Succes na 50 jaar strijd tegen de personeele belasting ^cutiAte (BcAkhbw Een Koninklijk petekind gehuwd Welkom jubileumgeschenk bij Horecaf's gouden feest Tentoonstelling te Amsterdam BEWOGENHEID IN SPAKENBURG Speeltuindag N.U.S.O. Raadsagenda Droeve plechtigheid Amersf. Zomeravond competitie Meier wint T.T. race op Man Mej. R. Mechel in de finale lo BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 17 JUNI 1939 (Van onzen eigen verslaggever) NEGEN-EN-VEERTIG jaar geleden kwamen enkele voorman» nen uit het hotel-, café- en res taurantbedrijf bijeen, ten einde te geraken tot de oprichting van een vereeniging, welke strijd zou voe ren tegen de personeele belasting, welke toen reeds een ondrage lijke last voor de bedrijven beteekende- Bijna vijftig jaren heeft Horecaf want dat was de bond, die in de negentiger jaren werd gesticht thans tegen deze belasting gevochten en indien de nieuwe belastingplannen van de Regeering doorgaan, zal de Personeele Be lasting het volgend jaar niet meer op het bedrijf van toepassing zijn. Een welkomer jubileum-geschenk zou men zich niet kunnen voor stellen. Het Hoofdbestuur stelt zich voor ter gelegenheid van het jubileum in October 1940 te Amsterdam een tentoonstelling te organiseeren onder de naam „Horecaf'-tentoonstelling. Deze naam duidt het karakter der tentoonstelling reeds aan. Zij zal n.l. een beeld moeten geven van het hotel-, café- en restaurantbedrijf in al zijn* geledingen. STADSNIEUWS HET ligt in de bedoeling zoo deelde de heer Th. N. van Stigt, de voorzitter van Horecaf ons gisteren mede de tentoon stellingsruimte zelve tot een hotel om te bouwen. Het Hoofdbestuur heeft zich daartoe de medewer king verzekerd van Ir. A. Vogel, die voor de architectuur van het geheel zal zorg dragen. Het pu bliek komt dus als het ware een hotelhal binnen, vanwaar het zich kan begeven naar elke ruimte, welke men in een groot hotel aan treft. Door dit systeem wordt de rommelige indruk, welke men van vele tentoonstellingen mee naar huis neemt, vermeden. De ten toonstelling zal dan ook niet het karakter van een jaarbeurs krij gen. TH N. VAN STIGT Zoo zal, om eens iets te noemen, een heele serie slaapkamers worden inge richt. Daar zal men de nieuwste snuf jes op het gebied van meubilair, ver lichting. sanitair, vloer- en wandbedek- king kunnen vinden. Aan de geluid demping zal grootc aandacht worden besteed. In de gangen heeft men ver schillende signaalsystemen aan tele fooncellen en liften. Wil men een kijkje in de keukens gaan nemen voor het publiek het hart van het hotel dat het zelden te zien krijgt welnu, men zal er de nieuwste keukenmachines aan treffen. Verschillende soorten fornuizen voor gas. electriciteit en andere brand stof zal men in volle werking kunnen zien. De koeltechniek in de modernste vorm wordt natuurlijk ook gedemon streerd. Bars en restauranis zijn natuurlijk eveneens ingericht. In de restaurants zal men opgedekte tafels aantreffen met allerlei soorten glas- en aardewerk, ander tafelgerei en tafelversieringen. Kortom men zal in dit tentoonstellings hotel alles aantreffen wat het meest verwende publiek in een hypermodern hotel zou kunnen eischen.. Het doel van deze tentoonstelling? Na de vele crisisjaren welke ach ter ons liggen en waaruit het be drijf zich met veel moeite tracht op te heffen, moet deze tentoonstel ling een stimulans vormen voor de leden, die zich staande hebben we ten te houden om hen een prikkel te geven tot verbetering van hun bedrijf op zoo rationeel mogelijke wijze. Want het is een eigenaardige maar mooie eigenschap van den ho telhouder om zoo gauw hij wat geld in het laadje krijgt, dit direct te besteden om zijn bedrijf te verbe teren en te verfraaien. Een hotel houder bouwt zijn heele leven aan zijp bedrijf! Ook zal deze gelegenheid worden aangegrepen om het publiek te toonen dat het Nederlandsche hotelbedrijf met zijn tijd meegaat en voor de collega's van geen enkel land behoeft onder te doen. Tenslolte zal men nogmaals dui delijk doen uitkomen, welke belangrijke plaats het hotel- restaurant en cafébe drijf in het economische bestel van ons land inneemt. Reeds geruimen tijd geleden Is een commissie ingesteld om deze tentoon stelling voor te bereiden onder voor zitterschap van. den bondsvoorzitter, Th. N. van Stigt. Voorts wordt elk der onderdeelen door een sub-commissie verzorgd. Het penningmeesterschap wordt waargenomen door den heer R. Belïnfante, directeur van het Amstel- hotel. Secretaris is de heer B. T. W. Parson, directeur van Kempinsky te Amsterdam. Opgaande lijn WAT de perspectieven betreft, toon de de heer van Stigt zich opti mistisch. Het bedrijf beweegt zich in opgaande lijn en is bezig, zich op te richten uit de jaren van crisis Met, dankbaarheid maakte de heer van Stigt gewag van het werk van het comité van actie, onder voorzitterschap van Dr. F. E. Posthuma. De Regeering toont thans belangstel ling. Zoo namen in 1037 de plannen tot het bijhouden van een vreemdelingen- statistiek vastere vormen aan, één der punten op het verlanglijstje van het comité en van Horecaf.. Tn den aanvang van 1038 trad de statistiek in werking. Sindsdien kon de polsslag van het vreemdelingenverkeer worden gecontro leerd. Het stemt tot groote voldoening dat ook een ander punt van het pro- eramma van wenschen van Horecaf binnenkort zal worden ingewilligd n.l de wettelijke bescherming van den naam „Hotel", welke maatregel men vrijwel in alle landen van Europa aantreft. Het valt blijkbaar maar al te makkelijk om een soort hotel-, restaurant-, of cafébe drijf of bovenal een pension te begin nen als men beslag op een pand hoeft weten te loggen en zich heeft kunnen verzekeren van het al- of niet vrijwil lige credict dor leveranciers. Met econo misch niet te verantwoorden prijzen tracht men het publiek van de goed geleide bona-fide bedrijven weg te trek ken. Als dan tenslotte aan den lijve wordt ondervonden dat hotel-, restau rant-, café- of pensionhouden ook een vak is dat moeilijk valt te leeren en dat men niet ongestraft met verlies kan verkoopen. dan komt meestal de krach, waarvan de leveranciers en de van ouds bestaande zaken de dupe worden. Wettelijke beperking van nieuwe vestigingen is dringend geboden. Ook op dit punt kunnen wettelijke voorzieningen worden verwacht. De Drankwet wordt op het oogenblik ernstig onder de loupe genomen door een Regeeringscommissie waarin de groot- en kleinhandel is vertegenwoor digd ter voorbereiding van een nieuwe of sterk gewijzigde Drankwet. Het ver- gunnings- en verlof-stelsel behoeft drin gend verruiming. Talrijke belemmerin gen, welke de Drankwet aan de nor male groei van het bedrijf in den weg legt, zullen moeten worden opgeruimd. De vergunningsrechten zullen moeten sneuvelen, aldus de heer van Stigt. Is het niet onredelijk om een bedrijf, dat zwaar veraccljnsde dranken verkoopt en als het ware tolgaarder is voor den fiscus, bovendion nog hoogc vergun ningsrechten te laten betalen om den fiscus dien dienst te kunnen bewijzen? Door het heffen van vergunningsrech ten wordt helaas de indruk «ewekt dat de uitoefening van dat recht een gunst van den Staat bcteekent hoewel het in stituut der vergunningen juist ten doel had den drankhandel in het algemeen belang aan banden te leggen. Slijters en kleinhandel zullen sterken drank moe ten kunnen verkoopen zonder voor de desbetreffende vergunning een jaar- lijksch cijns te betalen. De Horecaf-vakschool te Schevcnin- gen heeft in April j.l. haar tiendon cur sus met groot succes beëindigd. Er wer den 39 leerlingen afgeleverd, die allen werk in het bedrijf of op de scheep vaartlijnen vonden. Als proef werden op dezen cursus voor het eerst twee meisjes toege- Burgemeester fungeerde als ambtenaar van den Burger lijken stand T 7 ET typische plaatsje Spakenburg Cl aan den rand der Zuiderzee met zijn lage huiskens en geuren van visch, was gisteravond een en al bewogen heid. Er was spanning en nieuwsgie righeid: het visschersmeisje Willemien- tje, petekind van H. M. de Koningin, ging namelijk den grootsten stap van haar leven wagen Om zeven uur zou de burgerlijke hu welijksvoltrekking ten gemeentehuize plaats hebben en dan zouden weinige minuten later Dirk Korlaar en Wilhel- mina Aartje Vedder man en vrouw zijn. En dus groeide om het ijzeren hek van het trotsche gemeentehuis, dat als een stoere wachter tusschen de roman tische en oude huisjes oprijst, een ware muur van menschen. Het waren in hun vriendelijke kleedij gestoken Spaken burgers op wit-geschuurde klompen, die onder het wakend oog van de plaatselijke politie voor een bont beeld zorg droegen. Tegen zevenen kwamen de glanzen de auto's voor en stapte het jonge paar uit. Hij met een breede, gelukkige lach, een bloem in het knoopsgat en de nieuwe hoed in de hand zij met een stralend jong gezichtje, in het donker gekleed en een wit kapje op. Een eenvoudig echtpaar, echte kinde ren van Spakenburg... In de raadszaal wacht reeds de bur gemeester van Bunschoten, de heer D. van den Berg, die als ambtenaar van den Burgerlijken Stand optreedt. Een bataljon persfotografen neemt het bruidspaar dadelijk onder vuur en dan zegt Willemientje met een wat veront schuldigend lachje: „Wij zijn maar ge wone menschen Maar dan vergeet zij toch even bij die opmerking, dat zij het pete-kind van H.M. de Koningin is. Dat zij geboren werd in een hangen nacht van 13 op 14 Januari 1919, toen het water van de Zui derzee Spakenburg overstroomde. Op een zolder zag zij het levenslicht, terwijl een ramp dreigde. Toevallig kwam de geschiedenis H.M. de Koningin ter oore en Zij, nam het meisje aan als Haar pete kind. Nu is zij 23 jaar geworden en opge groeid tot een Spakenburgsche schoonc, die een mannelijk hart zoo in vlam heeft weten te zetten, dat deze haar hand vroeg. En dus staan zij nu voor den ambtenaar van den Burgerlijken Stand, die hen vraagt, of zij zich ernstig voor nemen lief en leed met elkaar te deelen. Als getuigen zitten in de voorste ban ken W. Korlaar en II. de Graaf, respec tievelijk broer van den bruidegom en zwager van de bruid. Beide zijn zij vischventer van beroep en dragen hun katoenen blouse, waarop zij een fleurig bloemetje gestoken hebben. Met span ning kijken allen naar den burgemees ter, die met rustige stem spreekt. Dan worden de handteekeningSn ge zet en doopt, de heer Van den Berg be dachtzaam den penhouder in. Korlaar doet het vlot. wat robust maar het bruidje aarzelt en vraagt zacht: „Waar moet ik mijn naam zetten De burgemeester glimlacht en dan schrijft zij langzaam: W. A. Vedder. Hierna zijn do vador van de bruide gom en de moeder van de bruid aan de beurt. De laatste zoekt naar haar bril en vraagt: „Is er nóg wel ruimte...?" Maar ook dit. bezwaar wordt overwon nen en onder de toejuichingen van Spa ken burg's ingezetenen gaat het naar de Xnorde>rkerk. waar het huwelijk kerke lijk bevestigd zal worden. Even voor het begin stopt daar een glanzende hofauto. Daaruit stapt me vrouw A. L. Schoch, de directrice voor particuliere zaken van H.M. do Konin gin. Zij wordt vereezeld door haar zus ter, mevr. M. L. W. Schoch en mevr. Grenfcll. Zij, begroeten het echtpaar spontaan; namens de Koningin feliciteert mevr. Schoch hen hartelijk. Op de eerste bank, in den vorm van een halven cirkel om den kansel liggend, nemen de Koninklijke afgevaardigden naast het bruidspaar nlaats om getuige te ziin van de huwelijksinzegening door Ds. M. Post. En terwijl hot orgel ziin tónen laat bruiachen, kijkt het bruidje haar echt genoot nog eens schichtig van terzijde laten. Deze proef mag als uitne mend geslaagd worden beschouwd. Daar ook aan goed geschoold vrou welijk personeel dringend behoefte bestaat zal Horecaf binnenkort het initiatief nomen om te trachten meisjes van middelbare opleiding voor betere functies in het hotelbe drijf te intcrcsseeren. Minder te spreken was de heer van Stigt over de toepassing van het Rust- tljdenbesluit voor personeel boven 18 jaar en van het Werktijdenbesluit voor jeugdig personeel beneden 18 jaar. De verplichte onafgebroken dagclijksche rusttijd van 10 uren per etmaal voor de eerste categorie kan tot ernstige ontwrichting in het bedrijf leiden in dien de bepalingon niet met, de noodige soepelheid worden toegepast. I-Ict ver bod van arbeid voor jeugdige personen beneden 18 jaar, die na 8 uur 's avonds en op den Zondag geen arbeid mogen verrichten is er de oorzaak van dat bin nenkort het gebrek aan jeugdig perso neel, voornamelijk koks en kellners, nog veel grooter gaat worden dan het al reeds is, aan en knikt hij haar bemoedigend toe. Ds. Post kiest tot tekstwoord ps. '27 1 en als hij een heldere predikatie houdt, waarbij hij uitgaat van het jeugd-idea- lisme, neemt Dirk stil en voorzichtig Willemijntjes hand Het is haar aan te zien, dat zij wel wat moe is van de emotie van dezen dag. Gedurig kwamen er maar men schen feltciteeren en menschen met foto toestellen en notitie-blokjes slopen maar om het lage huisje met het bemoste dak heen. Zij waren eenvoudig niet weg te slaan. Zelfs tegen half zeven, toen de spanning zoo'n beetje begon te culmi- neeren en de gasten het laatste glaasje genoten hadden, kwam „de krant" nog om de deur kijken. Maar toen was er in het geheel geen tijd meer: alle familie leden moesten eraan te pas komen om het costuum van de bruid te schikken en te plooien. En wanneer het op klee ding en dan nog wel op bruidskleeding aankomt, geraakt een vrouwelijk ge moed in beweging. Maar toch kwam men keurig op tijd bij het gemeentehuis aan. ging van het raadsbesluit van 10 Juni 1938 betreffende verhuring van een ge bouw aan de vereeniging „Vrijzinnig Chr. Jeugdgemeenschap". .16. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het raadsbesluit van 28 Maart 1939 betreffende verpachting van grond aan de wed. H. Kok. 17. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het raadsbesluit van 7 Maart 1939 betreffende verpachting van grond aan H. Hoksbergen. 18. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van het raadsbesluit van 30 No vember 1937 betreffende verhuring van grond aan de Kleine Koppel. 19. Voorstel van B. en W. tot wpzi- ging van het raadsbelusit d.d. 28 Maart 1939 betreffende verhuring van grond nabij Rubenstraat aan W. Kreikamp. 20. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de gomeente-begrooting dienst 1938 en 1939. 21. Ontheffingen en reclames school geld dienst 193S-1939. 22. Ontheffingen straat- en rioolbelas ting dienst 1938 en 1939. 23. Reclame baatbelasting dienst 1939. 24. Reclames hondenbelasting dienst 1938. In optocht trokken de kinderen naar het A.B. v. L.O. terrein Rubensstraat OP initiatief van den heer U. J. Klaren werd in 1900 in Neder land de eerste speeltuinvereeniging opgericht. De vele speeltuinvereeni- gingen, welke daarna het levens licht zagen, hebben dit feit nooit on gemerkt voorbij laten gaan. Ook he den herdenkt men overal in den lande deze daad van den heer Kla ren. De Federatie der Speeltuinvereenigin- gen te dezer stede heeft door samenwer king het werk van den heer klaren eveneens willen eeren. Men heeft een programma samengesteld, dat niet al leen beoogt de herdenking van het ont staan der speeltuinen, maar ook een propaganda inhoudt voor het speeltuin werk. Uit de verschillende kwartieren, waar de vereenigingen gevestigd zijn, vertrokken hedenmiddag de kinderen, waarvan sommigen vlaggen meevoer den, naar hot centraal startpunt, dat gelegen was aan Plantsoon West. Hier werd het jonge volkje, bedrijvig als steeds, tot een ordelijke stoet geformeerd om in optocht naar het A.B.v.L.O.-ter- rein aan de Rubensstraat te trekken. Voorop ging de Postfanfare die vroolijke marschmuziek blies, terwijl het Pijper corps Prins Bernhard eveneens mede werking verleende. Door de Utrechtschcstraat, Varkens- markt, waar de belangstelling groot was, trok men door de Arnh.str. Arnhcmsche weg via de Alb. Cuijpstraat naar de Ver- meerstraat, en vervolgens de Rubens straat in te marchecrcn naar het ter rein. In de optocht werd op zinnebeel dige wijze het spelen der kinderen in een speeltuin weergegeven. Op het ter rein vonden verschillende demonstraties plaats. Voor dat met het zingen en ver schillende baldemonstraties een aan vang werd gemaakt, sprak de voorzit ter van de Federatie, de heer T. W. de Vries, oen kort openingswoord, waarna de voorzitter van de N.U.S.O. de heer de Bois een propagandarede hield. In ons ochtendblad van Maandag ko men wij hier nog nader op terug. De agenda voor de openbare verga dering van den Raad der gemeente Amersfoort op Vrijdag 30 Juni, des avonds om 7 uur, luidt: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingcn. 2. Benoeming van een gemeente-ge neesheer. 3. Voorstel van B. en W. tot het vcr- lcenen van ziekteverlof aan twee leera- resson aan het Gymnasium. 4. Voorstel van cruatoren van het Gymnasium om mej. N. A. de Geus en Mcj. J. G. Lecker te benoemen tot tijde lijk lecrarcs aan die onderwijsinrich ting. 5. Voorstel van B. en W. om aan mevr. J. de JongKok overeenkomstig haar verzoek eervol ontslag te verleenen als lid van do commissie van toezicht op het lager onderwijs. 0. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling der vergoeding voor vakonderwij zers ex art. lölbis der L.O. wet 1920 over 1938. 7. Voorstel van B. en W. tot goedkeu ring van de rekeningen ovor 1937 en 1938 van het Burger Weeshuis. 8. Voorstel van B. en W. om onthef fing te verleenen van de verordening betreffende het verleenen van drank- vergunningen enz. ten aanzien van per ceel Krankclcdenstraat 5. 9. Voorstel van B. en W. om hun col lege te machtigen met de P.U.E.M. een overeenkomst aan te gaan betreffende garantie voor netuitbreidingen. 10. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de lijst van minimum-huren van gemeentewoningen. 11. Voorstel van B. en W. tot over neming van strooken grond aan den Bisschopsweg. 12. Voorstel van B. en W. tot over neming van een gedeelte van den Hoog- landschcn weg van de gemeente Hoog land 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan P. K. van Eijkelenburg van een perceel bouwterrein aan de Mr. Th. 'Heemskerklaan, groot pl.m. 1180 M2 voor 5700.—. 14. Voorstel van B. en W. tot verkoop aan P. K. van Eykelenburg van een perceel bouwterrein aan de Bankastraat groot pl.m. 928 m2 voor 6400. 15. .Voorstel van B. en W. tot wijzi Twee slachtoffers van het auto ongeluk bij hotel Kamplust ter aarde besteld In den nacht van Dinsdag op Woensdag is een auto nabij hotel Kamplust tegen de langs den weg staande boomen gebotst met als tragisch gevolg, dat van de vijf in zittenden vier personen werden ge dood en één ernstig gewond. Twee der slachtoffers werden heden op de begraafplaats „Rusthof" ter aar de besteld. In de morgenuren werd onder zeer groote belangstelling het stoffelijk overschot van den heer A. Beekman ten grave gedragen. Toen de lijkbaar, welke bedekt was met een 5-tal bloemstukken, de aula werd binnengedragen, speelde de orga nist psalm 103 „Gelijk het graf is ons kortstondig leven". In de aula werd door een zwager van den overledene, den heer A. Rijn, een kort gebed uitgesproken, waarin hij den steun van God vroeg voor de nabestaan den. Bij het verlaten der aula speelde de organist het Largo van Handel. Aan de groeve werd het woord gevoerd door den heer A. Rijn, die de aanwezigen namens zijn zuster bedankte voor de belangstel ling. Omstreeks een uur 15 had de begra fenis plaats van mevr. J. A. V. Kruit wagen. In de aula waren o.m. aanwezig ritm. P. C. L. Blom, deputatie van de ruitersportver. Prins Willem III en „Beaxtrix". Ds. Dönszelmann las enkele verzen voor uit ps. 42 en Lucas 15. Wij staan, zoo zeide hij, in diepe ver slagenheid rond deze baar. Wat zullen wij zeggen, als men zoo plotseling voor den dood wordt gezet. Men schiet dan woorden tekort. Alleen kunnen wij zeg gen, dat de nabestaanden een beste vrouw en moeder bobben gehad. Er is veel geschreven over dit onge luk, waardoor er geen verschil meer is tusschen belangstelling en nieuwsgie righeid. Daarom haalde spr. het woord uit de Geschrift aan: Wees stil en weet, dat ik God ben. Dit is een boodschap voor ons zonda ren. Wij willen de overledene uit de handen nemen van de menschen en haar leggen in de handen van God. Tot de nabestaanden richtte hij een troostwoord met de woorden: „Laat de biddende Heiland uw troost zijn." Hierna bad hij het Onze Vader. De baar, die onder bloemen bedolven ging, werd onder het. spelen van Gez. 39 naar de groeve gedragen. Bij het binnenkomen der aula speel de de organist Ps. 42. Aan de groeve bedankte een familielid. SPORT EN SPEL De derde week van de Amersfoortsche Zomeravond Competitie heeft reeds „ge draaid" en de wedstrijden hebben de vol gende resultaten opgeleverd. Eerste klasse: C.Z.v.W.De Posthoorn 111 Huygcn WesselEysink 13 Tweede klasse: RodaH.A.PA.M. 4—3 Meursing—H.B.B.H. 5—1 In plaats van de handelsreizigers, die zich teruggetrokken hebben is thans de sportver. Roda in de competitie opgeno men. Roda maakte hierin een goede en tree. door reeds direct de eerste twee wedstrijden te winnen. Per 9 Juni is de stand van de compe titie als volgt: Eerste klasse: Eysink 1 1 0 0 2 5—3 Presto 2 10 12 9—8 H. W. 2 10 12 4—1 C.Z. v. W. 2 10 12 12—7 De Posthoorn 1 0 0 1 0 2—3 Tweede klasse: Meursing 2 2 0 0 4 23—2 Roda 1 1 0 0 2 10-4 Hapam 10 10 1 5—1 H.B.B.H. 2 0 111 5-17 Wolos 2 0 0 2 0 6—21 Het programma voor de komende week luidt: Eerste klasse: 20 Juni: EysinkHuygen en Wessel. 21 Juni: PrestoPosthoorn. Tweede klasse: 22 Juni: RodaWolos 23 Juni: Hapam—Meursing De Duitscher maakt met een gemiddelde van 143.723 K.M. een nieuw circuitrecord DOUGLAS, 17 Juni. Gisteren is op het eiland Man de race voor motoren tot 500 ccm verreden, welke voor de eerste maal sinds 1907 door een niet-Engel- schen renner is gewonnen. De Duitscher Meier legde op B.M.W. het parcours, ter lengte van 420 K.M., af in een tijd van 2 uur 57 min. 19 sec., voor West (F.nge- land). Op B.M.W., die er 2 min. 20 sec. langer over deed. Meier maakte een ge middelde uursnelheid van 143.723 K.M., hetgeen een nieuw circuitrccord betee- kende. Het oude record stond op naam van den Engelschman Daniel met 2 uur 57 min. 50,6 sec. Van de 47 renners, die voor deze raco startten, kwamen slechts 17 renners door de finish. De Engelschman Reid op B.M.W. viel in de tweede ronde, waarbij hij zijn arm brak. Meier reed van den aanvang af in een zeer hoog tempo. In de eerste ronde had hif reeds 52 sec. voor sprong genomen op Stanley Woods, die de leiding had van een groote groep ren ners. In de tweede ronde maakte de Duitscher de snelste ronde van den dag, n.l. in een tijd van 24 min 57 sec. hij be naderde hiermee het bestaande rondere cord op 5 sec. West (Engeland) op B. M.W. veroverde in de vierde ronde de tweede plaats, waarna de volgorde der zes eerste renners als volgt was: Meier, West, Frith, Woods, White en Archer. Meier werd iets ingeloopen doordat hij tweemaal tanken moest, doch met ruim 2 min. voorsprong bereikte hii als eerste de eindstreep. In de volgorde kwam geen verandering meer. Race voor motoren tot 500 ccm: 1. Meier (Duitschland) op B.M.W. 2 uur 57 min. 19 sec. gom. uursnelheid 143,723 K.M. (Nieuw record)2. West (Engeland) op B.M.W. 2 uur 59 min. 39 sec. gem. uursnelheid 141,85 K.M.; 3. Frith (Engeland) op Norton 3 uur 11 sec.; 4. Stanley Woods (Ierland) op Volocette 3 uur 17 sec.; 5. White (Enge land) op Norton 3 uur 4 min. 27 sec.; 6. Archer (Engeland) op Velocetto 3 uur 7 min. 58 sec.; 7. Mellors (Engeland) op Velocette 3 uur 9 min. 12 sec.: 8. Wood (Engeland) op Norton 3 uur 12 min. 16 sec.; 9. Cann (Engeland) op Guzzi 3 uur 13 min. 22 sec.; 10 Gal way (Zuid Afrika) op Norton 3 uur 15 min. 8 sec. ♦vfe ort OOT^ voor zich zJet moet x t r voorzichtig zijn, want hij nadert *n voor- rangsweg (óólc het verkeer van Rnks laten vóórgaan l) TENNIS Het N.L.T B. lustrum tournooi te Hilversum De uilslagen waren: A-Tournooi. 2e ronde: E. Hoeke sl. Mr. Perrin 6—2, 6—1; J. S. Rinkel sl. G. Cochius 60. 61; Mr. G. W. v. Stapele sl. Mr. F. C. Vorst man 6—1, 6—1. 3e ronde: H. H. v. Erk sl. P. de Ruwe 62, 6—3; I. S. Rinkel sl. Tessina 6—3, 6—1; G. A. Hartwig sl. H. C. Koppcjan 36, 6—3, 0—1; Mr. G. W. v. Stapele sl. K. Kaufels 6—1, 6—1. Dames-enkelspel. 2e ronde: Mej. R. Mechel sl. Mej. A. Bensdorp G3, 61; mevr. K. Smith—Ilomans sb mej. N. Brouwer 7—5, 64; mej. M, Bensdorp sl. mej. I. Jolles 6—4, 6—1; mej, B. Thomas sl. mej. A. Knottenbelt 6—1. 36, 6—2. Halve eindstrijd: Mej. R. Mechel sl. Mevr. K. Smith- Homans 02, 60. Ileeren-dubbelspel. 2e ronde: E. Hoeke en Stillema sl. J. L. Str&teï en G. Slaghek 61, 62. Gemengd-dubbelspel. 1 ronde: Mej. Brouwer en Tessina sl. mej. A. Bensdorp en W. Bensdorp 64, 6—3j mej. M. Bensdorp en H. J. v. Putten sl, Mrs. M. G. Perrin en M. R. Perrin 6^-2, 6—2; mej. I. Sierks en W. Wisselink sl. Mevr. Vorstman en Mr. Vorstman 6k 8-6. B-Tournöoi. Hccren-enkelspel. 3e ronde: P. de Ruwe sl. W. L. M. Bensdorfl 64, 6—3; J. L. Striiter sl. Jhr. v. Swinl deren 63. 3—6, 64; Dr. M. Brouwqj sl. H. Meier Mattern 60, 63; J, Moens sl. H. Berns 6—3. 6i. Dames-enkelspel. 2o ronde: Mej. B. Thomas sl. Mej. A. B. Heieq mans 6—2, 60; mej. A. Bensdorp sij mej. J. L. Vijverberg 64, 6—3. 3e ronde: Mevr. C. Vorstman sl. Mevr. Klauta Deenik 61, 6—4. Heercn-dubbelspel. Ie rondo: J. L. Str&ter en G. Slaghek sl. Jhr. Swinderen en de Lanoy Meier 63. 63, Ir. O. J. Knol en D. J. Boswijk sl. A. R O. v. Lierop en H. Berns 6—3, 4—6, 6—L Mr. J. C. Vorstman en H. W. Bungen- berg de Jong sl. J. Deckman en B. C, W. Koors 6—1. 6—0. Gemengd-dubbelspel B. Ie ronde: Mej. B. Thomas en Nieman sl. Mevn Ridder en J. Nikkesscn 62. 61: Mej. E. Müller en v. Rooyen sl. Mej. Jonck- herr en K. Kaufels 64. 62; Mevr. Landró en J. P. Klautz sl. Mej. Hibbeld en E. Libourel 6—3, 6—1; Mej. J. M. Fokker en O. doe Vries sl. mej. Corne- lissen en F. Baukema 3—6, 6—4, 6—1. 2o ronde: Mevr. Vorstman en Mr. Vorstman sl Mevr. Versluis en P. J. Versluis 6^-L 6—2. Mcj. A. Barendrecht on II. W. G. Ras sl. mej. D'uriok v. Heel en W. Tim len 6—1, 60. Mevr. Landré en J. R Klautz sl. mej. Caubrlcn en Koenderinlj 63, 64. Mej. Moens en J. Moens sl Mej. J, M. Fokker en O. de Vries 7—5 6—1. Se ronde; Mrs. Perrin en Mr. Perrin sl. Mej. 9 Ras en de Wolf 6—1, 6—3.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3