Schaduwen aan de kust Melkkoopman mishandeld melkventer meineedig 750 maal Holland-Indië door de lucht Ongevallenverzekering was een verkapte loterij Mishandelaar kon niet zwijgen Anderhalf jaar voor verduisteringen op groote schaal „GOEDE KLANT" NAM f 1000.- MEE Vijftien roemrijke jaren van Nederlandsche burgerluchtvaarthistorie Van Eens per twee weken Tot Driemaal per week Maximum boete tegen den ondernemer geëischt GOED JAAR VOOR KWEEKERS V reemdelingenlegioen viel niet mee.... J. Jefferson Farjeon. 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 20 JUNI 1939 Melk is goed voor elk 1935-1939 Zeeuwsche dorpsruzie houdt de Justitie voor de vierde maal in vier jaar bezig 's-GRAVENHAGE, 19 Juni. Een oneenigheid tusschen twee bewoners van de Zeeuwsche dorpjes Schore en Hansweert heeft voor beiden ver strekkende gevolgen gehad, waarbij thans voor de vierde maal een ge rechtelijke instantie met de zaak is gemoeid. De 41-jarige melkventer P. Th. V. te Hansweert en de 71-jarige melkkoop man M. A. te Schore. zijn de hoofdper sonen in dit drama, waarvan het eerste bedrijf op een Zondag in Januari 1935 zich afspeelde. Op dien dag zoo stelde A. het voor is hij bij V. gekomen om melk te Koop en. Toen zij samen in een schuur tje waren, heeft V. de deur afgesloten en daarna den ouderen A. eenige stom pen tegen het hoofd gegeven. Deze heeft zich, zoo goed hij kon, met een melkbus verweerd en kon ten slotte de deur be reiken en naar buiten komen, nadat de vrouw van V. er op aangedrongen had. A. met rust te laten. A. diende daarop een aanklacht te gen V. wegens mishandeling in en lan ceerde een bericht over dit feit, in het plaatseliik blad. V. ontkende evenwel de mishandeling geheel en al en nu had niet V. doch A. zich voor het gerecht te verantwoorden en wel wegens het 'doen van een valsche aanklacht. De Middelburgsche rechtbank sprak voor dit feit over A. een veroordeelend-von nis uit doch het Haagsche gerechtshof sprak hem vrij en gelastte tevens een onderzoek in fe stellen naar de vraag of V. als getuige meineed had gepleegd. Dit onderzoek verliep ongunstig voor V. Bij navraag bij de bewoners van de dorpjes bleek, dat V. overal in het dorp rondgebazuind heeft, dat bij A. wél had mishandeld en dit feit. tezamen met de verklaring van A., brachten hem voor de Middel burgsche rechtbank, die hem wegens meineed tot zes maanden gevange nisstraf veroordeejde. „Als u A. niet mishandeld hebt, waar om vertelde u dan iedereen, dat u het wel had gedaan?", was de begrijpelijke vraag van de president van het Haag sche Gerechtshof, mr. A. A. F. W. van Romondt, toen verdachte hedenochtend in hooger beroep moest terechtstaan. Verdachte had daar een aannemelijke verklaring voor. ,.A. was niet geliefd in het dorp en iedereen gunde hem graag een pak slaag", zoo verklaarde ve-dachte. „Toen nu in de krant stond, dat ik hem mishandeld had. heb ik maar net gedaan of dat zoo was. want dat vonden ze prettig". Een lange reeks getuigen, kwam deze lezing bevestigen. doch niemand behal ve A. zelf, kon iets over de mishande ling vertellen. Een getuige had A. daags er na met «en blauw ooe gezien, doch de mishan delde heeft zich niet onder medische behandeling gesteld. Wel was hij. toen hij te Middelburg veroordeeld was. ont zettend tekeer gegaan en had tal van pamfletten en ingezonden stukken over dit geval geschreven. De advocaat-generaal, mr. J. U. Pol man, ging niet met. verdachte's lezing mee. achtte de mishandeling bewezen en vorderde bevestiging van het von nis van de Rotferdamscbe Rechtbank (zes maanden gevangenisstraf). De verdediger, mr. W. Xieuwenhuv sen. te Zierikzee. pleitte vrijspraak, vol- f;ens hem was A. een ziekelijke queru- ant. die met iedereen ruzie zocht en ge vaarlijk fantaseerde. Uitspraak 26 Juni. MAASTRICHT, 19 Juni. - De Recht bank te Maastricht heeft heden uit spraak gedaan in de zaak tegen den 31-jarigen oud-procuratiehouder P. J. L. N.. terzake van fraudes aan het bijkan toor Maastricht, van de N.V. Nederland- sche Middenstandsbank te Amsterdam, waarbij de frauduleuze handelingen gingen over een bedrag van verschei dene tonnen. De Rechtbank heeft ver dachte N., terzake van verduisteringen en valschheid in geschrifte, beide mis drijven meermalen gepleegd, veroor deeld tot een gevangenisstraf van an derhalf jaar met aftrek van de preven tieve hechtenis. De eisch van het O.M. was drie jaar gevangenisstraf geweest Drie jaar gevangenisstraf tegen koopman geëischt 's-GRAVENHAGE. 19 Juni. In Juli van het vorig jaar des ochtends om zes uur, begaf de koopman J. S. zich naar een café aan de Kolpingslaan te Rotter dam, waar hij een welbekende gast was. De waardin was aanwezig en stopte juist 1000.in een sigarenkistje. Hier na verwijderde zij zich en toen ze terug kwam, was niet alleen S.. maar ook de 1000.uit het sigarenkistje verdwe nen. Er was niemand anders in het café geweest, zoodat de verdenking van den diefstal op S. viel, die door de Rotter- damsche Rechtbank ondanks zijn per tinente ontkentenis tot drie jaar ge vangenisstraf is veroordeeld, van welk vonnis de advocaat-generaal bij het Haagsche Gerechtshof, mr. J. IJ. Pol man. in hooger beroep bevestiging vor derde. Verdachte bleef ontkennen de 1000.— te hebben gestolen en betwijfelde zelfs of de waardin ze wel werkelijk in het kistje heeft, gedaan, zooals zij beweerde. De verdediger, mr. C. J, Woudstra te Leiden, plette vrijspraak. De uitspraak is 27 Juni. DE RAMP MET DE PHENIX s-GRAVENHAGE, 19 Juni. De chef van den marinestaf, vice-admiraal J. Th. Furstner, heeft mede namens den minister van Defensie deelneming be tuigd aan den Franschen gezant en aan den chef van den marinestaf van Frank rijk wegens de ramp met de duikboot Phenix. In verband met deze ramp hing van morgen van het gebouw der Fransche legatie de vlag halfstok. 's-GRAVENHAGE, 19 Juni. Hedenmorgen heeft de Indië-lijn der K.L.M, een jubileum gevierd. In allen eenvoud, want zonder feestelijk vertoon is Viruly van Schiphol vertrokken om de 750ste vlucht naar Indië uit te voeren. De regelmaat, waarmede driemaal per reek de Indië-vliegtuigen hun verren tocht aanvangen, doet bijna vergeten hoe kort geleden het is. dat het lucht verkeer tusschen Xedprland en Indië werd begonnen. De geschiedenis van de Indië-lijn strekt zich uit over nauwelijks vijftien jaren. In 1924 was de eerste vlucht met Van der Hoop en Van Weerden Poelman, twee en een half jaar later de tweede vlucht met Geyscndorffer en Scholte en den heer van Lear Black als passagier, en dan volgden de vluchten elkaar steeds sneller op. Koppen met de „Post duif", de vier vluchten in 1928 om de toestellen der K.N.I.L.M. over te bren gen en de aanvang van den geregelden dienst. In 1930 vlone reeds eenmaal per 14 dagen een Fokker F Tb naar Tndië en terug. Met een gemiddelde snelheid van 160 k.m. r>or uur werd de reis in 12 dagen afgelegd. Pas in 1931 werd zeer geleidelijk overgegaan tot het medenemen van een radio. De goedgevulde pantry van tegenwoordig, waaruit de ste ward een uitgebreide lunch en tal van koele dranken weet "te servee ren. was in eersten aanleg reeds aanwezig, d.w.z. wanneer het mee liep, was er koude kip of een tros bananen aan boord. In October 1931 werd de weekdienst ingevoerd. De Fokker F 12 met een kruissnelheid van 185 k.m. per uur kwam in dienst en werd in den daarop volgenden zomer vervangen door de Fokker F 18, die plaats bood aan 4 pas sagiers bij een kruissnelheid van 205 k.m. per uur. Gedurende drie jaren werd de Indië- lijn op deze wijze door de K.L.M. geëx ploiteerd totdat in 1935 bet nieuwe ma terieel, de Douglas DC-2. op deze route zijn intrede deed. Tegelijkertijd werd een tweemaal wekelijksche dienst inge voerd. De driemaal wpkelijksche dienst zooals deze tegenwoordig bestaat, werd tenslotte in October 1937 ingesteld. Tege lijk werden de DC-2 vliegtuigen vervan gen door de gronfere Pouelas DC-3 ma chines. T)e reistijd is nu 5dag. de ge middelde snelheid is 260 k.m. per uur, terwijl er plaats is voor elf passagiers. De aanvang van de 500ste vlucht werd in den ochtend van 13 Xovemher 1937 op Schiphol feestelijk gevierd. De posterijen voorzagen daarenboven de brieven van een bijznndpren stempel. Wanneer de frpnuentie op deze lijn niet gewijzigd wordt, dan wordt in begin 1941 de duizendste vlucht gevierd. Een der belangrijkste dagen in de ge schiedenis van de verbinding met Ne- derlandsch-Tndie was 5 Juni 1037: toen werd n l. bet luchtrecht voor brieven af geschaft en kwam het groote voordeel van een snelle verbinding tusschen het moederland en de koloniën eerst goed tot zijn recht. Sinds de eerste vlucht werd door de K.L.M. langs de Indië-route ruim 211/» millioen k.m. gevlogen, dat is 450 maal den aardomtrek. Het pas- sagiervervoer nam vooral in de laatste jaren buitengewoon snel toe. Bijna 20.000 passagiers maakten van de verbinding gebruik, terwijl in to taal ruim 1 millioen k.g. post en goederen werden vervoerd. KINDERHOEKJE 154 In het land ts ook een koning en een der inwoners komt den vorst mededeelen dat er een heel klein ventje op de kermis tentoongesteld wordt Dat wil de koning echter niet gelooven: ..Wee ie gebeente als ie onwaarheid spreekt" zegt hij 155. lemanu van de lijtgurde moet bij den kuning komen en deze beveelt hem het mannetje te halen en bij hem te bren gen. Hij moet er echter vooral voor zorgen dal het ventje niets overkomt 's-GRAVEXHAGE, 19 Juni. „Het gaat er niet om. welk karakter de ondernemer er aan geeft, het gaat er om wat er in wezen gebeurt." zoo zeide de president van het Haag sche gerechtsrof. mr. A. A. F. W. van Romondt in een loterij-zaak, welke hedenochtend voor dit colle ge werd behandeld. Het was een zaak. zooals de rechter lijke colleges in ons land na de wet op de staatsloterij tallooze malen voorge legd krijgen. Het assurantie-kantoor X V. Astra te Schiedam sloot ongevallen-verzeke ringen af, waarbij de nummers der po lissen correspondeeHen met nummres van de staatsloterij en wanneer op zulk een nummer in de staatsloterij een prijs viel. betaalde ook Astra een prijs uit Deze verzekeringspolissen werden bo vendien als attractie bijgeleverd bij spaarbrieven, welke de N.V. „Bouw- en Explotatie maatschappij Margareta Fre- derika" uitgaf. Spaarbrief en verzekeringspolis had den ieder een apart nummer, doch hij r.ader onderzoek bleken deze nummers met elkaar te correspondeeren, zoodat. wanneer men het trucje wist. men uit het. spaarbriefnummer gemakkelijk het daarmee correspondeerende staatslote rijnummer kon uitrekenen. De verzekering was natuurlijk een wassen neus. Een cliënt, die een ongeval heeft gehad, probeerde eens te reclamepren, doch hij kreeg nul op 't request. De directeur van „Astra", de 50-jarigp C.J.V.S., heeft eerst voor den kanton rechter te Schiedam terecht gestaan, is bij verstek veroordeeld, doch na ver zet vrijgesproken. De ambtenaar van het O.M. teekende appél aan en iie Rotterdamschè rechtbank veroordeelde De potplantencultuur in de OverBetuwe Hoewel men aanvankelijk gevreesd had. dat na den feilen winter en de daarop volgende droogte de potplan- tencultuur in de Over-Betuwe. voor namelijk in Lent een mislukking zou worden, bleken de feiten van den laatsten tijd hiemede gelukkig geheel in tegenspraak. De potplanten-campagne in Lent en omgeving nadert haar einde en tot heden zijn in de afgelonpen drie maanden ruim anderhalf millioen plan ten uit Lent en omgeving naar het binnenland en deels naar het buiten land geëxporteerd De priizen waren van dien aard, dat zii alle verwachtingen overtroffen. Nog zelden hebben de kweekers zoo een goed jaar gehad. S tot 3000 boete (het maximum) sube. 100 dagen hechtenis. Na cassatie-beroep heeft de Hooge Raad de zaak naar het Haagsche ge rechtshof teruggewezen en de advocaat generaal bij dit college, mr. J. IJ. Pol man, meende, dat het vrijsprekende vonnis van den kantonrechter moest worden vernietigd en verdachte veroor deeld moest worden tot 3000 boete subs. 100 dagen hechtenis, tevens met vernietiging van de in beslag genomen stukken. De verdediger. mr. S. Zadoks te Rotterdam, meende, dat verdachte op deze dagvaarding niet kon worden ver oordeeld en concludeerde tot vrijspraak. Uitspraak 27 Juni. KRANIGE REDDING NIJMEGEN, 19 Juni. Gisteravond geraakte het zesjarig dochtertje van den heer J. van den Bosch, toen zij met haar fiets van een hoogte afreed, te wa ter. Op den bagagedrager zat haar 3V* jarig broertje, dat eveneens in het wa ter terecht kwam. De korporaal-ziekenverpleger F. See- gers uit Tilburg, die te Weurt in gar nizoen 'ligt, zag het ongeluk gebeuren. Hij sprong te water en slaagde er in het meisje op het droge te brengen. Het jongetje, dat met de fiets in de diepte was verdwenen, kwam even later bo vendrijven, waarna de heer Seegers ook dezen drenkeling aan den kant bracht. Op het knaapje, dat bewusteloos was, werd kunstmatige ademhaling toegepast, waardoor het mocht geluk ken, het bewustzijn na eenigentijd te doen terugkeeren. Op medisch advies werd hef kind naar het St. Canisius- ziekenhuis te Nijmegen overgebracht, waar het ter verpleging werd opgeno men. Twee jonge avonturiers kwamen met hangende pootjes naar huis 's-GRAVENHAGE. 19 Juni. - Op 30 Mei moest een 17-.jarigè kantoor-bedien de voor zijn vader voor .f ISO aan kwi tanties innen. Hij ging met de kwitan ties van huis. maar kwam niet terug. Bij onderzoek bleek, dat de jongen het eeld wel geind had. Hij zelf was echter spoorloos verdwenen, 'totdal hii een dp zer dagen in Roosendaal werd aange houden. Op den dag van zijn verdwijning was hij niet een 24-jarigen vriend naar Am sterdam gegaan. Zij staken zich daar in nieuwe kleeren en namen hun intrek in een kamertje. Na een week verlie ten zij het pension, evenwel zonder de huur te betalen, terwijl zij daarenboven nog een goldfrommeltje openden. De buit bedroeg slechts 69 cent Opnieuw in Den Haag zwierven zij een tijdlang rond en toen rijpte het plan óm dienst të nemen in het vreemde lingenlegioen. Daartoe stalen zij in Voorburg twee rijwielen, waarop zij zich prompt naar Frankrijk begaven. De Nederlandsc.he-Belgisc.be grens pas seerden zij zonder aangehouden fe wor den. Bi) de Fransche grens werden zij door de grensbeambten onder handen genomen. Zij mochten doorgaan naar Valen ciennes om dienst te nemen, doch cl® fietsen moesten achterblijven Inder daad meldden zij zich hij het vreemde lingenlegioen. De sfeer viel daar echter niet mee en zij teekenden niet. Inmiddels raakte het geld op, zoodat zij zich teneinde raad vervoogden hij den Nederlandschen consul te Rijssel. Deze gaf hun kaartjes voor de terugreis mot 40 francs zakgeld. De consul waar schuwde ook de Haagsche politie. Zoo konden zij te Roosendaal door de marechaussee worden aangehouden Onder geleide werden zij naar Den Haag overgebracht waar de politie hen in bewaring stelde. OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN FEUILLETON Naar het Engelsch van 34) Guy wees naar het Noorden, naar den weg, die Napoleon en de agent hadden geloopen, toen de kreet hen het bosch in had doen rennen. „Dien kant op" zei Guy. „En hoe vlugger we gaan. hoe beter We«'t a in dit soort spel ben ik geen uitblinker Zal ik je op helpen „Dat is niet noodig." antwoordde Na poleon. „Kijk maar, ik sta al. Wijs den weg, kerel, en geef een gil als wc gaan. Wat was dat heèl bijzondere, dat er ge beurde?" „Wel, dezen kant," zei Guy, toen zij op weg gingen. „Gezellig donker hè? Ik hen benieuwd, wanneer het licht wordt. Ik heb duisternis genoeg gehad voor mijn heele leven. En jij? Toen ik aan "t strand stond zag ik iets zwarts op mij af komen in 't water, en het was een boot „Hallo, daar is Napoleon!" dacht ik en ik was al verheugd. Maar toen zag ik slechts één man in dc boot en dat bracht mij in de war. Zie je, ik wist, dat Sefton ook uit was, en dacht, dat jij-hem meegenomen zoudt hebben.'* „Dat.is ook zoo dat deed ik," knik- «e Napoleon. „Ik denk, dat ik wel raden kan wie er in die. boot was!" „Kun je dat? Nu, ik dacht dat hij gek was! Hij roeide, zoó hard hij kon, alsof zijn leven ervan af hing en toen ik had vastgesteld dat jij het niet was, be sloot ik mij schuil te houden, totdat ik wist wie het wel was. Dus hield ik mij in de schaduw en wachtte op hem en zijn boot. Hij sprong er uit. een groote krrel „Met een haard?" „Ja, met een naard. Maar bedoel je, rint je hem nl ontmoet had?" „Nu, we zijn niet aan elkaar voorge steld," antwoordde Napoleon, „maar we zijn zoo ongeveer tegen elkaar gebotst. De boot. die hij stuurde, was onze boot. Guv dat wil zeggen, de boot. waarin S'effon en ik naar het wrak roeiden. We vondpn hem op het wrak en hii stal on ze boot, achter onzen rug. terwijl hij ons daar liet met een dooden man als gezel schap „Goeie help!" mmopelde Guy. stil staand. „Meen je dat? Ik dacht, dat je gekheid maakte, toen je over gekken en lijken sprak. „Ja. ik meen het." „En is die doode man nu aan boord?" „Ja." „Boeh! Maar hoe kwam je er af?" „We werden verlost door een gezel schap uit het hotel, je zuster incluis, die zeer in zorg zat. omdat jij verdwenen was. Waarom heb je geen briefje of iets anders achtergelaten? Sommige men- schen zijn niet waard, dat ze zusters hebben, dat is. een feit!" „Zou jij haar willen hebben?" „Dat zou ik zeker maar niet direct als zuster. Maar ter zake. Wat deed die dwaas, toen hij cle boot op het strand had gezet?" „Ja, hij is gek, juist", knikte Guy, ter wijl hij voortging met zijn verhaal. „Hij mopperde wat in zich zelf, ofschoon ik niet kon hooren, wat hij zei. Toen be gon hij langs het strand te sluipen als- oi hij door iets verschrikt was. Hij scheen geen vast plan te hebben hij leek net een schip zonder roer, begrijp je. Tenslotte ging hij naar den weg en ik geloof, dat dit het laatste was, wat ik van hem zag. Ik dacht er nu over om in de boot te gaan, Napoleon, en te probeeren of ik jou kon vinden.*' „Waarom deed je dat niet, vent?" vroeg Napoleon. liet is zoo mooi op het water." „Hou je mond! Omdat die idioot kwam terug gesprongen, en langs het strand begon te rennen. Hij was zeker van iets geschrokken. „Ik ben benieuwd of dat de reddings ploeg uit bet hotel was?" prevelde Na poleon. „Zij gingen omstreeks dien tijd naar het strand en zij gebruikten de zelfde boot. Lieve oude Daisy! Zij is ze ker duizelig geworden van al dat heen en weer gaan." „Wie is Daisy?" „De boot. Maar, ga voort. Wat deed je toen?" „Ik volgde den krankzinnige" „Waarom?" „Dat weet ik niet, kerel. Hij deed zoo vreemd, dat ik dacht er goed aan te doen." „Het zou ook even goed geweest zijn om uit te zoeken, wat hom zoo aan 't schrikken had gebracht", opperde Na- polpon. „Dan zou je op je zuster en het verdere gezelschap gestuit zijn." „Nu, ik deed dat in elk geval niet" antwoordde Guy scherp, „en in derge lijke gevallen doe je niet altijd dat wat je doen moet. Ik vertelde je toch, dat mijn hoofd omliep met al die herrie. Ik werd er zenuwachtig van. En dan had ik nog een ander vaag idée. Die kerel kwam van 't wrak. hè? Dat concludeer de ik ten slotte en jij vertelt me, dat ik gelijk had. Ik dacht, dat, wanneer ik hem kon vangen, ik misschien iets over jou zou te hooren krijgen. Hij zou kun nen weten of jij er was, in elk geval „O ja! Dat wist hij." „Zie je nu wel! En dan vertel je me nog. dat ik hem niet behoefde te volgen' Het was een gok en ik koos om hem te volgen en alk ik twee seconden later had gekozen, zou ik hem gemist heh ben. want hij rende als een bezetene." „Welken kant ging hii op?" vroeg Na poleon. Dezen kant", antwoordde Guy. „Den zelfden weg, dien we nu loopen. Hij bleef eerst op het strand, toen ging bij een soort rotspad langs en daarna rende li ij langs de rots. En toen viel hij plotse ling." „Heb ie hem toen genakt"?" „Ik bereikte hem. Hij lag ineen ge schrompeld als een ballon, waarin ge prikt was. en ik dacht heusch, dat de kerel dood was, en ik schrok geweldig. Ik heb nog nooit zoo'n nacht gehad Maar zeg eens, hoe staat het met jou hoofd?" O, bost. Ga maar verder! Je bereikte hem? Ja." „En ik hoog me over hem heen. Hij zag er miserabel uit! Ik nam zijn arm en schudde er aan, en porde hem. En toen was hij ineens weer op de been en deed me een luchlsprong maken. „Jij duivel, jij duivel!" stootte hij uit. „Moor denaar! Maar mij zul je niet vermoor den!" Je bad hem moeten hooren. Na poleon. Hij had een vreemd accent en zijn stem sloeg heelemaal over. Het sneed mij door de ziel maar nu ik die woorden zeg, lijkt liet niet zoo erg." „Zij klinken niet zoo slecht", mom pelde Napoleon. „Hij rende dadelijk weer weg en ik hem achterna. Het scheen mij toe, dat ik niets beters kon doen. Hallo wat is dat?" „Wat is er?" schreeuwde Napoleon. Guy stond stil en raapte een voor werpje op. „Wel verdraaid!" riep hij uit. „Dat is mijn penhouder. Hij zal uit mijn zak gevallen zijn we renden namelijk langs deze plek. zie je." „Ja. ik snap het", antwoordde Napo leon. „Zou je me willen vertellen, hoe veel verder jullie nog renden?" Guy hief zijn hoofd op en wees plot seling naar boven. „Zie je dat licht?" vroeg hij. „Ja natuurlijk", antwoordde Napo leon. „Dat schijnt uit een klein hutje aan den never van de rivier. Tot zoover ren den wij „O," riep Napoleon. ,.En is die gek daar nu nog?" Guy knikte. „En hii is er niet alleen." „Werkelijk?" zei Napoleon. „Wat in teressant." Toen zij weer naar het licht keken, ging het uit. HOOFDSTUK XXV. Het hutje aan de rivier Eenige oogenblikken staarden zij naar de zwarte plek, waar eerst het lichtje had geschenen. Toen wendde Napoleon zich tot zijn metgezel en zei: „Had je niet beter je verhaal wat vlugger kunnen doen? Je hebt me hier gebracht, maar je vertelde niet waarom juist nu? Moeten we de hut bestormen of wat anders?" „Ik weet niet, wat we moeten doen," fluisterde Guy. „Maar ik zal je den toe stand vertellen of liever, hoe de toe stand was, toen ik het verliet en daarna kunnen beslissen, wat er moet. gebeuren." „Ik wou. dat Sefton hier was", ant woordde Napoleon. „Hij heeft verstand van die dingen, maar ik ben al niet be ter dan jij. Hoe was de toestand?" Op eens greep hij Guy's arm en duwde hem naar een boschje. „Als zij het licht uit hebben gedaan om te trachten naar ons te kijken, dan is het bct£r. dat we hun geen kans geven." „Ze kunnen zoo ver niet zien", zei Guy, „maar toch heb je gelijk, we moe ten voorzichtig zijn. Toen die gek de hut bereikte, ging hij niet naar binnen, maar hij bukte zich en bleef buiten. Ik bukte mij dus ook. Binnen klonken stemmen. Ik kon niet hooren wat er ge sproken werd daarvoor was ik niet dichtbij genoeg. Maar de ander scheen oo af en toe wat op te vangen, want hij mopperde en dreigde nu en dan met de vuist en deed meer van die melodrama tische dingen. Toen klonkPn de stem men luider en er scheen een ruzie te ontstaan. De gekke man werd ook op gewonden en eens gaf hij zelfs lucht aan zijn woede door te schreeuwen. Ik kan je zeggen, dat het afschuwelijk was „Het is niet noodig om in den verle den tijd te spreken", mompelde Napo leon. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6