JUBEL IN NEW YORK Vat Ernstig vliegongeluk op het Vlissingsche strand Meer dan drie millioen menschen langs den weg, dien het Britsche Konings paar volgt VIER UUR OP DE TENTOON STELLING Polen dreigt met uitgebreide consequenties A* Ik !-> Joffre geëerd als redder van de vrijheid Nieuw protest van Benesj Koningin en Prinses De uitgaven voor de grensbewaking Drie inzittenden gedood Tijdens het „week-end" rust na een overladen programma NEW YORK. Zaterdagmorgen is het Britsche Koningspaar per trein tot Redbanks in New Jersey gereisd. Per auto begaf het gezel schap zich vervolgens naar fort Hancock Sandyhook. waar men zich aan boord van den torpedo jager „Warrington" begaf om naar New York te stoomen- Lang zaam voer het schip met den Brit- schen Koninklijken standaard in top over de baai van New York en in het vroege ochtendlicht zagen de Koning en de Koningin lang zaam het beroemde silhouet van Manhattan zich afteekcnen. Vliegtuigen van de kustwacht verjoegen alle particuliere vlieg tuigen, welke over den oorlogs bodem wilden vliegen. Zoodra de „Warrington" bij het Vrijheidsbeeld verscheen, kwam de havenbrandweer van New York in actie. Dikke waterstralen schoten in de lucht, terwijl de schepen in de haven hun sirenes lieten hooren en de kustbatterii van Governors Island de gebrui kelijke 21 saluutschoten loste. In de straten van New York stonden langs den weg. welke het Koninklijk paar zal volgen, naar schatting ruim drie millioen men schen opgesteld, waaronder een millioen schoolkinderen, om de hooge gasten te begroeten. Tc 11.10 uur plaatselijke tijd meerde de torpedojager „Warrington" bij de bat terij. De bemanning, gpkleed in de wit te zomeruniformen, stond op bet dek aangetreden. Het Koningspaar bad plaatsgenomen op de brug. Terwijl bet schip werd vastgelegd, wuifde de Ko ningin met haar zakdoek naar de dui zenden, die bij de landingsplaats ston den en het koninespaar toejuichte. Tc 11.20 uur zette de hooee sasten voet aan land. Gouverneur Lehman stelde de le den van de commissie van ontvangst voor en burgemeester Laguardia schud de hartelijk.de hand van den Koning en do Koningin. Terwijl de vereenigdc mu ziekcorpsen van de politie de volksliede ren speelden, hoorde men in de verte nog 21 saluutschoten weerklinken. Na eenige minuten met de commissie van ontvangst te hebben gesproken, be gaven de vorstelijke gasten zich naar de gereedstaande auto's en voorafgegaan door -12 politiemannen op motoren begaf het gezelschap zich naar het tentoon stellingsterrein. Langs den geheelen weg werden de vorsten hartelijk toegejuicht. Het. vorstelijk paar vertoefde ongeveer vier uur op dp tentoonstelling pn begaf zich vervolgens naar de Columbia Uni versiteit, waar hpt werd welkom gehee- ten door den voorzitter van de Univer siteit. Murray Butler. Na het bezoek aan de Universiteit be gaven de Koning en de Koningin zich naar de woning van president Roosevelt in Hvdepark, waar zij het weekend zou den uitrusten van het overvulde pro gramma. dat zij te Washington en New- York hebben afgewerkt. Dit was te meer afmattend door de groote warmte! Tijdens het bezoek aan de internatio nale tentoonstelling te New York heeft de Italiaansche commissaris van de ten toonstelling. admiraal Cantu, koning George den fascistischen groet gebracht, toen voor den lunch, welke de president van de tentoonstelling het koningspaar aanbood, de vorsten een gouden pyra mid© en een kristallen bol als symbool van de toekomstige wereld werden aan geboden. Onder de omstanders ontstond een afkeurend gemompel. De correspondent van de Star te Brus sel meent, dat het Britsche Koningspaar de uitnoodiging van koningin Leopold «en officieel bezoek aan België te bren gen van 24 tot 28 October a.s. zal aan nemen. Fransche socialisten willen geen nader contact met communisten PARIJS. 11 Juni (IJavas). Het Cen traal Comité van de communistische partij heeft een schrijven gericht tot de socialistische partijen, waarin wordt voorgesteld, binnenkort de commissie tot overeenstemming tusschen socialis ten en communisten bijeen te roepen. De permanente administratieve commis sie van de socialistische partij heeft dit voorstel met 18 tegen 13 stemmen van de hand gewezen. De eischen van Danzig's Senaat officieel verworpen Nog meer douane-inspec teurs gezonden WARSCHAU, 11 Juni. (Havas). Polen heeft de eischen, welke de Senaat van Danzig 3 Juni j.l. heeft geformuleerd, inzake het verminderen van het aantal Pool- sche douane-inspecteurs en het afleggen van den eed door deze inspecteurs aan de autoriteiten van Danzig, verworpen. De commissaris-generaal van Polen te Danzig. Chodacki, heeft het antwoord van de Poolsche regeering overhandigd. Hierin wordt gezegd, dat de Poolsche regeering haar rechten wil handhaven en haar belangen, welke door de over eenkomst waarbij de betrekkingen tus schen Warschau en Danzig worden ge regeld. worden gegarandeerd, wil verde digen. De Poolsche regeering. stelt vast, dat de beperking van de activiteit van de Poolsche douane-inspecteurs of ver mindering van hun aantal in volkomen tegenspraak is met deze overeenkomst. Bovendien moet de Poolsche regeering in deze zaken beslissen en niet de auto riteiten van Danzig. Ook het gevraagde afleggen van den eed aan de nationaal- socialistische autoriteiten zou volkomen in strijd zijn met genoemde overeen komst. De Poolsche regeering verklaart ver der. dat indien de autoriteiten van Dan zig hun voornemen in praktijk brengen, de Poolsche regcering het aantal inspec teurs zoodanig zal uitbreiden, als noodig is om te controleeren of de douane van Danzig, haar taak naar behooren ver vult. Bovendien doet de Poolsche regee ring weten, dat zij zich genoodzaakt zal zien de meest uitgebreide conse quenties te trekken uit de houding van de autoriteiten van Danzig, con sequenties, welke op economisch ge bied groot nadeel voor Danzig mee zouden brengen. In dit verband wordt opgemerkt, dat het aantal van de Poolsche inspecteurs bij het verdrag van Parijs van 1920, waarbij het douanevraagstuk wordt ge regeld. niet is vastgesteld. De te Gdniva verschijnende „Kurjer Baltvcki" bericht, dat de Poolsche re- geering besloten heeft 31 nieuwe Pool sche douane-inspecteurs naar Danzig te zenden, aangezien de douane-beambten van Danzig niet voldoende hun plicht hebben gedaan. Naar aanleiding hiervan schrijft de „Danziger Vorpostcn", dat nu gebleken is, dat de werkelijke opdracht van de Poolsche douane-inspecteurs is te spion- neeren, men in het besluit nog meer in specteurs te zendon slechts een provo catie kan zien. Een in het plaatsje Fiedlitz a. d. Weichsel in 1881 opgericht gedenkteeken voor den Pruisischen bouwmeester dr. Schmid-Marienwerder is door „Poolsche Chauvinisten" met touwen en breek ijzers omvergehaald. Duitsch-Italiaansche cultureele betrekkingen ROME. 11 Juni (Havas). Onder voorzitterschap van Senator Volpi di Misurata is een „Italiaansch Instituut tot technische en cultureele uitwisseling met Duitschland" in het leven geroepen. Het schijnt, dat dit het eerste gevolg is van de reis van Hierl naar Rome en van Alfieri naar Weenen. HET ANTWOORD VAN POLEN AAN DEN SENAAT VAN DANTZIG BERLIJN, 11 Juni (Havas). Het antwoord van Polen aan den senaat van Dantzig in de zaak der Poolsche douane inspecteurs wordt door de Duitschè bla den een „ernstige bedreiging van Polen jegens de vrije stad" genoemd. Lokal Aanzcigcr schrijft: Do Poolsche douaneambtenaren zijn economische spionnen. De bladen drukken een be richt af waarin wordt gezegd, dat de nota bewijst, dat Polen geen incidenten in Dantzig wil vermijden, doch er met alle middelen naar streeft deze uit te lokken. BRAND IN EEN SYNAGOGE TIJDENS DE PROPAGANDA-WEEK TEGEN BRAND! KAUNAS (LHhauen), 11 Juni 'Havas) In het dorp Sudargas nabij Uzventis waar eenige dagen geleden een zware brand heeft gewoed, is thane- de syna goge in asch gelegd. De autoriteiten verklaren, dat geen verband bestaat tusschen deze branden, welke toevalli ger wijze vielen in de „week tot propa ganda tegen brand". Naar de schuldi gen wordt gezocht. CIANO WORDT BINNENKORT IN SPANJE VERWACHT BURGOS. 11 Juni (D.N.B.). Naar het Spaansche persbureau „Efe" meldt, zal de Italiaansche minister van buiten- landsche zaken Ciano waarschijnlijk één der komende weken een bezoek aan Spanje brengen* (TIM VIJ M(C(N m VOOR DE KOFFIETAFEL Kerryschotel met tomaat Bereiding: Kookdroge rijst van 2 kopjes rijst en 6 kopjes water en een snufje zout., schil en snipper een flinke ui en bak ze in wat boter met een theelepeltje kerrv bruin, vermeng ze met de rijst. Maak een zeer dikke tomatensaus, leg in een beboterde vuurvaste schotel laag om laag de rijst in de tomatensaus, doch zorg dat de onderste en bovenste laag uit rijst bestaan. Strooi er wat paneermeel over. leg hier en daar een klontje boter, en laat er in de oven een korstje op komen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Varkenslapjes. Bloemkool. Aardappelen. Beschuitjes met kaas. Rede van Daladier bij de onthulling van een monument PARIJS, 11 Juni (Havas). Gister middag is voor de militaire school een ruiterstandbeeld van maarschalk Joffre onthuld in tegenwoordigheid van den president der republiek Lebrun, minis ter-president Daladier en talrijke civiele en militaire autoriteiten. Maarschalk Franchet d'Esperey hield een toespraak, waarin hij de schitteren de militaire loopbaan van maarschalk Joffre schetste. Vervolgens heeft ook minister-presi dent Daladier het woord gevoerd. Hij zeide o,a., dat het Fransche volk maar schalk Joffre dankbaar is. Maarschalk Joffre mag met recht de onsterfelijke overwinnaar van de onsterfelijke Marne worden genoemd. De glorie van groote leiders staat niet alleen, Joïfre zelf dacht aan den avond van de overwinning, aan den moed van het volk en het leger, en de Marne doet ook denken aan de edele zelfopoffering van het heldhaftige België en aan den moed van het „verachtelijke Britsche legertje", de voorhoede van een groot volk, dat gedurende vier jaar zijn bloed ver goot voor de vrijheid en het leven van zijn zonen gaf voor een recht- vaardige zaak, terwijl men ook denkt aan de Russische soldaten, die een belangrijke Duitschè legermacht vasthielden in Oost-Pruisen. Vervolgens maakte Daladier melding van het werk van Joffre bij den slag van Verdun en de voorbereiding tot het offensief van de Sommc. Het meest blijft evenwel de naam van Joffre verbonden aan de Marne, waar Joffre optrad als redder van de vrijheid. BINNENLAND Tegen de Duitschè bezetting van Bohemen en Moravië en tegen de aanvallen van Hongarije op Slowakije GENEVE, 11 Juni. (Havas). Dr. Benesj heeft tot het secretariaat van den volkenbond een nieuw protest ge richt tegen de Duitschè bezetting van Bohemen en Moravie en tegen den aan val van Hongarije op de gebieden van Slowakije en Subkarpatisch Rusland, welke een schending vormt van de ver plichtingen, welke de Hongaarsche re- gecring op zich had genomen. Aangezien de fundamenteel© artikelen van het Volkenbondspact op onwaardi ge wijze geschonden zijn, aldus de oud president van Tsjecho-Slowakije, en de rechten van den Volkenbond op onwet tige wijze zijn miskend, kan die schen ding door geen lid van den Volkenbond geduld worden, zonder aan Genève een nieuwe vernedering toe te brengen en zonder een hevigen slag te beteekenen voor zijn bestaajj. Ik richt mij dus tot den voorzitter in functie met het ver zoek deze nieuwe misdaad tegen het in ternationale recht niet te laten voorbij gaan en krachtens de artikelen van het nact, dat zoozeer geschonden is. de kwestie aan den Raad voor te loggen, teneinde een geschikte actie te onder men. in den Amsterdamschen Schouwburg Zaterdagavond hebben H.M. de Ko ningin en H.K.H. Prinses Juliana de voorstelling van de Wagnerverceniging in den Stadsschouwburg bijgewoond. Om zes uur arriveerden de Koningin en de Prinses per auto uit Soest dijk op het Leidscheplein, waar een talrijk publiek was samengestroomd om er Koningin en Prinses toe te juichen. Met H.M. de Koningin kwamen mede de Grootmeesteres mevrouw barones Van Tuvll van Serooskerken, mevr. ba rones Van Harinxma thoe Slooten, dame du palnis, jhr. F. J. E. van Lenncp, ka merheer, en de adjudant, in buitengewo nen dici. t, luit.-generaal J. W. P. van Hoogstraten. De Koningin en de Prinses werden in den schouwburg ontvangen door de be stuursleden der Wagnervereeniging, mr, dr. .T. P. van Tienhoven, voorzitter, mr. H. L. de Beaufort, dr. P. Gronheim, M. van Notten en G. H. de Marez Oyens J.Czn. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door den wnd. burgemeester, wethouder mr. Kropman; dr. De Vlugt was wegens familierouw verhinderd aanwezig te zijn. In de eerste pauze gebruikten H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana bet diner in een der schouwburg-foyers, in de tweede pauze bleven Koningin en Prinses in haar loge. Per auto werd na afloop der voorstelling naar Soestdijk teruggereden. Dc nieuwe burgemeester van Steen- wiikerwold, de lieer F. M. van Pan- tlialeon baron van Eek, is officieel in zijn functie geïnstalleerd. Temidden van raads- en familieleden luisteren de nieuwe burgemeester en zijn echt- genoote (links) naar den toespraak van wethouder H. Klarenberg. DE OORZAAK VAN HET ONGELUK VAN DE THETIS BEKEND? LONDON, 11 Juni (Havas) Sunday Times schrijft, dat de ramp van de Thetis het. gevolg is van een vergissing van een der schepelingen: het water zou naar binnen zijn gekomen toen de be manning oefende met de torpedolanceer- buizen. Het uiteinde van de buis zou niet zijn afgesloten geweest Vragen van den heer Van Vessem De heer Van Vessem heeft den voor zitter van den raad van ministers, en den minister van defensie de volgende vragen gesteld: 1. Hebben de ministers kennis geno men van het hoofdartikel in De Standaard van 2 Juni j.l., waarin o.a. het volgende voorkomt: „Van verschillende kanten wordt on der onze akndacht gebracht, dat men van militaire zijde toch wel wat al te royaal is met. het uitgeven van geld. Er zou meer materiaal zijn gerequireerd, althans voor langeren tijd zijn gerequi reerd, dan met, het oog op de omstan digheden noodig is. Er zouden voor het gebruik van paarden, en personen- en goederenauto's aan eigenaren te hooge vergoedingen worden betaald enz. De opmerkingen bereikten ons van personen, die een krachtige defensie en een goede grens- en kustbewaking nood zakelijk achten, en de zorg daarvoor toe juichen, maar die tevens van meening zijn, dat daaraan niet meer mag worden ten koste gelegd, dan op den grondslag van het onvermijdelijke redelijk is." 2. Zijn de ministers in staat en bereid inlichtingen dienaangaande te verschaf fen? 3. Zijn de ministers voorts bereid mede te deelen: a. welk bedrag sinds 11 April j.l. tot heden ter zake van de buitengewone militaire maatregelen, zoowel die be treffende aanschaffing van materiaal en uitvoering van werken, als die ver band houdende met het buitengewoon onder de wapenen roepen en blijven van dienstplichtigen, in totaal is besteed? b. welke gemiddelde som per dag op heden de kosten ter zake van de hier boven genoemde buitengewone militaire maatregelen bedragen? RAADHUISVRAAGSTUK TE AMSTERDAM Het. Handelsblad verneemt dat., tenge volge van het groot aantal vragen in de afdeelingen van den gemeenteraad van Amsterdam gesteld bij het onderzoek van de jongste Raadhuisvoordracht van burgemeester en wethouders, vrijwel kan worden aangenomen, dat de memo rie van beantwoording op dit verslag niet zal verschijnen vóór de vacantie van den Raad, die in de tweede helft van Juli a.s. ingaat. BOSCHBRAND TE GROESBEEK GROESBEEK, 11 Juni. Vanmiddag om ongeveer half drie is op het terrein van het S taatsbosch beheer alhier een hevige brand uitgebroken, welke werd ontdekt, doordat zich hevige rookwol ken boven de bosschen verspreidden. In allerijl schoot hulp toe. Hot vuur werd bestreden door arbeiders van het Staatsboschbeheer, particulieren en mi litairen van het te Groesbeek gelegerd grenswachtregiment. Ongeveer 3 h.a. werden door het vuur verwoest. Het is reeds de negende boschbrand, welke in de omgeving van Groesbeek in de afge- loopen zeven dagen heeft gewoed. Luchttaxi van de K.L.M., een toestel, dat ook gebruikt werd voor opleiding van verkee rsvliegers, neergestort en in brand gevlogen Moedig optreden der badgasten mocht niet baten Zaterdagmiddag te ruim half vijf is de luchttaxi van de K.L.M., de Ph-A. J. K. „Krekel", een Koolhoven F. K.-43, wejk toestel ook gebruikt wordt voor de opleiding van ver keersvliegers boven het Vlissing sche badstrand op geringe hoogte bij 't maken van een bocht afgegleden en neergestort. Het vliegtuig kwam terecht op het badgedeelte, vlak naast het strand voor zonnebaden, waar de badgasten op dat oogenblik rug aan rug lagen te zonnen. 1-Iet toestel kwam met den neus naar voren en met een harden slag op het strand en vloog onmiddellijk in brand. Toegesnelde badgasten, omstan ders, matrozen, soldaten en politie namen onmiddellijk de blussching ter hand door middel van het wer pen van zand in de hoogoplaaiende vlammen. Enkele minuten later was ook de Vlissingsche brandweer op het strand aanwezig. De drie inzittenden, alle drie jongemannen, konden kort hierna uit het toestel worden bevrijd. Zij bleken reeds overleden te zijn en hun lijken waren deerlijk ver minkt. Zij moesten onmiddelijk bij het neerstorten van het toestel gedood zijn geweest. Het waren twee leerlingen van de rijksopleiding voor verkeers vliegers, de 19-jarige van Tijen uit Vlissingen en de eveneens 19-jari- ge Faber uit Amsterdam. De derde inzittende was de 25-jarige A. de Visser, rijksemployé van het vliegveld Haamstede. De stoffelijke resten der slachtoffers zijn per brancard en per ziekenauto door leden van het Roode Kruis naar het Bethesdaziekenhuis te Vlissingen overgebracht. Toen de Vlissingsche brandweer werd gealarmeerd, was zij juist met vele Ne- derlandsche en Belgische gasten en autoriteiten in de nieuwe brandweer kazerne bijeen ter feestelijke opening van dit nieuwe gebouw. Nader wordt nog gemeld: Het toestel cirkelde kort na vier uur boven het Vlissingsche strand, waar het op dezen mooien, zomerschen Zaterdag middag erg druk was. Er werd druk gezwommen en zeer velen lagen in het zand te zonnen op liet strandgedeelte van bet, bad, dat daarvoor is bestemd. 1-Iet toestel, dat zeer laag vloog, trok de belangstelling van allen, die op het strand verkoeling zochten. Terwijl het toestel een bocht maakte, zagen de men schen plotseling tot hun groote ontzet ting, dat het kleine vliegtuig van een hoogte van circa 100 meter afgleed en naar beneden stortte. Met een geweldi gen smak kwam het toestel op het strand terecht, op slechts zeer geringen afstand van de badgasten, die op het afgezette gedeelte lagen te zonnen. Het mag een groot wonder worden genoemd, dat niemand door het. neerstortende toestel werd getroffen. Van alle zijden renden de menschen naar de plaats, waar het toestel, dat onmiddellijk na het neerstorten in brand was gevlogen, terecht was gekomen. Met zand, dat in een zoo overvloedige massa aanwezig was. trachtte men het hoog oplaaiende vuur te döoven, doch aanvankelijk ble ven deze pogingen zonder het ge- wenschte resultaat, omdat de vlammen een zoo groote hitte verspreidden, dat de brandende wrakstukken bijna niet waren te naderen. Enkele dapperen trotseerden echter het. vuur om te trach ten de inzittenden uit het wrak te trek ken. doch hoe moedig zij hierbij ook te werk gingen, steeds dreven de vlammen hen weer terug. Daarbij kwam nog, dat de inzittenden in het toestel vast. ble ken te zitten, terwijl de onmiddellijk gewaarschuwde brandweer van Vlissin gen zich naar de plaats van de ramp spoedde, trachtten de omstanders nog een wanhopige poging te doen het vlieg tuig om te gooien. Zou dat lukken, dan was het misschien mogelijk de inzitten den. te bevrijden. Inderdaad slaagde men er in het verongelukte en nog steeds brandende toestel gedeeltelijk om te trekken. Nu bleek het mogelijk te zijn één der inzittenden van Tijen uit het vliegtuig te trekken. Hij bleek reeds overleden te zijn. Intusschen was de Vlissingsche brand weer gearriveerd. Nu waren de vlam men spoedig gebluscht en konden ook de lijken van de twee andere inzitten den uit de wrakstukken worden bevrijd. Het duurde nog geruimen tijd alvorens de identiteit van de drie slachtoffers kon worden vastgesteld. Groot was de ontroering, welke zich van de honder den, die het ongeluk voor hun oogen hadden zien gebeuren en met groote dapperheid hadden getracht, hulp te bieden, meester had gemaakt, doch deze ontroering werd dubbel groot toen kwam vast te staan, dat twee der veron gelukten Vlissingers waren: van Tijen en de Visser. Laatstgenoemde was ha venmeester van Haamstede en was sinds korten tijd getrouwd. In Zeeuw- sche korfbalkringen was hij een beken de figuur. Volgens ooggetuigen zou de be stuurder van het vliegtuig een bocht die hij boven het strand op betrek kelijk geringe hoogte maakte, te kort hebben genomen, waardoor het toestel afgleed met het bekende noodlottige gevolg. De wrakstukken zijn onder bewaking gesteld, totdat deskundigen zijn gearri veerd om een onderzoek in te si ellen. R. van Tijen, geboren 5 December 1919 te Vlissingen en G. Faber, geboren 13 Februari 1920 te Amsterdam, waren leeivingen van de rijksopleiding voor verkeersvliegers. Reeds zeer geruimen tijd waren zij in het bezit van het vlieg brevet A en zij zouden binnenkort hun opleiding voor verkeersvlieger hebben voltooid. Zij maakten dezen Zaterdag middag een oefenvlucht met de „Kre kel" van Schiphol via Haamstede naar Vlissingen. In Haamstede was de Vis ser m liet vliegtuig geslapt om het laat ste gedeelte van de vlucht mede te ma ken. Ilct lot hééft echter gewild, dat de drie jonge mannen kort voor hot eind punt zijn verongelukt. Van andere ziide vernemen wij nog, dat volgens enkele ooggetuigen, die vliegtuigbestuurders zijn, het toestel, terwijl hot in de bocht lag Ie weinig snelheid had en dat het is afgegleden. Een der slachtoffers, de heer van Tij,en, is enkele weken geleden door het nemen van de bocht met 1e weinig snelheid op Texel ook afgegleden. Daar had het on geval echter slechts materieels - schade ten gevolge. UIT DE STAATSCOURANT Hooger Onderwijs Bij K.B. is met ingang van 1 October 1939 opnieuw benoemd tot lid van het college van curatoren der Rijksuniver siteit te Utrecht: mr. dr. J. Donner, te s-Gravenhage. Middelbaar Ond-arwijs Bij K.B. is met ingang van 1 Septem ber 1939 benoemd tot leeraar in vasten dienst, aan de rijks hoogere burger school te Steenwijk; W. J. Tuin, thans tijdelijk leeraar aan die school. Bij K.B. is wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de rijks hoogere burger school te Sneek: dr. J. P. Otto. KONINKLIJKE HOFHOUDING De Koningin heeft bij besluit van 1 Juni 1939 no. 11 le. met ingang van 1 Juni op het daartoe aan H.M. gedaan verzoek op de meest eervolle wijze onl slag verleend aan Haar kamerheer i.b.d. jhr. H. J. Repelaar van Driel als lid van de comptabele commissie dei Koninklijke hofhouding, onder dankbe tuiging voor de in die functie aan 'hel Koninklijk Huis bewezen diensten; 2. Haar kamerheer i.b.d. en thesaurier mr. W. C. baron Snouckaert van Schauburg met gelijken datum benoemd tot lid dei comptabele commissie der Koninklijke hofhouding, MEISJE IN HET OOG GESCHOTEN In de Tollen6traat te Leiden heeft een 9-jarige jongen, bij het spelen met pij' en boog, een 5-jarig meisje in het. oog getroffen. Het kind werd onmiddellijk naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht waar operatief moest worden ingegre pen. Het meisje zal het oog wel moeten missen. TWEEDE-KAMERVACATURE- VAN DER PUTT 's-GRAVENHAGE. De voorzitter van het centraal stembureau heeft in de vacature, ontstaan door het ontslag nemen van den heer K, L. H. van der Putt als lid der Tweede Kamer, tot lid van die Kamer benoemd verklaard mr. K. L. C. C. M. I. Baron de Wijkerslooth de Weerde6teijn te Utrecht. Daar ingevolge de gemaakte afspraak in de R.K.S.P. de 'heer De Wijkerslooth alleen voor de kieskring Utrecht als plaatsvervanger zou optreden, terwijl de vacature Van der Putt geldt voor den kieskring 's-Hertogenbosch, waarvoor bet. oud-Tweede Kamerlid Th. F. M. Schaepman eerste plaats vervanger is kan worden aangenomen dat de heer De Wijkerslooth voor de benoeming zal bedanken en dat de heer Schaepman derhalve in de vacature zal worden be noemd verklaard. Mr. A. M. JOEKES NAAR SURINAME Naar de N.R.Ct ter oore komt hoopt hoi Tweede Kamerlid mr. A. M. Joekes, do voorzitter van de vrijzinnig-democra tische Tweede Kamerfractie, zich op ll dozer per s.s. Stuyvesant van de K.N. S.M. naar Suriname te begeven voor het maken van een studiereis gedurende liet parlementaire reces. Hot is zijn plan omstreeks half September, dus nog vóór den aanvang van het nieuwe zittings jaar, terug te zijn. Aanvankelijk had het in zijn bedoe ling gelegen ook Curasao te bezoeken, nu hij echter in verband met de parle mentaire werkzaamheden zijn reis wat later zal moeten beginnen dan hij 'eerst van plan was, heeft hij Curacao van zijn reisplan laten vervallen, waartegenover het voordeel staat, dat zijn verblijf in Suriname wat langer zal kunnen duren dan anders mogelijk zou geweest zijn.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2