KINDERCOURANT Haantje de voorste OMZELFTEMAKEN RUBRIEK VAN OOM BOB Hoe vinden weg naar de postduiven de huis? r „UIT EIGEN PEN" EEN INKTSTEL BRIEFWISSELING door JAN VAN LEEUWEN Jaap was een erhte haantje de voor ste. Hij was overal coed in. Hij kon goed voethallen, handhallen. hard lopen en hoogspringen, llii was ook goed in knikkeren en in glijden. Maar niet glijden op een ijsbaan of in de sneeuw, want dat kon hij alleen maar ln de winter doen. Nee. hij had een nieuwe manier van glijden uitgevon den. Hij gleed van de trapleuning! Eigenlijk was het een wonder, dat hij daar nog nooit eerder aan had ge dacht. maar hij had het altijd druk met andere dingen, dat hij nooit op de gedachte was gekomen. Meestal stormde hij in een vaart de trap af en sprong dan van de zesde of zevende trede af. Dat was al heel hoog en hij Icon in het begin alleen maar van de vierde trede springen. Maar langza merhand had hij zich geoefend en nu kon hij de zevende tree al halen. Mis schien was hii daardoor ook nooit eer der op het idee gekomen 0111 van de leuning af te glijden. Maar een keer stond hij boven aan de trap. De gang en de trappen waren juist schoonge maakt ch de leuning glom van de 'boenwas. En toen had .laap plotseling gedacht: „Als ik eens van die mooie gladde leuning afgleed! Dat zal zeker wel hard gaan!" en meteen was hij naar beneden gegleden. Het ging zo goed. dat hij het nog eens een paar keer deed. Het was heel eenvoudig en het ging erg vlug! Midden in de trap zat een bocht en juist die bocht maak te het nog leuker. Hij begreep nu zelf niet, dat hij het niet eerder had ge daan. Toen Mieke thuis kwam. deed hij het. direct voor. „O" zei Mieke, dat heb ik al wel eens meer gedaan en ik vind er niets aan!" Meteen zat ook zij op de leuning en gleed naar beneden." „,Vind je dat niet leuk?" vroeg Jaap een beetje teleurgesteld. „Dat komt omdat je het nog niet vlug kunt!" en even later gleden ze om de beurt naar heneden en telden, hoelang het duur de. Nu kreeg Mieke er ook plezier in en ze hadden allebei een kleur van op- Winding. toen moeder thuiskwam. „Willen jullie daar wel eens gauw afkomen!" riep moeder en ze keek heel hoos. „Dat mogen jullie volstrekt niet doen, dat is veel te gevaarlijk!" En wat de kinderen nok zeiden, ze moesten ophouden cn iets anders gaan doen. Alle vrienden doen mee Jaap vertelde aan zijn vrienden, dat hij een nieuw spel had uitgevonden glijden van de trapleuning. De mcesten hadden het al wel eens ge daan en nu besloten zo om een wed strijd te houden. Bij Kees in de tuin was een trap, want het ene gedeelte van de tuin lag dieper dan het andere, J)at was een goede plaats om te oefe non. De jongens gleden achter elkaar naar beneden en het ging vlugger en vlugger. Eindelijk kwam de vader van Kees naar huiten en riep: „Jongens, doe dat liever niet, het is erg gevaar lijk! Als je valt kan je je nek breken!" De jongens hielden er toen mee op, maar de volgende dag waren ze alle waarschuwingen vergeten en gleden weer naar beneden. Hun broeken gin gen lelijk slijten en het was dan ook geen wonder, dat hun moeders het toen merkten. Voor de zoveelste maal werd het hen verhoden en een paar waren zo verstandig om ermee op te houden. Maar de anderen, waaronder natuurlijk Jaap was, gingen door met het spelletje. Ze kregen een paar keer een splinter in hun hand, maar ook dat kon hun plezier niet bederven. Ze zochten steeds hogere trapleuningen uit. Ze gingen naar do bosjes en gleden daar van de leuning van het koepeltje af. Jaap oefende zich thuis als zijn moe der er niet was en op het laatst pro beerde hij zelfs los te glijden, want dat andere konden ze allemaal. Hij wilde iets bijzonders doen! Dat was de straf En op een keer, toen zijn moeder uit was. geheur.de het. Jaap verveelde zich. Hii had zijn werk al gemaakt en hij wist niet, wat hii moest doen. Hij zou maar eens naar een vriendje gaan, mis schien konden ze dan wat gaan hal len. Toen hij bovenaan de trap stond, ging hij. zoals gewoonlijk, op de leu ning zitten. Hij klemde zijn knieen goed om de rand. hield zijn handpn iels hoven de leuning en gleed toe» naar heneden. Maar halverwege, juist hij de bocht verloor hij zijn evenwicht en toen viel hij met een smak op de stenen grond. Even bleef hij als versuft liggen. Hij was zo geschrokken, dat hij zich niet durfde verroeren. .Maar toen hij een beetje hersteld was van de schrik en weer op wilde staan, gaf hij plotseling een schreeuw van pijn en bleef heel slil liggen. Zijn voet deed hem zo'n pijn, alsof er met een mes in gesneden werd. Wat. zou dat kunnen zijn? Hij had toch zijn enkel niet gebroken? Nog eens probeerde hii zich te bewe gen. maar het ging bijna niet. Het deed zo'n pijn. dat Jaap meteen weer stil was. Wat moest hij doen. Moest hij hier nu blijven liggen, tot moeder thuiskwam en hem zo vond? Mieke was hij een vriendinnetje en zou voor- loopig ook nog wel niet thuis komen. Nog een tijdje bleef hij liggen en toen probeerde hij nog eens op te staan. Met zijn tanden op elkaar ee klemd. richtte hij zich op en hinkte naar de huiskamer. De voet zou wel niet gebroken zijn. want hij kon niet zijn tenen op de grond staan, al deed het erge pijn. Toch was hij blij, toen hij in een stoel zat. Hij nam een boek en probeerde de pijn te vergeten, maar dal lukte niet erg goed. Een uurtje later kwam moeder thuis. Hij bleef zitten en deed net of hij in zijn hoek verdiept was, maar toen moeder vroeg of hij even iets voor haar wilde halen, moest hij wel bekennen, dat hij niet goed kon lopen en toen kwam al les uit. De dokter moest komen en toen bleek, dat Jaap zijn enkel had verstuikt. Hij moest een paar weken heel stil blijven liggen en mocht zijn voet niet bewegen. Elke beweging deed hem trouwens vreselijke pijn. Zijn vrienden kwa men hem opzoeken. Ze waren er alle maal van geschrokken. Het was deze keer nog vrij goed afgelopen. Jaap had nog wel iets ergers kunnen krijgen! Maar ze namen zich toch voor om maar niet meer te glijden. En Jaap, die altijd in alles het beste wilde zijn, had hele maal geen zin meer om zich nog langer te oefenen om ook in glijden het beste te zijn. Daar had hij voorgoed genoeg van! Het uitzicht moet vrij zijn Er zullen er onder jullie wel zijn, die een eigen duiventil hebben en zelf hun duiven verzorgen. Die weten dan ook wel, hoeveel plezier je van deze aar dige gevleugelde vrienden kunt hebben. Als je ze goed verzorgt zijn ze erg trouw en denken er niet over om weg te vlie gen. Ze kennen hun baas goed en ko men zonder enige aarzeling op diens hoofd of hand zitten. Dat had men schijnbaar al heel vroeg ontdekt en daarom probeerden de mensen in de oudheid al om duiven tam te maken. Ook werd al gauw ontdekt, dat duiven een bijzonder gevoel hebben om naar een bepaalde plaats terug te keren, als ze een eind daarvandaan waren opgevlo gen. En zo kwam men er toe om dui ven als postboden te gebruiken. Tegenwoordig is de Postduiventeelt wel de meest uitgebreide tak van de duiventeclt en het blijft ongelooflijk en heel Interessant om daar iets meer van te horen. In het begin was er nog geen bepaald postduiven ras, dat is pas later ontstaan uit twee soorten duiven, de Luikse en de Antwerpse. In het begin van de ne gentiende eeuw werden in België al verschillende proeven met duiven ge daan on in ISiO kwam bij ons de post duiventeelt op. Het duurde vrij lang voor men wist, wat men precies met de duiven kon doen. De eerste wedvlucht, die gehouden werd, was over een leng- 'te van 500 km. maar tegenwoordig vlie gen de dieren al 1000 km. Er zijn nog veel grotere wedvluchten gehouden, waarbij de dieren half Europa moesten doorvliegen, maar een groot deel van de duiven kwam bij die vluchten om. Dat is ook niet te verwonderen, als we be denken in hoe moeilijke omstandighe den ze soms moeten vliegen. Vooral als ze over een bergketen moeten trekken, zooals bijvoorbeeld de Alpen. De kans dat ze op een dergelijke grote tocht uit geput raken is heel groot en ook be staat het gevaar, dat ze door roofdieren worden aangevallen. Bovendien kun nen ze in stormen en regen of sneeuw terecht komen en dan zoeken ze hun toevlucht hij de eerste de beste beschut te plek. Het gebeurt dan ook heei dik wijls. dat er vreemde duiven bij een duivenfokker komen. Deze dieren zijn dan verdwaald en soms gaan ze niet mper verder, maar blijven bij hun gast heer. Hoe vinden de duiven nu hun oude woonplaats terug? Daar is al heel veel over geschreven en gesproken, maar niemand weet eigenlijk precies, hoe dit feit te verklaren is. Wel zijn er ver schillende proeven gedaan, waardoor men een hetere kijk op de vlucht van de vogels kreeg, l'it een van die proe ven bleek hijvoorbeeld, dat het Gezicht vermogen van de duiven ook een grote rol speelt. Er werd een duif losgelaten, die al heel dikwijls aan postvluchten had deel genomen en die altijd goed terecht kwam. Voor deze proefvlucht had men nu een klein kapje gemaakt, waaraan een kleine zwarte sluier vastzat, Het hele gevalletje, was zo licht, dat de duif van het gewicht geen last kon hebben. De sluier werd nu over de kop van de duif heengetrokken. Er kwam maar heel weinig licht door, maar als (ie duif zich erg inspande kon ze vaag rie om trekken van de voorwerpen zien, zoda* ze zich niet behoefde te stoten. De duif werd een paar maanden ge ocfend, zodat ze heelcmaal aan "'iet kap je gewend was en daarna werd ze los gelaten op een afstand van 5 Kin. Het was prachtig weer en er waren geen wolken. Het uitzicht, was dus prachtig. De duif vloog eerst heel onrustig heen en weer, veranderde een paar keer var richting en verdween tenslotte uit het gezicht. Bijna 28 uur later vverd ze op een afstand van 70 km. van haar hok teruggevonden. Ze was dus volkomen uit de koers geslagen. Daarna werd ze zonder sluiertje, r.iaar met het kapje nog eens opgelaten van af dezelfde plek en een Daar minuten later zat ze alweer rustig in haar til. Van het kapje had ze helemaal geen last gehad, maar alleen san het sluier tje, dat haar uitzicht beiemmerde. Zo zijn er nog veel meer interessante proeven gedaan, die we hier niet alle maal kunnen hespreken, maar het blijft toch steeds nog raadselachtig, hoe de postduiven van zo grote afstanden de weg naar huis terug kunnen vinden. -\ V Beste nichten en neven, DOOR een technische moeilijkheid, kon de Kinderkrant niet Zaterdag verschijnen, zodat jullie er al een dag eerder plezier van hebt gehad. De oorzaak van het kleine aantal briefjes zal ik maar bij de warmte zoe ken. Het koele water heeft de genegen heid voor oom Bob geroofd. Ik begrijp dat natuurlijk best, alleen hoop ik, dat ik het op de duur van alle zwembaden win. Daar ben ik ook helemaal niet bang voor, want Oom Bob is er het hele jaar en gelegenheid tot zwemmen is er maar een paar maanden. Zo troost ik mijzelf dan maar, en om jullie te laten zien, dat ik niet boos ben, laat ik hier een leuke geschiedenis vol gen, die een oom van Speenkruidje zelf beleefd heeft. VAN EEN NIEUWSGIERIG MUISJE Waf m.n Oom beleefde Het was Zondagmorgen en heel vroeg. In het Oosten begon de hemel licht te kleuren, al maar meer. De vo gels ontwaakten, eerst een enkele en langzamerhand meer. Natuurlijk waren de merel en de lijster de eerste. Dan stonden de meesjes op en de spreeuwen en allerlei vogels die rond onze stad nestelen. Ook de mussen kwamen op de proppen. Op de Bisschopsweg bij onze meisjesschool wipte een mannetjesmus op de vensterbank van een fruitwinkel. Nieuwsgierig tuurde het vogeltje naar binnen, naar al die mooie kleuren van hef. lekkere fruit. Wat lekkere geuren stroomden door een geopend tuimelraam naar buiten. Mot diert je vloog naar het open venster tje en snoof de lucht op. Wat een heer lijk fris groen lag daar, achter in de winkel. Hij zou wel graag even binnen willen wippen... Misschien viel er wel wat te smullen. De mussen zijn heel gelukkige wezentjesstelen bestaat voor hen niet!! Eer het er zelf erg in had, was ons musje al binnen en ging overal even zitten en pikte van alles. O, wat één heerlijke zachte peer! Misschien was er ook wel eentje met een lekkere vette worm er in. Echte Zondagse kost voor mussenman. Aan de spinazie zaten hier en daar kleine zaadjes, ook wel lekker. Einde lijk scheen het ons vogeltje toch fijner toe om maar weer naar buiten te gaan, naar de andere vogels, dat was veel vrijer. Ja! Daar had je het al! Daar kwam al een groot wezen op het raam aange lopen een mens! Nu wist het vogeltje niet, dat het achter glas zat en dat je daar niet doorheen kan vliegen. Het vloog er dan ook tegen aan en deed zich meer dan eens pijn. Spoedig ging dat mens weer weg. Wat klopte het kleine mussenhartje bang en angstig. Al maar vloog de mus rond en ga nergens een uitweg. Wat dom dat het niet de weg terug nam door het open tuimelraampje. Het was al laat toen de winkelier kwam, die, al was het ook Zondag, even in de zaak (hij woont daar niet) wezen moest. Toen hij de deur open deed hoorde hij een geluid, rrrrrrttt, en de vogel vloog Oplossing van de figuur: Om na te tekenen, van de vorige week. Het inktstel, dat je hier ziet afge beeld, is heel eenvoudig te maken. We hebben er een flink stuk hout voor no dig van ongeveer 1 c.M. dikte. We moe ten niet al te ruw hout nemen, want, dan wordt het stel, ook al schaven we het later goed hij, toch niet mooi glad. We nemen dus een plank van glad hout en tekenen daarop eerst twee even grote cirkels. De middellijn van die cir kel moet ongeveer 20 c.M. zijn. Je kunt die cirkels langs een bordje trekken en anders moet je een passer gebruiken. Een cirkel wordt uitgezaagd en hier- m op trek je nu een paar lijnen en eenis* klein cirkeltje, wat later de plaats is van de inktpot (zie afbeelding 2a). Nu zagen we de cirkel langs die lijnen door, zodat we vijf losse stukken krij gen, terwijl we het cirkeltje in het grootste stuk ook uitzagen. Nu zagen we ook de andere cirkel uit en schroe ven nu de losse stukken op deze cirkel vast. Jc ziet nu meteen, waarvoor die losse stukken dienden. Het zijn nu gleufjes geworden voor de pen cn een paar potloden. De inktpot komt in de kleine cirkel te staan. Het is daarom het beste om eerst een inktpotje te zoe ken en dan het gaatje ervoor juist zo groot te maken, dat de inktpot erin past. Op de onderste tekening, zie je hoe het stel er van opzij uitziet. Je moet er vooral goed aan denken, dat je de schroeven zo diep in het hout schroeft, dat ze er niet meer uitsteken, want dan zou je krassen op de tafel krijgen. Ook kun je nog kleine pootjes onder het inktstel maken, dat staat heel aardig. Tenslotte moet je het hout nu nog moo! schaven én daarna verven. Je zult eens zien, hoe aardig het is, als het af J rakelings langs hem heen de vrijheid tegemoet. Zo'n kleine domoor hè? Zou dat nieuwsgierig musje iets ge leerd hebben? Speenkruidje, 11 jaar. Babbelkousje. Jij bofte al weer met je vrije middag, terwijl de morgen eigenlijk niet helemaal echt „school", was. Heb je heerlijk gesnoept Babbelkous? Wat heb je 's middags gedaan? Het bostheater was een hele wandeling voor je, maar die werd wel beloond met dc mooie zang. Sally Swing. Het is nu echt weer om van je hoek te genieten, op een koel schaduwplekje en een glaasje limonade naast je wat zou je nog meer kunnen wensen? Het is jammer, dat je niet kunt lezen terwijl je zwemt dan zou het nog fijner zijn misschien, je bent ook al een echte zwemliefheb- ster niet Sally? Korenbloem. Dat kan ik ge loven zeg, dat jij een heerlijke vacan- tie had. Texel moet prachtig zijn, ik ben er zelf nooit geweest. Aan de plaat jes kan ik je jammer genoeg niet hel pen nichtje, wel aan de bonnen. Goud haantje mis ik nog, dat. is jammer, want nu Anemoon er weer is, zou het trio weer compleet zijn. Anemoon. Hoera, een verloren gewaande nicht komt weer boven wa ter, helemaal hersteld gelukkig. Het lijdt geen twijfel, dat jij genoten hebt. het was clan ook erg leuk. dat de drie vriendinnen van de partij waren. Houd jij zo van lekker eten? In welke klas zit je Anemoon, hen je erg achter ge komen door jc ziekte? Ik hoop. dat je nu weer geregeld mee gaat doen. Pro heer de raadsels ook eens op te lossen, ik denk dat je er met je drieën wel een antwoord op weet. Boefje. Je was nu heel erg aan de vlugge kant, Boef, je moet anders maar denken aan het bekende gezegde „de laatsten zullen de eersten zijn". Ik vind je tekening keurig en ook eens wat anders dan gewoonlijk. Heb je al meer insignes van de padvinderij? Deze laatste is weer een schone aan winst. Bengel. Wat aardig, dat er jon ge kanaries in het nestje zijn. Het zal nog wel een poosje duren voor zij gaan zingen. Vader kanarie zong natuurlijk vim trots, dat, is te begrijpen. Heb je plezier gehad in de speeltuin? Is dat aan het eind van de Leusderhei. Ben gel? J a n F1 u i t. Jij bent ook een 'slim merd, je zegt in je brief, dat je de raad seis zo geqjakkelijk vindt en je stuurt de oplossingen niet. Zou je ook niet eens graag een boek willen winnen? In het voorwoord heb je al gelezen, hoe het komt dat. dc kinderkrant verleden week Vrijdags al verscheen. Rozeknopje. Het is nog niet te laat voor de tekening, je mag tot 1 Juli inzenden, dus reken ik nog op een teke ning. We mogen niet klagen over het weer Rozeknop. hoewel ik het wel een klein beetje koeler zou wensen ('t is nu Woensdag, hpf. kan Zaterdag wel weer koud zijn). Tk maak de raadsels juist org gemakkelijk tegenwoordig. Het eerste raadsel was door Sally Swing ge maakt, dus beklaag je maar eens bij haar. Ki pp es taartje. Gelukkig dat jij geen hekel aan schrijven hebt, want. ik zou je gezellige brieven niet. graag willen missen. Ik vind het, heus span nend, ik bedoel de wedstrijd, want. ik krijg zoyepl mooie tekeningen, dat het nog moeilijk wordt een keus te maken. Het sportfondsenbad is nu heerlijk koel. maar als aj je vriendinnetjes hij Pezi zwemmen, is het niet zo aardig voor jou. Volgende week zal ik je raadsel plaatsen Kippesfaart. Ik vind het fijn dat je er een voor mij maakte. O p s c h e p p e r t j e. Je hebt na tuurlijk het briefje van Kippestaart wel gelezen, dus hoef ik jou niet meer te vertellen, wanneer ik de tekening moet hebben. Ik heb er al heel wat nichtje, dus doe je best. Heb je helemaal niets beleefd? Nu dat is met die warmte wel rustig, volgende keer weet je misschien heel erg veel te vertellen en kom j'e papier te kort. Stormvogelt Je. Weet Je dat je mij erg nieuwsgierig gemaakt hebt? Je schrijft mij een „Ontzettend" slordig briefje (waar ik niet boos om ben, want daarvoor is het te warm) en je zegt daarin, dat Je het leuk vindt „hier" te schrijven en Je zegt er niet bij waar het is. Dat noem ik plagen Stormvogel. Was je in het zwembad? Nufje. Hoewel het feest al weer voorbij is, wil ik je toch nog even felici teren Nuf. Dat was een „stroom" van cadeaux, welk was van jou? Je zwemt zeker ook iedere dag? Ik was erg blij met je Artis-plaatjcs, want daar „huilt" de familie om. Het was ook wel wat warm om een lange brief te schrijven, .maar ik was toc^i wel tevreden Nuf. Duikelaartje. Het zou heel erg hardvochtig van je geweest zijn, als je mij weer had overgeslagen, gelukkig deed je het niet. Het is nu prachtig bui ten, je hebt gelijk, dat je er op de fiets uittrekt. Heb je pas een eigen fiets? Ik heb nog geen aardbeien gegeten, wel een paar geproefd, fijn dat je ze in de tuin hebt. Leergraag. Ik denk dat je al zwemmende, een beetje van je geheugen hebt verloren. Onder de tekening stond jc leeftijd niet. Ik denk dat jo wel bij de oudste groep hoort, dus daar houd ik mij aan. Ken je Sally Swing? Vertel haar maar eens hoe je over het eerste raadsel denkt, maar niet kibbelen hoor! Juffrouw Snip, De tekening is heel leuk Snip. Je hebt nu al examen gedaan, hoe is het gegaan? Het is zeker jammer dat de vriendinnen gescheiden „Hebt je dat jasje heus zelf gemaakt?" worden en je bent zelf al zo verstandig je er in te schikken. Dat is altijd het beste, mopperen en tegenspartelen is in de meeste gevallen het onplezierigst voor je zelf. Je kunt nu geen dagje overslaan met het spuiten van de tuin. Molleboon. Ik stel het buiten gewoon op prijs, dat je mij trots alle hitte en loomheid hebt geschreven. Ik kon er mij heel goed in verplaatsen want ik voelde mij ook niet bepaald koel, toen ik je brief las. Ik zit heel erg krap in Artisbonnen en heb je niet vast beloofd, dat. je ze krijgt, dus geen boos gezicht trekken Molleboon. Enfin een padvinder kan wel tegen een te leurstelling. Zonnekind. Als het niet warm was geweest, zou je mij door je brief wel in de „warmtestemming" gebracht' hebben Zonnekind. Als ik je naam zie. krijg ik het nog warmer. Ik denk dat ik je maar zolang Ijsberg zal noemen. Het lijkt er meteen al koeler door. Michael Strogoff. Jammer dat er nogal wat foto's mislukt zijn, een volgende film beter neef. Het is wel jammer van het geld, maar daar is niets aan te doen. Het is nu mooi weer om te fotograferen, laat de moed maar niet zakken Michael, al doende leert men. Krullekopje. Je kunt de teke ning na de wedstrijd terug komen ha len. Als je er zo lang op hebt gezwoegd, is zij dat wel waard. Ik vind het erg leuk, dat je zusje ook mee gaat doen. Zij heeft een aardige naam gekozen en ik hoop, dat zij mij net zulke gezellige brieven schrijft als jij. Zwem maar dap per Krullekop, het is er nu de tijd voor en het is altijd de moeite waard om je diploma te halen. Je. had mij heel wat te vertellen Krullekopje. Viooltje. Een bescheiden brief je, van een meisje dat de naam van een bescheiden bloemetje draagt. Ook ge groet viool. DE OPLOSSINGEN I. De naam van het familielid luidt: Sally Swing en wordt gevormd door de woorden: aardappel, Langepijk, Leer dam, Ysland, schijn, waar, Ier, g. II De volgende dierennamen waren verborgen in de zinnen. Paard, luipaard, reiger, kerkuil, wesp, tijger en lijster. De goede oplossing van MOLLE BOON verwierf de prijs, die Maandag middag na 3 uur ter afhaling klaar ligt. DE RAADSELS XXXXXXXX X I I X 11*11 S X Op de kruisjeslijnen wordt een woord ingevuld, dat iets aanduidt waar julli® iedere week je hoofd over breken. 1. Gevraagde woord. 2. Is een vrucht, waarvan wij eerst daags weer zullen smullen. 3. Lief. 4. Telwoord (rang). 5. Vloeibaar voedsel (b.h. middag maal). 6. Meisjesnaam. 7. Muzieknoot. 8. Medeklinker. II Welke vogelnamen haal je uit de on derstaande zinnen? Het Wilhelmus is een schoon lied. Een gravin koopt geen klompen. Wees eens wat kalmer Els. Ga je ook mee Suus? Jan at een derde van de taart op. RUILHANDEL Korenbloem krijgt Artis bonnen. Boefje help ik aan boeken- en Sunlight bonnen. Johannes. Strausz vraagt boeken- Sunlight- en Hille bonnen. Jan Fluit kom maar eens kijken wat er aan Artis bonnen voor je is. M e j. G. M. die ons een envelop vol chocolade omslagen zond, danken wij vriendelijk. Stormvogelt j'e kom maar eens kijken of er al Artis bonnen zijn. Nufje houdt zich aan van Nelle merken. Leergraag help ik aan Sunlight bonnen. Molleboon Artis bonnen kan ik je niet beloven, kom maar eens kijken. Wie heeft er nog Artis-bonnen over? Namens de nichten en neven die er ffiü telkens om vragen, doe ik een beroep op de bezitters(sters)* Allemaal hartelijk gegroet met een „ijskoude" groet van OOM BOB

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12