Bondselftal won van Zuid-Slavië (4-1) OLYMPISCHE DAG SLAAGDE ONDANKS DEN REGEN Nederlandsche spel was Londen zal Spelen 1944 uitstekend organiseeren, productiever, evenwichtiger en zekerder Onze voorhoede speelde goede partij EEN GEZELLIGE STEMMING DE LAATSTE DAG van het concours te Bussum aldus mr. A. Schimmelpenninck van der Oyepresident van het N.O.C. HELSINKI ZAL ZEER GOED WORDEN Met kogelslingeren een afstand van 52 meter bereikt AMSTERDAM, 11 Juni. DE traditie wil, dat op den jaarlijkschen Olympischen dag het zonnetje schijnt, dat er een temperatuur heerscht, welke uitste kend is voor de zomersporten, maar te warm voor voetbal, de traditie wil, dat de tribunes bevolkt zijn met een fleurige massa, waarin de bonte toiletjes der dames domineeren. Maar van dat alles was Zon dag niets te bespeuren. Integendeel, het was net, of De Bilt nu eens wilde aantoonen dat het ook nog anders kan. In stroomen viel de regen neer, van de vroege morgenuren af tot bij halfzes in den middag, het moment, waarop volgens het programma de Olympische dag moest zijn geëindigd. Maar 55.000 toeschouwers hadden, van tevoren dan altijd, hun kaar ten gekocht en dus waren de tribunes vol. Regen, regen. De Zuid-Slavische spelers zijn hitte gewend en een droog, keihard veld met weinig of geen gras. Te Amsterdam vonden zij een prachtige grasmat, welke zeer glad was en een frissche tempe ratuur, waaraan men in een dag niet kan wennen. Geen wonder, dat de tegenstanders van het Nederlandsch bondselftal sterk gehandicapt waren. De gasten moesten met 41 het onderspit delven. De wielerbaan dreef, met het gevolg, dat de wielerwedstrijden letterlijk in het water vielen. Op de athletiekbaan stonden plassen en de modder vloog de loopers om de ooren. Het was door den regen ook een hopelooze taak voor de gymnasten, die in hun witte kleedij zich op het natte koude veld moesten wentelen en na hun uitvoering in het zwart naar de kleedkamer terugkeerden. En toch is deze Olympische dag volkomen geslaagd. De op brengst, welke zeker niet gering was, komt geheel ten goede aan de training voor de- Olympische Spelen te Helsinki, zoodat alle sport bonden geholpen zijn. Prettig deed de belangstelling van Prins Bernhard aan. De hooge gast kwam bij het begin van de tweede helft van den voetbalwedstrijd en vertrok aan het slot van het springconcours. Met bijzondere interesse volgde de Prins de verschillende nummers, daarbij voorge- lioht door den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, fir. A. Baron Schimmelpenninck van der Ove. Luitenant Gruppelaar won het springconcours DE hoofdschotel van het pro gramma, de voetbalwedstrijd tusschen het officieuze Neder landsche elftal en Zuid-Slavië, heeft niet de spanning gebracht, die men er van verwacht had. Want, door welke oorzaken dan ook, het spel der Zuid-Slaven was teleurstellend en tegen een Neder landsch elftal in den 'vorm van vandaag hadden de gasten geen eervoller resultaat verdiend. Roem en roep waren den Zuid-Slavi schen voetballers vooruitgegaan: Enge land hadden ztj in het zand doer, bijten, Italië had slechts met de grootste moeite een 2—1 overwinning kunnen behalen na een wedstrijd vol emotie. Ons elftal tou dus voor een zeer zware taak ge steld worden en de uitslag was met geen mogelijkheid te voorspellen. Maar het is anders geloopen. Waren het de weersomstandigheden, die Zuid- Slavië een zoo groote nederlaag hebben gebracht? Het is waar, de gasten zijn gewend op harde en droge terreinen te spelen en hel elibherige veld en de ge stadig vallende regen moeten hun dus parten gespeeld hebben, vooral voor de rust. Onze spelers waren hier dus in het voordeel, maar oen verschil van drie doelpunten wordt niet daardoor alleen verklaard. Neen. het Nederlandsche spel V'as veel productiever, evenwichtiger en ïekerder. De Zuid-Slaven speelden niet on verdienstelijk. Individueel lieten zij aardige dingen zien. Zij waren vlug, speelden vaak mot veel vuur, zij voerden ook een behoorlijk samen spel uit, maar zij hielden dat meestal te kort. En schotvaardig waren zij niet. Bij het beoordeelen van den wedstrijd moet wel een duidelijk verschil tusschen de eerste en de tweede helft, gemaakt borden. Na negen minuten 20 voor Nederland OOR de rust hadden de Zuid- Slaven, behalve tegen hun te genstanders, ook tegen de omstan digheden van weer en veld te kam pen. Vooral in den aanvang ging dat hun niét al te goed af en zoo gebeurde het, dat Nederland na VENTE negen minuten spelens een voor sprong van twee doelpunten had. Het eerste werd reeds na drie mi nuten met een fraaien kopbal ge scoord door Lemstra, uit een goeden voorzet van de Harder. Het tweede ontstond uit een prachtig, ver en hard schot van Smit, dat de Zuid- Slavische verdediging volkomen ver raste. Zoo had de ontmoeting al na korten tijd een onverwacht aspect gekregen: de gasten zouden zich zeer moeten inspan nen om een nederlaag te ontgaan. Maar Nederland bleef in de meerderheid. De aanvallen der onzen waren veel gevaar lijker, doordat er steeds een schot uit erwacht kon worden. De gchcele Ne derlandsche voorhoede speelde een goe de partij. Op de vleugels waren De Har der en Dracger zeer actief. Snel brach ten zij op en ook hun voorzetten moch ten er zijn. Het binnentrio was door het opnemen van den Frieschen speler Lemstra zeker niet verzwakt. Lemstra heeft voldaan. Later was hij wat zwak ker dan in het begin, doch zijn spel bleef sleeds van behoorlijk gehalte. Vente had een goeden dag. Ilij verdeel de het spel goed. was snel en gevaarlijk en. een belangrijk ding: hij schoot veel en goed. Smit heeft weer heel wat werk verzet en ook hij spaarde zijn kruit niet. Zoo was het een voorhoede zonder zwakke plekken, die de Zuid-Slavische verdediging het vuur na aan de schonen legde. Eil aangezien die verdediging niet al te veilig was, ontstonden er voor Nederland vele kansen. De rechtsback Andjelkowitsj werd herhaalde malen vlot gppasseerd en beoordeelde do situa tie ook vaak verkeerd. En zijn collega Pozega. kon alleen de stormloopen on zer voorhoede niet. stuiten. Achter dit tweetal had de doelverdediger Lowritsj het. moeilijk. Heel wat gevaarlijke scho ten en kopballen heeft hij onschadelijk gemaakt, en hij behoorde tot de beste spelers van het Zuid-Slavische elftal. In het Nederlandsche doel speelde Dijkstra beter dan we de laatste SMIT wedstrijden van hem gewoon waren. Beheerschter en rustiger was zijn spel en hij stelde zich goed op. Daarom was het jammer, dat hij er waren 26 minuten in de eerste helft gespeeld den bal, die hard door Petrowitsf was ingeschoten,en niet klemvast kon houden, zoodat Perütsj den stand op 2—1 kon bren gen. Verder bracht de voorhoede der gasten het niet. De beide buitenspelers Perlitsj en Glisowitsj, waren de besten in deze oorhoede. Meermalen verschaften zij hun binnentrio kansen, die, zooals ge zegd, verloren gingen door een gebrek aan schotvaardigheid. Bovendien vol hardden de Zuidslaven in hun kort menspel, waarmede zij tegen onze ver dediging weinig kans hadden. Wilders en Caldcnhove wisten, hoe zij een derge lijk aanvalsspel moesten behandelen en zij vormden een hechten muur, dien de tegenstanders niet konden forceeren. Het spel van Wilders bekoorde ons meer dan dat van onzen linksback. Wilders ii de man, die met forsche trappen en toch met overleg het terrein zuivert. Caldcn hove dribbelt wel eens wat veel, vei*- trouwt er op, dat. hij zijn belagers wel baas kan en verliest, zoo den bal meer dan eens. Niettemin zou het onjuist zijn te zeggen, dat hij minder goed gespeeld heeft. Ook ten aanzien van de midden linies valt de vergelijking tusschen beide elftallen in het voordeel van Nederland uit. Wel was Stam niet op zijn best, maar Andriesen en Bas Pauwe maakten dat door hun be trouwbaar en intelligent spel goed. Aanval en verdediging steunden zij naar behooren. Van de Zuidslavi- sche middenlinie kan dat niet ge zegd worden. Die speelde niet slecht, maar ook niet buitengewoon goed. En aan de fouten, die in de verdedi ging gemaakt werden, had zij ook deel. Vente en de Harder scoren Van een dier fouten profiteerde Vente prachtig, toen er 32 minuten gespeeld waren. Door een missen van een der Zuidslaven kreeg hij den bal op grooten afstand van het doel vrij. Even liep hij door, men verwachtte, dat hij naar den meesnellenden Draeger zou overgeven, doch hij loste een kolossaal schot, dat in den uitersten hoek van het Zuid-Sla vische doel verdween. Zeven minuten later kwam de Harder voor Lowritsj te staan. Hij schoo' tegen den doelverdedi ger, doch toen de hal van diens lichaam terugsprong, scoorde onze linksbuiten. Zoo ging de rust in met een stand 4—1 voor Nederland, een veilige voorsprong. Gasten na de rust beter ingespeeld lVjA de rust bleken de gasten op het gladde veld ingespeeld te te zijn en toen kon men ook zien dat zij wel weten, wat voetbal is Toen kon men goede spclstaaltjes bewonderen, een handig samenspel, een behoorlijke balcontrole, uithou dingsvermogen en geestdrift. Maar toen ook kon men zien, dat ook zonder het voordeel van weers- en ter- reinomstandigheden het Nederlandsch elftal deze ploeg partij zou kunnen ge ven. Want. hoe handig ook vaak de hal werd opgebracht, het. samenspel bleef klein en kort en doorzichting. En hoe wel het spel in de tweede helft, meer verdeeld was, het bondselftal kreeg de beste kansen. Kansen waren er natuur lijk aan beide zijden, maar doelpunten werden er niet nicer gemaakt. Tegen het einde was er zelfs een pe riode, dat de Zuid-Slaven vrijwel voort durend op de Nederlandsche helft speel den. Dijkstra verviel toen enkele ma len in zijn oude fout: een onzekerheid in het uitloopen. Eenmaal moest Cal- denhove, op de doellijn staande, red ding brengen, toen Dijkstra zijn doel verlaten had. En dan hadden de gas ten nog een lastigen vijand, den bui tenspelregel. Zeker tien van hun aan vallen werden in de tweede helft door buitenspel onderbroken. Terwijl de tijd verstreek, werkte Ne derland zich weer los, zoodat in een periode van gelijk opgaand spel het signaal klonk, dat een einde maakte T JET was teekenend voor de ge il zellige stemming op den Olym pischen dag te Amsterdam, dat de Zuid-Slavische voetballers vele harte lijke applausles kregen, wanneer zij aardige staaltjes van hun kunnen de monstreerden. Een luid gejuich ging er telkenmale op. als de voetbalgoo chelaar Kick Smit meetkundige figu ren op het veld trok. maar niettemin in het bezit van den bal bleef en daar bij nog een tegenstander voor het lapje hield. Roerend was de wijze, waarop scheidsrechter van Wclzenes op een gegeven moment een Zuid-Slaviër trachtte iets bii te brengen van den buitenspelregel, en juist als de brave Nederlandsche leider dacht, dat zijn speler het wist, liep de laatste weer in den val. welke Caldenhove c.s. zoo listig hadden opengezet. Want de F.I.F.A. mag noodig enkele spelregel boekjes naar den Balkan sturen, van buitenspel heeft men daar niet veel verstand. Storend was alleen het medeleven van het publiek bij het springconcours. Het is nu eenmaal noodzakelijk, dat er volkomen stilte heerscht bij dezen tak van sport, waar zooveel gevergd wordt van ruiter en paard. Doch bij het omverwerpen van een hindernis ging er een oorverdoovend „gezucht" op en wanneer een ruiter op het nip pertje een obstakel zonder fouten nam, weerklonk een enthousiast gejuich -J aan een zeer goeden wedstrijd van het bondselftal. De opstelling der ploegen luidde als volgt: Bondselftal: Doel: Dijkstra (A.P.aS.. Achter: Wilders (Blauw Wit), Calden- hoven (D.W.S.). Midden: Stam (V.U.C.), Andriessen (Ajax), Pauwe (Feyenoord). Voor: Draeger (DAV.S.), Lenstra (Heerenveen), Vente (Feyenoord), Smit (Haarlem), De Harder (V.U.C.). Zuid-Slavië: Doel: Lowzitsj. Achter: Andjelkowitsj en Pozega. Midden: Manola, Dragtsjewitsj" en Lechner. Voor: Glisowitsj. Petrowitsj', Ziwko- witsj, Matositsj, en Perlitsj. De rest van het programma OVER de andere wedstrijden ie niet zooveel meer te vertellen. Osendarp was de onbedreigde winnaar op de 100 meter en hij leidde zijn club ook naar de zege in de estafette. Spannend was de kamp tusschen Emerv en de Ru.vtcr op de 1500 meter, al kwam men niet binnen de 4 minuten-grens. Fanny Koen vormde een klasse op zichzelf bij de dames: zij won de 100 en de 200 m. zooals zij wilde. Luitenant Gruppelaar en „Peter Pan" vormden de beste en snelste combinatie bij het springen, terwijl ook ritmeester Pahud de Mortanges met „Madel Wie Du" een uitstekende indruk maakte. En ten slotte was Derksen eerste in de sprint en won het tandem Oom» Leene met vele lengten voorsprong. De uitslagen luiden: Wielrennen Sprint: 1. Derksen, laatste 200 meter in 12 2,5 sec. 2. Smit 3. Astolfi 4. Mensen. 5. Wing. Tandems: 1. H. OomsB. Leene laatste 200 meter in 12 sec. 2. P. J. EversJ. Pronk. 3. P. W. SmitsM. van Gelder. 4. O. Moeke- J. P. van der Heyden. Athletiek: Eerste serie 100 meter 1. Osen darp 10 9 sec. 2. Houtman 11,2 sec. 3. Boer- sma 11,2 sec. Tweede serie: 1. H. Baumgarten 10,9 sec. 2. Geul 11,1 sec. 3. Heyn 11,4 sec. Finale: 1. M. B. Osendarp (Trekvogels) 10.8 sec. 2. H. Baumgarten (Trekvogels) 10,9 Bec. 3. Chr. Berger (A.A.C.) 12,2 sec. Finale 400 meter: 1. K. Baumgarten (Trekvogels) 49,1 sec. 2. H. Butselaar (Hel las) 49,3 sec. 3. Chr. Kauta (Trekvogels) 51,7 scc. Finale 1500 meter: 1. De Bruyn (Trekvo gels) 3 min. 56,9 sec. Met 85 meter voorgift. 2. G. Kamps (A.V.G. '26) 3 min. 57,1 sec met 85 meter voorgift. 3. H. Kalkman (Trek vogels) 3 min. 57,9 sec. met 75 meter voor gift. De Ruyter en Emery beiden 4 min. 1,1 sec. van meet af. 4 x 100 meter estafette: 1. Trekvogels (Den Haag) 43,6 sec. 2. A.A.C. (Amsterdam) 43.9 sec. 3. Vlug en Lenig (Den Haag) 4. Hellas (Utrecht). 100 meter dames: 1. Fanny Koen (Sagitta) 12.2 sec. 2. K. ter Braake (A.D.A.) 13 sec. 3. L. Koning (Sagitta) 13,2 sec. 200 meter dames: 1. Fany Koen (Sagitta) 25,5 sec. 2. A. de Vries (A.D.A.) 27,5 sec. 3. N. Knuyt (A.D.A.) 28,1 sec. 4 x 100 meter estafete dames: 1. Sagitta (Amsterdam) 50,7 sec. 2. A.D.A. (Amsterdam) 52.3 sec. 8. A.D.A. 2 (Amsterdam) 52,4 sec. Paarden. Springconcours: 1. Luit. J. J. Gruppelaar met „Peter Pan" 0 fouten 1 min. 14,1 sec. 2. Ritm. C. F. Pahud de Mortan- egs met „Maedel Wie Du" 0 ft. 1 min. 20.2 sec. 3. Ritm. A. D. C. van der Voort van Z(jp met „Qresent" 0 fouten 1 min. 21 sec. 4. Ritm. G. P. de Kruyff met „Giovenezza" 4 fouten. 1 min. 18 sec. 5. Kapt. J. J. Greter met Carina" 4 fouten, 1 min. 21,2 sec. BUSSUM, 10 Juni. De derde en laat ste dag van het internationale concours hippique was weer zeer druk bezocht. Prins Bernhaid verscheen te drie -uur en is tot over halfzes gebleven. Z.K.H. volgde bet programma met groote be langstelling. De uitslagen zijn: Concours van enkelspannen tuigpaar- den stokmaat 1.55 en hooger. 1. J. H. Alta, Oudcmirdum met Dainty Lady, 2. C. Otjcns, Dongen met Lady Lore, 3. Gebr. v. d. Haar, Zeist met Sensaiion. Stokmaat beneden 1.55. 1. Gebr. v. d. Haar, Zeist, met Ohda, 2. C. Otjens, Don gen. Charming Lady, 3. A. Jansen, Eist, Grand-Duke. Concours Jachtpaarden. Lichte klasse. 1. Jhr. C. Roëll, 'sGraveland, met Miss Gibbs, 2. R. Serrius, België met Kermes- se, 3. Baron Braun, België, met Yucatan, 4. Mevr. Grundlach, den Haag met Sym pathie. Zware klasse. 1. Comte Duval de Beau- lieu, België met White Moon. 2. H. P Timmermans. Amsterdam met Robin Hood, 3. Lt. J. L. Maris met Duke of Buleek, 4. Heinrich, Duitschland met Gold Stern. Concours tweespannen tuigpaarden. 1. Fleetwood Consteny en Fleetwood Nightingale van G. Poerink, Enschedé, 2. Fire Flesh, Life Wire van v. d. Schalk, Laren. Cross Country. Zwaar Spring Concours. .1. Lt. Grup pelaar met Peacock 0 ft. 88 sec, 2. Lt. Tormet met Cartata 0 ft. 93 sec., 3. Ritm. G. P. de Kruyff met Giovinezza 0 ft. 96 sec., 4. Dr. H. van Schaik met Zampa Bell 0 ft. 96 sec. Internationaal behendigheids spring concours voor dames. 1. Mile C. Witt- mack Denemarken met Mister 0 ft. 68 s., 2. Mevr. E. Th. Baronesse van Heemstra, den Haag met Akbar 0 ft. 71 sec., 3. Me vrouw T. Hammer, den Haag met Xerio- phon 0 ft. 74 sec. Tally Ho. 1. E. Ernst, Amsterdam op Valton van Amsterdamsche Rijtuig Mij 2. Mile Wittmark, Denemarken op Mis ter, 3. R. J. Wentgers van stal Huge. Duindigt met Argo. Landenwedstrijd. Zilveren medaille van Prinses Juliana gewonnen door de eerste Belgische équipe met 0 fouten, 2e prijs 2e équipe van Duitschland met 4 fouten, 3e prijs le équipe van Duitschland met 9 fouten. 4e prijs Nederland met 12 fouten. De heer Heinrich (Duitschland) op Leona kreeg den individueelen prijs voor snelsten tijd. Aantal actieven zal dat van Berlijn evenaren AMSTERDAM 7WT EN lacht wel eens smalend ■L'-L over de bijeenkomsten van het Internationaal Olympisch Comi té en beweert dan, dat er wat oudere heereü bij elkaar komen om over sport te praten, maar ik kan u ver zekeren, dat de gemiddelde leeftijd der I.O.C.-leden niet zoo hoog ligt als men wel denkt. Degenen, die op de zittingen het woord voeren, zijn volkomen op de hoogte van de fei ten, aldus deelde de president van het Nederlandsch Olympisch Comité lid van 't I.O.C., Mr. A. baron Schim melpenninck van der Oye aan een onzer medewerkers mede, toen deze vroeg naar de indrukken va Londen. Ik stel mij voor, dat op de bijeenkomst van het I.O.C. te Helsinki, het volgend jaar vóór de spelen, Londen met. uitge werkte plannen zal komen. Zeker zal Londen de Spelen uitstekend organisee ren en het huisvestingsprobleem is er ook al niet zoo groot als te Helsinki. Helsinki wordt goed NU wij toch over Helsinki praten, de heeren Krogius, lid van 't I.O.C.. Ran- geil, voorzitter van het organisatie comité in Finland en Karikoski, secre taris-generaal, hebben te Londen een uiteenzetting gegeven van de maatrege len, welke voor de sport, de athleten, „Ik stel het op prijs," aldus de N.O.C. president, „om dit te verklaren en wel- 'icht een verkeerden indruk weg te nemen. De beslissingen van Londen zijn onge twijfeld zeer belangrijk. Reeds nu zijn de steden aangewezen, waarin 1944 de zomerspelen en de winterspelen worden gehouden. Vijf jaren van te voren weten Londen en Cortina d'Ampezzo reeds, dat zij de wedstrijden mogen organiseeren, een prachtigcn voorbereidingstijd dus. Een groot verschil met Helsinki, dat lechts een termijn van ongeveer twee jaar ter beschikking stond." „Heeft Londen al iets van zijn plannen hekend gemaakt?" vroegen wij. „Inderdaad is dat geschied," luidde het antwoord, „maar natuur lijk slechts in globale trekken. Het Wembleystadion zal het middelpunt van de spelen van 1944 worden. Het zwembassin is er ook en waar men het boksen, het gewichtheffen, het worstelen en het schermen zal onderbrengen, is nog niet bekend, maar veel hoofdbrekens zal dat in een stad als Londen niet kosten. Mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye het publiek enz. genomen zijn. Zeer ern stig vat men het te Helsinki op en mijn indruk is, dat alles in 1940 uitstekend zal loopen. Het groote voordeel is, dat de terreinep zoo dicht bij elkaar liggen, eigenlijk in een cirkel, waarvan de straal 8 k.m. bedraagt. Het huisvestings probleem is een van de moeilijkste. Men rekent op 100.000 toeschouwers por dag en de bevolking van de Finsche hoofd stad moet dan ook volkomen medewer ken om aan de groote vraag naar onder dak tegemoet te komen. Maar de twintig groote schepen, welke in de haven komen te liggen, zullen hun aandeel bij dragen in de oplossing van dit vraag stuk. Het spreekt wel vanzelf, dat Hel sinki enkele takken van sport niet in het programma heeft kunnen opnemen, daarvoor was de tijd van voorbereiding te kort. Maar ook. en dat is mijn per soonlijke meening," aldus de heer Schimmelpenninck, „heeft het argument van overlading gewicht in de schaal ge legd. Dames gymnastiek zal ook niet op het programma staan, evenmin al« hockey, basketball en handbal." Uit mijn gesprekken met verschil lende gedelegeerden is mij gebleken, dat de belangstelling voor de Spelen te Helsinki bijzonder groot is. Ieder een wil er gaarne naar toe, men heeft respect voor de rustige, ener gieke en serieuze voorbereiding van Finland. En de mogelijkheid be staat, dat het aantal actieven dat van Berlijn zal evenaren." De voorzitter van het Olympisch Co mité deelde ons nog mede, dat de moge lijkheid, dat de fakkelestafette van Olympia naar Helsinki doorgaat, zeer groot is. Men gaat nu de practische uit voerbaarheid onderzoeken, maar de kos ten zijn niet zoo hoog en het, is een uit stekende propaganda voor de Olvmrr scire gedachte. Door talrijke landen moet het vuur naar Helsinki worden ge bracht, het is iets, dat spreekt tot de menschen. De winterspelen te Garmisch AANGENAME herinneringen be waar ik van St. Moritz," zoo verklaarde de heer Schimmel penninck, toen wij het gesprek op de Winterspelen brachten. „Maar nu het niet mogelijk is de winterspelen in Zwit serland te organiseeren, nu is Garmisch inderdaad de eenige plaats, waar men in staat is binnen acht maanden een organisatie op te bouwen. Er is nog ge praat over Montreal en over Oslo, maar te Garmisch-Partcnkirchen is alles nog vrijwel intact van 1936, al zal men 'hard, heel hard moeten werken om op tijd ge reed te komen. Men zal nu opnieuw invitaties moeten zenden en ongetwij feld zal ook Nederland een kleine ploeg naar deze spelen zenden, hetgeen het N.O.C. ook van plan was voor St. Mo ritz." 's-GRAVENHAGE ,10 Juni. Bij den heden op „Ockenburgh" door de athletiekvereeniging „Vlug en Lenig" georganiseerde wedstrijd in het kogelslingeren slaagden H. Houtzager en A. de Bruyn bei den van V. en L. erin, de inter nationale 50-meter-grens te paesee- ren. Houtzager bereikte een afstand van rond 52 meter en vestigde daarmee een nieuw Nederlandsch record. Het stond reed6 op zijn naam met 49.75 me ter. Tevens maakte hij eéh uitmunten* den „Ring". De Bruyn haalde 51.08 me* ter.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5