Nieuwe deviezenbepalingen van Duitschland cXaatide Bsüdchbm Grenadiers en Jagers ontvangen een huldeblijk CAFE EN WINKEL AFGEBRAND Zal de V.P.R.O. worden uitgeschakeld? Arrestant slaat hand aan zichzelf Het mes kwam er aan te pas BRANDSTICHTING C. LASEUR TERUG UIT AMERIKA Boerderij afgebrand Joegoslavië en Bulgarije in nauw contact Betuigingen van spijt jegens Fransch consul te Madrid J ubileum-tournooi van den N.L.T.B. Fa. M. R. N. OOSTERVEEN LANGESTRAAT 42 - TELEF. 77 J. Lambrichts tweede Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 11 JULI 1933 Zuiver transitoverkeer zonder inschakeling van een binnenlandschen transitohandelaar 's-GRAVENHAGE, 10 Juli. De Ne- "derlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te 's-Gravenhage meldt: Een nieuwe Re. 88/39 D. St. Heft Re, 10/38 D. St. nr. 2 op en geeft Re. 50/37 D. St. cijfer IX nr. 2 den volgenden nieu wen inhoud: Zuiver transitoverkeer zonder inscha keling van een binnenlandschen transi tohandelaar. Bij transitoverkeer uit een ander land over de Duitsche landgrenzen naar een derde land mogen door buitenlandsche ondernemers in het buitenland gemaak te kosten voor treinvervoer en vervoer per auto. zoowel als fn Duitschland ge maakte treinkosten en andere met het vrachtvervoer samenhangende in bui ten- en binnenland gemaakte kosten en eventueele buitenlandsche zoowel als Duitsche douanegeldeh niet ln Duitschland of middels hptaling door binnenlanders naar het buitenland wor den vereffend. Ook compensaties op een rekening-courant worden hieronder he- grepen. De betaling mag evenmin ge schieden aan de toederenkassa's der „Reichsbahn'' in het buitenland of aan dergelijke kassa's van buitenlandsche spoorwegen in Duitschland. Bij soortgelijk frahsitovervoor over Duitsche zeehavens mogen door buiten landsche ondernemers in het buitenland gemaakte kosten voor treinvervoer, autovervoer zoowel als andere met het vrachtvervoer verband houdende en in het buitenland gemaakte kosten zoowel als buitenlandsche douanegelden niet in Duitschland of middels betaling door binnenlanders naar het buitenland wor den vereffend, waaronder overigens ook compensaties op een rekening-courant worden begrepen. De betaling mag ook niet aan do kassa's voor het goederen verkeer van de „Roichshnhn" in het buitenland of aan de kassa's van bui tenlandsche spoorwegen in Duitschland geschieden. Vereffening van in Duitschland ge maakte kosten voor het vrachtvervoer per spoorweg of van andere in Duitsch land gemaakte kostpn die met het vrachtvervoer vérban'd houden, zoowel als eventueele Duitsche dóuanekosten. is bij het transitoverkeer over Duitsche zeehavens voorloopig toegestaan even als betalingen- hiervoor door binnonlan- .derg aan het buitenland, waartoe ook compensaties over een rekening-courant worden gerekend. Hetzelfde geldt, voor autovervoei'kosten van hinnenlandsche ondernemers en voor het „Eisenbahn- iammelgutverkehr" hij het transitover keer over de Duitsche landgrenzen zoo wel als de Duitsche zeehavens. Daarbij moet evenwel worden gegarandeerd, dat de betaalde bedragen, voorzoover zij voor buitenlandsche opdrachtgevers zijn betaald, binnen een redelijken termijn hetzij in contanten of in vrije rijksmar ken. of. voorzoover toegelaten, over de Mearingrekening met het betreffende land weer binnenkomen, hetgeen ook geldt bij compensatie over een rekening- courant. Hetzelfde geldt voor betalingen die op grond van voorschotten van een buitenlandschen opdrachtgever voor hem zijn verricht. Vrachtkosten voor transitovervoer over zee en consulaatsrechten van bui tenlandsche staten mogen slechts dan in Duitschland of middels betaling door binnenlanders naar het buitenland (ook compensaties over een rekening-cou rante worden vereffend als een terugbe taling irt contante deviezen is verzekerd Een uitzondering bestaat betreffende de vrachtkosten voor het transitoverkeer over zee in het uitzonderingsgeval, dat deze in een clearingovereenkomst zijn betrokken dan kan over de betreffende clenringrekcning worden terugbetaald. Voor zoover terugbetaling in contante deviezen moet geschieden is iedere ver rekening over een rekening-courant uit gesloten. Daarentegen kan de terugbe taling in zoo'n geval geschieden door bpfaling uit het tegoed hij een binnen- landsche credietinstelling fb.v. aski's of geblokkeerde tegoeden! of door onmid dellijke verrekening met geimporteerde goederen in het kader der algemeene be palingen. Verkeert men in dwaling over de wij- zon van terugbetaling ln contante de viezen binnen oen redelijke termijn, dan moet dit onmiddellijk aan de bevoegde deviezeninstantie worden medegedeeld: verdere voorschotten uit naam van een opdrachtgever in gevallen, dat de terug betaling in contante deviezen moet ge schieden. zijn verboden. De ..Devisenstelle" van Berlijn ver loopt aigmroene vergunningen als uit zondering hierop, terwijl speciale ver gunningen van geval tot geval bij iedere plaatselijke „Devisenstelle" kunnen worden verkregen. De betaling vfln blhnenscheepvaarts- vrachten en ontslagkosten in de binnen vaart is aan geen beperking onderwor pen. De nieuwe Runderlass treedt op 1 Augustus 1939 in werking, onafhanke lijk van het oogenblik, waarop de be treffende opdracht is gegeven. Feestelijke bijeenkomst- in Haagschen Dierentuin Rede mr. dr. Deckers •s-GRAVENHAGE, 11 Juli. In de geheel met officieren, onderoffi cieren, korporaals en manschappen der regimenten grenadiers en ja gers met hun dames gevulde groo- te zaal van den dierentuin, is gis- steravond door het comité een hul deblijk aangeboden. Dit huldeblijk bestond uit een fraai uitgevoerd wandbordjo, waarop de emblemen van de regimenten, dó granaat en de hoorn, zijn aangebracht. Onder de genoödigdén bevonden zich de commandant veldleger, luitenant- generaal J. J. G. baron van Voorat tot Voorst, de inspecteur der infanterie, gcneraal-majoor W. F. A. Hackstroh, kolonel W. F. K. Bischoff van Hecms- kerek, commandant van de eerste in- fanterie-divisie, minister van Staat mr. D. Fock en de heeren R. Zuiderhof, president van de Algemeene Rekenka mer, mr. dr. J. J. Boasson, gemeente secretaris van 's-Gravenhage, C. P. van Ginkel, oud-serretaris-genernnl van de fensie en N. G. van der Meij, hoofd commissaris van 's-Gravcnhage. Namens het comité hood mr. dr. L. N. Deckers, het huldeblijk aan. Spr. zeide, dat deze avond niet was geor ganiseerd om de soldaten te verwon nen, want de Nederlandsche soldaat wenscht niet verwend te worden. Wel heeft hij aanspraak qp. belangstelling en waardeering, want oen volksleger als hot onze kan zonder die waardee ring niet een behoorlijken geest bezit ten en handhaven. Een weermacht als de onze moet leven uit de belangstel ling van het volk. Spr zcide het een verheugend verschijnsel te vinden, dat die belangstelling groeiende is cn te hopen, dat deze niet voorbijgaand zal *ijn. Spr. bracht dank aan alle kunste naars, dank zij wier onbaatzuchtige medewerking deze avond mogelijk Was. Vervolgens overgaande tot de aan bieding van het gedenkbord aan alle grenadiers en jagers, die thans onder de wapenen zijn, verzocht spr. het co mité-lid mevrouw HIdding, den dlvi- Siccommandant en den regimentscom mandanten een exemplaar van het bord aan te bieden. Binnenkort zullen dy overige grenadiers en jagers even eens hun exemplaar ontvangen, even als een ander geschenk ter plaatsing in de kazerne. Aan het regiment jagers bood spr. zes lang begeerde klaroenen aan, welk geschenk .net luid gejuich werd ingehaald. Spr. besloot met de hoop uit te spre ken, dat weermacht en volk tezamen in onwankelbare trouw geschaard zou den mogen blijven rond den troon van H. M. de Koningin. Met een driewerf „leve de Koningin", waarmede alle aanwezigen ^instemden, beëindigde spr. zijn rede. Nadat alle aanwezigen, begeleid door do oude jager band, het Wilhel mus hadden gezongen, traden vele kunstenaars voor do jubileerende regi menten op. Martien Beversluis droeg een door hem vervaardigde ode aan de grenadiers en jagers op, waarna Siem Nieuwenhuizen, pico's accor deonisten. het duo Barends, Speenhoff en de vercenigde Haagsche spelers on der leiding van Pierre Balledux de aanwezigen op hun gaven vergastten. Brandweer stond machteloos HAAKSBERGEN. 11 Juli. Maan dagmiddag is, waarschijnlijk door het in brand vliegen van een pe troleumstel, er brand ontstaan in het woonhuis, tevens café en win kel van den heer H. Keizer, staan de aan den Hcngeloschcnweg, buurtschap Stepelo, gem. Haaks bergen. De gcheele inboedel werd een prooi der vlammen, aan blus- schen viel niet te denken. Huis en inboedel waren tegen brandschade verzekerd. De burgemeester en de politie uit de gemeenten Haaks bergen en Hengelo waren op het terrein van den brand aanwezig. KIND DOOR AUTOBUS AANGERE DEN EN OVERLEDEN EDE. 11 Juli. Vanmiddag om vier uur is de zesjarige Geertje Altena uit Ede kort na het uitgaan van de school, op den rijksweg Ede—De Klomp, toon zt| aan de linkerzijde van den weg liep. door een autobus uit Vecnendaal aangereden. Met ernstige verwondin gen moest zij naar het Julianazieken- huis te Ede worden vervoerd, waar zij ten uur na aankomst overleed. DE POSTVLUCHTEN AMSTERDAM, 11 Juli. Hedenmor gen om 5.58 uur vertrok van Schiphol het K.L.M.-vliegtuig PH AERE de „Emoe" met gezagvoerder Frenken. Hetgeen gezegd wordt omtrent wereldomroep en radiobelas ting doet het vreezen Van de zijde van het moderamen der Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantisme wordt ons gemeld: In enkele groote bladen heeft men iets kunnen lezen over het tot stand komen van den zgn. wereldomroep, en over het eventueel invoeren van een soort radio belasting. In hoeverre deze berichten geheel of ten dc^le op waarheid berus ten, kunnen wij niet bcoordeelen. Waar onze eigen omroep, de V.P.R.O.. zeer nauw bij deze dingen betrokken is, hebben wij deze berichten natuurlijk met meer dan gewone belangstelling gelezen. Zij nopen ons, het volgende onder uw aandacht te brengen. Van de zijde van den V.P.R.O. heeft men ons vroeger reeds medegedeeld, dat de V.P.R.O. in de commissie, die den we reldomroep had voor te bereiden, geen zitting heeft gehad, terwijl alle andere omroepen vvèl in de commissie zijn ver tegenwoordigd, ondanks herhaalde ver zoeken daartoe en ondanks het feit, dat de V.P.R.O. met den K.R.O. de eenige om- roepVereeniging was, die zich reeds ten koste van veel opofferingen met het uit zenden naar Indië. Afrika en Amerika bezig hield. Wij lezen nu, dat bij de cultureele en economische uitzendingen van den we reldomroep de vier groote omroepver- cenigingen zullen worden betrokken. De naam van den V.P.R.O. werd in dit ver hand niet genoemd, zoodat wij het ons kunnen begrijpen, dat velen onder ons zich afvragen: Wordt hier de V.P.R.O. uitgeschakeld? Deze vraag kan men ook stellen, als men leest, wat er aangaande de radio belasting op handen schijnt te zijn. Er wordt in de pers bericht, dat in het vol gende jaar alle luisteraars een bedrag van ƒ5,— moeten betalen aan één der omroepvereenigingen naar hun keus. Wordt ook hier de V.P.R.O. ultgescha- kei, of is dit niet het geval? Van de zijde van den V.P.R.O. heeft men ons medegedeeld, dat het aldaar be kend was, dat inderdaad het rapport om trent den wereldomroep door de desbe treffende commissie was uitgebracht. De V.P.R.O. heeft echter in tegenstelling met de andere omroepvereenigingen dit rapport niet ontvangen. Ook heeft de V.P.R.O. geen zitting gehad in de com missie, die de radio-belasting heeft voor bereid. Wederom in tegenstelling met de andere omroepvereenigingen! De wijze, waarop de V.P.R.O. in de laatste tijden is behandeld, geeft allo reden tot ernstige ongerustheid. Maatre gelen als bovenbedoeld, hebben namelijk verdere strekking, dan zich nu laat aan zien. Daarom is er alles aan gelegen, dat thans duizenden vrijzinnige Protestanten zich achter hun omroep scharen. Alleen langs dezen weg is het nog mogelijk, om de positie te handhaven en te versterken, die het Vrijzinnig Protestantisme ln den omroep toekomt. Veertien dagen geleden Vel hij zijn vrouw met e^n mes aan DEN BOSCH, 11 Juli. De Voi der, die veertien dagen geleden op het Toxandriaplein te Den Bosch zijn vrouw met een mes heeft aan gevallen, en deswege was gearres teerd, is vanmorgen in het Huis van Bewaring dood in zijn cel gevonden. Hij bleek zich te hebben opgehangen. Gedurende den tijd, dat hij in voor arrest zat heeft hij reeds drie malen een poging gedaan zich van het le ven te berooven echter zonder succes. Rivalen in de liefde gingen eens met elkaar .praten" AMSTERDAM, 10 Juni. Gisteravond om elf Uur heeft zich in de Marnix straat, ter hoogte van de Westerstraat een steekpartij voorgedaan. Zekere S., wiens vrouw met een an deren man leeft, ging over dit geval met zijn rivaal eens „praten". Hij hel de bij dezen persoon T. genaamd aan, waarna een kort „gesprek'" ontstond. S. Voelde zich toen bedreigd en trok een schoenmakersmes, waarmede hij T. steken in hoofd en huik toebracht. De getroffene moest door den gen. dienst naar het Wilhelmlna-gasthuis worden vervoerd. S. werd ingerekend eri in het bureau Raampoort onderge bracht. GRONINGEN, 11 Juli. Gisteravond heeft do gemeenteveldwachter te Lecns onder verdenking van brandstichting, den 17-jarigen M. V. uit Zuurdijk ge arresteerd, knecht op de boerderij van een buurman van den heer II. Torringa, wiens boerderij Zaterdagnacht een prooi der vlammen is geworden. V. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Vanmor gen zal hij naar Groningen worden over gebracht en ter beschikking van den of ficier van justitie worden gesteld. BOUVY-^iW# keuken - >wiLt,tuge pand 73 cetitf! F 300.- VERDUISTERD EN VERBRAST Veertienjarige looper maakte goede sier en stak zich ook nog in de schuld AMSTERDAM, 11 Juli. De veer tienjarige looper van een verzeke ringsbank hier ter stede, die er Woensdag met ee'n bedrag van driehonderd gulden van doorging, is te Scheveningen gevat De Jongen nad van het geld goede sier gemaakt, zich in nieuwe kleercn gestoken, groote ritten per taxi ge maakt en onder een valschcn naam in een hotel te Scheveningen vertoefd. Maar toen hij uit deze badplaats brief kaarten naar zijn familie ging zenden, werd hem dit noodlottig en in korten tijd liep hij tegen de lamp. Bij zijn aanhouding had hij nog tachtig cent in zijn portemonnaie. Hij had niet alleen de driehonderd gulden verbrast, maar bovendien nog tachtig gulden schuld gemaakt. De jongeling is naar Amsterdam overgebracht, waar hij in het bureau Marnixstraat is ingesloten. SCOTS GUARDS BAND AANGEKOMEN Onder enorme belangstelling trokken zij door Den Haag 's-GRAVENHAGE, 11 Juli. Gister, avond arriveerde aan het Hollandsche Spoorstation uit Vlissingen het Engel- sche muziekcorps de Scots Guards Band. Aan het station stond de Koninklijke Militaire Kapel opgesteld, die de gasten onder leiding van zijn directeur, kapitein dr. C. L. Walther Boer, verwelkomde met het Engelsche volksliod. Het Engelsche corps beantwoordde dit door onder lei ding van luitenant. S. Rhodes het Wil helmus te spelen. Onder enorme belang stelling van het vooral fietsende publiek begaven de Engclschen zich ver volgens met een extra-tram naar Sche veningen, waar zij hun intrek namen in het Oranje-hotel. Hun marsch van de tram naar hun plaats van bestemming trok begrijpelijkerwijze veel aandacht van het talrijke publiek. Volgend seizoen Amerikaan- sche stukken in Neder land? Enorme shows ROTTERDAM, 11 Juli. Met de „Nieuw.Amsterdam" van de „Hol- land-Amerika-lijn", welk schip gis termiddag omstreeks halfzes aan dè kacle meerde, zijn medegekomen de directeur van het „Centraal Too- heel", Cces Laseur, met zijn echtge- noote, Mary Dresselhuys, die een korte reis naar Amerika hebben ge maakt. Zoodra het Bchip gemeerd was, heb ben wij een kort gesprek met den heer Laseur gehad, die ons mededeelde, dat deze reis niet slechts ontspanning cn ge zelligheid bracht, maar dat ih Amerika is getracht Amcrikaansche tooneelstuk- ken op betere voorwaarden te verkrij gen. Daartoe heeft do heer Laseur ge sproken met do secretaresse van de „Dramatists League". De mogelijkheid is besproken om langs regclmatigcn weg stukken uit Amerika te krijgen, zoodat in Nederland onaangenaamheden tus- schen de verschillende tooneelgezel- schappen vermeden kunnen worden. Het zal in Nederland een kwestie van goe den wil, van „gentlemens-agreement" zijn en daartoe dienen de directeuren liet hoofd hijeen te steken. Ook in Ame rika wint meer en meer de wensch veld, dat men zich zal aansluiten bij de Ber- ner conventie. De groote uitgeversmaat schappijen ondervinden thans moeilijk heden en de League wil niets liever dan een regeling tot stand brengen. Er is in Nederland belangstelling voor Ameri- kaansehe stukken, die buitengewoon goed zijn. „Enorme shows hebben wij ge zien", vertelt de heer Laseur. Gewel dig gemonteerd was b.v. „the Ameri can way", dat vier voorstellingen per dae beleeft, en vier maal bevat het theater dan 10.000 mcnschen. Een tijdlang is het tooneel in Ame rika achteruitgegaan en dat heeft aangespoord tot de vervaardiging van hetere stukken. In samenwerking met de universitei ten, die een speciale faculteit hebben ge schapen. is thans een hoog peil bereikt, terwijl ook to hespeuren is, dat de smaak en de critteche interesse van het publiek vooruit gaat. Verrassend is de hoeveelheid eleetriciteit, die in de too- neeleffecten verwerkt wordt. Een spre kend voorbeeld hiervan is de show „hellz-a-ponin" (de hel barst uiteen') die ook naar den smaak van een Amerikaan „crazy" is cn alles overtreft. Ho* kl*in*r u dan ho*k naar link* maakt, hoe grooter het ongeluk, dat erin past... ('t Is veel minder tijdroovend om in alle bochten altijd rechts te houden). FRANEKERADEEL, 11 Juli. Vanmorgen omstreeks half elf is vermoedelijk ten gevolge van hooi- broei brand pntstaan in de kapita le boerderij van J. M. Miedema. be woond door H. Roos te Zweins. De brand ontstond in de schuur en vond gretig voedsel in het opgeslagen hooi. De motorspuit van Franeker was spoedig ter plaatse, doch kon niet ver- hinderen, dat het geheelo pand uit brandde. De stallen, welke plaats boden aan veertig stuks vee, zijn eveneens verlo ren gegaan. Het vee was echter in weide. De schade wórdt door verzekering gedekt.. BUITENLAND BELGRADO, 11 Juli (Havas). Na afloop der besprekingen tusschen den Bulgaarschen premier Kiosseivanoff en den Joegoslavischen minister van bui tenlandsche zaken Cincar Markovitsj is aan de pers een communiqué verstrekt, waarin gezegd wordt, dat de beide mi nisters het erover eens waren, dat: (1) het noodig is, de politiek van sa menwerking tusschen Jeogoslavië en Bulgarije in den geest van het past van eeuwigdurende vriendschap voort te zet ten, te ontwikkelen en te verdiepen. (2) het voor de beide landen van wederzijdsch belang is, economische be trekkingen tot stand te brengen, welke zoo nauw mogelijk zijn. (3) de politiek van onafhankelijkheid en neutraliteit het meest in overeen stemming is, zoowel met do belangen van de beide landen als met die van de Balkanstaten. (-4) het noodie- is, dat de beide regee ringen een politiek volgen van goede en vriendschappelijke betrekkingen met al haar buren. Kiosseivanoff i6 gisteren op het slot Brdo door prins-regent Paul ontvangen, bij wlen hij ook het noenmaal gebruikte. MADRID, 11 Juli (Havas). Gister middag heeft de militaire gouverneur van Madrid, generaal Espinosa de los Monteros, persoonlijk een bezoek ge bracht aan het Fransche consulaat, waar hij werd toegelaten tot het ziekbed van den gewonden Franschen consul, PI- geonneau. De generaal bood zijn veront schuldigingen aan cn wenschte den zieke een spoedig herstel. Verder vroeg hij persoonlijk den consul naar de om standigheden van den aanval waarvan deze het slachtoffer is geweest. De mili taire autoriteiten zullen een onderzoek instellen. Het bezoek van den generaal duurde ongeveer veertig minuten. VON RIBBENTROP EN VON BRAUCHITSCH MET VACANTIE BERLIJN. 11 Juli (Havas). - Von Rib- bentrop heeft zich in gezelschap van dr. Schmidt, den rijksperschef, naar een kastcol bij Salzburg hegeven, waar hij ernige weken zal verblijven. Ook gene- raai von Brauchltsch is voor een lang durig verlof uit Berlijn vertrokken. JAPANNERS HALEN VLIEGTUIGEN NEER BIJ DOZIJNEN TOKIO, 11 Juli (Domei). Volgens een telegram van het gevechtsterrein aan de Mongoolsch-Mandsjocrijsche grens hebben Japansche vliegers giste- •en in twee luchtgevechten hoven de sa menvloeiing van de Khala en de Hol- sten 70 Sovjet-Mongoolsche vliegtuigen neergehaald. SPORT EN SPEL 's-GRAVENHAGE, 11 Juli. Gisteren zijn de jubileum wedstrijden, ter gelegen heid van het 40-jarig bestaan van den N.L.T.B., op de M.E.T.S.-banen te Sche veningen begonnen. Van het a-tournooi zijn de uitslagen als volgt: Daincsenkeispclmevr. R. v. d. Klas- horst sl. mevr. Verhagen 6—2, 6—2. Mevr. J. Karsten sl. mej. E. van Loon 6—3, 6—4. Mej. M. Sluis sl. mej. B. Tho- nus 6—1. 6—3. Mej. Z. Blikslager sl. mej. A. Bensdorp 63. 61. Mej, V. Hefting, sl. mej. T. Fischer 61,63. Mevr. Land- wehr sl. mej. F. Diemer Kool 6—1, 6—0, Mevr. W. L. Kieviet sl. mej. A. Hartog 7-3, 8-6. Hecrcncnkelspel: W. Akkersdijk sl. B. H. van F. rek 6—3, 6—2. J. A. Jacob- son sl. L. Wolters 62, 61. G. Thomas sen sl. L. H. Ent hoven 6—2, 3—6, 62. J. L. P. Bouman sl. ir. W. van Herwij- nen 6—3. 6—8, 8—6. H. J. R. Smit sl. E. Bouman 97, 64. E. Hoeke sl. J. W. v. d. Haar 6—1, 64. G. Leembruggen w.o. Gemengd dubbelspel: mej. A. Knotten belt cn drs. A. C. Reidt sl. mej. N. Felix en H. Wilton 64, 6—3. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Tomatenschoteltje met brood. Bereiding: 250 gr. oud brood, 1 KG. tomaten, 810 augurkjes, 80 gr. boter, 4 eieren, 50 gr. kaas, 5 lepels gehakte peterselie, wat zout, 4 lepels, room, 1 lepel tomaten-puree (opgelost in wat bouillon). Bedek den bodem van een met boter besmeerd schoteltje met plakjes geroos terd brood. Leg er daarna laag om laag de in schijven gesneden tomaten, ge raspte kaas, weer plakjes geroosterd brood, gestoofde uien en peterselie in. Boven op: ongeroosterde plakjes brood, uien en in plakjes gesneden augurkjes. Giet. over het geheel de toma ten purée en den room en bedruip het met de rest van de boter. Bak het scho teltje een half uur in den oven. VOOR DE MIDDAGTAFEL Runderlappen in pikante saus. Andijvie. Aardappelen. Caramelvla. Kwaliteits chocolade Choc, staafjes 2 ons 25 Choc, blaadjes 2 ons 25 Oublies 2 ons 25 Oublies met musket 2 ons 25 Bonbons 2 ons 25 Mintha keps 2 ons 25 Eng. bruidsuikers 2 ons 25 Gr. frnit schilletjes 2 ons 25 Diverse soorten znnrtjes 2 ons 2* In den tijdrit van Caen naar Vire (Van een specialen A.N.P.- verslaggever) VIRE, 11 Juli. De tijdrit van vandaag, de eerste helft van de tweede etappe leidde van Caen naar Vire over 63,5 K.M. Deze tijd rit is gewonnen door R. Maes, die in den schitterenden tijd van 1 uur 40 min. 13 sec. eerste werd. Neder land had weer reden tot juichen, want Lambrichts werd tweede met 24 seconden verschil op Rom. Maes. Door de resultaten in den tijdrit is Maes eerste in de algemeene rang schikking geworden, met een to- taaltijd wan 8 uur 1 min. 10 sec., terwijl Lambriehts de tweede plaats bezet met een totaaltijd van 8 uur 2 min. 34 sec. De uitslagen van de tijdrit lulden: Caen—V'ire 03,5 K.M. 1. Rom. Maes (België) 1 uur 40 min. 13 sec. 2. Lambrichts (Ned.) 1 uur 40 min. 37 sec. 3. Litschi (Zwita.) 1 uur 41 min. 31 sec. 4. F. Vervaecke (België) 1 uur 41 m. 37 sec. 5. Fontenay (Fr. W.) 1 uur 42 min. 06 sec. ;0. IJ van Marie (Fr. W.) 1 uur 42 min. 06 sec. 7. Sylver Maes (België A) 1 uur 42 m. 24 sec. 8. Thiètard (Fr. N.O.) 1 uur 42 min. 26 sec. 9. Vlaemynck (België B) 1 uur 42 m. 4'j sec. 10. Storme (België A) 1 uur 42 min, 50 soc, 11. Galllen (Fr. N.O.) 1 uur 43 min, 13 sec. 12. Jaminet (Frankrijk A) 1 uur 43 min. 18 sec. Do resultaten voor de overige Neder landers waren: 15. A. van Schendel 1 uur 43 m. 19 s. 27. Sijen 1 uur 45 min. 41. Gommers 1 uur 46 min. 54 sec. 52. De Korver 1 uur 47 min. 40 sec. 55. T. van Schendel 1 uur 48 min. 57. Hel lemons 1 uur 48 min. 20 sec. 62. Dotninlcus 1 uur 48 min. 57 sec. BOKSEN ROBERT DISCH VERLIEST LONDEN, 11 Juli. Op het voetbal terrein van Gloucester is gisteravond d* boksmatch gehouden tusschen Robert. Disch en Arthur Danahar. Er was voor (lezen wedstrijd groote belangstelling Naar schatting waren wel 7000 toeschou* wers aanwezig. De wedstrijd ging over 10 ronden van drie minuten. Aanvankelijk had Disch een weinig de overhand op zijn tegenstander, doch na drie ronden keerden de kansen in het voordeel van Danahar, die ten laat ste kans zag Robert Disch op punten te verslaan,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3