Er moet meer gedaan worden voor de wielrijders Ronde van Frankrijk begonnen De nationale vijf kamp begonnen De A.N. W.B. vergadert Kentering valt echter thans waar te nemen Belangstelling gaat uit naar kampeeren 79 renners gestart Het handgranaatwerpen werd gewonnen door Lt. ter zee Jhr. F. E. de Kock en Vaandrig H. J. J. Sneijers Joop Bovee won vier prijzen Goede worp van F. J. v. d. Berg Zeventig kilometer bij nacht Pro Patria Radio-programma's 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 10 JULI 193M ZATERDAGMIDDAG stond op het fort St. Pieter de vlag van den A.N.W.B., in plaats van de vlag met de Maastrichtsche kleuren, die er anders waait. De deelnemers aan de 56ste algemeene vergadering van den Kon. Nederlandschen Toeristen Bond A.N.W.B. gebruikten er den koffiemaaltijd, waarbij de heer E. Nijst, beheerder conservator van het Museum van oudheden, een enthou siaste beschrijving gaf van de ge schiedenis van Maastricht, waarvan men hier in de buurt zooveel mo numenten aanwezig vindt. Na af loop daarvan heeft de burgemeester, jhr. mr. W. Michiels van Kessenich. het gezelschap* rondgeleid en voor zoover noodig op de schoonheid en bijzonderheden van de omgeving ge wezen. Na een tocht per autobus door de fraaie omstreker van Maastricht, is in de concertzaal de eigenlijke algemeene vergadering van den bond gehouden. In zijn openingswoord sprak de voor- te heer H. P. J. Bloemers. woor- groote erkentelijkheid tot de vj len van den bond in Limburg en in hel bijzonder te Maastricht, voor al hetgeen zij hebben gedaan om deze al gemeene vergadering te doen slagen. Verder begroette hij speciaal den eere voorzitter. den heer Bergsma. Het dageiijksch bestuur heeft dit jaar een nieuwe taak van toerisme zich aangetrokken, en wel het kampeeren. Een toenemend aantal personen heeft hot noodig en stelt het op prijs, wan neer op vele plaatsen een veilige kam- peerplaats aanwezig is. Verder vestigde de voorzitter de aandacht op de pogin gen van de directie van de Nederland- sche spoorwegen om het reizen aantrek kelijk te maken. Spreker zag daarin groote moeilijkheden voor het wandel en rijwieltoerisme. De bond zal deze plannen voorzoover zij bevorderlijk zijn voor het leeren kennen van het eigen land gaarne steunen. De bond doet weldra een symbolische daad door etraks den eersten internatio nalen wandelweg te openen van den Doêch over Maastricht en Eupen naar Luxemburg welke weg op den duur zal worden doorgetrokken naar de Vo gezen. Naarmate de gewone weg onge nietbaarder wordt, wordt het verlangen naar de stille natuur onder de toeristen grooter. Deze eerste internationale wan delweg is het symbool van goede samen werking tusschen de verschillende bon den, maar ook een nieuwe schakel in het. werk tot bevordering van het wan- deltoerisme in het algemeen. Do wegenverbpfering heeft ook steeds alle aandacht. Talrijke adressen werden geschreven, maar de ondergrond daar van is toch wel. dat wij het in ons land je bijzonder goed hebben getroffen De voorzitter achtte het onbegrijpelijk in een land als Nederland met zijn vier milüoen wielrijders dat de regeerine niet inziet, dat er voor die wielrijders ontzaggelijk veel meer moet worden ge daan. Er is echter een kentering waar te'nemen. De mfnlsfer van waterstaat heeft het gebrek aan rijwielpaden ont kend met betrekking tot den noordelij ken afrit van de brug te Dordrecht Toestanden als te Vianen, waar het rijwielpad langs den weg van Utrecht ophoudt, zoodat de wielrij ders een grooten omweg moeten ma ken. zijn niet te verdedigen evenmin als toestanden op den weg van Nij megen naar Arnhem waar het voor de wielrijders levensgevaarlijk is. De voorzitter zag de oplossing zoo, dat wij naast een net van onze groote ver keerswegen ook een net van rijwielpa den zouden krijgen. Het begint te dagen van het oogenblik af. dat algemeen wordt ingezien, dat de weg voor de automobilisten gevaarlijk is. zoolang de wielrijders er op zijn. Het aantal ver keersongelukken zou aanzienlijk ver minderen als men de wielrijders van den weg afbracht. Daarnaast zullen deze weggebruikers, die toch ook een groot bedrag aan belasting opbrengen, zeer gebaat zijn met een zeer uitgebreid net van rijwielpaden. Het rapport van de commissie-De Wipt; hoeft rte juistheid bewezen van de stelling dat het motorverkeer veel meer opbrengt dan het kost. Met vreugde constateerde spr. dat de minister van waterstaat toezeg gingen heeft gedaan op het gebied van de verlichting der wegen. Met de grootste aandacht zal het dage- HJksch bestuur studie maken van de resultaten die deze verlichting voor de veiligheid zullen hebben. De veiligheid van het verkeer laat in he' .'gemeen nog veel te wenschen over, ■"•r de natuurbescherming betreft -teerde spr., dat de bond meer en in het centrum daarvan komt te Met de grootste aandacht moeten het tir van dan Rond en allen, die in de natuur belangstellen, dit werk vol gen, er kan niet krachtig genoeg worden geageerd. Reeuwijksche plassen Bij de behandeling van het jaarver slag vestigde de heer R. D. van Dissel nog eens de aandacht op de ernstige plannen, die zouden bestaan om een be langrijk deel van de Reeuwijksche en Sluipwijksche plassen droog te leggen Zij liggen misschien in het dichtst bevolkte deel van geheel Europa, en hef zal raadzaam zijn dat de A.N. W.B. deze plannen scherpt volgt. De Bond zal nu speciaal onze plassen en meren in zijn bescherming moe ten nemen, die voor ons volk van zulk een groot belang zijn. Als het noodzakelijk mocht blijken hoopt hij. dat de A.N.W.B. de noodklok zal luiden, evenals dit indertijd o.l.v. den toenmaligen voorzitter met suc ces fpn behoeve onzer boschrijke landgoederen is geschied. De voorzitter zegde toe deze zaak met de meeste nauwgezetheid te zullen on derzoeken. Spr. kon zich echter niet voorstellen dat de regepring deze plan nen zou goedkeuren, waardoor een heerlijk stuk natuurschoon vlak bij de groote steden verloren zou gaan. Bovendien is hef de vraag of door de droogleggine van de plassen ook niet het voortbestaan van andere plassen zal worden bedreigd. Er zal overleg met den minister noodig zijn. maar ander zijds zal de publieke opinie in hpf ge weer moeten worden ee"rnepen. Tot slot heeft de heer W. A. M. Wes- terouen van Meeleren, directeur van het toerisme een lezing gehouden over hei kampeeren. Pp groote voorrleelen daar van zijn hpf dicht bij de natuur zijn. ter wijl anderen, in hun hotelkamers, dik wijls het mooie van de natuur laten voorbijgaan: de mogelijkheid 0111 zelf te kiezen waar men wil overnachten, en het aanleeren van handigheid. Bezwa ren slaan daartegenover: vele elemen ten die de hotels mijden, kunnen het kampeeren gebruiken om aan de con trole te ontsnappen. Daarnaast bestaat de kans op onvoorzichtigheid en slordig heid, waaraan groote gevaren voor de natuur zijn verbonden. Er zijn gelukkig ook beschaafde kampeerders, die tevens aan anderen denken. Er is dus een ze kere mate van ordening noodig. Op dit gebied nu zag spr. een taak van den A.N.W.B. met zijn meer dan 100.000 leden. De bezwaren zijn ern stig onder het oog gezien, doch er kan nuttig werk gedaan worden, minder nog voor de pensiongasten, die op een zelfde plaats blijven, dan wel voor de zwervers. De laatsten zoeken de vrijheid, die evenwel aan banden moet worden gelegd. De A.N.W.B. kan daarvoor zorgen. Onder de leden zijn duizenden kam peerders, doch er is een groep men- schen, waarmede de bond ook contact moet zoeken. Daarom is ingesteld een kampeerlidmaatschap, dat voor een klein bedrag voor allen open staat. De A.N.W.B. heeft reeds zijn controledienst, en maakt nu pro paganda voor het kampeeren. Het zal ook noodig zijn de samenwerking tot stand te brengen tusschen de kam peerders en de grondeigenaren. Ook voor de grensoverschreiding bestaan in sommige landen nog zeer lastige bepa lingen, aan welker verbetering interna tionaal moet worden gearbeid. Op al de ze gebieden kan de A.N.W.B. nuttig werk verrichten. Om acht uur vereenigde het gezel schap zich aan een gemeenschappelijken maaltijd in de redoutezaal van den Stadsschouwburg, waarbij o.a. als gas ten aanzaten de commissaris der Ko ningin in Limburg, dr. van Sonsbeeck, de burgemeester van Maastricht, jhr. Michiels van Kessenich. de oud-burge meester der gemeente, de heer van Op pen. de oud-voorzitter van den A.N.W.B. de heer Edo J. Bergsma, de hoofdinge nieur-directeur van den rijkswaterstaat, ir. Witteveen, de districtscommandant van de marechaussee majoor van Ever- dingc. de garnizoenscommandant ma joor Kloeke, de burgemeester van Val kenburg de heer de Heus, die tevens de Zuid-Xederlandsche V.V.V. vertegen woordigde. H. P. J. BLOEMERS. voorzitter van den A.N.W.B. SPORT EN SPEL Hedenmorgen om tien uur werd het vertreksein gegeven om een afstand van ruim 4000 K.M. te overbruggen (Van een specialen A.N.P.- verslaggever) PRECIES 10 uur gaf Roger La- pebie in het Parijsche voor stadje Le Vesinet het sein tot vertrek voor de eerste étappe Pa rijsCaen van de drie-en-dertig- ste ronde van Frankrijk. 79 ren ners, frisch en vol goeden moed, lieten de pedalen van hun prachti ge fietsen draaien, op den langen weg, welke hen in drie weken door de uithoeken van Frankrijk zal voeren, langs de zee en de lage landen in het Westen, door de woestenij der Pyreneeën, naar de zonnige Rivièra en terug door de verschrikkelijke grootschheid der Alpen naar Parijs, een afstand van meer dan 4000 K.M, De route brengt, de renners over de toppen van meer dan 2000 Meter hoogte, waar de zon fel zal branden op de ver- moeide lijven der renners, of een ijs koude regen hen doen huiveren. Lang zaam zullen de renners de pashoogten bereiken om zich dan in duizelingwek kende vaart naar beneden te laten val len. met snelheden, die bil de 70 a 80 K.M. liggen. En op het platte land zul len de reuzen van den weg geen tijd krijgen om in wat kalmer tempo te rij den. om wat lilt te rusten van de ver moeienissen van het klimmen, want de bepalingen zijn dit jaar zoo gemaakt, dat in elke étappe felle strijd van begin tot eind te verwachten is. Het beginnen deed overal zoo rustig, zoo feestelijk aan Uiterlijk viel niets te bespeuren hfi de renners. Maar toch. kon men de innerlijke spanning voelen: we zagen het aan het nerveuze trappe len van de beenen, de vertrokken ge zichten der renners, die zich in de vroege morgenuren van dezen dag in de cour van l'Auto verzamelden. Het alziend oog van Casalis zorgde er voor dat, alle renners hun handteekenin- gen zetten. De laatste hand werd ge legd aan de voorbereiding. Precies acht uur gingen de poorten open en zette de kleurige stoet zich in beweging. Voorop de C-équipe, daarna volgden de D- en de E. De vierde ploeg werd gevormd door de acht Nederlan ders in witte truien met rood-blamve banden in het midden. Achter hun re den de F. de C en de vier regionale ploegen. Via de Boulevard Hausmann, de Avenue Friendland, de Etoile, Avenue de la Grande Armee. Avenue de Neuilly, Nantère en Chatou werd in rustig tem po naar Le Vesinet gereden, een afstand van 20 K.M. In dichte rijen stonden hon derdduizenden langs de boulevards op gesteld, hun favorieten toejuichend, waarbij het opviel hoe populair de num mers 11 en 10 zijn. F.n over deze feestelijke uittocht, zoo als Parijs die alleen aan de renners van de ronde kan geven, scheen een heerlijk zonnetje, waardoor het geheel een nog vroolljker aspect kreeg. Toen Lapébie het vertreksignaal bad gegeven zetten 70 renners er onmiddellijk ren stevig tempo in. En reeds na 05 K.M. bij Man tes. waar de renners omstreeks elf uur passeerden, was het neleton in een lan ge groep uiteengerekt. want de weg was reeds vrij heuvelachtig. KINDERHOEKJE 1S8. Pam tracht weg te loopen. om via het muizenhol te ontsnappen, doch de kamerheer is hem te vlug af en grijpt hem. „Wat zal er nu met mij gebeuren." denkt Pam angstig. 189. De kamerheer is woedend. Ui} stopt Pam in een net en sluit hem in een kast. terwijl hij sewcldig bromt „Hoe kom ik hier ooit weer vandaan?" denkt Pam. „zal het ma nogmaals gelukken te ontsnappen?" Joop Bovee heeft hij de Drimell-ter- reinritlen te Den Haag weer uitste kende successen geboekt. Hij eindigde met z'n 250 c.c. nog vóór nr. 1 van de 500 c.c.-klasse en won dus, als best ge klasseerde, den zilveren beker. Voorts won hij een zilveren beker door in eigen klasse de beste prestatie le le veren. Ten derde, won hij voor de twee de maal den zilveren wisselbeker, die door een hotel beschikbaar gesteld was. zoodat deze trophee nu in zijn bezit blijft. Het maken van de snelste ronde bezorgde hem tenslotte een zilveren me daille. WIELRENNFN Op de Leusderheide werd met animo door de deel nemers gekampt Een sportevenement, dat ieder jaar te Amersfoort en in de naaste om geving wordt gehouden, is de na tionale vijfkamp. Hedenmorgen werd op de Leusderheide met het handgranaatwerpen, één der onder deden, een aanvang genomen. Viel in de laatste jaren een cli max waar te nemeun, zoowel wat de deelname als de prestaties betrof, ditmaal was de deelname niet zoo groot. Verschillende officieren en onderofficieren zijn, in verband met hun detacheering aan de grenzen niet in de gelegenheid geweest zich te trainen, zoodat zij noodgedwon gen niet hebben ingeschreven. Het handgranaatwerpen bestond uit een snelheids- en een juistheidsworp. De granaten hadden een gewicht van 0.65 a 0.70 kg. De houding van den werper was vrij. Hij bevond zich op het maai veld tusschen twee, op drie meter af stand van elkaar, geplaatste dekkingen ter lengte van ongeveer 4 meter, waar van de voorste 1.35 Meter en de achter ste 1 M. hoog was. De z.g. putten waren aangegeven door cirkels met een straal van 2 Meter, liggende op afstanden van 18 tot 28 Meter van de voorste dekking in een sector van 90 graden. De verteworo moest minstens 35 me ter zijn. Ook hier was de houding van den werper geheel naar eigen keuze. De achterste dekking was bij dit nummer evenwel weggenomen. De verste worp binnen een sector van 60 graden telde, Het is een opmerkelijk verschijnsel, dat het weer tijdens den Vijfkamp wei nig medewerking vertoont. Ook nu viel af en toe wat regen, terwijl een sterke wind bepaald onaangenaam was voor een verblijf op de Leusderheide. Er werd evenwel met animo gekampt, onder aanwezigheid van eenige tientallen toe schouwers w.o. kolonel A. de Vries, commandant van de VlIIe Divisie. Bij het granaatwerpen (snelheids- en juistheidsworp) verrichtte 2e luit. J. van Eisen (Amersfoort) de beste prestatie, doch bij den verteworp moest hij zich met de dertiende plaats tevreden stel len. De athleet F. J. v. d. Berg gooide den granaat het verst n.I. 59.41 M„ de beste prestatie der officieren en onder officieren. Hierdoor klom hij in het to taalklassement od tot de vierde plaats. In het totaal klassement klasseerde jhr. F. E. de Kock zich als eerste, door in beide onderdeelen de tweede plaats in te nemen. Bij de onderofficieren deed de Vaan drig H. J. J. Sneijers weer uitsteken! werk en hij zal ongetwijfeld weer een ernstige candidaat zijn voor de eerste plaats. De granaat gooide hij 54.14 meter, met als resultaat de eerste plaats, terwijl hij in het ander onderdeel de derde plaals bezette. Zijn prestaties waren echter van dien aar!, dat hij in het totaal klasse ment de eerste plaats innam. De uitslag van den snelheids- en juist hetdsworp der officieren is: 1. 2e Luit. .T, van Eisen (Amersfoort) 11.8 sec.; 2. Lt. ter zoo le kl. Jhr. F. E. de Kock (Vlissingen), 12.6 sec.: 3. le Luit. dor Mam. C. J. Hamel (Vlissingen) 14 see. 4. 2e Luit. J. J. Eisma (Arnhem) 7 gr. 14.2 see.: 4. Off v. Adm. ri. 2e kl. K.M. F. O. Kregten (Vlissingen) 9 gr. 14.2 see 6. 2e Luit. H. J. van der Grijp (Arnhem) 7. 2e Luit. F. Schouten (Amersfoort); 8. 2e Luit. B. B. v. d. Hoorn (Amersfoort) DE RONDE VAN OSS OSS, 9 Juli. Onder buitengewoon groote belangstelling en begunstigd door prachtig weer is heden de „Ronde van Oss" verreden. De uitslagen waren: Nieuwelingen: 1. F. Vos, Den Bosch; 2. G. Loos, Amsterda.ro: 3_ F. Bik, Am- 9. le Luit. B. F. M. Wijtenburg (Ginne- ken); 10. Res. 2e Luit. F. J. v. d. Berg (den Helder); 11. 2e Luit. L. A. R. Je Vries Feijens (Amersfoort); 12. 2e Luit. G. v. d. Dolf (Arnhem); 13. 2e Luit. N. Meijer (Amersfoort); 14. Res. Kapt. M. Kessels (Tilburg). De volgorde bij de verworp was: 1. F. J. v. d. Berg, 59.41 meter; 2. Jhr. F. E. de Kock, 47.88 meter; 3. J. J. Eisma, 43.20 meter; 4. C. J. L. Hamel, 42.42 me ter; 5. L. A. R. de Vries Feijens, 42.15 meter; 6. G. v. d. Wolf; 7, F. O. Kregten; 8. B. B. v. d. Hoorn: 9. H. J. v. d. Grijp; 10. F. Schouten; 11. B. F. M. Wijtenburg; 12. M. H. P. J. Kessels; 13. J. van Eisen; 14. N. Meijer. De totaal uitslag werd: 1. Jhr. F. E. de Kock; 2. J. J. Eisma; 3. C. J. L. Hamel; 4. F. J. v. d. Berg; 5. F. O. Kregten; 6. J. van Eisen; 7. H. J. v. d. Grijp; 8. L. A. R. de Vries Feijens; 9. B. B. v. Hoorn; 10. H. J. v. d. Grijp;-11. G. v. d. Wolf: 12. B. F. M. Wijtemburg; 13. M. H. P. J. Kes sels; 14. N. Meijer. Bij de Onderofficieren was de volgorde als volgt: Snelheids- en Juistheidsworp: 1. Wachtmeester J. H. Joziasse (Bres- kens) 1-3.5 sec.; 2. Serg. H. P. F.ttiger (Vlissingen) 14 sec.; 3. Vaandrig H. J. J. Sneijers (Apeldoorn) 14.1 sec.; 4. Cadet serg. der K.M.A. W. A. Pückel (Breda), 4 gr. 14.8 sec.; 5. Serg. majoor instr. J. de Vries (Ede) 10 gr. 27 sec.; 6. dpi. serg. Off. opl. C. Sisselaar (Haarlem); 7. Adj. O.O. Instr. H. A. J. Sneijers (Apel doorn); 8. Serg. maj. instr. P. Procee (Zutphen); 9. Wachtmeester J. H. Brens (Koewacht); 10 Serg. E. J. de Kluyver (Amersfoort); 11. Serg. W. H. de Voogd (Amersfoort); 12. Serg. M. C. Weymer (Zutphen). Verworp: 1. H. J. J. Sneijers, 54.14 meter; 2. E. J de Kluyver, 43.50 meter; 3. W. A. Pückel 41.91 meter; 4. C. Sisselaar 41.43 meter; 5. J. H. Brens, 41.37 meter; 6. P. Procee, 41.01 meter; 7. J. de Vries; 8. W. H. de Voogd; 9. H. A, J. Sneijers; 10. J. H. Jo ziasse; 11. H. P. Ettiger; 12. M. C. Weijmer. De totaal uitslag is: 1. H. J. J. Sneijers; 2. W. A. Pückel; 3. C. Sisselaar; 4. J. H. Joziasse; 5. E. J. Kluyver; 6. J. de Vries; 7. H. P. F.ttiger; 8. J. H. Brens; 9. P. Pro cee; 10. I-I. A. J. Sneijers; 11. W. H. de Voogd; 12. M. C. Weijmer. I-Iet nummer paardrijden, dat heden middag werd ven-eden de deelne mers hadden hedenmorgen het par cours gcloopcn vond plaats bij de Schietbanen op de Leusderheide. Het parcours had een lengte van plm. 2500 meter met talrijke hindernissen. Deze hindernissen waren niet hooger dan 1.10 M. en niet breeder dan 3.50 M. De paarden werden dom-loting ter beschik king gesteld door het Olympisch Comi té en waren opgetuigd met Engelsch zadel. De deelnemers vertrokken afzon derlijk en met een onderlinge tus- schenruimte van vijf minuten. De volg orde van vertrek werd door loting aangegeven. De snelheid kon zijn 500 meter per minuut. Voor sneller tempo werden geen winstpunten gegeven. Iedere deelnemer kreeg bij vertrek 100 punten, waarvan werden afgetrok ken de strafpunten, behaald bij weige ring en overschrijden van den voorge schreven tijd. Aan den naclitmarsch over 70 kilo meter, welke op 8 en 9 Juli jl. door het Utrechtsche W.Ï.K. georganiseerd werd, heeft de algemeene wandelsport- vereeniging Z.U.T. rnct een groep van negen personen deelgenomen. Alle Z.U.T.-lcden volbrachten den tocht. Deze Amorsfoortsche vereeniging nam op dien afstand deel met de grootste af- deeling en behalve de persoonlijke be looningen ontving zij een groepsprijs. WANDELSPORT sterdam; 6. B. Bresrogne. Utrecht: 10. G. Groencvcld. Utrecht. Uitslag amateurs: 1. J. Engel. Amster dam 5i km. in 1 uur 27 min. 31 sec.; '2. Ch. Smits. Rotterdam; 3. C. de Groot, Amsterdam. 4. P Kors. Amsterdam; 5. P. Werdlen. Utrecht: 6. G. Saes. Weert. Uitslag profs en onafhonkelijken: 1 Van Amsterdam. Antwerpen: 2. Bras penning. Princenhage; 3. Griffioen: 4. Bosma. Opmeer; 5. Van Geene, Waal wijk; 6. van der Stel, Apeldoorn. Pro Patria hield Zaterdag haar eer ste wedvlucht voor jonge duiven van Roosendaal uit. Afstand 90 K.M. Wind West. Duiven in vrijheid 1.15 uur. Aan komst eerste prijswinnende duif 2.15.26; idem laatste 2.37.3. De aangewezen 5 et. en 10 et. werden gewonnen door W. Chr. Ruitenberg en G. Diekerhof. resp. met no. 2 en no. 1. Met de Trekvogels op stap Voor de wandeltochten over 30 kilo meter, welke op 15 en 16 Juli door de Trekvogels worden gehouden, heeft zich reeds een behoorlijk aantal deel nemers gemeld. Zoowel voor de burger- vereenigingen als voor dc corpsen zijn wisselbekers b?schikbaar gesteld, welke in totaal drie maal óf twee maal ach tereen gewonnen moeten worden om blijvend in bet bezit te komen. De start vindt plaats bij café d' Oran jeboom en begint des Zaterdags om 3 uur. terwijl op Zondag om 11 uur v.m. wordt vertrokken. WIJNHANDEL „DE MOOR" t 3.25 per literkruik. TEL. 129 DUIVENSPORT De uitslag luidt als volgt: G. Diekerhof 1. 3. 4. 5. 6. 14: W. Chr. Ruitenberg 2. 16v A. van Nus 7. tl, 12, 13. 15; W. Th. Pot Jr 8. 9: H. Hop 10, 17, 21; H. Ipenburg 18; E. Middelhoven 19. 20. DINSDAG 11 JULI. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. AVRO- uitzending. 11.0011.30 v.m. en 6.307.00 RVU. 8.00 Gram.muziek (om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding; 10.15 Gram.muziek; 10.30 Voor de vrouw; 10.35 Pianovoordracht; 10.50 Voor de vrouw; 11.00 Causerie „De natuur in"; 11.30 Omroeporkest: 12.15 Berichten; 12.17 Gram.muziek; 1.15 Het Lyra Trio; 2.00 Bonte Dinsdagavondtrein (opn.); 3.30 Kapel van de Kon. Schotsche Garde; 4.30 Kinder koor; 5.00 Kinderhalfuur; 5.30 AVRO-Amu- sementsorkest; 6.28 Berichten; 6.30 Causerie „Aandriften, aanleg en al of niet intelligente aanpassing bij dieren"; 7.00 Orgelspel en zang; 7.40 Literaire causerie en declamatie; 8.00 Berichten ANP., radiojournaal, mededee- lingen! 8.20 Verkorte opera „La belle Hé- lène"; 9.20 Kapel van de Kon. Schotsche Garde; 10.00 Radiotooneel; 10.25 AVRO- Dance-Band en soliste; 11.00 Berichten ANP. Hierna: Orgelspel (opn.); 11.3012.00 Ilies- cu's orkest. HILVERSUM II. 301.5 M. KRO-uitzendipg. 8.009.15 Gram.muziek (ca. 8.15 Berich ten); 10.00 Gram.muziek; 11.30 Godsdienstig halfuur; 12.00 Berichten; 12.15 KRO-orkest; 1.00 Gram.muziek; 1.20 KRO-Melodisten en solist; 2.00 Vrouwenuur; 3.00 Gram.muziek. 4.00 KRO-Melodisten en solist; 4.45 Zang met pianobegeleiding; 5.00 KRO-orkest (5.45 6.05 Fclicitatiebezoelc; ca. 6.30 Berichten); 6.35 Sportpraatje; 7.00 Berichten; 7.15 Cau serie „Handwerk en machine in de meubel kunst". 7.35 Gram.muziek; 8.00 Berichten ANP., mededeelingen; 8.15 Stedeliik orkest van Maastricht; 9.15 Reportage; 9.45 KRO- Boys en soiist; 10 00 Hawaiian gitaarsoli met pianobegeleiding; 10.10 KRO-Boys en solist; 10.30 Berichten ANP.; 10.40 John Kristel's orkest. 11.2012.00 Gram.muziek. DROITWICH. 1500 M. 11.20 Vocaal con cert; 11.50 Orgelspel: 12.20 Gram.muziek; 1.05 Vragenbeafïtwoording; 1.20 Dansmuziek (gr.pl.): 1.50 Het Barrington-kwartet (vo caal); 2.20 Jack Wilson's kwintet; 2.50 Or gelspel; 3.15 Programma, gewijd aan ds Schotsche landstreek Carradale; 3.50 Het Le- wisham Hippodrome-orkest; 4.35 Het Bronk- hurst-Trio en solist 5.20 Harry Davidson's orkest. 5.50 Gram.muziek. 6.20 Berichten. 6.50 „Civil Defence", causerie. 7.05 Lew Stone en zijn Band. 7.50 Trio-concert. 8.20 Radio tooneel met muziek; 9.20 Berichten: 9.50 Causerie ..Questions in the air"; 10.10 Zang. 10.30 Orchestre Raymonde; 11.20 Lou Prea- ger en zijn Band en solisten; 11.50 Gram.mu ziek; 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.00—9.15 en 12 30 Gram.muziek: 12.35 Zang; 1.05 Gram. muziek; 1.25 Giardino-orkest: 2.00, 2.85, 3.05 en 3.50 Gram.muziek; 4.40 Pianovoordracht; 4.50 Zang; 5.25 Piano en viool; 5.50 Gram. muziek; 6.35 Cello en piano; 7.20 en 8.25 Gram.muziek! 8 50 Radiotooneel; 10.5011.35 Het Pasquier-Trio en solisten. KEULEN. 456 M. 6.50 Gram.muziek; 7.35 Kur-orkest Bad Salzuflen; 8.509.50 Om roeporkest; 12.20 en 1.35 Rheinische Landes- orkest; 2.30—3.20 Populair concert; 4.20 Kur- orkest Bad Driburg en solist (5.205.30 Gra- mofoonmuziek)6.40 Het Prisca-kwartet en soliste; 7.30 Populair concert; 8.05 West- duitsch weekoverzicht; 8.35 Omroeporkest en solisten (opn.). 11.0012.20 Hans Bund's orkest. BRUSSEL. 822 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.muziek: 12.50 en 1.30 Omroepdansor- kest; 1.502,20 Gram.muziek; 5.20 Trio De- meyere; 6.20 Omroepkoor met toelichting; 7.05 Gram.muziek; 8.20 Omroeporkest; 9.05 Gram.muziek; 9.20 Radiotooneel met muziek; 10.3011.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Jazzmuziek (gr.pl.); 12.50 sn 1.30 Max Alexys' orkest; 1.502,20 Gram. muziek: 5.20 Orgelconcert; 6.35 en 7.35 Gra- mofoonmuziek: 8.20 Omroepsvmphonie-orkest en solisten. 10.3011.20 Gram.muziek. DEUTSCHLAXDSENDER. 1571 M. 8.35 Politiek dagbladoverzicht: 8.50 Karl Risten- part's Kamerorkest en solisten: 9 50 Reisver- telling: 10.20 Berichten; 10.40 Vioql en pia no; 1,05 Berichten; 1.20—12.20 Omroep- dansorkest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12