F. Slaats groote wint achter motoren MOOR Schaduwen aan de kust Wederom zegeviert van der Voort in een sterk veld Buitenlanders maken geen grooten indruk in het Stadion Radio-programma s J. Jefferson Farjeon 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 21 JUNI 1939 Men schrijft ons uit Utrecht: TT ET heeft gisteravond niet aan het programma gelegen, dat het rond de Stadion-wielerbaan matig was bezet. Wel waren er meer toeschouwers dan tijdens den openingswedstrijd, doch ook gisteren kon men over de publieke belangstelling niet tevreden zijn en daarom kwam de mededeeling, dat de Gem. Stichting zeer waar schijnlijk geen wedstrijd meer zal organiseeren, niet geheel en al on verwacht. Dat dit bijzonder te betreuren zal zijn. is we! gebleken, want er werd ditmaal een goed program ma geboden, die op iedere baan in Europa tot de beste wedstrijden zou behooren Lf R waren ditmaal twee hoofd- nummers, een omnium tus schen een drietal koppels en een 3 x 30 K.M. stayerwedstrijd. Met den omnium had men oogen- schijnlijk pech. Piet van Kempen had voor enkele dagen afgeschreven, waarvoor men Piet van Nek had geëngageerd en gisteravond hleef Jan van Kempen weg, waarvoor Westbroek inviel. Opmerkelijk 3s het, dat de Utrech ters Westbroek en Van der Voort tot de besten behoorden. Als attractie was het rijden van Van Nek aardig, omdat men gaar ne een landgenoot, die de Neder- landsche naam in huiteniandsche wegwedstrijden tot een groote hoog te opvoert, in actie wil zien. Maar Van Nek is geen baanrenner en al lerminst wanneer het op korte sprints aankomt. Krewer wint gemakkelijk De wedstrijden werden geopend met de klassementrace als onderdeel van den omnium, waarvoor in de baan kwa men Van Nek—Westbroek, Van der Voort—Pijnenburg en Van Schijndel— Van der Broek. Westbroek en Van der Voort reden uitstekend, maar beiden hadden niet den minsten steun in de sprints, waar door hun goede werk teniet ging. De uitslag werd: 1. Van Schijndel—v. d. Broek. 27 pnt.; 2. Van NekWestbroek. 28 pnt.: 3. Pijnenburg—v. d. Voort, 29 pnt. Daarna kwamen de vijf stayers in de baan en de loting had de volgende start volgorde gegeven: 1. Krewer (Duitsch- land); 2. Slaats, 3. Seynaeve (België), 4. Wals. 5. Kraus (Luxemburg). Krewer heeft het allerminst lastig ge had. Hij begon als eerste, werd niet een maal aangevallen en eindigde als eer ste. De Duifscher zat. om in wielerterm te spreken, op een groote zaag oftewel een versnelling en daar kon de rest wei nig tegen in brengen. Wals was de eer ste. die er wat strijd in bracht door van de vierde naar de tweede plaats te spur ten, doch hij werd later weer even zoo vroolijk naar de laatste positie terug verwezen. Eerst vijftien ronden voer het einde nestelde hij zich ten kos(o van Kraus als vierde in het veld. De'uitslag werd 1. Krewer, 2. Slaats op 50 M., 3. Seynaeve op -SO M., 4. Wals op 210 M., 5. Kraus op 250 M., tijd 24 min. 53 sec. Er volgde een stedenachtervolging tusschen Amersfoort en Utrecht, gere den door leden van De Pedaalridders en „Het Stadion". De Amersfoorters kregen al spoedig een handicap toen een der vijf het wieltje niet kon houden en op tientallen meters achteraan bleef ben gelen. De rest zorgde voor veel span ning met als resultaat een Utrechtsche zege van 120 M. met een tijd van 5 min. 4.2 sec. Daarna kwamen de omnium-rijders weer in de baan en na de „les" in wiel rennen aan Piet van Nek en Westbroek door de jury in het koppeltijdrijden over 1 K.M.. maakten Pijnenburg en Van der De start van den klassement wed strijd (omnium). Van rechts naar links: Van Nek. Van der Voort, West broek, Van Schijndel, v. d. Broek, Pijnenburg. Voort samen 1 min. 5.2 sec. De rest kon dit niet hij elkaar fietsen, want Van Schijndelv. d. Broék noteerden 1 min. 7.2 sec., terwijl Van Nek met den reeds leeg gereden Westbroek als derde ein digden met 1 min. 10.4 sec. Interessante manche DE tweede manche achter motoren gaf de omgekeerde start volgorde en we voorzagen een interessante rit, omdat de Duitsche buldog Krewer in laatste positie kwam te zitten. Het resultaat werd: 1. Wals. 2. Seynaeve op 20 M., 3. Slaats op 60 M., 4. Kraus op 110 M., 5. Krewer op 130 M., tijd 25 min. 25.2 sec. Na de pauze kregen we den bekenden zwerm nieuwelingen te zien. die dit maal volop konden sprinten in een 4 K.M. klassement, wedstrijd. Adelaar ze gevierde met 23 punten, gevolgd door Janson met 17 punten. V. de Vries no teerde 8 pnt.; W. Ultee 6 pnt. en J. Ver steeg 5 pnt. De tijd was 5 min. 23 sec. De stand van de omnium was der mate, dat ieder koppel nog kon win nen en het laatste onderdeel, de Australische achtervolging moest de beslissing brengen. De Brabanders Van Schijndelv. d. Broek waren ditmaal niet gelukkig, want eerst genoemde kreeg een lekke band. In dezen strijd over 12 ronden draaiden Pijnenburg en Van der Voort op vol le toeren en zij wonnen- in 6 min. 19.8 sec., gevolgd door Van Nek Westbroek en Van Schijndel—v. d. Broek als derde. Hierdoor won de Utrechter Van der Voort met Pijnenburg den om nium met 31 punten. Van Schijndel Van der Broek werden tweede met 32 punten en WestbroekVan Nek volgden onmiddellijk met 33 punten. De avond werd besloten met een stayerkoers over 30 K.M. Slaats liet zich van zijn beste zijde zien en won in de snelste tijd van den wedstrijd namelijk 24 min. 40.4 sec., waarbij hij vrijwel het geheele xreld ver achter zich liet. De eindstand van den stayerwedstrijd werd: 1. F. Slaats 6 punten. 2. M. Sey naeve 7 pnt.; 3. P. Krewer, 9 pnt.; 4. C Wals, 10 pnt.; 5. J. Kraus, 13 punt, WIJNHANDEL „DE MOOR» f 3.25 per literkruik. TEL. 129 Internationale wandelweg zal 19 Juli worden geopend door burgemeester van Lanschot 's-GRAVENHAGE. 20 Juni. De A.N. W.B. meldt: Ter verhetering van een onjuist be richt, dat in een deel van de Nederland sche pers is gepubliceerd, kan worden medegedeeld, dat de officieele opening van den internationalen wandelweg van 's-Hertogenbosch naar Luxemburg in den loop van de volgende maand zal plaats hebben. De datum is vastgesteld op Woensdag 19 Juli a.s. en de ope ning zal geschieden te 11.30 voorm. te 's-Hertogenbosch, in de Willem van Oranjestraat, tegenover restaurant. „Cha let Roval", door den burgemeester van 's-Hertogenbosch, mr. F. J. van Lan schot. De afbakening en aanduiding van de zen wandelweg is op Nederlandsch ge bied verzorgd door den Kon. Ned. Toe ristenbond A.N.W.B. en op Belgisch en Luxemburgsch gebied resp. door de Bel gische en de Luxemburgsche Touring Club. ATHLET I EK Bestuur van „Trekvogels" definitief geschorst AMSTERDAM, 20 Juni. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Ath- letiek Unie heeft 17 Juni een vergade ring gehouden ter behandeling van-het rapport van den strafcommissie over de strafzaak tegen het bestuur van de Trekvogels. Het bestuur beslaat, in afwijking van het' voorstel der commissie, het voorloo- pig geschorst bestuur van de Trekvogels te schorsen als unielid wegens schaden van de K.N.A.U. en de athletiek voor den duur van zes maanden. Bij herha ling van dit of ander wangedrag is het bestuur voornemens over te gaan tot royement van de betrokkenen. Voorts besloot het bestuur in afwij king van het voorstel der commissie de leden van de Trekvogels niet te schor sen. KIELER WOCHE KIEL, 20 Juni. In de 8 meter kla6: se won Germania 4 st. von Heutschler vandaag den prijs van den Rijksminis ter van propaganda. In de 6 meter R klasse zegevierde wederom Irmi st. dr. Lubinus voor Wega 3 st. Staulino (Ita lië) en Michel 3 st. dr. Collignon, waar door een belissingswedstrijd tusschen dr.: Lubinus, dr. Collignon en Thomsen (gustl 3) noodig wa6. Uit dezen wedstrijd kwam Gustl 3 st. Thomsen als overwinnaar en won daar mee den prijs van den rijkskanselier. In de 12 meter R klasse plaatste Ashan- ti st. Burmeester zich als eerste, ter wijl Anita st. Bertelsman de eerste plaate in de starklasse bezette voor Pollnce st. Ottariano (Italië). In de drakenklasse won Kringlai 4 st. Morten- sen (Noorwegen). HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. 8 00 —9.15 KRO; 10.00 NCRV; 11.00 KRO; 2*00 —12.00 NCRV. 8.009.15 Gram.muziek (Om 8.15 Berich ten); 10.00 Gram.muziek; 10.15 Morgen, dienst; 10.45 Gram.muziek; 11.30 Godsdienst, halfuur: 12,00 Berichten; 12.15 Gram.muziek 12.30 KRO-orkest (1.001.15 Gram.muziek); 2.00 Handwerkcursus; 3.00 Viool en orgel. In de pauze: gram.muziek; 3.45 Bijbellezing; 4.45 Gram.muziek; 5.00 Handenarbeid voor de jeugd; 5.30 All Round sextet en gram.mu ziek; 6.45 Causerie „Voor onze jonge a.s. zeelieden"; 7.00 Berichten; 7.15 Boekbespre. king; 7.457.55 Causerie „Vacantie met de AMVJ naar bosch en zee"; 8.00 Berichten ANP. herhaling SOS-Berichten; 8.15 Christ. Harmonie,, Het Geklank des Konings" en gTam.muziek; 9.00 Causere „Idealisme en opvoeding"; 9.30 Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.)10.00 Berichten ANP. actueel half uur; 10.30 Gram.muziek; 10.45 Gymnastiek, les; 11.00 Gram.muziek; 11.5012.00 Schrift lezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-Uit- zending. 8.00 Gram.muziek; (ca. 8.15 Berichten); 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gewijde muziek (grplj; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Orgel spel; 11.00 Voor de vrouw; 1110 AVRO. Aeolian-orkest. 12.15 Berichten. 12.17 De Romancers en soliste. 1.15 AVRO- Amusementsorkest; 1.45 Zang met pianobe geleiding en het gitaarduo Ligtvoet; 2.30 Karolyi Arpad's ensemble; 3.00 Declamatie; 3.20 Gram.muziek met toelichting; 4.00 Voor zieken en thuiszittenden; 4 30 AVRO-Amuse- mentsorkest (opn.); 5.00 Voor de jeugd; 5.30 De Twilight Serenaders; In de pauze Pianoduetten; 6.28 Berichten; 6.30 Sport, halfuur; 7.00 Cabaretprogramma; 7.50 Dia loog „Hoe breng ik mijn vacantie door?"; 8.00 Berichten ANP, radiojournaal mededee- hngen; 8.20 Verkorte opera „La' forza del destino"; 9.20 Reportage; 9 50 AVRO-Amu. sementsorkest en gram.muziek; 1100 Be richten ANP, Dansmuziek (gr.pl.); 'll.40 12.00 Orgelspel. DROITWICH 1500 M. 1140—1145 Gram.muziek; 12.05 Sectie van liet BBC- Northern Ireland-orkest en solist; 12.35 Al fred van Dam's orkest; 1.20 Orgelspel; 1.50 2.20 Gram.muziek; 3.10 Declamatie; 3.30 Re portage; 3.50 Stedelijk orkest van Bourne mouth en solist; 5.05 Voor de vrouw; 5 20 Gram.muziek; 5.45 Reportage; 6.20 Berichten 6.40 Voor de boeren: 7.00 BBC-orkest en soliste; 8.00 „The Arctic today: Further ex peditions", discussie; 8.20 Gevarieerd pro gramma; 9.05 Radiotooneel; 9 20 Berichten; 9.50 Zang en piano; 10.20 Kerkdienst; 10.40 Orgelspel; 10.55 Maurice Winnick's Band; 11.05 Gram.muziek; 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 12.35 Zang; I.25 Gram.muziek; 2.35 en 3.50 Zang; 4 35 Vioolvoordracht; 4.50 Zang; 5.25 Zang 'en piano; 6.05 Radiotooneel; 7.20 Baillyorkest; 8.50 Pianovoordracht; 9.20 Parijs Phïlharmo- nisch orkest en koor, kerkkoor en solisten; II.2011.35 Gram.muziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1*.302.20 Gevarieerd programma; '5.20 en 6.50 Gram.muziek; 8.20 en 9.20 Omroepor kest en solisten; 10,3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek; 12.50 en 1.30 Radio-orkest; 1.502.20 en 5.20 Gram.mu ziek; 6.35 Radio-orkest; 7.35 en 8.20 Gram. muziek; 9.20 Omroepsymphonie-orkest; 10.30 -11.20 Gram.muziek. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 8.35 Emanuel Rambour's orkest, in de pauze: Reportage: 9.35 Viool en piano; 10.20 Be richten; 10.40 Hoorbericht; 11.00 Berichten; 11.2012.20 Augsburger Amusementsorkest en solisten. KEULEN, 456 M. M. 6.50 Gram.muziek; ,35 Dresdener orkest; 8.50 Omroepkleinor- WA TETEN WIJ MORGEN? Voor de koffietafel Hamcanapeetjes. Bereiding: Rooster 8 sneedjes brood zonder korst, leg op ieder sneedje een paar blaadjes uitgelekte sla, hierop een plakje ham. een schijfje hardgekookt ei en wat mayonnaise. Voor de middagtafel Sausijsjes Bloemkool met saus Aardappelen Rabarbersla met gember. Bereiding: Snijd 500 gr. gewasscheri rabarberstelen in kleine stukjes, en kook ze gaar in K L. water met 100 gr. bas terdsuiker. Schep ze met een schuim spaan voorzichtig uit het vocht en ver meng ze met 50 gr. gehakte gember en wat gembersiroop, doe ze in een com- pöteschaal, en geef er een koude va nillesaus af slagroom bij. BRAfTDCEVAAR! TRAP UAWECC,EVOftPE.n ETOJE 5ICAAR OFvSICARET .POE lÜTALT'JM kest; 10.2010.50 Volksliederenconcert; 12.20 Leo Eysoldt's orkest; 2.303 20 Popu- lair concert; 4.20 Otto Dobrindt's orkest; 5.30 Gevarieerd concert; 6.50 Gram.muziek; 7.30 Omroeporkest; 9.30 Gram.muziek; 1100 Stedelijk orkest Düsseldorf en 'solisten; 11.45 Populair concert; 12.20—3.20 Populair con cert en dansmuziek (opn.). v. ROSSUM KORTE BERGSTR. 3 TEL. 407 Kleeding naar maat 156Pam wordt in een handkoffertje gezet „Wat zou er nu weer met mij gaan gebeuren," denkt hij. „Men doet mij wel geen kwaad, maar het is toch niet prettig zoo heen en weer gesold te worden-" 157. De dienaar van den koning nadert nu het koninklijk kasteel. Heel voorzichtig houdt hij het koffertje vast. ten einde Pam niet te bezeeren. DONDERDAG 22 JUNI DEN BOSCH-LUXEMBURG TE VOET FEUILLETON Naar het Engelsch van 85 „De stemmen zwegen, zoo gauw als de gek had geschreeuwd, en jè. dat vergat ik het licht werd plotseling uitgedaan, nel als nu. Ik durf zegeen, dat zij uit het venster keken maar wij beiden, de krankzinnige en ik. doken weg, zoodat zij ons niet konden zien. En toen kwam er iemand uit de voordeur en keek rond." „Heb je iets van hem gezien?" vroeg Napoleon. „Alleen iets heel vaags. Eenigszins de omtrek van zijn hoofd, weet je." „Hoe zag dat er uit?" „O. ik weet het niet. Hij scheen een soort dienstpet te dragen of zoo iets „Ben dienstpet?" onderbrak Napoleon hem. en gromde zachtjes: „Oh het is Ie mooi om waar te zijn!" „Wat bedoel je? Ken je dien vent?" „Nog niet. En ik wil hem ook niet leeren kennen. Maar ga verder. Die vriendelijke, blauw-oogige zeeman stond in do deur „En toen ging hij weer naar binnen fen het geruzie begon opnieuw. Toen boorde ik een paar zinnen, ofschoon ft niets ervan kon thuis brengen. Eén van hen stootte uit: „Ik zeg je, dat het van nacht een einde moet nemen we moe ten alles voor elkaar hebben voor dat de zon opkomt." „De zon komt binnen een uur op", fluisterde Napoleon. „En wat ik nog meer hoorde, was: „Je hebt het verknoeid!" En een andere stem zei eveneens: „Je hebt het ver knoeid. Als we het doen, wat doen we dan met De rest kon ik niet ver staan, maar ik.meende nog zoo iets te hooren als „naar boven". Toen kroop die gek naar de voordeur en probeerde die te openen, maar zij was op slot. Hij scheen absoluut krankzinnig le zijn. In plaats van terug te gaan, kroop hij in de buurt rond alsof hij het een of ander zocht." „En kroop je achter hem aan?" „Ja. Hij loerde overal rond en ging tenslotte een soort hijkeuken of uit- bouwtje binnen." „En deed je dat ook?" „Neen. dank je wel! Ik wachtte onder een struik „De historie herhaalt zich!" „Hou op met in de rede te vallen. Ik wachtte tot hij weer naar buiten kwam en toen hij naar buiten kwam" de spreker huiverde lichtelijk „toen hij naar buiten kwam. droeg hij een bijl." „Goeie help!" gromde Napoleon. „En denk je. dat hij nu nog rondloopt met die bijl?" .Vraag toch niet zoo veel! Het was duidelijk. dRt hij met dat wapen naar binnen wilde." „En het was even klaar, dat jij hem dan zou tegenhouden." „Geen denkon aan. Ten eerste zou het resultaat twijfelachtig geweest zijn, en ten tweede zou het lawaai die twee anderen naar buiten hebben doen ko men gn zon je dan denken, dat ze op mijn hand zouden zijn geweest? Het was een soort driehoek-geval met mij alleen als vertegenwoordiger van wet en orde. Het was niet man tegen man, maar drie tegen één en ik besloot om hulp te gaan halen. Op den terugweg ontmoette ik Luigi. Joost mag we ten hoe lang ik achter hem aansjpuw- de en wat hij van plan was. Toen stoot ten we op jou en dat is alles." „Dat is alles", stemde Napoleon in. „Dus waar we straks zullen belanden is weer een andere vraag. Ik veronder stel, dat we maar moeten optrekken, hè? Nu staat het twee togen drie, in plaats van drie tegen één. Of, als de een vermoord is intusschen, is het zeer waarschijnlijk, dat het twee tegen twee wordt of liever twee tegen twee en een bijl. Kom mee, Guv, laat ons gaan. Ik geloof niet, dat we nog ooit het hoofd omhoog konden houden, als we nu terugkeerden en ik moet het hoofd hoog houden. We moeten gaan en het bloedbad verhinderen zelfs al is het alleen maar ons eigen." Voorzichtig verlieten zij de schaduw van het bosch en volgden het spoor naar den rivieroever. De hut stond aan den overkant, en de rivier, nauwelijks meer dan een beek, werd door een klei ne brug overspannen. Zij voelden zich zeer onbehaaglijk, toen ze over dc brug kropen, maar het scheen, dat zij niet werden gezien en een paar minuten la ter waren zij aan den buitenkant van een heg, die den tuin, rond de hut, af sloot. Door een gat in de heg zagen zij een donkere gedaante kruipen. Zijn ge stalte teekende zich duidelijk af, even als van hetgeen hij in de hand hield. „Hij schijnt geduld tc oefenen", fluis terde Guy. „Zullen ve hem overval len?" „Nog niet direct", fluisterde Napoleon terug, toen zachte stemmen weerklon ken uit het huisje en het licht plotse ling weer aan ging. „Ik zou wel graag wat van dat gesprek hooren, voor we een inval doen." Zij kropen wat dichter bij, en nu klonken de stemmen veel beter ver staanbaar. Het raam in de kamer, waarin de sprekers waren, stond onge twijfeld op een kier. „Ik weet zeker, dat het niets was!" bromde een zware stem. „Waarschijn lijk de wind." „Je kunt gelijk hebben", kwam een andere stem, eveneens zwaar en grof. „Dc wind komt op en dat zal ons nog van pas komen, denk ik." „Wat?" vroeg de eerste stem. „Dat be- teekent een ruwe overtocht en ik ben geen goed matroos." „Maar het zal andere geluiden over stemmen, Joe", zei de tweede stem. „En dat willen we ook, hè?" „Ja. het zal een helsch kabaal geven", gromde de ander, die aangesproken werd als Joe. „Ik weet niet, of je het wel bij 't rechte eind hebt, schipper." „Och, schei uit, ga je weer begin nen?" riep de spreker, aangeduid als schipper, uit. „Heb jij dan een beter plan?" „Ik zou niet weten wat dank zij jouw geknoei „Hou je mond! We zitten beiden ln het schuitje en moeten elkaar bijstaan. Het eenige wat ons niet helpt, is een nieuwe, ruzie. In elk geval, het is een kans en die. moeten we grijpen. Het zal de argwaan een beetje van ons aflei den in elk geval, tot we kunnen oprui men. En anders kunnen we wachten totdat alles ontdekt is en onze handen ophouden voor de handboeien." „Zoo ver zal het wel komen", merkte Joe grimmig op. „Maar 't hoeft met", antwoordde de ander scherp, „Hou op met Je zwaar moedigheid! Dacht je soms, dat ik zelf niet zwaar op de hand ben ge weest, al dien tijd, en het bijna heb op gegeven „Bij den hemel, ik wou, dat je het ge daan had!" „Bah! Wenschen is niet goed. Ik deed het niet en nu praten we er niet meer over. De prijs is te hoog. Verdraaid nog an toe, je bent er zelf met open oogen ingetippeld, is het niet? Je was op weg om je deel te krijgen. En wie weet Zijn stem werd driftiger. „We kun nen zelfs nu nog geluk hebben!" De gedaante, die onder de venster bank kroop, hief zijn bijl op en schudde die heen en weer. „Je weet, dat je me geen voorschot hebt gegeven", vervolgde de schipper. „Nycroft is aan boord en Mironneau ook." Opnieuw dreigde de gedaante on der het venster. „En binnen een paar minuten zal Fyne net zoo rustig zijn als zij en dan zullen we hem aan hoord brengen. Als ze morgenochtend alle drie ontdekt worden, zou de politie dan onmiddellijk degenen zoeken, die er voor verantwoordelijk zijn. hè?" Er was stilte. Toen gromde Joe ern stig: „Het is een vies zaakje. Ik heb mij altijd buiten deze dingen gehouden en ik ben het niet overeengekomen „Ik ben ook niet overeengekomen, dat Nycroft zijn neus er in zou steken", ant woordde de schipper .scherp. „Dat bracht de boel in de war. Hij werd te nieuwsgierig. Hij zou zijn deel hebben willen ontvangen." „En dat kon hij krijgen, wat mij be treft." „Nou, wat mij betreft, kon hij dat niet. Het zou een te groot deel geweest zijn! Je kent Nycroft niet Hü zou zijn deel genomen hebben en er wel iets op gevonden hebben, dat w$ de kastanjer uit het vuur moesten halen. Hij is een ware duivel of liever, dat was hij." De spreker lachte grimmig. „En nu, Joe het zou me niets verwonderen als Nycroft. niet alle schuld op zich geladen kreeg. Dat is erg prettig om aan te den ken. Neen het was geen slechte inval om Nycroft van de rots te laten vallen." „O, ja; dat is voorbij. Het zijn de nieuwe bevelen, waarover ik mij zor gen maak!" „Ook goed. Joe. Dan laten we ze zit ten, hè? En als Fyne en Mironneau dan weer bij kennis komen en hun verhaal aan de politie doen, dan ziet het er voor ons mooi uit, hè?" Opnieuw was er stilte en er verscheen een schaduw op het gordijn, alsof de sprekers een bewe ging hadden gemaakt. „Je bent gek, om altijd aan het beroerdste te denken, Joe. Er zijn oogenblikken, waarop men niet denken moet. Laat ons nu naar boven gaan en eens bekijken hoe het gaat. Dit oponthoud is een verdraaid nadeel ge weest en we mogen niet langer uitstel len." Toen zwegen de slemmen. de scha duw verdween van het gordijn en de sprekers verlieten blijkbaar de kamer. Napoleon en Guy keken elkaar aan. „Fyne hij is daar binnen!" fluister de Guv. „Goeie help! wat een schavuiten!" mopperde Napoleon. „Wat zullen we doen? Hen overval len?" „Neen wacht. Ik heb zoo'n Idee dat onze gek ons helpen zal." (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8