LEVENSLANG GEEISCHT „In de verklaringen van verdachtes vroegere vriendin is geen enkele zwakke plek te vinden" Proc.-generaal acht opzet aanwezig HET POPPENHUIS van „Gooilust" Brand in atelier De Willibrord- tentoonstelling A.R.B. organiseert wedstrijden Bridgetournooi te 's Gravenhage DE RONDE VAN DUITSCHLAND MASSA™»! Handbal-afdeeling in vergadering bijeen UIT DEN U.P.D.B. 2« BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 16 JUNI 1939 Het drama te Koedijk Pleiter dringt met klem aan op vrijspraak zonder be zwarende clausule Verdachte houdt onschuld vol AMSTERDAM. 16 Juni. Gistermiddag is voor het gerechtshof de behandeling van het drama te Koedijk voort gezet. Direct na heropening der zitting geeft de president het woord aan den procureur-generaal mr. dr. D. Reilingh voor het uit spreken van zijn requisitoir. Spr ontveinst zich niet, dat het Hof voor een moeilijke beslissing staat in deze hoogst ernstige zaak, te meer. daar de rechtbank een vrijsprekend vonnis wees. De rechtbank zegt In haar vonnis, dat verdachte we! het plan heeft ge had om zijn vrouw te dooden. Bij beves tiging zou verdachte met een dergelijk „vreeselijk vrijsprekend" vonnis door het leven moeten gaan. Deze overwe ging in het vonnis zou een schandvlek voor zijn leven ziin. Moeilijk te beoor- deelen blijven de psyche van verdachte en het meisje Maria D. De voornaamste getuige is Maria D. en daaromheen groepeeren zich met den journalist K. aan het hoofd de an dere getuigen. Tenslotte hebben nog enkele medici, o.w. een psychiater hun indrukken weergegeven. De officier van justitie te Alkmaar heeft gezegd, dat Maria nooit op een onwaarheid is betrapt in deze zaak. Uitvoerig besprak de procereur-gene- raal de kwestie van de betrouwbaar heid van de hoofdgetuige Maria D. Zoo is er b.v. de vraag van het zetten van do handteekening onder de volmacht door verd. in het ziekenhuis. Maria zegt: de zuster bracht mij pen en inkt en ik liet verd. teekenen. De pleegzus ter ontkent dit. Dit verschil in verkla ring kan heel goed een vergissing van de zijde van de zuster zijn en behoeft niet te ziin gelegen in het onwaarheid- spreken van verd. Dan bespreekt mr. Reilingh de ge sprekken die tusschen verdachte en Ma ria zijn gevoerd. Zij heeft hem gerui- men tijd vóór het drama gezegd: ..Zoo kan het niet doorgaan". Verdachte heeft als antwoord daarop gesproken over verdrinken, al voegde hij er toen ook direct hij. dat hij dit voor zijn ge loof en geweten niet kon doen. Toch wordt de verhouding voortgezet. Inmiddels leerde verdachte een auto besturen. Verdachte zou volgens het meisje nog verder gegaan zijn in zijn gruwelijke voorspeilingen. Hij zou haar gezegd hebben, dat hij op 2 Januari een auto zou huren en dat hij op den terugweg in het water zou rijden. F.en paar da gen daarvoor vertrekt Maria naar fa milie te Blokker, zij is vnor dat fami liebezoek niet uitgenoodigd. Zij blijft daar Oudejaarsavond vieren en laat haar ouders in Bergen alleen. Op 2 Januari te 11 uur hoort zij het afschu welijke bericht door de radio. Zij ging natuurlijk naar familie, meent het O.M.. omdat zi| vreesde zich thuis niet te kunnen beheer- schen. De verklaring die het meisje tegenover getuige K. heeft afgelegd komt in alle stadia overeen met de door haar afgelegde verklaringen. Het komt spr. dan ook voor, dat de verklaringen van Maria betrouwbaar zijn. temeer, daar zij in hoofdzaak over eenkomen met de verklaringen van den pater, die een lang gesprek met verd. heeft gehad. Met honderd procent zekerheid kan dan ook worden aangenomen, dat verd. het voornemen heeft ge had om zijn vrouw te dooden. Het meisje D. heeft zich nooit met kracht tegen de plannen van verd. ver zet. Integendeel heeft zij de verhouding voortgezet. Thans blijkt uit niets, dat zii verd. onnoodig wil bezwaren, iets dat zii zeer gemakkelijk zou kunnen doen. Zij heeft geen enkele reden om onware beschuldigingen tc uiten, zij was im mers geenszins zijn vijandin. In de ver klaring van Maria D. is geen enkele zwakke plek te vinden. Het is natuurlijk de vraag of dit vol doende is voor een veroordeeling en spr. meent deze vraag bevestigend te moeten beantwoorden. Bij dit alles komt nog. dat de manier om zijn gezin kwijt te raken voor hem de ecnige was. Vergif, een schiet- of steekwapen waren uitgesloten. Hier kon en dat is ook gebleken men denken aan een onge luk. Maar er zijn meer bewijzen, die n.l te putten ziin uit de omstandighe den. waaronder het ongeluk is gebeurd. Uitvoerig besprak mr. Reilingh de ge tuigenverklaringen op dit gebied. Ver dachte beweert, dat hit uitweek voor een hondje en toen slipte. Dit heele ver haal komt spr. al zeer onaannemelijk voor. Niemand zal in zulke gevaarlijke omstandigheden voor een klein hondje uitwijken, temeer daar ter plaatse de berm betrekkelijk smal is. Verd. is niet hijzonder nauwkeurig bii de beschrij ving van zijn eigen redding. Sprong hij er uit. toen de auto al in het water was. of eprder? Hii laat dat bii zijn verhaal zooveel mogelijk in het midden. Verd. was hijna niet nat en dat zou zeer ze ker wel het geval zijn geweesl als hij er uitgesprongen was toen de auto al in het water lag. Alles wijst er nu op. dat verdach te opzettelijk te water is gereden. Terugkomende op de relatie tusschen Maria en K. meent spreker, dat M. niet onder invloed van K. heeft gesproken. Verdachte speeldp op 2 Januari, toen hij zijn schoonouders bezocht, nog met zijn kinderen, en dr. Hoeneveld noemt het psychisch onaanvaardbaar, dat verdachte enkele uren later die drie kinderen doodt. Dit komt spr. inder daad zeer vreemd voor. maar men dient niet te vergeten en dal vermeldt het rapport van dr. Hoeneveld ook dat verdachte vlug vergeet en zeer opper vlakkig is. Ik kan het dan ook niet anders zien zegt mr. Reilingh dat verdachte op dien noodlottigen avond opzettelijk te water is gere den om zich in een slag van zijn geheele gezin te ontdoen- Onder doodsche stilte in de zaal requireert spreker vernietiging van het vrijsprekend vonnis en verdachte's veroordeeling wegens poging tot moord èn moord, tot levenslange gevangenisstraf. Verdachte heeft het geheele requisi toir staande aangehoord. Ook bij het uitspreken van den eisch bewaart hij volkomen zijn kalmte. Het Hof gaat, alvorens den verdedi ger het woord te geven, in raadskamer. De verdachte spreekt een oogenblik met zijn verdediger en gaat dan rustig zitten. Het O.M. heeft niet de onmid dellijke gevangenneming gevorderd. Dan is het woord aan den verdediger mr. C. H. de Groot uit Alkmaar, die onder doodsche stilte en onder groote spanning zijn pleidooi aanvangt. Voor mij is het de schoone taak om te trachten het bezwarende, dat het O.M. thans naar voren meende te moe ten brengen, weg te vagen. Want het eenige wat het hof in deze zaak kan doen is het bevestigen van het vrijspre kende vonnis, zon dér de clausule over het-voornemen van verdachte om zijn vrouw te dooden. Stuk voor stuk behandelde de verdediger dan de be wijsmiddelen, door den procureur-gene raal naar voren gebracht. Ik zie in deze getuige Maria D. een vrouw, roept pl. uit. die getracht heeft ongeluk tc brengen over verdachte, zij heeft samengespannen met K., met wien zii steeds overleg heeft gepleegd en zij kende het rapport, dat K. heeft gestuurd naar den officier. Op geraffineerde wijze heeft het meisje Maria D. den verdachte, een een voudige, getrouwde man, verleid. Wan neer men de middelen kent. die zij ge bruikte. rijzen ons de haren te berge. Het is een onmogelijkheid om aan te nemen, dat Maria niets gedaan zou hebben om de kinderen althans te red den, dat zii kalm een moordpartij op grooten schaal door zou laten gaan. te meer daar het kinderen betreft, waar van zij veel hield. Dan bespreekt pl. de gebeurtenissen in het ziekenhuis, waar het meisje D verd. zoogenaamd een stuk zou hebhen laten tcekenen. Ook dat is gehoord de verklaringen van de pleegzuster volkomen gefantaseerd. Mag men dar» aan deze getuige zooveel waarde hech ten als de procureur-generaal heeft ge daan. Mag men daarop een veroordee ling vestigen? ..Neen en nogmaals neen" roept pl. met klem uit. Nog hespreekt mr. de Groot de psyche van verdachte aan de hand van het rapport van dr. Hoeneveld. Deze man is niet iemand, die kalm een moord be raamt en deze dan uitvoert, dat past absoluut niet bii zijn psyche. En dan de plaats waar het ongeluk gebeurde. Er zijn roept pl. uit stukken, waar geen huis in de buurt staat. Daar had hij zijn gezin kunnen vermoorden cn geen levende ziel zou in de huurt zijn geweest om later voor het Hof te getuigen. Dan neemt pl. de verklaringen over het ongeluk zelf onder de loupe. Deze man was een echte Zondagsrijder, een man zonder veel ervaring op het ge bied van automobilisme, maar iemand, die nu eenmaal in het bezit van een rijbewijs is. „ik geef het u te doen, roept pl. uit. om zich na een dergelijk vreeselijk ongeluk precies te herinne ren wat er gebeurd is." De verklaringen van get. K. noemde pl. volkomen onbetrouwbaar. Dit is ter zitting ook wel overtuigend gebleken. Immers hij ontkende, dat hij. een man met elf kinderen, trouwplannen heeft met Maria D. on toch staat uit andere getuigenverklaringen vast. dat dit wel zoo is. Verd.'s houding noemt de procureur- generaal onverschillig. Maar zegt pl. hii is immers niet schuldig, hij kan geen berouw hebben, hii kan er slechts spijt van hebben ooit een verhouding met Maria D. te hebben gehad. Ik ben er dan ook van overtuigd, zegt mr. de Groot, dat deze man absoluut onschuldig is. Verdachte heeft thans met zijn vrouw een ge lukkig leven en ook zij is er van overtuigd, dat haar man onschuldig is. Met klem dringt pl. aan op vrij- WA TETEA WIJ MORGEN VOOR DE KOFFIETAFEL Gebakken kalfslever met spek. Bereiding: Snijd 150 gr. doorregen ontbijtspek in plakjes cn bak ze in de koekepan bruin, snijd de kalfslever in plakken, haal ze door de bloem nadat ze met wat peper en zout zijn ingewre ven en bak ze in het uitgebakken spek vet bruin en gaar. Geef de lever met de plakjes spek en maak de jus met wat kokend water af. VOOR DE MIDDAGTAFEL Moderne spinaziestamppot. Yoghurt met room en beschuit. Bereiding stamppot (voor 4 perso nen). 21/? K.G. aardappelen, 1 K.G. spinazie, Vz liter melk. 'i liter water. 1 Vz ons eenigszins belegen kaas. 100 gram (1 ons) boter, 1 eetlepel zout. De aardappelen schoonboenen, de pit ten verwijderen en in vieren snijden. Aan den kook brengen met water en zout; zachtjes laten doorkoken tot ze gaar zijn. maar niet afgieten; de melk toevoegen en aan don kook laten komen. De aardappelen in de melk fijnstam pen. de gewasschen en fijngehakte spi nazie toevoegen en alles met elkaar door en door heet laten worden. Den stamp pot afmaken door toevoeging van de te voren geraspte kaas. De boter in de koekenpan bruin laten worden, een eetlepel blnem erdoor roeren en als ze lichtbruin is een heel klein scheutje melk en wat water erbij doen. Deze jus bii den stamppot geven. HET MENU VOOR ZONDAG VOOR DE KOFFIETAFEL Hamschoteltje. Bereiding: Hak 100 gr. ham fijn met 4 a 5 gaar gekookte koude aardappe len en 1 eetlepel peterselie. Doe er een fijngehakt hardgekookt ei door. wat olie en azijn naar smaak en een paar eet lepels geraspte oude kaas. Schik de massa netjes on een schotel tie en gar neer met plakjes el en waaiervormig uitgesneden augurkjes. VOOR DE MIDDAGTAFEL Kippensoep. Gebr. jonge haantjes met compóte en aardappelen. Koude kabinetpudding met rumsaus. Bereiding: Wasch 1 ons gemengde krenten en rozijnen, en laat ze in 4 eetl. rum ca. half uurtje heel zachtjes wellen en koken. Maak op de gewone wijze vanillevla van i/2 L. melk, 2 eidooiers en V2 ons basterdsuiker. Week 8 blaadjes gelatine en los ze op in zoo weinig mo gelijk kokend water, doe ze bij de vla, voeg rum, krenten en rozijnen en ten slotte de twee stijfgeklopte eiwitten bij de vla, en doe ze in een omgespoelden puddingvorm, zoodra ze stijf begint tc worden. Rums a-u s: Klop 2 heele eieren met 2 eidooiers en V2 ons basterdsuiker tot een luchtige, schuimige massa. Doe er langzaam, steeds roerende, 1 dL. rum bij, 1 dL. water en het gezeefde sap van 1 citroen, en laat ze op een zacht vuurtje binden. spraak, bevestiging van het vonnis zonder echter de bezwarende clau sule over het bestaan van het plan. In verband met verd.'s werk vraagt pl. het Hof het rijbewijs van verd., dat bij de stukken is, terug te geven. Ten aanzien van het teruggeven van het rijbewijs refereert de procureur-ge neraal zich aan het oordeel van het Hof. Over het verzoek van den verdediger zegt de president, dat het teruggeven van het rijbewijs eigenlijk vooruitloo- pen op de uitspraak is. Na raadkamer wordt het rijbewijs te ruggegeven. ..Maar" zegt de president, ..daar mag betreffende de uitspraak niets uit wor den afgeleid." „Meneer de president, zegt verd., ik wil alleen zeggen, dat ik volkomen on schuldig ben. Door een vreeselijk onge luk verloor ik drie kinderen Het Hof zal 29 Juni arrest wijzen. Voor ons land behouden •s-GRAVELAND, 15 Juni. Het beroemde „poppenhuis" van de fa milie Blaauw is vanmiddag in de veiling ten huize „Gooilust" aange kocht door den Amsterdamschen kunsthandelaar Goudstikker voor den prijs van 8700. De heer Goudstikker heeft het kunstwerk bestemd voor „Nijen- rode", zoodat het voor ons land be houden is gebleven. 3IGGENMERKEN 's-GRAVENHAGE. 15 Juni. In de week van 29 Mei tot 3 Juni 1939 zijn aangebracht 43.793 higgenmerken. te genover 46.406 in de overeenkomstige periode van het vorige jaar. Van 1 Januari tot 3 Juni 1939 zijn in totaal gemerkt 916.928 biggen, en in bet zelfde tijdvak van 1938 915.211. BOTERHEFFING s-GRAVENHAGE. 15 Juni. Het be drag van de heffing en steunuitkeering op boter is, behoudens tusschenüjdsche wijziging, voor de week van 15 tot 22 Juni vastgesteld op 60 cent per kg. (on veranderd). 's-GRAVENHAGE, 15 Juni. De cora- missienoteering voor Nedsrlandsche bo ter is heden vastgesteld op 75 ct. per kg. KINDERHOEKJE 148- Als allen even weg zijn neemt Pum de kans waar om te ontvluchten Doch langs de tulelpoot naar beneden glij den eaat niet. Hii ziet een grooten schotel en klimt er op Tot zijn schrik glijdt hij uit en valtIn de pap Deze is gelukkig niet heet meer. zoodat de gevolgen voor Pam met ernstig ziin. 149. Hii begint hard te schreeuwen, waarop het zoontje van den reus verschijnt. Deze ziet wat er gebeurd is. neemt een lepel en vischt Pam uil de pap. Hii ziet er uit als een levend stukle deeg. Rubber regenkleeding en de daarvoor benoodigde grond stoffen brandden fel ROTTERDAM, 16 Juni. Gistermid dag omstreeks halfzes is brand uitge broken in een atelier voor rubber regen kleeding van de firma Kalkoene en Cohen, gevestigd Tweede Lombardsiraat 10 te Rotterdam. Voorbijgangers zagen op dat tijdstip, hoe vlammen uit de tweede verdieping sloegen, kort nadat cie ateliermeisjes het atelier hadden ver laten. De heer Cohen was in het op de eerste verdieping gevestigde kantoor nog aanwezig. Op aanwijzing van de burgers snelde hij naar boven, maar slaagd er niet in met emmers water het vuur, dat zich snel uitbreidde, te blus- schen. Men riep de hulp van de Rotter- damsclie vrijwillige brandweer in, die niet vier stralen het vuur dadelijk krachtig aanpakte. Weliswaar smaakte men hét genoegen het vuur tot de tweede verdieping te beperken, maar men kon niet verhinderen, dat deze ver dieping totaal uitbrandde. De vlammen vonden gretig voedsel in de aanwezige grondstoffen. Het pand. dat zeer oud is. bestond voor het grootste deel aan de bovenzijde uit een houten constructie. Na drie kwartier hard werken had do brandweer, die onder leiding van hoofd man H. v. d. Burg het vuur bestreed, den brand onder den knie. Met twee stralen heeft men toen de nablussching ter hand genomen, die nog aanzienlijken tijd vergde. Het kantoor en het maga zijn op de eerste verdieping hebben geen brandschade opgeloopen, maar wel vrij aanzienlijke waterschade. Alles is echter verzekerd. OMTREK Het openingswoord van dr. H. Colijn UTRECHT, 15 Juni. Bij de opening van de Willibrord- t en toonstelling heeft dr. H. Colijn zijn openingswoord aangevangen met te zeggen, dat hem aanvankelijk een ge voel van ongerustheid overviel, tocn^ hem de uitnoodiging bereikte deze ex-* positie te openen. De vroeg-middeleeuw- sche en kerkelijke kunst is iets dat bui ten sprekers levensterrein valt. Deze ongerustheid was echter verdwenen, toen spreker was gebleken, dat anderen over de beteekenis van de tentoonstel ling zouden spreken. Hun uiteenzettin gen hebhen ons den stichter van het Christendom in deze landen nader ge bracht. Spr. zou daarom deze tentoon stelling met een gebruikelijke formule kunnen openen, maar hij wilde dat niet doen zonder nog een enkele ge dachte naar voren te hebben gebracht. Wie deze expositie bezoekt, zal met zijn gedachten verwijlen in het verre verle den. Zijn gepeinzen gaan terug naar het eind van de zevende en het begin van de achtste eeuw toen de christe lijke kerk nog ongedeeld was. Daarom hebhen thans de christenen der onder scheidene richtingen ook samengewerkt. Willibrord heeft het zaad gestrooid, waaruit onze gansche volkscultuur is gegroeid. Dat iedere Nederlander den man ecre wiens beginselen den grond slag hebben gelegd, waarop heel ons volksleven rust. Toen dr. Colijn de tentoonstelling voor geopend had verklaard, werd liet Dom- carillon bespeeld. Nog kan vermeld worden, dat voor de plechtigheid een aanvang nam de zware Domklokken werden geluid. SPORT EN SPEL De Amersfoortsche Reddingsbrigade organiseert ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan, op Zaterdag 5 Augus tus in het Sportfondsenbad nationale- en districtswedstrijden. INTERNATIONALE SCHAAK WEDSTRIJD TE OSTENDE AMSTERDAM, 15 Juni. Op Zondag 18 Juni wordt te Ostende in het Casino- kursal een internationale schaakwed strijd gehouden. 40 spelers uit Frankrijk, 40 spelsrs uit België en 40 speler uit Nederland zullen een driehoekskamp spelen. De vertegenwoordiging van Nederland Het bondsbestuur van den Nederlar.d- schen Bridgebond heeft het team, dat Nederland zal vertegenwoordigen op het internationale tournooi, dat van 3 tot 9 Juli a.s. in Pulchri Studio, Lange Voorhout 15, Den Haag, zal worden ge houden, als volgt samengesteld: Voor het open kampioenschap hee- ren: mr. E. C. Goudsmit. mr. F. W. Goudsmit, mr. J. C. R. van Bemmel Suvck. B. Einhorn, mr. S. J. Polak D. Muller Jr. Voor het dames-kampioenschap de dames: mevr. J. van Steenbergen-Schip horst, mevr. K. Cosman-Woronick. mej. A. van Rijn, mevr. F. C. J. E. Dij.~k- meester-van Duivenbode de Vlugt. Als reserve voor het open-kampioon- schap zijn aangewezen de heeren J. II. Schooneboom en L. G. Hoenselaar. WIELRENNEN Na dertiende étappe geen verandering in rang schikking STUTTGART, 15 Juni. Na de der tiende étappe van de Ronde van Duitschland is in de algemeene rang schikking geen verandering gekomen. De uitslag luidt: 1. Thierbach (Duitschland) 7 uur 19 min. 15 sec. 2. Langhoff (Duitschland) 7 uur 20 min. 1 sec. 3. Meyer (Duitsch land). 4. Plappert (Duitschland). 5. Spiessens (België). 6. Een peleton van 20 renners allen zelfden tijd als Lang hoff. Het landenklassement luidt: 1. Zwit serland 278 uur 25 min, 50 sec. 2. België 278 uur 30 min. 19 sec. 3. Frankrijk 278 uur 47 min. 21 sec. 4. Duitschland 279 uur 14 min. 23 sec. 5. Gemengde ploeg 279 uur 30 min. 59 sec. TENNI'.S N.L.T.B. JUBILEUM TOURNOOI TE HILVERSUM De derde dag van het jubileum-tour- nooi van den N.L.T.B. voor het district Utrecht, hetwelk georganiseerd wordt door de Hilversumsche Lawn Tennis Club, bracht nog weinig wedstrijden, al thans minder dan wij verwacht hadden. In het A tournooi heeren-enkelspel werd nog weinig verspeeld. Twee wedstrijden werden gisteren, de weersomstandighe den waren behoorlijk, gespeeld. De uitslagen waren: A. Tournooi. Heeren-enkelspel: B. H. v. Erk sl. Jhr. P. J. v. Swinderen 61. 6—3.; Tessina sl. dr. Bungenberg de Jong 6—2. 60. Dames-enkelspel: mej. A. Bensdorp sl. mevr. C. Vorstman 6—3. 64. B. Tournooi. Heeren-enka'spp]. Ie ronde: H. C. de Looper sl. O. M. S. de Vries 61. 6—1.; dr. M. Brouwer sl. P. J, Versluis 64. 6—2.; H. Meier Mattern sl. L. Leeman 6—1. 6- 1 2e ronde: P. de Ruwe sl. N. Kloots Jr. 62. 6—3.; A. Citroen sl. N. J. v. d. Smitt 6—4. 7—9. 6—1.; H. Meier Mattern sl. A. L. de Wolf 6-2. 6-4. 3e ronde: H. Mendes de Leon sl. de Roov 6—7. 6-3. 6—1.; E. J. Libourel sl. H. Ras 61. 7—o. Dames-enkelspel te ronde. Mej. B. Thomas sl. Mej. C. de Jong 6-=0. 6=-4; Mej. E. Jonkheer sl. Mej. A. Cornelissen 6—3. 6-6. 6-3. 2e ronde. Mej. A. Barendrecht sl. Mevr. Stutterheim 62. 6—4. 3e ronde. Mej. S. Ras sl. Mej. F. Moens 26. 6—1. 6—3. Dames-dubbelspel. Mevr. Liebers en mevr. Lekkerkerker sl. Mej. v. Gogs- waard en mej. Kok 63. 6—3. Mevr. Ridder en mevr. Dieperink sl. mevr. Lie- bert en mevr. Lekkerkerker 6—2. 9—11. 6-2. Chat. de Pez j rode Bot-deao j P.-fi. tf1.20| Grootere activiteit onder de jeugd en dames De afdeeling Utrecht van de Bonds Handbal Commissie .is in een langdu rige vergadering bijeen geweest. Door het bedanken van den heer G. van Riet was er een vacature in de af- deelingscommissie ontstaan. In zijn plaats werd benoemd de heer W. Voor- beytel, waarbij een verschuiving plaats vond. Laatstgenoemde werd namelijk tot afdeelingsleider benoemd en tot leden de heeren H. Punter, L. van Ochten en H. W. G. Munzert. In de elftalcommissie kwam geen ver andering en deze zal het komend sei zoen wederom bestaan uit de heeren W. Voorbeytel, G. Versteeg e.n H. W. G. Munzert. Verscheidene vruchtbare besprekingen werden gevoerd. Zoo zal getracht wor den het/nieuwe seizoen een tweede klas se in het leven te roepen door uitbrei ding van de competitie. In de eerste klasse' zullen de eerste elftallen uitko men en in de tweede de reserve teams. Dit aantal hoopt men te kunnen opvoe ren door aanvulling van adspiranten. Het jeugd handhal zal dan ook in de eerste plaats worden bevorderd. Tevens zal worden getracht het dames handbal meer leven in te blazen. Tot consul voor Amersfoort, werd be noemd de heer Schmidt aldaar. Tenslotte zal. worden overwogen ko mende maanden een of meer handbal- dagen, speciaal voor de jeugd en dames te organiseeren. DAMMEN De wedstrijd om het persoonlijk kampioen schap van den Utr. Prov. Dambond werd met de volgende partijen voortgezet: le KLASSE GROEP B H WildemanA, P. Bey 02 G, J. StappershoefC. V. Berkenbosch 02 A, Morren—W. Aarst 2—0 De stand in deze groep luidt als volgt: C. V, Berkenbosch 6 411 9 1,50 A. P. Bey 6 3—2—1 8 1,33 A. Morren 6 402 8 1,33 W, Aarst 6 2—2—2 G 1,00 A. den Baas 5 21—2 5 1,00 G. J. Stappershoef 5 1—22 4 0,80 J. W. Ising 4 1—1—2 3 0,75 H. Wildeman 6 01—5 1 0,17 3e klasse In de A en B-afdeelingen was de voorronde reeds beëindigd en werden de eindstanden g'.meld. In groep C. restte nog slechts één partij, welke thans gespeeld is en het vol gende resultaat bracht: A SchidonPh, Hilversum 20 Ondanks dezen nederlaag behoort de heer Ph. Hilversum tot de groepskampioenen, die met elkaar de finale zullen spelen, wat uit cie slotstand blijkt: 3e klasse C. Ph. Hilversum 5 3—1—1 7 1.40 F. Louis 5 3—0—2 6 1,20 J van Gent 5 2—2—1 6 1,20 A. 9chidon 5 2—1—2 5 1,00 A de Gooijer 5 1—1—3 3 0,60 F. Vink 5 0—3—2 3 0,60 CONCOURS HIPPIQUE AMSTERDAM AMSTERDAM. 15 Juni. Voor liet damesspringconcours, dat op Zondag 2 Juli a.s. in het Stadion plaats vindt ter gelegenheid van het 4-daagsche inter nationale concours hippique ucift H.K.IL Prinses Juliana wederom een groote zilveren medaille uitgeloofd. In 1938 ontving mej. Gerritsen op Sophia de door II. K. II. uitgeloofde me daille uit handen van Z.K.H. Prins Bernhard. In 1937 wist zij op Present dit concours te winnen, als eenige dce.- neemster, die het parcours foutloos af legde. In 1936 won de Duitsche amazone Frau von Opel met den prachtigen schimmel Nanuk de medaille. KAREL LOTSY ONDERSCHEIDEN AMSTERDAM, 15 Juni. De Fran- sche regeering heeft, den heer K. J. J. Lotsy benoemd tot ridder in het Legioen, van Eer.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6