Zang der motoren klonk achter Kamplust Zwemfestijn in Pesie's Bad H.B.S. blijft eerste klasser D. Renooy wint de 500 cc. klasse Wedstrijden en receptie De punten gedeeld D.F.C.-U.V.V. 2-1 De Pedaalridders V.Z.C. I-A.Z P.C. I School atletiek wedstrijden Westerkwartier landskampioen S.E.C. wint met 2-0 van H.E.D.W. LAATSTE BERICHTEN ft LAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 12 JUNI 1939 E.D.O. in een sensationeele match met 21 Joop Bovée, K- v. Breenen en J. C. Verkerke winnaars in de 250, 350 en 125 c.c. klasse Een motorfesfijn zonder zon ACHTER Hotel Kamplust, te midden van onvolprezen na tuurschoon. heeft gisteren het lied der mtoren geklonken. Op het cir cuit, waar voor eenige weken de motorwedstrijd Holland—België werd gehouden, vonden nu de na tionale terreinritten plaats, welke de Motorclub „Amersfoort en Om streken" onder auspiciën van de K.N.M.V. hield. Evenals zoovele sportgebeurte nissen in deze tak van snort afhan kelijk van het weer. Men moet bij een motorfestijn nu éénmaal zon hebben. In de morgenuren dreigde het reeds, doch voordat de cracks in de middaguren aan den start kwamen was het dreigen reeds overgegaan in daden. Vrijwel den geheelen mid dag heeft het geregend, toen de wedstrijden waren geëindigd werd het droog. Inderdaad de Bilt kreeg Rel ijk. De lichtere klassen De renners lieten zich niet afschrik ken. ondanks dat het rijden zwaarder werd. Het publiek, hoewel nog talrijk in getal, was niet zoo groot als bij de vorige race. In de middaguren startten eerst de T25 c.c. en 250 c.c. klasse. In de lichte klasse werd een groote zege behaald door de Eysink jubileum- motoren. Deze lichte motoren zijn uiter aard. geschikt voor terreinritten: Nijdig grommend nemen zij de moeilijkste obstakels, beklimmen de heuvels met 'n souplesse, kortom zij hebben 'n belang rijk voordeel op de zwaardere klasse. On der aanvoering van Verkerke, die zijn tegenstanders ver de baas was, werd door de Eysinkmotoren dc eerste vier plaatsen bezet. Het rijden van Bovée een neef van Joop van Bovée die de derde plaats innam, belooft veel voor de toekomst. Joop Bovée op Velocette nam met een fraaien start in de 250 c.c. klasse on middellijk de leiding. Hii stond deze niet meer nf. Steeds zag men de oranje valhelm weer het eerst passeeren. Al lengs wist hij zijn voorsprong op v. d. I.lnden te vergrooten. Tegen het einde zakte deze rijder af en kwam de Matchlessrijder Maasland zich aanmel den. Bovée. die een opmerkelijk goede course reed en daarbij de bochten en hindernissen nam als ware het kinder- snel. schudde ook dezen concurrent van zich af. Met één ronde voorsprong stoof h'i als eerste door de finish. Zware motoren in actie De 350 c.c. en 500 c.c. klasse startten gelijk. Van een zeldzaam tnooien strijd zijn vvo getuige geweest. Van de 500 c.c. klasse rijders nam Polle aanvankelijk den kop. Spoedig had Dick Renooy dc leiding overgenomen. Zwaar ronkend trok zijn motor hem door de hei, daar achter Van Rijn op Royal Enfield ge volgd door Karei van Eys op Matchless. Laatstgenoemde kreeg al spoedig pech aan zijn voorvork, wel probeerde hij daarna nog eenige ronden, doch na de derde ronde staakte hii don strijd. Van Rijn. die voor den F.ysinkrijder Renooy een bedreiging vormde, kreeg in de vijfde ronde eveneens mot pech te kam- pn, ook hij verdween van hot tooneel. Rcnoov had in zijn klasse weinig con currentie meer te duchten, daar De Vries en Pollc ver achter lagen. Wel was bet interessnnt den strijd te zien tusschen K. van Breenen eveneens op Eysink f350 c.c.l en Renooy met den Matphlcssrijder Höogevcen. die toe keek wie het slachtoffer zou worden om daarna zijn slag le slaan. In de 7e rond liep van Breemcn, die snel reed, zichtbaar op RenooV in'. In de 13e ron de zat hii vlak achter den halvcn li- terrijdor. doch Renooy. die voortdurend glimlachend achterom keek, gaf wat meer gas en allengs werd de afstand weer groot er. Ook van Rreenon's motor rankte een moment onklaar, zoodat het verklaarbaar was dat van passeeren Zeen sprake was. Svmnathiek deed het rijden van TIoo- zeveen aan. Een moedig rijder, die na Ie eerste ronde de leiding nam. dorh Jonr pecli achtervolgd, torh den moed Tiet opgaf Hii bleef Van Breenen bard lekkig volgen: zijn achterstand liep hii legen hef einde in. zoodat hii zonder jen ronde achterstand a'gevlagd werd Reboots, de Haan en Timmer s4reden )m de derde, vierde en v'iHe nlaats De bekende Assenaar Timmer wist llch ven de derde ntanfs te verzekeren terw"l "kcHon'c op 2 ronden a's vierde ye"d eOvnvjagd. De "«en raakte in de laatste ronden sooveel achter dat hii niet werd ce liac «erd De morfienraces In dc morgenréces leverde A. M. II. Mening oen /eei goede prestatie door >p Roval Enfield in de 350 en 500 c.c. class* de eerste plaats te bezetten. Hii ■eed deze course in een goeden stijl en vns op zijn concurrenten ver voor. Van de overige resultaten van deze vedst rijden verwijzen wij naar onder- itaande uitslagen. In hotel Kamplust had na afloop de »rijsuitrciking plaats, van deze goed geslaagde races, ook qua organisatie. De uitslagen zijn: Junioresklasse 12 ronden van 3 K.M., 125 c.c. 1. J. Höster, Eysink, 1 uur 15 min 25 4/5 sec. 2. L. v. d. Steen, id., 1 uur 26 min. 50 sec. 250 c.c. 1. P. Breedijk. Velocette, 1 uur 1. min. 24 4/5 sec. 2. B. v. Solingen, Velocette, op één ronde. 350 en 500 c.c. 1. A. H. M. Vierdag, Royal Enfield. 58 min. 18 4/5 sec. 2. G. Garrclfs, Norton, 1 uur 3 min. 1/5 sec. 3. G. v. d. Wetering, Eysink. op één ronde. 4. W. Sprey, Ariël. op twee ronden. Senioren klasse, 14 ronden van ZVz K.M. 125 c.c. 1. J. J. Verkerke. Eysink. 1 uur 2 min. 17 3/5 sec. 2. L. Ravenshall. Eysink, op één ron de. 1 uur 0 min. 36 1/5 sec. 3. J. J. Bovée. Eysink, op één ronde. 4. C. Nap, Eysink. 5. F. Schuddehoom, Eysink. 6. K. Rus. D.K.W. 7. J. v. Been, Francis Barnett. Allen op 2 ronden. 250 c.c. klasse, 17 ronden van ZVz K.M. 1. J. Bovée, Velocette, 1 uur 12 min. 19 4/5 sec. 2. A. Maasland, Matchless, 1 uur 15 min. 25 sec. op één ronde. 3. R. Jansen, Mathcless. 1 uur 16 min. 0.3 sec. 350 c.c. klasse. 1. K. van Breenen, Eysink, 1 uur 12 min. 3/5 sec 2. P. Hoogevecn, Matchless, 1 uur 16 min. 3 3/5 sec. 3. G. Timmer, Zundepp, op één ronde. 4. H. Schoots, Matchless, op twee ronden. 500 c.c. klass. 1. D. Renooy, Eysink, 1 uur 12 min. 7 3/5 sec. 2. C. de Vries, Eysink, op twee ron den. De renner Vierdag verwierf tevens de Kamplustplaquètte door den snelsten fotaaltijd te maken over de eerste vijf ronden. T) E door fraai zwemweer begun- -■-^stigde jubileumweek in Pe sie's Bad ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan werd Zaterdagmid dag besloten met zwemwedstrijden en polospel. Hieraan vooraf ging een receptie. Velen hebben van de gelegenheid om de gebroeders Pesie en hunne dame- met dit lustrum te feliciteeren, gebruik gemaakt. Een twintigtal bloemstukken was gezonden. Dit kleurig décor vormde den achtergrond van de receptie-kamer in de openlucht. De voorzijde we-'d af gesloten door de jeugd, die in Pesie's Bad immer zoo sterk vertegenwoordigd is. Namens de Amersfoortsche Reddings brigade complimenteerden de heeren A. Klasser (voorzitter) en S. Hou!man De heer J. A. C. Spoel (V.V.V.) herin nerde aan vroeger dagen en prees hel loffelijk werk van wijlen den heer L. Pesie. Aan hem was het te danken, dat een ieder met vertrouwen in Pesie s Bad ging zwemmen. Spreker wcnschle de directie veel voorspoed. Mej. de Bie wenschte namens het pei*- sonoel geluk onder aanbieding va.x een stoffelijk huldeblijk. Dc zwemclub Neptunus liet zich ver tegenwoordigen door de heeren L. de Voogd (voorzitter), D. L. M. Unkraut cn B Teune. Evenmin ontbrak het voltallig be stuur van de A.Z. en P.C. In zijn hoe danigheid van voorzitter 'heeft de h«cr P Colder hartelijke woorden tot de directie gericht cn daarbij den wei sch uitgesproken, dat de goede verstand houding tusschen de Pesie's en dc \.Z en P.C. bestendigd zou blijven. Verder werd gecomplimenteerd door verschillende particulieren, waaronder ook de lieer Hoogévest. Van de directie van de Middenstands- bank was er een gelukstelegram etc. Na afloop van dit officiëele gedeelte! ving men aan met het. wedstrijd-pro gramma. dat vele nummers cn een groot aantal declnomcrs(stcrs) telde. Aan spanning 'heeft het vaak niet ont broken, zoodat do bezoekers, kennissen, ouders, ahonné's. volop genoten hebben. De 5x50 meter vrije slag estafette voor Amersfoortsche scholen werd ge wonnen door de R.H.B.S. in den niet onaardige tijd van 2 min. 57.1 sec. De gedetailleerde uitslagen zijn: 25 Meter meisjes 810 jaar: 1. Yvonne Klasser 23.3 sec. 2. Judith Svvarts 28 sec. 3. Gertie Kroes 29 sec. 4. Beppie Schalken 32M sec. 5. Hannie ter Wolbeek 33 sec 25 Meter jongens 810 jaar: 1. Frans Insingcr 30 sec. 2. Anne Veenstra 30.2 sec. 25 Meter meisjes 11—13 jaar: 1. Nelly Huvsman 21 sec. 2. Jenny Reekers 22.3 sec. 3. Ada Broe.ro 22.4 sec. 4. Jopie- Veenstra 24.2 sec. 5. Sie Holstciin 24.3 sec. 25 M. schoolslag jongens 113 jaar: 1. Wïm v. d. Sando 21 sec. 2. Johan Pieters 21.4 sec. 3. Herman Ilardebol 23 sec. 50 M. vrij slag meisjes 1316 jaar: 1. Jopie Verweij 39.1. verslagen DEN HAG, 11 Juni. In een span- nenden wedstrijd, die een onaangenaam slot dreigde aan te nemen, is H.B.S. er in geslaagd het eerste klasse-schap veilig te stellen door met 21 van E.D.O. te winnen. Zooals bekend was dc wedsti'ijd in de avonduren vastgesteld. Om even over 7 uur stelden de elftallen zich on der leiding van scheidsrechter Metz op. Het H.B.S. terrein was vrijwel geheel bezet. Onmiddellijk wordt de strijd fel in gezet met over en weer aanvallen, waarbij H.B.S. iets in de meerderheid is. Na een kwartier weet van der Put- 'uaAa° aj guipiej ap 'O'G'H Jaiqioe uaj wanneer Pellekaan door eigen spelers in den weg wordt geloopen en zijn ver schot doel treft. Hoewel aan beide zij den gevaarlijke situaties ontstaan wordt tot de rust niet meer gedoelpunt. Kort na de rust vallen velschillende gevaarlijke aanvallen van H.B.S. te no- teeren, waarbij eenmaal de bal op de lat terecht komt doch achter het doel verdwijnt. Ook enkele hoekschoppen op het E.D.O.-doel leveren geen resultaat op. Na ongeveer een kwartier spelen komt echter de gelijkmaker wanneer van Vliet voorzet cn van der Vegt on houdbaar inschiet. Hard wordt aan bei de zijden gewerkt en H.B.S. heeft succes wanneer van Vliet uit een vrije schop zijn club de leiding weet te geven. E.D.O. zet dan alles op den aanval, doch de H.B.S.-uitvallen blijven gevaarlijk. Speler van Zaaien raakt geblesseerd en wordt vervangen door van Geemen Wanneer een oogenblik later de E.D.O.- keeper Ilille uitvallend aan het hoofd wordt gewond dreigt de verstandhou ding: even onaangenaam te worden. Verschillende supporters trachten zich er mede te bemoeien en geven den E.D.O.-spelers den raad het veld te ver laten. Deze zijn echter verstandiger en zoo verstrijken onder hevige spanning dc laatste minuten. Het eindsignaal is voor honderden H.B.S.-supporters het sein het veld op te rennen en in triomf worden de spelers op de schouders naai de kleedkamer gedragen. 2. Alie van Sloten 48. 3. Jopie Beckers 53.3. 50 M. vrije slag jongens 14—16 jaar: 1. Wim Dekkers 35.2. 2. Gerard van Woudenberg 40. 3. Co Hardebol 40.3. 4. Jaap Brink 44. 50 M. vrije slag dames boven 16 jaar: 1. Mieke de Vries 37.4. 2. Mevr. Meijer 38.2. 3. Ali v. d. Wiel 41. 50 M. vrije slag heeren boven 16 jaar: 1. Jan de Jager 31.3. 2. C. de Jager 32.1. 3. B. Brink 33.2. 4. H. Jordaan 34.3. 5. J. Reems 34.4. 5X50 M. estafette Amersf. Scholen: 1. R.H.B.S. 2.57.1. 2. Handelsschool 3.08.2. 3. M.U.L.O. 3.29. Aangezien de demonstratie schoon- springen geen doorgang kon vinden, werd het programma voortgezet en be sloten met een polowedstrijd tusschen A.Z. P.C. en A.Z. uit Amsterdam. De gasten verschenen met 5 man en kregen als zesde man de Jager toege wezen. De thuisclub kwam uit met Mosterd, de Jong, Wagenaar, L. Pesie, Smeitink, van Ommeren. De gasten zwommen onmiddellijk door hooger tempo de groenwitte verdediging uit een. Toen hun aanval mislukte, kwam dc Jong vrij, maar zijn schot werd ge stopt. Eenige seconden later werd Mosterd met een afstandschot onhoudbaar ge passeerd. De Amsterdammers schoten goecl, hun bovenhandsche effectballen waren een voortdurend gevaar. De strijd was zeer aantrekkelijk, aan beide zijden schiep men zich kansen. Bij de thuisclub bleken van Ommeren op de 2 Meterlijn,"Smeitink, alsook de Jong, de beste spelers. Tweemaal achtereen doelpuntte van Ommeren, terwijl Smeitink voor de rust 31 maakte. Na de rust kwam Wegener de A. Z. versterken. Zijn medespelen haJ groo- ten invloed, want hij bestreek het ge- iieele middenveld cn zwom de groen witte defensie herhaaldelijk stuk. De achterhoede van de A.Z. speelde tactisch. Van Ommeren werd zwaar ge hinderd,' terwijl zij met hooge en verre worpen hun voorhoedeman aan het werk zette, die de meerdere was van Wagenaar. Met een mooien doorsiagbal werd het 3—2 cn even laier verschalkte Wegener doelman Mosterd listig met een boogje (33). Uit een schermutseling jp de 2 Meter- lijn werd het i3 voor dp A.Z. De thuisclub behoeft niet ontevreden te zijn over deze nederlaag. Dc Amster dammers waren sterker, maar -le ver houding van het aantal ka.iseri was ge lijk Het zwakke punt hij de A 7 en P. C was de verdediging, welke te lang zaam was en niet steeds correct plaatste Doelman Mosterd maakte geen lonten. Scheidsrechter was drs. C. van Omme ren. Na afloop heeft de heer J. Pssie de prijzen met een toepasselijk wpcid uit gereikt. Daarbij is ook erkentelijkheid betuigd aan het muziekkorps, van de jongens van het R. O. G. die onder leiding van den heer Pala het geheel opluisterden met pittige en vroolijke muziek. KORFBAL Soesterkwartier II en Excel sior III scoorden ieder viermaal De aangekondigde wedstrijd Soester kwartier— Samos A werd ter elfder ure afgelast, inplaats daarvan kwam de wedstrijd Soesterkwartier IIExcelsior III. De wedstrijd, welke ondanks de 44 uitslag weinig spannend was, werd onder een voortdurende regenval ge speeld. Als de scheidsrechter, de heer Gerrit sen, beginnen laat, wordt de Hilversum- schc korf direct danig bekogeld, haastig schieten is echter oorzaak, dat enkele opgelegde kansen verloren gaan. Excelsior weet door goecl miclclenvak- spel het spel te verplaatsen en haar aan vallen zijn vrij gevaarlijk. Na 25 min. ziet Knoppers zijn gevaarlijk op den bal spelen bestraft, als zijn tegenstander uit de prachtkans hem geschonken, keurig scoort. De hal welke buitengewoon glad is, maakt het spel voor hen die geen goede balcontröle hebben, vrij moeilijk. Aan beide kanten blijkt dat een zwak punt. Plotseling een goede aanval van Soesterkwartier, een goed schot cn beide partijen zijn op gelijken voet, 11. Nog voor rust weet Arlar, met een „krap" schot van achter den paal, zijn club de leiding te geven. Na dc rust maakt Excelsior vrij spoe dig gelijk, terwijl daarna mej. G. Doider opnieuw Soesterkwartier de leiding geeft 3—2. Het spel wordt thans wat fleuriger cn Excelsior weet opnieuw gelijk te maken. Fel wordt er gestreden om den winnenden goal. 15 min voor het einde scoren de Hilversummers no. 4. We ver zoenen ons reeds met een nederlaag, doch in de laatste minuten weten onze stadgenooten toch nog gelijk te spelen. Dc heer Gerritsen floot correct, al was het „mceloopcn" niet zijn beste zijde. VOETBAL De Dordtenaren hebben in een matig gespeeldcn wedstrijd, die af en toe veel te ruw was, kans gezien een overigens verdiende 21 overwinning te behalen op U.V.V., hun laatste mededinger. De Dordtenaren begonnen goed maar na 20 minuten spelen gaven de gasten den toon aan cn brachten herhaaldelijk het D.F.C.-doel in ernstig gevaar. Wel kwamen de Dordtenaren soms gevaar lijk voor het doel maar een Ulrechtsch doelpunt hing langen tijd in de lucht. Dank zij uitstekend verdedigen kreeg Hardeman eerst 5 minuten voor rust ge legenheid te scoren en U.V.V. de leiding te geven. In de tweede helft waren even wel de bordjes verhangen en was het D.F.C. dat kans op kans kreeg maar in Pino een doelman vond, die niet was te passeeren. Uit een strafschop maakte Punt gelijk en terwijl U.V.V. het tiiterste probeerde om weer de leiding -te ver overen, zag Zwaag zijn kans schoon-om tot het doel door te dringen en den vrij- staanden Punt een opgelegde kans te offreeren dien hij niet miste, 21. Wel deed U.V.V. wat het kon om een doel punt te forcceren, maar D.F.C. gaf geen krimp en bleef tot het einde dc meer dere. Klassementraces gewonnen door van Uitert en van 't Hof De tweede competitierit was een race met klassementen. Voor de A klasse was de afstand 100 en voor de B klasse 75 K.M. Er werd telkens na 25 K.M. een klas sement, verreden waarvoor punten wer den toegekend. Winnaar van den rit was hij, die totaal de meeste punten be haalde. Reeds in het eerste klassement leverde van Uitert een vinnig duel met Corne- lissen. Ieder klassement werd er danig gespurt, maar van Uitert was in dezen rit ongenaakbaar en won drie van de l klassementen, terwijl hij één keer tweede werd. Jammer, dat Tholenaars in de laatste 25 K.M. een lekken band opliep en hierdoor niet aan den eind sprint kon deelnemen. Veldhuizen raakte in de A klasse goed op dreef en wist zich in de sprints goed te handhaven. Van 't Hof speelde den boventoon in de B-klasse, alhoewel Barneveld zich steeds als zijn zwaarsten concurrent deed gelden. De uitslag luidt: Klasse A, 100 K.M.: 1. C. van Uitert in 3 uur 5 min.; 2. W. Cornclissen; 3. H. Veldhuizen; 4. A- Tho lenaars. Klasse B: 75 K.M.: 1. B. van 't Hof, 2 u. 32 min.; 2. G. H. Barneveld; 3. .T. Bouw man; 4. J. van Ouwerkerk; 5. H. v. d. Laan. WATFRPOK Dc eerste uitwedstrijd der groen-witten De eerste overwinning der groen- witten in de competitie en het spel der tegenstandster W.Z.C. deed ons schrijven, dat er zich voor A.Z. P.C. perspectieven hebben ge opend voor een rentree in de tweede klasse. Het is haast onnoodig te zeggen, dat de uitwedstrijden voor onze stadgenoo ten het moeilijkst zijn, Weliswaar is het spel van V.Z.C., waar morgenavond in Veenendaal tegen gespeeld moet wor den. den groen-witten niet vreemd, doch evenals hii voetbalwedstrijden doet zich het euvel voor, dat men tegen een club, welke met kampinensadspirnties rond loopt, altijd het beste spel ontplooit. V.Z.C. is nu juist een ploeg, waarvoor dc gasten moeten oppassen, ook al nrn: dat zij oen middenvoor'in de gelederen heeft, die de kunst van doelpunten ma- ATHLETIEK UTRECHT, 10 Juni. Zaterdag werden op de Sintelbaan de school athletiekwedstrijden gehouden, waarvoor niet zooveel belangstelling be stond als vorige jaren. De hoofdprijs werd wederom gewon nen door het Christelijk Lyceum uit Zeist. Het vorig jaar had deze school den wisselbeker gewonnen en thans had het district Utrecht van de K.N.A.U. een nieuwen beker uitgeloofd. De Rijks H. B. S. volgde met slechts een V2 punt ach terstand. De wedstrijden werden o.m. bijge woond door den heer W. Terpstra, in specteur bij het L.O. De uitslagen luiden: 100 Meter hardloopen jongens C: 1. N. Barentz, Rijkskweekschool Utrecht, 11.7 sec.; 2. en 3. H. G. A. Baan, R.H.B.S. Amersfoort en J. Daudey, R.H.B.S. Utrecht, beide 12.2 Kogelstooten jongens C: 1. Lub, Chr. Ly ceum Zeist, 10.30 M.; 2. J. W. Waltz, R.H.B.S. Utrecht, 9.41 M.; 3. J. J. Gabel, Ned. Luchtv. Inst., 9.35 M. Speerwerpen Jongen C: 1. Remeyer, M.T.S. Utrecht, 42.50 M.; 2. N. Barentz, Rjjkskw. Utrecht, 36.76 M.; 3. H. Scholten, M.T.S.. Utrecht, 35.50 M. 80 Meter hardloopen Jongens B: 1. A Manten, Gem. Midd. Handelssoh. Amersfoort, 10 sec.; 2. en 3. P. Ekel, G.M.H.S. Amers foort en D. van Kleef Sted. Gymn. Amers foort, beiden 10.1 sec. Kogelstooten Jongens B: 1. L. Rpkhoek, Chr. H.B.S. Utrecht, 12.07 M.; 2. W. Tieman, G.H.B.S., Utrecht, 10.02 M.; 3. H. v. Wijk, R.H.B.S., 9.82 M. Speerwerpen Jongens B: 1. A. Mantel, G.M.H.S. Amersfoort, 36.53 M.; 2. G- N. van Stigt, Het Nw. Lyc., 34.06 M.; 3. H. Roos, G.M.H.S. Amersfoort, 33.90 M. Vèrspringen Jongens B: 1. P. Ekel, G. M. H. S. Amersfoort, 5.38 M.; 2. D. van Kleef, Sted. Gvmn. Amersfoort, 5.32 M.; 3. A. Man tel. G.M.H.S. Amersfoort, 4.91 M. Hoogspringen' Jongens B: 1. E. Epke, Chr. Lyc. 1.55 M.; 2. E. Hageman, R.H.B.S. Utr., I.55 M.; 3. L. Rijkhoek, Chr. H.B.S., 1.50 M. Hoogspringen Jongens C: 1. E. Kok, Chr. Lyc. 1.50 M.; 2. A. B. Janszen, Chr H.B.S.a, 1,50 M.; 3. D. Slooves, Chr. Lyc., 1.45 M. Vèrspringen Jongens C: 1. J. van Veen, Chr. HBS Utr., 6.08 M.; 2. J. Daudey, RHBS Utr., 6.07 M.; 3. G. Lub, Ohr. Lyc. Zeist, 5.93 M. 80 Meter Hardloopen meisjes: 1. W. Kivit, RHBS Utr., 11.7 sec.; 2. Fr. Beekes, "ULO Maliebaan, 11.8 sec.; 3. N. v. d. Velde, Sted. Gymn. Utr., 11.9 sec. Meisjes Balwerpen, groote bal B: 1. M. v. d. Velde, Sted. Gymr.. Utr.. 20.65 M. Meisjes B. kastiebalwerpen. N. Gabel, Bar- kersschool, Zeist, 62.10 M. Meisjes B, vèrspringen: 1. W. Kivit, RHBS Utr., 4.43 M.; 2. N. Gabel, Barks- school Zeist, 4.35 M. 60 Meter Hardloopen jongens A: la F. A. J. Enschede, Sted. Gymn. Utr., 8.1 sec.; 2. P. Verkaaik, RHBS Utr., 8.3 sec.; 3. J. H. Moorselaar, GHBS A, Utr. 8.4 sec. Meisjes A, vèrspringen: 1'. W. Schmidtc ULO Soest, 4.09 M.; 2. Y. v. d. Made, Sted. Gymn. Utrecht, 4.01 M.; 3. A van Ooyen, Chr. HBS Utr., 3.84 M. 60 Meter hardloopen meisjes: 1. W. Schmidt, ULO Soest, 9.3 sec.; 2. A. van Ooyen, Chr. HBS Utr., 9.6 sec.; 3. J. v. d. Berg, ULO Soest, 9.7 sec. Balwerpen meisjes A: 1. Y. v. d. Made, Sted. Gymn. Utr., 21 M.; 2. K. Ravenhorst, Mr. v. Beeck Calkoenschool, 17.76 M.; 3. .C. P. v. Braambeek, Sted. Gymn. Utr., 17.17 M. Balwerpen jongens A. 1. F, A. J. Enschede, Sted. Gymn. Utr., 31.88 M.; 2. W. Hagoort, Ambachtsschool, 26.50 M. 4 X f00 Meter estafette jongens: 1. en 2. M.T.S. Utrecht en RHBS Utrecht, 48.2 sec.; 3. Chr. HBS I 48.4 sec. 4 X Meter jongens B: 1. Chr. HBS I, Utr., 40.8 sec.; 2. Gem. Mid'd. Handelsschool Amersfoort, 41.2 sec. 4 X 80 Meter meisjes: 1. ULO Soest, 47.4 sec.; 2. Chr. HBS Utrecht, 47.5 sec. Eindklassement: 1. Christelijk Lyceum, Zeist, 27Vi pt.; 2. Rijks HBS Utrecht, 27 pt.; 3. Chr. HBS Utrecht, 1SJ4 pt- KORFBAL Ofschoon Westerkwartier meer te genstand van Deetos ondervond dan verwacht werd, slaagde de Amsterdam- sche club er in, in den beslissingswed strijd met een 43 overwinning het landskampioenschap :te behalen. Onze gelukwenschen aan Sicbenlist en de zijnen! Was de beslissende kamp vanwege de te venvachten hooge temperatuur op Zaterdavond vastgesteld, achteraf bleek, dat deze verschuiving een geluk kige greep was, zij het niet door de warmte, maar door het vocht, dat Zon dagmiddag rijkelijk neerdaalde en spe len zoo niel onmogelijk, toch zeer moeilijk had gemaakt. Samos besloot haar gewone competi tie met een 64 ovenvinning op Olyrn- pia. Op één wedstrijd na is de tweede klasse A nu uilgespeeld. Olympia moet Amsterdam-Zuid na melijk nog thuis ontvangen, daar deze club. de afdeelingskampioén, verleden week niet opkwam. Baerne kon het in haar degradati- sfrijd niet verder brengen dan tot een 1i gelijk spel tegen Luto 2. een re sultaat. dat. de geel-zwarten op de on derste plaats deed belanden. Allen Weerbaar 2 1 1 0 0 2 3-2 Luto 2 10 10 11—1 Baeme 2 0 111 3i Excelsior stelde ditmaal teleur, door. zij het met miniem verschil, op eigen terrein van Blauw-Wit 3 te verliezen. De cijfers 6—7 wijzen op een spannen- den strijd. Ook hier neemt de Gooische club nu de laagste plaats op de rang lijst in. Blauw Wit 3 1 1 0 0 2 7—6 Amstelodanum 10 1 0 1 55 Excelsior 2 0 111 11—12 Bijster gunstig ziet het er voor de twee Gooische tweede klassers dus niel uit. Daar H.S.V. in de demi-finale met 5—0 van S.V.K. won, komt de Hnng- schp club a.s, Zondag tegen Swift in den eindstrijd om den Zilveren Korf uit ken maar al Ie goed verstaat. Voldoen de blijkt dit uit de 6—1 zege welke zij behaalde op Bilthoven. A.Z. A- P.C.'s achterhoede zal werkelijk niet over werkeloosheid behoeven te klagen. De achterhoede der V.Z.C.-ers lijkt ons niet zoo sterk als de voorhoede. Van Omme ren en Smeitink zulTen deze wel weten te passeeren. Met vertrouwen zien wij dezen eersten uitwedstrijd tegemoet, I VOETBAL Met een 20 overwinning op de Amsterdamsche club heeft S.E.C, een kans op de promotie behouden, welke overwinning behaald werd in een aan beiede kanten forsch ge- speelden wedstrijd, die een zeer rommelig karakter droeg en waar in het spelpeil, bij lange na niet het peil van een derde klasse-club be naderde. S.E.C. had in haar elftal verschillen, dc veranderingen aangebracht. Daar was op de eerste plaats W. Veenendaal die onlangs een zeer ernstige oog blessure heeft gekregen die zijn oude plaats weer bezette; het was ver. der de verandering van de plaats van linksbuiten Nijpels die naar de rechts* buitenplaats was verhuisd, een tactiek die niets dan nadeel heeft opgeleverd; de linksback De Rooy was vervangen door v. Koov, terwijl Koster op de linksbuitenplaats en Klompenhouwer op de middenvoorplaats speelde. Die veranderingen bleken zeer ge vaarlijke experimenten. Het rammelde in alle linies en de noodige samenhang ontbrak. Nybles liep al spoedig mank en werd vervangen door Woudenberg. Van Kooy werd vervangen door H. Boone, die al spoedig weer het veld ging rui men voor de Rooy, die altijd de back plaats heeft bezet. Het bleek al spoedig dat S.E.C. de fa natiek spelende soms al te fanatiek Amsterdammers onderschatte. Het was H.E.D.W. dat den toon aangaf en bleef geven tot aan de.rust. De Soester achterhoede verdedigde met man en macht tegen de gevaarlijke aanvallen der Amsterdammers, terwijl de Soester- voorhoede enkele, sporadische momen ten voor het vijandelijke doel kon scheppen. Er zat geen lijn in. er waren geen opgezette aanvallen alleen slechts schermutselingen voor beiode doelen met gevaax'lijke momenten. H.E.D.W. vertoonde echter iets meer en het was vooi'al de linkervleugel en de spil, die opvielen. Bij dit i'ommelige spel kwani nog het te forsche spel en de slechte verstandhouding tusschen verschillende spelex-s, die het de toeschouwers niets aantrekkelijks te zien gaven. De rust kwam met blanken stand. Na de pauze wex*d het spclbecld leven- diger en beide partijeji gingen uit ge vaarlijke vaatjes lappen. H.E.D.W. ont wikkelde een behoorlijk overwicht en de S.E.C-achtei'hoedc moest dikwijls met 6 man haar heiligdom verdedigen. Viermaal achtereen scheerden scherpe schoten van de H.E.D.W.-voorhoede de lat van het Soesterdoel, de doelpunten die vei'diend waren,- bleven echter uit. Nadat echter een 35-tal minuten was gespeeld, wist Woudenberg, met een zachten boogbal die de Amsterdamsche keeper vex-keex-d beoordeelde, zijn club do leiding te geven. Geen vijf minuten daarna loste Reyerse plotseling een ver hard schot dat doel trof. Het spel werd ruwer en de scheidsrechter moest in de duw- en smijtpartijen eenige waarschu wingen uitdeelen. S.E.C. ontwikkelde tot het einde een overwicht zonder dat H.E.D.W. zich overgaf. Even, voor 't einde had een incident plaats dat wel een fraai beeld gaf van de vei-houding tusschen de spelers, Reyerse werd door den keeper van H.E.D.W. nagetrapt, waardoor een broer van den Soesternaar zich zooda nig opwond, dat hij den H.E.D.W.-kee- per te lijf wilde! De wedstx-ijd tegen A.W., zal thans de beslissing en voor S.E.C. en voor A.W., moeten brengern NEDERLANDSCHE ATHLETEN TE BRUSSEL BRUSSEL, 11 Juni. Aan de inter nationale athletiekwedstrijden, welke door het Dagblad „Le Soir" te Bi-ussel werden geox-ganiseerd, hebben ook ver schillende Nedexdandsche athleten deel genomen. In de eerste serie van de 100 1 meter wex-d Van Beveren tweede in 10.9 sec. achter den Duitschcr Scheuidng, die 10.8 sec. noteerde. Nota werd in de tweede sci'ie vierde. In de finale bezette Van Beveren de derde plaats. Bührmann plaatste zich als vijfde op de 400 meter horden. Bi-asser was eerste op de 110 meter hoi'den, zoowel in zijn serie als in de finale. Beide kecren noteex'de hij 14.8 sec. BUII ENLAND NOG STEEDS BOMAANSLAGEN JERUZALEM, 11 Juni (Havas). - Twee bomaanslagen van gisteravond werden vanochtend door eexx derde ge volgd. Men weet nog niet hoe groot de schade is. Voorts wordt melding ge maakt van Qen moord op een Joodschen begrufenisondernemex'. De daders zijn onbekend gebleven. Vanochtend is een bom tot ontploffing gekomen, kort nadat hij door deskundi gen was ontdekt. Eén persoon werd ge dood, zeven gewond. Bij de drie homont ploffingen zijn in het geheel 13 personen gewond en één gedood. Het schijnt, dat extremistische Joodschc elementen bij deze zaak betrokken zijn. Er zijn ver schillende huiszoekingen gedaan. In een garage werd nog eexx vierde bom ontdekt. BURGEMEESTER VAN JAFFA ONTKOMT VOOR DERDE MAAL AAN MOORDAANSLAG JAFFA, 11 Juni (Havas). Voor de derde maal sedert het uitbi'ekcn der on lusten is de Ai'abisehe burgemeester van Jaffa, Abdoel Raoef Bitar, leider van de verdedigingspartij, aan een moordaan slag ontsnapt. De dader werd door per sonen, behoorende tol het geleide van den burgemeester, doodgeschoten met de revolver, waarmede hij zelf den aanslag had gepleegd. BRITSCHE BEDEVAART NAAR ROME V ATI KAAN, 11 Juni (Havas). De Catholic Association organiseert een groote bedevaart naar Rome, welke in October zal worden gehouden. Hieraan zal worden deelgenomen door den aarts bisschop van Westminster en de meest® Engelsche bisschoppen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6