.STADSNIEUWS] Verkiezingsvergadering der R.K.S.P. Sluwe praatjes leverden oplichters ruim f 25.000 op r De heeren J. v. d. Linden en L. Waterloo voerden het woord Critiek op de S.D.A.P. De uitslagen van de verkiezingen v.j Begrafenis van kap. H. A. A. Sitsen Herwonnen Levens kracht KAMPEERDERS Vermogende oude dame het slachtoffer van een geraffineerde bende Steeds kwamen „vrienden" in moeilijkheden Nieuwe telefoon aansluitingen Vergadering van „Kinabu" Christian Science 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 20 JUNI 1939 Gisteravond hield de propa- gandaclub van de R.K. Staats partij in St. Aechten een verkie zingsvergadering onder leiding van den heer H. n. de Haan, die de sprekers inleidde met de navolgen de openingsrede: Onze verkiezings actie is deze keer van zeer groote beteekenis, n.l. de bestendiging van een rechtsche raadsmeerderheid; ja, de mogelijkheid bestaat zelfs om 8 zetels in den Raad te bezetten. Een rechtsche raadsmeerderheid en een rechts overwicht in het college van B. en W. zijn yan zoo'n belang omdat principes ook bij het besturen van een gemeente een groote rol spelen. Zoo zijn volkshuisvesting en kinder toeslag vraagstukken, bepaaldelijk voor ons Christelijk volksdeel, omdat men in de kringen van de S.D.A.P. de proble men rondom „Gezinnen met kinderen" meent te kunnen en te moeten oplossen uitsluitend in ,de richting van een bui tennatuurlijke kinderbeperking, door een fel propageeren van het Neo-Mal- thusianisme. Zij vertreden het in de grondwet ver ankerde recht op belasting naar draag kracht. doordat ook hun plaatselijke fractie op voorzegde principieele over wegingen niet wenscht deze categorie van maatschappelijk zwakkeren ter zijde te staan, door in den vorm van een kinderbijslag terug te betalen, wat de groote gezinnen teveel bijdragen aan directe belastingen. Voorts hebben wij er ons rekenschap van te geven, dat de rechtsche partijen de hoeksteenep zijn van ons huidig wet tig gezag. Wij hebben er ons rekenschap van te geven, dat het economisch leven niet mag worden beheerscht door de Soc. Dent., omdat deze, krachtens hun begin sel, telkens nieuwe stukken van het be drijfsleven trachten toe - te voegen aan het Gverhéidsbèheer; Ook Amersfoort' ondervindt •wat' dë soc. dem. grondpolitiek beteekent. Spreker lichtte dit toe met voor beelden. Wij hebben ons verder rekenschap te geven, vervolgde spreker, dat onze gees telijke vrijheid wordt belaagd indien de S.D.A.P. vrijelijk haar gezag kan doen gelden. De Soc. Dem. hebben, parend aan een verbijsterend gemis aan bescheidenheid en een totaal gemis aan wederzijdsch waardeeren, de., gewoonte, voor zich alle eer op te eischen voor het goede wat de laatste jaren is tof stand gekomen. En zij vergeten, dat al dat goede tot stand kwam ónder een rechtsche raads meerderheid,,. een rechtsch bewind. Angstvallig zwijgen zij evenwel juist over dat, waar bepaaldelijk de Soc. Dem. de leiding in hebben gehad, dat is do grondpolitiek. De maatregelen die zij hebben weten doorgevoerd te krij gen. zijn funest gebleken voor de ge meente. hun ^rgumenlen, daartoe ge bezigd. zijn door de feiten achterhaald als drogredenen. De onder die maat regelen uitgebrachte taxatie van de ge.- meontelijke bouwterreinen, hebben de gemeentelijke gemeenschap geplaatst voor een tekort van 8 X 100.000—, hebben ons' dit jaar reeds gebracht ver- hnoging der personeele belasting en brengen ons bet volgend jaar verhoo ging van de inkomstenbelasting. Dit laatste beteekent. dat geen kinderaftrek voor dë gemeentefondsbelasting wordt toegestaan, indien een kind f 7.per week verdient, gehuwden zonder kindo ren. niet samenwonend met anderen, belastingplichtig zijn bij een inkomen van f 10,60 per week. Daarom, aldus spreker, weest paraat en weesf bewust van Uw politieke ver antwoordelijkheid. De heer J. v. d. Linden aan het woord De heer J. v. d. Linden begon met. de verklaring, dat het opemngsmlovd van den heer de-Haan natuurlijk voor reke ning is van dezen spreker en dat hij het niet in alles eens met hem is. Spr. her dacht vervolgens wijlen wethouder Thièri, die voor 4 jaren op eenzelfde bijeenkomst nog in ons midden was. Daarna begon spr. aan zijn inleiding ever „Onze verantwoordelijkheid in de praktische politiek". Onder praktische Colitiek verstaat hij dat men rekening oudenöe met de financieele mogelijk heden, tracht te bereiken wat een pro gram voorschrijft of wcnschelijk acht. Benijdenswaardig is de positie van een raadslid niet als men de werkelijkheid nagaat. Na een periode van betrekke lijke welvaart begon in 1931 de groote crisis. Geleidelijk kwamen de gemeen ten in de knel met de financiën. De inkomsten liepen steeds terug, de uit gaven Vorderden voor wcrkloosheidbe- "st rij ding, crisissteun en kosten Maat schappelijk Hulpbetoon steeds grooter bedragen. Het Rijk paste drastische be zuinigingen toq. De tijd van bouwen was achter den rug en men moest trachten zooveel mogelijk togen te hou den. De laatste groote strop voor onze gemeente was wel het uitgebrachte taxatierapport over het. grondbedrijf. Dit was bijna de genadeslag voor onze financieele zelfstandigheid. De begroo ting 1939 moest tusschentijds worden herzien en "een tekort worden gedekt van 100.000.—. Bij de opcenten perso neele belasting moest 20% bijkomen. Gaan Ced. Staten met deze wijziging accoord dan is voor '39 de derde klasse fondsbelasting afgeweerd. Spr. merkt op dat de Christelijke be ginselen niet voldoende tot uiting ko men in de tot heden gevolgde gemeente- jolitiek. De speciale grieven tegen het luid'ige beleid van B. en W. zijn: de kwestie Kindertoelage voor het gc- meentepersoncel, speciale tarieven voor groote gezinnen voor gas en water, ook voor gezinnen met lagere inkomens, gemengde zonn-'baden, kampeergele genheid. 't tekort of de achterstand van de Katholieken speciaal bij de politie bij diverse gemeentebetrekkingen, het gebrek van het gebed in den Raad. een verbod tot het voorhanden hebben, ten verkoop aanbieden of propageeren van middelen ter voorkoming van zwangerschap. Niettegenstaande de financieele moei lijkheden kon spr. wijzen op diverse sociale maatregelen die het gemeente bestuur heeft ingevoerd. Genoemd wer den diverse groote werkverschaffings objecten, niet het werk van één fractie, doch van den geheelen Raad. De bedrijven in den breede bespre kende werd gewezen op den concurren tiestrijd tusschcn twee overheidsbedrij ven die tot taak hebben de gemeen schap te dienen, n.l. Gas- en Electri- citeit. Wat het grondbedrijf betreft ook al heeft de Kath. fractie bezwaren, toch zal ze medewerken om een sociale grond politiek der gemeente te bevorderen. De heer L. Waterloo spreekt Niettegenstaande het zoete gefluit van den vogelaar in den vorm van veie pamfletten zullen de Katholieken, aldus spr., het principe voorop stellen en daarna stemmen. Spr. wees op de actie s juist tegen de R.K.S.P.. terwijl men na de verkiezingen de vrijages te aan schouwen krijgt om samenwerking. Zonder de R.K.S.P. bereikt niemand wat. Spr. wees op het anti-papisme, waarin de N.S.B. voorgaat en waarin de liberalen volgen, die spreken over Roomsche dwingelandij. De verhouding in ambtelijke functies ontstellend, getuige een statistiek samengesteld door A.R.K.A., orgaan-vair- de Kath. Ambtenaren. In Amersfoort is het niet anders, aldus spr., doch hij wilde hulde bren gen aan wethouder Spiekermann die in alle bescheidenheid in deze op de bres heeft gestaan. De liberale heer Bakker heeft een rapport, voorgelezen over de Stadsautobusdienst, hetwelk bedoeld was als verkiezingsleuze. Spr. is verheugd over de bloei van den Stadsautobusdienst, deze bloei is echter niet. te danken aan den heer Bakker, doch aan de ordening in het taxibedrijf. Spr bracht naar voren de verkiezings methode van de S.D.A.P. die het trach ten voor te stellen of zij alleen aan sprakelijk zijn voor de goede dingen die zijn geschied. Bij de mcetingen in de openlucht heeft de heer Nootdewier op waardige wijze gesproken, al getuigen sommige beweringen van grenzelooze naïviteit of hoogmoedigheid. Zeker is er aan onszelf, aldus spr.., te verbeteren en moeten we dit van den Bond zonder naam ter harte nemen. In den Raad is de R.K. fractie paraat ge weest voor woningbouw voor groote ge zinnen, kindertoeslag en bestrijding van de naaktcultuur. Vervolgens zette spr. uiteen de terug keer van de K.D.P. hetwelk is geschied om hoogere belangen. Spr. wekte ten slotte op tot paraatheid Woensdag a.s. De heer de Haan dankte allen die hebben medegewerkt aan de verkie zingsactie. f Morgenavond zullen aan ons bureau op het autopark de uitslagen van de verkiezin gen voor den Gemeenteraad gepubliceerd worden. De pu blicatie van de eerste uit slagen geschiedt vermoedelijk reeds ruim halfzes. Gistermiddag werd op „Rusthof" het stoffelijk overschot van kapitein H. A. A. Sitsen teraardebesteld. In tie aula, rond de met bloemen over dekte baar, stond een groot aantal offi cieren. De garnizoens commandant Kol. A. G. Lagerwev, sprak een woord van herin nering aan de beminnelijke karakter eigenschappen van den overledene. Ook luit.-kol. J. W. van der Lely her dacht als commandant van het 5e R.I. de kwaliteiten van den ontslapene in zijn werk en als mensch. Tenslotte voerde nog een vriend van den overledene het. woord. Ds. Oort ging voor in het bidden van het „Onze Vader." Terwijl het orgel „Abide with me" speelde, verliet de stoet de aula. Aan de groeve heeft een familielid voor de belangstelling bedankt. „Herwonnen Levenskracht" gaf giste ren een bonten avond in de groote zaal van St. Jozef ten bate van de T.B.C.- bestrijding. De heer B. v. Doornik, voor zitter van het plaatselijk comité sprak een inleidend woord en spoorde allen aan mede te werken aan de T.B.C.-bc- strijding, door financieele en regelmati ge bijdragen. Dan zal I-I. L. de patiënten in het Sanatorium kunnen verplegen en vooral den wachttijd voor opname, kun nen bekorten. Een afwisselend program ma werd geboden door het duo Mr. Harry en John Breight en zang van den tenor Lucas Koekoek. Als conferencier trad Op de heer B. v. Doornik. Na de pauze had de verloting plaats. ONTSLAG AAN DEN HEER J. H. SWART Aan den heer J. H. Swart, is met in- -garrg-van9—(hrrri j.l. ontslag verleend als directeur.van „Kinderzorg". „KRUIK EN KAN" De opening van de tentoonstelling „Kruik en Kan" in Flehite is vastge steld op Zaterdagmiddag 24 Juni a.s. OpQApOit loe vaker brandalarm... es te minder bosch oe meer rommel... es te meer prikkeldraad De oplichtingsaffaire te Arnhem ARNHEM, 20 Juni. De rechtbank heeft vanochtend een begin gemaakt met de behandeling van de bekende oplichtingszaak, waar bij een vermogende, bejaarde dame te Arnhem, door een aantal personen voor een bedrag van 25.000,a 30.000,is benadeeld. Men zal zich herinneren, dat de politie te Arnhem er op het einde van 1938 in slaagde, na een moeizaam recherchewerk, een oplichtersbende te ontmaskeren, welke de Arnhemsche dame#tot haar slachtoffer had uitgekozen en haar in den loop van enkele maanden, onder allerlei mooie verhalen, had bewogen tot afgifte an geldsbedragen, welke vaak eenige duizenden guldens beliepen. Door zich verdekt op te stellen in een café, waar de dame een onderhoud met de leden der bende had, wist de politie twee van hen te arresfeeren. Drie anderen twee mannen en een vrouw werden eenigen tijd later door een inspecteur en een rechercheur der Arnhemsche politie in het postkantoor te Nice aange houden. De volgende adressen werden telefo nisch aangesloten: Tfnr. 165 Apotheek Kok en Z., Fa. C. B., Bern. A. L. Jansen, Pharm. docts, Apotheker, Langestraat 74. 2073 Bas, Gebr. v. d. In- en verkoop van 2e bands goederen. Ilof 7. 877 Bekenknmp, J. II., Grossier in Kramerijcn, Hof 10. Filiaal fa. Be- kenkamp Amsterdam. 561 Berg, J. K. J. v. d. tabaksfabri kant. Kamp 42. 98 Blok. Ds. C. G. H. Blok. Ned. Herv. predikant. Prinses Marielaan 22. 563 Blokker. C. H. Proc.h. v. d. N.V. Handel Mij v.h. Joh. H. v. d. Mei den, Kapel weg 111. 1857 Dokier G., Slceperij. Autotranspor ten, zand- en grindhandel, Gast huislaan 31. 1967 Elink-Schuurman. C. A., Celsius- straat 44. 2495 Eschcr. Ir. J. P.. Scheepsbouw kundig Ingenieur. Barchm. Wuy- tiersl. 176. Everaars. C., Madoerastraat 18. Hassing. A. F.. Dir. N.V. Uniform pettenfabrick v.h. Fa. A. Hassing. Foithlnan 4. Heemskerk, S. P. G., Utrechtsche- wèg 116. Hö\*eler, A., Neus- keel- oorarts, Wijcrsstraat 14. Kaïin, M., Everard Meysterwe.g 18. Kerling, G. C., Schelternalaan 10. Kleber, W. A.. Kamp 40. Lafeber. A., Bouwmaterialen. Stort Noord 1. Leeuw, D. de, Leeraar Teekenen M.O., Ursulineweg E. 17, Hamers- veld (Gem. Leusden). Max, Ing. B. J. Piersonlaan 7. Prins, mevr. wed. M. A., Stophen- sonstr. 3. 1743 Ramselaar, W. <5., Paulus Buys- 2458 1982 2482 484 672 1827 2009 81 2227 641 laan 16. Rhebergen, G. J., l'niformkleer- tnakerij, Anth. v. Dijckstr.. S. Stellingbouw, Bureau, Inspectie der Genie, K. Bergstraat 5. Uneken, H., aardappelhandel, Soesterweg 51. Verkoopbureau Amersfoort. Ber- nulfusstraat 32. Wallbrink-Vlaanderen, mevr. H. G.. Utr.weg 213. Wouters. G. P.. van Houtenlaan 6. Ziekteverzekering „AMZA", Cel- siusstraat 73. Put ten (Gld.) Bloemist-tuinarchitect P. ter Plegt, Driescheweg 1. Doevendans, G., arts. Dorpsstr. 42. Hotel-Pension van der Velde. Post- straat 13. Spaken b u r g, Hoogen, D. v. d., Aannemer, Kerkstraat -49. Koelewijn Wzn., H., in Assuran tiën. Zuid wenk 6. Terschuur. Jansen, A„ Filiaal Pluim- en Vee voeders „Davo", Zutphcn, Rijks- str. P. 48. V o o r t h u i z e n. Kinderheretell. oord „De Scherm- bloemtuin". Roest. F. J. E. v. d., Pension ,.de Kloek". Stationsstraat 12. "Woudenberg. Appeldoorn, Jan, Expediteur en transport, Achterstraat 158. BURGERLIJKE STAND Geboren: Jan z. v. P. Meijers en J Ros. Karei Marinus Jacobus, z. M. Bruineberg en J. C. Clarisse. Gehuwd: D. Schroor en A. J. van Daal. Overleden: Clasina Alijda Boon,-4$ j. ongeh. AAN de vier thans terechtstaande leden van de benden, t.w. de 46-ja- rige koopman W. J. van B., uit Amsterdam, de 53-jarige Ca. Ma. M., zonder beroep, laatstelijk wonende te Amsterdam, de 28-jarige koopman C. H. de Z., laatstelijk wonende te 's-Graven- hage en de 33-jarige koopman K. L. H.. uit Amsterdam, allen thans gedetineerd n het huis van bewaring te Arnhem, is bij dagvaarding ten laste gelegd: Aan van B.: dat hij in de maand Sep tember 1938, mevrouw B. te Arnhem heeft bewogen tot afgifte van een bedrag van 1250. door zich uit te geven als rechtskundig adviseur en daarbij te be weren. dat verdachte de Z.. dien hij N. noemde, zich in Duitschland in gijzeling bevond en dat een bedrag van f 1250.— noodig was om hem daaruit te ontslaan. Indien dit niet geschiedde, dan zou de zaak van N. voor de rechtbank komen, waarbij dan tevens hekend zou worden, dat hij doende was geweest om geld van een zekeren de W., ten behoeve van me vrouw B. over de grens te smokkelen. Voorts, dat hij mevrouw B. in Oc tober 1938 had beAvogen tot afgifte van een bedrag van f3600.—, door in strijd, met de waarheid te zeggen, dat genoemde N. dreigde failliet te gaan en dat dit faillissement voorkomen moest worden, aangezien anders uit de boeken zou blijken, dat er onregel matigheden met het geld van boven- genoemde de W. zouden gepleegd zijn. Aan verdachte M.. dat zij medeplich tig is geweest aan beide genoemde op lichtingen. Tevens is aan beide verdach ten ten laste gelegd, dat zij in October 1938 te Amsterdam een bedrag aan geld als geschenk hebben aangenomen, welk geld door oplichting was verkregen. Aan de Z., dat hij mevr. B. heeft be wogen tot afgifte van een bedrag van f600,— door te verhalen, dat de man. die het geld te haren behoeve uit Duitschland zou smokkelen, daar in gij zeling was gezet. Verder heeft hij de dame een bedrag van 1100,wc,ten af handig te maken, welk bedrag volgens hem moest, dienen om den invoer van auto's, welke aan de grens stonden, mo gelijk te maken. Aan H„ dat hij een verhaal heeft op gedischt omtrent een zwager uit Indic, die in een ziekenhuis te Weenen, ten gevolge van een auto-ongeval was overle den en wiens geld, als gevolg van den Anschluss zoo moeilijk terug te krijgen was. Mede omdat II. een gefingeerde schuldbekentenis toonde, had dë dame h-em ƒ225,gegeven. Voorts heeft hij te zamen met ze keren S. E. S.. mevrouw B. bewogen tot afgifte van een bedrag van 1700 zijnde 10 pet. van een kapitaal groot f 17.000—, dat deze dame aan S. „ge leend" had, welk kapitaal men zou trachten uit Duitschland te smokke len, waar het „bevroren" was. Tenslotte wordt H. nog verdacht, van oplichting van een bedrag van 1200 eveneens verband houdende met, het uit Duitschland te smokkelen kapitaal. Allereerst staat de 28-jarige C. H. de Z. uit Den Haag terecht. Hij erkent, op vragen van den pre sident. mr. Smits, dat hij eenigen tijd, voordat hij met mevrouw B. in contact kwam, van S. had ge hoord. dat men door allerlei verha len geld van mevrouw B. gekregen had. Het ging over geld dat uit Duitschland gesmokkeld zou wor den. President: „In Augustus 1938 bent u naar mevrouw B. gegaan?" Verdachte: „Ja". President: „U was al eens eerder bij haar geweest?" Verdachte: „Ja. om schilderijen te verkoopen'" President: „Toen u in Augustus bij haar kwam, hebt u gezegd, dat u N. heette. U had een bril opgezet en u hebt u een zwager van II. genoemd" De verdachte geeft dit toe. evenals het verhaal, dat hij mevrouw B. ver teld had. namelijk dat H. in Duitsch land gevangen zat en dat men geld noo dig had om hem vrij te krijgen. Me vrouw B. had hem zeshonderd gulden gegeven. President: „U bent later met z'n drieën weer naar mevrouw B. toege gaan. H. Avas er toen bij." Yerdachte: „Ja." President: „U bent met het verhaal over de consenten voor den invoer van auto's gekomen." Verdachte: ..Ja, het verhaal over het geidsmokkelen leek ons niet meer zoo geschikt." President: „Er is toen gezegd, dat er elfhonderd zuiden noodig was om de auto's over de grens te krijgen." Hierna wordt de gedupeerde dame gehoord, de 74-jarige mevrouw J. B. B. In Maart 1937 was zekere W. bij haar geweest met teekeningen. Zii had hem geld ter hand gesteld. Later kwam S., de zAA'ager van W.. bij haar. die ver klaarde de schuld van W. over te ne men. Die schuld bedroeg zeventiendui zend gulden. T.ater kwamen S. en van B.. die vertelden, dat het geld Duitschland was en dat men het niet kon loskrijgen. President: „u hebt hem toen elfhon derd gulden ter hand gesteld." Getuige: „Ja. ik vertrouwde hem vol komen. Ik dacht dat ik met eerlijke mensrhen te doen had Anders had ik er niet aan gedacht, zonder degelijke AA-aarhorg zulke groote bedragen uit handqn te geven. De officier van justitie, mr. graaf van Limhurg Stirum merkte in zijn requisitoir op. dat deze ver dachte niet de hoofdschuldige is. Zijn verleden is vrii gunstig Hij is slechts één maal wegens mede plichtigheid aan diefstal veroor deeld. Spreker eischte wegens op lichting. meermalen gepleegd één jaar gevangenisstraf, met aftrek der preventieve hechtenis sinds 17 November 1938. (De zitting duurt voort). GRONDTHé&TRE. Van vrijdag 16 t.m. Donderdag 22 Juni vertooning van de films „Gestolen Leven" en „Achter de Maginot-Linie". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6.15 en 8.30 uur n.m Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur Overige avonden 8.15 uur n m CITY THEATER. Van Vrfidag 16 t.m. Donderdag 22 Juni vert'ooning van de films „Z'n Groote Kameraad" en „Op jacht naar Carrière". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4 i'O; 6.15 en 8.30 uur n.m Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur. Overige avonden 815 uur n m REMBRANDT THEATER. Vertooning van „Het Monster van Frankenstein" en „De strjjd om den Gouader." 4. MUSEUM FLéHITE. Westsinget. - Geopend dagelijks van 1012 en 1—4 uur uitgp- sonderd Zondags, 'a Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenoot'en hebben 's Za terdags vrijen toegang}. BIRKHOVjSN. 24 J.jrni. Zomermecting Geref. Jeugd. 2.45 uur. DE WITTE. 24 Juni Vergadering Ned. Ver. voor Volks- en Schoolbaden. 10.30 uur. OPENLUCHT THEATER B1RKHOVEN. 28 Juni. Concert Amersf. Mannenkoor en Amersf. Muziekver. 8 uur. BAARN BAARNSCH LYCEUM. 14 Juni t.m. 5 Juli. Tentoonstelling schilderijen van D. Komter. Dezer dagen hield de Centrale Com missie voor Uitzending van Nederland- sche Kinderen naar Buiten „Kinabu" gevestigd te 's-Gravenhage, Franken- slag S3, haar Algemeene Vergadering in het Kinderhuis te Soesterberg onder leiding van den Onder-Voorzitter, Dr. B. H. Vos. In zijn openingsAA*oord heette de voorzitter den nieuAvbenoemden Secre taris-Penningmeester, den heer J. P. Zaayer, die voor den eersten keer de algemeene vergadering bijAVOonde, har telijk welkom.' De aftredende leden jonkvr. H. J. van Panthaleon Baronesse van Eek te 's-Gravenhage; mej. A. Tilman te 's-Hertogenbosch; J. G. A. Honig, arts te -Zevenaar; mevr. E. H. Hengevelde arts te Zwolle en dhr. J. W. Braam te Groningen werden, bij acclamatie her benoemd. Het jaarverslag 1938 werd goedge keurd. Mevrouw H. A. Lobsteinv. d Bovenkamp te Oosterbeek bracht, on der overlegging van het uitvoerig rap port van den accountant, den heerL. A. Hagers te Voorburg, namens de commissie, belast met het nazien der rekening en verantwoording van den penningmeester, financieel verslag uit. Den penningmeester werd volledige décharge verleend. Cüpwda Jaarvergadering van The First Church of Christ, Scientist te Boston (V-S.) Aan het verslag in de Christian Science Monitor van 5 dezer ontlccnen Avij het volgende over de dien dag ge houden jaarvergadering, In zijn boodschap aan de vergadering constateert 't hoofdbestuur wederom de gestadige groei van de beweging in al haar geledingen, er waren o.m. 46 nieu we vertokkingen zoowel kerken als verecnigingen geformeerd en de ver koop van de Averken van Mrs. Eddy over trof het gemiddelde van de afgeloopen tien jaar. De kerk heeft geen schulden. Met erkentelijkheid werd gewezen op de toenemende erkenning om op zuiver geestelijken grondslag te genezen. In 't afgeloopen jgpr konden 688 leden als „practitioners' officieel worden aange- Avezen en in de geschiedenis der kerk werd het genezingsAverk nimmer met beter resultaat en op ruimer schaal uit geoefend. Niet alleen bij het genezen van zieken, maar-in eigen kring, in de kerkorganisatie, in zaken, kortom waar men in het leven geplaatst is, moeten Christian Scientisten moedig de geeste lijke Avaarheid voorstaan, zooals deze in hun leer is geopenbaard. In deze tijden van politieke en econo mische onrust moeten Avij ons ook ern stig afvragen aldus het Hoofdbestuur in zijn boodschap of wij immer vol doende waakzaam zijn tegen de strijd lustige menschelijke gedachten in plaats van liefde\'ollë gedachten om trent onze mede-menschën te koesteren. Het vredeswerk begint hij het individu. Melding werd gemaakt van een aan tal nieinv benoemde 'functionarissen, o.a. van den President der kerk, de heer George Shaw Cook, die in zijn toespraak zeide, dat een juiste waardeering voor Christian Science alleen mogelijk is bij een juiste waardeering voor degeen die deze leer heeft geopenbaard. Doordat mrs. Eddy pal heeft gestaan voor de Christus-idee kan haar kerk zich heden ten dage in een geestelijke en numerie ke groei verheugen. Tenslotte vermeldde het verslag de loenemende belangstelling voor Chris tian Science lezingen, over de geheele Avereld en met name in Duitschland, waar geen belemmeringen van over heidswege werden ondervonden. EXAMENS Te Utrecht slaagden voor het car** didaats-examen geneeskunde: F. j. a. Huygen, H. Frima en c. ai Honig. Voor het, kerkelijk voorbereidend ex* amen slaagde j. a. v. d. Berg. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water iri Pesie's bad was hedenmorgen 68 gr. of 20 gr. C. Gistermiddag promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde aan de Rijks Universiteit te Utrecht de heer J. J. Vermet. apotheker, wonende te Tiet. Het merkwaardige van deze promotie was. dat de Jonge doctor" reeds 68 jaar oud is. Een promotie op zulk een hoogen leeftijd zal wel weinig voorko men. Hierboven de promovendus met zijn beide paranymphen, de heeren Steygerwald (links) en Asjes (rechts)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5