KAMPEER- mm [stadsnieuws] NIEUW PARIJS Yan de 43 aanvragen zijn 8 borgstellingen toegestaan DURANTON Boschbrand Zijn wij mannen ijdel? I Borgstellingsfonds Slechts 5 gemeenten sloten zich aan AMERSFOORT TELT 48315 INWONERS BIJEENKOMST VAN ST. JOZEF A.G.V. „Excelsior PIC-NIC ARTIKELEN Landdag V.D.J.O. op Birkhoven BEGINT HET SPEL WEER? Rij kskweekschool VERKOOPINQEN Amersfoort De Olympische spelen UIT DEN U.P.D.B. Paedagogische- en Psychologische Boekwerken Boekhandel G. G. Veenendaal dqcjuLa NEEN! 2e BLAD PAG. 1 AMEKSFUORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 9 JUNI 1939 Jaarverslag over 1938 AAN het jaarverslag 1938 van de Stichting Borgstellingsfonds voor de Geldersche Vallei wordt het volgende ontleend: Het doel van de Stichting is hulpverleening ten bate van den handel drij venden en industrieel en middenstand in den vorm van be middeling, voorlichting en borgstel ling voor credietwaardige crediet- behoevenden. Het dagelijksch Bestuur onder ging wijziging door het bedanken van dep heer P. K. Blom te Maarn. In de vacature kwam de heer G. van Wijland. Het algemeen bestuur werd met twee leden uitgebreid n.l. de heeren H. J. de Vries en L. A. A. van Hamersveld. In totaal bedraagt de financieele 6teun van gemeenten en organisaties in het inkomen der Stichting 1682,90. Hoewel het Borgslellingsfonds onder het ambtsgebied van de Kamer van Koophandel werkende, 23 gemeenten omvat, hebben zich tot dusverre slechts 5 gemeenten aangesloten, waaronder ook Amersfoort en Doorn, die dit jaar zijn toegetreden. Meerdere malen werd door het bestuur bij de niet aangeslo ten. gemeenten aangedrongen op aan sluiting bij het Borgslellingsfonds, tot heden zonder resultaat, evenwel. Vele middenstanders worden hierdoor van hulp en bemiddeling uitgesloten. De aanvraag om steun aan de provincie Utrecht bleef in 1938 zonder resultaat. Men vertrouwt er echter op. dat de pro vincie binnenkort haar afzijdige hou ding zal laten varen. Het aantal vergaderingen, waarin over de ingediende aanvragen om hulp beslissingen werden genomen, bedroeg acht.10 - In- totaal zijn 43 aanvragen om hulp binnengekomen. Dat in 1938 zooveel minder aanvragen werden ingediend dan in 1937 vindt ten deele zijn oor zaak in het feit, dat in 1937 nog veel aanvragen "binnenkwamen uit gemeen ten, die niet aangesloten waren. Ook zij, die geen middenstanders waren, kwamen niet voor borgstelling in aanmerking. Van de 43 aanvragen werden 8 borg stellingen toegestaan n.l.: ƒ500, ƒ325, ƒ250 {cessie op goederenvoorraad) 3 a ƒ250 en 2 a 200. In een geval werd een reeds toegestaan crediet ingetrok ken, omdat aanvrager geen cessie op win kei inventaris toestond. Eenige aanvragers werden door sa neering, anderen door bemiddeling ge holpen. In vier gevallen werd een borg stelling na saneering toegestaan. Bij vele onderzoekingen blijkt, dat alle boekhouding ontbreekt, wat een groöte moeilijkheid medebrengt voor den accountant. Soms wordt op zeer primitieve wijze boek gehouden, meestal meer getui gend van goeden wil dan van zakelijk inzicht. Ondervinding heeft doen zien, hoe, volkomen onwetend vele personen zijn in zake hun inkomsten en uitgaven. Vermeld wordt, dat de rentevergoe ding per 1 Januari 1939 verlaagd werd van 5% tot 41/0% voor de reeds, ver leende en nog te verloenen credieten. Opmerkelijk is, dat. als regel die klei ne ondernemers zich tot het Fonds wenden, die reeds jaren, in vele geval len van het begin van hun zakendoen af, mgt financieele moeilijkheden had den te kampen. Naast dit gebrek aan behoorlijke middelen om een zaak te drijven, komt in vele gevallen nog ge brék aan vakkundigheid, terwijl de ge ringe algemcene ontwikkeling mee brengt., dat administratief inzicht ten eenenmale ontbreekt. Slechts sporadisch ontmoet men een behoorlijke boekhouding, een enkele maal wat aanteekeningen en facturen. In de meeste gevallen werden hij een behoorlijk gevulde portémonnaie, de noodzakelijke be- hoeft.eii voor de huishouding aan geschaft en hier en daar een lasti ge crediteur ten deele tevreden ge steld. Bij een minder gunstigen toe stand der geldmiddelen tracht men op crediet te koopen. Door deze methode werd het crediteuren-aan tal steeds hooger, wat, tengevolge had, dat de zaak vastliep. Eerst dan wendt menige kleine mid denstander zich tot de Stichting om hulp. Meestal kan met die dan niet meer verleenen, hoogstens kan in zulke gevallen in samenwerking met. het Fonds voor Bijzondere Nooden nog iets bereikt worden. De samenwerking tusschen liet Fonds en het Fonds voor Bijzondere Nooden was ook in het afgeloopen jaar van bijzonder prettigen aard. Als regel werd door het Fonds voor Bij zondere Nooden hulp verleend, waar dal noodig geoordeeld werd. Vooral met het oog op het saneerings- werk, is men overgegaan tot aanstel ling van een districts-commissaris, den heer J. J. M. Hovius, die iederen Dins dagmorgen in het Kamergebouw zitting houdt. Gebleken is, dat aan velen het be slaan van een borgstellingsfonds niet. bekend is. Daarom wordt het van groot nut geacht, de werkwijze van het Fonds zooveel mogelijk bekend te maken. Het verslag wijst er verder op, dat de geringe middelen van het Fonds slechts karige hulp toelaten. Van het Geldersch gedeelte van het district bleven alle gemeenten af zijdig staan, hetgeen (en deele kan worden verklaard uit de deelne ming dier gemeenten aan de stich ting Crisissieun Gelderland, welke stichting aan het BorgstellingS' fonds een borgstelling van 25% van de door het Fonds in Gelderland verleende credieten verstrekt. Het verslag brengt tenslotte dank voor den bijzonderen steun van de Ka mer van Koophandel, haar secretaris, dr. Joh. H. Scheurer en het Departe ment van Economische Zaken. De winst- en verliesrekening ver meldt. aan uitgaven en inkomsten ƒ2229.81 met een batig saldo van ƒ2067.16. De balans sluit met een eind- cij fer van 5609.93. Het -totaalbedrag van het loopende risico is ƒ2376.99, hetgeen neerkomt op 73% van het totaal verleende crediet. De aflossingsverplichtingen worden vrij behoorlijk nagekomen. De loop der bevolking van onze stad in de maand Mei was als volgt: Aantal geboorten 39 mannen, 38 vrou wen, totaal 77. Aantal overledenen 10 mannen, 27 vrouwen, totaal 37. Meer geboren dan overleden 29 man nen, 11 vrouwen, totaal 40. Gevestigd 168 mannen, 198 vrouwen, totaal 366. Vertrokken 176 mannen, 158 vrouwen, totaal 334, Meer of minder gevestigd dan ver trokken 8 mannen, 40 vrouwen, tot, 32. Totale vermeerdering of vermindering 21 mannen, 51 vrouwen, totaal 72. Bevolking op 1 Juni 1939: 23660 man nen, 24655 vrouwen, totaal 48315. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerard, zoon van A. J: v. d. Hoogen en A, Ravenhorst. ONDERTROUWD: D. Schroor en A. J. van Daal; C. L. M. Kerkhoven en A. H. W. v. d. Bent. OVERLEDEN: Maria Adriana van Seters, 74 jaar geh. m. J. Chr. Jonasse. R.K. Werkliedenvereeniging vergaderde Statutenwijziging Gisteravond had in het eigen ge bouw aan de Lieve Vrouwestraat een gecombineerde ledenvergade ring plaats van de R.K. Werklieden vereeniging „St. Jozef", Stads- parochiën en afd. St. Henricus, onder leiding van den heer J. v. d. Linden, die in zijn openingswoord - mededeelde dat een -gecombineerde ledenvergadering noodzakelijk was ter behandeling van de nieuwe sta tuten. Na behandeling van eenige ingekomen stukken zette de heer v. d. Linden uit een, hoe vorig jaar besloten is de zelf standige afdeelingen op te heffen en de leden individueel lid te doen worden van den Utreehtschen R.K. Werklieden- bond. Nu was er de moeilijkheid met die afdeelingen, die een eigen gebouw be- heeren. Er is een vorm gevonden, waar door de rechtspersoonlijkheid van deze afdeelingen behouden blijft. In de nieu we statuten luidt thans de naam: „R.K. Vereeniging tot. instandhouding van een gebouw ten dienst van de werklieden, leden 'van den Utr. R.K. Werklieden- bond." Na behandeling van de verschillende punten werd het statuut met algemeene stemmen aangenomen. Daarna had een korte plechtigheid plaats: de hernieuwing van de Introni- satie door den geestelijk adviseur. De heer H. J. Nijkamp, Enschede, voorzitter van den Utr. R.K. Werklieden- bond hield een rede over de nieuwe actie, die gevoerd wordt onder de leus „Naar de nieuwe Gem#enschap". Spr. zette uiteen dat deze nieuwe gemeen schap nog niet uitgewexdet en gereed is als een teekening van een architect. Wel zijn er de groote ontwikkelingslijnen, die worden aangegeven in den Pause lijken Encycliek „Quadragesimo Anno", die beoogen een maatschappelijk herstel te brengen. Deze richtlijnen dienen te worden bekend aan geheel ons volk en dat geschiedt thans met de meest mo derne hulpmiddelen. Het is noodzakelijk, dat men doet in zien de beteekenis, die het Christendom heeft en moet hebben in het maatschap pelijk en economisch leven. In den breede werkte spr. de richtlijnen van Quadragesimo Anno uit. De Amerfrf. Gymnastiekver. „Excel sior" zal op Donderdagavond 6 Juli in samenwerking met de Soester Turnclub een groote gymnastiekdemonstratie geven in het zeer fraaie, modern inge richte openluchttheater te Soest. Door verschillende keurturners uit ons land is eveneens medewerking toegezegd, zoodat het geheel iets bij zonders belooft te worden. Dat de belangstelling voor dezen avond zeer groot is, moge blijken uit het. feit., dat thans reeds de helft der 2000 beschikbare plaatsen is verkocht. Zoowel de organisatie als de hoofd leiding berust bij den heer J. J. van der Linde. FIETSTASSCHEN - RUGZAKKEN, TENTEN en GRONDZEILEN OOK VERHUUR VAN TENTEN LANGESTRAAT 35 TELEFOON 308. Zondag 18 Juni a.s. wordt in het Openluchttheater „Birkhoven" weder om een landdag gehouden door de Vrijz. Dem. Jongeren Organisatie. Des morgens komen uit alle declen van het land de leden samen op het Stationsplein en de Koninginnelaan waar de optocht zal worden saamge stel d. Indien toestemming verkregen wordt zal daarna over de B.W. laan naar Birkhoven worden gemarcheerd, waarbij de muziekverecniging Excelsi or, alhier en de fanfare Voorwaarts te Baarn medewerking zullen verleenen. In het Openluchttheater zullen als sprekers optreden: mr. A. M. Joekes, lid van de Tweede Kamer, met het on derwerp „Verweer en Opbouw", ir. S. A. Posthumus met het onderwerp „Wij wagen het met de toekomst, ook nu" en de burgemeester van Rotterdam, mr. P. J. Oud met. een nog nader op te geven onderwerp. Frans Deinum uit Enschede zal poë zie, hoofdzakelijk van jonge Nederland- sche dichters declameeren en Jan Haan leidt den gemeenschapszang. Drie der grootste, afdeelingen zullen verder aan het programma medewerken n.l. Assen, Heerenveen en Haarlem. Assen brengt „Een Zangrepetitie," Haarlem zal een politieke 'satyre, getiteld „Een Panle- mentszitfing bij de Batavieren, en Heerenveen zal een moderne rhythmi- sche dans uitvoeren „Tegenstelling" ge titeld. Voorts zal de Voorzitter aan een aan tal sedert, den vorigen landdag op gerichte nieuwe afdeelingeneen offici- eele bondsvlag aanbieden. Tevens zal daarbij een défilé gehouden worden met alle afdeelingsvlaggen, ten einde aa.11 de afdeeling met de mooiste zelfvervaar digde vlag een prijs .toe te kennen. In dit blad is reeds meermalen ge waarschuwd tegen de praktijken van zekere kooplieden, die op slinksche wijze minderwaardige goederen tegen te hoogen prijs van de hand trachten te doen. Hun optreden mag bekend ver ondersteld worden: zij prikkelen eerst de kooplust, door het toonen van artikelen van prima kwaliteit, die tegen een spot prijs gekocht kunnen worden. Maar „toevallig" kan deze koopwaar nimmer direct geleverd worden. Dit kan slechts op bestelling. Wat de heeren wél uit voorraad be schikbaar stellen, is doorgaans van inferieure hoedanigheid. Vandaar dat zij eerst de kooplust prikkelen door het toonen van hetere producten.. Men zij gewaarschuwd. Voor het eindexamen Rijkskweek school aan de Heerenstraat alhier slaag den: C. Bedijn, Putten, Cl. Boldewijn, Zeist, E. Clerkx, Zeist. J. Jansen, Amersfoort on P. Klaasscn, Amersfoort. Een candi date werd afgewezen. GEREFORMEERD KERKGEBOUW SOESTERKWARTIER Het. Gereformeerd kerkgebouw aan de Lingestraat, hoek Dollardstraat, te bou wen onder den architect. B. W. Plooy, werd gisteravond door den Raad der Gcref. Kerk van Amersfoort opgedragen aan den laagsten inschrijver. Kuit, en van Zomeren te. Barneveïd. Bij de som van 24.689, komt nog 800 voor de keuze vm. eikenhoutenmeubileering bij. DE BEPLANTING VAN ONZE BLOEMBAKKEN j EEGSTAANDE bloembakken vormen i in het voorjaar en den zomer 'n troos- tcloozen aanblik. Waar zij tegenwoor dig bij de meeste moderne huizen meteen worden aangebracht, dienen de bewoners de consequenties er van te aanvaarden. Dat behoeft in het geheel geen kostbare ge schiedenis te worden, want met een pakje zaad kunnen we al wonderen verrichten. Als we onze bloembakken gaan beplan ten, moeten we er oris wel rekenschap van geven, of we de planten aanbrengen louter en alleen om er zelf naar te kijken, of uit sluitend als gevelversiering of als een com binatie van deze twee. Om een voorbeeld te noemen: een balcon aan de straatzijde, dat we met Geraniums (Pelargoniums) wil len beplanten, versieren we uitsluitend met hang-geraniums en als combinatie van bei de zoowel met staande als met hanggera- niums. Op die manier kunnen ook boven huizen en étagewoningen er van de straat zijde bijzonder fleurig uitzien. Bij het kie zen van bloemen moeten we wel een beetje met de steenkleur van het huis rekening houden, b.v. geen rose bloemen tegen roode steenen, geen witte tegen een grijzen ach tergrond en liefst ook niet geheel legen geel, want al zijn de bloemen nog zoo mooi óp zich zelf, ze hebben een goeden achter grond noodig om tot hun recht te komen. Er zijn gelukkig heel wat planten ge schikt, om in bakken te groeien. De Ama- ranthus of Kattestaart b.v. met purperroo- dc bloemtrossen boven bruinrood loof, die zich alleraardigst laat combineeren met witte Phlox Drummondi of Alyssum. De Lobelia's, die nogal eens met Mar grieten gecombineerd worden, doch, die opart gebruikt minstens even effectvol zijn, omdat er zich ook fraaie rankende vormen onder bevinden in de kleuren wit, licht blauwdonker ultramarijn en donkerblauw met groot wit oog. Voor de bakken op het Noorden is dc Mimulus uitnemend geschikt, die geen brandende zon verdraagt. Weinig zomer bloemen hebben zulke mooie, grillig getee- kende bloemen in koperrood, geel en geel met rood. De Petunia's genieten al zooveel bekend heid, dat we ze nauwelijks meer behoeven te noemen. Speciaal het nieuwe ras Petu nia hybrida pendula of Balcon-Petunia's willen we hier echter nog even naar voren brengen. Ook de. O.-I. kers kan in onze hakken wonderlijk mooi zijn, de lage zon der ranken of de Goudglans hybriden, die halfdubbel en kruipend zijn. Wanneer we zelf niet in de gelegenheid waren om te zaaien, kunnen we althans bij de kweekers en bloemisten verschillende zaadplantjes in pot koopen, waarmee we zoo spoedig mogelijk onze hakken versie ren. WIJNHANDEL t.DE MOOR" COGNAC 3.25 per flesch LANGESTRAAT 8 TEL. 129 GISTERAVOND, omstreeks acht uur, is er weer eens een bosch brand uitgebroken in onze omge ving. De vlammen speelden ditmaal in een met boomgroepen beplante grond- strook nabij de Kamp van Zeist. Man nen van de brandweer, militairen van het vliegkamp, politie en last not least burgers hebben het blusschingswerk met, energie aangepakt. En hieraan is het. te danken, dat het vuur slechts over een oppervlakte van een tweetal hectaren om zich heen kon grijpen. Naar wii vernamen behoort het grond gebied, waar de brand heerschte, aan Amersfoort, ofschoon het. gelegen is in de gemeente Leusden. In ieder geval kraaide de roode haan op verren af stand van den openbaren weg, zoodat de vuurbestrijders een flinken tocht door de heide en mul zand hebben moeten maken, voordat zij de vlammen konden aantasten. De Amersfoortsche brandweercommandant, dé lieer Wij nand van Haselen, werd gewaarschuwd door den uitkijkpost, die in de afgeloo pen' dagen van groote hitte voortdurend vanaf de Pyramide van Austerlitz de omgeving verkend heeft. En de man, die tijdens het uitbreken van den brand deze hooge uitzichttoren bezette, heeft, ervoor gezorgd, dat alarm gemaakt werd hij de leden van de Utrechtsche Bosch- brandweervereeniging. Een groot deel van het blus schingswerk werd verricht door mi litairen uit onze stad en omgeving. Toen het vuur zoo goed als bedwon gen was, begaven vele militairen zich naar de omgeving van Drie- hergen, waar omstreeks dien tijd eveneens vlammentongen lekten. Ook de brandweerlieden ver zameld uit stad en omgeving spoedden zich daarheen. Op het ge bied nabij het Kamp van Zeist, ble ven wachters achter om het bijwijlen weer opvlammende vuur tijdig te kunnen smoren. Eén sigaretteneindje één enkele lucifer is im mers al méér dan genoeg om een heel bosch in vlammen te doen 0P9^j ROOKT NIET IN BOSCH OF HEI DE VALK. 22 Juni. Veiling van Hvee perceelen weiland onder Hoogland, twee nerceelen weiland onder Hogland, S uüi n.m. Concordia, 22 Juni. Verkooping van een winkelhuis en een woonhuis. S uur n.rh. GECOMMITTEERDEN EINDEXAMEN GEM. MIDD. HANDELSDAGSCHOOL MET 4 J. C. Door B. en W. zijn met goedkeuring van den Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, tot gecommit teerden hij het eindexamen der Ge meentelijke Middelbare Handelsdag- school met, 4 j.c. benoemd de heeren- Dr. B. J. van Enst. voorzitter van het besluur Nutsspaarbank; ir. W. J. W. C. Bakker, lid van de Gemeenteraad; ir. J. G. Bijdendijk, voorzitter Depar tement Amersfoort der Neder!Mij. voor Nijverheid en Handel; ir. A. C. H. Cal- kóeri, directeur der Amsterdamsche Bank; J. J. H. Haan, apotheker, lid der Commissie van Toezicht op het M.O.: F. W. M. Halewijn, oud-administrateur der Deli-Mij.; A. H. Martens, directeur der N.V. „Nederland"; O. Plantenga. in specteur der Registratie en Domeinen; K. Teerink, directeur der N.V. Meur- sings Biscuitfabrieken; ds. R. Toren beek, voorzitter der Commissie van Toezicht op het M.O. BAZAR KINDERZORG De nelto-opbrengst van den bazar ten bate van Kinderzorg bedraagt 1538.12. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 73 gr. F. of 23 gr. C. SPOR'I EN SPEI Een ultimatum aan Zwitserland LONDEN, 9 Juni (A.N.P.) in de zitting van Donderdag van het Inter nationaal Olympisch Comité werd medegedeeld, dat aan Zwitserland een uitersten termijn is gesteld in zake de organisatie dér winterspelen 1940 te St. Moritz. Zwitserland moet voor 12 uur Vrijdagmiddag beslissen of men de winterspelen 1940 te St. Moritz met skidemonstraties wil organiseeren of niet. Mocht Zwitser land afwijzend beschikken, dan zul len de spelen aan een ander land worden gegeven. Naar verluidt zou Canada wel genegen zijn de winterspelen over te nemen, doch men is van meening-, dat dit land niet in slaat is binnen zoo korten tijd, ongeveer 6 maanden, spelen van een dergelijken omvang te organiseeren. Uit Rome en Londen zijn thans de for- nieele uitnoodigingen voor de organi satie van de spelen van 1944 bekend ge maakt, nadat gisteren Lausanne en Detroit, hun wenschen naar voren heb ben gebracht. Athene en Boedapest heb ben zich v'Opr 1944 teruggetrokken. Voor de organisatie der winterspelen 1944 hebben zich gemeld Montreal (Ca nada), Cortina d'Ampezzo (Italië) en Oslo (Noorwegen). Zoowel voor de zomer- als voor de winterspelen 1944 valt de beslissing Vrij dagmiddag. Van uitstel is geen sprake en van een schriftelijke stemming .wil men ook niets weten. Louis Hostin, Olympisch kampioen gewichtheffen 1936 ontving het Olym pisch diploma, omdat hij een hem aan geboden geschenk in geld niet had aan genomen, maar aan zijn organisatie had laten geven. De kwestie van het verleenen van Olympische medailles voor films werd aan de desbetreffende commissie ter verdere afdoening in handen gegeven. Het, tournooi om het persoonlijk kam pioenschap van den Utr. Prov. Dam- bond werd in de 2e en 3e klassen voort gezet met het volgende programma: Tweede klasse D. de Jongh—P. J. Siljee 2—0 G. Verhoef—H. van Beek 2—0 W. van VlietA. Mooy 11 W. de HeusB. de Bruin 02 In deze afdeeling heeft, D. de Jongh (O.G. Utr.) de beste papieren. Er kan echter nog van alles gebeuren, daar in verband met den omvang van deze groep alle deelnemers nog 3 tot 5 par tijen voor don boeg hebben. De stand luidt: D. de Jongh 5 3—2—0 8 1.60 J. A. G. v. d, Heuvel 3 2—0—1 4 1.33 G. Verhoef 4 1-3-4) 5 1.25 B. de Bruin 5 2-1—2 5 1.00 A. Mooy 5 1—3—1 5 1.00 P. J. Siljee 4 2—0—2 4 1.00 W. van Vliet 4 1—2—1 4 1.00 W. de Heus 3 1-0—2 2 0.67 H. van Beek Cl' r I 1 0.20 Derde klasse A. v. d. PolJ. van Laar 2-0 W. Timmermans—G. van Eeden 0—2 Deze groep is uitgespeeld. Kampioen van IIIA is de heer J. van Rijn, die dus in den eindstrijd komt. De slotstand is: J. van Rijn 4 4-0-0 8 2.00 A. v. d. Pol 4 3-0—1 6 1.50 G. van Eeden 4 1—1—2 3 0.75 J, van Laar 4 0—2—2 o 0.50 W. Timmermans 4 013 1 0.25 De kampioen behaalde dus het maxi mum aantal punten! Groep B. B. Wijnand—G. v. d. Haar 11 J. GoedeeM. L. Vos 02 H. PloegerG. Liefhebber 02 Ook hier Is 'de voor wed strijd ten ehv Voor belangstellenden is in onze Kunst af deeling gedurende enkele weken een plaats ingeruimd voor Langestr. 33 - Tel. 232 GRANDTHéaTRE. Van Vrijdag 9 t.m. Donderdag 15 Juni vertooning van de film „Vernon en Irene Castle". Voorstellingen: Zondag 1 45: 4.00; 6 >5 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinee om 2.30 uur Overige avonden 8.15 uur m CITY THEATER. Van Vrijdag 9 t.m. Don derdag 15 Juni vertooning van de film ,.'t Begon in China". Voorstellingen; Zondag. 1,45: 4 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zateidag matinee om 2.30 uur. Overige avonden 815 uur n m REMBRANDT THEATER. - Vertooning van „De strijd om de Omar diamant" en „Het meisje met de. vièr vaders". MUSEUM FLéHITE. Westsingel. - Geopend dagelijks van 10—12 en 1—4 uur uitge zonderd Zondags '«Zaterdags 10—12 en 1.30—3 uur. (Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegang^. AMICITIA. 9 Juni. Openbare bijeenkomst van de Liberale Staatspartij. 8.15 uur n.m. AMICITIA. 12 Juni. Vergadering van De Princevlag. 8 uur n.m. AMICITIA. 16 Juni Bijeenkomst S.D A P 8 uur n.m. DE WAPENROEM. 16 Juni. Openbare bijeenkomst van de Liberale Staatspartij. 8.15 uur n.m. A B. v. L. O.-TERREIN AAN DE RUBENS STRAAT 17 Juni. Kinderfeestdag van de N.U.S.O 3 15 uur nam BIRKHOVEN. 18 Juni Landdag dei MAAR W IJ STELLEN TOCH WEL PRIJS OP CHIQUE SCHOENEN. Er wordt wel eens gezegd: men beoordeelt U naar Uw schoenen en daar zit veel waars in. Bij mijn nieuwe pak heb ik daarom ook nieuwe schoe nen gekocht. Natuurlijk bij van Doorn, om dat je daar als man zoo prettig koopt. VAKK.REPARflTIE INR. UTRECHTSCHtSTRflflT9.TEL.ÏI9 5 3-2-0 8 1.60 5 2—2—1 6 1.20 5 3-0—2 6 1.20 5 2—1—2 5 1.00 5 0—3—2 3 0.60 5 0—2—3 2 0.40 de. Winnaar is de heer B. Wijnand. die zich derhalve in de finale plaatst. De eindstand laat zich als volgt op maken: B. Wijnand G. v. d. Haar M. L. Vos G. Liefhebber J. Goedee H. Ploeger Groep C J. van Gent—F. Vink 1—1 C. de GooyerF. Louis 02 Hoewel hier nog 1 partij rest. is de beslissing reeds gevallen ten gunste van den heer Ph. Hilversum, die zich even eens voor de finale heeft geklasseerd: De volgorde is hier: Ph. Hilversum F. Louis J. van Gent A. Schidon A. de Gooyer F. Vink 4 3—1—0 7 1.75 5 3-0-2 6 1.20 5 2—2—1 6 1.20 4 1—1—2 3 0.75 5 1—1—3 3 0.60 5 0-3-2 3 0.60

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5