HfTKopteVeoraal (Begint de week goed koopt HET TENNIS-TOURNOOI te Baarn een succes Jhr. mr. van Reenen speelde zeven partij en en 164 games Nederland op de A. A.A. België-Nederland LAATSTE BERICHTEN Electrische treinen in 1941 naar Antwerpen? Dronken familieleden mishandelden vrouw Geen ander blad In ónze stad Geeft U een Maandagochtendblad SANTÉ 7 „DE WIG" „DE STANDAARD" GEBR. SPIJKER ALTIJD KOFFIE en PINDA'S S. J. ENGEL GLAS IN LOOD ALEX LUIGJES JO BOVÉE J. VAN DE KOOT Ie BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 3 JULI 1939 Heeren enkelspel voor J. Strauss Het seniores-tournooi, hetwelk ter gelegenheid van ht 40-jarig jubileum van den N.L.T.B. werd georganiseerd door de Baarnsche Lawn Tennis Club. is Zondag beëindigd en wij willen er direct op laten volgen, dat dit evenement een volkomen succes is geworden. Men kon thans de minder jeugdi ge speelsters en spelers aan het werk zien en het viel op dat deze speel sters en spelers de techniek en tac tiek nog lang niet verleerd waren, al was de snelheid dan soms min der. Menige jeugdige speelster of speler kon van dit tournooi nog vol doende leeren. Een speciaal woord van hulde moeten wij brengen aan jhr. mr. G. C. J. van Reenen, die Zondag niet minder dan zeven par tijen moest spelen en naast goed spel en groote dosis enthousiasme aan den dag legde. In het heeren-enkelspel wist Baarn s Burgervader het te brengen tot de laat ste vier. in het Heeren-dubbel en ge mengd-dubbelspel beiden tot de finale resp. met C. G. Rcynders en Mevr. de Brauw. In de finale van het Heeren-enkelspel wisten zich te plaatsen J. Straus en Mr. B. J. Hoetinck. Het viel aan het spel van laatstgenoemden speler fe merken dat deze vermoeid was. Straus was on tegenzeggelijk heter en met alleszeggen de cijfers was de eerste plaats voor de zen speler. Bij de dames was de finale eveneens zeer sprekend. Mevr. Janquière wist met 6—1. 6—1 Mej. Hefting in de finale naar de tweede plaats te verwijzen. In het Heerendubbelspel werd een spannenden strijd geleverd tusschen de dubbels Jhr. Mr. G. C. J. v. Reenen met C. G. Reyn- ders en W. J. en H. J. Saarberg. De eer ste set was met: 64 voor laatstgenoemd dubbel. De Gebr. Saarberg namen in de twee de set een 52 voorsprong en schenen dus door een straight sets overwinning beslag te leggen op den eersten prijs. Jhr. Mr. G. G J. v. Reenen en G G. Reyndcrs gaven zich lang niet gewon nen en wonnen met 7—5 de tweede set. De beslissende was wederom voor de Gebr. Saarberg, echter niet zonder strijd. Ook de finale Damesdubbel was goed en spannend. Slechts in de derde set toonden Mevr. Janquière en Mej. Hef ting overtuigend hun meerderheid en veroverden daardoor de eerste plaats. Tot de finale van het Gemengddubbel- spel brachten het jhr. mr. G. C. J. v. Reenen met mevr. de Brauw en P. v Geer en mevr. Kloots. Met 64. 64 wist het. Bilthoven dubbel beslag te leggen op de eerste plaats. Dit dubbel speelde een uitstekenden wedstrijd. Mevr. Kloots was bijzonder op dreef, terwijl v. Geer verrassend spel liet zien. alles even zui ver en eoed geplaatst. Niet onvermeld mag blijven het feit. zulks ter aanvul- line van het bovenstaande wat wij op merkten ten aanzien van ihr. mr. G. C. J. v. Reenen'. dat de Burgemeester van Baarn gisteren 161 games heeft gespeeld De volledige ui»slner>n luidden: Heeren enkelspel. Ie ronde: H. J. Rijkmans sl. H. W Knot tenbelt 6—1. 6—0: mr. J. Eskes sl. K An deriessen 64. 61; W. J. Saarberg- al. M. A. C. Regteren Altena 6—1. 60; mr B J. Hoetinck al. M. Binnendijk 6—3. 6—2; H. S. B. Meijer" sl. M. Bebrents 61. 7—9, 6—1: P van Geer sl. Jhr. F. van Beyma Thoe Kingma 6—0. 6—1; ir. O. Knol sl. H. E. J Roelofsz 6i. 6—1. 2e ronde: jhr. J. C, G. van Reenen sl. H. J. Saarberg .64., 61; H. J. Riikmans sl. J. A. Caron 63. 75; mr. J. Eskens sl. J. H. F. K Baukema 60. 63; mr. B J Hoetinck st. W. J Saarberg 16. 6—4, 6—0: P. Eenhoorn sl. H. S. B. Meijer 61, 6—0: P. van Geer sl. ir. O. Knol 6—1. 6—1; J. Straus sl. M. A. Verhulst 64. 64. 3e ronde: Jhr J. C. G van Reenen sl. H. J Rijkmans 6—4. 4—6, 6—4; mr. B. J Hoe tinck sl. mr. J Eskens 62, 6—3; Pi Een hoorn sl. mr. H W. G. Ras 6—8. 6—2; J. Straus sl. Jhr F. van Beyma Thoe Kingma 8—6. 4—6 ret. Halve eindstrijd: Mr B. J. Hoetinck sl Jhr. J.-C. G. van Reenen 6—2. 6—3; J. Straus sl. P. Eenhoorn 61. 6—3. Finale: J. Straus sl mr. B J. Hoetinck 6—0, 6—1. Dames.enkelspel. Ie ronde: Mevr. Roelofsz sl. mevr. Rijk mans 63, 6—4. 2e ronde: Mevr. Janquière sl. mevr. Rode- mejjer 62, 6—0; mevr. de Brauw sl. me>.\ Roelofsz 6—4, 63: mej. Hefting sl. mevr. Gianpé Moliere 63, 60 Halve eindstrijd: Mevr. Janquière al. mevr. de Brauw 60. 61. Finale: mej. Janquière sl. mej. Hefting 6—1, 61. Hecrcn-dubbelsncl. 2e ronde: Ir. O. Knol en mr. B. J. Hoe tinck sl. H. C. J. Roelofsz en M Behrents 62, 6'l; A van Ogtrop en L. Rinkel sl. J. H. F. K. Baukema en H. W Knottenbelt 63. 62: Jhr. mr. G. C. J. van Reenen en C. G. Reynders sl mr j. Eskens en Jhr. ir R. de Brauw 60. 62; P Eenhoorn en M. A. Verhulst sl. P, van Geer en W. Vriezendorp 60. 61: W. J Saarberg en H J. Saarberg $1. H. N'agtegaal en Kloots Sr 61. 61; H. J. Rijkmans en P. Bode meter sl. Jhr. F. Hooft Graafland en P. Korsten 7—fi, 46. 63: K Anderiesscn en A. G. Mulié sl. J. A Caron en B. J. Wen. nikens 57. 64, 108: W. van Nierop en N A. P. van Regteren Altena 63, 63. 3e ronde: Ir O. J. Knol en mr. B. J. Hoetinck sl. A. van Ogterop en L. Rinkel 63. 6—2: Jhr. mr. G. C. J. van Reenen en C G. Reynders sl. P. Eenhoorn en M. A. Verhuist 63, 60; W. J. Saarberg en H J, Saarberg sl. H. J. Rijkmans en P. Bode meter 5—7„ 6r— 2. 63; K Andèrlessen en A G. Mulié sl. W. van Nierop en N. A P. van Regteren Altena 64. 26. 64. Halve eindstrijd: Jhr. mr. G C. J. van Reenen en C. G. Reynders sl ir. O. Knol er. mr. B. J. Hoetinck 6—4, 61; W. J Saarberg en H. J. Saarberg sl. K. Anderies- sen en A. G Mulié 6—0. 60. Finale: W. J. Saarberg en H. J. Saarberg »1 Jhr. mr. G. C. J. van Reenen en C. G Reynders 6—4, 5—7, 63. Dames-dubbelspel, 2« ronde: Mevr. Kloots en mej. E. Haa- gen Smit sl. mevr. Ras en mevr. Lieberts 62, 61; mevr. Roelofsz en mevr. Mechel sl. mevr. Sormani en mevr. Mooy 60, 6—2; mevr. Janquière en mej. Hefting sl. mevr. Koertz en mevr. Nagtegaal 60, 6—1, Halve eindstrijd: mevr. Saalborn en Rinkel sl. mevr. Kloots en mejj E. Haagen Smit 63, 62; mevr. Janquière en mej. Hefting sl. mevr, Roelofsz en mevr. Mechel 6—0, 6—1. Finale: Mevr. Janquière en mej. Hefting sl. mevr. Saalborn en mevr. Rinkel 7- 4—6, 6—0. Gemengd-dubbelspel. 2e ronde: Mevr. de Brauw en Jhr mr. G. C. J. van Reenen sl. mevr. Schuurmans en J. H. F. M. Baukema 6—1, 60; mevr. Rin kel én A. van Ogterop sl. mevr. Nagtegaal en H. W. Knottenbelt 62, 75; mej. E. Haagen Smit en W. van Nierop sl. mevr. van Beyma Thoe Kingma en Jhr. van Beyma Thoe Kingma 6—1, 6—2; mevr. Mechel en J. Overijn sl. mej Hefting en K. Anderiessen 6_2. 6—3; mevr. H. Kloots en P. van Geer sl mevr. Saalborn en L. Rinkel 62, 75; mevr. Bodemeijer en H. J. Rijkmans sl. mevr Ras en mr. Ras 60. 63; mevr. Koertz en W. Vriezendorp sl. mevr. Roe lofsz en Jhr. F. Hooft Graafland 16, 12— 10„ 64; mevr. Janquière en A. G. Mulié sl. mevr. Rijkmans en P. Bodemeijer 6 0 3e ronde: Mevr. de Brauw en Jhr. mr. G. C. J. van Reenen sl. mevr. Rinkel en A. Ogtrop 57, 62, 62; mevr. Mechel en J. Overijn sl. mej. E. Haagen Smit en W. van Nierop 60, 6—4; mevr. Hart en H. F. W. Klön sl. mevr. Bodemeijer en H. J. Rijkmans 4—6, 6—3, 6—2; mevr. Janquière en A. G. Mulié sl. mevr. Koertz en W. Vrie zendorp 61, 60. Halve eindstrijd: mevr. H. Kloots en P van Geer sl. mevr, Janquière en A. G. Mu. lié 6—1, 63: mevr de Brauw en Jhr. mr. G. C. J. van Reenen sl. mevr. Mechel en J. Overijn 62, 60. Finale: Mevr. H. Kloots en P. van Geer sl mevr de Brauw en Jhr. mr. G. C. J. van Reenen 6—4, 6—4 De zeer sterke Nederlandsche ploeg athleten, die op de A.A.A.-kampioen- schappen op 7 en 8 Juli te houden zul len uitkomen, te thans als volgt samen gesteld: 100 yards: Osendarp, van Beveren en Heinz Baumgarten. 220 yards: Osendarp, van Beveren en Heinz Baumgarten: 440 yards: Karl Baumgarten en But- selaar, 880 yards: Bouman. 1 Engelsche mijl: de Ruyter. 120 yards horden: Brasser. Verspringen: Houtman en van de Tooien. Hink-stap-sprong: Peters. Discuswerpen: de Bruyn, de Graaff en Tenbruggecate. Kogelstooten: de Bruyn en Houtzager. Kogelslingeren: Houtzager. 4 X 110 yards e stafette: Houtman, van Beveren, H. Baumgarten en Osen darp. Als leider van de ploeg zal de heer G. E. van der Werff jr. fungeeren. De opstelling van het Nederlandsch waterpolo zevental, dat op 9 Juli te Luik een wedstrijd tegen het Belgische zevental zal spelen, luidt als volgt: Doel: H. Pearl (Het IJ). Achter: R. den Hamer (II.Z. en P.C), H. Stam (H.Z. en P.C) en A. van Over- hagen (U.Z.C.). Voor: H. Maver (Het IJ), C. G. van \elst (Het IJ) en H. van Rootselaar Het IJ). Als reserves zijn aangewezen: L. van Polvliet (R.Z.C.) en S. Moolenaar (Het IJL ÜORTLEVER ZESDE TE BAD HARZBURG HARZBURG, 2 Juli. Het internatio naal schaaktournooi to Bad Harzburg is met de negende ronde beëindigd. Elis- kases won met 8 punten den eersten prijs. De uitslag van de laatste ronde luidt: Ahues (Duitschland)—Co rt 1 e v e r (Ne derland) 0—1: Rcllstab (Duitschland)— Reinhardt (Duitschland) ViYtEliska- ses (Duitschland)—Poulson (Denemar ken) 10: Saemisch (Duitschland)Dr. Lange (Duitschland) 01; Stahlberg Zweden)—Zollner (Duitschland) 1—0. De eindstand luidt thans: 1. Eliskases 8 punten. 2. Stahlherg 7 punten, 3. Rell- stab punt, 4. Ahues 5 punten. 5. Dr l.ange \xl* punt. 6. 7. en 8. Cortlever. Reinhardt en Znllner 4 punten. 0. cli 10. Poulsen en Saemisch 2 punten. VOETBAL HOLLAND—SOPLA 1—2 Sopla nam gisteren deel aan het voet- baltournooi van de Utrechtsche Boys. Zij speelde tegen Holland en won dezen wedstrijd met 21. De uitslagen in de afdeeling waarin Sopla uitkwam, zijn: r.V.V.-comb— E.A.C. 4—1 J.S.V.—Z.N.C l—o HollandSopla 12 RIJKE FAMILIE OMTRFK KERKGANG VAN HET PRINSELIJK PAAR BAARN, 2 Juli. Zondagochtend heeft liet Prinselijk Paar in de Ned. Herv. Kerk alhier de godsdienstoefening bijgewoond onder gehoor van ds. E. H. Blaauwendraad. Vader en moeder Kramer waren in de wolken over den brief, dien zij van tante Mina uit Griesheim hadden ont vangen. Maar nog blijder was Liesje, hun achttienjarige dochter. Maar eerst over den brief. Van tante Mina, in Griesheim, wist men te vertel len, dat zij dertig duizend mark op de Bank had, en eigenares was van het goedbeklante logement „Het Haasje". Tante schreef als volgt: „Lieve Verwanten! Het is eigenlijk onvergeeflijk, dat naaste familieleden elkaar gedurende meer dan twintig jaar vergaten! Zooals gij thans uit mijn brief kunt zien, ben ik gezond en leef geluk kig met mijn zoon Karei. Dien zult ge u nog wel herinneren uit den tijd dat hij, als kleine jongen, nog in zijn hansjop rondliep. Nu is het een groote, knappe man, die indruk maakt En daar mijn Karei nog nooit Berlijn gezien heeft, hebben we besloten, dat hij naar de groote stad zal reizen, en wie weet misschien zal hem uw Liesje beter be vallen dan de meisjes hier. Omdat hij indruk maakt. Hij is niet ongeneigd te gaan trouwen, mijn Karei, maar bij u in de hoofdstad komen zooveel ongeluk ken voor, dat ik geruster zou zijn als hij bij u kon inwonen. En wie weet of niet uw Liesje en mijn Karei het met elkaar eens worden en samen gaan trou wen, want hij maakt indruk, mijn Ka- rel. Maar daarover heb ik. geloof ilc, al geschrevenenzoovoort. In het huis der Kramers begon thans de groote drukte die men altijd vóór groote feestdagen kan opmerken: kasten en latafels werden verschoven, stoelen met de zittingen op elkander gesta peld... Vooral Liesje was opgewonden. Zij keek al haar kleeren na, paste ze nog eens, trok hij al haar jurken de daarbij passende kousen aan en studeerde bij elke japon in den spiegel de daarbij be- hoorende gelaatsuitdrukking in en wel: bij een lichtblauw kleedje een dwe pende; bij een zwarte jurk een ge heimzinnige a la Greta Garbo; bij een roode een demonische, zooiets tus schen Brigitte Helm en Emile Jannings. Toen alle kamers grondig schoonge maakt waren en alles behoorlijk opge ruimd was, staken moeder en dochter zich in haar Zondagsche spullen en za ten zoo, van 's morgens tot bedtijd in hun mooie-kamer. lederen dag. Want tante Mina had vergeten in haar brief te melden wanneer Karei in Berlijn zou arriveeren. Ook papa Kramer, die an ders jegens alle gebeurtenissen in het leven volmaakt kalm bleef, werd dit maal door de stemming die in zijn huis heerschte aangestoken. In gedachten maakte hij reeds een plan waarmede hij twee vliegen in één klap kon slaan: ten eerste om Liesje uit te huwelijken en ten tweede om dan met behulp van zijn rijke dochter een eigen zaak op te rich ten om eindelijk dat gehate boekhou dersbaantje er aan te geven. Een rottan- meuhelzaak met een afdeeling Weener- meubelen, waarin hij altijd zoo'n zin had gehad, zou hij beginnen. In het schemeruurtje, toen het geduld der familie bijna uitgeput was, werd er eindelijk geheld. Het eerste oogenblik bleven ze allen als vastgenageld op hun stoel zitten. Dan stortten zij zich alle drie tegelijk in den corridor. .Ta, hun verwachting had "hen niet bedrogen; voor de deur stond een groote, krachtige blonde man met uitdagende, ietwat bru tale oogen. Voor het hem gelukte den mond te openen, viel moeder Kramer hem om den hals (want tante Mina uit Griesheim was haar bloedverwante en niet die van haar man, en daarop was ze altijd trotsch geweest-), drukte hem aan haar borst met zulk een geestdrift, dat de arme kerel haast geen adem meer kon halen. ,Nu, eindelijk eindelijk snater de zij, terwijl meneer Kramer den bin nentredende de jas van den rug en het olatte koffertje uit de hand nam, en het ilozende Liesje zijn hoed aan den kap stok hing. Zij wandelden met hem naai de eetkamer en noodigden hem hun wo ning als de zijne te beschouwen. Hij maakte, zooals tante Mina geschreven had, werkelijk indruk. Wel had hij nog iets provinciaals over zich, en afwisse lend werd hij zoo rood en zoo bleek, dat men medelijden met hem moest krijgen. „Nu hoe gaat 't met je moeder?" b'orsehte ma Kramer, terwijl zij hem koffie in haar eenigen Rosenthalkop schonk. „Ik hoop, dat jullie allemaal goed gezond bent." ,0, ja," mengde vader Kramer zich in het gesprek. „En dit is onzo dochter Liesje. Die ken je nog niet..." „Neen, ik ken haar nog niet," beves tigde de aangesprokene, en wendde zich tot Liesje: .Zeer aangenaam, zeer aan genaam!" Liesje droeg vandaag zwart en de daarbij behoorende Greta Garbo- nitdrnkking Hij voelde zich terstond tot haar aangetrokken Hetwelk door allen dadelijk opgemerkt werd en dc opge wekte stemming verhoogde. Rlijf je lang bij ons?" vond Liesje noodig te vragen, want hij beviel haar wel, ofschoon zijn schuchtreheid. ia bijna geneerdheid haar ccnigszins vreemd aandeed. Maar dat was, aan don ande ren kant torh nok wel begrijpelijk: voor bet eerst uit de provincie in Berlijn en nog nimmer onder grootestadsmenschen geweest... ,Ik hoop mij hier voor eenige weken op te houden. Dat hangt van de om standigheden af!" gaf hij ten antwoord. Bij het woord „omstandigheden" keken Kramer en zijn vrouw elkander veelbeteekenend aan cn Liesje liet de suikerklontjestang, die zij in dc hand had, in den suikerpot glippen. Meneer Kramer voelde zich verplicht te vragen: ,Een slechte conjunctuur voor de za ken tegenwoordig, hè?" „Ja, allesbehalve mooi. Maar ik kan niet klagen Weder keken de drie elkaar beteeke- nend en tevreden aan. Hm wat 'n kunst! dacht ieder waarom zou hij ook klagen? Dertig duizend mark op do Bank en het logement „Het Haasje!" Hedenavond veroorloofde dc familie Kramer zich een souper zooals men an ders slechts op feestdagen had. Een heerlijk hruingebraden eend werd op gediend. De gast zette groote oogen op en zijn neusvleugels verwijdden zich. Hij had inderdaad honger en moeder on dochter beijverden zich hem tc bedienen en de heer des huizes vulde het glas van den gast voortdurend met Tarra gona. Liesje vergat volmaakt in haar zwarte jurk het Greta Garbo type vol te houden en deed haar neef allerlei pro zaïsche vragen, zooals: „Kun je dansen? Bevalt Berlijn je?" enzoovoort. Maar dc moeder remde Lies- jes nieuwsgierigheid met de woorden: „Liesje, laat Karei toch met rust eten. Hij moet zéker trek hebben." Karei geneerde zich hoe langer hoe minder en voelde zich langzamerhand gehecl-en-al thuis. Liesje draaide de gramofoon op. De heer cn mevrouw Kramer waren opgetogen over de ele gantie waarmee hun gast uit de pro vincie danste. De toekomstige bruid drukte al vaker en vaker heel eventjes ae hand van haar neef en eens gelukte het hem, haar onder de tafel veelbetee kenend tegen haar voetje te stooten. Papa klopte hem al vaderlijk op den schouder en vroeg hem voor den zoo- veelsten keer dien avond: „Nu hoe bevalt je ons Liesje?" Waarop de gast telkens weer verheugd antwoordde: „Zij is bekoorlijk in één woord be koorlijk!" Na den tienden dans sloeg de klok twaalf uur. „Oho!" schrok de verliefde. „Nu is het hoog tijd voor mij om te gaan!" „Waarheen?" vroegen ze alle drie als uit een mond. „In geen geval! 't Idee alleen! Schaam je je niet. We laten je niet gaan hoor!... Je slaapt hier bij ons!" praatten zij door elkaar. „Maar permitteer me toch Ik ben „In geen geval", klonk het weer, in vereenigd, luid protest. De bezoeker stopte de vingers in zijn ooren cn lcnikte toestemmend met het hoofd. „Nu als het dan met alle geweld moet... Maar dit wil ik nog even zeggen, dat het mij zeer onaangenaam is u last aan te doen..." „Maar dat is toch geen last! Het doet ons juist plezier, dat je bij ons komt inwonen!" Men leidde het familielid naar een kleine kamer, waar een frisch, sneeuw wit bed hem wachtte. Liesje keek hem zóó schelmsch aan, dat hij wel móést begrijpen, dat zij deze intieme rust plaats, eigenhandig voor hem in orde had gebracht. De gast sliep al lang. Maar in de eet kamer fluisterden de bij elkaar gesto ken hoofden nog altijd over den neef uit de provincie. „Ik ben beslist op hem verliefd", con stateerde Liesje en hief haar oogen naar het plafond. (Zij was weer terug in haar Greta Garbo-rol). „En wat kan hij dan sen!" jNu Frits," informeerde ma Kra mer bij haar man, „heb je er je nu van overtuigd, dat je je voor mijn familie niet behoeft te schamen? Heelcmaal geen vergelijking met je zwager..." Een andere keer zou meneer Kramer zich zulk een vergelijking niet hebben laten welgevallen. Maar nu? In deze stemming? Hij moest de bittere pil wel slikken. „Ik ben erg benieuwd naar wat hij ons heeft meegebracht," fluisterde ma Kramer geheimzinnig. „Ik ben er zeker van, dat tante Mina hem niet met ledige handennaar ons toe gestuurd heeft!" „Maar, moeder," schaamde zich Liesje, „u denkt er toch niet over zijn koffer te openen?" „Och. kom, stelde de vader haar ge rust, „onder familieleden steekt daar absoluut niets in." Op hun teenen ging ht drietal naar de plaats waar de kleine platte koffer stond. Hij was niet op slot. Ma Kramer opende hem met een licht drukje en alle drie traden ze hoogst verrast terug. Want in het koffertje lag een splinter nieuwe glimmende stofzuiger. „Dat is nog eens een geschenk! Sapristi! Ja mijn familie!" ving moe der Kramer al weer aan en keerde zich met een zegepralend gezicht naar haar man, die achter haar stond. Maar die was geheel veranderd. „Een oogenblik... een oogenblik..." haspelde hij nerveus en verstrooid, „daar zijn ook visitekaartjes en prijs couranten." Het visitekaartje openbaarde het, zwart op wit: Ernst Gersau, Vertegenwoordige van de gepatenteerde stofzuiger „Sloekie". Vijf minuten later roetste de gast met zijn koffertje op levensgevaarlijke wij ze van de trappen af, waarbij hij nog, maar te vergeefs, trachtte een van zijn sokophouders vast te maken. Boord en das gluurden uit de zak van zijn colbert jasje. En met den gast verdwenen de gebra den eendvogel, twee flesschen Tarra gona en alle hoop.... BINNENLAND Bezwaren van beide kanten, van practischen en prin- cipieelen aard ROOSENDAAL. In het stationsge bouw te Esschen heeft een bespreking plaats gehad tusschen twee hoofdinge nieurs van de Ned. Spoorwegen en twee hoofdingenieurs van de Belgische Spoorwegen over het vraagstuk der elec- trificatie van het baanvak Dordrecht— RoosendaalAntwerpen zoo meldt men aan het Vaderland. Over den stand der onderhandelingen worden uit Belgische spoorwegkringen nog enkele aanwijzingen vernomen, die wel van belang zijn. Zoo merkte men o.a. op, dat zekere invloeden in België trachten de electri- ficatie van bedoeld baanvak op te hou den. Men moet niet vergeten, dat België een land is met een aanzienlijke kolen- productie. Het is dus verklaarbaar, dat de belangen van de kolenindustrie zich tegen electrificatie der spoorwegen in het algemeen, derhalve ook tegen de electrificatie van het baanvak Dordrecht —Antwerpen in het bijzonder, verzetten en dit verzet zich o.m. in den raad van beheer der Belgische Spoorwegen uit, waarin de belangen onder kolenindustrie vertegenwoordigd zijn. Van Nederlandsche zijde is eveneens een bezwaar in deze aangelegenheid, omdat hier de binnenlandsche belangen ineenvloeien met de Belgische. Op het oogenblik is de regeling aldus, dat te Esschen de Nederlandsche loco motief wordt vervangen door een Bel gische. Daar dit bij een electrische trein te groote bezwaren oplevert, zou Bel gisch personeel Nederlandsche motor wagens moeten bedienen en omgekeerd. Waar de sterren waren BRUSSEL, 2 Juli. Gisteren zijn en kele Nederlandsche athleten uitgeko men in wedstrijden, welke in het Heyscl- stadion te Brussel zijn gehouden. We derom boekten onze landgenootcn fraaie successen. In de driekamp over 100, 150 en 200 meter werd van Beveren tweede op de 100 meter, eerste op do 150 meter in den goeden tijd Van 16 sec. en eerste op de 200 meter in 22.1 sec. Heinz Baum garten bezette de oerste plaats op de 100 meter en de tweede plaatsen op 150 en 200me ter. In het algemeen klas sement waren van Beveren en Baum garten respectievelijk eerste en tweede, Karl Baumgarten won zijn serie en de finale op de 400 meter, terwijl Wernink vierde op de 100 meter handicap werd. De uitslagen luiden: Driekamp: 100 meter: 1. H. Baumgarten, 10.7 sec., 2. van Beveren, 10.8 sec.,. 150 meter: 1. van Beveren 10 sec., 2. H. Baumgar ten op een meter. 200 meter: 1. van Be veren, 22.1 sec., 2. H. Baumgarten, 22.2 sec. 400 meter: 1. K. Baumgarten, 49.1 sec., 2. Bosmans (België), 50 sec., 3. Havaux (België). NIJMEGEN, Juli. De politie te Nijmegen heeft gearresteerd de ge broeders V. uit de Steenstraat alhier, die in staat van dronkenschap hun vrouw en schoonzuster P. van E. op ernstige wijze hebben mishandeld. De echtgenoot heeft de vrouw met een stoel zoo toegetakeld, dat zij ern stig aan het hoofd en de hand werd gewond, terwijl baar linker schouder zeer waarschijnlijk is ontwricht. De vrouw is naar het. gebouw van den ge neeskundigen dienst overgebracht, waar dr. van Ewijk haar heeft behan deld. Daarna is zij in het ziekenhuis opgenomen. De beide mannen blijven in arrest. NIEUWE COMMANDANT VAN DE „TROMP" 's-GRAVENHAGE, 2 Juli. De ka pitein-luitenant ter zee J. W. Ter- mijtelen heeft met ingang van Maan dag het bevel aanvaard over Hr. Ms. Tromp, welke thans gereed gemaakt wordt voor de reis naar Ned. Indië, die zooals gemeld op 19 Augustus zal be ginnen. De aftredende sous-chef van den marinestaf kapitein-luitenant ter zee J W. Termijtelen en de met ingang van heden nieuw optredende sous-chef van dien staf, kapitein-luitenant ter zee jhr. W. Boreel, hebben bezoeken gebracht bij de ministers van defensie en van koloniën. Een dergelijke toestand acht men Utrecht ongewenscht. Zoowel de tegenkanting van Belgi sche zijde, als de bezwaren van Neder landsche zijde, lijken echter moeilijkhe den van ondergeschikten aard, welke men wel zal kunnen overwinnen. Het Vaderl. verneemt, dat de dienst hier te lande er reeds rekening mee houdt, dat de electrificatie van de lijn DordrechtRoosendaalAntwerpen me« dio 1941 haar beslag zal hebben gekre gen. ZEER OUDE GENEVER F. 3.25 p.L. Ai ACCA HAVIK41 #A TEL.292 VUILE MUREN EN PLAFONDS worden in 1 keer HELDERWIT met „SNEEUWWIT" Kan ook over oude kalklagen worden aangebracht. SNEEUWWIT kost SLECHTS 24 CENT PER K.G. en is alleen verkrijgbaar bjj HET VERFHUIS TELEFOON 146 HET VERF- EN GLAS-ADRES UTRECHTSCHESTRAAT 33 naast HECK'S LUNCHROOM, UW ADRES VOOR FIJNE VLEESCHWAREN alsmede voor KRUIDENIERSWAREN SOESTERWEG 309 Brood-, Koek- en Banketbakkerij Soesterweg 71 - Tel. 995 „Eens gekocht, altijd klant" v e r s c h e bij Leusderw. 140 - Eigen branderij VOOR Achter „de Poort van Kleef" Tel. 1780. Woestijgerweg 31 (woonhuis) UW ADRES voor MOTORRIJWIELEN en REPARATIES LEUSDERWEG Vertegenwoordiger Velocette en F.ysink motorrijwielen. De sterkste en beste Holl. fiets vindt bij ons. Prijzen v.a. 20.- f 22.50 enz compl Sol. gar. Rijwieldeplen en banden Spotpr. Ontv le kl. autopeds, rijw. uity. f 4.75. 7 75. 9.75. DE CONCUR RENT. Arnh.weg 44, Soester weg 96. MET EEN RIJWIEL VAN KOOT ZIT JE NOOIT IN NOOD Prijzen vanaf 23 50, 27.50, f 32.50. The Speed Rijwielen va. f 32.50, enz. Onderdeelen voor fabrieksprijzen Tevens reparatie-inrichting. KROMMESTRAAT 42, AMERSFOORT. Tl

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 4