vès* Wachtmeesters maken goede tijden Nederlanders zetten de Ronde goed in SchiL Schermwedstrijden Hellemons had 40 K.M. de kop H. E. Wensink Grafwerk 0u0P9elgsy Lutkeveld wint nummer speerwerpen Wie er van Z.U.T. deelnemen De wedstrijden om de 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 11 JULI 1939 NATIONALE VIJFKAMP Kapt. v. d. Bosch en Wachtm. Bakker winnen het paardrijden Luit. generaal J. J. G. Baron van Voorst tot Voorst en gen. maj. A. R. v. d. Bent bezoeken de wedstrijden Om één treffer ZOOALS wij reeds vermeldden vond gistermiddag op de Leus- derheide het onderdeel paardrijden voor den vijfkamp voor officieren en onderofficieren plaats. De belangstelling voor deze cross was zeer groot. Wij merkten o.a. op luit.-gcneraal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, commandant van het veldleger, generaal-majoor A. R. v. d. Bent, adjudant in b.d. van H.M. de Koningin, bevelhebber in de vierde militaire afdeeling, com mandant van het vierde legerkorps met majoor H. C. Berghuijs van den generalen staf, overste J. de Vries, commandant van het 21e R.I., rit meester C. F. Pahud de Mortanges en jhr. Godin de Beaufort, stichter van den vijfkamp. De toeschouwers verspreidden zich langs het geheele parcours, dat over een geaccidenteerd gedeelte van de Leusderheide liep. In liet parcours, dat zeer mooi was, doch zwaarder geacht moet worden dan het vorige jaar, zoo dat het hooge eischen stelde aan ruiter en paard, waren zestien hindernissen aangebracht met een hoogte van 1 Me ter. Vandaar dat de tijden hooger la gen dan bij den jl. gehouden vijfkamp. Onder leiding van kapitein C. Tonnet, geassisteerd door den res. luit Art. G. Struys Jr. en adj. O. O. H. J. van Til burg. werden eerst de officieren met een tusschenruimte van 5 minuten ge start. De luit. A. Statius Muller, die het eerst vertrok, deed over het parcours 5 min. 46 sec. Luit. Brouwer uit Leiden legde den. afstand sneller af nl. in 5 min. 18 sec. Zoowel luit. v. d. Horst als de officieren de Bruin, Berghuys, wiens paard nukken vertoonde voor de laat sto hindernissen. Stam en Snorn, wis ten den tijd van luit. Brouwer neit te verbeteren. Niet spanning wachtte men wat kapitein D. W. v. d. Bosch, die als achtste startte, zou presteeren. In een snel tempo vertrok hij. De bochten wer den zeer scherp genomen om tijd te sparen. Het 12 sec. minder dan luit. Brouwer passeerde hij de finish. De mogelijkheid bestond, dat luit. J. de Vries dezen tijd nog kon verbeteren. Nu dit niet het geval was, plaatste ka pitein v. d. Bosch zich onbetwist als eerste. De burger deelnemer, de heer P. Kcssels, reed het parcours in den tijd van 6 min. 19 sec. Evenals het vorige jaar maakten en kele onderofficieren betere tijden dan •de officieren. Bleef wachtmeester Pas- ma op Lolly eenigszins onder do ge stelde verwachtingen, daarentegen reed wachtmeester Sala op Icarus een snel len cours, nl. in den tijd van 5 min. 14 sec. Deze tijd zou stellig door wacht-, meester J. Quik verbeterd zijn, indien zijn paard niet op een gegeven mo ment struikelde. Doch wachtmeester Bakker, Amersfoort, on Hora wist den tijd van Sala te verbeteren evenals wachtmeester Baaien op Jenny. Zij de den er resp. over 5 min. 02 sec. en 5 min. 04 sec. Tijden welke niet meer verbeterd werden. Van beide wacht meesters een zeer fraaie prestatie! De uitslag voor officieren luidt. I. Kapt D. W. v. d. Bosch (Amers foort) 5 min. 06 sec.; 2. 2c Luit F. Brou wer (Leiden) 5 min. 18 sec.; 3. 2e Luit. J. Stam (Leiden) 5 min. 34 sec.; 4. Ie Luit. J. de Vries (Zeist) 5 min. 36 sec.; 5. 2e Luit. A. Statius Muller (Harder wijk) 5 min. 46 sec.; 6. 2e Luit. J. C. Snorn (Oegstgeest) 5 min. 59 sec.; 7. Kapt. K.M.A. NV. A. Almckinders (Bre da) 5 min. 53 sec.; 8. 2c Luit. F. de Bruin (Amersfoort) 6 min. 08 sec.; 9. P. Kcssels (Tilburg) 6 min. 19 sec.; 10, 2e Luit. N. Berghuijs (Amersfoort) 6 min. 23 sec.; 11. Ie Luit. J. P. F. v. d. Horst (Ginneken) 6 min. 57 sec. Onderofficieren: 1. Wachtmeester A. Bakker (Amers foort) 5 min. 02 sec.; 2. Wachtmeester Chr. G. van Baaien (Harderwijk) 5 min. 04 sec.; 3. Wachtmeester H. C. Sala (den Ilaag) 5 min. li sec.; 4. Wacht meester T. Pasma (F.de) 5 min. 32 sec.; 5. Wachtmeester P. F. J. Verstraaten (Leiden) 5 min. 40 sec.; 6. Opperwacht meester instr. Bouterse (Amersfoort) 6 min. 31 sec.; 7. Wachtmeester P. D. Nieuwenhuis (den Haag) 5 min. 57 sec. (vlag gemist); 8. Wachtmeester J. Quik (Tilburg) 5 min. 29 sec. (paard gestrui keld). Luit. v. d. Horst en wachtmeester P. D. van Nieuwenhuis komen niet voor het diploma in aanmerking. Schermen Hedenochtend werden de wedstrijden van den nationalen Vijfkamp voortge zet met het schermen. Er werd in twee zalen geschermd. De officieren trokken hun partijen in de schermzalen van de Infanteriekazerne, terwijl de onderoffi cieren schermden in het gymnastieklo kaal van de Bereden Wapens. Onder lei ding van de secondanten, de heeren Eenhoorn. Faber, de Jager, van Wierin- gen en van Hulsscn Jr. trokken de on derofficieren van elke categorie hun partijen. Er werd geschermd om één treffer. De beoordeeling moest ruim vol doende zijn en strekte zich uit zoowel over houding, aanvals-, afwerings- en misleidingsheweging, als over de mate van kunst om hij de tegenpartij treffers te plaatsen en dit bij zich zelf te voor komen. De groep onderofficieren (Paard rijders) schermde ieder 7 partijen. Wachtmeester Pasma wist hiervan 5 partijen in zijn voordeel te beslissen, ter wijl wachtmeester Quik, die gistermid dag bij den cross met pech te kampen had en daardoor op de laatste plaats kwam, zijn positie op de ranglijst aan merkelijk verbeterde door in het onder deel schermen thans de tweede plaats te bezetten. Wachtmeester Sala won even als Quick 4 partijen, doch diende 2 tref fers minder toe als den tweeden prijs winnaar, zoodat hij met minimum ver schil zich als derde klasseerde. Barrage partijen waren noodig tusschen Bouter se, Nieuwenhuis en van Baaien, die allen drie partijen hadden gewonnen. Van Baaien zegevierde in de barrage, zoodat hij de vierde plaats bezette. De uitslag is: 1. Wachtmeester Pasma 5 gew. 2. Wachtmeester Quick 4 gew. 3. Wachtmeester Sala 4 gew. 4. Wachtmeester van Baaien 3 gew. (na barrage). 5. Wachtmeester Nieuwenhuis 3 gew. (na barrage). 6. Opperwachtm. Bouterse 3 gew. (na barrage). 7. Wachtmeester Bakker 2 gew. 8. Wachtmeester Verstraaten 1 gew. De totaal uitslag na twee onderdcelen is: 1. Wm. Pasma 5 pnt.; 2. Wachtm. v. Baaien 6 pnt.; 3. Wm. Sala 6 pnt.; 4. Wm. Bakker 8 pnt.; 5. Wm. Quik 9 pnt.; 6. Wm. Nieuwenhuis 12 pnt.; 7. Opper wachtm. Bouterse 12 pnt.; 8. Wm. Ver straaten 13 pnt. Bij de groep onderofficieren leverde de cadet sergeant W. A Pückel met handgrananlwerpen een goede prestatie door van zijn 11 te schermen partijen, 8 partijen in winst om te zetten. Serg. Et tiger legde beslag op de tweede plaats met. 7 gewonnen partijen. Adj. O. O. Sneyers, die nu reeds voor de 14e maal aan den Vijfkamp deel nam en die den leeftijd heeft van 53 jaar, gaf velen jongeren een lesje, door de derde plaats te bezetten. Zijn zoon moest voor de vierde plaats een bar rage-partij trekken tegen J. de Vries, welke hij in zijn voordeel wist te be slissen. Voorts waren nog barrage-par tijen noodig tusschen Procee, Sisseiaar en Weymer. Behalve dat de cadet serg. het schermen won, nam hij in het to taal-klassement met 3 punten de lei ding voor den winnaar van het vorige jaar vaandrig Sneyers, die 5 punten heeft. Voor den korpsprijs heeft het 16e R. I. uit Amersfoort de leiding met 14 punten, op den voet gevolgd door de Kon. Marechaussee met 16 punten. De uitslag van de groep onderofficie ren (handgranaatwerpen) is: 1 Serg. cadet W. A. Pückel 8 gew. 2 Serg. H. P. Ettiger 7 gew. 3 Adj. O. O. H. A. J. Sneyers 7 gew. 4 Vaandrig H. J. J. Sneyers 6 gew. (na barrage). 5 Serg. maj. J. de Vries, 6 gew. (na barrage). 6 Serg. W. H. de Voogd, 6 gew. 7 Serg. E. J. de Kluyver, 5 gew. 8 Wachtm. J. H. Joziasse, 4 gew. 9 Serg. maj. instr. P. Procee 4 gew. (na barrage). 10 Serg. M. C. Weymer, 4 gew. (na bar rage). 11 Dpi. serg. C. Sisseiaar, 4 gew. (na barrage). 12 Wachtm. J. H. Brens, 3 gew. De totaal uitslag na 2 onderdeelen is: 1 W. A. Pückel 3 pnt., 2 H. J. J. Sn\v- ers 5 pnt.; 3 H. P. Ettiger 9 pnt.; 4 J. de Vries 10 pnt.; 5 J. H. Joziasse 12 pnt.; 6 E. J. de Kluyver 12 pnt.; 7 H. A. J. Sneyers 13 pnt.; 8 C. Sisseiaar 14 pnt.; 9 P. Procee 17 pnt.; 10 W. H. de Voogd 17 pnt.; 11 J. H. Brens 20 pnt.; 12 M. C. Weymer 22 pnt. De stand der corpsen is: 1 16 R. I. (Amersfoort) 14 pnt.; 2 Kon. Marechaussee 16 pnt.; 3 politietroepen Zutphen 21 pnt. De wedstrijden werden bezocht door kolonel b. d. G. Doorman en overste Scherpenhuijzen. Kapt v. d. Bosch handhaafde zich op fraaie wijze op de eerste plaats, door ook het schermen te winnen. Van de 10 partijen won hij er 8. Lt. v. d. Horst liep zijn achterstand na den eersten dag eenigszins in. Hij plaatste zich tweede, terwijl Lt. Statius Muller derde werd. Hij staat nu achter kapt. v. d. Bosch met 6 punten achterstand. Ern stig bedreigd wordt v. d. Bosch dus niet, temeer daar hij in het schieten bijzonder sterk is. In de andere categorie viel de Res. kapitein Kessels uit. Lt. jhr. de Koek verloor slechts 2 partijen en boekte 10 winstpartijen. Daar hij bij het granaat- werpen zich eveneens als eerste wist te klasseeren, bezet hij met het minimum aantal punten de eerste plaats, voor Lt. Eisma, die 5 punten heeft. Lts. Kreg- ten, Hamel en v. d. Berg bezetten resp. de derde, vierde en vijfde plaats met 7, 11, 11 punten. Als hoofdsecondanten fungeerden o.m. kapt. Boutmy, die vele jaren voor zijn vertrek naar Indië aan den vijf kamp deelnam. De wedstrijden werden o.m. bezocht door kolonel P. W. Scharroo. De uitslag officieren groep paardrij den luidt: 1. Kapt D. W. v. d. Bosch, 8 gew.; 2. Lt. v. d. Horst; 3. Lt A. Statius Muller; 4. Luit F. de Bruin; 5. Lt. P. G Snorn; 6. Lt. Stam; 7. Kapt W. A Alme- kinders; 8. Lt. A. J. de Vries;; 9. Lt Brouwer; 10. T.t. Berghuys. De heeren Berghuys en Kessels kwa men na de beoordeeling niet voor een diploma in aanmerking. De eindstand na 2 onderdeelen is: 1. Kapt. v. d. Bosch 2 pnt: 2. Lt Statius Muller 8 pnt.; Lt. Stam 9 pnt.; 4. Lt. Brouwer 11 pnt.: 5. Lt. Snom 11 pnt.; 6. Lt. de Bruin 12 pnt.; 7. Lt de Vries, 12 pnt.; 8. Lt v. d. Horst 13 pnt; 9. Kapt Almekinders 14 pnt.; 10. Lt. Berghuys 20 pnt De uitslag van de groep officieren (handgranaatwerpen) is: 1. jhr. F. E. de Koek 10 gew.; 2.-Lt. F. O. Kregten; 3. Lt. J. J. Eisma: 4. Lt. B F M. Wijtcn- burg; 5 Lt. H. J. v. d. Grijp; 6. Lt. B. B. v. d. Hoorn; 7. Lt. v. d. Berg: 8. Lt. L. A. R. de Vries Feyens; 9. Lt. C. J. L. Hamel; 10. Lt N. Meyer; 11. Lt. J. van Eisen: 12 Lt. F. Schouten; 13. Lt. G. v. d. Wolf. De heeren Sdhouten. van Eisen, v. d. Hoorn, Meyer en v. d. Wolf kwamen niet voor een diploma in aanmerking. De stand na 2 onderdeelen is in deze groep als volgt: 1. Jhr. de Koek 2 pnt.; 2. J. Eisma 5 pnt:; 3. F. O. Kregten 7 pnt; 4. G J. L Hamel. 11 punt.; 5. F. J. v. d. Berg, 11 pnt; 6. H. J. v. d. Grijp, 12 pnt.: 7 B. B. v. d. Hoorn 14 pnt: 8 L. A. R. de Vries Feyens 16 pnt.; 9. B. F. M. Wijtenburg 16 pnt..; 10 J. van Eisen, 17 pnt; 11. F, Schouten 22 pnt.; 12. N. Meyer 20 pnt. 13 G. v. d. Wolf 24 pnt. WIELRENNEN Strijd tusschen de Belgische A en B-ploeg CAEN, Maandagavond. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). De eerste etappe van de Ronde van Frankrijk moest, na een afwis selenden en zeer interessanten strijd waarin enkele Nederlandsche ren ners een belangrijken rol hebben ge speeld, in de sprint beslist worden: een groep van negen renners kwam de stampvolle baan van Caen bin nenstuiven, waar zij nog een volle ronde moesten rijden voordat zij de etappe als beëindigd konden be schouwen. En onder deze negen be vond zich ook een drager van een witte trui met een rood-blauwen band, n.l. de Limburger Lambrichts. zoo frisch als een hoen. die een groo- te kans op de zege zou hebben ge had. en zeker op een tweede plaats, indien hij niet gehandicapt zou zijn geweest door een verwrongen stuur. Nu won de Franschman Fournicr met groot gemak voor Romain Maes en Marcel Kint in den tijd van 6 uur 21 min. 57 sec. en moest Lambrichts zich met de zesde plaats tevreden stellen. Deze eerste etappe kenmerkte zich in derdaad door talrijke uitlooppogingen, waardoor de koers een zeer aantrekke lijk karakter kreeg. Enkele NedeiJand- sche renners hebben een belangrijken rol gespeeld, en de directeur-organisator van de Ronde. Henri Desgranges. die zelf geruimen tijd Hellemons heeft ge volgd, toen deze een kranige ontvluch tingspoging deed, moet ongetwijfeld op nieuw hebben ondervonden, dat de Ne derlandsche wegrenners een hartig woordje meespreken in het koor der in- coNcnesr CONTHÖISPIAATSEV ternationale vermaardheden. Eerst was het de Franschman Gionel- lo, die na 73 K.M., bij Le Breuil, reeds een voorsprong van 1 min. 5 sec, op het pcleton had, maar de poging alleen weg te blijven niet met succes bekroond zag, want, in de omgeving van Evreux was de vluchteling al ingehaald. De groote favorieten bewaakten elkaar evenwel zoo scherp, dat weinig aan dacht werd geschonken aan Hellemons, die na 118 K.M., dus toen reeds meer dan de helft van de etappe was afgelegd. 200 meter voorsprong nam en door soepel rijden blijk gaf niet van zins te zijn zich spoedig te laten inloopen. Het tempo vagi onzen landgenoot, die als een waardig kampioen van Nederland reed, lag juist iets boven dat van het peleton, zoodat zijn voorsprong steeds grooter werd. 10 K.M. verder lag Hellemons reeds 3 mi nuten op het peloton, waarin Albert van Schendel en Gommers voorop zaten, en natuurlijk zooveel mogelijk het tempo drukten, voor. Ongeveer 40 K.M. heeft Hellemons alleen op kop gezeten en het Fransche publiek drukte zijn verbazing in alle mogelijke termen over deze pres tatie. In de dorpen en steden, waar Hel lemons en de volgauto's passeerden, klonk het uit vele monden: „ah, c'est un Hollandais". Prachtig zat de man uit Bleiswijk op zijn fiets, soepel gingen de beenen op en neer, het lichaam schokte niet, maar alles werd uitgevoerd in een gelijkmatige beweging. Doch het moe dige rijden van onzen landgenoot kon niet met succes bekroond worden. Want hij had geen rekening gehouden met den vrij straffen wind, welken hij op de open velden van dit deel van Frankrijk vol komen tegen had. Te veel vergde Helle mons van zijn krachten, zijn voorsprong verminderde zienderoogen en bij Li- sieux, toen er nog 40 K.M. moesten wor den gereden, had het achtervolgend pe leton hem opgeslorpt. Onmiddellijk maakte zich een groep van vier uit dit lange lint der deelne- ADVERTENTIEN Heden overleed te Bu dapest, plotseling tot on ze diepe droefheid, onze lieve Moeder SUZANNA BIDOVSZKY geb. SMÖGNER in den ouderdom van 52 jaar. ELZA BIDOVSZKY MARTHA BIDOVSZKY Amersfoort, 10 Juli 1939 P. J. Troelstralaan 25. Nieuw telefoonnummer 4026 A. v. d. WEG Langestraat 23 Met 42 gulden kunt U reeds in het bezit geraken van een D.K.W-motor. Vr. inl. HUIB HOLSTEIJN DUBBEL REISGENOT MET KOFFERS VAN LANGESTRAAT 105 WILT U GRAAG VAN ALLES WAT? Dat kan. Bestel een Voor Woensd en Donderd Roastbeef, Haagsche lever worst, gest. ontbijtspek samen 1^ ons voor 25 cent Jt=}k'- Arnh. str. 19 fel. 89 Steenhouwerij R. VAN DIJK Amhemscheweg 6 Tel. 405 bederf wollen goed niet met Lux lost 5 x vlugger op dan gewone zeeppoe ders en zeepvlokken. Als een wollen jumper krimpt in de was, is dat te wijten aan het gebruik van een verkeerde zeepsoort, die de onopgeloste zeepdeeltjes in het weefsel achterlaat. Onopgeloste zeep vernielt de tere wolvezels en tast de kleuren aan. Daarom moet iedere huisvrouw haar wollen goed uitsluitend in Lux wassen. De oplosbaarheid van de Lux-krulletjes is zo groot, dat ze onmiddellijk oplossen, zelfs in koud water. Lux voldoet aan alle eisen, die aan een gi wasmiddel gesteld worden. Het is boven dien zeer voordelig. Met één pak kan U b.v.^SSff zijden kousen wassen! De prijs van het gewone pak is slechts 12'h cent en van het buitengewoon voordelige reuzenpak 25 cent. Behalve eenbonvoorgeschen- ken bevat het gewone pak Lux nog een breipatroon en het reuzenpak 2 breipatronen. Lux wordt niet los verkocht. Losse vlokken zijn geen Lux. mers los. Het waren De Korver, Anton van Schendel, Van Overberghe en Lit- schi. Onzie beide landgenooten moesten de twee anderen spoedig laten gaan en ten slotte lieten zij zicli weer door de groote groep inloopen. Litschi moest Van Overberghe laten gaan en de laat ste, een renner uit de b-ploeg van Bel gië, deed een serieuze poging alleen door to gaan. Reeds toen werd het dui delijk, dat de Belgische a- en b-ploeg in scherpe concurrentie met elkaar lagen, een logisch gevolg van de nieuwe regle menten van dit jaar. Zoo was het ook volkomen begrijpelijk, dat de groote mannen van de a-ploeg de achtervolging inzetten, met het gevolg, dat van Over berghe het niet kan houden en ongeveer 20 K.M. voor Caen gaf hij zijn poging op. Het tempo werd nog verscherpt, het peleton viel uit elkaar. Negen renners maakten zioft los van de overigen. Ge zamenlijk worden de laatste kilometers in snel tempo ófgelegd. Bij St. Andre de Fontenay, 10 K.M. voor Caen, juist toen Lambrichts v»aii poging wilde doen al leen uit de g.wep van negen te komen, raakte het vovwiel van den Limburger de achteras nan Marcel Kint. Bij zijn krampachtige» poging zich staande te houden, werd zijn stuur verwrongen. Toen heeft lambrichts de laatste kilo meters met een enkele graden afwijking vertoonend stuur moeten rijden. Bij de sprint op de baan was hij daardoor kansloos, en zijn zesde plaats mag. in dien wij met deze feiten rekening hou den, buitengewoon fraai worden ge noemd. Albert van Schendel, Gommers en Sijen hadden zich in het peleton ge handhaafd en met respectievelijk de 21e, 22e en 23e plaats sloegen ook zij een uit stekend figuur. Slechts 16 seconden ach terstand hadden zij op den winnaar. Dominicus en De Korver waren iets achter geraakt, maar ook hun klassee ring was zeer verdienstelijk. Anton van Schendel had op het laat ste gedeelte van deze etappe met kuit kramp te kampen, waardoor hij zich niet geheel meer kon geven, dit als ver klaring voor zijn achterstand van on geveer elf minuten op den winnaar. En Hellemons werd nog laatste van de Ne derlanders. hetgeen hij voor zijn kranig rijden in het eerste gedeelte van den koers zeker niet verdiend had. Hij moest n.l. 15 K.M. voor de finish afstappen in verband met een onwillige ketting, wel ke hij opnieuw moest spannen. Des avonds in het hotel waren de acht Nederlanders vol goe,den moed op het verdere verloop van den rit. lieden wordt gereden van Caen naar Yire tegen het horloge en van Vire naar Renncs in Lvn. Uitvallers vielen er niet te notee- ren. De Zwitsersche renner Knecht is door ziekte uitgevallen. Jaisli neemt zijn plaats in de groep in. De uitslagen luiden: 1. Fournicr (Frankrijk) 6 uur 21 min 57 sec. 2. Romain Maes (België). 3. Marcel Kint (België). 4. De Lathouwer (België), 5. Tassin (Frankrijk), 6. Lambrichts (Ne derland) 7. Galateau (Frankrijk) 8. Stor- me (België)), 9. Passat (Frankrijk) allen zelfden tijd. 11. A. van Schendel. Gommers en Sijen in 5 uur 22 min. 13 sec. 54 werd Dominicus in 6 uur 24 min. 30 sec. 55 werd de Korver in 6 uur 24 min. 35 sec. 65 T. van Schendel 6 uur 32 min. 10 s. 70 werd Hellemons in 6 uur 34 min. 6 sec. Het landenklassement luidt: 1. Fransche Noordoostploeg 19 uur 5 min. 23 sec. 2. België a-ploeg 19 uur 5 min. 51 s. 3. 4, 5 en 6 Nederland, met de renners Lambrichts. A. van Schendel, Sijen, Bel gië b-ploep. Fransche Westploeg en Fransche Zuidwestploeg in 19 uur 6 min. 23 sec. 7, 8 en 9 Luxemburg. Fransche ploeg en Fransche Z.O. ploeg allen 19 uur 6 min. 39 sec. 10. Zwitserland 19 uur 9 min. 8 sec. Hij bleef slechts twee meter boven het Nederlandsch record van Van de Poll NIJMEGEN, 10 Juli. De uitslagen van de wedstrijden speerwerpen, welke gisteren in het. kader van den Goffert- sportdag te Nijmegen zijn gehouden luiden: 1. N. B. Lutkeveld, A.A.C. (Amster dam), bleef met een worp van 62.46 m. slechts twee meter onder het Neder landsch record, dat met 64.49 meter op naam van van de Poll staat. 2 J. Aarts, P.S.V. (Eindhoven), met 57.35 m. 3. A. van Meyil, P.S.V. (Eindhoven) met 55.20 m. WANDELSPORT De Amersf. Algemeene Wandeleport- verecniging ..Zonder Uitvallers Terug" zal met 17 leden aan de Yierdaagsche te Nijmegen deelnemen. Deze leden zijn: Voor de afstand 55 K.M. per dag: V. B. Steggerda (3), A. Kaal (5), J. van Barlingen (1). G. de Vries (2), H. Yale- wink (2), J. Michorius '11), G. Boshui zen (1), L. Edixhoven (5), W. ter Wol beek (6), H. Morren (6), J. Snijders (2). Voor de afstand van 40 K.M. per dag: mej. G. Jansen (1), L. Elsman (2), G. van kleef (1) J. Botterweg (2), J. W. Sperna Weiland (9). Voor de afstand van 30 K.M. per dag: B. F.Izenaar (2). Het getal achter de namen geeft aan voor dc hoeveelste keer of men deel neemt. NACHTMARSCH Z.U.T. De 70 K.M. nachtmarsch van Z.U.T. zal dit jaar gehouden worden op Zater dag 9 September a.s. nat. kampioenschappen AMSTERDAM. 10 Juli Vanmorgen werd in het clubhuis van de roeiverce- niging „De Amstel" de loting gehouden voor de wedstrijdkampioenschappen op 16 Juli a.s. De uitslag der loting luidt: Skiff: le heat: boei 1 Willem 3, boei 2 Laga, boei 3 Die Levthe; 2e heat: boei 1 Laak, boei 2 Poseidon. Achtriemsgieken: Boei 1 Triton, boei 2 Njord, boei 3 Laga, boei 3 Nereus. Double Scull: boei 1 Willem 3, boei 2 Het Spaarne. Stijl-snelroeien voor dames in vier- riemsgieken: boei 1 De Hoop. Twee- riemsgieken met stuurman: boei 1 Po seidon, boei 2 Willem 3. Vierriemsgie- ken met stuurman (bijnummer): boei 1 Nereus. boei 2 Het Spaarne. Skiff (bij,nummer)boei 1 De Amstel, boei 2 De Hoop. Stijl-snelroeien voor dames in qua- drui2le scull: boei 1 Het Spaarne, boei 2 De Hoop. Achtriemsgieken (bijnummer): boei 1 De Hoop, boei 2 De Amstel. Stijl-snelroeien dames in achtriems gieken: boei 1 De Amstel, boei 2 Wil lem III. Skiff (finale): Boei 1 winnaar 2e heat, boei 2 winnaar le heat, boei 3 snelste tweede. Twecriemsgieken zonder stuurman: boei 1 Nereus. Vierriemsgieken zonder stuurman: boei Laga. Vierriemsgieken zonder stuurman: boei 1 Nereus. WANDELSPORT 21e REG. INFANTERIE Tijdens den 70 K.M. wandelmarsch van W.I.K. behaalde het detachement van het 21e Reg. Inf. in de categorie militaire groepen den eersten prijs. FUUT—BILTHOVEN Fuut speelde in eigen bad tegen het zwakke Bilthoven en had weinig moei te om het tot een 8—0 overwinning te brengen. Van de gasten zag alleen Hemelraad Jr. kans het de gastheeren wat lastig te maken, doch met zijn scholen had hij bij keeper De Vries geen suc^ps. Het was een eenzijdige ontmoeting* waarin Fuut voortdurend het spel in handen had. De stand met rust was reeds 50 in het voordeel van de thuis club. De doelpunten werden gemaakt door Van Eden 4, H. Dolman 2, Ch. Dolmait 1 en Kloet 1. Er werd in een pretst-ige verstandhou ding gespeeld,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8