KINDERCOURANT KLEURPRENTJE Om zelf te maken Koos gaat naar de stad I RUBRIEK VAN OOM BOBI r „UIT EIGEN PEN" BRIEFWISSELING Maak het kort EEN VLINDER VAN PAPIER door JAN VAN LEEUWEN Tegen het eind van de cursus was Koos op school gekomen. Hij had in een klein dorpje gewoond en nu waren zijn ouders naar deze grote stad verhuisd Het was niet gemakkelijk voor hem om de lessen bij te houden, want de stads school was met alles verder dan de school waar Koos vandaan kwam. Plet was trouwens helemaal niet gemakke lijk om in de stad te wennen. Als liij naar school moest en als hij hard moest jwerken, ging het nog wel. maar op de vrije middagen en de Zondagen, wist hij niet. wat hij moest doen. Dan hing hij thuis rond of slenterde de straat op. Maar na een uurtje was hij altijd weer terug, want hij vond er niets aan om hier naar huiten te gaan. Straten, stra ten en nog eens straten en zelfs de par ken vond hij niet goed genoeg Hij ver langde naar het land. naar de weilan den en de hossen Hij" had nog geen vrienden in zijn klas gemaakt. Boh. in het oude dorp, was zijn echte grote vriend en die kon niet zo een. twee. drie vervangen worden. Misschien was? het ook wel daarom, 'dat de jongens hem stijf vonden. Ze had den eigpnlijk verwacht, dat hii direct zou proberen om vrienden te krijgen en dat hij overal zijn neus in zou steken Dat deed hij juist niet en nu zeiden de jongens: „Een echte, stijve, boerenpum mel is die Koos! I-Ieh je ooit zo'n saai piet gezien? Hii doet niets anders dan jverkeril Koos merkte al gauw. dat de jongens zich niet meer met hem wilden be moeien. Als ze met een troepje stonden te praten en Koos kwam erbij, hielden ze hun mond. Maar als hij niet wil, dan moet hij het laten! Onder het proefwerk Op een keer hadden ze proefwerk. Ze zaten allemaal over hun papier heen gebogen, toen ze iets hoorden tikken te gen het raam. Een paar jongens keken op en zagen, dat het een vlinder wj <Jio er uit wlkle. Maar het dier vloog niet hoog en al gauw hadden ze in de gaten, dat de vlinder gewond moest zijn. Misschien had hij een scheurtje In zijn vleugels. Hij fladderde een paar maal omhoog, maar viel toon weer op de ven sterbank. Daar bleef hij liggen. Nu en dan draaide hij een paar keer in het rond. deed wanhopige pogingen om op te vliegen, maar het lukte niet. De jon gens praatten er zachtjes met elkaar Over. ..Tk zal hem straks vangen," zei Ba rend. ..Dan noem ik hem mee voor mijn verzameling!" Koos kepk woedend om en zei: „Verzamel jij vlinders? Lafaard!'* Maar veel konden ze niet zeggen, want de leraar keek hun kant uit. Koos slaat de vlinder dood Koos. die vlak bil het raam zat, kon zijn ogen niet van de vlinder afhouden. Hij had erg medelijden met het dier. Eigenlijk moest hij hem doodmaken, het dier kon toch niet meer vliegen en had nu misschien alleen maar pijn. Maar zou hij dat durven onder de les? Juist toen bewoog de vlinder zijn vleugels weer heel vlug heen en weer en bleef trillend liggen. Tneens stond Koos op, pakte zijn lineaal en sloeg met Mn har de slap de vlinder dood. ..Gemenerik!" zei Hans hardop. De hele klas keek op en ook de leraar keek verbaasd naar de rij van Koos. „Wat gebeurt daar?" vroeg hij streng. „Koos heeft een vlinder doodgesla gen!" zei Hans. ...Ta maar, hij was ge wond," zei Koos nu. „Tk dacht niet. dat jij zoiets zou Soe.n," zei de leraar. „Blijf maar om 12 uur zitten! En nu allemaal doorgaan met je werk." Maar de jongens waren zo opgewon den. dat ze door bleven praten en toen De voorraadschuur van een Mol Nooit was men het er helemaal over eens of een mol werkelijk een voorraad schuur maakt onder de grond. Veel po gingen zijn al gedaan om achter dit ge heim te komen, en eindelijk is men er in geslaagd om nadere bijzonderheden te weten te komen. Bij een nauwkeurig onderzoek, waarbij dc mensen, die dc waarnemingen deden voel geduld moes- 'tèn uitoefenen voor ze de mol werkelijk aan het werk zagen, ont«lekten ze, dat een mol in 41 minuten tijd niet minder dan 49 grote regenwormen in de grond opborg. In dc muren van zijn hol groef hij gaten van ongeveer 10 c.M. diepte en in elke van die gaten stopte hij oen paar regenwormen. Dit deed hij zo precies, dat hij tussen twee wormen in een dun aardlaagje stopte. Alle regenwormen leefden nog, maar ze konden niet weg kruipen. want de mol had alles goed verzorgd en deze wormenverzarneling moest dienen voor later als hij geen voedsel meer kon krijgen. Over dit laatste is men het nog niet helemaal eens. Sommige geleerden denken, dat hij de wormen alleen ophergt. omdat hij er teveel vindi om op te eten en het zonde vind» om ze weer te laten gaan. Waar voor He mol de wonnen in werkelijkheid opspaart kunnen we hem helaas niet vragen! zei meneer: „Blijven jullie dan allemaal maar en nu direct aan het werk!" Koos zei niets meer. Hii werkte door en dacht intussen aan dc vlinder. Toch was hef goed geweest van hem. hij zou het meneer wel zeggen. De vriendschap wordt gesloten En om twaalf uur. riep meneer Koos voor het bord en zei: „Vertel nu eens wat er geheurd is." Koos vertelde alles precies. „Het was zo zielig, meneer." zei hij. „toen kon ik het heest toch heus beter doodmaken!'* En dat vond meneer nu ook. „Ja jongens," zei hij. „Koos is niet gemeen geweest. Het was zelfs heel goed, om dat heest uit zijn lijden te hel pen. Het was wel gempen. als de vlin der nog helemaal goed was geweest. Vlinders opprikken voor een verzame ling is veel erger." Koos zei niets, maar keek naar Barend. Die kreeg een erge kleur, maar toen hij merkte, dat Koos hem niet verklapte, zuchtte hij eens heel diep en dacht: ..Die jongen val* toch wel mee!" en rlat was het begin van de vriendschap tussen Koos en de andere jongens van de klas. Toen ze allemaal huiten stonden. T raatten ze nog even na en het slot was. dat Koos moest vertellen over zijn dorp en de vogels en dieren, die daar waren. Van toenaf beschouwde nie mand hem meer als een „boerenpum mel" pn een tijdje later, zei Barend: „Ik heb mijn vlinderverzameling weg gedaan. Ik vind het toch eigenlijk niet leuk!" Toen Koos in de vaeantie bij zijn vriend Bob kwam. zei hij: „Ik moest eprst even wennen, maar de jongens zijn toch wel aardig en de stad valt ook mee!" In veertien dagen om de wereld Het klinkt wonderlijk, dat je in veer tien dagen om de werld kunt reizen. Toch wordt dit aan de gasten van een Amerikaanse Luchtvaart Maatschappij beloofd, als ze intekenen voor een we reldvlucht. Het vliegtuig, dat de wereld vlucht zal maken, begint in San Francisco, dus aan de Westkust van Amerika. Daarna gaat het langs Hono- loeloe (Zuidzee-eilandcn). Midway Wa- ke, Guan, Manila, Hongkong, Bangkok (in Siam), Karachi, Basra (Br.-Indië), Alexandrië (Egypte), Bracciano (Italië), Londen en New York. In al deze plaat sen krijgen de passagiers gelegenheid om naar buiten te gaan en de plaats te bezichtigen. Als het vliegtuig dan weer in San Francisco terug is, kunnen de passagiers zeggen, dat ze een reis om de wereld gemaakt hebben! Dc bedoeling van de Luchtvaartmaat schappij is om dit zomerseizoen ver schillende van deze reizen te organise ren en men verwacht een grote toeloop van „wereldreizigers". V.J Beste nichten en neven, De volgende week maak ik de uitslag van de wedstrijd bekend, het zal nog een moeilijke keus worden, dat kan ik jullie verzekeren. Zo nu en dan vraagt een van jullie nog wel eens of ik iets van mijn hond wil vertellen. Heldendaden heeft hij niet meer verricht, maar hij is wel on der behandeling van de veearts geweest, want z'n oog was niet helemaal in orde, het gevolg van een Vechtpartij. Geluk kig is het weer goed, hoewel hij niet zo erg goed meer kan zien, doch dat is het gevolg van z'n hoge leeftijd. Vandaag hebben twee neven het woord. Eerst vertelt Baffles de Onbe kende een nat avontuur en dan gaat Alvata verder met z'n vervolgverhaal. UIT VISSEN JAN en Henk zouden gaan vissen, een broertje van Henk, Tonnie, ging mee. Ze zouden 't maar. eens bij Medges- bleek proberen. Een hele boel visjes hadden ze al, toen Henk Jan per ongeluk een duwtje gaf. Jan hield zich aan Henk vast. Maar die kon Jan niet houden en toen vielen ze allebei in het water. Jan was er tot zijn middel ingezakt en Henk ook. In plaats van gauw naar huis te gaan, bleven zij een poosje staan. Toen ze naar huis gingen, waren geep. van beiden goed gestemd. Ze mochten niet meer gaan vissen, maar geen van beiden had op zijn broek gehad. RAFFLES DE ONBEKENDE, 10 jaar. EN „Wat is dat voor vreemd gezicht?" I het vogeltje tegen de ballon piepte! dacht deze kleine vogel verschrikt, toen Dit plaatje is heel geschikt om te er een ballon langs de tak kwam, w aar I kleuren. Probeer het maar eens, je zult hij op zat.' Kijk maar eens. hoe nijdig I zien hoe aardig het er dan uitziet. RADIO-TOESTELLEN. NOG WAT (Vervolg) Ja, 't was altijd reuze gezellig bij mijnheer en mevrouw Verhagen. Dat hadden de meeste jongens uit Boy s klas wel ondervonden. De meesten zeg ik, want één jongen voelde zich niet erg thuis op school en dat had tenge volge, dat de jongens het hem nog ver velender maakten. Liever gezegd, hij was het mikpunt van de klas, hij was verlegen en eenzelvig. Hij bezat een goed hart, beter misschien dan alle jongens tezamen. Al moest hij het vaak ontgel den, toch had hij vaak z'n gedachten gericht op een prettiger tijd, wanneer hij ook in het s<;hoolvriendenclubje zóu worden opgenomen en mee doen in de tennis-, voetbal- en hockeyclub. Want arm had hij 't niet, hij bezat altijd veel geld en al zegt 't spreekwoord: „Het geld dat stom is, maakt recht wat krom is" toch scheen het bij hem niet op te gaan. Toch zou er iets gebeuren waardoor hij. net zoals ieder ander en misschien nog wel tot dc meest beminde jongen in de schoolclub zou gaan behoren. Hij had een goed hart heb ik al ge zegd. Vaak, als hij op straat een arme oude juffrouw had zien lopen, was hi van z'n fiets gestapt cn had het oude vrouwtje een geldstuk in de hand ge drukt. Als het oude mensje dan opkeek, om te zien van wie het kwam, was hij meestal weer verdwenen. Doch dat had den do jongens nooit gezien of mis schien niet willen zien. In iedere klas bestond een mikpunt voor in de klas getapte aardigheden, dus in de klas van Boy Verhagen en Freddie Kruiswyck ook. Maar zoals ik al zei het zou anders worden, heel anders. ALVATA. (Wordt vervolgd). Krullekopje. Gefeliciteerd met dc poesenfamilie, je zult er nog plezier aan beleven, want ze worden steeds leuker. Zeven kindertjes was voor moe derpoes ook wel erg druk. Jij dacht, de morgenstond heeft goud in de mond, ik sliep nog fijn, toen jij je brief aan het schrijven was. Zonneke. Het raadsel met de kruisjes is wel goed, maar jij raadde verkeerd zoals je ziet, jammer Zonneke. De volgende keer moet je nog even lan ger denken. Ga je ook naar het zwem feest, als Krullekopje haar diploma gaat halen. Je moet nog wel even geduld hebben kleine nicht. Korenbloem. Wat een fceuri» geschreven briefje, dat heb ik nu eens goed kunnen lezen. Ga jij zelf een ver haaltje schrijven Korenbloem? Daar zullen onze familieleden van opkijken. Die knipsels heb ik heus niet voor Je. maar ik zal er onze familieleden naar vragen. Blondje. Ben je ver geweest Zondag? Het is er prachtig vind je niet. Twee zulke kleine nichten in een boot De bewoners van Sparta, de hoofdstad van het Grieksche landschap Laconië, stonden er in de Oudheid om bekend, dat ze altijd maar zo min mogelijk woorden gebruikten. Ze vonden „kort heid" een bijzonder goede eigenschap en ieder deed zijn best om zo kort mo gelijk te zijn in elk gesprek. Deze eigenschap om iets „laconiek" te zeggen, was overal bekend. Zo was er op een keer een grote hongersnood op een eiland in de Aegaelsche Zee. De bevolking zond een gezant naar Sparta, om daar om eten te vragen. Om de Spartanen een plezier te doen, wilde de man zo min mogelijk woorden gebrui ken. Toen hij in Sparta aankwam, ver telde hij van de hongersnood, van de slechte toestand waarin de bevolking verkeerde en van do ellende, die hun te wachten stond, als de Spartanen niet met hun bekende edelmoedigheid be reid waren te helpen. Het enige ant woord. dat hij kreeg was: „We hebben het slot van ie verhaal niet begrepen, omdat we het begin alweer vergeten hebben." Hierop ging de gezant onver- riehterzake naar huis. Nu werd een nieuwe bode gestuurd. Deze pikte het handiger in. Hij nam een hoop lege zakken mee. liet die voor het stadsbestuur brengen, nam er toen één uit, hield die open en zei: „Hij is leeg, maak hem vol!" De zakken wer den gevuld, maar toen de gezant wilde vertrekken, zei een van de Spartanen: Waarom vertelde je eerst, dat de zak leeg was? Dat zagen we zelf ook wel en we zouden hem wel gevuld hebben, zonder dat je iets gezegd had. Je moet voortaan minder woorden verspillen!" Dat echte vlinders bijzonder mooi kunnen zijn, weten we allemaal wel. Nu is de tijd weer aangebroken waarin we die prachtige, elegante diertjes van bloem tot bloem zien vliegen. Jullie hebben natuurlijk allemaal wel eens een vlinder van dichtbij gezien, want ze blijven dikwijls heel rustig zitten, als er iemand in hun buurt komt. Misschien heb je ook op school wel eens een vlin der mogen tekenen, maar wie van jul lie heeft er wel eens een van papier go- maakt? Toch i3 dat niet erg moeilijk. Een pa nieren hoedje hebben jullie natuurlijk al wel eens gemaakt. Een vlinder is niet veel moeilijker. Je hebt er een vierkant "♦uk papier voor nodig van ongeveer 10 cm broed. Dit buig ie nu eerst twee maal middendoor, zodat een recht kruis van vouwen ontstaat. Daarna draai je het papier om en buigt het nog eens twee maal door. langs de diagonalen (dat is van de ene hoek naar de an dere). Nu ziet het papier er dus, als het opengevouwen is uit zoals op afbeel ding 1. Nu kan je heel gemakkelijk het figuurtje van afbeelding 2 vouwen. Van één van de twee driehoeken, die nu ontstaan zijn. sla je de punten (a en b) naar beneden om. Daardoor ontstaan er twee kleinere drie- boekon. waarvan de open zijde tegen de middellijn aanligt. (Zie afb. 3). Nu moet je deze kleine driehoekjes nog eens vouwen en wel de gesloten zijden naar voren, zodat ze tegen de middellijn aankomen te liggen. (Afb. 4). Dan wordt de grote driehoek nog eens samenge vouwen en de vlinder is klaar. Je kunt hem net zo mooi beschilderen als je zelf wilt en als je er een paar gemaakt hebt. zal je zien, hoe vlug je het kunt Nu kun je een mooie vlindercollectie maken en ze precies zo verven, als ze in werkelijkheid zijn. lijkt mij erg gevaarlijk, stel je voor dat de boot was omgeslagen en jullie kopje onder waren gegaan, niet bepaald aan genaam, wat jij Blondje? Alvata. Ik beivblij, dat je er de zelfde opinie over hebt als ik, nu weten we samen wel wat het onderwerp'is van deze discussie. In een boek worden woonden nooit cursief gedrukt, dus maak je daar geen zorg over. De blocnote, die je voor je laatste briefje gebruikte, is veel te klein. Je moet natuurlijk zelt weten wat je doen wilt, doch ik geef niet veel kans op succes en er gaat veel tijd in zitten, dus bedenk je nog maar eens. Viooltje. Met die bonnen kan ik zeker iemand plezier doen, bedankt. Wat vervelend, dat de griep jou weer te pakken had, gelukkig is het nóg geen vaeantie, want dat zou nog erger ge weest zijn. In het vervolg maar goed oppassen voor kouvatten. Kippestaartje. Hoe kon ik je zo in onzekerheid laten, je hebt nog wel zo je best gedaan en.Kippestaart met het resultaat ben ik heel tevreden. Dat was Zondag een kersenfeest, ik heb ze in Bunnik ook eens gegeten. Een buitje regen is zomers van harte welkom, maar eigenlijk alleen 's nachts. Ik vond ge schiedenis en aardrijkskunde juist fijne vakken, dus hebben we niet dezelfde smaak kleine nicht. Houtvester. Maak je niet on gerust over de loterij, ik had mij zelf al bedacht, en al zowat keus gemaakt. Het is niet gemakkelijk hoor. Heb je de proef nog gehaald deze week? Het spreekt vanzelf, dat je veel te doen had voor het examen en ik neem het je heus niet kwalijk, dat je mij niet schreef. De brief met de mooie tekening was nu een- dubbele verrassing. Dik Trom. Mispoes, je hebt het helemaal bij het verkeerde eind neef Trom, ik merk wel, dat het een groot geheim is en dat vind ik juist leuk. Het is jammer van de proef, maar je bent ook nog maar pas bezie, houd goede moed. Het was niet slim van je verle den week, wel de briefschrijven en niet te posten, allemaal moeite voor niets, ik was blij weer iets van ic te horen. Nufje. Hoe ik het vind, dat. jij zo maar drie nieuwe jurken hëbt ge kregen? Wel Nuf. ik kan er geen woor den voor vinden. Ik geloof, dat jij je naam alle eer aandoet. Maar ik kan best begrijpen, dat kleine meisj'es erg van mooie jurken houden en ik denk zelfs, dat meisjes er niet eens klein voor hoeven te zijn. Zal je niet al te ijdel worden Nufje. A t h l e e t. Ik was blij, dat ik weer iets van je hoorde, het was zeker al weer een tijdje geleden, maar je had er een goede reden voor. Óver de gymnas- tiekuitvoering hoorde ik al een paar we ken geleden van nichtje Leergraag. Ken je haar? Duikelaartje. Wat een grote wandelclub, gaat het zonder kibbelen? De groten passen natuurlijk goed op de kleintjes. Het is lastig, daj, de mus sen en spreeuwen al evenveel van ker sen houden als wij. nu vind ik, dat zij' er ook wel een beetje recht op hebben, wat zeg jij daarvan Duikelaar. De te- koning is keurig, net als je briefjes ook altijd zijn. Jan Fluit. Het is jammer van het raadsel, toch zijn er verschillende familieleden, die het nog hebben gevon den. Ik verheug mij al op de verhalen, die je mij de volgende week te vertellen zult hebben, het is te hopen, dat het weer jullie goed gezind is. Als ik een brief krijg van Paganini, zal ik de groe ten overbrengen. Leergraag. Het is niet gemak kelijk om dieren te fotograferen, je moet er een eindeloos geduld voor hebben. Jullie hebt zeker een lange vaeantie. je zult je nog gaan vervelen Leergraag, ik dacht, dat de scholen wel vrij hadden niet dc verjaardag van den Prins. B e n g e 1. Nu je dit leest, is het schoolreisje alweer achter de rug. Heb je genoten Bengel? Je zult wel moe ge weest zijn van de wandeling en de pan nekoeken met smaak verorberd hebben. Het is mooi in Valkenburg neef. Paganini. Voor ik het vergeet, doe ik je hierbij de groeten van Jan Fluit. Je bent dus ook met Bengel en Jan Fluit op reis geweest, was het fijn? Tk hoop dat je slaagt, het lijkt mij he lemaal geen pretje, nog weer eens exa men te doen. P i n g u i n. Nu ga ik geloven, dat m'n hele familie naar Valkenburg is ge weest. Heb je ook gesmuld van de pan nekoeken? Het was niet leuk. dat de prijzen allemaal bij de verkeerde groe nen terecht kwamen. Is het. dan niet eerlijk gegaan? Tk hoor nog wol van je, wanneer dat kunstenaarsinsigne op je uniform prijkt. Tarzan. Heb je de moeilijke «ommen goed gemaakt? En of ik het fijn vind, dat bet zomer is. overal bloe men en dan de vruchten, die al rijp worden, ik mopper helemaal nier Tar zan. Van noten houd ik ook, net als jij. Huismus. Ik vind ook, dat je je schade weer inhaalde met je lange brief trouwens ik ga helemaal accoord met je uiteenzetting. Denk je wel over te traan? Jullie hebt toch een erge lance vaeantie zeef Ik denk ook wel. dat je dan nog eens tiid zult kunnen vinden voor een „Eigen Pen". Hoe gaat bet met He hond? Nog steeds ondeugend? Tk heb heel waf tekeningen gekregen. Ik ben nieuwsgierig* of je er ook nog een zult inzenden. Babbelkousje. De Oost-Indi sche kers is niet zo heel sterk, maar ze heeft prachtisre kleuren, het is leuk. dat het zaad eoed opgekomen is. De jasmijn is nu prachtig, ze ruikt zo lekker, alleen krijg je een gele neus, als je er te dicht hii komt, dus daarvoor oppassen Bab belkous. B«zeknopfe. Omdat Je over de grot schreef, begreep ik, dat je naar Valkenburg geweest bent. ik geloof dat daar alle schoolreisjes heen geweest zijn Het is een heel eind wee Bozeknon. was je niet bang, dat. je zou verdwalen in de erot? Hef was al bijna nacht, toen jullie thuis kwamen. Wi Opscheppertje. Zo'n dieren park is erg interessant, wat zijn nijl paarden groot hé, was je niet bang? Het is maar goed, dat je broertje niet daar in het water viel. Ik geloof, dat ik de wasbeertjes wel een van de leukste die- rensoorten vind, behalve de apen, die zijn altijd Jieel erg grappig. Juffrouw Snip. Heb je er wed strijd zenuwtjes van gekregen juffrouw? Och, och, het is ook bijna te veel van het goede. Schrijf je mij de volgende keer of je een „Franse" prijs hebt ge wonnen? Nu is de vaeantie dan toch bijna werkelijkheid, dat zal jou ook geen verdriet doen. Voor de overgang ben jij geloof ik niet bang wel? Zonnekind. Van Juffrouw Snip hoorde ik ook al van rle wedstrijd. Hoe veel woorden wist jij? Ik ben erg be langstellend naar de uitslag, want ik vind het leuk, dat m"n nichten al zo goed met de Franse taal bekend zijn. Dus volgende week hoor ik het nog van je. De tekeningen van jou en Molleboon zijn mooi. Molleboon. Je was dus niet helemaal gelukkig met de sportdag, hoe wel ik vind, dat je je aardig hebt ge weerd. Van jou hoor ik dan de volgende week ook al over de reis. Ik vind het leuk, dat ik het nu van verschillende kanten zal horen. Stormvogeltje. Ik hoop dat je weer beter bent, want in de zomer is liet helemaal niet leuk om ziek te ziin. Zijn de mouwtjes van het. pietepeuterige poppentruitje (wat een mooi woord) ge slaagd? Voor ontzettende lange kran- tenbrieven is er geen plaats stormvogel, maar ik denk dat je al tevreden bent. Boefje. Wat het verlangen naar vaeantie betreft, kunnen we elkaar de hand geven, al zit. ik dan niet tot over m'n oren in de renetities. De Zalerdag heeft alweer verademing gebracht, zo dat ik niet bang behoef te zijn, dat je te moe bent om m'n brief te lezen. Bij geen van de wedstrijden, die je opnoem de was ik aanwezig Boef. Michael Strogoff. Hoewel je twee dagen te laat was met je briefje, zal ik je toch nog even antwoorden. Een goed teken, dat je een paar vrij stellingen hebt, dat scheelt je hij het mondeling examen ook weer. Het is slim bekeken, dat je voor de twee scholen examen deed, weet je al welke je kiest, als je voor heide slaagt. DE OPLOSSINGEN I Het, bedoelde kledingstuk is een mantelpak, met de woorden: arbeiden, niemand, tortel, Emmen, lens, pop, al, k. II In Groningen. Oranjewoud, Roer mond. Zaltbommel, Middelburg en 's-Hertogenbosch vindt, je de letter e. Stormvogeltje is.de gelukkige deze week. Kom Maandag na 3 uur maar aan het bureau. DE RAADSELS i (Ingezonden door, een neef) Gevraagd wordt een spreekwoord van 8 woorden en 27 letters. 5 20 26 18 24 een kleur 4 17 25 15 2 12 een plaats in Noord- Holland 10 3 9 18 24 een soort schoen 3 18 6 12 22 een vogel 27 13 7 .1 een ander woord voor goedheid 8 14 11 niet mager, 19 23 6 21 een grondsoort 16 9 23 24 doet men bloemen in II xxxxxxxx x 0 X x x X Op de kruislijnen komt een plaafö in de provincie Utrecht, waarvoor in het hele land belangstelling is. 1 Gevraagde woord 2 Deel van de dag 3 Oprecht 4 Eerste deel van het gevraagde woord 5 Een zwarte vloeistof om hout mee te bewerken 6 Bevind zich op een huis 7 Is fijn in de zomer 8 Medeklinker RUILHANDEL Zonneke. Spaart Sunlight- en Hillebonnen. Johann Strausz. Kan op Sun- lightbonnen en boekenbonnen rekenen. Korenbloem. Help ik aan IJs- beertjes en Verkade bonnen. H arro K. Het is vriendelijk de bon nen voor gratis Artis bezoek te zenden, doch zij zijn maar tot 30 Juni geldig. Houtvester. Voor jou zijn er Patriabonnen. Nufje. Help ik aan Standaard- bonnen en van Nellemerken. A t h 1 e e t. Spaart Patriabonnen. Leergraag. Krijgt Radion bon nen. P i n g u i n. Zomerpostzegels kwa men nog niet in m'n bezit. Molleboon. Sunlightbonnen liggen voor je klaar. Zonnekind. Voor jou hetzelfde. Stormvogeltje. Help ik aan Artisbonnen. Boefje. Kan op Droste- en Boe kenbonnen rekenen. Wie kan Korenbloem aan krantenfoto's helpen van de Ko ninklijke Familie? Maandagmiddag na 3 uur ligt alles klaar. Hartelijk gegroet OOM BOB

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12