Dagblad NIEUWE ZITTING VAN DEN VOLKSRAAD GEOPEND Sthii De ontwerp-begrooting 1940 vertoont een nadeelig saldo van 40 millioen Amersfoort 2 wint wederom SCHILD WINT DE 12e étappe Kring athletiekdag op Birkhoven De T.T.-races op het eiland Man Buitenlanders op de T.T. te Assen DUMONCEAU RIT A..Z. P.C. III wint met groote cijfers Advertentiën A. v. d. W E G 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 15 JUNI 1939 BATAVIA, 15 Juni (Aneta) T\E gouverneur-generaal heeft heden de nieuwe zitting van den Volks ad geopend en daar bij een rede uitgesproken, waar aan het volgende is ontleend: Toen in 1937 gewag kon worden gemaakt van de verbetering wel ke de economische toestand van Nederlandsch-Indië te. zien gaf. moest aanstonds een voorbehoud worden gesteld ten aanzien van 'de duurzaamheid der ingetreden wending. In 1938 moest worden erkend, dat de economische om standigheden zich in min bevre digenden zin hadden gewijzigd. De politieke en economische on zekerheid op internationaal ter rein, welke als de voornaamste oorzaak daarvan moest worden beschouwd, beheerscht den toe stand tot dezen dag. Terughouding bij aankoop van grond stoffen en verbruiksvoorraden drukte onzen uitvoer en het prijsniveau daar van. Het handelsverkeer met landen, welker economie tot op zekere hoogte op voet van oorlog is ingericht, onder vond in toenemende mate de belemme ring van stringente deviezenreeelingen. Paartecenover stond weliswaar pen toe nemende vraag naar voor bewapening essentieele goederen alsmede vorming van oorlogsvoorraden. doch een meer duurzame bate valt van een hierdoor gestimuleerde ontwikkeling van den export niet te verwachten. Wij zijn wat dit aangaat niet verder dan ten vori- jren jare. Ook thans kan niet anders verklaard dan dat de weg tot rustiger verhoudingen lang on moeizaam zal fiin. Zelfs wanneer de spanning zou af nemen. zou het wereldverkeer slechts geleidelijk naar mepr normale banen kunnen worden gevderd Zou Indië er inmiddels in slagen het huidig niveau van zijn uitvoer in algemeenen zin te handhaven, dan zou vooral bij eenige verbete ring van prijzen in de zwakste cate gorieën van zijn voortbrengselen althans kunnen worden gezegd, dat voor een verdere ontwikkeling van rijn volkshuishouding de grondslag behouden bleef. Hef welvaartspeil HET ten vorigen jare reeds vermelde verschijnsel, dat de dalende con junctuur zich over het geheel ge- romen in de Buitengewesten sneller en scherper doet gevoelen dan op Java en Madoera, openbaarde zich ook in het afgeloopen jaar. Niettemin bleef het be- volkingsinkomen daarginds aanmerke lijk grooter dan hier. De als gevolg van den crisis ontstane welvaartsverechuivingen blijven in en kele streken van Java voelbaar. Waar rij haar ongunstigen invloed nog doen gelden en zich bovendien misoogsten voordeden, werd het nondig de bevol king te hulp te komen Voor deze stre ken wordt zoowel door direeten steun tls door voorzieningen die meer op duurzame verbetering van den toestand rijn gericht hef mogelijke gedaan. Economische samenwerking GELIJK uwen raad bekend, zijn in de tweede helft van 19.18 de met de economische samenwerking tusschen Nederland en Nederlandsch- Indië samenhangende vraagstukken aan commissoriale beschouwing onderwor pen. Een resume van de bereikte resul taten werd den Volksraad overgelegd. Nauwer contact en wederzijdsch begrij pen kwamen tusschen de ambtelijke or ganen over en weer en ook tusschen deze en de leidende krachten uit het bedrijfsleven tot stand. Meer en meer richt zich ook in bet Moederland de belangstelling op de industrieele ont wikkeling van Tndië. daardoor wordt bet voordeel verkregen van de mede werking van Nederlandsch kapitaal en Nedprlandsche arbeidskracht. Deze me dewerking zal op baar beurt te gereeder de verschuivingen doen aanvaarden, welke Tndië's industrieele ontwikkeling onvermijdelijk voor de handelsverhou dingen met zich brengen zal. Financieel aspect Tj F.N eang van het economische leven in aanmerking nemend mag men den loop der ontvangsten bevredigend noemen. Pe totale mid delenopbrengst van 1918 beeft nog 8 millioen meer beloopen dan die ▼an 1917 en ruim 14 millioen meer dan de herziene raming van het eigen iaar. terwlil de uitgaven slechts 1 millioen boven de herziene raming zijn uitgegaan Pe gewone dienst van dat iaar witst voorloo- piir een voordeelig saldo aan van 1.4 millioen. Voor 1939 moet thans worden gere kend op een tekort van 36 millioen voor den gewonen dienst, een bedrag dat bijna 4 millioen boven de herziene ra ming ligt. Deze stijging vindt haar oor zaak niet aan de zijde der middelen, waarvan de verwachting vrijwel over een zal komen met de herziene raming, doch in stijging der uitgaven. Pe ontwerp-begrooting voor 1940 wijst voor den gewonen dienst een nadeelig saldo aan van 40 millioen. dat wil zeg- een wederom bijna 8 millioen hooger dan de herziene raming van het loo- ponde jaar. Het zal na het voorgaande geen ver dere toelichting behoeven waarom in het voorliggend ontwerp de soberheid streng werd doorgevoerd Pe vraag zou echter kunnen worden gpsteld of ge zien dit beeld hef betrachten van soherheid wel vold«v>«dp is en of niet met de-»e he^rnoting oen nieuw tiidnprk van geforceerd terugdringen der uitga ven tot het noil fier inkomsten zou be- hooren te worden ingeleid. Pe regeering beantwoordt dip vraag ontkennend. Met erkenning van den ernst der bezwaren meent de regeering noch tans niet voor land en volk de kwa de. directe of indirecte gevolgen te mogen aanvaarden van de her nieuwde, uiterst drastische beknot ting van alle of de meeste diensten, die alleen in staat zou zijn het be- grootingsevenwicht nabij te brengen. Een bescheiden terugtred van het uit- gavenpeil van 1939 bleek al niet doen lijk. In velerlei opzicht was zelfs het markeeren van den pas onraadzaam. Daar was vooreerst de onafwendbare noodzaak tot het in paraatheid brengen en houden van de. weermacht te land en ter zee. Hiernaast stond de plicht tot handhaving van den standaard van ons bestuur, tot verzekering van orde en veiligheid en tot die verzorging der volksbelangen, die het Nederlandsch be wind in deze gewesten zich tot taak en tot eer heeft gesteld. De gouverneur-generaal Ihr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer Het was een moeizame arbeid In con- creto de belangen te scheiden welke wel en welke niet konden wettigen, dat hunne behartiging op de begrooting drukken zou. Als besluit van dien ar beid. waarvoor de regeering haar raads leden dankbaar is. heeft zich de over tuiging gevestigd, dat met geringer cre- dietcn dan nu zijn opgebracht, niet kan worden volstaan op menig gebied te niet te doen wat van waarde geworden is of mogelijkheden te veronachtzamen, die verstandig gebruikt de ontwikke ling dpr samenleving in opgaande lijn kunnen houden. Kon aan de uitgaven zijde het on gunstige saldo niet worden verwerkt, aan de zijde der ontvangsten bestaan daarentegen nog eeniee zij hot be perkte moeeli'kheden. Pe situatie vordert dat zij worden benut. Nieuwe financieele voorstellen VOORSTELLEN zullen worden ingediend tot: herziening van enkele tarieven van de inkomstenbelasting, welke maat regel ongeveer 2 millioen zal op brengen; verhooging van de opcenten op de inkomstenbelasting van 50 op 75, waarvan een meerdere opbrengst van 6.6 millioen wordt verwacht; verhooging van de opcenten op de vennootschapsbelasting van 100 op 150, welke verhooging naar raming een meeropbrengst van 8.8 mil lioen zal opleveren. Van de aldus gevonden middelen zal, als equivalent van het per ultimo 1939 afloopend defensie-uitvoerrecht, tot verlenging waarvan geen voorstel zal worden gedaan, een bedrag van 7.5 mil lioen afgezonderd worden ten bate van den buitengewonen dienst, zoodat de re- dresmaatregelen den gewonen dienst met 9.9 millioen gunstig zullen beïn vloeden en het tekort terugbrengen tot 30 millioen. Het tekort van den buitengewonen dienst hetwelk op ruim 32 millioen is geraamd, zal van wege het reeds ver melde aandeel van 7.5 millioen in de redresmaatregel terugloopen tot bijna 25 millioen. Op dezen dienst is 21 mil lioen gulden aan legeruitgaven geboekt. Defensie DE omstandigheden hebben er toe geleid in het afgeloopen zittings jaar het tempo van uitvoering der maatregelen tót legerversterking nog te versnellen. De beoogde sterkte van de vloot is nog niet bereikt, terwijl ook de basis-outil- lape nog niet gereed is. Met gespannen aandacht wacht Indië de beslissing af over plannen tot verde re uitbouw van de vloot. Afbouw van een nieuw motorschip voor de gouvernementsmarine en aan bouw van een tweede vaartuig van het zelfde type belast de begrooting voor 1940 met rond l millioen gulden. Welk aandeel de weermacht heeft in de sinds de diepste crisis, met name het jaar 1935, gestegen uitgaven kan uit het volgende blijken. Dat jaar be droeg het totaal der zuivere gewone militaire uitgaven voor leger en vloot ongeacht de militaire pensioenen en na aftrek van de vloot bijdrage van Ne derland bijna 50 millioen. Dit bedrag is thans gestegen tot ruim 106 millioen, terwijl de overige gewone landsuit- gaven buiten beschouwing gelaten uitgaven verband houdende met pen sioenen, rente en aflossing en bevol- kingsrubberrestrictie in dezelfde pe riode zijn gestegen van 144 tot ruim 191 millioen. Daarbij dient dan tevens in het oog te worden gehouden, dat in de jaren 1936 tot en met 1940 aan leger uitgaven, welke vroeger uitsluitend ten laste van den gewonen dienst kwamen, een bedrag van bijne 87 millioen op den buitengewonen dienst is of zal worden gebracht. Ontwerp-voorstellen tot wettelijke re geling van de luchtbescherming wor den den volksraad in deze zitting aan geboden. Politieke activiteit noopte de re geering en hare organen ook in het afgeloopen zittingsjaar hier en daar tot maatregelen van orde. Zoo werd in enkele residenties van het gou vernement Sumatra gebruik gemaakt van de bevoegdheid om besloten bijeen komsten van staatkundigen aard door ambtenaren van de politie te doen bij wonen en moest aan enkele personen de toegang tot staatkundige vergade ringen voor eenigen tijd worden ont zegd. Op sommige bladen van uiteen- loopende richting werd de persbreidel- ordonnantie toegepast. Onderwijs HOEWEL, de huidige omstandighe den uiteraard niet toelaten op on derwijsgebied al datgene te verwe zenlijken wat de regeering goed en nut tig acht, is gestadige uitbreiding van onderwijsgelegenheid haar ook voor 1940 richtlijn gebleven. Het voorbereidend onderzoek met betrekking tot de oprichting van een litteraire faculteit is aange vangen. De bouw van een nieuwe ambacht school te Batavia, waardoor tevens de Middelbaar Technische School aldaar grooter capaciteit zal erlangen, schept ruimer gelegenheid tot het ontvangen van technisch onderwijs. De regeering blijft naar zoo ruim mo gelijke uitbreiding van het inlandsch lager onderwijs, zoowel volks- als ver volgonderwijs streven. In verband met de in overweging zijn. de" overdracht van samenstelling en voortbrenging van het Oostersch om roepprogramma aan een organisatie van luisteraars wordt een Oorstersche raad van advies in het leven geroepen. SPORT EN SPEL Na een vlotte wedstrijd is het Amers foort II gisteravond gelukt om met 52 van Zwaluwen II te winnen. Na den aanvang, zijn de eerste aanval len voor Amersfoort, welke echter direct door Zwaluwen overgenomen worden. Er ontstaan gevaarlijke oogenblik'ken onder beide korven. Onzuiver schieten doet echter doelpunten uitblijven. Van Dolron krijgt in den Amersfoort-aanval meer kans dan Hartog. Na eenige kan sen voorbij te hebben laten gaan, ge lukt het hem de thuisclub de leiding te geven. Even later wordt in de blauw witte verdediging een kleine fout ge maakt, wat voor de Zwaluwen voldoen de is om den stand gelijk te maken. Na de vakverwisseling is Amersfoort iets in de meerderheid. Louis doelpunt tweemaal achter elkaar. Nog voor rust loopt Zwaluwen den achterstand in tot 32. In den derden Amersfoort-aanval laat de combinatie nog wat te wenschen over, zoodat menige kans verloren gaat. Na de rust vlot het beter, en duurt het niet lang of Koele brengt den stand op 4—2, waarmede de wedstrijd vrijwel be slist is. De beginopstelling komt weer aan bod, waarmede de thuisclub de meerdere is. Hartog voegt er nog een vijfde doelpunt aan toe. Bij Zwaluwen wordt hard gezwoegd om den achter stand in te loepen, maar Toen c.s. blij ken nu van geen wijken te weten, zoddat het einde komt met een 52 overwin ning voor de blauw-witten. NOORWEGEN—ZWEDEN 1—0 KOPENHAGEN, 15 Juni. Het tour- nooi, dat te Kopenhagen wordt gehou den ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van den Deenschen Voetbal Bond, is aangevangen met den wedstrijd tus schen de Noorsche en Zweedsche ploeg. De Noren wonnen met 1—0. Ook wielrenners hebben zoo nu en dan rust en beleven dan wel eens een idylle. Twee Duitsche renners. Müller en Löber, die deelnamen aan den groo- ten Duitschén toer, welke o.a. over de bergpaden van Graz naar Salzburg leidde, deelen hun proviand ridderlijk met een charmante bewoonster van Stiermarken De Ronde van Duitschland Tn algemeene rangschikking is geen verandering gekomen SINGEN, 15 Juni. De Duitsche renner Schild heeft vandaag de twaalfde etappe van Augsburg over Ulm, Ravensberg, Fiedrichshafen en Ludwigshafen naar Singen, een af stand van 250.2 K.M. in de 6print gewonnen. Hij maakte een tijd van 6 uur 55 min. 35 sqp. In de algemeene rangschikking is geen verandering gekomen. Ghocque, die aanvankelijk gisteren den strijd had opgegeven, is hedenoch tend toch gestart. Hij had echter veel last van de verwondingen, die hij bij een val opliep. En passeerde als laatste de eindstreep. De uitslag luidt: 1. Schild (Duitschland) 6 uur 55 min. 35 sec.; 2. Weegel (Zwitserland): 3. Wendel (Duitschland); 4. Wengler (Duitschland); 5. Hupfeld (Duitsch land); 6. Oberbeck (Duitschland); 7. een peleton van 36 renners, allen zelfden tijd als Schild. De algemeene rangschikking luidt: 1. Umbenhauer 85 uur 7 min. 9 sec.; 2. Scheller 85 uur 12 min.; 3. Zimmer- manri 85 uur 12 min. 6 sec.; 4. Oubron 85 uur 16 min. 59 sec.; 5. Thierbach 85 uur 20 min. 42 sec.; 6. Wierinckx 85 uur 21 min. 30 sec.; 7. Petersen 85 uur 24 min. 11 sec.; 8. Wengler 85 uur 25 min. 45 6ec.; 9. Spiessens 85 uur 31 min. 24 sec.; 10. Nievergelt 85 uur 35 min. 3 sec.; 11. Grysolle 85 uur 35 min. 32 sec. Het landenklassement luidt: 1. Zwitserland 256 uur 25 min. 47 sec. 2. België 256 uur 28 min. 16 sec. 3. Frankrijk 256 uur 47 min. 18 sec. 4. Duitschland 257 uur 14 min. 20 sec. 5. Gemengde ploeg 257 uur 30 min. 54 sec. ATHLETIEK De athletiekkampioenschappen van den Stichtschen Turnkring Voor de vijftiende maal zal de Amers- foortsche Gymnastiekvereeniging „Ex celsior" op de terreinen van het Sport park „Birkhoven" op Zondag, 9 Juli a.s. den jaarlijkschen kring-athletiekdagor- ganiseeren waaraan verbonden zijn de athletiek kampioenschappen van den Stichtschen Turnkring. Het programma omvat: Dames: 100 m, hardloopen, hoogsprin gen, verspringen, kogelstooten, 4 x 100 m. estafette. Heeren: 100 m., 200 m., 800 m., 3000 m. hardloopen. hoogspringen, verspringen, discuswerpen, speerwerpen, kogelstoo ten, polsstokhoogspringen, 4 x 100 m. estafette. Meisjes: 60 M. kl. A. (tm. 15 J.) 60 M. kl. B. (lm. 17 j.). balwerpen. ver springen, hoogspringen, 4 x 60 M. esta fette. Jongens: 80 M. kl. A. (t.m. 15 80 M. kl. B. (t.m. 17 j.), hoogspringen, ver springen, speerwerpen, kogelstooten, 1 x 80 M. estafette. In de morgenuren bestaat er gelegen heid de athletiekvaardigheidsproeven van het K.N.G.V. af te leggen, waaraan ook niet K.N.G.V.-leden kunnen deelne men. Na afloop van de atletiekwedstrij den wordt een stedenhandbalwedstrijd tusschen Amersfoort en Utrecht ge speeld. NAT. DEGENKAMPIOENSCHAP TE SCHEVENINGEN De personeele degenwedstrijd om het nationaal kampioenschap, waarmede het officieele schermseizoen van den K.N.A.S.B. 1938—1939 wordt gesloten, al dus „De Tel.", zal worden gehouden op het terras van het Kurhaus te Scheve- ningen op Zondag 18 Juni a.s. Dc deel neming is ditmaal bijzonder groot en sterk: W. Driebergen. Amersfoort; Wa- heke, Harderwijk; J. K. F. van Hulssen, J. F. C. de Witt Puyt en J. J. Desta, Utrecht; J. A. G. dc Leeuw en C. We ber. Breda; W. v. d. Berg, F. P. van Wielingen, Jacq. van der Voodt, mr. Van Dam en G. Munnik, Rotterdam; P. Kunze, F. A. Mosman, G. J. Götz en J. J. Hessink, Amsterdam; ir. A. J. v. d. Hoeve en E. Kuypers, Den Haag; J. v. d. Berg, Arnhem en N. P. P. van Hoorn, Bergen op Zoom, benevens twee verte genwoordigers van den K.O.S. MOTORSPORT Mellors wint 250 c.c. klasse na zwaren strijd Karl Gall herdacht DOUGLAS, 14 Juni. In stroo menden regen en dichten mist startten vandaag de deelnemers in de klasse tot 250 ccm. Na feilen strijd won de Engelschman Mel lors op Benelli in een tijd van 3 uur 33 min. 26 sec. gevolgd door den Duitschén renner Kluge op D.K.W., die 3 uur 37 min. 11 sec. noteerde. Mellors gemiddelde uur snelheid bedroeg 119,94 k.m. Dat de race zeer zwaar was spreekt uit het feit, dat van de 26 renners, dié gestart waren, slechts de helft de fi nish bereikte. De renners hadden slechts 25 meter zicht Hoewel de re gen het wegdek zeer glad had ge maakt, werd de race met een vrij hoo- ge snelheid gereden. Na de eerste ronde leidde Tenni (Italië) op Guzzi voor Stanley Woods, Mellors, Kluge, Fleischmann en Tyr- rel Smith. Fleischmann en Tenni vie len in de derde ronde echter uit. In de vijfde ronde had Mellors de leiding met 4 min. voorsprong op Kluge, die weer. 2 min. voor Smith lag. Stanley Woods, die Maandag de race voor motoren tot 350 ccm heeft gewon nen, maakte de snelste ronde van den dag. Hij noteerde 28 min. 28 sec., het geen een gemiddelde uursnelheid van 125,69 k.m. beteekende. In de vijfde ronde moest Woods echter den strijd opgeven. De uitslagen luiden; Voor motoren tot 250 ccm.: 1 Mellers (Engeland) op Benelli 3 uur 33 min. 26 sec. (gem. uursnelheid 119.94 k.m.). 2 Kluge (Duitschland) op D.K.W. 3 uur 37 min. 11 sec. (gem. uursnelheid 117.335 k.m.). 3 Tyrrel Smith (Engeland/ op Excelsior 3 uur 40 min. 23 sec. 4 Martin (Engeland) 3 uur 50 minuten 8 seconden. 5 Wünsche (Duitschland) op D.K.W. 3 uur 50 min. 25 sec. 6 Manders (Engeland) op Ex celsior 3 uur 56 min. 48 sec. 7 Hartley (Engeland) op Rudge 3 uur 59 min. 27 sec. 8 Thomas (Engeland) op D.K.W. 4 uur 48 sec. DOUGLAS, 15 Juni. Voordat gis ter de race een aanvang nam, hield men èèn minuut stilte ter nagedachte nis van den Duitschén renner Karl Call, die gisteren aan de gevolgen van een val tijdens de training is overle den. AMSTERDAM, 15 Juni. De onder handelingen met de Italiaansche mo- torfabrieken zijn thans zoo ver gevor derd, dat vrij zeker kan worden aange nomen, dat zoowel de Gilerarijders, als rijders op Benelli en Guzzi te Assen aan den start zullen komen. Ook Denemarken zal dit jaar vertegen woordigd zijn. N. V. Jensen zal deelne men op een 350 c.c. Velocette en Svend A. Sorensen op een 350 c.c. br. Excelsior. Vermeldenswaard is ook de inschrij ving van den Velocetterijder F. J. Bin der. Binder, Oostenrijker van geboorte, heeft jaren lang in Franeker gewoond, waar hij zich als tandarts had gevestigd. Het motorracen trok hem evenwel zoo pan, dat hij zijn witte jas verruilde voor het leeren rpnvest en thans ziet men Binder, als lid van een Engelsch ren- nerasyndicaat, op alle internationale motorraces in Europa aan den start verschijnen. Nu de inschrijving voor den Dumon- ceau-bekerrit welke Zaterdag en Zon dag a.s. in België en Luxemburg is ge sloten, blijkt dat er 50 inschrijvingen binnen kwamen waarvan 20 in de mo torklasse en 30 in de automobielklasse. In de calegorie motoren schreef o.m. in onze stadgenoot de heer J. J. Bovée op Velocette. Tevens is Bovée gekozen in het. Velocette team met van Rijn en Meyerdres. In de automobielklasse start onze stadgenoot de heer Nic. Bovée met Ci troen. WATERPOK De dames forceeren tegen Woestduin een gelijk spel A.Z. P.C. III. dat gisteravond in Pesie s Bad tegen Woestduin II speel de, had met haar tegenstandster wei nig moeite. De thuisclub was gédurèn- de den geheelen wedstrijd in de meer derheid. Alleen, doordat de groen-wit- ten met een stand van 6—0 genoegen namen en aan gallery play gingen doen, gelukte het de Doornsche ploeg de eer te redden. Het spel was nauwelijks een halven minuut aan den gang of Spapjerdts- berg opende de score, waarna Bartels man met een listig doorslagballetje er 20 van maakte. Dezelfde spelers voerden voor rust den stand op tot 40. In de tweede helft bracht GoedhArt de score op 50, waarna Bartelsmajj het halve dozijn volmaakte. Hierna redden dc gasten met een. tegenpurit de eer (61). Van Eéden voegde aan de score van de A.Z. P.C. nog een doelpunt toe, zoodat het einde met een 7—1 overwin ning voor de thuisclub kwam. Schéidsrechter, de héér Unkraut, leid de goed. De A.Z. P.C.-dames bestreden de Woestduinsche collega's. Het werd een eerlijke puntenverdecling. De bezoeksters namén de leiding, doch toen de rust inging had Truus van Berkel de balans weer in even wicht gebracht. In de tweede helft nam Woestduin met een onhoudbaar schot voor mej. Mosterd de leiding (12). Het was mej. Goedhart die voor den gelijkmaker zorgde. (2—2). Juist toen de heer Un kraut het einde aankondigde, scoorde Woestduin hét derde dóelpunt, dat evenwel niet werd toegekend. Werischt U een beschaafden toon? Het spant de kroon! DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE PARIJS PARIJS, 15 Juni. De voornaamste uitslagen van de wedstrijden, welke he den voor de internationale kampioen schappen werden gespeeld, luiden: Heeren enkelspel: Mac Neill (V.S.) sl Puncec (Zuid-Sla- vië) 64, 1-6, 6—3, 6—1. Cook (V.S.) sl. Billington (Engeland' 6—4. 6—4. 6—1. Rigge (V.S.) sl. Tloczynski (Polen) 6-2, 2-6, S-6, 7—5. Szigetti (Hongarije) sl. Bouseus (Frankrijk) 7—5, 1-6, 2-6, 7-5, 6-4. Heeren dubbelspel: Feret (Frankrijk) en Gabory (Honga rije) sl. Abdessalem en Journu (Frank rijk) 6—1, 13—15, 7—5, 6—3. Dames dubbelspel: Mej. Floridan en mej. Kovac (Zuld- slavië) sl. mej. Barbier (Frankrijk) en mej. A .Kerckhoff (Nederland) 6—3, 9—7. Vandaag eens iets extra voordeeligs Oat lean. Bestel deze Voor Vrijdag en Zaterdag Kalfsróüade, Gek. procureur, Cornedbeef, samen 1J ons voor 25 cent Arnh.str. 19 Tel. 89 „Dnrabo" TANDEM in prima staat, luxe uitv. en „Sturmay-Archer" 3 versn. naaf f 5*.—. HUIB HOLSTEIJN. NIvea Crème Nutolie Amilda Zonnebruin, Zonnebrillen. Langectraat M. TeL 217

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8