G. Meijer wint de vijftiende T.T. Enerveerenden strijd Duitschland-Italië De Holland - beker Denemarken naar E. Smith de sensatie van Wimbledon 1939 iifc I M i t Fyma kampioen van Nederland Buitenlandsche roeiers op de Boschbaan Van Swol uitgeschakeld in het gemengde dubbelspel ,De Liesbosch' debuteert Ronde van Dordrecht ÏÜVML v .v v gfifP De start van de 500 c.c. klasse tijdens de T.T. races te Assen. T\ E vijftiende T.T.-races om den Grooten Prijs van Nederland zijn een succes geworden, zooals men nog nimmer tevoren op de Drentsche heide heeft beleefd en zooals de organisatoren van het festijn wel nooit hebben kunnen droomen Ondanks het zeer slechte weer hebbel^ tienduizenden enthousias ten uit binnen- en buitenland den geheèlen Zaterdag genoten van motorsport van de beste soort. Georg Mever, de geduchte „Fliegen- de Feldwebel" won na een hoogst opwindenden strijd de zware klasse .voor den Italiaanschen Gilera-coureur Dorino Serafini. De beide andere klassen werden overwinningen voor DKW. Kluge slaagde erin de 250 cc. klasse te winnen en de uitstekend rijdende Siegfried Wiinsche klopte niemand minder dan Ted Mellors (Velocette) bij de 350 cc. machines. Serafini bijna winnaar doch het geluk was tegen den Italiaan De wedstrijd voor de kwartliter- motoren is ongetwijfeld de minst spannende van den dag geweest, daar de Italiaan Tenni met zijn tweepits Guzzi na een ietwat onbe holpen start onmiddellijk een met Zuidelijk temperament opgezette jacht op de D.KW.'s van Kluge en Petruschke begon, welke reeds in de eerste ronde een opzienbarend succes opleverde. De kleine Itali aan slaagde er met gemak in zijn machine langs de Duitschers te sturen en zoo beleefden we het voor het eerst sinds lange jaren, dat de DKW-tweetakt deemoedig het. hoofd voor zijn asgenoot moest buigen. Ook inde volgende ronden toonde Omobono zijn superioriteit. Steeds tiraaide hij iets harder door de boch ten en ook op de rechte einden bleek hij de DKW's „op te eten''. Zoo groei de de voorsprong tot vele seconden, eindelijk tot minuten en reeds maakte een ieder zich gereed om den Italiaan een hartelijk wel kon aan den finish te bereiden toen plotseling het bericht door kwam dat Tenni aan den kant srond te repareeren. Dat was in de laatste ronde en de arme Italiaan zag den eersten prijs door zijn vingers glippen. Ewald Kluge greep de kans, welke hem werd geboden en kwam na vijftien ronden op den tweeden plaats te hebben gezeten in de zes tiende en laatste ronde als eerste door- Ook Bernhard Petruschke profiteerde van Tenni s pech en werd als tweede afgevlagd. De moreelc winnaar van het gevecht was en bleef echter Tenni wiens Guzzi sneller had gedraaid, dan de winnende ïachine in de 350 cc. klasse. De strijd om het nationale kampioen schap ging tusschen den Hagenaar Lo Simons, die kans jjezien had de snelle Excelsior van Tyrol 1 Smith los te peu teren en den Nederlandschen DKW- ciack Piet van Pinter Tegen alle ver wachtingen in won Lo Simons het duel. Aanvankelijk ei. g Simons eeni ge honderden meters voor Van Din ter langs de tribunes, doch in de vier de ronde kroec Piet er genoeg van. Hij joeg zijn grijsgroene ..huilbui" langs de Excelsior en hield het apparaat ze ven ronden lang achter zich. Toen draalde Simons eens extra hard aan zijn cashandle en zoowaar passeerde hi" van Pintor wederom. Tn de twaalf de ronde waren de bordjes weer yer- b mwi. 5n de dertiende ronde ging Van Pinter weer als eerste Nederlan der door doch in de vijftiende ronde ]|ep Simons uit en hij won met klein verschil. Voorwaar, een schitterends belooning voor dr vele moeite aan ma chine en training bedeed. Buitengewoon fraai en spannend Is het duel tusschen DKW en Ve locette in de 350 cc.-klasse geweest. Ronde na ronde heeft het geduchte duo Stanley Woo's en Ted Mel lors aanval op aanval ondernomen op de snelle machines van Heiner Fleischmann m Siegfried Wün- sche. Het heeft den top-notcher van Velocette en zijn stalgenoot echter niet mogen gelukken hun reeds jarenlang zegevierend merk op de eerste plaatsen te brengen. Daarmede namen de DKW's bloe dig wraak voor de op het eiland Man geleden nederlaag. Het Nedcrlandsch kampioenschap won Willy van Gent op een Velocette KTT. Van Nederlandsche zijde werd van Gent geen oogenblik bedreigd, zoo dat hij van meet af aan een gewon nen race reed. De eerste acht ronden lag van Gent op de achtste plaats, een zeer bijzondere prestatie wanneer men bedenkt dat hij grootheden als Fergus Anderson, Karl Bodmer, Ernie Thomas en vele anderen ver achter zich liet. In de tweede helft van de race klom van Gent nog twee plaatsen naar bo ven en werd zoodoende zesde ach Ier Jimmy Little eveneens op een Velo cette. Van de andere Nederlanders noemen we Gerrit de Ridder, die op een spe ciale, doch veel minder snelle NSU zat. De gewoonte getrouw had de ar me Gerrit tijdens de training weer eens zwaar met pech te kampen ge had. De race begon hij op de negen tiende plaats, maar langzaam werkte hij zich naar voren. Uitstekend boch tenwerk bracht hem in de voorlaatste ronde op de negende plaats achter Franz Binder op een fabrieks-Velocet- te en voor Ernie Thomas. Eilasie, in de laatste ronde stierf de NSU wegens overdadig olieverlies en Gerritje Pech zag een onaangename traditie voort gezet. Eenzelfde lot onderging de jon ge Jo Bovee, die na een goeden wed strijd in de elfde ronde uitviel. Zoo doende werd Jan Moejes, wiens DKW aan ingewandstoornissen leed na de valpartij voor Hooghalen tweede Ne derlander op een ronde achterstand. DE start van de zware klasse bracht Georg Meyer op B.M.W. en Krauss, eveneens op zulk een oer- snellen twee-cylinder aan den kop, doch twee kilometer verder was de stand gewijzigd, want Serafini schroef de zijn Gilera wagenwijd open, spoot langs Krauss en begon een zeldzaam sensationeele achtervolging op Meyer in te zetten. Aanvankelijk had het er al len schijn van, dat de vroolijke Bcier- sche Feldwebel den aanval zou weer staan. Na de tiende ronde zat Serafini hem echter aan zijn achterwiel te trek ken en daarna bleek eerst recht to welk een prestatie ingenieur Taruffi's schep ping in staat was. In de dertiende ronde bedroeg SerafinPs achterstand nog eenige honderden me ters en in de veertiende ronde was hij Meyer reeds glad gepasseerd- Deze zet te toen alles op alles, maar het mocht niet baten. Steeds verloor hij meer ter rein en zeker zou Serafini de overwin ning in zijn zak hebben als hij niet was gevallen. De vier cylinders wilden hun plicht nog wel doen, doch het frame en liet stuur waren dermate ontzet, dat zelfs de wildebras Serafini voor verder rijden terugschrok en opgaf. Zoo kwam Meyer weer „voor een koopje" aan den kop. gevolgd door den tweeden Gilera- man Vaillati, die evenwel geen bedrei ging voor hem kon worden en slechts door het uitvallen van Krauss op de tweede plaats was beland. Jacques Schot, die door het niet meerijden van Bertus van Hamersveld een rasechte compressor-B.M.W. onder zich had ge kregen, deed ietwat onverstandig door in do derde ronde ergens bij Graswijk op zijn hoofd te gaan staan. „Sjaakie" kwam er goed af, althans beter dan de fiets, die het vertikte nog langer rond te vliegen. Darmede ver speelde Schot zijn prachtige kansen op het Nederlandsche kampioenschap, het welk nu een dankbare prooi werd van den populairen Amsterdammer Jaap Fij- ma op Velocette. Jaap deed het na den val van zijn concurrent op zijn akker tje en stoorde zich aan niets en nie mand. Rustig en zeker draaide hij zijn rondje,s kwam daardoor wel in de staart van den stoet terecht, maar be hield voor alles de zekerheid van een krans en een titel. Een prachtige race reed ook de in Assen welbekende Franz Vaassen. Op een stokoude Norton zwierf hij langs het circuit. Door niemand opgemerkt klom hij van de negende plaats af naar boven, totdat hij plotsklaps op de vier de plaats verscheen, daarmede wel een zeer vermeldenswaardige prestatie le verend. „Charlier", die een supersnelle tweecvlinder-compressor F.N. bestuurde, maakte een verre van grootsche indruk en haalde lang niet uit de machine, wat er aan P.K-tjes uit te halen was. Zijn rondetijd schommelde tusschen 7 min. 30 sec en 9 min., hetgeen uitermate slecht is. De nationale races Onder nog slechtere weersomstandig heden, dan de internationale wedstrij den, werden des morgens de nationale races verreden. Het eerst startten de 125 cc en de 250 cc klassen. De favo rieten Joop Verkerke op Eysink en Frans van Dinter op een Rennsport D.K.W. deden wel van zich spreken, doch bereikten de eindstreep niet als winnaar. Verkerke voerde in de eerste ronden, tezamen met zijn teamgenooten Rietveld en Les Ravenhall de kudde van onder de zestig aan. Spoedig ech ter verdween dit drietal uit het strijd perk, waardoor de negentienjarige Bo vee eveneens op Eysink winnaar werd. In de 250 cc klasse won Vink op een Royal Enfield zooals hij wilde, mede dank zij het feit, dat Frans van Dinter's D.K.W. zonderlinge kuren vertoonde en eenige malen aan den kant van den weg ging staan om zijn baas gelegen heid te geven in zijn ingewanden te peu teren. De 350 c.c. klasse won J. Veer op een oersnelje Velocette K.T.T. zonder strijd cn moeite van W. van Doren, die uit zijn overhead camshaft N.S.U. haalde, wat er uit te halen was. Roest en Piet Kwijnenburg waren de 500 c.c. klasse voorts niet in staat om met hun Rennsport-B.M.W.'s den debu- teerenden grasbaanrenner van Aartsen op Triumph in hedwang te houden. On begrijpelijk, want de B.M.W.'s zijn uit- ROE1ENI Triton en Viking tweede OUD, guur en winderig weer, weinig belangstelling en slechts enkele spannende races, ziedaar met een paar woorlen een indruk van den eersten dag der Holland-beker wedstrijden op dc Amsterdamsche Boschbaan. Een vlagcrige wind stond dwars over de baan en gaf den roeiers die aan de eerste boei start ten, eenig voordeel, omdat het water aan deze zijde van de baan nog het rustigst was. Verreweg het interes santste nummer van den middag was de race tusschen de jonge ach ten van Laga en De Amstel. De studenten konden het deze keer niet houden. Tot 500 meter voor de fi nish stonden de kansen van beide ploe gen nog precies gelijk. Toen echter spurtten de Amsterdammers onweer staanbaar naar voren om met drie- kwartlengte het eerst door de finish te graan. De Antwerpsche club S.R.N. Anver soise zegevierde gemakkelijk in het nummer jonge twee zonder stuurman, terwijl de Duitschc ploeg van R.G. Bal deneysee van Triton won in de jonge vier B. Er zat weinig fut in de ploeg van de Utrechtsche studenten. Met een beetje meer wilskracht hadden zij de race wel kunnen winnen. De resultaten van den eersten dag wa ren: Jonge vier met stuurman (om den Willem Hultzbeker): 1. Het Spaarne, 7 min. 23.6 sec.; 2. De Hoop, 7 min. 26,9 sec.; 3. Dc Amstel, 7 min. 46.9 sec. Double Scull juniores-: 1. S.R.N. An- versoise. 7 min. 19 sec. 2. combinatie Het Spaarne en De Hoop, 7 min. 25,5 sec. Vier juniores B: 1. R.G. Baldeneysee, 7 min. 19 sec.; 2. Triton, 7 min. 20,2 sec. Acht juniores A: 1. De Amstel,-6 min. 38 sec.; 2. Laga, 6 min. 41,8 sec. Jonge twee A: 1. Poseidon, 8 min. 36 sec.; 2. dc IIoop, 8 min. 43 sec. Lichte skiff: 1. L. R. Wieringa (De Amstel), 8 min. 10.4 sec.: 2. E. J. Zee- gers (De Hoop), 8 min. 18,2 sec. Overnaadsche skiff: 1. N. N. (De Hoop) 8 min. 30 sec.; 2. G. Schiller (Wil lem 3), 8 min. 42 sec. 3. J. Moolhuyzen (De Amstel),-8 min. 47,7 sec. Overnaadsche vier veteranen: 1. Het Spaarne, 3 min. 47,2 sec. 2. E.T.U.F. (Es sen) 3 min. 47,6 sec.; 3. D.R.V. (Amster dam), 3 min. 55 sec.; 4. De Amstel, 3 min. 57,7 sec. Stijl vier juniores: 1. de Vliet, 84 pt.; 2. Viking, 71 pt., 3. De Amstel, 58 pt. De tweede dag van de Holland-beker wedstrijden op de Boschbaan is een groot sportief succes geworden. Jammer was het alleen, dat er den geheelen middag een harde wind stond, die de roeiers in den rug hadden cn die het water zwaar, soms haast onstuimig maakte. De Deen Olsen uit Kopenhagen, die na een spannenden en fraaien strijd tegen den Antwerpenaar Piessens en onzen landgenoot Voids het hoofdnum mer oude skiff om den Hollandbeker won, startte aan de eerste ongunstigste boei, hetgeen intusschen niets afdoet aan de zeer goede prestatie van dezen sympathioken roeier, die ook dezen keer bewees, dat bij tot de beste Europeesche skiffeurs gerekend moet worden. Was er dus geen Nederlander in ge slaagd om het hoofdnummer te winnen hetgeen intusschen allerminst ver wacht werd ook in de andere inter nationale races waren de Hollandsche successen zeer matig. Alleen de oude acht van Nereus slaagde er in om van een buitcnlandschen ploeg de acht van R. G. Baldeneysee te winnen, welke goede prestatie hartelijk werd toe gejuicht» De Duitschers bleven meer dan drie lengten achter, waarbij echter op gemerkt dient te worden, dat Nereus aan de eerste en dus de beste boei start te. In geen der overige internationaal be zette nummers slaagden de Nederland sche ploegen er in de eerste plaats te bezetten. Zoo won de jonge vier van Ruhrort, aan de eerste boei startend, van Triton, De Hoop en het Spaarne. Een uitstekenden indruk maakten ook de oude twee zonder stuurman en de jonge skiff b. van de Antwerpsche ver- eeniging Anversoise beide eindigden op overtuigende wijze op de eerste plaats. Ook op dezen tweeden dag was de be langstelling teleurstellend. De vollege uitslagen waren: Oude skiff (om den Holland-beker). 1. V. Olsen (Soroe Roklub, Kopenha gen) 7 min. 32,4 sec., 2. B. Piessens (S. R. N. Anversoise) 7 min. 33,9 sec., 3. G. J. Velds (Die Levthe) 7 min. 44,7 sec., 4. D. Logger (Poseidon) 7 min. 48,5 sec. Jonge skiff a: l.R. Sellier 7 min. 55,8 sec., 2. L. R. Wieringa (De Amstel) 7 min. 59 sec. Jonge twee b: 1. De Hoop 8 min. 36,8 sec., 2. Amstel (omgeslagen). Jonge acht b: 1. R. G. Baldeneysee min. 26,8 sec., 2. De Amstel 6 min. I sec. Overnaadsche twee: 1. Willem 3 8 min. i,8 sec., 2. Njord 8,49,1 sec., 3. Poseidon 9 min. 21 sec. Oude twee zonder stuurman: 1. S. R. N. Anversoise 7 min. 15,6 sec., 2. Het Spaarne 7 min. 41,5 sec. Oude acht: 1. E. T. U. F. (Duitsch land) 5 min. 07,8 sec., 2. De Amstel 5 min. 08,5 sec. Oude twee met stuurman: 1. Willem 8 min. 17,3 sec., 2. Poseidon 8 min. 26,7 sec. Jonge skiff b: 1. G. Debbauf (S. R. N Anversoise) 7 min. 38,2 sec., 2. J. van Rlerkom (Laga), 7 min. 43 sec., 3. K. E. Meijer (Willem 3), 7 min. 43,1 sec. Oude vier: 1. Nereus 7 min. 07.8 sec. Overnaadsche vier: 1. Njord 7 min. 29,9 sec., 2. Poseidon 7 min. 40,8 sec.. 3. Zwolsche roei- en zeilvereeniging. 7 min. 41.9 sec.. 4. Willem 3 7 min. 46.8 sec5. Zaanlandsche Roeivereeniging 7 min 48,1 sec. Skiff (veteranen) afd. 1. J. W. H. Nuntz (De Maas), 2. H. Cox (Het Spaar ne), 3. Romschmidt (E.T.U.F.). Afdeeling 2: 1. B. J. Boeima (De Am stel), 2. H. J. Bots (Willem 3). 3. Dr. L. F. Tjalma (Triton). Jonge vier a: 1. Ruhrort 7 min. 08,8 sec., 2. Triton 7 min. 18,6 sec., 3. De Hoop 7 min. 21,9 sec., 4. Het Spaarne 7 min. 41 sec. Oude acht: 1. Nereus 6 min. 15,8 sec., 2. Baldeneysee 6 min. 29,3 sec. WIMBLEDON, 2 Juli Dit jaar zorgt Wimbledon wel voor sensatie. Drie geplaatste spelers voor het en kelspel werden al uitgeschakeld en gisteren kwam weer een groote ver rassing, doordat het Duitsche dub bel, als eerste geplaatst op de lijst, werd verslagen en wel in drie sets. Wederom was het de schoolmeester Smith, die hier een rol in speelde. Samen met MacNeill schakelde hij ten aanschouwe van vele toeschou wers op het centre court Henkei en Von Metaxa uit met 63, 75, 75. Het Poolsche dubbel Baworowski en Tloczynski werden verslagen door God- sell en Sherwood (Engeland), in het heeren enkelspel zijn thans de laatste acht spelers bekend. Riggs, Smith en Gooke (V.S.), Kukuljevic en Puncec (Zuid-Slavië), Ghaus Mohammed (Br.- Indië), Austin (Engeland) en Henkei (Duitschlancl) strijden thans om den ti tel. De voornaamste uitslagen luiden: Dames enkelspel: mej. J. Jedrzejowska (Polen) sl. mej. H. Kovak (Zuid-Slavië) 64, 6—3; mej. M. C. Scriven (Enge land) sl. mevr. D. F. Cartwright 6—3, 6—3; mej. R. M. Ilardwick (Engeland) sl. mej. G. Wheelcr (V.S.) 7—5, 9—7; mej. A. Marble (V.S.) sl. B. G. Beasley (Engeland) 64, 63; mevr. B. L. Little- Round (Engeland) sl. mej. M. Slanev (Engeland) 36, 60, 61; mej. II. H. Jacobs (V.S.) sl. mej. J. P. Curry (En geland) 63, 62; mej. M. B. Lumb (En geland) sl. mej. F. B. Cooke (Engeland) 6—3, 6—3. Heerenenkelspel: F. Kukuljevic (Zuid- Slavië) sl. M. D. Deloford (Engeland) 6—4, 6—3, 6—1: E. T. Cooke (V.S.) sl. J. S. Olliff (Engeland) 6—1, 6—1, 6-4; H. W. Austin (Engeland) sl. B. W. Butler (Engeland) 86, 64, 64; R. L. Riggs (V.S.) sl. R. A. Shayes (Engeland) 75, 6—8, 6—4, 6—3. Heerendubbelspel: J. Borotra en J. Brugnon (Frankrijk) sl. A. D. Brown en J. W. Gunn (Engeland) 6—1, 0-7, 6-2; L. de Borman en P. Geelhand (België) gesproken sneller dan de fiets welke Aartsen bereed. Een bijzondere prestatie' verrichtte Visser, die uit een. Triumph Tiger in de zevende ronde een gemiddelde van 124," K.M. haalde en daarmede de snelste ron de in de nationale race reed. De uitslagen luiden.: 500 ccm klasse, internationaal: 1. G. Meier (Duitschland) op BMW 2 uur 18 min. 46.4 sec., gem. uursnelheid 142.9 K.M.; Vaillati (Italië) op Gilera, 2 uur 24 min. 0.4 sec., gem. uursnelheid 137.8 KM.; op een ronde: 3. H. Bock (Duitschland) op BMW; op twee ronden: 4. F. Vaassen (Duitsch land) op Norton; 5. „Charlier" (België) op FN; 6. J. Fyma (Nederland) op Velocette; 7. W. Scheunig (Duitschland) op Norton. In deze klasse maakte Serafini in de zestiende ronde de snelste tyd 6 min. 33 sec. (gem, uursnelheid 151.4 K.M.). 350 ccm klasse, internationaal: 1. W. Wuensche (Duitschland) op DKW, 2 uur 17 min. 163. gem. uursnelheid 130.3 K.M.; 2. E. A. Mellors (Engeland) op Velocette, 2 uur 18 min. 4 sec., gem. uursnelheid 129.4 K.M.; 3. H. Fleischmann (Duitschland) op DKW, 2 uur 18 min. 40.2 sec.; 128.8 K.M.; 4. Stanley Woods (Ierland) op Velocette, 5. J. E. Little (Ierland) op Velocette; 6. W. van Gent (Nederland) op Velocette; op 1 ronde: 7. F. Anderson Engeland) op DKW; 8. F. J. Binder (Duitschland) op Velocette; 9. E. R. Thomas (Engeland) op Velocette; 10. J. Moejes (Nederland) op DKW; 11. H. Thorn Prikker (Duitschland) op Velocette. De snelste ronde maakte Woods met een tyd van 7 min. 20.8 sec., gem. uursneliheid 135.1 K.M. 250 ccm klasse, internationaal: 1. E. Klu ge (Duitschland) op DKW, 2 uur 4 min. 43.6 sec., gem. uursnelheid 127.4 K.M.; 2. B. Pe truschke (Duitschland) op DKW 2 uur 8 min. 28.8 sec., gem. uursnelheid 123.5 K.M.; 3. O. Tenni (Italië) op Guzzi. 2 uur 12 min. 34 sec., gem. uursnelheid 119.8 K.M.; 4. W. Winkler (Duitschland) op DKW; op 1 ron de: 5. K. Lottes (Duitsriiland) op DKW; 6, L. Simons (Nederland) op Excelsior; 7. P. van Dinter (Nederland) op DKW; 8. O. Kohfink (Duitschland) op DKW. Tenni maakte in 'de tiende ronde den snelsten tyd: 7 min. 19.2 sec.; gem. uursnelheid 135.5 K M. 500 ccm klasse, nationaal: 1. P. Aartsen, Amsterdam (Triumph), tyd 1 uur 6 min. 30.8 sec., gem. 119.1 K.M. per uur; 2. Roest (BMW), tyd 1 uur 7 min. 51.4 sec., gem. 117 K.M. per uur; 3. P. Knynenburg, Wasse naar (BMW), 1 uur 8 min. 1.8 sec., gem, 116.7 K.M., per uur; 4. J. Houtop, Utrecht (Triumph); 5. J. Visser, Harlingen (Triumph). Snelste ronde: J. Visser, 7e ronde 7 min. 57.2 sec., gem. 124.9 K.M. per uur. 350 ccm klasse, nationaal: 1. J. Veer, Bor- culo (Velocette) tyd 1 uur en 2 sec., gem. 115.8 K.M. per uur; 2. J. van Doren, Rot terdam (NSU) tyd 1 uur 42.4 sec., 114.7 K.M. per uur; 3. H. J. M. van Ban ning, 's-Gravenhage (Norton) tyd 1 uur min. 19.2 sec., gem. 111.5 K.M. per uur; H. Buys. Rotterdam (Norton) tyd 1 uur 4 min. 20.6 sec., gem. 108 K.M. per uur; 5. J. G. J. Zwaai, 's-Gravenhage (Excelsior) tyd 1 uur 7 min. 304 sec., gem. 103 K.M. per uur. Snelste ronde: J. Veer, vyfde ronde met 8 min. 17 sec., gem. 119.9 K.M. per uur. 250 ccm klasse, nationaal: 1. H. Vink, Maasland (Royal Enfield) tijd 1 uur 6 i 42.6 sec., gemiddeld 104.1 K.M. per uur; 2. H. Veer, Borculo (Triumph), tüd 1 uur 9 min. 59.2 sec., gem. 99.5 K.M. per uur; 3. P. Hoogeveen, Nw Loosdrecht (Matchless) tyd 1 uur 10 min. 19.2 sec.; 4. A. F. Dinter, Arnhem (DKW), tyd 1 uur 11 min. 28 sec.; 5. W. H. Hilderink, Haaksbergen (Excelsior) tüd 1 uur 11 min. 56.2 sec-; 6. J. M. Timmers. Breda (Matchless); 7. G. H. van Oorschot, IJsselmon'de (NSU); 8. J. Simons, Edam (Excelsior); 9. op een ronde S. W. Hogerhuis, Haarlem (OK Supreme). Snelste ronde: van Dinter, in de derde ronde in 9 min, 11.8 sec., gem. 108 K.M, per uur. Einduitslag 125 ccm-w: 1. J. J. Bovee, Amersfoort (Eysink) tyd 1 uur 1 min 562 sec., gem. 80.16 K.M. per uur; 2. C. A. Har- debil, Apeldoorn (Sparta), Uid 1 uur 2 min. 10.4 sec.; 3. F. W. Visbach. Hillegom (Spar ta), tyd 1 uur 2 min. 11 sec.: 4. A. Maasland, 's Gravenhage (Fr. Barnett) tyd 1 uur 2 min. 17.4 sec.; 5. F. Scfhuddeboom, Bussum (Eysink), tyd 1 uur 2 min. 45 sec. Snelste ronde: Ravenhall, eerste ronde 12 min., gem. 82.8 K.M, per uur. sl. H. A. en C. F. O. Lister (Engeland) 3—6. 6—3, 8—10, 6-4, 6—4: D. MacNeill en E. Smith (V.S.) sl. H. Henkei en G. von Metaxa (Duitschland) 63, 7—5, 7—5; D. Mitic en F. Puncec (Zuid-Sla vië) sl. J. B. Sturgeon en G. L. Tucket (Engeland) 75, 63, 62; G. E. Gorlsell en P. V. V. Sherwood (Engeland) sl. A. Bawarowski en I, Tloczyns-ki (Polen) 6—2, 8—6. 6—3. Gemengd dubbelspel: M. Ellmer (Zwits erland) en mej. A. Weivers (Luxem burg) si. H. van Swol (Nederland) en mevr. D. B. Andrus (V.S.) 68, 108, 9—7, C. M. Jones en mej. E. H. Harvey (Engeland) D. MacPheail en mevr. R. T. Ellis—Lizana (Engeland) 6—2, 6—3; v. Canapele en mej. W. van Donnino (Ita lië) sl. I. G. Collins en lady Rowallan (Engeland) 8—6, 8—6. 6—2; F. Puncec en mej. A. Florian (Zuid-Slavië) sl. M. de Manby en mevr. F. M. Strawson (nE- geland) 68, 61. 62. WIELRENNER 40 K.M. koppehvedstrijd voor SimonisVerdonk E wielerbaan „De Volharding" ls verdwenen 't kuipje aan den Jutphaaschenweg te Utrecht is er nog. Het luistert alleen naar een an deren naam en heet in den vervol ge n.l. „De Liesbosch". De nieuwe directie had slechts weinig tijd om de eerste wedstrijden te organisee- ren en het was onder deze omstan digheden dan pok begrijpelijk, dat men het voor de eerste keer kalm aandeed en niet direct zoo hoog van den toren blies. Een wereldprogram ma was het dan ook niet dat men ons gisteren voorzette, maar gezegd moet worden dat de nieuwelingen en onafhankelijken 'die voor deze wedstrijden waren gecontracteerd, uitstekend hebben gereden. De wedstrijden werden goed geleid en beoordeeld, hoewel de jury vooral van de nieuwelingen veel protesten in ont vangst heeft moeten nemen na den klas- semeritsrit. De oorzaak was het niet doubleeren van de puntentelling in het beslissende klassement Puit beweerde zich juist voor dezen rit gespaard te hebben en weigerde de extra-ronde te rijden. De houding ier jury gaf ons aan leiding te vermoeden, dat zij er inder daad naast was. Verder hadden de wed strijden over het algemeen een vlot ver loop. Strijd was er voldoende en vooral in den koppelwedstrijd hebben de kop pels SimonisVerdonk, RemkesHoek, Breeuwer—Otten en de Gansv. d. Pol voor spanning gezorgd. Groot was de be langstelling nog niet maar op dezen weg voortgaande, zal ook dit wel beter worden. Onder de bezoekers zagen wij ook den Burgemeester van Jutphaas, mr. Hamers. De uitslagen zijn: Tandemwedstrijd in 3 ritten over 2 K.M.: 1. LodewijksWinterink, tijd 2 min. 45 sec., tijd laatste 200 M. 14 sec.; 2. BreeuwerOtten.; 3. v.d. Polde Gans. 2e rit: geheel in dezelfde volgorde met een tijd van 2 min. 18 sec. 3e rit.: wederom dezelfde volgorde met een tijd van 2 min. 35.2 sec. Omnium: Over 1 K.M. (5 baanronden): 1. B. W. Remkes. 13,2 sec.; 2. B. Scheffer; 3. J. West broek. Tijdrijden tegen het horloge over 1 K.M.: 1. .T. Westbroek, 1 min. 13.8 sec.; 2. B. W. Remkes. 1 min. 16.6 sec.; 3. B. Scheffer, 1 min. 20.8 sec. Klassementswedstriid over 5 KM.: 1. B. Scheffer: 2. B. W. Remkes; 3. J. West broek. Achtervolgingswedstrijd over 5 K.M. (25 ronden): L. Verdonk werd winnaar door Breeuwer na 10 ronden te passee- ren. Klassementrace voor nieuwelingen: le klassement: 1. v. d. Vaart; 2. Puit; 8. Bregonje. 2e klassement: 1. Bregonje; 2. y. d. Vaart; 3. Puit. 3e klassement: 1. Puit; 2. v. d. Vaart; 3. Bregonje. Koppelwedstrijd over 40 KM. (200 ronden): 1. Simonis—Verdonk, 22 pnt.; 2. Remkes—Hoek, 17 pnt.: 3. Breeuwer— Otten. 11 pnt.; 4. de Gansv. d. Pol, 4 pnt. De overige koppels boekten twee en meer ronden achterstand. DORDRECHT, 2 Juli Gisteravond werd onder belangstelling van duizen den de „Ronde van Dordrceht" verre den, waaraan de beste wegrenners van Nederland deelnamen. 71 renners start ten om zeven uur voor vijftig ronden van 1900 M. elk, dus in totaal 95 Km. Er werd een feilen strijd geleverd, waar bij De Ivorver, van Amsterdam en Bin- nemans bijna 30 Km. onbetwist de lei ding hadden. Zij moesten deze evenwel afstaan, maar van Amsterdam zag latei- weer kans samen met Middelkamp uit te loopen cn den zwaren wedstrijd, die in hoog tempo op het snelle parcours werd gereden, te winnen. De uitslag was: 1. A. van Amsterdam in 2 uur 16 min. 15 sec. gem. 40,8 Km. 2. Middelkamp, 3. Pellenaars, 4. Van dei- Ruit., 5. K. Bakker, 6. de Korver, 7. Va- lentijn, 8. J. Gommers, 9. Jo van Geene, 10. Överweel, 11. Motké, 12. Binnemans. 13. P. van Nek, 14. Tacken. Des middags reden amateurs en on afhankelijken 25 ronden (47,5 Km.). De uitslag was hier: 1. Chr. Smits, 2. Jan Hofstede, 3. Joossen, 4. Ch. Hofman, 5. .Tac. van Vliet, 6. M. C. Segaar, 7. G. Blaauw. Chr. Smits reed den afstand hg in 1 uur 8 min. 52 sec.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6