Crematie Louis Davids Twee auto's na botsing in een sloot geraakt Jhr.mr. Michiels van Verduynen gezant te Londen Het tiende naar Den Haag KONINKLIJKE GIFTEN Eén doode en een gewonde Internationaal bridgeconcours begonnen Tournooi te Bilthoven Verrassingen in Wimbledon tournooi 2e BLAD PAG. g AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 4 JULI 1939 Amsterdammers uit alle kringen namen afscheid van den populairen kunstenaar. - Overweldigende belangstelling op Westerveld AMSTERDAM, 3 JuiL Vanmiddag om kwart voor drie heelt Amsterdam afscheid genomen van een der populair ste kunstenaars van ons land, vanmid dag werd Louis Davids naar Wester veld gebracht, waar het stoffelijk over schot gecremeerd zal worden en velen eenigen duizenden waren naar de Herman Gorterstraat gekomen om bij de woning van den overledene, een laafsten eerbiedigen groet te brengen. Amsterdamers, in groote verschei denheid, arm en rijk, oud en jong, ston den op de trottoirs van deze nog nieu we straat in het Zuidelijk stadsgedeelte niet ver van de Apollohal. Toen het stoffelijk overschot naar bui ten werd gedragen, viel een etilte onder de vele belangstellenden. Ook het werk op de tegenover liggende bouw blokken werd voor een wijle gestaakt. Voor de deur van het sterfhuis 6tond een groote, open auto. Tot boven op de motorkap van deze auto lagen bloem stukken opgetast, groote en kleine, doch alle gaven op treffende wijze uiting aan dankbaarheid en hulde. Ook de motorkap van den lijkwagen ging be dolven onder bloemen. In het 6terfhuis waren vele hekende figuren uit de too- neelwereld bijeengekomen, onder wie wij opmerkten, Buziau, Johan kaart, Rika Hopper, Albert van Lier, Jan en Aaf Bouber. Meyer Hamel, Sam de Vries, Joh. Eteensohn en vele anderen. Stapvoets ging de stoet in de rich ting van de Scheldestraat, waar 'n snel ler tempo werd ingezet. Via den Stads schouwburg, waar een oogenblik halt werd gehouden, reed de 6fcoet vervol- genes naar Westerveld. Honderden hebben Louis Davids- de laatste eer bewezen toen zijn stoffelijk overschot naar het crematorium gedra gen werd. Langs de kronkelende paden stond een dichte haag van menschen en achter de baar volgde een haast on afzienbare stoet, waarin wij tal van be kende kunstbroeders en -zuster, van den overledene opmerkten. Wij zagen o.a. nog Mathieu van Eysden, Emma Mo rel, mevr. Kaptein, Dora Gerson, Wim Kan, F. Dickson, Jopie van Zon, Marga Graf, Van Zanten (namens Tiischinski), Jos. Bar, Kurtlilien, Max Ehrlich, Otto Walburg, Jan Lemaire, De Nelsons, Bob Peters, Kees Pruis, Bart Effring, „Koos Koen", Maupi Staal, Clinge Doo- renbos, Maloitz, Stella -Fontaine, Piet Leenhouts, den decorateur Doesburg, Alex Wunning, directeur van Carré, Jo Boskamp, John Brookhouse Mac Carty, Alex de Haas, de impressario's Frits Bouwmester, Saks en Stokvis, Max Tak, Is. Swaaf, Sylvain Poons, Han Beuker, D. Reese, directeur van Pschor Rotter dam, Jet Blazer, Han Hollander, Loet C. Bamstijn. Een 6chat van bloemstukken, vele met louter witte lelies opgemaakt, lag op het podium, toen de baar daar werd neergezet. Daar stond reeds een zeven tal van rijn oud6te vrienden: Henri ter Hall, Lelieveld, Loui3 Cantron, Alex Benno, Kees Pruis, P. Kaptein Jr. en Henk Stuurop, die ale het ware een eerewacht vormden rondom de baar. De nieuwe aula had zich geheel met belangstellenden gevuld, toen als eerste spreker mr. Boas, commissaris van de Mij. „Zeebad Scheveningen" naar vo ren trad. „Het kleine, onaanzienlijke ge bouw in Scheveningen hebt gij verhe ven tot een tempel van de kunst", al dus mr. Boas. Door uw toedoen is Scheveningen nog meer bekend gewor den dan het reede was. Spreker bracht den overledene hartelijk dank namens de maatschappij. Allen waren diep ge troffen. Wij zullen uw nagedachtenis in eere houden. Persoonlijk, zoo besloot spreker, heb ik u steeds gewaardeerd als een braaf mensch. Max Ehrlich, zich verontschuldigen de, dat hij in het Duitsch moest spre ken, voerde het woord namens de bui- tenlandsche collega's die door Davids naar Nederland waren gehaald. „Ik dank u en uw vaderland voor de jegens ons betoonde gastvrijheid. Gij waart een directeur, een collega en een broe derlijke vriend. Het was mooi te zien, dat uw resultaten u nooit naar het hoofd zijn gestegen, maar alleen het hart hebhen getroffen. Het gordijn is nu gesloten in het tweede bedrijf. We had den u zoo graag ook nog in het derde bedrijf gezien. Midden in een levens- etuk is het gordijn gevallen, de hoofd figuur kan niet meer optreden". Henri ter Hall dacht terug aan 1917, aan de dagen van het Circus Variété, naderhand schouwburg Spree. We speelden daar kleine revues en toen kwam jij op de gedachte, een groote re vue te maken „Schrijf u den tekst maar, de liedjes zal ik wel maken." Louis Davids was de vertegenwoordiger van den oud-Hollandschen humor. De Rotterdammer heeft den Amsterdam- 1 schen volkshumor zoo goed begrepen, dat niemand hem kan opvolgen. Dank baar zijn we, voor wat je ons hebt ge geven". Louis Contran herinnerde aan den tijd, nu 40 jaar geleden, toen het woord „cabaret" nog 6lechts een uitheemsche benaming was. „Jij bent het geweest, die met je groote begaafdheid en jo sentiment de kleinkunst in Nederland stabiliteit hebt gegeven. In die dagen vormden wij samen een deel van het gezelschap, waarin bijna de geheele fa milie Davids was opgenomen. Nu aan je doodsbaar dpnken we vol weemoed terug aan dien tijd. die de grondslag wa6 van jouw werk". Max Tak voerde het woord namens bestuur en leden van de „Club van Honderd." ...Tc blijft in onze gedachten voortleven. Het is voor de familie een troost, dat het Louis is gegeven, dat hij tot de allerlaatste minuut de groote Louis is geweest". Alex Benno bracht den overledene dank voor wat hij voor de film is ge weest. De heer Frank sprak namens de ver- eeniging „Na Arbeid Rust". „Je was een uitstekend lid en een uitmuntend bestuurslid van onze vereeniging. Als je van je arbeid wilde rusten was j» steeds bij ons". Nadat een broer van den overledene, de heer Hakkie David6 de aanwezigen voor. hun belangstelling dank had ge zegd, werd de baar neergelaten. Tijdens dit indrukwekkende oogen blik bracht de organist „Aase's dood" uit de Peer Gynt Suite van Grieg ten gehoore. 's-GRAVENHAGE. 4 JulL Naar de staatscourant van heden meldt, is aan mr. J. P. Graaf van Limburg Stirum, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister bij het Britsche hof. op zijn verzoek met ingang van 16 September 1939 eervol ontslag als zoodanig ver leend, onder dankbetuiging voor de door hem in den diplomatieken dienst aan H. M. de Koningin en aan den lande bewezen zeer be langrijke en langdurige diensten. Voorts wordt ons thans van bevoeg de zijde bevestigd dat graaf Van Lim burg Stirum te Londen zal worden opgevolgd door jhr. mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen, eertijds Hr. Ms. gezant te Praag en vervolgens chef der afdeeling diplomatieke zaken aan het departement van buitenlandsche zaken. Naar wij verder vernemen kan eer lang de benoeming worden tegemoet gezien tot Hr.Ms. gezant te Bern van mr. E. N. van Kleffens. thans chef der afdeeling diplomatieke zaken van het ministerie van Buitenlandsche Za ken. terwijl mr. dr. G. A. Scheltus, thans zaakgelastigde der Nederlanden te Oslo, weldra als Hr. Ms. gezant in Noorwegen zal worden geaccrediteerd. Défilé in verband met de legertentoonstelling 's-GRAVENHAGE, 4 Juli. Mede in verband met de legertentoonstelling zal het 10e regiment motorartillerie onder bevel van majoor F. H. Wanninkhof op 10 Juli a.s. een marsch door de residen tie maken. Vertrek uit Utrecht pl.m. 7 uur, aan komst te 's-Gravenhage pl.m. 10.30 uur. Tijdens den marsch zal in het Lange Voorhout worden gedefileerd voor den commandant van het veldleger en op het Plein 1S13 voor den commandant van het le Legerkorps te 's-Gravenhage. Het 10e regiment motorartillerie is in December 1938 opgericht en bewapend met zeer modern zwaar veldgeschut van 10 c.M.; de dracht is 16J4 K.M. Het regi ment ligt. te Utrecht in garnizoen. Het regiment zal uitbrengen een af deeling van drie gemotoriseerde batte rijen van vier stukken. MINISTER FUNK ZAL PERS ONTVANGEN 's-GRAVENHAGE. 4 Juli. Naar aanleiding van zijn bezoek aan Ne derland stelt de Duitsche rijksmi nister voor economische zaken, de heer Funk, zich voor de vertegen woordigers der Nederlandsche pers Vrijdag 7 Juli des ochtends halfelf te ontvangen in het Duitsche gezant schap te 's-Gravenhage. Het nationaal comité ter herdenking van Philips van Marnix van St. Alde- gonde 1540—1940 heeft belangrijke bij dragen ontvangen van H. M. de Koningin en van H.H. K.K. H.H. Prinses Juliana en Prins Bernhard. •s-GRAVENHAGE. 4 Juli. Prinses Juliana en Prins Bernhard hebben een gift geschonken voor de zonnestraal collecte welke Zaterdag a.s. te Den Haag wordt gehouden. IR. C. Ph. MOERLANDS GAAT HEEN Als directeur der Rijkstuin- bouwschool te Boskoop BOSKOOP. 4 Juli. De directeur der Rijkstuinbouwschool alhier, ir. C. Ph. Moerlands, zal aan het einde van dezen cursus op 15 Juli a.s. als zoo danig afscheid nemen, het bestuur van de vereeniging van oud-leerlingen en leerlingen der school „Arboricultura", onder voorzitterschap van den heer N. Wijier, eere-voorzitter de directeur-ge neraal van den landbouw ir. A, L. H. Roebroek, heeft het plan opgezet hem op den dag, dat hij voor het laatst zijn leerlingen de diploma's zal overhandi gen. te huldigen. Het gemeentebestuur heeft daarvoor de raadszaal ter be schikking gesteld. Des namiddags om drie uur zal de huldiging aldaar plaats vinden, waarna om half vijf een recep tie wordt gehouden. NOG MEER STEMMEN voor departement van landbouw De besturen der drie Centrale Landbouworganisaties hebben beslo ten aan H.M. de Koningin een schrij ven te zenden, waarin op de weder instelling van een afzonderlijk de partement van landbouw wordt aan gedrongen. STALEN WERKLOOZEN MOTORONDERDEELEN? AMSTERDAM, 4 Juli. Recher- cheurs van het politiebureau Stad houderskade hebben gisteravond op de wekelijksche automarkt, welke op het Amstelveld wordt gehouden, twee Amsterdamsche werkloozen van ongeveer twintig jaar gearres teerd, die er van verdacht worden, zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal en heling van motor- onderdeelen. Enkele weken geleden werd aan het zelfde bureau aangifte gedaan van dief stal van deze onderdeelen. De recherche hield derhalve en zoo gebleken is met succes een oogje in het zeil op de verschillende handelsplaatsen. De eige naar heeft de onderdeelen herkend. De arestanten hebben echter geen bekente nis afgelegd. Zij zijn voorloopig ingesloten. PRINS BERNARD SCHIET 's-GRAVENHAGE, 4 Juli. Heden ochtend heeft Prins Bernhard, verge zeld van zijn adjudant kapitein De Roo van Alderwerelt, een bezoek gebracht aan het kamp Waalsdorp. Na de wacht te hebben geïnspecteerd heeft de Prins als kapitein van de gre nadiers deelgenomen aan de schiet wedstrijden op pistool, welke heden in verband met het jubileum van de regi menten grenadiers en jagers werden gehouden voor de officieren van deze regimenten. Vervolgens heeft de Prins een bezoek gebracht aan de schietwedstrijden voor de onderofficieren, korporaals en man schappen. Dame kwam onder een vrachtwagen in de sloot terecht HOOFDDORP, 3 Juli. Op de plaats, waar de Kruisweg en de Spieringweg elkaar snijden, is van avond omstreeks half zes een autobotsing voorgevallen, welke een doode en een gewonde heeft geëischt. Doordat een vrachtauto geen voor rang verleende aan een personenauto, ontstond op het kruispunt een botsing, tengevolge waarvan beide auto's van den weg geraakten en in de bermsloot terecht kwamen. De personenauto, die bestuurd werd door den omstreeks 40 jarigen heer Van Voort uit Haarlem, reed het eerst de sloot in. De vrouw van den bestuurder sloeg door den schok uit de auto en werd in de modderige sloot onder het slijk bedolven. De vracht auto. die vervolgens in de sloot viel, schoof over het lichaam van de vrouw heen en bleef naast den anderen wagen liggen. De 14-Jarige zoon van het ©dhtpaar Van Voort» die zich eveneens in de per sonenauto bevond, wist, evenals zijn vader, uit den wagen te kruipen en op den wal te klauteren. Ook de bestuurder van de vrachtauto en een twaalfjarige jongen, die naast hem in de cabine zat, wisten zich te bevrijden. Met veel moeite slaagde men er in mevrouw Van Voort onder den vracht wagen vandaan te halen. In ernstigen toestand werd zij op advies van een ge neesheer uit Hoofddorp naar de Maria- stichting te Haarlem vervoerd, waar zij kort na aankomst overleed. Haar echt genoot, die aan hoofd en ledematen was gewond, werd eveneens naar dit zieken huis overgebracht. Zijn zoon kwam er met enkele ontvellingen af. De chauffeur van de vrachtauto bleef, evenals de naast hem zittende jongen, ongedeerd. De vrachtauto werd licht, de perso nenauto ernstig beschadigd. De wagens zijn later op den wal gebracht. Dit ongeluk is reeds het vierde in enkele dagen tijd. Gelukkig zijn de vo rige drie ongevallen zonder doodelijk gevolg verloopen. KINDJE DOODGEREDEN PURMEREND. 4 Juli. Heden morgen liep mej. de H. met een tweeling, 'jongetjes van vier jaar, langs de markt. Een zwaar beladen vrachtauto passeerde haar. Daar er maar weinig ruimte was, kreeg een van de kinderen een stoot van het voorspatbord en kwam tusschen de wielen terecht. Het achterwiel ging over het hoofdje zoodat het kind vrijwel op slag gedood werd. Het lijkje is naar het gemeentezie kenhuis overgebracht. SPORT EN SPEL Amersf. Zomeravond Competitie De uitslagen van de voor de Zomer avondcompetitie gespeelde wedstrijden van de vorige week luiden: le klasse: C.Z.v.W.Presto 28 PosthoornEysink 17 2e klasse: 1I.B.B.H.Roda 3-3 Wolos—Hapam 0—11 Het programma voor deze week luidt: le klasse: 5 Juli: PrestoH. W, 2e klasse: 4 Juli: H.B.B.H.—Hapam 6 Juli: Roda—Meursing De stand van de competitie is: le klasse: Eysink 4 3 1 6 17— 8 Presto 4 3 1 6 20—12 C-Z.v.W. 4 2 2 4 25-16 H. W. 4 2 2 4 8-16 Posthoorn 4 4 6—24 2e klasse: Meursing 4 4 8 31-5 Roda 4 3 1 7 24—12 Hapam 4 1 1 2 3 21—12 H.B.B.H. 4 2 2 2 9—25 Wolos 4 4 8—39 BILJARTEN LAGACHE EUROPEESCH KAMPIOEN ANGOULEME, 4 Juli. Het Euro- peesche kampioenschap driebanden is gewonnen door den Franschman'Laga- che, die in de laatste en beslissende partij over onzen landgenoot Arie Bos zegevierde. Lagache heeft tijdens dit tournooi twee Europeesche records verbe terd, n.l. het algemeen gemiddelde na 7 partijen met 0,833 en na 8 partijen met 0,804. De records stonden beiden op zijn naam met respectievelijk 0,828 en 0,783 en werden tijdens de wereldkampioen schappen te Buenos Aires in September 1988 gevestigd. De eindstand van het tournooi om het Europeesch kampioen driebanden 1 luidt: 1. Lagache (Fr.) 2. Bos (Ned.) 3. Farraz (Port.) 4. Sengers (Ned.) 5. Lacroix (Fr.) 6. Puigvert (Sp.) 7. Verbist (Belg.) 8. Vingerhoedt (Belg.) 9. Hazard (Fr.) pnt. alg. gem. h.s. 16 0.804 7 14 0,714 7 10 0,574 8 8 0,600 8 6 0,582 5 6 0,573 5 6 0,543 6 4 0,590 9 2 0,501 6 SCHAKEN NEDERLANDSCH SCHAAKTEAM NAAR ARGENTINIË AMSTERDAM, 4 Juli. Naar wij vernemen zal Nederland op het F.I.D.E.-landentournooi te Buenos Aires officieel vertegenwoordigd worden door een team, dat door den Koninklijken N'ederlandschen Schaakbond is samengesteld en be staat uit N. Cortlever (Amsterdam), Th. van Scheltinga (Amsterdam), G. R. D. van Doesburg (Bussum). A. D. de Groot (Amsterdam) en L. Prins (Amsterdam). De ploeg wordt iutgezonden buiten be zwaar van dc kas van den bond. Spelers als Euwe, Landau en Van den Bosch zijn verhinderd naar Zuid-Ameri- ka te gaan. Het vertrek is bepaald op 27 Juli te Antwerpen met het stoomschip „Piria- polis". Men arriveert op 19 Augustus te Buenos Aires. Op 27 September ver trekt de ploeg uit de Argentijnsche hoofd stad met de „Copacabana", welk schip op 21 October te Antwerpen aankomt. MOTORSPORT INTERNATIONALE MOTORZES- DAAGSCHE SALZBURG, 3 Juli (A.N.P.). De Internationale Zesdaagsche zal dit jaar van 20 tot 27 Augustus in Zuid-Duitsch- land worden gehouden, Engeland, Zwe den, Italië en Nederland zullen behalve Duitschland in ieder geval met een ploeg deelnemen. De stad Salzburg is als middelpunt gekozen. Het programma voor de zes dagen is als volgt voorgesteld: 21 Augustus: SalzburgKrummau Salzburg. 22 Augustus: Salzburg—Bad Ischl Salzburg. 23 Augustus: Salzburg—Grossglockner —Salzburg. 24 Augustus: Salzburg—Kreuth— Achensee—Salzburg. 25 Augustus: Salzburg—'Vichtach— Salzburg. 26 Augustus: Salzburg—Irschenberg— Salzburg. ZILVEREN VLIEGTUIG- WEDSTRIJDEN „SOESTERBERG" De bekende Zilveren Vliegtuigwed strijden van de vereeniging Sqester- berg zullen dit jaar worden gehouden op de Zondagen G. 13 en 20 Augustus a.s. Voor den U.P.V.B. is dit tournooi de officieele inzet van het nieuwe voet balseizoen. COMPETITIE K.N.Z.B. 3e klasse: Maarssen: Fuut—Forel 2—0. Nederland verliest in open team van Duitschland Dames winnen van Denemarken 's-GRAVENHAGE. 3 Juli. Onder groote belangstelling is hedenmiddag in de zalen van „Pulchri Studio" het in ternationale brige-kampioentournooi be gonnen onder auspiciën van de „Inter national Bridge League" en georgani seerd door den Ned. Bridgebond. Onder de aanwezige toeschouwers bevonden zich verschillende vermaarde Europee sche bridge-officials o.w. de heeren A. E. Manning Foster uit Engeland, dr. Paul Hermann uitZwitserland. Graf N. zu Dohna (Berlijn) e.a. van wie ver schillende als jurv-lid optreden. Voor Sen aanvang van de wedstrijden heeft de heer A. J. E. Lucardie, voorzit ter van den Internationalen Bridge Bond allen welkom geheeten, waarna hij den heer J. H. Th. Velu (Egeland), den wed strijdleider, aan het gezelschap voor stelde. Hierop volgde een algemeene kennismaking, waarna het spel begon. De uitslagen van de 1ste ronde open team kampioenschap was: NoorwegenYoego-Slavië: Noorwegen wint met 17 matchpunten. HongarijeItalië: Italië wint met 1 matchpunt. DenemarkenFinland: Finland wint met 47 m.p. NederlandDuitschland: Nederland verliest met 2 m.p. Engeland—Zweden: Zweden wint met 24 m.p. Van het dames-kampioenschap was de uitslag der le ronde (10 hands): NederlandDenemarken: Nederland wint met 17 m.p. Engeland—Frankrijk: Engeland wint met 9 m.p. 's-GRAVENHAGE. 4 Juli. De uit slagen van het internationaal bridge concours van de wedstrijden van gister avond luiden: Uitslagen tweede ronde open teams: België wint van Zweden met 10 match- punten; Joegoslavië wint van Hongarije met 17 matchpunten; Denemarken wint van Italië met 31 matchpunten; Holland wint van Finland met 31 matchpunten; Engeland wint van Duitschland met 4 matchpunten. Eerste ronde dames-teams: Frankrijk wint van Engeland met 6 matchpuntenj Holland wint van Dene marken met 8 matchpunten. Derde ronde open teams: Duitschland wint van België met 12 matchpunten; Zweden wint van Noor wegen met 10 matchpunten; Joegoslavië wint van Denemarken met 13 match punten; Italië gelijk spel met Neder land; Engeland wint van Finland met 33 matchpunten. Tweede ronde dames-teams, eerste tien spellen. Frankrijk wint van Denemarken met 11 matchpunten; Engeland wint van Nederland met 22 matchpunten. Vierde ronde open teams: België wint van Finland met 42 match punten: Noorwegen wint van Duitsch land met 13 matchpunten; Zweden wini van Hongarije met 16 matchpunten: Joegoslavië wint van Nederland met 4 matchpunten. Engeland wint van Italië met 13 matchpunten. Tweede ronde dames-teams: Na 20 spellen wint Frankrijk van De nemarken met 10 matchpunten en En geland van Nederland met 24 match- nuftten. LAWNTENNIS Deze week vraagt het tournooi van de L.T.C. „Bilthoven" onze aandacht dat, evenals vorig jaar, weer een A- en B-tournooi is, d.w.z. dubbelspelen met voorronden B, terwijl men voor het hee ren- en dames-enkelspel afzonderlijke A- en B-afdeelingen heeft gemaakt. Tot nu toe vond dit tournooi steeds in de tweede week van Juli plaats, doch in verband met de dan te houden natio nale kampioenschappen is dit een week vervroegd en is de aanvang op Woens dag a.s. gesteld. Het programma van dit tournooi luidt dus: 1. Heeren-enkelspel A; 2. Da mes-enkelspel A; 3. Gemengd-dubbel spel A; 4. Heeren-dubbelspel A; 5. Da mes-dubbelspel A: 6. Heeren-enkelspel B; 7. Dames-enkelspel B. Het is dus een lijvig programma dat afgewerkt zal moeten worden op de 4 banen achter Het Natuurbad. Voor het A-enkelspel kwamen 30 inschrijvingen binnen, voor B 31. De dames-inschrij vingen zijn minder in aantal, doch de kwantiteit van de inschrijvingen ver goedt alles. Bij de heeren is de Rotterdammer Akkersdijk weer van de partij, ook de Hagenaar Bouwman. Daarnaast zien wij van Putten van Het Spiegel, Boeg- heim van Hilverheide, Cesar van Alta en verder eigen spelers als J. G. A. de Jong, J. W. Knottenbelt, dr. M. Brou wer, H. van Amèyde e.a. Aan span ning en goeden strijd zal het zeker niet ontbreken. Zobals reeds gezegd laat de kwaliteit der d&mes-inschrijvingen niets te wen- schen over. Wij zien daarbij o.m. de bei de D.D.V.-speelsters mej. Kiek en mej. Thonus, de Rhijnauwen-speelsters mevr. M. v. d. Linde. mevr. E. Kievit en mej. I. Jolles, terwijl het. Zuiden vertegen woordigd is door de dames Arts en Lampe. In de verschillende dubbelspe len zien wij deze spelers en speelsters ook weer met sterke partners terug, zoodat goed tennis venvacht mag wor den. Moge het weer zijn medewerking verleenen, dan wordt het weer een ten- nisfestijn van den eersten rang. LAWNTENNIS Austin verliest van Cooke, terwijl Henkei geen moeite had met Kukuljevic LONDEN, 3 Juli (A.N.P.). - De kwart eindstrijden van het lieerenenkelspel in het tennistournooi te Wimbledon heb ben eenige verrassende uitslagen opge leverd, verrassend door de gemakkelijke overwinningen, welke daarin behaald werden. Zoo leed de als nummer 1 ge plaatste Engelschman Austin een gede- cideerden nederlaag te«en den Ameri kaan Cooke, eveneens geplaatst. De uit slag luidde 63. 60. 6—1 ten gunste van Cooke. Henkei (Duitschland) had evenmin moeite met den Zuid-Slaviër Kukuljevic. De uitslagen zijn: Heerenenkelspel: H. Henkei (Duitsch land) slaat F. Kukuljevic (Zuid-Slavië) 6—1 6—3 6—2; E. T. Cooke (V.S.) -laat H. W. Austin 6-3 6—0 6—1. Dames enkelspel: Mej. P. J. Jedrze- jowska (Polen) sl. mej. M. C. Scriven 6—3, 6—2; mevr. R. Mathieu (Frankrijk) sl. rn§j. V. E. Scott 63, 46, 62; mej* R. M. Hardwick sl. mevr. E. G. Macpher- son—Grant 64, 8—6; mej. H. H. Jacobs (V.S.) sl. mej. M. E. Lumb 6-2, 7-5. Hughan en Van Swol hebb ui vanmid dag weer een overwinning r.'hiald, waardoor zij thans onder de liatste acht dubbels behooren. Onze landgenooten waren goed op dreef en sloegen de Bel gen de Borman en Geelhand mot 64, 7—5, 6—3. In de kwart finale zullen zij waar schijnlijk tegen Mac Neill en Smith uit komen, daar dezen wel hun partij tegen Olliff en Shayes zullen winnen. Mej. M. Rollin Couquerque en mej. Pannetier verloren van het sterke paar mej. Jacobs (V.S.) en mej. Yorke (En geland). Wel wisten mej. Rollin Cou querque en haar partner nog een set te winnen, maar toch moesten zij met 16, 64, 46 het onderspit delven. Hughan kwam vandaag ook uit tegen den Engelschman Warboys om de All- Engeland Plate. Dit is het tournooi voor de spelers, die reeds in de eerste of tweede ronde van het heeren enkelspel zijn uitgeschakeld. Hughan won met 6—4, 7—5 Nederland is thans in het Internatio nale Tennistournooi van Wimbledon al leen nog vertegenwoordigd in het hee ren-dubbelspel en het tournooi om de All-England Plate. Voor het heeren 'en kelspel zijn vandaag alle kwart eind strijden gespeeld. Austin, als eerste ge plaatst en favoriet voor den titel, werd geslagen door den Amerikaan Cooke. „Bunny" speelde zeer slecht en kon zijn ouden vorm geheel niet vinden. Af en toe sloeg hij prachtige ballen en wist Cooke te passeeren, doch Cooke won vlot met 6—3, 6—0, 6—1. In het dames enkelspel bereikten all« geplaatste speelsters de kwart finales* De loting voor deze vierde ronde luidt: mej. Jacobs tegen mej. Stammers, mevr. Mathieu tegen mevr. Fabyan, mej. Hard wick tegen mevr. Sperling en mej. Jed- zrejowska tegen mej. Marble. De belangrijkste uitslagen luiden: Heerenenkelspel: Kwarteindstrüden: Puncëc (Zuid-Slavië)— E. Smith (VS) 6—0 6—2 6—2. Riggs (VS)' sloeg Ghaus Mohammed (Br.-Indië) 62 62 62: Henkei (Duitschland) sloeg Ku kuljevic (Zuid-Slavië) 6—1 6S 62; Cooke (VS) sloeg Austin (Engeland) 63 60 61 Damesenkelspel: 4e ronde: Helen Jacobs (VS) sloeg miss Lumb (Engeland) 62 7J5; mevr. Mathieu (Frankrijk) sloeg miss Scott (Engeland) 6—8 46 62; Alice Marble (VS) sloeg mevr. Halff (Frankrijk) 61 61;. mevr. Fabyan (VS) sloeg mevr. Dorothy LittleRound 61 36 62; Kay Stammers (Engeland) sloeg mevr. Henrotin (Frankrijk) 75 62; mevr. Sperling (Denemarken) sloeg miss Saunders (Engeland) 62 64; mej. Jedrze- jowska (Polen) sloeg Peggy Scriven (En geland) 63 62: miss Hardwick (Enge land) sloeg mevr. Mc. Pherson—Grant (En geland) 6—4 8—6. Heerendubbelspel: Achtste finales: Van Swol en Hug han (Nederland) sloegen de Borman en Geelhand (België) 6—4 7—5 6—3; Hare en Wilde (Engeland) sloegen Edwards en Mor ton (Engeland) 6—1 6—3 6—3; Bughes en Billington (Engeland) sloegen Gabory en Szigety (Hongarije) 62 46 46 63 62 Dames dubbelspel: Mej. Hardwick en mej. Scriven (Engeland) sloegen mevr. Howard en mevr. 'de Meule- meester (België) 7—5 6—4: mej. Jacobs (VS) en mej. Yorke (Engeland) sloegen mej. M. Rollin Couquerque (Nederland) en mej. S. Pannetier 61 46 64. Gemengd dubbelspel: Mac Neill (VS) en mej. Kay Stammers (Engeland) sloegen Henkei (Duitschland) en mej. Wheeler (VS) 64 63; Puncec en mej. Florian (Zuid-Slavië) sloegen Cooper en mej. Dearman (Engeland) 63 62. All England Plate: Hughan (Nederland) sloeg Warborp (En geland) 64 75: Menzel (Duitschland)] sloeg Abdesselam (Frankrijk) 61 64. 1. DUMONCEAU-BEKERRIT De officieele uitslag van den in Juni gehouden Dumonceau-bekerrit, welke georganiseerd werd door de motorclub Zuid-Holland", is dezer dagen bekend gemaakt. De R.A.I.-beker werd gewonnen door het Citroën-team, gevormd door de hee ren Visscher (Den Haag), Brevé (Am sterdam) en onzen stadgenoot Nic. Be- vee. Het Velocette-team, gevormd door de heeren Joop Bové, J. van Rijn en E. H. Meierdress, dat ook in dezen rit uit kwam, kon eveneens een teamprijs: da Handelslrophy. OLYMPISCHE WINTERSPELEN GARMISCH PARTENKIRCHEN, 2 Juli De rijkspartijleider Von Tschammer und Osten heeft op het raadhuis van Garmisch Partenkirchen het. organisa tie-comité voor de vijfde Olympische winterspelen, welke van 2 tot 11 Fe bruari 1940 te Garmisch worden gehou den, geïnstalleerd. President is dr. Rit- ter von Halt, terwijl dr. Carl Diem het algemeen secretariaat zal leiden. Dr. Ritter von Halt deelde o.m. mede, dat in 1940 vanaf Chamonix, de plaats waar de eerste Olympische winterspe len zijn geweest, over de Alpen naar Garmisch een estafette zal worden ge organiseerd. De Fransche Ski Bond zal alle mogelijke medewerking hiertoe ver leenen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6