Kringathletiekdag op Birkhoven Een vlotte U.P.V.B. vergadering Agenda zonder emoties in recordtijd afgehandeld Scholieren zwemmen in den Krommen Rijn Deelname was groot Van der Voort reed te Alkmaar Athletiek kampioenschappen voor scholieren R.H.B.S. Almelo en St. Aloysius College Den Haag winnen de titels Bestuursleden herkozen Weinig titels in Engeland Rijks H.B.S. wint den waterpolo- wedstrijd HET SPORTBLAD Stichtsche Turnkring In de morgenuren légde men de athletiekvaardigheids- proeven van het K.N-G.V. af Goede regeling van Excelsior HET was gisteren voor de vijf tiende maal, dat de Amers- foortsche Gymnastiek Vereeniging „Excelsior", de Kringkampioen schappen van den Stichtschen Turn kring organiseerde. In al deze jaren heeft Excelsior met aan het hoofd den eminenten leider, den heer J. J. v. d. Linde, deze wedstrijden zoo weten te perfectioneeren, dat de or ganisatie sloot als een bus. Ditmaal zat men echter met de moeilijkheid, dat in de morgenuren gelegenheid bestond voor het afleg gen van de thletiekvaardigheids- proeven van het K.N.G.V., waarvoor een ongekende deelname bestond. Op bewonderenswaardige wijze heeft men zich door de vele wed strijden, welke hiervoor gehouden moesten worden, heen geslagen. Birkhoven was weer het tooneel van den vreedzamen strijd. Op verschillende plaatsen werd 'tegelijkertijd gewerkt. Hoewel de belangstelling ons tegenviel, had dit toch allerminst invloed op de athleten. De deelnemers hadden wel hinder van den sterken wind. Enkele prestaties werden daardoor gedrukt Zooals altijd trokken de loopnummers weer de meeste aandacht. Het nummer 100 Meter hardloopen werd na een spannende race een over winning voor den Sport Vereent-athleet J. Goedee, die met minimum verschil als eerste door de finish ging voor G. Dekking van Excelsior. De 200 Meter daarentegen leverde een zege op voor het Excelsior-lid. Bij de dames zegevierde in het num mer 100 Meter hardloopen mej. T. van Norden (Kr. en VI.), die de beide athle ten van Kr. en .VI. M. Starreveldt en M. Veldt, achter zich liet. De 3 K.M. race leverde weinig strijd op. Slechts enkele athleten verschenen aan den start, waarvan er nog één den strijd staakte, zoodat T. v. d. "Berg van Ernos weinig moeite had om aan den kop te blijven en als eerste te eindigen. De tweede binnenkomende de A.A.V.er L. van Beek, lag 2 ronden achter. Daar entegen was de 800 Meter hardloopen voor Hceren niet van spanning ontbloot. Er ontspon zich tusschen J. Tiggelaven (Excelsior) en J. W. Waltz (Attila) een aardige strijd, welke uiteindelijk heslist werd in het voordeel van den Excelsior- man. Aardige strijd was er ook te zien in de finale's der estafette-nummers. Kunst en Kracht won de 4x60 Meter estafette meisjes, terwijl hij de dames (4x100 Meter) Kracht en Vlugheid ze gevierde. Bij de heeren eindigde Sport Vereent in het estafette-nummer 4 x 100 Meter als eerste voor het Excelsior-team dat zich met de tweede plaats tevreden moest stellen. De 4 x 80 Meter Junioren leverde een overwinning op voor de Excelsior-jon- gens, doch tijdens de race heeft zich een incident voorgedaan. Na afloop protes teerde Sport Vereent, zoodat men dit protest moet onderzoeken. Er deed zich nog een incident doch van anderen aard voor, dat zeer ernstige gevolgen had kunnen hebben. JDe Excelsior-athleet Chris Hardonk als eenige deelnemer bij het polsstok-hoog springen. die niettemin een paar maal sprong, had bij één zijner sprongen het ongeluk, dat zijn polsstok brak. Op zijn rug kwam hij terecht en hij bleef liggen. Hij klaagde over pijn in zijn rug en had hinder hij het ademhalen. Met een auto fn deze ongelukkige athleet naar een dokter vervoerd voor verdere behande ling. Het speerwerpen en discuswerpen werden overwinningen voor den Utrech tenaar J. Wolthers, terwijl zijn clubge noot J. Stenvers dpn eersten prijs be machtigde hij het kogelstooten. Het verspringen Heeren leverde een Excelsior-succes op. Zoowel de eerste als de derde plaats werden bezet door P. Huizinea (5.50 M.) en L. ter Horst (o.09 M.). Ook het verspringen jongens was voor Excelsior. P. Ekel hield hier de kleuren van zijn vereeniging hoog. door het kampioenschap te behalen met een sprong van 5.64 M. Van de overige resultaten verwijzen wii naar de uitslagenlijst. De wedstrijden werden besloten met een handbalwedstrijd tusschen Excelsior en Attila, welke door Atila met 71 ge wonnen werd. Met de rust was de stand Na afloop van den athletiekwedstrijd heeft de heer J. v. d. Woord, voorzitter van don Stichtschen Turnkring de prij zen uitgereikt, nadat hij eerst het groot aantal deelnemers memoreerde pn dank gebracht aan de dames en heeren jury leden. de. wedstrijdsecretaresse en last not least aan den heer J. J. v. d. Linde. De uitslagen zijn: Verspringen heeren J. Goedee, Sport Vereent, 5.89 M. G. Dekking, Excelsior, 5.73 M. Chr. Hardonk, Excelsior, 5.71 M. Verspringen meisjes N. Verkerk, Kunst Kracht 4.69 M. T. Veldt, id., 4.09 M. M. Dubois, id., 3.87 M. Verspringen dames M. Veldt, Kunst Kracht, 4.40 M. Verspringen jongens P. Ekel, Excelsior, 5.64 M. Kok, 5.59 M. W. de Ree, Kr. Vlugheid, 5.35 M. Verspringen heeren P. Huizinga, Excelsior, 550 M. J. Zalm, St. Hubertus, 5.21 M. L. ter Horst, Excelsior, 5.09 M. Kogelstooten heeren J. Stenvers, Attila, 10.12 M. J. Wolthers, id., 9.94 M. C. H. Waltz, id.. 9.48 M. 100 Meter hardloopen heeren J. Goedee, Sport Vereent, 11.5 sec. G. Dekking, Excelsior, 11.6 sec. W. Goedee, Sport Vereent, 11.9 sec. 80 Meter hardloopen jongens 15 jaar M. Dubois. K. en Vr., 10.8 sec. H. van Rooyen, Sport Vereent, 11 sec. N. Meulenbeek, id., 11.3 see. 80 Meter hardloopen jongens 17 jaar P. Ekel, Excelsior, 9.4 sec. H. Kok, Ernos, 9.6 sec. W. de Ree, Kr. en VI., 10 sec. 200 Meter hardloopen heeren G. Dekking, Excelsior, 25 sec. W. Goedee, Sport Vereent, 25.2 set^ 100 Meter hardloopen dames T. van Norden, Kr. en VI., 14.1 sec. M. Starreveldt, Kr. en Vr., 14.2 sec. M. Veldt, id., 14.4 sec. 3000 Meter hardloopen T. v. d. Berg, Ernos, 10 min. 14,4 sec. L. van Beek, A.A.V. 12 min. 11.2 sec. 80 Meter hardloopen meisjes t/ra 15 jaar N. Verkerk, K. Kr., 10.9 sec. N. Veldt, id., 11.2 sec. M. Dubois, id., 11.7 sec. 80 Meter hardloopen meisjes t/m 17 jaar C. van Oostveen, Bato, 11.4 sec. B. Balfoort, Excelsior, 12 sec. Kogelstooten dames Mevr. B. Bli#-Heskes, D.O.S., 8.34 M. M. Veldt, K. Kr., 8.12 M. G Middelman, A.A.V., .87 M. 800 Meter hardloopen heeren T. Tiggelaven, Excelsior, 2 m. 38 sec. J. W. Waltz, Attila, 2 min. 40.4 sec. Kogelstooten jongens L. Schravemade, Excelsior, 11.47 M. H. Kok, Ernos, 10.58 M. L. Meulenbroek, Sport Vereent, 10.22 M. Balwerpen meisjes J. de Vries, K. Kr., 19.40 M. S. Kuipers, id., 17.50 M. Discuswerpen heeren J. Wolthers, Attila. 30.40 M. J. Stenvers, id., 29.55 M. C. H. Waltz, id., 26.95 M. Speerwerpen heeren J. Wolthers, Attila, 48.30 M. Chr. Hardonk, Excelsior, 42.45 M. Speerwerpen jongens van Breemen, Sport Vereent, 30.70 M. Hoogspringen dames M. van Kerkhof, D.O.S., 1.15 M. Hoogspringen heeren 1. H. Kamphuis, Ernos, 1.60 M. 2. A. Stienstra, D.O.S., 1.50 M. Hoogspringen jongens 1. E. Kok, Ernos, 1.50 M. 2. T. Verreyssen, Sport Vereent, 1.40 M. 3. J. Meulenbroek, id., 1.35 M. 4 x 60 Meter estafette meisjes 1. K. Kr. 46 sec. 2. Kr. VI. 49 sec. 4 x 100 Meter estafette dames 1. Kr. en Vlugheid 61.3 sec. 4 x 100 Meter estafette heeren 1. Sport Vereent 49.1 sqc. 2. Excelsior 49.9 sec. 3. Attila 51.4 sec. 4x80 Meter junioren 1. Excelsior 40.7 sec. 2. Kr. en Vlugheid 41.7 sec. 3. Snort Vereent 42.6 sec. Handbalwedstrijd ExcelsiorAttila 17 (Ruststand 11) Geslaagd voor de Athletiek-Vaardig- heidsproef K.N.G.V. Dames le Graad E. v. d. Pol, U.D.A.. M. M. Koetsior- Knijff, id. M. Dirks, id. I. Schreuder, Excelsior. Dames 2e Graad Th. v. Erkel-Kuiper, Olympia. A. Vis ser, Kr. en VI. N. de Waal, Attila. M. v. Nus, U.D.A. M. Rietveld, id. D. v. Rooyen, id. G. Middelman, A.A.V. Niet geslaagd 2 dames. Heeren le Graad P. Huinzinga, Excelsior. B. Balfoort, id. J. Tiggclhaven, id. M. C. v. Velzel, Attila. J. Goedee, Sport Vereent G. W. Röhner, Bato. Heeren 2e Graad Th. v. Denderen, Saestum. Th. Jansen, id. D. v. Eek, id. P. Muzenie, Sport Ver eent. J. Meulenbroek, id. M. J. de Lang, Bato. Niet geslaagd 15 heeren. Meisjes J. Arends, Kr. en VI. A. de Bree, id. B. Koning, id. v. Oort, id. C. Verburgt, Bato. J. Piehler', id. M. v. d. Giessen, id. C. v. Oostveen, id. J. Bruyns, id. B. Bal foort, Excelsior. Niet geslaagd 1 meisje. Jongens Th. Kuyer, Saestum. K. Schrieckenbu- ren, id. A. v. Dijk, id. J. Legué, Bato. J. L. Agterberg, id. H. v. Loo, id. W. J. v Vugt, id. E. Geytenbeek, Excelsior. F. Hartwich, id. J. Schievels, Sport Ver- eent. WIELRENNEN ALKMAAR, 9 Juli. Hedenavond hadden op de Alkmaareche wielerbaan verschillende wedstrijden plaats, die on danks het minder gunstige weer een talrijk publiek trokken. De uitslagen luiden: Sprint (matches a deux) totaal uitslag: 1 Kilian, 3 pnt„ 2 v. d. Voort 4 pnt., 3 Zwartepoorte 5 pnt., 4 Wals- 6 pnt. 10 K.M. voor profs: 1 Zwartepoorte in 13 min. 6.2 sec. 2 v. d. Voort, 3 C. Wals. Zwartepoorte verbeterde daarmede te vens het baanrecord over dezen afstand, staande op naam van Pijnenburg, met 13 min. 15.6 sec. Koppelwedstrijd over 30 km. 1 Wals- Pellenaars 7 pnt. In den tijd van 1 ui*r 21 min. 1,6 sec. 2 BakkerPanman 0 pnt. Op een ronde: 3 Van SchijndelVan den Broek 1 pnt. ZATERDAG vonden op de Sintel- baan te Utrecht de Nederland- sche schoolathletiekkampioenschap- pen plaats, waarvoor de belang stelling weer zeer groot was. Zelfs uit Leeuwarden, Almelo en Middel burg waren scholieren gekomen. Was het krachtsverschil bij de meis jes betrekkelijk groot, de Rijks H.B. S. uit Almelo won met 8 punten voorsprong op de sterke ploeg van het Cliristelijk Lyceum uit Haarlem, bij de jongens was het verschil zeer miniem. De eerste vier ploegen ont liepen elkaar slechts vier punten. Jammer was het dat de Rijks H.B.S. uit Utrecht niet aan de start verscheen. Nu kwam de tweede ploeg op de baan enwel de M.T.S., die het tot de zevende plaats bracht, een verdienstelijke pres tatie. Er waren enkele goede individueele resultaten. De jonge Oostelijke sprinter v. d. Salentein uit Zwolie w.on de 100 M. in 11.4 sec. Twee verspringers kwamen boven do 6 M. Na afloop heeft de heer Graafland, oud rijks inspecteur bij het lager onder wijs, de prijzen uitgereikt. De uitslagen waren: 80 meter hardloopen meisjes: 1. G. A. H. Perik, Almelo, tijd 11.9; 2. J. Tho massen, H.B.S., Woerden, 11.1; 3. A. Hartgers, R.H.B.S., Kampen, 11.4. Verspringen jongens: 1. P. Kuyk, 4e I-I.B.S. 5 j., Amsterdam, 6.02 M.; 2. K. de Wolf, St. Aloysius Lyc., Den Haag, 6.01 M.; 3. A. van Gaal, U.L.O., Zwolle, 5.93M. 100 meter hardloopen jongens: 1. H. v. d. Salentein, U.L.O., Zwolle, 11.4; 2. D. C. Polbarst, Chr. Lyc., Haarlem, 11.7; 3. P. v. d. Drift, Gem. Lyceum, Kampen en K. de Wolf; St. Aloysius College, Den Haag, beiden 11.9. Kastiebalwerpen meisjes: 1. D. Noto Soeroto, Vrijz. Chr. Lyc., Den Haag, 57.86; 2. H. v. Gendringen, Meisjes H.B. S., Amsterdam, 56.08; 3. C. Kherer, Gem. Lyceum, Kampen 53.87. Verspringen meisjes: 1. G. A. H. Perik, R.H.B.S., Almelo, 4.74 M,; 2. G. Kherer, Gem. Lyceum, Kampen, 4.68; 3. R. Bouw meester, R.H.B.S., Zwolle, 4.63. Kogelstooten jongens: 1. B. van Dijk, Gem. Lyceum, Kampen 14.51; 2. H. Eys- broek, M.T.S., Utrecht, 12.24; 3. J. Bril, 4e H.B.S. 5 j., Amsterdam, 11.53. 5X80 meter Estafette meisjes: 1. R.H. B.S., Almelo, tijd 54.6; 2. Vrijz. Chr. Ly ceum, Den Haag, 53.3; 3. Chr. Lyceum, Haarlem, 56.5. 4X100 meter Estafette jongens: 1. St. Aloysius College, Den Haag, 46.1; 2. Chr. Lyceum, Haarlem, 46.3; 3. U.L.O., Zwol le 46.8. Einduitslagen meisjes: 1. R.H.B.S., Almelo, 35; 2. Chr. Lyc., Haarlem, 27; 3. Gem. Lyceum, Kampen, 26; 4. Vrijz. Chr. Lyc., Den Haag, 24; 5. R.H.B.S., Zwolle, 20; 6. R.H.B.S., Schiedam, 17; 7. Meisjes H.B.S., Amsterdam, 16; 8. Gymn. Middelburg, 9; 9. 4e H.B.S. 5 j., Amsterdam, 6. Einduitslag jongens: 1. St. Aloysius College, Den Haag, 36 p.; 2. 4e H.B.S. 5 j., Arasterdam, 35; 3. Chr. Lyceum, Haarlem, 34; 4. U.L.O., Zwolle, 32; 5 en Geldigheidsduur jeugdkaarten niet verlengd E) E jaarlijksche algemeene ver gadering van den U.P.V.B. j.l. Zaterdagmiddag in de diner zaal van het Jaarbeursrestaurant te Utrecht gehouden onder pre sidium van voorzitter M. Welle had een buitengewoon vlot verloop. In een record-tijd werd de agenda, die trouwens geen groote zaken be vatte, afgehandeld. Behoudens enkele ondergeschikte zaken hadden de af gevaardigden waardeering voor het werk door Bestuur en Commissies in het afgeloopen Bondsjaar ver richt. Na een welkomstwoord heeft Praeses Welle met enkele gevoelvolle woorden het zoo plotseling verscheiden van wijlen den heer H. F. Schaap, tweeden voor- zittcr van den Bond, herdacht. Mot enkele oogenblikken stilte werd de nage dachtenis van dezen ambitieus werker herdacht. De notulen en ingekomen stukken ga ven geen aanleiding tot opmerkingen. Bij de behandeling van het jaarverslag van secretaris A. J. Bouwens, sprak de heer v. d. Bijl (Hilversum) zijn dank uit voor het keurig uitgevoerde verslag. Hij stelde de vraag waarom het Bondsbe- stuur de verplichte medische sportkeu ring niet liet gelden voor de U.P.V.B.- spelers, zulks in navolging van den K.N.V.B. iVoorzitter Welle merkte op dat een dergelijke keuring voor het geheele U.P. V.B.-gebied niet mogelijk was. In prin cipe had het Bondsbestuur de verplichte keuring reeds aangenomen. Maar het bleek dat de K.N.V.B. deze keuring niet duidelijk verplichtend heeft voorgeschre ven en het wachten is nu op bindende voorschriften van den K.N.V.B. Het jaar verslag werd hierna goedgekeurd en de heer Welle heeft onder instemming van de vergadering woorden van dank ge richt tot den heer Bouwens en personeel van het Bondsbureau, Ook de verslagen van de diverse Com missies werden na een enkele vraag goedgekeurd. Het trof ons dat de afge vaardigden met geen enkel woord heb ben gereageerd op het sombere verslag van de Strafcommissie, hier ligt toch o.i. een taak bij de clubbestuurderen. Vervolgens kwam aan de orde het jaar verslag van den penningmeester, den heer J. C. Verthoren. De verlies- en winstrekening tot een totaal bedrag van 930S.50 en een nadeelig saldo groot 157.56 werd goedgekeurd, laatstge noemd bedrag zal van het reservefonds worden afgeschreven. Het verslag van de Kascommlssie, waarin werd voorgesteld den penning meester decharge te verleenen, werd goedgekeurd, -waarna de -heer Welle woorden van dank heeft gebracht aan den heer Verthoren. De begrooting voor het seizoen 1939— 1940 werd zonder een opmerking vastge steld op 9550.zoodat alle financieele verplichtingen van de vereenigingen de zelfde zijn gebleven als het vorige seizoen. Door eenige vereenigingen uit het Gooi waren een tweetal voorstellen ingediend betreffende een scherpere controle op de spelcrskaarten in de jeugdcompetities alsmede om de geldigheidsduur van de jeugdkaarten van 1 jaar te verlengen tot ten minste 5 jaar. Het prae-advies van het Bondsbestuur was dat er voor een scherpere contröle geen aanleiding be stond. Ten opzichte van de geldigheids duur wenschte het Bestuur niet verder te gaan dan twee seizoenen. De heeren v. d. Bijl (Hilversum) en Tamme ('t Gooi) verdedigden de beide voorstellen, terwijl voorzitter Welle het advies van het Bestuur verdedigde. Na stemming werd het eerste voorstel verworpen, trwijl het tweede vöorslel is aangenomen met 116 stemmen vóór en 60 tegen, blanco 62 stemmen. Bij enkele candidaatstelling werden herkozen: voorzitter M. Welle; A. Steup, districts-commissaris Zeist; B. J. Tie- land, distr.-comm. Utrecht en J. F. van Wijk distr.-comm. Hilversum. Tegenover het aftredend bestuurslid de heer M. Span jaard was candidaat gesteld de heer D. Kercher te Utrecht. Namens het Bondsbestuur heeft de heer Welle medegedeeld dat op een her benoeming van den heer Spanjaard ten zeerste werd prijsgesteld. De heer Tamme ('t Gooi) heeft in een uitvoerig betoog eveneens de herbenoe ming van den heer Spanjaard aanbevo len. Dc stemming had tot resultaat dat de heer M. Spanjaard met 219 stemmen werd herkozen, de heer D. Kercher kreeg 19 stemmen. De Bondsvoorzitter heeft mede namens zijn medebestuurderen dankwoorden ge sproken voor het gestelde vertrouwen. Deed daarbij tevens de mededeeling dat de heer A. Steup, wegens vertrek naar Breda als districts-commissaris van Zeist zal bedanken. Jammer, aldus spr., dat we dezen werker voor den Bond moeten missen. De Commissie van Beroep werd als volgt herkozen, t.w. de beeren: P. A. de Haan, Mr. R. W. Pik, B. Spanjersberg en als pl.v. lid M. A. Murman. Bij de rondvraag spraken meerdere af gevaardigden over de Amersfoortsche Zomeravondcompetitie die door den K.N. V.B. is verboden. De heer G. Lit, lid van de Commissie voor de herdenking van het 40-jarig be staan van den Bond in 1941, verzocht om de medewerking van de clubs tot ver krijging van de gelden voor een eigen Bondsgebouw. Namens de afgevaardigden heeft de heer v. d. Bijl (Hilversum) dankwoor den gericht tot het Bondsbestuur en om even vijf uur kon Bondsvoorzitter Welle deze algemeene vergadering sluiten. 6 Gem. Lyceum, Zaandam, Gem. Ly ceum Kampen, elk 27; 7. M.T.S., Utrecht, 21; 8. Chr. h.bs. Leeuwarden, YlVz\ 9. r.h.b.s., Almelo, 16y2; 10 .le C.hTbS., Den Haag, 12; 11. U.L.O. Klokkenberg, Nijmegen, 5. ATHLFTIF." LONDEN, 9 Juli. Twee titels heeft Nederland op de A.A.A.-kam- pioenschappen kunnen veroveren door Brasser op de 120 yards hor den en door De Bruyn op het num mer kogelstooten. Osendarp had veel kans op de 120 yards doch in de finale verrekte hij negen meter voor de finish een spier en moest opgeven. Ook op de 220 yards startte hij niet meer. Baumgarten was op de 220 yards het eerst weg in een hoog tempo. Tegen het einde raakte hij vermoeid en eindigde tenslotte als laatste. Brasser won zijn serie op de 120 yards horden gemakke lijk. In de finale nam Lochton aanvan kelijk de leiding, doch bij de tweede horde was Brasser methem gelijk en ging met ongeveer een meter voorsprong voor den Engelschman over de eind streep. In den eindstrijd van het num mer 440 yards liep Baumgarten op de buitenbaan. Hij liep zeer snel, doch op het rechte stuk viel hij terug en werd door allo deelnemers gepasseerd. De mijl word gewonnen door Wooder- son in 4 min. 11,8 sec., hetgeen een nieuwe Engelsch record beteekende. Bij den start nam De Ruyter de leiding, maar na 200 meter werd hij gepasseerd door Hansdale. Toen er ongeveer een halve mijl was afgelegd lag De Ruyter op de laatste plaats in de groep. Woo- derson nam na drie kwart mijl de lei ding van Lansdale over. De Ruyter zette een geduchte eindspurt in en het geluk te hem inderdaad op de tweede plaats te komen. Feil kwam echter opzetten en de Nederlander werd weer terugge drongen. Na een feilen strijd, haalde Woodcrson Peil drie meter voor de fi nish in en ging als eerste over de eind streep. De uitslagen luiden: Kogelslingeren eindstrijd: 1. Healion (Ierland) 49,31 meter. 2. Drake (Enge land) 46,76 meter. 3. Clarke (Ierland) 43,75 meter. (Houtzager 39,65 meter). 100 yards eerste serie: 1. Osendarp 10 sec. 2. Masters (Engeland). Tweede serie: 1. Holmes (Engeland) 10,4 sec. 2. Liffen (Engeland), op een meter 4. Baumgarten. Halve eindstrijd: eerste serie 1. Osen darp 10,9 sec. 2. Sweeney (Engeland). Finale: 1. Sweeney (Engeland) 9.9 sec. 2. Holmes (Engeland). 3. Cumberbatch (Trinidad). 120 yards horden eerste serie: 1. Bras ser 14,9 sec. Eindstrijd: 1. Brasser 14,7 sec. 2. Lockton (Engeland). 3. Scopes (Engeland). 440 yards eindstrijd: 1. Pennington (Engeland) 48.8 sec. 2. Pack (Engeland). 3. Palmer (Engeland). Kogelstooten eindstrijd: 1. De Bruyn 14,79 meter. 2. Howland (Engeland) 13.75 meter. 3. Horan 13,34 meter. 4. Houtzaeer 13,12 meter. 1 mijl: 1. Wooderson (Engeland) 4 min. 11.8 sec. 2. Peil fEngeland) 4 min. 12 sec. 3. Cnllver (Engeland) 4 min. 15 sec. 4. De Ruyter. 220 yards eindstrijd: 1. Holmes (Enge land) 21,9 sec. 2. Sweeney (Engeland). 3. Saelens (België). Hoogspringen: 1. Newman (Engeland) 1.88 meter. 6. Spanjerdt 1.77 meter. ROEIEN Nederlandsch kano-team tegen Duitschland AMSTERDAM, 9 Juli. Op de Bosch- baan alhier zijn vanmiddag de jaarlijk sche wedstrijden om de nationale kano kampioenschappen gehouden. Na de prijsuitreiking door ir. J. Loeft, voorzit ter van den N.K.B. werd de pleeg be kend gemaakt, welke op 30 Juli a.s. te Zaandam de Nederlandsche kleuren tegen een Duitsché ploeg zal verdedi gen. Deze bestaat uit: voor de k. 1 klas se: J. Kraaier (De Geuzen-Zaandam) en J. Vrolijk (De Geuzen-Zaandam); voor de k. 2 klasse: gebroeders Wijdekop (Viking-Amsterdam) en A. J. Bosse en Tj. Kuperus (H.K.V.-Haarlem); voor de r. 4 s. klasse: J. Kraai, J. Vrolijk (beiden De Geuzen-Zaandam), W. v. d. Kroft (H.K.V.-Haarlem) en J. Stad (Quo Ya- dis-Koog aan de Zaan). Als reserves zijn aangewezen M. Tates (De Geuzen-Zaan dam), A. Wezenaar (Viking-Rotterdam) en J. Leeuwerink (Zwetplassers-Wor- mer). De wedstrijd in de r. 1 s klasse, se nioren, waarvoor Z.K.H. Prins Bernhard een wisselprijs heeft uitgeloofd, werd na spannende races gewonnen door J. Vro lijk (De Geuzen-Zaandam) in den prach- tigen tijd van 4 min. 49,6 sec. (afstand 1 K.M.). Het hoofdnummer, de wedstrijd tusschen de senioren in de k. 1 klasse, werd op zeer fraaie wijze door J. Kraaie (De Geuzen-Zaandam) gewonnen. Alle Utrechters,- de leden van S.S.S., werden in hun serie uitgeschakeld. In de r. 1 s. klasse nieuwelingen werd Somers 6e en Carbo 3e, terwijl de num mers 1 en 2 naar de finale overgingen. In de r. 2 s. klasse werden Besamusca en Baas zesde. Gezien de weinige wedstrijd-routine hebben de Utrechtenaren zich verdien stelijk geweerd. Dank zij de vlot werkende jury zijn Zaterdagmiddag de schoolzwemwed- strijden, waarvoor tientallen en nog eens tientallen jongens en meisjes voor deelname in dc zweminrichting aan den Krommerijn Utrecht waren verschenen, in een recordtijd afgewerkt. Was de deelname groot, het enthou siasme was uitbundig en door de in schrijvingen van enkele bekende krach ten als Heetveld, Indermauer, Geerling (beiden U.Z.C.), v. d. Berkhof, Hooghiem- stra (beiden D.K.R.), e. a. viel er van goede sport te genieten. Vooral de waterpolowedstrijd Rijks- H. B. S.Gem. H.B.S. (Van Wijkskade) stond op behoorlijk peil. Er werd hierin door de schooljeugd veel gezwommen, wat de ontmoeting aantrekkelijker maakte. Daarbij was er door het doel- puntenverloop veel spanning. De Rijks won verdiend met 3—2. Na afloop heeft de heer C. Minne6 Jr. de prijzen uitgereikt, en de heer F. zur Lage overhandigde als voorzitter van Star den beker voor den winnaar van de 5 X 50 M. estafette. De heer Graafland, voorzitter van de school-zwemcommissie van den K.X.Z.B., woonde een gedeelte van de wedstrijden bij. De uitslagen luiden: 25 Meter schoolslag voor meisjes van la gere scholen. 1. J. v. d. Bosch (Ger. L. S. Havikstraat 45) 23.8 sec.; 2. A. Bakker (O. L. S. Noordzeestraat) 24.5 sec.: 3. M. Oor schot (O.L.S. Vondellaan 33) 24.2 sec.; 4. B. v. d. Laan (O.L.S. Vondellaan 32) 25.8 sec.; 5. Ida den Boer (O.L.S. Maasplein) 26,3 sec. 25 M. schoolslag voor jongens van lagere scholen: 1. H. Driessen (O.L.S. Vondellaan 33), 26.2 sec.; 2. G. Bastiaanse (N. H. G. S. Domplein) 26.6 sec.; 8. A. B. Jansen (O.L.S. Weerdsingel) 27.2 sec.: 4 H. Nolthes (N. H. G. S, Thorbeckelaan) 27.2 sec.; 5. C. Pieter- sen, (Ger. L.S. L. v. N. Guinea) 27,4 sec. 25 M. vrüe slag voor jongens van lagere scholen: 1 G. den Bree (O.L.S. Maasplein) 20 sec.; 2 C. Hagoort (Ger. L.S. Plompetoren- gracht) 21,1 sec.; 3 J. Bastiaanse (N.H.G.S., Domplein) 22.2 sec.; 4 K. Geesink (N.H.G.S. Thorbeckelaan) 22,3 sec.; 5 F. Huysman (N. Bijz. S. Fr. Halsstraat) 22.9 sec. 25 M. vrije slag voor meisjes van lagere scholen; 1. Z. Roodenboog (N. Bljz. S. Fr. Halsstraat) 19,3 sec.; 2 H. Grendel (N.H.G.S. Domplein) 22 sec. 25 M. schoolslag voor meisjes van 12 en 13 jaar: 1 C. Menting (Lyceum) 25.2 sec.; 2 J. v. d. Velde (Ger. U.L.O., Bouwstraat) 25,6 sec. 25 M. schoolslag voor jongens van 12 en en 13 jaar: 1 J. Ockeloen (Bijz. ÜX.O. Da- costaschool) 28 sec.; 2 J. P. Kramer (Sted. Gymnasium) 28.1 sec. Idem voor leden van vereenigingen: 1 E. W. Zwart (D.K.R.) 26 sec. 25 M. vrjje slag voor meisjea van 12 en 13 jaar: 1 P- van Bentem (Sted. Gymn.) 20,1 sec.; 2 R. Wilschut (U.L.O. Vondellaan 33) 22,2 sec. 25 M. vrije slag voor jongens van 12 en 13 jaar: 1 J. P. Kramer )Sted. Gymn.) 28.5 sec.; 2 D. van Luyn (B\jz. U.L.O.-Daeostaschool) 24.2 sec. Idem voor leden van vereenigingen: 1 F. J. Op de Beek (Zwemlust) 18,4 sec. 50 M. schoolslag voor meisjes van 14 en 15 jaar: 1 A. F. de Lange (Ger. Bur. S.) 47.4 sec.; 2 J. Muller (U.L.O., Vondellaan 33) 51,5 sec. 50 M. schoolslag voor jongens van 14 en 15 jaar: 1 B. d. Hoeden (Bijz. H.B.S. de Munnik) 48.8 sec.; 2 L. Feenstra (Bvjz. H.B.S. Munnik) 49,2 sec. 50 M. vrije slag voor jongens van 16 t.m. 20 jaar: 1 E. de Witt Puyt (R.H.B.S.) 33 sec.; 2 P. Heyligers (Mid. H. S. Amersfoort) 33,5 sec.; 3 H. Kormelink (Bijz. U.L.O. Maliebaan) 35 sec. Idem voor leden van vereenigingen: 1 K. Geerling (U.Z.C.) 28 sec.; 2 A. Indermauei (U.Z.C.) 28,8 sec.: 3 W. de Boer (U.Z.C.) 80 sec. 50 M. vrije slag voor meisjes van 14 en 15 jaar: 1 G. Valbracht (I. en Huish.school) 38.2 sec. 50 M. vrye slag voor jongens van 14 en IS jaar: 1 L. Oramge (Chr. Gymn). 33,4 sec.; 2 G. v. Woudenberg (Mid. H.S. A'foort) 39.1 sec.; 3 J. van Luyn (Bijz. H.B.S. Munnik) 40 sec. 50 M. schoolslag voor meisjes van 16 t.m 20 jaar: 1. M. Grandia (M.U.L.O. Janskerk hof) 45.6 sec.; 2 B. Braak (Lyceum) 48 sec.; 8 A. J. M. Piehler (Gem. H.B.S. A) 67 sec 50 M. schoolslag voor jongens van 16 t.m 20 jaar: 1 B. Wieringa (Chr. Gymn.), 42,1 sec 2 E. de Witt Puyt (R.H.B.S.) 43 sec.; 3 A. P. v. d. Weide (Bijz. H.B.S. de Munnik) 44.9 sec. Idem voor leden van vereenigingen: L. A Heetveld (U.Z.C.) 34,4 sec.; 2 P. de Boe: (U.Z.C.) 35,4 sec. Estafette 3 x 50 M. wisselslag voor jon gens: 1 Gem. H.B.S. A van Wijckskade) 1 min. 43 sec.; 2 R.H.B.S., Kruisstraat 1 min 44.6 sec.; 3 Mid. H. S. Amersfoort 2 min 6,8 sec.; 4 U.L.O. Vondellaan 33, 2 min. 7,1 sec. 3 x 50 M. schoolslag-estafette voor meis jes: 1 R.H.B.S., Kruisstraat, 1 min. 51 sec.; 2 R.H.B.S-, Kruisstraat, 2 min. 26 sec.; I M.U.L.O., Janskerkhof, 2 min. 33,8 sec.; 4 Lyceum Wittevr.kade 2 min. 49,4 sec. 4 x 50 M. estafette voor jongens: 1 Gem. H.B.S, A van Wijckskade, 2 min. 38,9 sec.; 2 R.H.B.S., Kruisstraat, 2 min. 41 sec.: I R.H.B.S., Kruisstraat, 2 min. 46,4 sec.; 4 Mid H.S., Amersfoort, 3 min. 6,1 sec. Waterpolo: R.H.B.S.—Gem. H.B.S. A 3—2.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5