FILMS voor deze Week: De triomf der grafische technieken STADSNIEUWS uit mooi Amersfoort RKhATOM r TENTOONSTELLING VAN DRUKWERK Handelsregister Verkeersordening MILITAIR MEDISCHE DIENST gaat weer oefenen Paradetrommen voor 21e R.I. Attentie! Ds JOH. BOTTINGA Medische Hulp 3e BLAD PAG. 1 AMLKSKJUKISUH DAGBLAD ZATERDAG 10 JUNI 1939 v.. [Wethouder A. J. Spiekermann sprak het openingswoord GISTERAVOND werd in Concordia de tweedaagsche drukwerktentoonstel ling van V.A.K.T.A. door den wet houder van onderwijs, den heer A. J. Spie kermann, op officieele wijze geopend. Deze expositie, welke gehouden wordt onder het motto „de triomf der grafische technieken", biedt verschillende belangwek kende aspecten. Ook de leek zal zich met interesse kunnen verdiepen in de uiteenloo- pende producten der druk-techniek, die daar bijeengebracht zijn. De vaktijdschriften, bij voorbeeld, zijn ten volle waard om eens doorgebladerd te worden. Men kan er op het gebied van letterkeuze, fotomontage en lay-out (merkwaardig is de naar voren springende functie van het witte vlak!) veel vinden, dat een gang naar de tentoonstel ling rechtvaardigt. ten drietal plaatselijke drukkerijen laat zich goed vertegenwoordigen. Men vindt er het beschaafde en karakteristieke boek- drukkerswerk van de fa. v. Amerongen Co.; het gezorid-zakelijke handelsdrukwerk van de fa. Kramer en het in technisch op zicht verdienstelijke linieerwerk van druk kerij Patria. Deze verzameling getuigt van de belangrijke plaats, welke Amersfoort in het typografisch bedrijf inneemt! Wij vonden er tevens enkele beelden uit het krantenbedrijf. Ook typografisch ligt hier een veld open, zoo uitgebreid, dat men slechts door een breed omvattende' expo sitie een duidelijk beeld der vele mogelijk heden zou kunnen verschaffen. Uiteraard'is hier dan ook slechts een bescheiden greep gedaan, die wellicht overtuigender zou heb ben gesproken in typografischen zin wanneer men naast hét modern opgemaak te dagblad dezer dagen een exemplaar van omstreeks tien of vijftien jaar geleden had tentoongesteld. Misschien is dit een tip, waarvan de tentoonstellingscommissie ge bruik zal kunnen maken. Interessant zijn voorts de vele vormen van kleurendruk (offset-, diep-, hoogdruk etc.), waarvan men typische voorbeelden aantreft, alsmede de staaltjes van Ameri- kaansche, Fransche en- Engelsche opvat ting. Het openingswoord werd uitgesproken door den heer A. J. Spiekermann, die den grooten invloed der-drukkunst op het onderwijs releveerde. Het doet het hart foed, zoo zei hij vervolgens, wanneer men Ie groote plaats waarneemt, welke Neder land zich in de geschiedenis der typogra fie heeft veroverd. Wethouder Spiekermann eindigde met de woorden: „Moge deze tentoonstelling, die tot stand kwam door samenwerking tus- schen werkgevers en werknemers, bijdragen tot de verdieping der vakkennis en meer be langstelling doen groeien op het gebied der typografie." I Namens de Kamer van Koophandel voer de de heer Kramer het woord. Hij bracht dank aan de plaatselijke afdeeling van den Nederlandschen Katholieken Gra- fischen Bond, die van goede zakelijke visie had blijk gegeven door een uitnoodiging te richten tot een organisatie als de K. v~ K. Hij wees op den nood der werkloozen in het drukkersvak en op de noodzaak om ook dezen een typografische scholing te doen ondergaan: „Moge eens in die behoefte worden voorzien... dan zal men eerst recht kunnen spreken van de Triomf in de typo grafie." Het welkom was omstreeks kwart voor acht uitgesproken door den voorzitter der V.A.K.T.A., den heer A. Heijman. Het doel dezer reizende tentoonstelling, zoo zei hij, was: den drukwerkgebruiker een klaar overzicht te geven van verschil lende vormen der druktechniek. Dank bracht hij aan de patroons, die door hun medewerking getoond hebben, belang te stellen in de studie der jongere typografen. In zijn welkomstwoord noemde hij spe ciaal: de heeren A. J. Spiekermann, H. Kroon, voorzitter van den A. N. T. B.; B. Kramer, afgevaardigde der K. v. K., v, d. Linden, voorzitter van St. Josef; H. A. de Smit v. d. Broeke, secr. der vereeniging Ne- derlandsch Fabrikaat; kapelaan J. C. H. E. Nieberding, geestelijk adviseur; H. J. v. d. Hengel, secr. van de Chr. Studieclub; A. A. Waanders, voorzitter van den Ned. Graf. Bond, G. J. jong en L. A. A. van Hamers- veld, voorzitter van de F.A.M. De burgemeester had bericht van verhin dering gezonden. Bij de Kamer van Koophandel kwa men de volgende nieuwe inschrijvin gen en wijzigingen binnen: Administratie on Financieringskan- toor „Rhenen", Heerenstraat 91, Rhe- ncn, venn.: T. A. Deen, J. Deen. Van Domselaar's Stoffcnmagazijn, Driebergen-R.. Traay 29, venn.: A. M. v. Domsolaar, M. v. Domselaar, K. v. Domselaar. „De Asperin", Drogisterij, Leusder- weg 95i uittr. eig.: D. G. v. d. Poel. v. d. Brink; intr. eig.: J. van der Poel. A. A. Monshouwer, eierhandel, Bar- neveld, R. v. Xagèlstr. -48, opgeheven. Gobr. Monshouwer, eierhandel, B. v. Nagelstraat 48, venn.: A. A. en H. Monshouwer. Ruitcrschool „Amerongen", Amerong- sche Berg, dir.: G. C. van der Horst, H. H. A. Zoetman, comm.: P. Löhnis-Fre- ger. Graanhandel A. J. de Heus, Barne- v<dd, Amersf.str.wcg 24, eig.: A. J. de Heus. Graanhandel ,T. J. de Heus, Barne- ^eld, Glind I, eig.: J. J. de Heus. Fa. C. H, van Baaren en Zn., Rhenen, Eist Rijksstiwveg, venn.; C. H. en L. v. Baaren. Centraal Landerijen Bureau, Schaep- ®anlaan 6, eig.: P. Meyboom. Op den Zuidsingel staan de borden reeds De nieuwe verkeereordening in onze binnenstad heeft thans prac- tisch een aanvang genomen. Op den Zuidsingel zijn reeds borden geplaatst, waardoor het automobi listen verboden wordt van de An- driesstraat naar de Varkensmarkt over den Zuidsingel te rijden. Weldra zal nu ook in de Lange- straat het eenrichtingverkeer wor den ingevoerd. Het nieuwe systeem zal ingaan, zoodra de borden er ge plaatst zijn. En naar wij vernemen, zal dit zeer spoedig gebeuren. Op 3 en 4 Juli a.s. Verleden jaar werden er voor 't eerst sinds de mobilisatie in onze stad en om geving groote oefeningen van den mili tairen geneeskundigen dienst gehouden. Ook dit jaar. zal deze tvveedaagsche exercite gehouden worden, en wel op 3 en 4 Juli. De leiding zal blijkens ons verstrekte niededeelingen in handen zijn van den commandant der school voor reserve-officieren van gezondheid, luitenant kolonel Göbel. Reeds nu is men doende, voorberei dingen te treffen met het oog op deze militaire gebeurtenis. Het Iaat zich uiteraard begrijpen, dat dergelijke oefe ningen heel wat administratieve en an dere zorgen met zich brengen. Amersfoort zal gedurende beide dagen fungeeren als hoofdverbandplaats, ter wijl in Barneveld en Voorthuizen hulp- verbandplaatsen zullen worden opge richt. In Bilthoven zal dan tijdelijk een afvoerstation gevestigd zijn. Te zijner tijd komen wij op een en an der terug. Worden Zaterdag 17 Juni door res. kapitein W. Denker namens de res. officieren aan het regiment aangeboden IN aansluiting op ons vorig be richt betreffende de aanbieding van paradetrommen door de reser ve-officieren van het 21 R.I. op Za terdag 17 Juni a.s. diene het volgen de. Negen Januari j.l. herdacht ook het 21ste Regiment Infanterie het 125-jarig bestaan. Tijdens de recep tie óp dezen feestdag bood het Co mité uit de burgerij van onze stad twee schelleboomen voor het Vrij willig Muziekcorps aan, terwijl de Commissie, gevormd door de echt- genooten van de onder-officieren zes klaroenen met vaantjes voor dit muziekkorps aanbood. Een commissie, bestaande uit de re serve-kapiteins W. Denker, A. C. Naar stig. beide uit Amsterdam, en D. P. IIo- nijk uit Enkhuizen, wenschte namens de reserve-officieren van het regiment geluk en deelde daarbij mede, dat zij, in verband met stagnatie in haar werk zaamheden, met leege handen komen moest, maar wel beloven kon, dat bin nen afzienbaren tijd namens de reserve officieren drie trommen met bandeliers en witte handschoenen zouden worden aangeboden. Aanvankelijk had de commissie ge dacht, dat deze aanbieding kon plaats hebben op 25 Maart j.l., maar daar deze trommen in Engeland gemaakt moesten worden, kreeg de aflevering door de in ternationale spanningen vertraging en geschiedde deze pas op 31 Maart j.l. De tromketel is aan de voorzijde voor zien van het wapen der gemeente Alk maar, zijnde de grootste gemeente in de provincie Noord-Holland boven het IJ, uit welk gedeelte het meerendeel der dienstplichtigen ingedeeld bij het 21ste R.I., afkomstig is. Het wapen der provincie Noord-Hol land ware, zooals de Commissie voor Traditie en Uniformkunde bij de Kon. Landmacht terecht oordeelde, minder juist geweest, aangezien tot deze pro vincie ook behooren 't Gooi, de gemeen ten Amsterdam en Haarlem en omge ving, uit welke streken en gemeenten de dienstplichtigen bij andere onderdee- len van de landmacht worden inge deeld. Vandaar, dat het wapen der ge meente Alkmaar is gekozen, dat het beste doet uitkomen, wat het Comité van de reserve-officieren heeft ^villen symboliseeren, terwijl het verband tus- schen den naam Alkmaar en den roep 7 ON DAG zon-dag? Dan naar buiten, Pic-nic-fuif in bosch of hei! Denk aan rugzak, broodjes, veldflesch, Alstublieft: géén rookgerei! Laatste week-end was een schrikbeeld Voor ons bosch- en hei-gebied, Stoei, lees, lach, rust, slaap of praat er, Doe er nog iets: rook er nie t! X-maal werd er al gewaarschuwd Door de radio en krant En toch zijn er weer complexen Bosch en heide afgebrand Laat Uw klein sigaar-restant je Of Uw peukje sigaret Niet een brand-bron kunnen wezen, Die de boel in vlammen zet. X-maal werd er al gewaarschuwd En dit is dus x -}- 1; Iedereen dient het te weten En t'onthouden! Iedereen! 't Kan haast niet genoeg gezegd zijn, 't Is „frappez, frappez toujours", Overal ligt de vernieler „Vuur" gehecten op de loer Daarom nog eens een reprise Van het dagelijksche lied: Stoei, lees, lach, rust, slaap of praat er, Doe 'er nog iets: rook er nie t! (Nadruk verboden) PHILIA uit den 80-jarigen oorlog „Van Alkmaar begint de Victorie" niet zal nalaten, sug gestief te werken op den geest van het 21ste Reg. Infanterie, wanneer dit het wapen van de stad Alkmaar op zijn trommen voert. Op 17 Juni a.s. zal de plechtige aan bieding van de trommen door het Comi té uit de reserve-officieren aan het regi ment plaats hebben. Daartoe zal het regiment onder commando van majoor J. P. Briët op het voorterrein van de Willemkazeme aan den Leusderweg om 11 uur opgesteld zijn, terwijl het vaandel zal zijn ingetreden en het Vrij willig Muziekkorps uitgerust is met de schelleboomen en met de, met vaantjes versierde, klaroenen. Naast tal van reserve-officieren is ook de burgemeester van Alkmaar, jkhr. van Kinschot uitgenoodigd de plechtig heid bij te wonen. Met opzet heeft men den datum 17 Juni gekozen, omdat dit de dag is, waarop het regiment den slag bij Wa terloo op 18 Juni 1815 zal herdenken, aan welken slag het onderdeel, waarvan het 21ste R.I. afstamt, n.l. het vierde ba- taillon landmilitie, deelnam. Ter herin nering daaraan draagt het vaandel van het regiment het opschrift „Waterloo 1815". Nadat het regiment Zaterdag 17 Juni aan den regimentscommandant, luite nant-kolonel J. de Vries, zal zijn gepre senteerd en door hem geïnspecteerd is, heeft bij monde van res. kapitein W. Denker de aanbieding plaats. Tot slot defileert het regiment. DE BOOMPIEPER E Boompieper houdt van open ter rein, dat schraal bezet is met kreu pelhout en boomen. Vandaar, dat men hem op onze Berg en bij het Belgische Monument zal aantreffen, waar het hout niet lang geleden is gekapt en waar hier en daar wat berken zijn blijven staan. Een prachtig terrein voor een boompie per is dc Leusdcnsche heide, vooral bij de loopgraven, waar hij dan ook niet ont breekt. Hij houdt ook van vochtige heideplaatsen, zooals het Hazewater en dc heideplekjes langs den Aschgatterweg. Ja, waar komt de Boompieper eigenlijk niet voor? Men ontmoet hem in Zandber gen, in Nimmerdor, achter Birkhoven en op de Lichtcrberg en bij de Hertekop. Toch is hij nergens menigvuldig, anders zou de aardige vogel veel meer bekend zijn, want het mannetje vertoont graag zijn op vallende vliegkunsten den lieven dag lang. Honderden malen per dag ziet men hem van boom en struik in een schceve richting op stijgen. Op een hoogte van 20 tot 30 Me ter maakt hij dan een draai van een halven cirkel, om zich daarna met uitgespreide vleugels en staart en opgezette veeren als een volleerd zweefvlieger langzaam te la ten dalen, waarbij hij meteen zijn krachtig en lieflijk lied laat hooren, dat wel eenigs- zins gelijkt op den slag van den kanarie vogel en zich onderscheidt door volheid en helderheid van toon en afwisseling en me nigvuldigheid der melodieën. Men hoort het gezang meestal, wanneer het mannetje daalt. Dus niet zooals bij den Veldleeuwerik, die ook gedurende het op stijgen zingt. Toch bespeelt de Boompie per zijn herdersfluit ook vaak in rust op een top van een boom of twijg. Het lied be gint met een korte kwetterende strophe; op deze volgen dan trillende en pijpende snel op elkaar volgende toonen, welke tenslotte in een mooie en lieflijke, gewoonlijk met een zachte „tsia, tsia, tsia strophe ein digt. Met het vlug worden der jongen dat is in de tweede helft van Juni houdt Anthus Arivialus in den regel met het zin gen op, want degenen, die men later nog hoort zijn met wijfjes gepaard, waarvan het eerste nest verstoord werd. Bij het zoeken naar voedsel vertoeft de Boompieper veel meer op den grond dan in de boomen. Zijn voedsel bestaat ook uit sluitend uit insecten, als sprinkhanen, aller lei kevertjes, kleine rupsjes, poppen, spin nen, vliegen en muggen, welke hij in hun schuilplaats overvalt. Hoewel het mannetje door zijn vliegkun sten de plaats van het nest verraadt, is dit zeer moeilijk te vinden, want het ligt zorg vuldig verscholen op den bodem in het gras of onder kleine boschjes. Het is losjes ai- leen met dorre grashalmen en worteltjes tot een zeer diep napje samengevoegd. Van binnen is het met wol en dierbaren be kleed. Ieder paartje van deze lichtbruine 'tot bruingele bij donker gevlekte vogeltjes I De yeerende Supi- nalor-sletm elke voet individueel regelbaar. Hij 9«ft ook U nieuwe veer krachtige voeten. In onze speciaal ingerichte Salons verschalen vni 0 hulp onderdebeste gedipl- vakkundige 'c' ding- Eenig erkend adres. Langestraat 28 Tel. 59 Qrand-Theatre „Vernon en Irene Castle' HET was een goed idee de Asta- vies het leven te laten naspelen van een beroemd danspaar The Castles, de Amerikaansche dansers, die voor en tijdens den oorlog furore gemaakt moeten hebben in Frank rijk en later in Amerika. Want de op een badplaats, waarbij de regisseur met voorliefde de badgewoonten van Anno Dazumal in het zonnetje zet. Ver non Castle vindt Irene een derderangs artist, Irene vindt Vernon iemand, die zijn talent verknoeit met goedkoope grappen en aan haar is het te danken, dat Vernon zichzelf ontdekt. Wij zien het paar in Parijs armoe lijden, we ma ken hun ontdekking mee, we zien in beeld de rage die om hen ontstaat, het is al „Castle" wat de klok slaat en heel Amerika is Castlc-crazy na hun groote op het station aan het begin van de Werkelijke opnamen te maken lukt film een dikke man danst op „By the niet zoo gemakkelijk en om. zijn direc- Light of the Silvery Moon" en hoe teur tevreden te stellen, zendt Chris Astaire hem meesterlijk corrigeert en Hunter, die met dit werk belast is, vorm en vaart geeft aan den dans. Als maar wat gefingeerde scènes, hij tapt is het muziek als de castagnet- In Bill Dennis heeft Hunter een on- tenslag was van La Argentina, hij is gemakkelijke concurrent en de strijd doortrokken van het rhythme van den tusschen deze twee geeft de film een modernen dans. Zijn nartner, Ginger amusante en sensationeele inhoud. Rogers, is zijn object, zij. past zich prach- Al spoedig verschijnt er een koene tig bij hem aan, maar zij is geen dan- aviatrice in de lucht, zij landt door de seres met eigen inventie. Als actrice schuld van Hunter op een ongewone wint zij het echter verre van Fred, zij wijze en het toestel vliegt in brand, tournee. Zjj doen, wat weinig artisten heeft expressie en zij is gevoelig. Als Gelukkig is Hunter niet voor een danspaar vormen zij zeker een unicum, klein geruchtje vervaard en hij redt de dat waard is, dat men een film om hen ondernemende jonge dame uit de vlam- heen maakt. Er zijn een paar goede men. Het vuur dooft, maar in de harten acteurs, die Fred en Ginger assisteeren, van de jongelieden vlamt een ander vooral Maggie, gespeeld door Edna May vuur op, dat echter nog onderdrukt Oliver is een kantig, raak neergezet blijft, daar er nog tallooze emotioneele type. Een knappe vondst van den regis- gebeurtenissen moeten plaats hebben, seur H. C. Potter is het bord met de voordat er tijd is om aan liefde te den namen en vertrektijden van de piloten, ken. waarop met krijt hun terugkomst Achter de heele geschiedenis zit een wordt vermeld of namen worden uitge- vaart, die geheel in stijl blijft met de wischt yap hen, die niet weerkeeren. snelheid van telefoon, radio, vliegmachi- DAT DOET MEN NIET Maar de kachel vergeten mag ook niet. Bestel nu vast ae brandstof. De lage voorjaars- prijzen maken straks het stoken voordeelig. vanACHTERBEREH Z van EIST KOLENHANDEL KOESTEÊG 5 TELEFOON 155 heeft gewoonlijk zijn eigen klein broedgt* bied, waarin het geen ander duldt. Daarom kan men vaak getuige zijn van heftige vechtpartijen tusschen afzonderlijke man netjes. Soms al in Augustus, maar meestal irt September verlaat de Boompieper óns weer4 Hij onderneemt dan den reis naar de Mid- dellandsche zee, waar hij gewoonlijk over wintert. Zelfs trekt hij haar Noord-Afrika en Palestina en ook wel -naar het tropisch en Zuidelijk Afrika, om in begin April weer terug te komen. VIRID1S Het is een klein détail, maar van een groote dramatische werking. In het Hollandsche journaal loopt het bezoek van H. M. de Koningin aan den Koning der Belgen en een In Memoriam Generaal Snijders. City-Theater Een beeld uit de film Ver non en Irene Castle" (Grand Thédtre) moeilijkheid van een dansfilm is dat het feitejijk om de dansen gaat en het filmverhaal hierdoor in het gedrang raakt. Ook wel, dat een danser van het eerste plan niet te vens een acteur behoeft te zijn, die het aanzien waard is. In het scena rio van The Castles hebben Fred en Ginger steun gevonden, immers wat zij te spelen kregen was een weer gave van hun eigen struggle for life, van hun eigen succes ook, over gebracht in een tijd die weliswaar de hunne niet is, maar die weer het voordeel had van een sterken romantischen inslag, de romantiek van dpn oorlogsvlieger. We vangen aan in liet Amerika van hun nadoen: zij trekken zich terug. Zij willen, zooals Irene zegt, hun kleeren eens in kasten bergen en niet in koffers. Dan breekt de oorlog uit, Vernon, En- gelschman van origine, voelt, het zijn plicht dienst te nemen als vlieger. Het einde is tragisch, hij sterft als hij een botsing met een lesvliegtuig wil voor komen, waarmede hij het leven van een jongen piloot redt, maar zelf met zijn vliegtuig te pletter slaat. De attractie van deze film is toch wel het dansen van Fred Astaire, want hij is het. vleeschgcworden rhythme. Zijn gelaat is niet zeer expressief, zijn bee- nen zijn het des te meer. Hij drukt er alles mee uit, dansen is zijn vak. Wat deze beenen doen en dit lichaam is in zijn uitdrukkingsvorm onovertrefbaar, ook al omdat Astaire aan zijn dans een ,,'t Begon in China" jVT IET de oorlogin China, doch de oorlog tusschen de cameraman nen van het „Union Werelnieuws" die den oorlog in het Mongolenland moeten filmen, is het, waarmee deze rolprent aanvangt. De zenuwachtige president van deze sensationeele corporatie ver langt pakkende opnamen van het bombardement van Shanghai. nes en verdere vindingen, die in deze film een groote plaats innemen. Gelukkig is het bij deze nuttige, doch nuchtere apparaten niet gebleven. Ook de wildernis krijgt een groote rol te ver vullen. Indianenstammen voeren krijgsdansen uit voor de lens en een groote dosis, koelbloedigheid is er noodig om de dappere blanke cameramannen en de charmante vliegster uit hun wreede handen te redden. De geheel e film is doorweven met een hartelijken humor, die bij de meest fantastische gebeurtenissen niet in het gedrang komt en zelfs menigmaal een funesten afloop voorkomt. Clark Gable en Mvma Lov vertolken de hoofdrollen zeer vlot. Beiden zijn zij Amerikanen, van het zuiverste water, zoodat dit zoo geheel en al naar Ameri- kaanschen smaak en mentaliteit ver filmde verhaal niets te kort komt. Daar ook het voorprogramma in het teeken van de lach staat, behoeft niet betoogd te worden, dat het. City Theater voor een vroolijkcn avond instaat. 1911, zien hoe de Castles elkaar vonden geheel eigen karakter meegeeft. Zie hoe Een beeld uit de film ,,'t Begon in China" (City Theater) GRANDTHéaTRE. Van Vrijdag 9 t.m. Donderdag 15 Juni vertooning van «Je film „Vernon en Irene Castle".. Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinee om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 uur n.m CITY THEATER. Van Vrijdag 9 t.m. Dop- derdag 15 Juni vertooning van de film ,,'t Begon in China". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6.15 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 uur n.m. REMBRANDT THEATER. Vertooning van „De strijd om de Omar diamant" en „Het meisje met de vier vaders". MUSEUM FLéHITE. Westsingel. - Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur. uitge zonderd Zondags, 's Zaterdags 1012 en 1.303 uur. {Stadgenooten hebben 's Za terdags vrijen toegangj. STERHUIS. Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GILDEHUIS. Voorjaarstentoonstelling A. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. Wijersstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 85. AMICITIA. 12 Juni. Vergadering van De Princevlag. 8 uur n.m. AMICITIA. 16 Juni. Bijeenkomst. S.D.A.P. 8 uur n.m. DE WAPENROEM. 16 Juni. Openbare bijeenkomst van de Liberale Staatspartij. 8.15 uur n.m. A. B. v. L. O.-TERREIN AAN DE RUBENS STRAAT. 17 Juni. Kinderfeestdag van de N.U.S.O. 3.15 uur nam. Zondag hebben dienst de volgende geneeshceren: Batenburg, Utrechtscheweg 18. Tele foon 448. Kolk, Utrechtscheweg 9. Telefoon 579. Meijer, Utrechtscheweg 84. Telefoon 2373. Zondag heeft dienst de apotheek van v. d. Bovenkamp, Utrechtscheweg 45a. Telefoon 63. Zondag hebben dienst de vroedvrou wen: Mej; v. d. Grient, Breestraat 8b. Telefoon 189. Mej. de Leuw, Söesterweg 15. Telo« foon 1852.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7