale Staatspartij, 8.15 uur n.m. AMICITIA. 12 Juni. Vergadering van De Princevlag. 8 uur n.m. AMICITIA. 16 Juni, Bijeenkomst S.D.A.P. 8 uur n.m. DE WAPENROEM. 16 Juni. Openbare bijeenkomst van de Liberale Staatspartij. 8.15 uur n.m. A, B. v. L. O.-TERREIN AAN DE RUBENS STRAAT. 17 Juni. Kinderfeestdag van de N.U.S.O. 3.15 uur nam. PSYCHOLOGISCHE SCHOOL PROBLEMEN Prof. dr. Charlotte Bühler, die vroe ger in Weenen was en sedert enkele jaren afwisselend in Oslo en Londen werkt, komt 17/18 Juni a.s. in de Inter nationale School voor Wijsbegeerte een cursus eeven, over het onderwerp: Psy chologische Schulprobleme. OMTREK Jaarvergadering van de coöperatieve ver eeniging In de Jaarvergadering van de Coöpe ratieve Vereeniging u.a. „Gooische Uit vaart-Verzorging", gevestigd te Hilver sum, welke dezer dagen onder Voorzit terschap van den heer K. La verman werd gehouden, werd door den Secreta ris verslag uitgebracht over het ver- eenigingsjaar 1938. Het aantal opdrachten tot verzorging van uitvaarten bedroeg 320 hetgeen ten opzichte van 1937 een vermeerdering beteekent van 16,54%. De heer J. v. d. Brink te Baarn, aan de beurt van aftreden, werd als com missaris herkozen. Van het bestuur traden af: de heeren R. Kikkert, P. H. v. Calmthout. en D. J. Rekke die .zich allen herkiesbaar stel den en bij enkele candidaatstelling we» den herkozen. Ter vervulling van de vacature, ont staan door het overlijden van den heer J. Muilwijk werd herkozen Ir. O. J. Knol w. i. Overeenkomstig de Statuten werd het aantal leden van den Ledenraad vast gesteld. De balans en Resultatenrekening over 1938 werd ongewijzigd goedgekeurd. Het bestuur werd hiermede gedéchar- geerd onder dankzegging voor het ge* voerde beleid. U.S.O.-CONCERT Vrijdag a.s. heeft, in Tivbli te Utrecht het tweede concert van het U.S.O. met mondelinge toelichting plaats onder lei ding van Willem van Otterloo. Medewerking verlccnèn Sietske Bol* ten, zang en Jean Oei Iers, viool. Het programma luidt: Symphonie No. 4, Opus 53 Albert Roussel Requiem, Opus 1*2 Rudolf Mengelberg Concert voor viool en orkest *Alban Berg C

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5