Wie vloog de Ijsvogel en deed het terzake? Openbaar onderzoek naar het ongeval, dat de K.L.M.-machine in den Riekerpolder is overkotr.en Het weer niet de primaire oorzaak Luchtbescherming in Den Haag EEN CONDORPAAR broedde in „Artis" Tuimelraam werd noodlot van inbrekers Belangrijke stadsuitbreiding voor Amsterdam PRINS BERNHARD OP DE HOOGERE KRIJGSSCHOOL OPERATIE IN VOLLE ZEE Ossche bevolking dankt minister Goseling Radio-programma's 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 11 JULI 1939 VGRAVENHAGE, 10 Juli. - De raad voor de luchtvaart heeft hedenmiddag in het departement van Waterstaat een openbaar on derzoek ingesteld naar het onge val, hetwelk op 14 November 1938 des avonds ongeveer halfacht in den Riekerpolder nabij het lucht vaart terrein Schiphol Is overko men aan het K.L.M.-vIiegtuig van het type DC-3, gemerkt PH-ARY (Ijsvogel), komende van het vlieg veld Tempelhof. Bij deze ramp vonden vier leden van de bemanning, onder wie de commandant Duimelaar, den dood, evenals twee Duit Sc he dames pas sagiers- Van de overige passagiers werden drie zwaar gewond en ne gen middelmatig. Voor de behandeling van deze zaak bestond vrij veel belangstelling. De voorzitter, mr. dr. D. A. P. N. Koo len, deelde bij de opening mede. dat het vooronderzoek met de meeste zorg is geschied en dat het daarom nogal tijd heeft gekost. De conclusie van het voor onderzoek is: le. Dat de oorzaak van de ramp niet met zekerheid kan wor den vastgesteld. 2e. Dat een aanwijzing voor een technische storing of een ab- rtormalen vliegstand niet aanwezig is. 3e. Dat de weersomstandigheden niet zoodanig waren, dat zonder bijkomstige andere omstandigheden de oorzaak daaraan kan -worden geweten, -le. Dat niet met zekerheid is vast te stel len, welke die andere omstandigheden *ijn geweest. De voorzitter zeide verder, dat het noodig is geacht, alsnog bij dit open baar onderzoek enkele punten aan de orde te 6tellen, waartoe «enige getuigen en deskundigen zijn opgeroepen. Als deskundige werd vervolgens ge hoord de K.L.M.-vliegtuigbestuurder K. D. Parmentier. De voorzitter: Uit de stukken is gebleken, dat Duimelaar bekend stond als een vlieger met groote ervaring en dat hij als instructeur les heeft gege ven in het landen met behulp van een radiobaken. De heer Parmentier bevestigt dit. De voorzitter: Blijkens het baro- gram is het vliegtuig tweemaal steil naar beneden gevallen, hoewel het rus tig weer was. De heer Parmentier: Ik zie in het barogram niets bijzonders. De daar op voorkomende lijn ls volkomen nor maal en de schommelingen zijn een ge volg van remousstooten. De voorzitter: Gebleken is. dat Duimelaar vastgebonden zat op den lin- kerstuurstoel. Heeft u een meening over de vraag, of uit de helling en het draaien van het vliegtuig naar rechts een conclusie kan worden getrokken, met name wie het vliegtuig bestuurde? Do heer Parmentier: Neen, wan! naar mijn meening kunnen dergelijke afwjjkingen (helling en draaien naat rechts ook voorkomen, indien de links zittende het vliegtuig bestuurt. De voor zit ter: Vindt u het overi gens juist, dat iemand, die les krijgt, een vliegtuig met zooveel passagiers be stuurt? (De tweede bestuurder was de kapitein-vlieger Van Gemeren, die mee vloog om ervaring op te doen op groote vluchten met moderne vliegtuigen). De heer Parmentier: Volgens mij is dat ontoelaatbaar, en bij de K.L.M. bestaat de instructie, dat tweede be stuurders, die nog niet de bevoegdheid hebben voor het vliegen met een DC-3, slechts mogen sturen beneden 100 meter en niet mogen landen bij slecht zicht, zooals het dien dag was. Ik acht dat dan ook bijna onaannemelijk van Dui melaar. Vervolgens werd ;Js deskundige ge hoord de K.LM.-vliegtuigbestuurder A. Viruly. De voorzitter: Is uit het barogram de conclusie te trekken, wie gevlogen heeft? De heer Viruly: Naar mijn meening wijst alles op de waarschijnlijkheid, dat de rechtszittende gestuurd heeft. De voorzitter: Acht u het verant woord tegenover de lijnpassagiers, dat een leerling het stuur overneemt? De heer Viruly: F.en punt van be lang is naar mijn meening hierbij het Inzicht over de weersomstandigheden. Indien juist is, dat het laatst ontvangen weerbericht een wolkenhoogte van 140 meter meldde, was het m. 1. wel ver antwoord. De heer Van Ede van der Pais: Mogen tweede nestuurders een DC-3- machine besturen, zonder dat zij de be voegdheid voor het besturen van een dergelijke machine hebben? De heer Viruly: Er bestaat thans een bepaling, doch ik weet niet van wanneer deze dateert, dat tweede be stuurders niet mogen sturen op passa- giersvlurhten. indien zij de bevoegdheid nog niet hebben. Als laatste deskundig» werd gehoord dr. ir. H. J. van der Maas. lid van de commissie van onderzoek naar de oor zaken van hat ongeval met de Ijsvogel. De voorzitter: Uit uw rapport blijkt, dat van bepaald ongunstige weersomstandigheden niet gesproken kan worden. Uit de gegevens van Schip hol blijkt echter, dat telkens flarden van wolken laag voorbijdreven, zoodat het weer toch ook niet mooi was. Verklaringen van dr. ir. H. J. v. d. Maas De heer Van der Mats: Het zicht was nog vrij behoorlijk, voor al voor een piloot als Duimelaar met zooveel ervaring, zoodat aange nomen mag worden, dat het weer niet als de primaire oorzaak van het ongeval mag worden aange merkt. De voorzitter: Verder blijkt uit uw rapport, dat de plaats van den hoogtemeter het aflezen daarvan door den tweeden bestuurder ten zeerste be lemmert. Is dat wel verantwoord? De heer Van d e r M a a s: De eerste bestuurder, die verantwoordelijk blijft, heeft de contróle van den hoogtemeter en zoo noodig kan en moet hij aanwij zingen geven aan den tweeden bestuur der, als deze het vliegtuig bestuurt. De voorzitter: Hoeft u een mee ning over de vraag, wie gevlogen heeft? De heer Van der Maas: Neen. ze kerheid daaromtrent is er niet. naar mijn meening geven de helling en het draaien naar rechts geen zekerheid, dat Van Gemeren gevlogen heeft, maar ver schillende bijzonderheden en daarbij gevoegd de ervaring van Duimelaar geven een kleine indicatie voor de ver onderstelling, dat Van Gemeren heeft gestuurd. Wanneer Duimelaar voldoende aan dacht aan de navigatie heeft gewijd, dan lijkt het mij uitgesloten, dat het ongeval Heeft plaats gehad tengevolge van het vliegen van Van Gemeren. Ik blijf dus hij mijn opvatting, dat het niet ter zake doet. w ie gevlogen heeft. De voorzitter: Maar vindt u het besturen door Van Gemeren wei verant woord voor een vliegtuig met li passa giers? De heer Van der Maas: Daarvoor is van belang de vraag of Van Gemeren voldoende vliegervaring had en de be- oordceling daarvan stond geheel aan Duimelaar. De voorzitter: Alleen Van Geme ren had landlngszicht, doch geen vol doende controle op den hoogtemeter; Duimelaar kon den hoogtemeter contro leeren, maar had geen landingszicht. Kon onder deze omstandigheden de lei ding door Duimelaar bij het landen vol doende worden uitgeoefend? De heer Van der Maas: Indien Van Gemeren heeft gevlogen, moet naar mijn meening worden aangenomen, dat hij naar de beoordeeling van Duimelaar daartoe voldoende vliegervaring had en dat Duimelaar hem bekwaam genoeg heeft geacht om te vliegen met eigen landingszicht en met aanwijzing van Duimelaar ten aanzien van den hoogte meter. Ten slotte werd als getuige gehoord K.L.M.-bestuurder H. C. A. van Mont- foort, bestuurder van het vliegtuig PHAKO op den avond van het onge val met de Ijsvogel De voorzitter: U kwam met uw vliegtuig uit Groningen en vloog om ..Don Qulchot on de Bruiloft van Kamacho" in het natmirtheatcr le Oister- wük. De schildknaap van Don QuiCliot mei Veilascope. kok en hofmeester van den Bruiloft, 18.28 boven Schiphol. Toen wist u. dat Schiphol het mistweerbericht Q.B.I. had doorgegeven en daarop kreeg u van de K.L.M. order, om naar Rotterdam to gaan. U heeft deze opdracht echter niet beschouwd als een order, maar als een aanwijzing. Waarom? De heer Van Mont foort: Ik zag daarin slechts de aanwijzing, dat goed gevonden werd. dat ik eventueel naar Rotterdam zou gaan. De voorzitter: U heeft voorts de mededeeling ontvangen, dat u als lan dingsnummer 2 had. Blijkt daaruit niet, dat toen een andere machine bezig was te landen? De heer van Mont foort: Dat be hoeft daaruit niet te blijken. De voorzitter: U heeft daarna ge vraagd naar Groningen te mogen terug- keeren. welk verzoek om 18.30 is goed gevonden. Daarop heeft u om 18.34 uur gevraagd alsnog tp mogen landen, waar op om 18.35 de order kwam. dat u zich uit het naderingscebied moest verwij deren. Deze order is door u opgevolgd doch daarbij is u van 200 op 500 meter gaan vliegen, terwijl ook de Ijsvogel op 500 Meter vloog. U hebt daarmede zeer onverantwoordelijk gehandeld. In den aanvang van het onderzoek was er een aanwijzing, dat u door uw optreden mede schuld zoudf kunnen hebben aan het ongeval van de IJsvogel. maar ge lukkig voor u is nader gebleken, dat do ramp niet mede een gevolg ls geweest van uw afwijking van de orders. Ik raad u echter aan in de toekomst meer rekening te houden met de door u ontvangen orders. De zitting werd hierna gesloten. B- en W. vragen een crediet van ruim 1 millioen voor open bare schuilplaatsen VGRAVENHAGE, 14 Juli. B. en W. van 's-Gravenhage hebben aan den gemeenteraad een voorstel ge daan tot het uitvoeren van openbare schuilplaatsen in gewapend beton en van andere voorzieningen in ver band met de bescherming van de bevolking tegen luchtaanvallen. Het totaal van het voor deze maatregel geraamde bedrag is 1.050.000. Het College stelt voor een geldleening voor dit -bedrag aan te gaan cn deze leoning in 10-jaarlijksche termijnen af te lossen. De Domburgsche Golfclub vierde haar zilveren bestaansfeest met Jubileum- wedstrijden. Zeeuwsche schoonen fungeerden als caddies. Het naaktkoppige kuikentje groeit uitnemend T 7 AN de Vereerd ging Artisfondskreeg y „Artis" in 1928 een Jong paar condors, de grootste roofvogelsoort, levend tn de Cordilleras de los Andes, ten ge schenke. waarvan het wijfie zoowel als het mannetje nog de kenmerken van de Jeugd vertoonden, nog niet .Mitgekleurd" waren. hi één der groote roofvogelvolières met hurt schilderachtige beplanting en doel matige schuilhutten is dit paar tot broed- ver zorging overgegaan, een bijzonder merkwaardige gebeurtenis, want van de broedverzorging der condors is men tot nu toe nog vrijwel niets te weten gekomen. Het paar heeft in „Artis" geen nest ge maakt, hoewel daar alle gelegenheid, zoo wel in boomen als op den grond, was ge boden In een hoek van één der schuil hutten werd één ei. van de grootte van een flink ganzenei en wit van klêur. een voudig in het zand gelegd cn... niet minder dan 58 dagen bebroed! Voor een roofvogel wel een zeer lange broedpe- riodel Mannetje en wijfje wisselden el kaar bij het broeden af en hun eenige uiting van nesteldrift was het met den snavel bijhalen van zand om zich heen. hoewel er rijkelijk takken en takjes voor handen waren. N de natuur broeden deze vogels ook zonder meer op den grond, op de rot sen. Als bijzondere merkwaardigheid, waarschijnlijk wel uniek bil broedverzor- gende roofvogels, vermelden wij, dat de ouders het naaktkoppige cn naakthalzige, voor het overige zandgeel overdonsde kuiken niet, zooals dit bij roofvogels ge beurt, voedsel aanbrengen, dit op den nestrand dan verscheuren en in kleine porties toereikenmaar hun kuiken evenals dit bij aalscholvers en pinguïns gebeurt voeren met uit den krop op- gebraakt en vóórvertcerd klndervoed- scr. Het condorkuikentje groeit uitne mend. richt zich nu cn dan al op de hie len overeind en kan. met een beetje geluk, zoo nu en dan ook al door het voorbij gaande publiek ge.-ien en bewonderd worden. Zoo hebben waarnemingen In .Artis" verricht ook thans weer een belangrijke bijdrage geleverd tot de kennis van de le venswijze eener in het wild op meestal ontoegankelijke plaatsen levende dier soort. WIELRIJDER AANGEREDEN EN OVERLEDEN BLERICK, 10 Juli. Vanavond om halfzes is op den Baarlooseheweg alhier de 45-jarige wielrijder Helmink uit Ble- rick door een uit de tegenovergestelde richting komende personenauto, welke links van den weg reed, gegrepen en tegen den grond gesmakt. De man was op slag dood. Het stoffelijk overschot is naar het Sint Josephziekenhuis te .Ven- lo overgebracht. Voorbijgangers kwamen op het geraas toeloopen Een der verdachten ontkent AMSTERDAM, 10 Juli. - De recht- bank te Amsterdam veroordeelde on langs een 21-jarigen jongeman tot twee jaar gevangenisstraf met af trek van voorarrest, omdat hij in de maand November van het vorige jaar tezamen met zijn jongeren broer een drietalinbraken zou hebben gepleegd. Zijn broer legde destijds een volledige bekentenis af, maar deze jongeman ont kende, dat hij medeplichtig zou zijn ge weest aan de inbraken, die alle in het Westelijk gedeelte van den hoofdstad waren gepleegd. Twee daarvan gelukten, maar de der de werd den twee jongens noodlottig. Want toen de jongste zich op een nacht via een tuimelraam toegang wilde ver schaffen tot een banketbakkerszaak aan dpn Admiraal de Ruyterweg. viel het glas in dit raam op den grond. Op het geraas waren eenige voor bijgangers naar don winkel geloopen en toen de inbreker dit bemerkte, trapte hij ook de groote ruit in de winkeldeur in om via het hierdoor ontstane gat zoo snel mogelijk weer op straat te komen en er vandoor te gaan. Zijn broer had op den uitkijk gestaan en zou don inbreker hebben geholpen om via hot tuimelraam naar binnen te komen. Voorbijgangers hadden dit ge constateerd, maar de verdachte ontken de ook vanmorgen, dat hij medeplich tig zou zijn geweest. Evenals voor de rechtbank beweerde hij met zijn broer in do stad te zijn geweest. Op den te rugweg naar huis zou zijn broer hebben willen inbreken en hij had hem daar niet van kunnen weerhouden. Ook ten aanzien van de twee andere inbraken ontkende do jonge man mede plichtig te zijn geweest. Echter waren er getuigen, die verklaarden, dat zij hem in één geval voor het bewuste pand hebben gezion. Dit zou dan geweest zijn on het moment, dat za.jn broer z'n slag sloeg, want den volgenden morgen ward de diefstal ontdekt. Do procureur-generaal mr. Versteegh, vroeg bevestiging van het vonnis der rechtbank, Dc verdediger, mr. Bogers. achtte het wettig en overtuigend bewijs niet ge leverd, subsidiair bepleitte hij clementie. Het plan-Slotermeer omvat een tuinstad met elfduizend woningen AMSTERDAM, 10 Juli. B. en W. van Amsterdam hebben den gemeente raad het uitbreidingsplan-Slotermeer met bijbehoorende bebouwingsvoor schriften ter goedkeuring voorgelegd. Dit uitbreidingsplan in onderdeden omvat het gebied, grootendeels gelegen bewesten de ringspoorbaan tusschen den Haarlemmerweg en den Sloterdijker- meerpolder. en sluit derhalve aan bij het reeds door den Raad vastgestelde uitbreidingsplan-Bosch en Lommer. Het plan biedt ruimte voor de huis vesting van mnd 40.000 inwoners (11.000 woningen). Overeenkomstig de bij het algemeen uitbreidingsplan bepaalde normen, is het aantal woningen in het onderwerpelijke gebied gesteld op 7C per H.A. Met inachtneming van deze be bouwingsdichtheid is een z.g. gemengde woonwijk, n.l. met lage en hooge bebou wing, ontworpen, welke hoofdzakelijk bestemd zal zijn voor de huisvesting van arbeiders. De hooge bebouwing om vat 6250 woningen van vier en meer ver diepingen. de lage bebouwing 4750 wo ningen. waarvan 3500 eengezinshuizen. Dit laatste beteekent. dat. bij de ten uitvoerlegging van het plan, het aantal eengezinshuizen binnen de gemeente met 25 pet. zal worden uitgebreid en dat derhalve in belangrijke mate' kan wor den tegemoet gekomen in de gebleken behoefte op dit punt. Het ontspanningsgebied neemt in het plan een zeer bijzondere plaats in, wijl daartoe, als voornaamste element, zal behooren het Slotermeer. Dit nieuwe meer, waaraan het plan zijn naam ont leent. zal. gelijk dit reeds in het alge meen uitbreidingsplan werd voorzien, worden gevormd door het weder onder water zetten van den Sloterdijkermecr polder. Om het meer is een groot park ontworpen, doorsneden met fiets- en wandelpaden, aan de Noordzijde, dus van het water af open liggend voor de zon. is een strandbad geprojecteerd, dat door het aangrenzende park beschut zal zijn tegen den Westenwind. Verder zijn om de plas plaatsen aangewezen voor de stichting van jachthavens en een zwembad, en voorts kunnen in hei park sportterreinen worden ondergebracht. Oostelijk van de ringspoorbaan is een achttal sportterreinen ontworpen: een even groot aantal speelterreinen is over de wijk verdeeld. Binnen de woonwijk zullen hredde strooken plantsoenen wor den aangelegd. Scheepskapitein kreeg een acute blindedarmontsteking AMSTERDAM, 10 Juli. Eind Juni voer do „Marnix van Sint Aldcgonde" van de Stoomvaart,-maatschappij „Ne derland" in de Roode Zee, op weg naar Nederland, waar het schip Woensdag a.s. zal aankomen. Op 28 Juni werd aan boord van het schip radio-telegrafisch bericht ontvangen, dat do kapitein van de in den omtrek varende „Simaloer", van dezelfde maatschappij ziek te bed lag. Bij het in zicht komen van het laatste schip begaf de scheeparts van de „Mar- nix", de heer Van der Gugten, die en kele jaren als chirurg in Indië werk zaam is geweest, zich in een sloep naar den zieken kapitein Vellinga. Dokter van der Gugten constateerde een acute blindedarmontsteking en nam den zieke met dezelfde sloep mee terug, om aan boord van de „Marnix" chirurgisch in i grijpen. De operatie slaagde, doch aange zien er storm on komst was, achtte de geneesheer het raadzaam, kapi tein Vellinga in Port Said af te zet ten, waar de patiënt in het Britsche hospitaal werd opgenomen. Enkele dagen hierna mocht men van het hospitaal aan boord van de „Mar nix" bericht ontvangen, dat. de toestand van kapitein Vellinga hoewel ernstig, niet levensgevaarlijk was. MOND- EN KLAUWZEER VGRAVENHAGE, 10 Juli. In de week van 25 Juni tot en met. 1 Juli deden zich de volgende sterfgevallen tengevolge van het mond- en klauwzeer voor: 0 runderen, 6 kalveren, 5 varkens en biggen. Neemt deel aan een oefenreis VGRAVENHAGE, 10 Juli. Prins Bernhard, die, zooals bekend Is, se dert November van het vorige jaar regelmatig lessen aan de Hoogere Krijgsschool heeft gevolgd, heeft vandaag deelgenomen aan een oefo- ningsreis van de leerlingen der Hoogere Krijgsschool, welke plaats vindt onder leiding van den direc teur, den kolonel M. W. L. van Alphen en heeft daarbij practisch aan de verkenningen deelgenomen. De theoretische lessen aan de Hoo- ger Krijgsschool, welke voor dit cursus jaar geëindigd zijn, worden thans ver volgd met eenige lessen te geven door den directeur van de Hoogere Marine Krijgsschool, den schout bij nacht C. E. L. Helfrich. DOOR AUTOBUS AANOEREDEN EN GEDOOD HEERENVEEN, 10 Juli. Vanmor gen is de veehouder J. Baron uit Ap pelscha, toen hij, komende uit een zij weg, den Appelschasterweg wilde over steken, aangereden door een autobus van don dienst E.D.S. B. werd meegesleurd cn bleef ernstig gewond liggen. Toen een geneesheer arriveerde bleek hulp niet meer moge lijk te zijn. Spoedig daarop is de man overleden. BUITENLANDERS KRIJGEN AAN ZEGGING ZUID-TIROL TE VER LATEN VGRAVENHAGE, 10 Juli. De bui tenlanders, die te Merano en in Zuid- Tirol vertoeven, hebben van de Ita- liaansche autoriteiten aanzegging ge kregen, dat zij binnen 24 uur moeten vertrekken. Onder deze buitenlanders bevindt zich een aantal Nederlanders. Naar wij vernemen is do Nederland- sche gezant te Rome doende een op lossing voor deze aangelegenheid te zoeken. ONGEVEER 6000 GULDEN TEKORT IN SCHOOLKAS TE EDAM EDAM, 10 Juli. Bij de vereeniging „Nijverheidsschool voor Edam en Om streken" waaronder ressorteert de am bachtsschool, die destijds is opgericht voor jonge menschen, die door de in poldering der Zuiderzee met. werkloos heid worden bedreigd, en die op deze school in de gelegenheid worden ge steld een ambacht te loeren, is een kastekort ontdekt van pl.m. 6.000 gul den. De Justitie en rijksaccountantsdienst hebben do zaak thana in onderzoek, waarbij zich echter de groote moeilijk heid voordoet, dat de boeken en be scheiden, betrekking hebbende op de administratie van de ambachtschool zijn verdwenen, OSS, 10 Juli. Aan minister Gose ling werd een telegram gezonden door het bestuur van de sociale studie- en ontwikkelingsclub „St. Thomas Morus' te Oss, in opdracht van de in het tele gram genoemde vereenigingen. Hieron der komen o.m. voor alle te Oss be staande afdeelingen der stands- en vak organisaties van R.K. werknemers werknemende middenstanders en mid denstanders. in totaal 64 vereenigingen en plaatselijke afdeelingen van lande lijke bonden. Deze besturen betuigen den minister namens bun vereeniging, dank voor do in April 1038 genomen maatregelen tot het herstel van de orde en de rust in de gemeente Oss. Zij spreken voorts hun voldoening uit „over de luiste weergave der feiten in dp grootsche redevoering, op 27 Juni 1039 gehouden in de vergadering van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal." WOENSDAG 12 JULI. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M VARA- uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.308.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek; (ca. 8.16 Berichten); 9.30 Keukenpraatje: 10.00 Morgenwijding; 10.20 Voor de arbeiders in de continu-bedrjjven; 12.00 Gram.muziek; 12.15 Berichten; 12.17 Het VARA-orkest; 1.00 Gram.muziek; 1.15 1.45 Het VARA-orkest; 2.00 Voor de vrouw; 3.00 Voor de kinderen; 5.30 Esmeralda; 6,50 Het VARA-orkest (ca. 6.28 Berichten); 6.40 Causerie over handschriftkunde; 7.00 VARA- Kalender; 7.05 Felicitaties; 7.10 Vocaal con cert; 7.30 Muziek; 7X35 Cursus „Jeugd 1939"; 7.50—8,00 Muziek; 8.05 Herhaling SOS-Be- richten; 8.07 Borichten ANP. en VARA-Va- rla; 8.15 De VARA-Zomerprtfsvraag; 8.17 „Die verkaufte Braut", opera (le en 2e be drijf); 9-40 Reportage; 10.00 Berichten ANP.} 10.10 Causerie „De staatsrechtelijke beteeke- nis van de Fransche revolutie"; 10.30 Bra- vour en charme; 11.00 Gram.muziek; 11.30 12.00 Orgelspel. HILVERSUM II. 301.5 M. NCRV-uitzen- ding. 6.307.00 Onderwijsfonds voor da Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing, meditatie; 8.15 Berich- ten, gram.muziek; (9.309.45 Gelukweri"- schen); 10.30 Morgendienst; 11,00 Gram.mu ziek; 11.15 PianóVoordrachfc en gram.muziek} 12.00 Berichten; 12.15 Qram.muziek; 12.30 Stichtsch Sglon-orkest en gram.muziek; 2.00 Gram.muziek; 2.45 Klein Christ, gemengd koor en gram.muziek; 3.30 Trio Beute-Zep- paroni-Hemerlk en gram.muziek; 4.45 Felici taties; 5.00 Voor de jeugd; 5.45 Gram.mu ziek; 6.10 Causerie „Filmt u nog niet?" 6.25 Gram.muziek, berichten; 6.30 Taalles en cau- e over het Binnenaanvaringsreglement; Berichten; 7.15 Land- en tuinbouw-cau- serie; 7.357.55 Gram.muziek; 8.00 Berich ten ANP., herhaling SOS-berichten; 8.15 Gram.muziek; 8.30 Jaarvergadering van het Nederlandsche Zendelinggenootschap: 10.00 Berichten ANP., actueel halfuur; 10.30 Gra- mofoonmuziek; 10.45 Gymnastiekles; 11.00 Klarinet, altyiool en piano; 11.30 Gram.mu ziek. Ca, 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH. 1500 M. 11.25 Het BBC- Midland-orkest; 12.20 Liedjes bü de plano; 12.35 Gram.muziek; 12.50 Harry Engleman'a kwintet; 1.20 Reportage; 1.60 Gram.muziek; 2.05 Harry Fryer's orkest; 2.50 Pianovoor dracht; 3.20 Pianoduetten: 3.40 Dansmuziek (gr.pl.); 4.20 Vesper; 5.10 Tusschenspel. 5.20 Gram.muziek! 6.50 Reportage; 6.20 Berich ten; 6.40 Sportpraatje; 7.00 Intermezzo; 7405 Inleiding volgende uitzending; 7.10 Eerste acte van de opera „Don Pasquale"; 7,55 In termezzo; 8.00 Wetenschappelijk overzicht; 8.20 Radiotooneel; 8.35 Cabaretprogrammj; 9.20 Berichten; 9.50 Radiotooneel; 10.10 Dans-cabaret; 10.50 Mantovanl's dansorkest en solisten; 11.50 Gram.muziek; 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 9.00—9.20 Gra- mofoonmuziek; 11.20 Het Bailly-orkest; 12.30 Zang; 1.10 Jane Evrard's orkest; 2.05 Gram. muziek; 2.35 Zang; 2.50 en 3.80 Gram.muz.; 8.36 Cellovoordracht; 3.50 Zang; 4.05 Piano voordracht: 5.05 Cellovoordracht; 5.25 Gram. muziek; 6.35 Zang; 6.45 Cellovoordracht; 7.25 Zang met toelilichting; 7.50 Pianovoordracht; 8.25 Gram.muziek; 8.50 Vocaal en instru mentaal solistenconcert; 9.55 Radiotooneel; 10.2012.20 E. Bigot's orkest, hot Gouverné- koor en solisten. KEULEN. 456 M. 6.50 Hermann Hage- stedt's orkest; 8.509.50 Het Kur-orkest Bad Meinberg; 12.20 Hans Bund's orkest; 1.35 Het Omroepkleinorkest; 2.30 Populair con cert; 3:40 Gram.muziek; 4.20 Het Kur-orkest Bad Meinberg; (5.205.30 Gram.muziek); 6.50 Pianovoordracht; 7.35 Gram.-muziek; 8.30 Dansmuziek (gr.pl.); 8.50 „Zar und Zimmer- mann", opera; 11.2512.20 Het Kleine Amu sementsorkest en solisten). BRUSSEL. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, I.802.20, 5.20, 0.50 en 7.20 Gram.muziek} 8.20 Omroeporkest; 8.50 Gram.muziek; 9.06 Radiotooneel met muziek; 10,06 en 10.30 II.20 Gram.muziek. 4 M.; 12.20 Omroepdansorkest* 12.50 Gram.muziek; 1.80 Omroepdansorkest; 1.50— 2.20 Gram.muziek; 5.20 en 5.55 Omroepdans orkest; 6,35 Orgelconcert; 7.05 Zang; 7.35 Gram.muziek; 8.20 „La poupée", opera; 10.30 Reportage; 10.6011.20 Dansmuziek (gr.pl.). DEUTSCHLAND8ENDER. 1571 M. 8.35 Militair orkest; 9.20 Radiotooneel met mu ziek (opn.); 10.20 Berichten; 10.40 Trio-con cert; 11.05 Berichten; 11.2012.05 Gram. muziek. DOOR WAND'LAAQft ONVOOHZlCHTlóHeiD RAAKT HOLLAND Z'N NATUURSCHOON ($WUT .Sfw oflte

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6