STADSNIEUWSl Natuurwacht-vereeniging Willem van Oranje en Nationale Gedachte de „Amersfoort" opgericht Tot bescherming van ons natuurschoon Benoemingen Vergadering van „De Princevlag" DE Inbrekers stonden terecht Jan Kooiman f Aanvragen in den Spertijd Politierapport Rijkskweekschool Voetbal, waarheen voert gij ons 2e BLAD PAG. 1 AMLKSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 13 JUNI 1939 J Drukbezochte oprichtings vergadering in Concordia Wat wil de Natuurwacht? ONDER praesidium van den heer J. A. C. Spoel had gister- avond in Concordia een bijeenkomst plaats, waarmede de oprichting van de Natuurwachtvereeniging Amers foort beoogd werd. Nadat doel en streven op deskundige wijze uiteen gezet waren, kon na de pauze mede- deeling gedaan worden van het ver heugende feit, dat de vereeniging hier tot stand gekomen was. Van de aanwezigen straden velen als lid toe, terwijl in afwachting van een nader uit te schrijven algemeene vergade ring een comité (voorloopig bestuur) samengesteld werd. De vergadering werd bijgewoond door tal van genoodigden uit plaatselijke en omliggende organisaties en verecnigm- gen; door burgemeester mr, J. C. Graaf van Randwijck; baron van Nageli, bur gemeester van Doorn. jhr. de Jonge, rentmeester van de Stichting Utrechtsch Landschap; jhr. de Beaufort uit Maarn; ir. Kühn, ent meester van „De Treek"; ritm. jhi. Radermacher Schorer; W. A. M. -Westerouën van Mee- teren, directeur van den Kon. Ned. 'toe ristenbond A. N. W. B., de heer van iVelzen rentmeester landgoed van Pauw van Wieldrecht. Burgemeeester mr. J. C. Graaf van Randwijck sprak namens het ge meentebestuur een inleidend woord. Hij stelde het op prijs, dat van tal van gemeenten afgevaardigden aanwe zig waren en wees er verder op. dat, hoewel het onderwijs voor de jeugd ver gevorderd.is, er altijd rog allerongeluk kigste menschen waren, die anderen willen ergeren. Spreker noemde het een kwaal van het Nederlandsche volk. dat men hier zoo weinig tucht heeft. Hierna nam de heer J. A. C. Spoel 'de leiding van de vergadering over. In het kort schetste hij wat aan deze op richtingsvergadering voorafging. Met nadruk releveerde spreker, dat de leden van de vereeniging geen politioneele be voegdheden zullen hebben. k Doel en streven Vervolgens gaf hij, ter nadere uit eenzetting het woord aan ir. W. Bur de t uit Hilversum hoofdleider der „Natuurwachten"' rentmeester van het Gooisch Natuurreservaat. Deze besprak het ontsiaan van den Landelijken Bond en wees er op, dat de Natuurwacht uit menschen bestaat, die als deel van het publiek, door middel van direct contact met dat publiek, leidinggevend willen optreden en tegen den nog steeds toehemenden stroom van onverschil lige natuurbezoekers een gesloten groep van natuurbeschermers stel len. De zeer bevredigende resultaten, die door de in 1935 bij wijze van proef op gerichte „Gooische Natuurwacht" wei den verkregen, vonden ieeds in andere deelen van ons land navolging. Van de Natuurwachten moet gezag uitgaan. Het publiek moet steeds kun nen beseffen, dat een verzoek of mode- deeling in het algemeen belang is. Van daar dat de loden in net bezit moeten zijn van een identiteitskaart of een arm band. De Natuurwachteis trekken alleen of in groepjes van twee of drie het veld in, hoofdzakelijk in de zomermaanden tot de maand October. Hun taak bestaat meerendeels uit het geven van vrien delijke wenken en bet. doen van verzoe ken, b.v. om couranten en papieren steeds op te ruimen, geen schillen en doozen achter te laten, geen planton of boomen te vernielen, het bestrijden van vernieling, brandstichten, uithalen van nesten, onnoodige luidruchtigheid etc. Uiteraard zal de Natuurwacht steeds dan in het veld zijn, wanneer ook het publiek in grooten getale aanwezig is, dus op Zaterdagmiddagen, Zondagen- en algemeene feestdagen. Een Natuurwachter behoeft geen bij zondere bevoegdheden ie bezitten. Wel is gebleken, dat het bevorderlijk is vcor de goede uitvoering van bet werk. dat enkele leden een poiiticbevoeguhoid verkrijgen. Dat de natuurwachtcri in de praktijk zeer van nut zijn, kon spreker aan de hand van voorbeelden verklaren. Voor alles moeten zij. aldus besloot spreker, een levend organisme /.ijn. Hierna was het woord aan den heer J. A. Poortermans uit Bussum. commandant van de Gooi sche Natuurwacht. Spreker vertel de van de vierjarige ervaring, wel ke deze Natuurwacht, die 42 leden telt., heeft.. Wat betreft de leden heeft men een scherpe selectie toe gepast, zoodat men ds beschikking heeft over een keurploeg yan óe« trouwbare menschen, die weten, hoe zij moeten .optreden tn liefde voor de natuur hebben, t/et recherche werk. d. w. z. het ops; oren van hen. die b.v. schillen en toozen ach'.er- lieten, kost vaak veel tijd, maar schenkt tenslotte groote voldoening. In 1938 werd de Gooische Natuur- wacht-campagne aangevangen op iO April en op totaal 26 dagen gemiddeld eiken wachtdag door acht leden, zoodat in totaal 208 wachtdagen werden ge houden. Gelukkig ondervond men van ver schillende zijden, gemeentebesturen, scholen, etc.. veel medewerking. Door de leden van de Gooische Na tuurwacht, die. onbezoldigd gemeente veldwachter zijn, werden in 1938 tegen 31 personen processen-verbaal opge maakt, waaronder 14 vrouwen wegens het achterlaten of wegwerpen van pa pier of afval. T N zijn hoedanigheid van secreta- ris-penningmeester van den lan delijken Bond tegen verontreiniging van Natuur en Stad werd ook het woord gevoerd door den heer W. A. M. W e s t e r o u n van M e e t e- r e n. Hij dankte het gemeentebestuur ei V. V. V. voor hun medewerking en zwaaide lof toe aan de heeren Poorter mans en ir. Burdct. De Bond, welke voortkwam uit een comité en nu 30 vereenigingen telt., heeft een groot werkterrein. Het organi- seeren van Natuurwachten vormt daar van een zeer belangrijk onderdeel. Spreker weidde hierover uit en wees er op. dat de Natuurwachtvereenigingen plaatselijk geheel op zichzelf staan. Op hoogen prijs zou hij het stellen, wanneer het initiatief van de V.V.V. en den heer Spoel tot resultaat had, dat hier een vereeniging opgericht werd. Op uitnoodiging van de directie der Ned. Spoorwegen hebben Journalisten „per spoor gekampeerd". Men ziet de heeren hier in short en polohemd druk in de weer in den kampeertrein op een dood spoor bij het station Meerssen De oprichting Na de pauze, waarin velen zich op gaven als lid, deelde de heer Spoel me de, dat de Natuurwachtvereeniging Amersfoort tot stand gekomen was. De samenstelling van een definitief bestuur vlotte echter niet zoo direct. Uit de vergadering werden candida- ten genoemd, bepleitte men de opname van ter zake kundigen etc. Op voorstel van den heer Westerouën van Meeteren ging men tenslotte over tot samenstelling van een voorloopig bestuur in den vorm van een Comité. Hierin hebben zitting de heeren: Mr. W. H. J. Cambier van Nooten, J. Melchior (N. R. V.). dr. A. F. M. Rcynders (Nat. Hist. Ver.), C. J. Ver- meij en P. de Kat Angelino. Ir. Kühn stelde zich beschikbaar als adviseerend lid, terwijl de heer Spoel voorloopig regelend zal optre den. In een binnenkort te houden leden vergadering zal het bestuur nader vast gesteld worden. Contact wordt gezocht met omliggende gemeenten. De rondvraag bracht o.m. de moei lijke kwestie naar voren, in hoeverre de Natuurwacht kan optreden op ver boden grond. Een oplossing hiervoor is nog niet gevonden, maar de praktijk zal dit. evenals ook andere punten, wel nader uitwijzen. De voorzitter van V.V.V., mr. F. Kool, sprak het slot woord en betuigde zijn erkentelijkheid aan den burgemeester, den heer Spoel en de overige sprékers. Rijksverzekeringsbank Bij K. B. zijn met ingang van den da tum, waarop zij hun betrekking zullen aanvaarden, bij de rijksverzekerings bank benoemd tot assisten't-controlee- rend geneeskundige in tijdelijken dienst A. J. Schoo. arts te Amersfoort en C. M. Lap, arts te Leusden. Landmacht Bij K.B. zijn met ingang van 15 J.uni 1939, benoemd en aangesteld: Bij het wapen der infanterie, tot ma joor bij het. 16e regiment infanterie, de kapitein B. Spruijt van het 16e regiment infanterie: bij het wapen der cavalerie, tot. ma joor, bij hun tegenwoordig regiment, de ritmeesters jhr. Y. D. C. Quarles van Ufford en jhr. A. van der Goes, onder scheidenlijk van het 2e regiment huza ren-motorrijders en het le regiment hu zaren. BURGERLIJKE STAND enGeboren: Klaas z. v. M. v. d. Geest W. Ederveen. Maria Cornelia Augustina, dr. M. C. Venman en M. E. d. Velde. Edith Gerry Margritha, d. A. Spierings en G. Beers. Adriana Maria Carolina d. v. B. A. J. van Bot tel en J. C. E. M. Lower. Willy d. v. D. Stam en .1. Pol. Hcndrika d. v. P. Meyer en W. Riksen. Overleden: Grietje v. d. Vlasakker oud 60 j. wed. v. A. Sandbrink. Jan Jakob Berends 84 j. wed v. S. van der Neut. Getrouwd: H. J. Snijder en H. C. J. van Valkenhoef. A. van 't Hoendcrdaal en A. Wouters. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 69 gr. F. of 20^2 gtS ft Uitreiking van medaille's van verdienste |E plaatselijke afdceling van „De Princevlag" hield gister avond een algemeene ledenvergade ring in de Bestuurskamer van „Ami- citia". De bijeenkomst werd met een inleidend woord geopend -door den voorzitter, den heer Chr. Groc- n eveldt. In het bijzonder heette deze mej. M. Weissenbach, bestuurslid van de zuster- afdeeling uit Woerden en den secretaris van de Oranje-vereeniging, den heer A. Hollander Jr., welkom. Spr. liet enkele heugelijke feiten, die verleden jaar in ons Vorstenhuis hebben plaats gehad, de revue passeeren. In verband hier mede merkte hij op, dat in deze periode van internationale bewapening en drei ging de moeder des vaderlands zich ook bewapend heeft echter met wapenen des gcestcs, die sterker zijn dan het hardste staal. Tot slot zei spr., dat het parool na 5 jaren onafgebroken werken van „De Princevlag" moet zijn: Paraat blijven! Want er dreigt nog altijd gevaar wij moeten op de bres staan voor het be houd van onze nationale waarden. Hierna waren de jaarverslagen aan de orde. De voorzitter deelde mede, dat men dit jaar voor het eerst een voor- deelig saldo heeft al is dit slechts klein, namelijk 8,43. Kolonel b.d. G. Doorman bracht ver slag uit namens de financieele com missie. Bij de bestuursverkiezing werden de periodiek aftredende heeren herkozen. Dit zijn: H. H. C. J. van Ginkel, J. van Keulen en G. van Plateringen. In de vacature van den heer R. Callenbach werd de heer H. Buitenhuis bij enkele candidaatsstelling benoemd. De heer Groeneveldt zei vervolgens, dat het hoofdbestuur hem een bijzon dere taak had opgelegd. En deze was zeer prettig: de leiding van de ver eeniging wenschte namelijk de hoogste onderscheiding, die zij kan verlccnen de gouden medaille van verdienste. toe te kennen aan den heer D. Mees ter. Dit is de eerste keer. dat deze erken ning voor volbrachte activiteit in dienst van „De Princevlag" in Amersfoort wordt overhandigd. Zooals de voorzitter releveerde heeft de heer Meester zeer veel voor de ver eeniging gedaan. Wanneer men ook een beroep op hem deed hij stond gereed om met toewijding aan het werk te gaan. Destijds had men den 'heer Mees ter reeds gehuldigd door hem tot eere lid te benoemen. Dat Amersfoort een der bekendste afdeelingen in den lande is geworden, waar steeds leven in zit is tenslotte in hoofdzaak toe te schrijven aan dezen rusteloozen strijder. Het fraaie album, dat aan H.K.H. Prinses Juliana werd aangeboden, was door zijn hand vervaardigd. En de trot- sche optochten, die bij groote Oranje feiten door Amersfoort"» straten trokken hadden meestal een praalwagen, dooi den heer Meester gecreëerd. En wat de décors van het stuk „Pro Rege" aangaat, wilde de voorzitter zijn lof vertolken met de woorden van het „Amersfoortsche Dagblad", dat destijds schreef „juweeltjes van décors". Hierna speldde de heer Groeneveldt den trouwen medewerker van „De Prin cevlag" de gouden medaille op de horst. Voorts werd aan ecnige leden de me daille van verdienste uitgereikt. In de eerste plaats aan den tweeden voorzit ter, den heer W. J. van Dam Jr. Vervol gens aan de meer „stille" medewerkers, die het maandblad destijds in weer en wind bezorgden. Dit zijn mej. J. Potho ven; mej. G. Albers,' de heeren H. Mees ter en H. Buitenhuis. Na de pauze was het woord aan den heer B. Stol Jr., die een voordracht hield over „Willem van Oranje en de nationale gedachte." Hij liet deze groote historische figuur in een levendige, rede herleven en legde er nadruk op, dat een der schoonste taken voor elke nationaal voelende ver eeniging moet zijn: jaarlijks te herden ken, dat op 24 April 1533 de groote Wil lem I werd geboren. Want aan hem danken wij naast God onze vrijheid en onafhankelijkheid. In dezen gespannen tijd, nu de atmos feer zwaar geladen is, moet zijn geest, die nog steeds in ons leeft, opnieuw be zieling schenken. Nog steeds hebben wij echter de idealen van Willem van Oranje niet kunnen verwezenlijken; de versplintering in hokjes en vakjes gaat door de een heid is zoek. De heer Stol ging hierna dieper in op vele boeiende geschiedkundige feiten en schetste de verschillende karakter trekken van don grootsten Nederlander, nader. Hij besloot zijn goed gedocumen-. teerde voordracht met erop te wijzen, dat wij Willem van Oranje's erfenis hebben gekregen, die ongeschonden moet. blij ven bewaard. Maar deze hoogste goede ren worden thans bedreigd door dicta tuur van buiten: de geest, van drang en slaafsche gebondenheid mag het. echter niet winnen van glorieuze traditie. Spr. besloot: Laat. ons handhaven wat Vader Wil lem ons schonk en laat ons dit doen door den eed te herhalen van trouw, die duizenden en duizenden zes jaren gele den te Delft bij de groote volkshulde hebben afgelegd en welke woorden ik U verzoek staande aan te hooren: Wij heffpn hart en handen voor het heil der Nederlanden en zweren vast den eed tot doodsbeproefde trouwe Wilhelmus van Nassouwe Met U te staan gereed Zoo zij het. Twee jaar met aftrek van preventieve hechtenis geëischt Voor de meervoudige kamer der recht bank te Utrecht verschenen hedenmor gen een schilder en een stoker die in vereeniging in Amersfoort een fabriek waren ingeklommen en daar blijkbaar niet hadden geweten hoé laat het was en eenige uurwerken hadden buitge maakt, en tevens zegels en sigaren had den geconfiskeerd. Beide verdachten die reeds meermalen waren veroordeeld gaven de feiten toe en verklaarden op goed geluk in Amersfoort op zoek naar buit te zijn gegaan en inderdaad niet. zonder succes te hebben samengewerkt. Een der eigenaren van de fabriek als getuige gehoord beaarnde het gestelde in de dagvaarding. De eisch was een gevangenisstraf van twee jaar met aftrek van preven tieve hechtenis. De verdediger van den schilder mr. Wieringa bepleitte een voorwaardelijke tevoordeeling, Mr. de Geus als raads man van den stoker deelde mede dat verdachte in de kringen van zijn 'ken nissen als een slap type gold doch be slist niet een onbetrouwbare indruk maakte en sloot zich bij het pleidooi van zijn collega aan. Over 14 dagen volgt uitspraak in deze zaak. I E Gouda is op 66-jarigen leeftijd overleden de heer J. Kooiman, oud-kolonel van den Generalen staf, oud-burgemeester van Vledder en van Bergambacht en Ammerstol. Wijlen de heer Kooiman heeft vele jaren deel uitgemaakt yan het garnizoen te Amersfoort, in welké tijd hij ook op velerlei ander gebied zich nuttig heeft gemaakt. Zijn groote werkkracht stelde hij in dienst van tal van organisaties, waarin de herinnering aan zijn persoon steeds is bewaard gebleven door de werklust, waarmee hij verschillende zaken ambieerde en vanwege de groote vriendschap, welke hij zijn medewer kers betoonde. Vooral in de Padvinders beweging heeft hij een belangrijke rol gespeeld en bij wijlen Z.K.H. Prins Hen drik stond hij daarom in hoog aanzien. Op het gebied der pluimveeteelt toon de hij zijn organisatievermogen en dank zij zijn werkkracht wist hij de Bedrijfs- instellingen van de V.P.N. tot grooten bloei te brengen. Ook op politiek gebied heeft de over ledene zich bewogen. Ilij was eenigen tijd voorzitter der afdeeling Amersfoort van den Vrijz. Dem. Bond en had ook zitting in de Federatie Utrecht van dien Bond. Onder zijn leiding werd een studie commissie in het leven geroepen, welke verschillende politieke vraagstukken onder de oogen zag. Na zijn ontslag uit den militairen dienst werd hij benoemd tot burgemees ter van Vledder, van waar hij later ver trok om als burgemeester van Bergam bacht en Ammerstol op te treden. Bii het. bereiken van den 65-jarigen leeftijd werd hij vorig jaar als zoodanig gepen- sionneerd. De begrafenis zal plaats hebben Woensdag a.s. op de Algemeene Be graafplaats te Gouda. BIJEENKOMST ZIONISTENBOND De Ned. Zionistenbond zal op IS Juni een bijeenkomst houden in hotel „Mo- nopolè". De 6preker: drs. J. A. Coltof, uit Am sterdam, is chef van de Joodsrhe pers commissie voor bijzondere berichtge ving. Het Engelsche Witboek en de betee- kenis, achtergrond en gevolgen ervan, zullen worden behandeld. FONDS TOT STEUN AAN VOLKS ONDERWIJS De opbrengst van de collecte, welke hier gehouden is ten bate van het Fonds tot steun aan het Volksonder wijs, bedraagt ruim f 256. TENTOONSTELLING IN HET BAARNSCH LYCEUM In de week van 14 Juni tot. en met Juli zal in „Het Baarn's Lyceum'' een tentoonstelling worden gehouden van de schilderijen van D. Kom ter. Van het Bureau der Kamer van Koophandel vernemen wij, dat het nog herhaaldelijk gebeux-t, dat zakenmen- schen, die tijdens een spertijd, welke aan de vestigingseischen Voor een be paalde brarxche vooi-afgaat, voor veran deringen in de zaak of voor vestiging, overi\ame enz. een vex-gunning noodig hebben, zich tot de Kamer wenden. Dit is fout, daar in den spertijd de Min. v. Econ. Zaken dergelijke aanvragen af handelt (Bezuidenhout 107, Den Haag); eerst daarna, als de spertijd geëindigd is en de vestigingseischen volledig be kend zijn geworden, komt de behande ling van aanvragen bij de Kamer van Koophandel. Wii herinneren in dit vei'band eraan, dat voor de volgende branches thans nog slechts de spertijd loopt: poeliers, kappers, schilders, brandstoffenhandel, rijwielbedrijf. De vestigingseischen zelf zijn volledig in werking voor: slagers, bakkers, broodverkoopers, schoenhande laren en schoenherstellers, kantoorboek en kantoornxachinehandelaren, kruide niers, automobiel- en gai-agebedrijf, bloemvei'koopers. Een automobilist die, sterk onder in vloed van alcohol, een vrachtauto en een boom ramde, met het gevolg dat zijn wagen totaal werd vernield, zal zich voor het kantongerecht hebben te verantwoorden. Een wielrijder die in de Lange- straat een zwenking maakte, zonder een teeken te hebben gegeven, werd door een anderen fietser aangereden. De botsing had slechts matcrieele scha de tengevolge. Eenige jongens, die de openbare straat als sportveld gebruikten, wer den door de politie onderhouden, Aan de Rijkskweekschool slaagden voor het examen Nuttige Handwerken van Gi-oep I de dames: C. Bedijn, Putten; Cl. Boldewijn, Zeist G. Noorlander, Banieveld; J. Jansen en P. Klaassen, beide alhier. VERKOOP1NQEN Amersfoort DE VALK, 22 Juni. Veiling van twee perceelcn weiland onder Hoogland, twee nerceelen weiland onder Hogland, 8 uux n.m. Concordia, 22 Juni. Verkooping van een winkelhuis en een woonhuis. 8 uur n.m. HOTEL „JENS", 23 Juni. Verkoo ping van gras onder Baarn en hooi- gras in De Slaag te Hoogland, 12 uur. Onverkwikkelijke tooneelen Amateurisme" DE voetbalcompetitie is, op een enkelen promotie-degradatie wedstrijd na, ten einde. De ver eenigingen maken zich op voor het organiseeren van tournooien en friendly games, terwijl ook een gedeelte, maar een zeer klein ge deelte, den zomerslaap ingaat. De laatste wentelingen vap het competitierad zijn niet geweest gelijk het spreekwoordelijk ge worden verhaal met de nacht kaars. Het zijn rukken en stooten geworden, die een climax aan sen satie van onverkwikkelijken aard gebracht hebben. De promoticwedsti-ijd E.D.O—H.B.S. kenmerkte zich door hard en gemeen spel. Het publiek heeft zich er mede be moeid. heeft gcprotesteeixl, is het veld opgeloopen, mannelijke en vrouwelijke supporters hebben geweend, toen hun club het niet tot een overwinning kon brengen. De promotiewedstrijden D.F.C.-U.V.V. was eveneens rijk aan duw- en smijt partijen. De promotiewedstrijd S.E.C.-H.E.D.W. deed daarvoor niet onder en bracht voetbal, dat men maar liefst zoo vlug mogelijk vergeet. Zo zouden wij kunnen doorgaan. Voor al deze wedstrijden stond het woordje promotie... Eens te meer is bewezen, hoe verder felijk voor het voetbal deze na-compe titie geworden is. De spelers komen het veld in met de gedachte: Wat er ook gebeure. er moet gewonnen worden. Men spaart zichzelf en zijn tegenstander niet. Slapelooze nachten gaan aan deze wedstrijden vooi-af, men houdt de spe lers in concenti'atie, geeft hen bevelen en stelt hen als hoogste doel het winnen van den strijd, in het belang van de ver eeniging en de supporters. Belooningen in allei'lei vox-m worden in het vooruit zicht gesteld. Het gevolg is, dat des Zondags 22 spelers in een arena losgelaten wor den, welke onder hoogspanning staat. De wedstrijd wordt een uit barsting van zenuwcomplexen ge paard met den doodclijken angst, dat er verloren zal worden. Onge lukken en vechtpartijen blijven niet uit. En dat alles ter wille van de geliefde „spoi't", welke onder de vlag van amateurisme tracht te varen. Vroeger kwam men op het veld om zich te ontspannen en de spoi't te beoefenen voor wat zij is en ook be hoort te zijn. Er was geen „hetzo" en er waren geen belooningen. De tijden zijn inmiddels vci-anderd, alleen wil men nog trachten op „ama teuristische" wijze door te voetballen, met .alle nai'igheden daaraan verbon den. Veel daarvan zal men kunnen voor komen door het promotie-systeem af te schaffen. Doet men dat niet, dan ont aardt het huidige Nederlandsche voet bal nog meer. In het buitenland heeft men den meer directcn weg gekozen en het beroepsspel ingevoerd. Dan weet het publiek, dat het spelers in het veld ziet, die voetballen voor hun broodwinning en zich dus niet sparen. De neutrale tocschouwei's en die zijn er heusch toch ook nog wel behoeven dan niet zoozeer aanstoot te nemen aan onver kwikkelijke tooneelen. Zij weten, waar voor zij hun entreegeld betalen en kun nen voorbereid zijn op het allerergste. Iets. waartegen het ware amateur voetbal immer zal moeten waken. Zooals het nu gaat, lijkt het nergens op.„

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5