Blokkade van Tientsin Schaduwen aan de kust Uitgebreide controle j. Jefferson Farjeon XXX f 3.75 per flesch J. A. Japan beschouwt deze als een aangelegen heid, die plaatselijk moet worden geregeld De 200e postvlucht Vernielende stormen in Finland en Zweden INT. KAMER VAN KOOPHANDEL De moord te Kladno Fa. M. R. N. OOSTERVEEN LANGSTRAAT 42 - THLEF. T7 GLASTRA'S VISCHHANDEL Poolschehoogleeraren protesteeren Radio-programma s GEEN GELOOP MEER MN DE DEUR U heeft er geen omkijken naar Besparing, want incasso-kosten vervallen Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 15 JUNI 1939 Utrechtsehestraat 17 Tel. 145 TE Londen wordt vernomen, dat de houding van de Japan sche regeering ten aanzien van de Britsche stappen inzake de blok kade van Tientsin is, dat dit een plaatselijke aangelegenheid is, welke plaatselijk moet worden opgelost*. De Britsche regeering, zoo meldt Reuter, bestudeert thans, welke stap nu genomen moet worden, aangezien haar voorstel tof het vormen van een gemengde commissie verworpen is. In officieele kringen toont men zich terughoudend over de maat regelen, welke thans toegepast moeten worden en mén verwacht niet, dat de= Britsche regeering Zich zal onderwerpen aan de Ja- pansche blokkade. De Britsche autoriteiten plegen overleg met de Fransche regeering, welke ver moedelijk de Britsche regeering *al steunen in alle maatregelen, welke men noodig zou mogen ach ten. De Amerikaansche consul-gene raal fe Tientsin hééft opdracht ont vangen zijp goede diensten .aan"te bieden Indien het mogelijk is een overeenkomst-tot stand te.brt- -u. Een welingelichte kenner van Ooster- sche aangelegenheden heeft Reuter ver klaard, dat Engeland inzake de vier gearresteerde-Chineezen welker uitle vering door Japan wordt gewenscht. zich op moreel standpunt stelt. Dat zal tonder twijfel -indruk maken op de Amerikanen en np de Chineezen. terwijl de Japanners verlangen de Engelschen bij de Chineezen in discrediet te bren gen. Derhalve heeft de Amerikaansche consul-generaal toestemming van zijn regeering op te treden als lid van een onafhankelijk hof van onderzoek, be staande uit een EnPelschman. een Ja panner en een neutraal voorzitter om na te gaan of de vier Chineezen moeten worden uitgeleverd. De Japanners heb ben evenw-el een dergelijke commissie van de hand gewezen en hebben een blokkade ingesteld, welke zonder twij fel ongerief en moeilijkheden zal mee brengen voor talrijke, volkomen on schuldige Britsche onderdanen en bui tenlanders. Ongelukkigerwijs blijkt duidelijk uit ile verklaringen, welke van semi-offi- cleele Japansche zijde wordt gegeven, dat het vraagstuk der vier Chineezen door de 'Japanners slechts wordt ge bruikt als voorwendsel voor agressieve maatregelen, teneinde Japan de eenn'» mlsche en financiële contróle ,te geven over den hultèhlandschen handel van Tientsin. De vraag om uitlevering vormt slechts een onderdeelvan een lange reeks vari vragen, welké ten duel hebben dn économische same'n'wérkinJ met hPt nieuwe door Japan ingestelde bewind in Noord China te forceeron. Tot nu toe heeft dit nieuwe bewind ge toond de Britsche rechten te verachten' en het kan derhalve niet welkom Wor den geacht, voor alle buitenlanders, die onder de bestaande, verdragen, vrij met China handel willen drijven. De waarde van de beschuldiging te gen dé vier Chineezen. dat zij den moor denaar van Tsieng gelegenheid^-hebben gegeven te ontkomen is niet groot en de Britsche autoriteiten verlangen be tere bewijzen. Proclamatie tot de Japansche bevolking De Japansche consulaire, militaire en marine-autoriteiten'te Sjanghai hebben volgens Havas. een proclamatie gfericht tot do Japansche bëvolking yan deze stad. waarin -wordt aangespoord de kalmte te bewaren. Hieraan wordt toe gevoegd. dat. zich onlangs complicaties hebben voorgedaan in de concessies van Amoy (Koe.langsocV en Tientsin., Deze kwesties zijn nog niet eeregeld, doch de geheele wereld volgt met aandacht de eerlijke en loyale wijze, waarop Japan deze kwesties heeft aangepakt. In $janghai neemt de activiteit van de anti-Japansche elementen en de aanval len op de Japansche bladen geleidelijk af, doch nog veel blijft te regelen alvo rens een definitieve oplossing zal, zijn gevonden voor het vraagstuk van de in ternationale concessies. De Japansche autoriteiten bereiden het terrein voor, teneinde de maatrege len fe nemen, w?licei- het meest geschikt zijn om het vraagstuk op te lossen. De Japansche bewoners van Sjanghai stoo- ten zich iederen dag weer aan het vraagstuk van debuitenlandsché con cessie en beginnen het geduld te verlie zen. Zij moeten evenwel, zoo wordt in de proclamatie gezegd, waken over hun daden en woorden, voorzichtig zijn en waardig als zonen van -een.groote mo gendheid en vertrouwen stellen in de kunde en de kracht van de Japansche autoriteiten. Staat van beleg afgekondigd Reuter meldt: Op de Hai-rivier, waar aan Tientsin ligt, is de staat van beleg afgekondigd. Tusschen 18 uur en 6 uur is alle verkeer op de rivier verboden, De Britsche consul-generaal heeft de Britsche scheepvaart-maatschappijen aangeraden tijdelijk alle verkeer op de rivier te staken in verband met de 'moeilijkheden, welke de Japansche auto riteiten maken. De Japansche en Chineesche autori teiten oefenen, volgens Domei, een strenge contróle uit op de grens van de Britsche nederzetting te. Tientsin, waar door het normale verkeer tot een vijftig ste is beperkt. Terwij] de politie, de per sonen, die de grens willen overschrijden nauwkeurig onderzoekt, wordt door luidsprekers gezegd' „Het spijt ons, u zulk een last te moeten berokkenen, doch hot is onvermijdelijk voor het on derdrukken van de communisten, die in dé Britsche nederzetting een opera tiehRsis hebben gevestigd." De Japansche autoriteiten hebben verder verklaard, dat zij bereid'zijn toe stemming te geven voor hpt vervoer van levensmiddelen naar de Britsche con cessie. KINDERHOEKJE ParijsZuid-Amerika PARIJS. U Juni. (A.N.P.). - Gister nacht vertrok in den regelmatigen, Transatlantischen Luchtpostdienst van Air -France de „Ville de Natal" uit Dakar met de gewone luchtpost voor Zuid-Amerika. De vlucht, droeg ditmaal echter een hijzonder karakter, doordat het de 200p vlucht .in de riCnting Natal was sedert de. regelmatige dienst is geopend De be manning bestond uit den commandant Delaunay. Ie Chevallier. Saldo. Gimier en VMlette. Het vliegtuig had 348 kg. post aan boord. HELSINKI. 14 Juni. (Reuter). In het Oosten van Finland heeft een ver nielende storm uitgestrekte bosschen verwoest. Vele boerderijen zijn eveneens vernield, telegraaf- en telefoonlijnen verbroken, akkers beschadigd. Honderd duizenden hoornen zijn ontworteld. Ook in Norrbotfen (Noord-Zwedpn) is door stormen grnntp schade aangericht, die wordt geschat op een millioen kroon. Bijna een millioen boomen wer den hier ontworteld. vergadert in Kopenhagen Noodzakelijkheid van inter nationale samenwerking KOPENHAGEN, 14 Juni. (A.N.P.T - Op '28 Juni Wordt te Kopenhagen het tiende congres van de Internationale Kamer van Koophandel, dat onder lei ding van den heer Thomas J. Watson zal stpan, geopend. De delegatie van de Vereenigde Staten. Australië, Canada, Britsch-Indië, Zuid-Afrika, Argentinië, Brazilië, Peru, Japan en China zijn reedsf onderweg. Men verwacht in totaal ongeveer 1200 afgevaardigden. Het algemeene onderwerp van het congres betreft de noodzakelijkheid van de economische orde in de internatio nale betrekkingen. Hierover zijn rap porten uitgebracht, teneinde de beraad slagingen te verkorten. Tot degenen, die aan de gedachtenwisseling zullen deel nemen, behoort onze landgenoot dr. F. II.'Fènténer van Vlissirigcn, eere-voor- zitter van de Internationale Kamer van Koophandel, die een beschouwing zal houden over de noodzakelijkheid van internationale samenwerking. PRAAG. 14 Juni. (D.N.B.) - De Duit- schëpolitie' heeft." een Tsjechische \rbuw gearresteerd, die waarschijnlijk de vertrouwde van den pleger van den moord te Kladno'iV. 14b De reus stopt hem nu in zijn broekzak. Pam kijkt nuar beneden of hij den sprong durft wazen om te ontsnappen Doch de afstand lijkt hem te groot om zonder ongelukken op den grond terecht te komen. 147. De reus is naar zijn huis gegaan en heeft Pam op talel geplaatst. De geltecle reuzenfamilie staut verbaasd naar het kleine ventje te kijken. Het is een gebrom van lewelste en zelfs het geluid van den kleinen ..reuzenjongen" klinkt nog als dat van een zwaren motor TOERISTENKOEKJES bijzonder fijn van smaak per blik 25 ct. Diverse merken RIJN- en MOEZELWIJNEN per flesch 100 - 110 - 120 WA TETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Eieru-agout met. truffels. Bereiding:. Snijd eenige truffels heel fijn en fruit ze in de boter, voeg eenige druppels room en wat bouillon, er aan toe. Sla nu eenige eieren schuimig, doe er wat melk bij, wat zout en. peper en roer dit in heete boter zoo lang tot het dik begint te worden. Voeg daarna de truffels er aan toe. Dien ze op met klei ne in boter gebakken sneedjes brood. VOOR DE MIDDAGTAFEL Gebakken schelvisch. Aardappelen. Spnqnsche rijst.. Bereiding: Bren# Va-L. melk aan de kook, doe er 100 gram goed -ge\yjRSgchert en gedroogde rijst in en 1 theelepel zout. Kook hiervan dikke rijstebrij mooi gaar. Roer er 2 eidooiers door, 50 gr. basterdsuiker, "Vt d.L. riim, en tenslotte het zeer stijfgeklopte eiwit.. Doe. alles in een beboterd vuürvast schaaltje en laat het in den oven rijzen eni?oUd-geel worden. De benoodigde visch even bestellen Alleen gevestigd Utr.straat 40. Tel. 92. Na automatiseering Tel. 4092. WARSCHAU. 14 Juni. (P.A.T.)" De bladen publiceeren een memorandum, opgesteld door een groep hoogleeraren aan de hoogeschool te Lwow; waarin de daden van terreur, door nationalistische, anti-semietische personen op het gebied der Polytechnische school te Lwow ge pleegd, gelaakt worden. Het memoran dum vr.aagt maatregelen fer verzekering van dp oreje op, (Je hoogescholen. .Het is overhandigd onder meer aan den pre mier en den minister van onderwijs. IN &0bCH EN HEIDE Z'JTGUóASf VOOB BGANDGEVAAB Dü£> OPGEFWST VRIJDAG 16 JUNI HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. Alge- meen Programma, verzorgd door de NCRV. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8:15 Be richten, gram.muziek. (9.809.45 Gelukwcn- schen). 10.30 Morgendienst. 1100 Gram.mu ziek. 11.15 Viool en piano, en gram.muziek. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muziek 1.00 Am- sterdamsch salonorkest cn gram.muziek. 2.30 Christ, lectuur. 3 00 Zang, piano, klarinet en gram.muziek, 4.30 Gram.muziek. 5.30 Orgel spel. 6.30 Berichten, hierna; Voor tuinlief- hebbers. 7.00 Berichten. 7.15 Literair half uur. 7.457.55 Berichten ANP, herhaling SOS-Borichten. 8.00 Utrechtsch Stedelijk or kest. koor van de Nederlandsche Bach-ver- eëniging en solisten. 1015 Gram.muziek. 16.30 Berichten ANP, actueel halfuur. 11.00 Pianovoordracht en gram.muziek. 1J.30 Gram. muziek, ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 7.30 VPRO. 9.00 VARA. 10.40 VPRO. .11.00^12:00 VARA. 8.00 Gram.muziek. (Om 8.16 Ber.). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Declamatie. 10.40 .Pianovoordracht. 11.10 Declamatie. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.00 De Palladians (Om 12.15 Ber.). 12.45 Gramofoonmuziek. 1.15 AVRO-Amusements-orkest. 2.00 Viool en piano. 2.30 Declamatie. 3.00 Gramofoonmu ziek. 3.30 De AVRO-Dance Band, en soliste. 4.00 Gramofoonmuziek. 5.00 Voor de kinde ren. 5.30 Orgelspel en Gramofoonmuziek. 6.28 Berichten. 6.30 Letterkundig overzicht, 6.50 Gramofoonmuziek. 7 00 VARA-Kalen- der. 7 05 Cyclus „Reizen en Trekken". 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten, mededee- lingen. 7.35 Causerie „De beginselverkla ring van de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme". 8.00 Zang en piano. 8.30 Causerie „Vriiz. Protestanten in Frankrijk". 9 00 VARA-orkest. 9.30 Ra- diotooneel. 9.45 Gramofoonmuziek. 10 00 Es meralda. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Avond wijding. 11.00 Viool, piano en gramofoonmu ziek 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.), 11.5512.00 Gramofoonmuziek. DROITWICH 1500 M. 11.40—11.50 Gra mofoonmuziek. 12.10 Orgelconcert. 12.35 George Elrick's Band en solisten. 1.20 Dia loog: „Down "by the river: June Midday". 1 352.20 Pianovoordracht. 2.453.05 Gra mofoonmuziek. 4.15 Landbouw-wedstrijd. 4.45 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Bridgewa- ter-kwintet. 5.40 BBC-Harmonie-orkest. 6.20 Berichten. 6 45 Orgelspel. 7.05 Parlementair overzicht. 7.20 BBC-orkest. 8.20 Gevarieerd programma. 9.00 Zang. 9.20 Berichten. 9.50 Pianovoordracht, 10.20 BBC-Theater-orkest. 11.00 Jack Harris en zijn Band. 11.50 Gram.- ziek. 12.1012.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 12.30 Zang. 1.25 Uit Londen: Concert van het Royal College of Music. 2 35 Zang. 3.35 Gitaarsoli. 3.50 Zang. 4.40 Dito. 4.50 Vioolvoordracht. 5.05 Zang. 5.25 Ortam'oert-kwartet, en solisten. 6.35 Yvonne Gouverne-koor (met toelich ting). 7.20 Derveaux-orkest. 8.35 Radiotoo- nccl. 11 2012.50 Nachtconcert. KEULEN. 456 M. 6.50 Gram.muziek. 7.35 en 8.50 Herny Hagestedt's orkest. 12.20 Con cert. 2.303.20 Populair concert. 4.2Ö Het Danziger Landesorkest en solisten. 6.35 en 7.35 Gram.muziek. 8 50 Leo Eysoldt's orkest. 9.50 Dansmuziek (gr.pl.). 10.55 Het Omroep orkest en solist. 11.2012.20 Het Leipziger Omroeporkest BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.t 12.20 Gram.muziek. 12.50 Het Omroeporkest. 1.50 2.20, 5.20, 6 05 en 7.20 Gram.muziek. 8.20 Het Omroeporkest 10.30—11.20 Gram.muziek. 484 M.: .12.20, 1.30-2.20 en 5.20 Gram.- muziek. 6.05 Zang. 6.35 en 7.35 Gram.muziek. 8.20 „Les P'tites Michu", operette. 10.30— 11.20 Gram.muziek. D S CHL AND SEND E R1571 M. 8.35 Het Berlijnsch Philharmonisch orkest (opn.). 9.20 Radiotooneel. 10.20 Berichten. 10.40 Viool, altviool en cello. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Het Omroepklëinorkest en so liste. wanneer U de abonnementsgelden op het A m r •- foortsch Dagblad automatisch gireert, Op aanvraag aan onze administratie (Tel. 513) zenden wjj aan kwartaal-abonné's een machtiging ter teekening en de girodienst zorgt voor de rest, Indien U thans aanvraagt, kunnen de abonnements gelden voor het derde kwartaal 1939 reeds automa tisch overgeschreven worden. Adm. AMERSFOORTSCH DAGBLAD. FEUILLETON Naar het Engelsch van Bij 't afscheid vroeg Leonard nog: „Hebt u misschien nog een fiets over? Het is nog een heele wande ling!" „Neam de mijne maar", antwoordde de inspecteur dadelijk, „zij staat in de haL" Maar hebt u die dan niet noodig?" „Neen. Een van mijn mannen heeft een fietsenzaak hier vlak bij. en ik heb den sleutel en verlof om er gebruik van te maken. Dus heb ik altijd een fiets tot mijn beschikking En nu moet u zich haasten, of u komt nog te laat in 't hotel." Een minuut later was I^onard op weg naar Craverley Point. De zaak liep nu vlugger dan hij verwacht had en hij zat vo! met vermoedens Hij vroeg zich af, of één van de vier man nen. vyaarpaar gezocht zou worden, voor den moreen gevonden zóu worden, en wat zij zouden hebben fe vertellen en of zij ln staat zouden zijn oia uitleg ging te geven. Het was alles nog zoo vaag, zooais de lanen waar hij door fietste. Een halve mijl van het hotel af, toen de klok juist vier sloeg, kwam er plot seling een gedaante uit de duisternis in het lichtschijnsel van zijn lamp Hij remde krachtig en sprong van zijn fiets met een uitroep. „Juffrouw Fyne-" riep hij. „Wat is er gebeurd?" „Ik overtreed een bevel", zei ze en haar toon klonk berouwvol. „Maar ik kon niét slapen." „Alles goed en wel, maar waarom bent u bier bulten?" „Waarom bent u hier?" pareerde zij. „Ik ben naHr de politie-post geweest." „Dat vertelde u mij niet." Er klonk verwijt in haar stem. „Dat was alleen, omdat ik u niet m-vr wilde verontrusten, dan noodig was", antwoordde hij dadelijk „Ik wil de, dat u direct naar bed zou gaan pn alles wat in de laatste uren gebeurd is. zou vergeten." ..Dat dacht ik al. dat dat de reden was, mijnhepr Sefton. *oen ik u uit het hotel zag sluipen." ..Heht ii mij gezien?" riep hij uit. „Nu. dat is vernederend. Ik dacht nog wel, dat ik zoo rustig naar buiten girig." „Dat deed u ook." „Dan is alles wat ik zeggen kan, juf frouw Fvne dat u hebt gewacht om te zien of ik ging! Is dat zoo?" Zij,knikte. „Waarom?" „ïk hen zoo bezorgd om u natuur lijk". antwoordde zij. na een oogënblik. „U neemt zoon groot risico." „Wat een onzin! Een wandeling naar een politiepost is niet zoo gevaarlijk." Maar in een nacht als deze!" „Dan is het juist gevaarlijk om men- schen tegen te komen, die naar een poli tiebureau wandelen", zei hij. Zij lachte en waardeerde zijn kijk op de zaak. „Misschien", z^i ze. ..Maar ik ben slechts een klein eindje den weg opge gaan Mijnheer Sefton, nu u de politie er mep in kennis hebt gphraeht, wil ik niet dat u nog langer gevaar trotseert voor mij." Ik kan nu niet ophouden." Hij schud de zijn, hoofd. „Ik zit er midden in en moet -er nu doorheen." „Als 't u blieft niet", herhaalde zij. „Als. u iets zou overkomen, zou ik mij zoo akelig verantwoordelijk voelen." „Mij ?.al niets overkomen. En boven dien hehneft u zich daar niet verant- w (ordelijk voor te voelen. Het -was te verwachten." „Te verwachten? Dat begrijp ik niet." Zij fronste. ..Bent u een fatalist?" ..Ik wilde alleen maar zeggen, dat u niet de eenige reden bent, waarom ik dit doe." Zij 'rnnste nog meer „Zoo", zei ze. „IJ begrijpt er niets van", zei hij. ..Want als de andere reden er niet ge weest was, zou ik het toch gedaan heb ben. Wat met andere woorden zeggen wil, juffrouw Fyne, dat ik allereerst aan u denk in deze geschiedenis, maar er zou nog een ander motief zijn om mij er toe te drijven, als u er niet was ge weest." „Het is aardig van u om het zoo voor te stellen", antwoordde zij, terwijl zij niet meer fronste. „Wilt u nog aardiger ztyn en mij vertellen, wat het andere motief is? U. hebt er al eens eerder op gezinspeeld. Was het de andere reden, die u hierheen voerde?" vroeg zij plot seling. Hij knikte. „Dus u ziet, juffrouw Fyne, dat u zich geen zorgen moet maken over uw verantwoordelijkheid iri deze. :'U- hebt die schaduwen niet in mijn leven ge bracht. Integendeel, u bracht Hij hield plotseling op en zij spraken niet meer voor zij den ingang van het hotel hadden bereikt..Mogelijk dachten zij des te meer. Misschien zouden zij zelfs die gedachten geuit hebben, als er niet plotseling iets nieuws gebeurd was, dat hun aindacht trok. Er bewoog iets achter de heg. De gestalte ging voorwaarts en zij verborgen zich haastig toen hij hel hek naderde, dat toegang gaf tot de laan. Het hek gintr zachtjes open en de ge daante k arri te voorschijn, terwijl hij vorschend naar den- hndem keek. Daar bij werd hij bijgestaan door een kleine zaklantaarn. „Jim!" riep Leonard uit, toen hij de gestalte herkende. „Oei!" riep Jim, opspringend. „Wat doe je?" Jim slikte en herstelde zich. „Ik volg hem", zei Jim. „Hem? Wie?" „Luigi. Hij is weggegaan. Maar ik zal hem volgen, ik ben hem op 't spoor." En, alsof hij vreesde,, dat zijn goede bedoelingen teeengewerkt zouden wor den, wanneer hij bleef stilstaan, dook hij plotseling en verdween in de duis ternis. „Ach. laat hem maar gaan", mompel de Leonard. „De hazen worden zoo tal rijk dat up al de honden, die we kunnen krijgen, moeten aanmonsteren!" Zij staken de laan over en toen ver scheen er een andere gedaante in de duisternis. „Wie is daar?" riep Leonard scherp. „Vriend," kwam het antwoord. „Nachtwaker". Leonard trok zijn wenk brauwen op. „Waarom ben je niet binnen, Truèlo- ve?" vroeg hij. „Omdat ik buiten ben," antwoordde Napoleon. „Ik zoek naar een oude heer, die. een slippertje is gaan maken, ge naamd Griddle." HOOFDSTUK XXII Het wrak levert een nieuw geheim op. „Bedoelt u werkelijk," zei Detective- Inspecteur Boot, toen zijn auto een tiental minuten later bij het hotel De Zeemeermin aankwam, bedoelt u wer kelijk, dat we naar zes personen moe ten zoeken?" „Ja, de stand is nu op zes gekomen," antwoordde Leonard, „mijnheer Fyne. een wilde man, een zeeman.Guv Haines, Luigi en mijnheer Griddle." „Dan zullen we alle hulp noodig heb ben, waar ik om getelefoneerd heb," merkte de inspecteur op, „maar we kun nen onderwijl niet wachten en we zul len moeten beginnen met wat we heb ben. Hebt u eenige theorie omtrent de vraag waarheen de twee nieuwe weg- loopers kunnen zijn heengegaan?" „Ja, maar alleen theorieën," ant woordde Leonard. „Vooropgesteld, dat ze er niet samen vandoor zijn gegaan T- en dat, is altijd mogelijk zou het kunnen zijn. dat Luigi bang is gewor den en gevlucht is en dat mijnheer Griddle teruggegaan is naar het wrak." „Waarom denkt u dat?" vroeg Boot „Ik geloof dat hij daarbij op een of an dere manier betrokken is." „Dat zijn we allemaal. We hebben er allemaal belangstelling voor. Maar heeft hij niet evengoed belangstelling voor den wilden man, zooals u hem noemt?" „Het is mogelijk, dat de wilde man ook naar het wrak is teruggegaan of, in ieder geval, dat Griddle in die richting gegaan is." „Maar wat voor reden kunnen zij of iemand anders er toch voor hebben om hot wrak te bezoeken?" barstte do in" specteur uit. „Dat interesseert me nu juist zoo. Enfin, ik zal er spoedig zelf zijn en dan zal ik weten of uw theorieën juist zijn of niet, mijnheer Sefton. Ik heb op het oogënblik een paar man in Craydon, die bezig zijn met de boot, maar het leek me goed eerst eens naar u te gaan om te zien of u eenig nieuws had, en ik ben blij, dat ik dat gedaan heb." „Het zal me benieuwen of u onze boot, de Daisy, nog op het strand zult vin den", zei Leonard „Als de Daisy er niet is. kunt u er wel zpker van zijn. dat u iemand op het wrak zult vinden, die u voor is." „Daar zal ik rekening mee houden. Heeft iemand hier een boot naar het wrak zien gaan?" I-Iij keek het kleine gezelschap onder zoekend rond. „Ik heb niets gezien", zei Jessica. „Maar ik heb er ook niet aan gedacht om te kijken." „Ik precies zoo",, voegde Napoleon er aan toe. „Ik denk niet, dat we in het al gemeen veel gezien hebben, want er zijn wolkèn voor de maan." (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2