Kf '-fr KINDER COURANT Om zelf te maken De wijze lessen van Ali Ben Mohammed I RUBRIEK VAN OOM BOB I EEN PORTRETLIJST De ooievaar van Videback r J „UIT EIGEN PEN" BRIEFWISSELING ws Ali ben Mohammed was de gierigste man uit Algiers. Tenminste dat men van hem. Hij had veel geld kocht de mooiste dingen op de markt. Niemand wist, wat hij met die kleden pijpen en tapijten uitvoerde. De an dere kooplieden dachten wel eens. dat hij alles voor een goed prijsje aan de vreemdelingen verkocht. Dat was op zichzelf helemaal niet erg, want dat deden ze allemaal op hun tijd. Maar Ali ben Mohammed deed altijd erg geheimzinnig en liet nooit een woord los over wat hij na de markt uitvoerde. Ook dat was nog niet zo erg, maar wel erg was. dat hij niemand ook maar een hapje brood of een slok water gunde. Hij was zo gierig, dat hij al wantrouwend keek. als iemand naar hem toekwam om de weg te vragen. Zodra hij merkte, dat het een vreem deling was, sloeg hij als een blad aan de boom om en was de vriendelijkheid in eigen persoon. Voor de andere Arabieren had hij geen goed woord over. Hij liep met een verwaand gezicht langs de kraampjes, kocht mooie dingen voor weinig geld, want hij wist het altijd zo aan te leg gen. dat hij zijn zin kreeg en niet de verkoper en dan ging hij met een mand vol weer naar huis. Ze hadden al zo dikwijls bedacht of ze Ali ben Mohammed niet een poets konden bak ken, waardoor hij een toontje lager zou leren zingen, maar het was nog nooit gelukt. Zo werden de wrok en de haat tegen den gierigen Arabier steeds groter. Ali Ben Mohammed koopt in Op een keer, toen er markt was, slenterde Ali ben Mohammed weer langs de kraampjes. Hij groette nie mand en liep met zijn neus in de wind heen en weer. Hij had een groole mand bij zich, dus waarschijnlijk zou hij weer het een en ander willen inslaan, En ja hoor, toen hij bij de tent met glas en porselein van Hassah ben Ibra him kwam. bleef hij staan, wees op een paar heel mooie glazen en vroeg: „Hoeveel?" Hassan noemde de prijs en Ali hen Mohammed begon hard te la chen „Hoe durf je. lelijke schooier!" begon hij toen te schelden. ..Schaam je je niet. om me zo voor de gek te hou- Irn! Ik ben geen vreemdeling!'' Ze praatten een tijd heftig met el- kaar en hef slot van het lied was, dat Ali ben Mohammed, zoals gewoonlijk zijn zin kreeg. Hij laadde al het glas werk en porselein in zijn mand en til de de mand toen op. Maar al gauw vette hij haar weer neer. Hij keek naar Arhmed. den zoon van Hassan, die er «I die tiid zonder een woord te zeggen, bij had gezeten. „Vooruit jongen, sta eens op en breng die mand voor me naar huls! .Te bent nog jong. het wordt tijd. dat jij ook eens iets doet!" Achmed bleef nog even zitten, maar «oen zei Ali ben Mohammed ongedul dig: ..Vooruit! Tk zal je drie wijze les sen tot beloning geven!'* Nu kwam er een lachje op Achmeds gezicht en nog steeds -zonder een woord te zeggen. s:ond hij op pn tilde de mand op zijn mk De eerste wijze les Toen ze een eind gelopen hadden, vroeg Achmed: „En wat zijn nu die wiize lessen, die u me zou geven?" Ali hen Mohammed begon te lachen »mi zei Wel. m'n jongen, de eerste is «leze: Als iemand tegen jou zegt „Een, holle maag is beter dan een volle" moet je hem niet geloven!" Moham med lachte hartelijk om zijn eigen grapje Achmed lachte helemaal nipt. maar hij keek recht ,'oor zich en zei geen woord. De twede en de derde les Toen ze weer een eind gelopen had den en Achmed de zware mand al op zijn andere schouder had ge zet. vroeg hij: „En v\at is de tweede les. Ali hen Mohammed?'" „De tweede les. m'n beste jongen, is deze; Als iemand tegen jp zegt ..Het is heter om te lopen dan om in een wagen te rijden moet je hem niet ge loven'" Weer lachte Ali hen Moham med hartelijk om zijn mopje deze keer nog harrier dan de vorige Hij vond zichzelf erg geestig en hij keek eens van opzij naar het gezicht van den jongen Met speet hem wel een beetje dat hij niets van dal gezicht kon aflezen Het leek wel of Achmed heel tevreden was met deze les want hij keek nog steeds strak voor zich uit pn zei niets Misschien was «Ie jongen nog wel zo dom. dal hij liet werkelijk als een wijze levensles opvatte! Ali hen Mohammed lachte al In ziin vuiltje tje T<>en ze p|.><i*|jjk voor zijn huis wa ren aangekomen, bloot Achmed staan. Hij liielfl de hand nog op /.ij» rug vroeg toon: En de dorde Ips?'' „De derdo les." antwoordde Ali en lachte honend is deze: Als iemand te gen je zegt. dal hij wel eens voor min der loon een zware mand heeft gedra gen, dan jij, moet je hem niet gelo ven!'" Ali Ben Mohammed krijgt ook een les „Dank u wel," zei Achmed nu vrien delijk. „En wilt u nu tenslotte ook van mij nog een wijze les aannemen?" De ander knikte en grinnikte al bij voor baat over wat hij nu te horen zou krij gen. Toen tilde Achmed de mand van zijn schouder en gooide haar met kracht tegen de grond, zodat al het glas en porselein in stukken viel. „Als iemand tegen u zegt, dat er in deze mand nog één stuk héél is, moet u hem niet geloven!" Met deze woorden draaide hij om en liep vrolijk fluitend weg, terwijl de gierige Ali ben Mohammed beduusd naar de mand met scherven stond te kijken. TWEE MATROOSJES VLUG EN NET Twee kleine matroosjes maakten hun eerste reis. Ze zagen veel nieuwe dingen en veel vreemde landen. Ook moesten ze beel wat leren aan boord. Een goede matroos moet het dek keurig schoon kunnen maken, hij moet in de mast klimmen en zo meer. Dat onze matroos jes al heel handig waren na hun eerste reis, kun je op dit plaatje zien, ale je de cijfers met elkaar verbindt. Hoe dikwijls gebeurt het niet, dat we een mooie foto of een aardig plaatje in de krant of in een tijdschrift zien, waarvan we denken: Dat moest ik nu eigenlijk kunnen bewaren en op mijn kamertje hangen!" Soms knippen we die foto ook wel uit en een enkele keer hangen we hem werkelijk in onze kamer. We prikken hem met een paar punaises tegen de muur. Tof er na een tijdje scheuren in het papier geko men zijn en hef plaatje verkleurd is door de zon. Dan maken we de punai ses weer los en gooien het aardige plaatje in de prullemand. Wat zou het makkelijker zijn. als we een lijstje hadden, dat we altijd gemak kelijk konden openen, zoodat we weer eens een ander plaatje konden ophan gen. Misschien zijn er wel enkelen onder jullie, die zoo'n lijstje bezitten, maar degenen, die er geen hebben en die het toch leuk vinden om oen mooie briofknarl of een plaatje uit de krqnt op te ha neen, raad ik aan: „Werk met ons mee! We gaan nu met elkaar zoo'n it maken. Het is heelomaal niet moei lijk en jullie zullen het allemaal heel goed kunnen doen. De heele kleintjes vragen maar of hun groote broer wil helpen, als hpf pen heetjp lastig wordt T et maar eens op: We hebben er in de eerste plaats Iwpp even grorte stukken hout voor eoodig. Neem een beetje mooi hout. want het is jammer om een ruwe. grove lijst te maken. Nu kunnen jullie de lijst juist zoo groot maken als je zelf wilt Misschien weten jullie al een nlaafie. dat je prin wilt doen neem daar dan maar de maat van en hou er rekening mee met zagen. t'it één van de stukken zagen we nu het middenstuk uit. zoodat er alleen nog pen lijst overblijft. Met scharnipr- Ijes maken we nu deze lijst aan de andere plank vast. Jullie begrijpen na tuurlijk meteen, wat de bedoeling is We kunnen de twee planken nu tegen Ikaar aanklopnen en dat hebben we u'st nonoig. We nemen de lijst weer op en nu komt een werkje, dat iets moeilijker is. omdat het precies moet gebeuren We leggen de liïst met de binnenkant naar hnvep en lanrs de randen waarlangs vp het i-iSdden*;*;it( ni'wwé neen we nu weer een klein randie uit naar z/id. dat het alleen aan de achter kant te rlrn is. De voorkant van de 'ïst hlnft dus prei-tos zooals hij was. Het kleine randje aan de achterkant dat wp nu uitgezaagd hebben, dient om Je glasplaat in te loggen. Als we dan de tweede plank dichtklappen blijft hol glas stevig liggen tusselteii deze tweede plank en de niet uitgezaagde rand van de lijst. Kijk uianr eens goed naar het plaatje lan begrijp jp het wel Je ziet heel dui lelijk de achterste plank en de plank, die de echte „lijst" moet voorstellen. Het middenvak is eruit gezaagd en het kleine randje, dat hiei schuin gestreept is, stelt het randje voor de glasplaat voor en is dus alleen van deze kant te zien. Als we dus de lijst omdraaien, zien we van de andere kant niets van dit randje. Nu maken we nog een paar haakjes aan de kanten van de lijst en de achter ste plank, zoodat we deze beide deelen vast tegen elkaar kunnen leggen, zon der dat we bang hoeven te zijn. dat het open springt. En hier mee is onze lijst klaar. We moeten voor de afwerking het hout nog goed schuren en daarna verven en tenslotte leggen we de foto of het plaatje tusschen het glas en de achterste wand en maken de lijst dicht. Achteraan kun je nu nog een haakje maken om de lijst aan op te hangen. Je zult eens zien, wat een plezier je ervan zult beleven! Ga maar eens gauw aan het werk. Er zijn in land nog vrij \eel ooievaars, r I is het aantal niet bepaald groot, zo als dat van de reizigers. Iedereen be schouwt den ooievaar als een aardige mooie vogel en dat is ook in Denemar ken het gval. Maar in het plaatsje Vide back in het Westen van Jutland is een ooievaar, die alle mensen de schrik op hel lijf jaagt. Hij had een keer met zijn harde snavel tegen een raam van eer. vissershuisje gepikt en het raam \*as daardoor gebroken. Hij had dit waar schijnlijk per ongeluk gedaan, maar hij vond het geluid van de scherven blijkbaar zo leuk, dat hij het grapje nog eens wilde herhalen. De eerste keer wa.- hel gebeurd, omdat hij het glas niet had gezien en dacht, dat het raam o, en stond, maar de volgende keren was hei geen vergissing meer van meneer Lang poot. Hij vloog naar een paar andere hui zen en haalde daar hetzelfde uit en sindsdien gaat hij langs alle huizen en probeert de kracht en de sterkte van zijn snavel op dp ramen. Het is dus heus geen wonder, dal de mensen in Vide hack niet erg met deze ooievaar zijn in gennmpn. Geen van allen durven ze strenge maatregelen te nemen en de ooievaar gevangen te nemen of te schie- ton en daarom was het enige, wat ze er- 1 i. konden vinden, om netten te span nen voor de ramen van de benedenver- liepirïgen. wanl hoven komt dp ooievaar bijna nooit Er is één man. die met veel •renoegrn naar den ooievaar kijkt en hem zelfs nog wat lekkers tp eten zeeft en die man isde glazenmaker van Videback! Beste nichten en neven. Alweer is er een weekje omgevlogen en kom ik eens even informeeren hoe m'n familieleden het wel maken? Jullie zijn behalve voor de diverse examens ook nog in spanning over de tekenwed strijd. De eerste of de tweede week in Juli zal met grote letters worden bekend gemaakt, wie de gelukkige prijswin naars zijn. Ik kan daarover maar niet zo een, twee, drie beslissen, want het is geble ken, dat ik in mijn familie veel kunste- naarsbloed heb, en dat moet naar waarde geschat worden en dat kost tijd. Alvata schreef een lang verhaal, dat ik in vervolgen zal plaatsen, het is nogal spannend ook, dus zullen jullie de eer ste weken de krant met nieuwsgierig heid tegemoetzien. RADIO-TOESTELLEN... EN NOG WAT BOY VERHAGEN had zo juist de laatste hand aan z'n, door hem zelf gefabriceerd, radiotoestel gelegd, 't Had hem weken tijd gekost en ook we ken z'n zakgeld. Maar nu was het tot men. z'n grote vreugde dan ook klaar geko- 't Had ongeveer een kwartiertje proef gespeeld en Boy met z'n vriend Freddie Kruiswijck hadden vol enthousiasme een rondedans om de tafel in Boys kamer gemaakt. Kom je vanavond hier luisteren naar de Bonte Avond? vroeg hij nog aan Fred toen hij hem uitliet. Nou dat weet 'k niet hoor, we hebben nog een bende werk, maar besloot hij 'k zal m'n best er voor doen. Good bye! Idem riep Boy terug, terwijl hij de deur sloot. Met vier, vijf treden liep hij de trap weer, op naar z'n kamer. Hij kon het toestel nog niet lang alleen laten, hij was er vreselijk trots op, temeer omdat hij het zelf helemaal alleen had ge maakt. Zo nu en dan had z'n vader wel eens geholpen, maar de hoofdzaak was toch zijn werk. Op school zouden ze het ook wel fijn vinden, dat Boy een radiotoestel had ge maakt. Als ze dan 's avonds thuis niet naar hun radio konden luisteren, gin gen ze naar Boy, waar ze altijd welkom waren. Mevrouw Verhagen had er echt slag van met haar zoon's vrienden om te gaan. Als de jongens een poos op Boy's gezellige kamer hadden gezeten, riep ze hen altijd beneden om een kopje thee te drinken, 't Was altijd reuze ge zellig bij de familie Verhagen. Mijnheer kwam ook altijd al vroeg terug, hij was ingenieur, en dan liet hij de jongens z'n vorderingen zien van zijn televisie-toe stel waar hij nu al meer dan vier maan den aan bezig was. Mijnheer knutselde veel voor zich zelf. Hij had al verschil lende dingen gemaakt tot gerief van de huishouding, want zo zei hij altijd: Niets gaat boven tijdwinst in deze tegenwoordige wereld van snelverkeer. Zo had hij, tot grote vreugde van Annie, het dienstmeisje, een electrische bordenwasser gefabriceerd. Je zette de borden in elkaar op een kleine ronde plaat, automatisch zakte er telkens één, waar dan een ijzeren stang, waaraan een vaatborstel bevestigd was, overheen wreef. Dan zakte het weer, waardoor' een droger in werking kwam, om ten laatste op de keukentafel geplaatst te worden. Het bespaarde Annie heel wat tijd en mijnheer geld zoals hij zei, want nu hebben we geen tweede meisje nodig en dat is een groot voordeel. ALVATA (Wordt vervolgd). Old Death. Dat was niet prettig neef. was je lang ziek? Je hebt in ieder geval van de gelegenheid gebruik ge maakt om een mooie tekening te ma ken. Ik vind liet eigenlijk wel een beetje lastig, als je je naam weer verandert, zullen we het maar bij de oude houden? Ik vind die wel zoo mooi? Hoe oud ben je? Korenbloem. Foei, hoe ondeu gend, ik zeg verder niets, maar jij weet best wat ik bedoel. Had je de vacantie al in je bol? Och, och, dat je tijd toch zo beperkt is, arme Korenbloem. Je noemt mij nu wel suikeroom, maar daar ben ik ver van af hoor. Weet je wel wat dat betekent? Viooltje. Daar stal je m'n hart kleine nicht, je moet weten, dat ik in Amersfoort ben geboren en heel veel van ons mooie stadje houd. Ik houd ook erg van hos en hei. maar hei pol derland is ook prachtig, onze grote rivieren, je kent ze wel uit liet vorige allium van Verkade, vind ik geloof ik wel het allermooist. Zoals je ziet waren dat de juist woorden in het raadsel. Sally Swing. Gelukkig was de repetitie nog voldoende. Het is er nu de tijd voor Sally, maar als er veel repetities zijn, is er altijd vacantie in zicht, da» is er de prettige kant van. Het is de kunst, van de vervelende din gen, de goede kantjes op te zoeken. A 1 v a t a. Zoals je wel gezien 'zult hebben, is ér met je verhaal een begin gemaakt, er zullen heel wat vervolgjes komen, wanl liet is nogal lang. Ik hoop dat onze familieleden het aardig vin den Er moet mij echter één ding van liet hart, je mag onze taal niet zo mis handelen. Waarschijnlijk komt het doordat je vlug schrijft, er zitten veel taalfouten in, daar moet je ook op letten. Kippestaartje. Dat noem ik plagen zeg, met die korenbloemen. Kip- pestaart als je er weer eens zo veel plukt, kan je ze voor mij wel aan het loket van het bureau afgeven, dan komen ze wel in mijn bezit. Er is nog een nichtje, die zelf enveloppen maakt, het gaat heel goed. M'n familieleden zijn heus pienter, zij hebben allemaal de verkeerde letter in het raadsel goed opgelost. Michael Strogoff Je bent dus nog in spanning over de uitslag van het ■examen. Ik vind het prachtig, dat je toch nog tijd kon vinden om een raadsel te maken. Waarom doe je eigenlijk twee examens? Blondje Waar heb je geroeid Zondag? Je hebt dus alweer een feestje binnenkort, dat houdt niet op bij jou. Jij leest natuurlijk de boeken, die je vrien dinnetjes gewonnen hebben ook. Het kantoor heeft dan bezoek gehad van een vroolijk trio Maandagmiddag. Zonneke Mijn hond maakt het best, zij wordt alleen erg oud. Voor een hond is twaalf jaar al een hoge leeftijd moet je denken. Zij kan niet erg goed meer zien, maar weet ons nog heel goed haar wensen aan het verstand te bren gen. Je bent een knappe nicht, dat je de raadsels al alleen kunt oplossen. K rulle kopje Dat was een inge wikkelde rekensom over de bonnenge schiedenis. Ik kan nooit precies het aan tal bonnen teruggeven, want dan zou ik weer vele andere familieleden moeten teleurstellen. Jo weet niet hoe ik moet goochelen om jullie allemaal tevreden te stellen. Deze week zal ik je beslist niet vergeten en proberen m'n schuld in een paar weken af te lossen. Goed, Krullebol? Ik heb de laatste tijd niet veel oplossingen van je gekregen, je moet eerst weer eens een poosje braaf meedoen. Leergraag Dat is vast een grap je geweest van de familie Botter, geluk kig was het hiooie weer, zodat je daar fijn zat. Het was zeker wel erg druk. Het lijkt wel of alle mensen tegenwoordig niet bussen uitgaan, ik zou er niet van houden, jij wel, nicht? M o 11 e b o o n Nu gaat het de goe de weg op met de aardbeien, fijn dat je ze in de tuin hebt, ik kan mij voorstel len, dat je er nu en dan van snoept. Een beetje warmte is wel prettig, dan weten we dat het zomer is. Zonnekind Nog al zo'n familie lid met aardbeien en allerlei fruit in de tuin, je maakt mij jaloers. Zonnekind. Het was op de 21e een echte zomerdag, misschien blijft het nu wel zes weken zo, dat heb ik wel eens horen vertellen,, maar die weerprofeten hebben de pl^nk dikwijls mis. Wat mij betreft, mogen zij in dit goval gelijk hebben. Zonnekind. Babbeltje. Ik ben dol op water, maar onze „geurige" beken vind ik op het ogenblik zeer matig. Deze zomer ga ik twee weken zeilen op de Friese me ren of in de huurt van het Hollands diep. Ik kan iij voorstellen, dat die hond van jou niets op je logetjes ge steld was, mijn hond kan ook geen kin deren verdragen, die maken haar be paald narrig. Nog een paar weekjes „zwoegen" Babbeltje, en het leed is voorlopig geleden. Jan Fluit. Jouw vriend de violist heet Paganini. De werkelijke Paganini was een van de beroemdste violisten, die er ooit geweest zijn. Doe je ook aan mu ziek, Jan Fluit? Misschien heb je je zelf wel genoemd naar een instrument dat je bespeelt. Al beweerde je, dat je mij niet veel te schrijven had, heb je toch nog een velletje vol geschreven. Zo zie je, als je eenmaal bezig bent, komt het vanzelf. Op schep pert je Heb je veel vreemde dieren gezien? Jc moet mij er maar eens alles van vertellen, kleine nicht, dat vind ik leuk. Jullie zijn een paar vrolijke klantjes. Rozeknop en jij. Stel je voor, nichtje, dat je nu alweer een prijs won. dat zou niet aardig zijn voor de andere neven en nichten, zij wil len allemaal graag de prijs winnen. Boefje. Fijn, dat jullie een paar dagen vrij hebben gekregen. Je kunt nu tenminste nog eens verschillende vak ken „door" nemen voor dat 't mondelinge examen begint. Succes met de plantkun- de-repetitie en je examen. Laat Oom Bob tevreden over je zijn. Juffrouw Snip Examen doen is geen pretje, maar het moet nu eenmaal. Je oude Oom zag er vroeger ook altijd tegen op. Ik mag hopen, dat ik je na 7 Juli kan feliciteren. Poppen moeke Je moet nu Ansje's moeder zo erg ziek is, haar maar veel afleiding bezorgen. Houdt ze ook veel van poppen? Jullie kunnen de pop- ponkinderen nu samen fijn vertroetelen. Wil je zo graag kinderjuffrouw worden? Speenkruidje lk kan me be grijpen, dat je nu weinig lijd voor Oom Bob hebt. Huiswerk gaat nu eenmaal voor. Zeker, de verzorging van de konij nen eist veel tijd. Een volgende keer een langer briefje voor mij. hé? Roze knopje Wat zullen mijn nichten er netjes hebben uitgezien na «Ie vispartij, oef, ik wed dat er geen jonge dames nicer uit jullie te herkennen wa ren. Het was een verre schoolreis. Ro zeknop. deze koer. Ren je al uitgerust? ertel mij in je volgende brief maar eens wat je allemaal held gezien. Bruinoogje Eigenlijk heb je al vacantie, vind ik. Het is gek. dat je door oefeningen om lenig te worden, eerst liet tegenovergestelde bereikt. De stijfheid gaai vanzelf weer over, veel oefenen. Bruinoog, dan wordt jc lenig als een slangemnens. P i n g u i n Vandaag is de sport dag geweest, heb je succes gehad? Zet je fantasie eens een beetje aan het werk, Pinguin, zo nu en dan krijg ik wel eena een lange brief van je, maar deze week was je weer zuinig met nieuwtjes. En- fin, de volgende week hoor ik weer vaai alles over de sportdag. Afgesproken? Duikelaartje Dat vind ik nog eens leuk, nicht, nooit de moed opgeven, wie weet hoe mooi de tekening nog wordt. Een bofje, dat die les zo goed af liep. Wie niet veel beleeft, kan ook niet veel vertellen. Dat is een kleine varia tie op het gezegde „Wie grote reizen doet, kan veel verhalen". Stormvogeltje Wat moet ig jou nu antwoorden, nichtje? Je hebt niet veel tijd, zeg je, en daar moet ik het mee doen. Dan zeg ik maar, tot de volgen de keer. Oranje Vlinder Wat een veiv zuchting, Vlindertje, weet je wel, dat je pas vijfmaal ingezonden hebt? Ik denk dat het niet zo heel lang meer zal du. ren, of de geluksster schijnt ook een» voor jou. Afwachten en moed houden is het parool. Nufje En of mij dat een heerlijk uilstapje lijkt, zou er voor oom Bob niet een klein plaatsje ingeruimd kunnen worden, denk je? Maar ja. je bent mis schien bang, dat ik uit de boot zal val len, of op een of andere manier zoek raken. Dan zou je ook al geen rust heb ben en daarom blijf ik maar thuis. Portrettentrekstertje. Ik vind het best, dat je Haust-bonnen gaat sparen, ik zal je voor je bewaren. Dat belooft een lange brief te worden, als je mij weer schrijft. Ik moet wel een paar weken geduld hebben, maar dan heb je mij natuurlijk heel wat te vertellen. Ben je zo ongeduldig, kleine nicht? Paganini Opnieuw heet ik Je welkom, je bent zo lang verloren ge waand, dat ik je met een hartelijk woordje wil ontvangen. Het doet mij plezier, dat de parkieten het zo goed maken, het is leuk als ze baden, dat doet mijn kanarie ook, het is een amu sant gezicht. Ik breng je ook nog de groeten over van Jan Fluit. Blijf je mij nu trouw, Paganini? Raffles de Onbekende. Ik ben er wel aan gewend, dat ik in de grote vacantie weinig van jullie hoor, het gaat ook moeilijk anders. Verstan dig gezegd. Raffles, alles op z'n tijd. Je moet dat ook toepassen op het plaatsen van je verhaaltje. Ik %en juist begonnen met het vervolg-verhaal van Alvata, misschien plaats ik dat van jou er de volgende week wel bij. Ik ben bang, dat je anders ongeduldig wordt, want het is een lang verhaal. DE OPLOSSINGEN I. Het spreekwoord luidt: Wie een kuil graaft voor een ander, valt er zelf in, met de woorden kat, fluit, erwt, vier, voorn, einde, aal. geel, neef, ar, en, zee. II. De naam van het familielid is R<v zeknopje en wordt samengesteld door de woorden: ouderwets, Zaterdag, eta lage. koning, nemen, olie, pop, je, e. De prijs is deze week voor Leergraag en ligt als a'tijd Maandagmiddag aan het bureau klaar. DE RAADSELS (Ingezonden door een nichtje) XXXXXXXX X X X X X X X Het geheel is een kledingstuk. 1. Gevraagde woord. 2. ander woord voor werken. 3. geen mens. 4. Duivensoort. 5. plaats in Drente. 6. vergrootglas. 7. vloeibaar voedsel. S. ander woord voor reeds. 9. medeklinker. II Je vindt het in Groningen, Oranje woud, Roermond, Zaltbommel, Middel- burg en 's-Hertogenbosch. Wat is het? RUILHANDEL Old Death vraagt Sunlight-bonnen. Johann Strauss help ik aan Sun light-, boeken- of Hillëbönnen. Sally Swing kan op Oosterveen- bonnen rekenen. Zonneke. kom maar Radion-bonnen halen. Krul lek op je, voor jou hetzelfde als Zonneke. Leergraag heeft ook al dezelfde wens. Mol le boon krijgt Kwatta-soldaat- Jan Fluit vraagt postzegels van Nederland en Koloniën. Pinguin kan op postzegels rekenen. Nufje spaart van Nelle-merken. Portrettentrekstertje wil IT aust-bonnen sparen. Roef je krijgt de gevraagde boeken- •n Droste-bonnen. •lullie. weet wat je te doen staat? Maandagmiddag na 3 uur kunnen jul lie komen. Hartelijk gegroet, OOM BOB

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12