dCaat&be (B Churchill komt weer op den voorgrond Gedeputeerde Staten Vuurzee te Blaricum legt drie villa's in de asch JAPANNERS EN RUSSEN IN HEVIGEN STRIJD der provincies gekozen Jongeman verdronken Een vierde woning vatte ook nog vlam De brandweer stond machteloos Wielrijder aangereden en gedood Vele tientallen vliegtuigen en tanks in actie Wereldgebeuren Radio-programma s Internationaal Bridge tournooi la BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD T WOENSDAG S JULI 1939 ZUID-HOLLAND PROVINCIALE Staten van Zuid- Holland zijn heden in vergade ring bijeengekomen ter verkiezing van de leden van Gedeputeerde Staten. De aftredende leden waren de heeren Th. Heukels, P. de Bruin, Mr. E. J. M. H. Bolsius, mr. J. .1. R. Schmal, C. G. Roos en M P. van der Weijden. Voor de stemming heeft de heer Drees als voorzitter van de Sociaal De mocratische Statenfractie de bezwaren van deze fractie uiteengezet tegen de samenstelling van het college van Ged Staten, welke samenstelling sinds ja ren niet meer in overeenstemming is met de verhoudingen in Prov. Staten. Spr. achtte dit in hooge mate onbillijk en drong aan op de benoeming van een tweede sociaal democraat in het college waarvoor candidaat werd ge steld de heer Gardenier. Nadat de heer van Voorst tot Voorst (R.K.) het be roep van den heer Drees op evenredig heid en billijkheid had verworpen, werd overgegaan tot de stemming. Tot leden van het college van gede puteerden zijn gekozen de heeren Th. Heukels, P de Bruin. mr. E. J. M. H. Bolsius. mr. .1 J. R. Schmal, C. G. Roos en mr. T. .1 Verschuur, die allen hun benoeming hebben aangenomen. Tot buitengewoon lid van het college van Gedeputeerde Staten werd geko zen mr. G. van Baren (A.R.). Na het trekken van de afdeelingen werd de vergadering gesloten. NOORD-HOLLAND In de heden gehouden zitting van de Provinciale Staten van Noord-Holland is het nieuwe college van Gedeputeerde Staten samengesteld: In het aftredende college hadden zit ting de Gedeputeerden mr. J. B. Bnmans (R.K.). mr. dr. P. J. Witteman (R.K.), E. Polak (S.D.A.P.). A. W. Michels (S.D. A.P.) en D. Kooiman (V.D.). In het nieuwe college werden gekozen: Mr. J. B. Bomans (R.K.'). mr. dr. P. J. Witteman (R.K.), mr. A. Bruch (A.R.), E. Polak (S.D.A.P.), A. W. Michels (S.D.A.P.) en mr. M. Slingenherg (V.D.). Tot buitengewoon lid werd herkozen de heer E. Luden (C.H.). GRONINGEN In de heden gehouden zitting van de Provinciale Staten van Groningen is het nieuwe college van Gedeputeerde Staten samengesteld. In het aftredende college hadden zit ting de Gedeputeerden B. H. Bredman (S.D.A.P,), L. H. Mansholt (S.D.A.P.), prof. mr. I. B Cohen (V.D.), E. II. Ebels (Lib.) en D. J. Mellema (C.H.). In de vacature wijlen mr. dr. II. Koppe (A.R.) was tot nu toe niet voorzien, aan- crezien het buitengewoon lid D. II. R. Hsrrenstein (A.R.). onlangs voor de be noeming bedankt heeft. In het nieuwe college werden gekozen: B. H. Bredman (S.D.A.P.) en N. Bol- kestein (S.D.A.P.), D. H. Vinkers (V.D.), E. H. Ebels (Lib.). D. J. Mellema (C.H). D. H. R. Harrenstein (A.R.). tot buitengewoon lid werd gekozen H. Hazenberg (A.R.). FRIESLAND In de heden gehouden zitting van de Prov. Staten van Friesland i6 het nieu we college van Gedeputeerde Staten samengesteld. In het aftredende college hadden zit ting cle Gedeputeerden S. W. de Jong (R.K.). M. Dijkstra (A.R.), mr. A. Haan (A.R.), J. Geerts (S.D.A.P.). G. Boelens (V.D.ï en N. J. H. Fricke (C.H.). In het nieuwe college werden geko zen: P. Sikkes (S.D.A.P.), E. Y. Dikker- boom (C.H.), mr. A. W. Haan (A.R.), J. Geerts (S.D.A.P.). G. Bnelens (V.D.) en N. .T. II. Fricke (C.H.). Mr. Haan heeft zijn benoeming in be raad gehouden. DRENTE In de heden gehouden zitting van Provinciale Staten van Drente is het nieuwe college van Gedeputeerde Sta ten samengesteld. In het aftredende college hadden zitting de gedeputeerden K. Brok (S. D.A.P.J, G. C Lunsingh Meijer (V.D.), G. J. Willems (A.R.) en K. Lodder (C.H.). In het nieuwe college werden geko zen: K. Brok (S.D.A.P.), G. C. Lunsingh Meyer (V.D.), G. J. Willems (A. R.), en K Lodder (C.H.) In plaats van wijlen mej. E. Klascn (S.D.A.P.), werd tot buitengewoon lid gekozen P. J. Duin kerken (S.D.A.P.). OVER1JSEL In de heden gehouden zitting van Pro vinciale Staten van Overijssel is de sa menstelling geschied van het college van Gedeputeerde Staten. Alle thans zitting hebbende leden wer den herkozen, n.l. de heeren J. J. Beu kenkamp (A.R.), mr. J. C. Th. Resius (Lib. Staatspartij), mr. dr. J. W. Schnei der (R.K.). R. J. J. M. Tellegen (R.K.), Jos. E. Vogt (S.D.A.P.), mr. D. te. Winkel (C.H.), en J. Weikamp (C.H.) buitenge woon lid. GELDERLAND In de heden gehouden zitting van Pro vinciale Staten van Gelderland is het nieuwe college van Gedeputeerde Staten samengesteld: In het aftredende college hadden zit ting de Gedeputeerden mr. A. van der Deure (A.R.), G. W. J. van Koeverden (R.K.), jhr. mr. H. C. M. van Nispen tot Pannerden (R.K.), mr. E. H. J. baron van Voorst tot Voorst (R.K.), mr. W. F. F. baron van Verschuer (C.H.), J. L. B. Keurschot (S.D.A.P.) en mr. B. F. Everts (Lib.) buitengewoon lid. In het nieuwe college werden geko zen: Mr. A. van der Deure (A.R.), G. W. J. van Koeverden (R.K.), mr. E. H.*J. ba ron van Voorst tot Voorst (R.K.), mr. B. F. Everts (Lib.), mr. W. F. F. baron van Verschuer (C.H.) en J. L. B. Keurschot (S.D.A.P.), tot buitengewoon lid is geko zen J. W. H. M. Meijer (R.K.). LIMBURG In de heden gehouden zitting van Provinciale Staten van Limburg is het nieuwe college van Gedeputeerde Staten samengesteld: In het aftredende college hadden zit ting de gedeputeerden: J. Th. Verheggen, J. H. Maenen, W. M. A. Galiart, Th. P. H. Rutten, mr. J. G. S. N. Beckers, G. H. F. H. Corte.n et. J. M. H. Schoonbrood (buitengewoon lid), allen R.K. In het nieuwe college werden geko zen: Mr. R. H. van Basten Batenburg, J. H. Maenen, W. M. A. Galiart, Th. P. H. Rutten, mr. J. G. S. N. Beckers en G. H. F. H. Corten. NOORD-BRABANT In de heden gehouden zitting van Provinciale Staten van Noord Brabant, is de samenstelling geschied van het college van Gedeputeerde Staten. In het aftredende college hadden zit ting de gedeputeerden: W. C. J. S. Kipp, J. J. J. de Vlam, A. G. A. Schrauwen, A. Th. van Rijen, jhr. mr. J. Th. M. Smits van Oyen en J. P. J. Asselbergs Czn. (allen R.K.). Voor een herbenoeming wenschten de heeren Kipp en de Vlam niet in aan merking te komen. In het nieuwe college werden geko zen: J. C. van Beek, J. J. Belien, A. G. A. Schrauwen, A. Th. van Rijen, jhr. mr. J. Th. Smits van Oyen en J. P. J. As- sclberps Czn. (allen R.K.). ZEELAND In de heden gehouden zitting van Provinciale Staten van Zeeland i3 het nieuwe college van Gedeputeerde Sta ten samengesteld. in het amedende college hadden zit- tir-g de ire^eputeurde.v J. A. van Rompu (R.K.), mr. J. II. M. Stiegcr (R.K.), J. M. van Bommel van Vloten (Lib. Staatspartij). A. D. F. van der Wart (C.H.), mr. P. Dielcman (A.R.), en P. Vogelaar (A.R.). Laatstgenoemde was als „lid afgetre den. Buitengewoon lid was mr. J. Adri- oanse (V.D.). In het nieuwe college werden geko zen: G. J. L. Goossens (R.K.), mr. J. M. H. Stieger (R.K., mr. P. Dieleman (A.R.), J. M. van Bommel van Vloten (Lib. Staatspartij), A. D. F. van der Wart (C.H.), C. Philipse (C.H.), en tot buiten gewoon lid.J. W. van 't Hoff (A.R.). De heer C. Philipse heeft zijn benoe ming in beraad gehouden. IIEEG, 5 Juli Vanochtend is te Ilceg (Fr.) de 22-jarige G. Eier te water geraakt en verdronken. Hij was op weg naar zijn werk bij Lank- horst's touwfabrieken te Sneek, en moest, om daar te komen, gebruik maken van een bootje. Vermoed wordt dat de jongeman over boord geslagen is en in de modder gestikt. De omwonenden hebben geen hulpgeroep gehoord. E. was ongehuwd en eenige zoon. DR. HOEDEMAKER WERD 100 JAAR GELEDEN GEBOREN BLARICUM, 5 Juli. Vanmiddag om halfeen brak op nog onbe kende wijze brand uit in de villa, bewoond door den heer Prins, aan de Dwarslaan op het Huizerhoogt te Blaricum. Door den feilen Zuid oosten •wind wakkerde het vuur geweldig aan en sloegen de vonken op het rieten dak van een belendende, nog onbewoonde villa, over. Binnen eenige minuten stonden beide groote villa's in lichter laaie. De brandweer uit Blaricum stond geheel machteloos, temeer, daar de druk op de waterleiding zeer gering was. Na tien minuten had ook de tegenover liggende villa, bewoond door den heer F. van Tetterode, vlam gevat, terwijl eveneens kort daarna een vierde villa begon te branden. DE hulp van de Laarder en Huizer brandweer werd ingeroepen, die beide spoedig met een motorspuit aanwezig waren. Met kracht werd toen het vuur bestreden, doch vanmiddag om halftwee waren reeds de drie eerst genoemde villa's afgebrand. Alle vier perceelcn zijn eigendom van den heer Koster te Blaricum. De burgemeesters van Blaricum Laren en Huizen leiden bet blusschingswerk dat door den krachtigen wind zeer wordt belemmerd. In de onbewoonde villa zouden de bewoners cle volgende week hun intrek nemen. In het (huis bevond zich reeds een groot deel van den inboedel, ter wijl werklieden bezig warén het inwen dige op te knappen. „MAATSCHAPPELIJKE STEUN" ZOU WEL BETALEN AMSTERDAM, 5 Juli. Bij de politie van het bureau Admiraal de Ruyterweg is door een winkelier aangifte gedaan van flesschentrekkerij. In zijn: winkel vervoegde zich n.l. een werklooze, die verschillende waren be stelde. Op zijn verzoek werden deze goe deren bij hém thuis bezorgd, doch in plaats van de waren te betalen, schreef de man op de nota „betaalbaar op het bureau van maatschappelijken steun". Zooals te verwachten is voelde maat schappelijke. steun er .niets voor deze rekeningen te voldoen, zoodat de winke lier geen geld ontving. De officier van justitie zal moeten uit maken of tegen den werklooze een ver volging zal worden ingesteld. Voorloo- pig is de politie nog niet tot arrestatie overgegaan. AAN BRANDWONDEN OVERLEDEN 's-GRAVENHAGE, 5 Juli. Woens dagavond 28 Juni is op den Zuid-Bin nensingel de 76-jarige alleen wonende K. R. in brand geraakt, toen hij tracht te een vlam, die in een pan met vet geslagen was, te blusschen. Door bu ren zijn de brandende kleeren van den man gedoofd. Met ernstige brandwon den aan armen en beencn is de man toen door den G.G.D. naar het zieken huis aan den Zfiidwal vervoerd, waar hij 3 Juli is overleden. LOENEN A. D. VECHT, 5 Juli. Op den rijksstraatweg nabij de bui tenplaats Middenhoek alhier is van ochtend omstreeks elf uur de onge veer 45-jarige wielrijder W. van H. uit Amsterdam aangereden door een personenauto uit Overijsel, op het oogenblik, dat deze een vrachtauto wilde passeeren. De fietser kwam in een sloot terecht. Voorbijgangers brachten den man op het droge. Kor ten tijd later is hij overleden. Ook de twee auto's waren met elkaar In botsing gekomen, waardoor een inzit tende van den vrachtwagen licht ge wond werd. Hij is naar zijn woning te ruggekeerd. Het stoffelijk overschot van het slacht offer is naar de algemeene begraafplaats te Loenen a. d. Vecht overgebracht. GRAND-THétTRE. Van Vrijdag t.m. Don derdag 6 Juli vertooning van d« film „De fatale Nacht". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6.16 en 8.30 uur n.m. Woensdag en Zaterdag matinée om 2.30 uur. Overige avonden 8.15 uur n.m. City THEATER. Woensdag en Donderdag vertooning van „100 Mannen en een meisje". Voorstelling; Beide avonden 8.10 uur; matinée 2.30 uur. REMBRANDT THEATER. Vertooning van „Misdaad in Brooklyn" en „Wat leven we toch gelukkig". FLéHITE. Vanaf Zaterdag 24 Juni t.m. 8 Juli tentoonstelling „Kruik en Kan". Ge opend 1012 en 1317 uur. STERHUIS, Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GILDEHUIS. Expositie kunstnijverheid. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL, Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. Wjjerstraat 2. Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35., MUSEUM FLéHITE, Westsingel. Geopend dagelijks van 1012 en 14 uur, uitge zonderd Zondag:, 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hebben 'a Za terdags vrijen toegang). DE VALK. 6 Juli. Vergadering Oranje vereniging. 8.15 uur. HOOGLAND Van 816 Juli: Lunapark. H. M. DE KONINGIN OP DEN RUIGENHOEK TERUG 's-GRAVENHAGE, 5 Juli Komende van Soestdijk, is H. M. de Koningin vanmiddag omstreeks één uur op den Ruigenhoek teruggekeerd. WIELRIJDSTER AANGEREDEN AMSTERDAM, 5 Juli. Op het Nas- sauplein is van morgen een 40-jarige wielrijdster door een auto aangereden. Met een lichte hersenschudding en ver schillende hoofdwonden vervoerde de G.G. en G.D. haar naar het Wilhelmina- gasthuis. WAT ETEN WIJ MORGEN? Voor de kollietalel Omelet met kaas. Bereiding: Klop 4 eieren met 4 eetle pels melk en snufje peper en zout goed uit, doe er ca. l/« ons geraspte oude kaas bij (van restjes b.v.), smelt 2 eetlepels boter in de koekepan en giet hierin het eiermengsel, laat het zachtjes stollen en van onderen mooi bruin bakken, sla de omelette in tweeën op een verwarmde schotel en strooi er nog een eetlepel ge raspte kaas overheen. Voor de middagtafel Gebraden sausijsjes Bloemkool Aardappelen Rabarbervla. Bereiding: Wasch de rabarber en snijd de stelen in kleine stukjes, schil aiioen die gedeelten die donkergroen zijn even dunnetjes af. Breng 1 kopje water met 1 ons basterdsuiker aan de kook. laat even doorkoken, tot het vocht eenigszins strooperig wordt, doe hierin de stukjes rabarber, zet de massa op een asbest- plaatje of in een lauwwarme oven, tot de rabarber gaar en zacht geworden is. Neem ze met een schuimspaan uit het vocht en bind dit met eetlepel aange mengde sago, giet het over de stukjes. BUITENLAND TOKIO, 5 Juli (Domei). Gis teren hebben Japansche vliegtui gen den strijd aangebonden met 90 Sovjet-Mongoolsche vliegtui gen, waarvan er meer dan 50 zou den zijn neergehaald. De strijd speelde zich af op 40 K.M. ten Oosten van het Boeir-meer- Een telegram van het front aan de rivier Khalha meldt, dat een honderdtal Russische tanks een aanval heeft ondernomen op de Japansche linies. De Japansche ar tillerie en luchtmacht vernielden ruim dertig tanks. Zes tanks na derden tot 100 meter van de Ja pansche linies. Zij werden echter volgens Japansche berichten ver nield, zonder dat zij hun doel kon den bereiken. Naar verluidt hebben Russische bom bardementsvliegtuigen tientallen bom men laten vallen bij de Japansche luchtbasis, doch er wordt geen mel ding gemaakt van schade. Van Japan sche zijde wordt verder bericht, dat nabij Nomonhan 4000 man Sovjet-Mon goolsche troepen zijn samengetrokken. Achter het front van de troepen van Buiten-Mongolië, in de nabijheid van de hoofdstad Oelan Bator, worden vol gens Japansche berichten nog verschei dene duizenden manschappen samen getrokken. Herdenkingscomité gevormd 's-GRAVENHAGE, 5 Juli. Op Zon dag 16 Juli a.s. zal het 100 jaar geleden zijn dat dr. Ph. J. Hoedemaker werd geboren. Er heeft zich een comité ge vormd, bestaande uit: mr. dr. J. 'Schok- kiug .voorzitter, Z. Exc. H. van Boeyen, II. W. Tilanus, ds. A. B. tc ^Winkel, W. Wagenaar, secretaris, dat zich tot doel heeft gesteld dit feit te herdenken. De herdenkingssnmenkomst zal plaats vinden op Maandag 17 Juli a.s., des avonds te S.15 uur in de Kloosterkerk Lange Voorhout te 's Gravenhage, waar als sprekers zullen optreden: mr. dr. J. Schokking, lid van den raad van State, prof. dr. Th. L. Haitjema, hoogleeraar aan do rijksuniversiteit te Groningen, die zal spreken over: „Hoedemaker en de volkskerk" en mr. J. J. R. Schmal, lid van gedeputeerde staten van Zuid- Holland, over: „Hoedemaker en ons staatkundig leven". IJ/ INSTON CHURCHILL'S naam is de laatste dagen herhaaldelijk genoemd in verband met den aandrang welke wordt uit geoefend om hem weer in het Brit- sche kabinet te doen opnemen Churchill heeft tijdens den we reldoorlog, eerst belast met de leiding der marine, daarna met de organisatie der munitie- en wapen-leverantie aan de strij dende legers in Frankrijk, een groote rol gespeeld. Hij ivas parlementslid op 25-jarigen, mi nister op 32-jarigen en kabinets lid op 36-jarigen leeftijd. Betrek kelijk jeugdig dus in den tijd van zijn ministerschap gedurende den wereldoorlog, is hij tjians in het midden der zestiger jarenhetgeen vergeleken met andere staatslie den (Neville Chamberlain is 69 jaar oud!) nog geen beletsel kan worden geacht voor het wederom vervullen van een post in het Brit sche kabinet. DOOR vele leden van het Lagerhuis en door de Britsche pers is den laatsten tijd in steeds sterker mate aandrang geoefend op Chamber lain om Churchill weer in het kabinet op te nemen. Churchill wordt beschouwd als een der ervarenste, welsprekendste en begaafdste Britsche staatslieden van het oogenblik. Gedurende de laatste ja ren was Churchill èen der scherpste, maar ook een der rechtvaardigste critici van de regecring jp het stuk der bewa pening. Eigenlijk is er geen man in het Lagerhuis die hem evenaart aan be- stuurservaring en nog zoo'n krachtige persoonlijkheid Is; hij boezemt respect in wegens zijn scherpte in het debat en heeft recht op ontzag wegens zijn staat van dienst als minister Wanneer Chur chill in het Lagerhuis het woord vraagt loopen de banken dadelijk vol. In de wandelgangen vari het parlement de lobby is hij steeds het middelpunt van een groep parlementsleden. Men heeft hem daarom wel eens de „presi dent van de lobby" genoemd. Churchill is het eenige Lagerhuislid dat zoowel in het parlement als daarbuiten de kabi netsministers in gezag evenaart. Churchill heeft na zijn taak als mi nister voor cn tijdens den Wereldoorlog op eervolle en eerbiedwekendc wijze te hebben vervuld eerbiedwokkend we gens zijn werkkracht en zijn prestaties in het belang van zijn land deel uit gemaakt als kabinet-minister van tal van regeeringen in de na-oorlogsjaren. Gedu rende negen jaar was hij kanselier van de schatkist: men kon zich eigenlijk geen conservatieve regecring zonder hem denken. Toen Mac Donald en Baldwin echter hun nationale regeering vormden in 1931, moest Churchill terzijde blijven staan: Mac Donald wilde hem niet op nemen in zijn nationale regeering. Daar na verspeelde Churchill bij Baldwin en Chamberlain zijn kansen om weer in de regeering te worden opgenomen door zijn hevig verzet tegen de Britsch-Indi- sche bestuurshervorming. WAAROM, zoo is herhaaldelijk ge vraagd in en buiten het Britsche parlement, is er voor dezen be kwamen staatsman geen plaats in de rer geering in moeilijke tijden als thans, nu alle krachten moeten worden benut om het schip van staat door gevaarlijke zeeën te sturen? Oppositioneele Britsche kringen zien in Churchill den man om een regeering te leiden, welke niet rechtsch-nationaal zou zijn als de huidi ge, dóch linksch-nationaal. en zij verze keren dat Churchill eigenlijk alleen daarom geen lid van het kabinet is, om dat „Chamberlain's middelmatige ploeg" geen Churchill onder zijn leden zou kun nen velen: hij is aldus zijn volgelin gen tc knap, te ervaren, te superieur. Hoe dit ook moge zijn, vast staat dat Churchill zoowel in de conservatieve partij vooral bij de „Backbenchers" in het parlement als in den lande groot gezag geniet, en dat. velen in En geland een regeering, welke Churchill onder haar leden zou tellen, met meer vertrouwen zouden aanvaarden. Partij discipline heeft Churchill de laatste ja ren in zijn partij niet naar voren laten komen. Dikwijls heeft hij moederziel alleen, als eenhoofdige oppositie, in het parlement zijn zienswijze verdedigd. Zal onder den druk der omstandigheden deze ervaren Britsche staatsman zijn tijd weer zien komen en een „come back" vieren? Churchill heeft als minister uit de oorlogsjaren een „verleden", dat aan zijn toetreden tot het kabinet in de huidige tijdsomstandigheden in den weg staat. De Britsche re geering wenscht met Berlijn con tact te houden, getuige een zinspe ling van Halifax in zijn jongste rede. Zoolang de Britsche regeering blijft rekenen met., hopen op en arbeiden voor het behoud van den vrede, zal zij naar zich thans laat aanzien Churchill, gezien zijn reputatie als „war monger", niet dan noodge dwongen weer in het kabinet opne men. DONDERDAG 6 JULI. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. AVRO- uitzending. 8.00 Gram.muziek. (Circa 8.15 Berichten)* 10.00 Morgenwijding. 10.16 Gram.muziek* 10.30 Voor de Vrouw. 10.a5 Orgelconcert. 11.00 Voor de vrouw 11.10 Declamatie. 11.30 Omroeporkest. 12.10 Gram.muziek. (Circa 12.15 Berichten). 12.30 Ensemble Alfredo Spezialetti. 1.10 Orgelspel. 1.30 Vervolg con cert. 2.00 Pianovoordracht. 2.25 AVRO-Amu- sements-orkest en declamatie. 4.00 Voor zie ken en thuiszittenden. 4.30 AVRO-Musette- cnsemble en soliste (opn.). 5.00 Jeugdhalfuur. 5.30 Dansmuziek (gr.pl.). E 45 De Twilight Serenaders. 6.28 Berichten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Cabaret-programma. 7.40 Causerie „Vor- stenhuwelüken in Indië". 8.00 Berichten ANP., radiojournaal, mededeelingen. 8.20 Om roeporkest en soliste. 9.05 Reportage. 9.35 Variété (gr.pl.). 10.30 AVRO-Dance-Band. 11.00 Berichten ANP. Hierna: Francis Keth'a Ensemble. 11,4012.00 Orgelspel. HILVERSUM H. 801.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO 2.0O—12.00 NCRV. .009.15 Gram.muziek. (Om 8.15 Berich ten). 10.00 Gram.muziek. 10.16 Morgendienst, 10.45 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.00 Berichten'. 12.15 Gram.muziek* 12.30 KRO-orkest.- (1.001.15 Gram.muziek), 2.00 Handwerkcürsus. 3.00 Vioolvoordracht en gram.muziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gram. muziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd* 6.30 Gram.muziek. 6.00 Orgelspel. (Circa 6.30 Berichten). 7.00 Berichten. 7.16 Boekbespre king. 7.457.55 Gram.muziek. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berichten. 8.15 Orgel concert. 9.00 Declamatie. 9.30 Hollandsch' Kamermuziek-Ensemble. (10.00—10.30 Berich ten ANP., actueel halfuur en 10.4511.00 Gymnastiekles). 11.80 Gram.muziek. 11.60— 12.00 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.50Orgelspel* 12.20 Reportage. 12.55 Bobby Howell en zijn Band. 1.35 Reportage. 1.55 De Northern Ire land Zangers. 2.20 Reportages. 4.50 Victor Silvester's dansorkest. 5.20 Reportage. 5.30 Gram.muziek. 6.05 Reportage. 6.20 Berichten* 6.50 Landbouwcauserieën. 7.20 Zangvoor dracht. 7.35 Causerie „Jumping Giants of Africa". 7.60 Zang met harp-, fluit- en viool begeleiding. 8.20 Gevarieerd programma. 9.20 Berichten. 9.50 Viool en piano. 10.20 Kerk dienst. 10.40 Harry Evans' dansorkest en so listen. 11.20 Billy Merrln's Commanders* 11.50 Declamatie. 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 12.30 Zangvoor dracht. 1.25 Het Pascal-orkest. 2.35 Zang met vedelbegelciding. 4.35 Pianovoordracht. 4.50 Zang. 5.25 Het Koor van de Chapelle des Croisés. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Het Ellis- orkest. 8.6012.05 Opera-uitzending. KEULEN. 456 M. 6.50 Gram.muziek. 7.35 Het Dresdener Klein-orkeat, 8.50 Het Om roeporkest. 10.2010.50 Volksliederenconcert* 12.20 Het Omroepdansorkest. 1.35 Uit Turijnj; Het EIAR-Strjjkorkest en pianoduo. 2.30— 3.20 Populair concert. 4.20 Het Omroèp-Amu- sements-orkest. 5.205.50 Gram.muziek. 6.40 Cembalovoordracht. 8.30 Hans Bund's orkest, 11.0012.20 Het Omroepkleinorkest en so listen. BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 Omroepdansorkest. 1,50 2.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gram.muziek. 8.20 Omroepdansorkest en gram.muziek. 9.20 Om roeporkest en gram.muziek. 10.3011.20 Gra* mofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek. 12.50 Radio- orkest. 1.50—2.20, 6.35 en 7.35 Gram.muziek. 8.20 Radio-orkest. 10.30—11.20 Gram.muziek, DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.20 Uit Praag: Opera „Don Giovanni" (opn.), 10.30 Berichten. 10.55 Gram.muziek. 11.05 Be. richten. 11.2012.20 Het Nedersaksen-orkest» SPORT EN SPEL 's GRAVENHAGE, 5 Juli. De uitsla gen van het gisteravond voortgezet bridge-tournooi luiden: zesde ronde open teams: België wint van Joegoslavië met 16 matchpunten. Finland wint van Hongarije met 29 matchpunton. Zevende ronde open teams: België wint van Noorwegen met 19 matchpunten. Engeland wint van Hongarije met 12 matchpunten. Zweden wint van Italië met 4 match punten. Denemarken wint van Holland met 4 matchpunten. Duitschland wint van Finland met 33 matchpunten. In plaats van Donderdagmiddag 2 uur en Zaterdagmiddag 2 uur zal ge speeld worden Donderdagavond aan vangende 8.30 uur en Zaterdagavond aanvangende 3.30 uur, zoodat Donder dagmiddag en Zaterdagmiddag niet gespeeld wordt, maar in plaats daar van des avonds.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3