JAPAN PROTESTEERT TE MOSKOU PROTESTEN INZAKE MAATREGELEN IN ZUID-TIROL Pam's wonderlijke avonturen Nieuwe eisch door Förster geformuleerd Neutraliteitswet dadelijk in den Senaat? Naar aanleiding van een Russisch bevel aan Japansche Maatschappijen in Noord- Sachalin tot betaling van schadeloosstelling De Russen uit Mandsjoekwo verdreven? De Britsch-Fransche oefenvlucht Opheffing der Westerplatte De uitwijzing van vreemdelingen uit Zuid-Tirol Radio-programma s Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 12 JULI 1939 Het einde van het incident van Nomonhan zou in zicht zijn MOSKOU, 11 Juli. (Reuter). Volgens een door het telegraafagent- schap der Sovjet-Unie uit Wladi- wostock ontvangen bericht heeft de Japansche Kolenmijn-Maatschappij in Noord-Sachalin bevel ontvangen 375.000 roebels te betalen als com pensatie voor voedingsmiddelen en andere goederen, welke de maat schappij heeft nagelaten aan haar arbeiders te verschaffen. Volgens bedoeld bericht heeft de maatschappij sedert 1937 de arbeidsvoor waarden van het personeel stelselmatig verslechterd. De maatschappij heeft de overeenkomst voor de mijnconcessie ge schonden door. naar verklaard wordt, de levensmiddelenrantsoenen en de loo- nen der arbeiders te verminderen. Daar om werd de maatschappij door de vak- vereeniging van mijnwerkers een pro ces aangedaan Over deze kwestie melde Domei uit Tokio: Van gezaghebbende zijde wordt vernomen, dat de regeering haar ambassadeur te Moskou op dracht heeft gegeven bij de Soviet- regeering krachtig te protesteeren tegen het optreden van de Sovjets tegenover de concessiehouders der potroleumvelden en kolenmijnen in Noord Sachalin. In kringen, waar men op de hoog te is van den toestand, aldus Domei, gelooft Inen. dat het tot ongeluk kige verwikkelingen zal kunnen ko men, tenzij de sovjet-regeering haar houding verandert, terwijl de Sovjets verantwoordelijk zullen zijn voor de gevolgen. Reden voor het protest der Japansche regeering te Moskou zijn, naar verklaard wordt, gele gen in een bevel van een Russisch gerechtshof aan de twee Japan sche maatschappijen groote bedra gen te betalen als schadeloosstel ling voor haar in gebreke blijven Ide noodige goederen aan haar ar beiders te verstrekken. Volgens de Japanners werd deze Voorziening belemmerd door de inmenging der Sovjets bij het 'transport der goederen. Verklaard wordt, dat de Sovjet 'autoriteiten in Noord-Sachalin 'den Japanschen maatschappijen heeft laten weten, dat hun terrei nen in beslag zullen worden geno men, tenzij voor 19 Juli de schade loosstelling zal zijn betaald. Russen en Mongolen teruggedrongen Vanmiddag is officieel medege deeld. dat de Japansche strijdkrach ten do Russische en buiten-Mon- goolsche troepen over de grens heb ben gedreven en dat het grondge bied van Mandsjoekwo thans geheel van vijandelijke strijdkrachten ge zuiverd is, aldus weet Domei uit Hsingking te berichten. De woordvoerder van het ministerie van oorlog te Tokio heeft getracht te verklaren, waarom de Japansche lucht macht in de 71 dagen, dat de gevechten bij Nomonhan hebben geduurd, niet minder dan 522 vijandelijke vliegtuigen heeft vernield, terwijl zij er zelf slechts 4 verloor. HIJ voerdo hiervoor aan bet verschil in de coverhtstakliek. het feit. dat de vijandelijke vliegtuigen van 1934 en 1935 dateerden, terwifl Japan de mo dernste toestellen srehruikte. en het ge brek aan ervaring der vijandelijke vlie gers. In een interview met de buiten- landsche correspondenten heeft de bevelhebber van de Japansche troe pen aan het front langs de rivier Khalka wiens naam niet mag worden gepubliceerd gisteravond verklaard, dat hij zeer streng be vel gekregen heeft om de rivier Khalka onder geen hedlne over te steken. De Japansche troepen, zoo zelde hij. zullen dus hun succes niet uitbuiten en het Incident zal geslo ten worden, zondra de rechterover geheel bevrijd zal zijn. deelt nadere bijzonderheden omtrent een luchtgevecht, dat zich gistermiddag heeft afgespeeld, mede: Acht Russische bommenwerpers verschenen op vijf K.M. afstand van de Japansche luchtbasis, waar op het oogenblik een aantal bui- tenlandsche dagblad-correspondenten kampeert. Zij werden teruggedreven door luchtafweergeschut en jachtvlieg tuigen, die echter op hun beurt door Russische jagers werden aangevallen. Het was niet mogelijk, den afloop van het luchtgevecht vast te stellen, daar de vliegtuigen zich in de richting van Mongolië verwijderden. De Japanners verklaarden later, dat zij in den loop van den dag 59 vliegtuigen hadden neer geschoten. doch de huitenlandsche jour nalisten zagen slechts een toestel een noodlanding maken en vernamen daar na, dat het een Japansche machine was. De Japanners beweren, dat de Russen de bronnen van de rivier Holsten, waar uit het Japansche leger het in een woestijnoorlog zoo kostbare drinkwater betrekt, met bacteriën vergiftigd heb ben. FRANSCHE MINISTERS BLIJVEN IN DE BUURT VAN PARIJS PARIJS, 11 Juli. (Havas). In den heden gehouden ministerraad heeft Bonnet een uiteenzetting gegeven van den internationalen toestand. Voorts werd besloten, dat de ministers tot nader order hun reizen zullen op schorten. HONGAREN IN ROEMENIË GEARRESTEERD BOEKAREST, 11 Juli. (Havas). - In verband met een aanslag, gepleegd op den burgemeester van het aan de Roe- meensch-Hongaarsche grens gelegen Halmeu, hebhen de Roemcensche auto riteiten 12 leden van de Hongaarsche minderheid gearresteerd. Zij worden be schouwd als de moreele daders van den aanslag. Enkelen hunner hebben name lijk bedreigingen tegen den burgemees ter geuit. Men is ervan overtuigd, dat de werkelijke daders erin geslaagd zijn, over de grens naar Hongarije te ontko men. LONDEN, 11 Juli. (Reuter). Vier eskaders middelzware bommenwer pers hebben een driehoekig circuit van bijna 800 mijl afgelegd in nog geen vier uur vliegen. De tocht duurde van ongeveer 9 uur tot om streeks 13 uur. De vier overige es kaders middelzware bommenwerpers keerden korten tijd later terug. Zij hadden dezelfde route in ongeveer 4 uur afgelegd. Twee des eskaders zware bommenwerpers, die op lan gen afstand vlogen, tusschen de 1100 en 1200 mijl, naar Zuidwest Frank rijk, zijn even voor 14 uur terugge keerd. Zij hebben den tocht vol bracht in nog geen 6% uur. Alle toestellen vlogen met kruissnelheid. Uit gezaghebbende Engelsche bron zijn thans de volgende inliohtingen ver strekt over de twaalf eskaders bommen werpers. die vandaag boven Frankrijk vliegen. De toestellen zijn vertrokken van hun centra in Midden-Engeland. Zij volgen twee onderscheiden routes: een groep is in escadrilles uit het midden en zuiden van Engeland tegen acht uur vertrok ken voor een vlucht heen en terug zon der tusschenlanding naar Bordeaux, over Le Havre. Le Mans. Saumur, Bor deaux, Angrcs. en Caen. Dit traject is ongeveer 190 k.m. lang. Dit zijn zware bommenwerpers. De middelzware bom menwerpers vlogen over Le Trepot. Or leans. Le Mans. waarbij Orleans de punt van een driehoek vormde. Al deze toestellen hielden hun vollen militairen last en hadden de normale bemanning aan boord, d.w.z. 3 tot 5 man. Zij vlogen op een hoogte van 2000 m. maar daalden tot 1000 m. boven de voornaamste steden. De opzienbarende lange afstands- vluchten van twaalf eskaders Britsche bommenwerpers naar het binnenland van Frankrijk en terug hebben niet al leen de luchtwaardigheid en betrouw baarheid bewezen van de laatste, mo derne dienstvliegtuigen, maar tevens de nauwe Fransch-Britsche samenwerking en het onderlinge vertrouwen. Ruim honderd machines namen aan deze oefenvluchten deel. welke waarschijn lijk met veelvuldige tusschenpoozen ge houden zullen worden en oen toene mend aantal luchteskaders zullen om vatten. Vier eskaders zware bommenwerpers, die in de Midlands gestationeerd zijn, vlogen naar Bordeaux, een afstand van ongeveer 1200 mijl, waarbij zij een eco nomische snelheid handhaafden van ongeveer 180 mijl per uur, hetgeen hoo- gelijk heneden .het maximum is. Al deze bommenwerpers zijn in staat te vliegen naar de verstafgelégen Euro- peesche hoofdsteden en terug in één dag met een volledige lading bommen, waarna zij nog een ruime voorraad brandstof houden. Alle vluchten van he den werden zonder tusschenlandingen uitgevoerd en zonder eenigen tegenslag ten einde gebracht. Van gezaghebbende zijde te Rome werd nog geen enkel bericht ontvangen BERN. II Juli (Havas). De Bonds raad heeft zich heden bezig gehouden met de maatregelen, welke de Italiaan- sche autoriteiten genomen hebben ten aan zien van de Zwitsersche ingezetenen van Zuid-Ttrol. Volgens de ontvangen berichten, gaat het hier niet om een uitwijzing door Ita lië. maar om een tot de Zwitsersche staatsburgers gerichte uitnoodiging, het grondgebied van de provincie Bolzano binnen den zeer korten termijn van 48 uur. te verlaten. De betrokkenen hebben het recht. linnengoed en kleeren mee te nemen, alsmede klein geld. Zij moeten al het andere achterlaten. De Bondsraad heeft zijn goedkeu ring gehecht aan een mededeeling van den chef van het politieke de partement, waarin te kennen wordt gegeven, dat de Zwitsersche legatie te Rome nog vandaag aan de Ita- liaansche regeering een protest zal overhandigen, gegrond op het tus schen de beide landen gesloten ves tigingsverdrag. Ook Fransche en Engel sche stappen De Fransche consul te Venetië heeft stappen gedaan bij de Italiaansche auto riteiten, teneinde een verlenging van dezen termijn te verkrijgen. De Fran sche ambassadeur to Rome zal eveneens bij het Italiaansche ministerie van bui- teniandsche zaken stappen ondernemen, teneinde zich op de hoogte te stellen van de beweegredenen, die tot het be sluit der Italiaansche regeering hebben geleid. De diplomatieke correspondent van Reuter verneemt, dat de Britsche regee ring te Rome navraag doet naar de rede nen, die geleid hebben tot de bevelen, die aan Britsche onderdanen in Zuid- Tirol gegeven worden om dat gebied te verlaten. De hevelen hebben betrekking op omstreeks 15 Britsche onderdanen, met inbegrip van een man. die het boe renbedrijf uitoefent en twee ongetrouw de dames op leeftijd, die in hotels wonen. Volgens te Londen ontvangen berichten, hebben de bevelen betrekking op ongeveer ZOO vreemdelingen, voor het meerendeel Zwitsers. Verklaard wordt echter, dat twee Amerikanen geen uit- Do speciale verslaggever van Havas wijzingsbevel hebben gekregen. Den Britschen onderdanen is geenerlei re denen voor de uitwijzing opgegeven. Van gezaghebbende zijde te Rome, zoo meldt Havas. is nog geen enkel bericht ontvangen betreffende het bevel der Ita liaansche autoriteiten aan de vreeme- lingen, die verblijf houden ln de streek van den Bovcn-Eetsch, om binnen kort tijdsbestek dit gebied te verlaten. De di plomatieke vertegenwoordigers van Frankrijk, Engeland, Zwitserland en Nederland, hebben zich in verbin ding gesteld met het ministerie van hui tenlandsche zaken om ophelderingen over dezen maatregel in to winnen. KINDERHÜbKJE 192. De speurders begeven zich op weg om den kleinen Pam te vinden, leder kiest zijn weg en daar gaan zij dan. Zal het lukken? 193. De koning heeft door het heele land omroepers gezon den om het volk mee te deelen. dat Pam verdwenen is. Een groote belooning wordt uitgeloofd aan diegene die hem te rug brengt. Bruggenbouw op strategische punten WARSCHAU. 11 Juli. (Havas). - Uit Danzig wordt gemeld, dat gouwleider Förster in een gisteren uitgesproken redevoering een nieuwen eisch heeft geformuleerd ten aanzien van Polen, n.l- de op heffing van de Westerplatte, wel ke zich aan de monding van den Weichsel bevindt en waar Pool- sche versterkingen en munitiê- depots zijn ingericht. Reeds in 1933 waren zij voor werp van een conflict tusschen Polen en Danzig- Overigens heeft Förster verklaard dat de autoriteiten der Vrije Stad aan de Poolsche regeerine den invoer van mu nitie zou moeten verbieden, gezien het gevaar dat de Vrije Stad loopt ingeval deze munitie tot ontploffing zou komen. Men herinnert zich in dit verhand te Warschau, dat de Damiger Vorposten zich er de vorige week over had be klaagd, dat de Poolsche autoriteiten geen cehruik maakten van de havenin richtingen van Danzig, en dat de invoei van munitie over Gdynia werd gediri geerd, dat volgens het Danziger blad door de Polen op duidelijke wijze werd begunstigd. De autoriteiten van Danzig gaan de voorbereidende werkzaamheden bespoedigen voor den aanleg van een noodbrug over de Nogat, een arm van den Weichsel welke de grens vormt tussohen Oost-Pruisen en Danzig. De brug zou worden ge legd tusschen Kaesemark en Ro- tchte en einde Juli klaar zijn. Ook op andere plaatsen zullen brug gen komen. De redenen voor dezen bruggenbouw zou van strategischen aard zijn. Het zou er om gaan de even- tueele aankomst van Duitsche troepen uit Oost-Pruisen zooveel mogelijk te be spoedigen. aldus Havas. Vannacht zijn wederom wapen- munitietransporten, o.a. handgranaten, te Danzig aangekomen. De voorraden, die over het algemeen over zee worden aangevoerd, worden niet alleen opge- slagén op de Schichauwerf, doch ook in Commissie van buitenlandsche zaken heeft behan deling uitgesteld tot volgende zitting WASHINGTON, 11 Juli. (Reu- ter). De senaatscommissie voor buitenlandsche zaken heeft met 12 tegen II stemmen besloten de behandeling van de neutraliteits- kwestie uit te stellen tot de vol gende zitting. De senatoren George en Gillette, die Roosevelt bij de verkiezingen van verleden jaar getracht heeft uit den Senaat te krijgen, hebben ten gunste van h«t uitstel gestemd. Onmiddellijk na de stemming in de senaatscommissie voor buitenlandsche zaken over het uitstellen der behande ling van de neutraliteitswet, werd ge meld. dat senator Barklev, de democra tische leider, zou trachten de kwestie in den Senaat zelf te berde te brengen, on danks het optreden der commissie. Dit kan geschieden, wanneer Barkley er in slaagt goedkeuring van den Senaat te verkrijgen voor een motie om de com missie te deöhargeeren van de behan deling van de neutraliteitswet. De leider van de meerderheid in den Senaat, senator Minton, heeft later ver klaard, dat waarschijnlijk door Roose velt een besluit zou worden genomen om de behandeling van de neutraliteits wet uit de handen van de senaatscom missie te nemen. Onmiddellijk na de stemming in do senaatscommissie werd gespro ken over de waarschijnlijkheid van een speciale zitting van het congres. Dit komt omdat do mogelijkheid be staat, dat de wereldgebeurtenissen zich op zoodanige wijze zouden kun nen ontwikkelen, dat besluiten om trent de neutraliteit raadzaam zijn voordat de volgende gewone zitting begint. Senator Minton heeft) tegenover de pers verklaard, dat, wanneer de wereld toestand niet verbetert, het „mogelijk is, de gebouwen van de electrische centrale en het gemeentelijke abattoir van <f Vrije Stad. De eigenaars van onroerende goe deren in Danzig hebben bevel gekre gen luohtbeschermingsmaatregelen te nemen, o.m. schuilkelders aan te leggen. Vrees voor devaluatie Geruchten over devaluatie van den Danzigschen gulden hebben, naar Havas uit Warschau meldt, een pa niek veroorzaakt op het Danzigsche platteland. Boeren van het gebied der Vrije Stad begonnen guldens te verkoopen, waarbij zij 100 gulden aanboden voor 50 zloty, terwijl de beide valuta's officieel op pari staan. Aan den schandpaal De Poolsche autoriteiten hebben door de pers de eerste lijst laten publiceeren van Polen, die zich ondanks de Poolsch- Duitsche spanning naar Zoppot op het grondgebied van de Vrije Stad, hebben begeven, en daar in het casino der stad groote sommen gelds verliezen. Poolsche ambassadeur bij Halifax LONDEN, ll Juli. (Havas). De Poolsche ambassadeur, gra^f Raczyn- ski, heeft een onderhoud van een uur gehad met Halifax. ROME, 11 Juli. (Havas). Aan de buitenlandsche diplomaten, die op het ministerie van buitenlandsche zaken op heldering kwamen vragen over het uit wijzen van vreemdelingen uit de pro vincie Alto Adige, werd medegedeeld, dat dit besluit is genomen om politieke en militaire redenen. -Verder werd medegedeeld, dat alleen de vreemdelingen, die tijdelijk hier ver blijf houden, meerendeels touristen, op dracht hebben het gebied binnen 48 uur te verlaten. De vreemdelingen, die per manent hier wonen, grootendeels hotel eigenaars. krijgen gemakkelijker voor waarden. In buitenlandsche kringen te Rome wordt dit besluit druk besproken en men vraagt zich af. welke de diepere oorzaak hiervan is. De Neue Zürcher Zeitung te Bern be richt, dat de Zwitsers, die het uitwij zingsbevel hebben ontvangen, uit Bern opdracht hebben ontvangen ter plaatse te blijven en nieuwe bevelen af te wach ten. Klaarblijkelijk hoopt men een uit stel te verkrijgen, voorafgaande aan een grondige diplomatieke bespreking. Het blad Is ook van oordeel dat het uitwij- zingsbevel in verband staat met het ont werp tot deportatie van de bevolking. Aangezien de Duitschers drie maanden tijd hebben gekregen om de provincie te verlaten, veronderstelt men, dat de ove rige vreemdelingen meer rigoureus be handeld zullen worden. 's-GRAVENHAGE, 11 Juli. Blijkens bij het departement van buitenlandsche zaken ingekomen ambtsberichten van H. Ms. gezantschap te Rome, is de pro vincie Bolzano voor verblijf van alle vreemdelingen tot nader order gesloten. Doorreis zonder oponthoud is toege staan. Bijzondere gevallen van Neder landers in de provincie Bolzano domi cilie hebbend, zullen door de locale autorititen met welwillendheid worden behandeld. Alle andere provincies, ook de aangrenzende Trento en Belduno blijven voor verblijf beschikbaar. YEHIA PASJA IN ATHENE ATHENE, 11 Juli. (Havas). De Egyptische minister van buitenlandsche zaken, Yehla Pasja, is hier uit Belgrado aangekomen. Hij begaf zich terstond naar Metaxas. die hem in zijn hotel een tegenbezoek bracht. Do beide staatslie den hadden een langdurig onderhoud. Des middags werd in de Egyptisch® le gatie een noenmaal aangeboden. dat Roosevelt ons terstond na de verda ging weer bijeenroept". Pittman, de voorzitter van de senaats commissie voor buitenlandsche zaken en Wagner Thomas hebben tegen uitstel gestemd. HERFSTMANOEUVRES IN ZWEDEN STOCKHOLM, 11 Juli (Havas). - Van 19 tot 23 September zullen onder leiding van den Koning in het kustge bied van Stockholm herfstmanoeuvres worden gehouden, waaraan zal worden deelgenomen door 18.000 man, 700 mo torvoertuigen, 40 schepen en 135 vlieg tuigen. DONDERDAG 13 JULI. HILVERSUM I. 1875 en 414.4 M. AVRO- uitzendlng. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten. 8.17 Gram.- muziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram.- muziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO- Musette-enBemble en solist (opn.). 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Omroeporkest en solist. 12.15 Berichten. 12.17 De Vagebonden en soliste. I.00 Pianovoordracht. 1.16 John's Hawaiian Serenaders. 1.35 Pianovoordracht. 1.50 John's Hawaiian Serenaders. 2.10 Declamatie. 2.30 De Romancers, soliste en gram.muziek. 4.00 Voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Gram.muziek. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 AVRO-Amusements- orkest. 6.28 Berichten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 AVRO-Dance-Band. 7.80 Sterrenkundige causerie. 8.00 Berichten ANP., radiojour naal, mededecMrigen. 8.20 Omroeporkest en solisten (9.059.30 Reportage). 10.15 Gram. muziek. 10.30 AVRO-Vaudeville-orkest (opn.) II.00 Berichten ANP. Hierna: Nina Dolce's Puszta-orkest. 11.4012.00 Jazzmuziek (gr.- pi-v. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.009.15 Gram.muziek (ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Gram.muziek. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest (1.00 1.20 Gram.muziek). 2.00 Reportage. 3.00 Vrouwenhalfuur. 3.30 Gram.muziek. 3.45 Bij bellezing. 4.45 Gram.muziek. 5.00 Handenar beid voor de jeugd. 6.30 Amsterdamsch ka- mermuziekkwartet en gram.muziek (ca. 0.30 Berichten). 6.45 C.N.V.-kwartiertje. 7.00 Be richten. 7.15 Journalistiek overzicht. 7.45— 7.55 Gram.muziek. 8.00 Berichten ANP., her haling SOS-berichten. 8.15 Arnhemsche Or- kestvereeniging en solist. 9.00 Causerie „De Christ, school uw eigen zaak". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP., actueel half uur. 10.30 Gram.muziek (10.4511.00 Gym nastiekles). Ca. 11.5012.00 Schriftlezing DROITWICH. 1500 M. 11.05 Sydney Pha- sey's orkest. 11.50 Gram.muziek. 12.20 BBC- Wels orkest en solist. 1.20 Reportage. 1.50 Tusschenspel, 1.55 De Karl Caylus Players. 2.20 Gram.muziek. 2.50 Actueele uitzending. 3.10 Declamatie. 3.30 Intermezzo, 3.35 Stede- lijk orkest van Bournemouth en soliste. 5.05 Gram.muziek. 5.20 Her Gershom Parkington- kwintet. 5.50 Reportage. 6.20 Berichten. 6.50 Het Spencer Dyke strijkkwartet. 7.20 Michae- loff's orkest. 7.50 Radiotooneel. 8.20 Geva rieerd programma. 9.05 Lucky Dip-orkest solisten. 9.20 Berichten. 9.60 Zang. 10.20 Kor te kerkdienst. 10.40 Billy Bissett's Canadi ans en solisten. 11.35 Orgelspel. 11.50 Gra- mofoonmuziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO-PARIS. 1648 M. 12.35 Zang. 1.05 en 2.05 Gram.muziek. 2.85 Pianovoordracht. 3.05 Gram.muziek. 3.35 en 4.35 Zang. 4.50 Vioolvoordracht. 5.25 Kamermuziek. 6.05 Ra diotooneel. 7.20 en 825 Gram.muziek. 8.50 Na tionaal orkest, Raugel-koor en solist. 10.50 Gram.muziek. 11.201.20 Eddy Foy en zjjn orkest. KEULEN. 456 M. 0.50 Gram.muziek. 7.35 Kur-orkest Bad Pyrmont. 8.50 Omroeporkest en -koor. 10.2010.50 Vblksliederenconcert. 12.20 en 1.36 Omroepdansorkest. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Kur-orkest Bad Ro- thenfelde (5.205.30 Gram.muziek). 6.55 Gra- mofoonmuziek. 7.30 Populair concert. 8.30 Gram.muziek. 8.50 Volksliederenconcert. 9.20 Hans Bund's orkest. 11.00 Orkest van den Rijksarbeidsdienst en mannenkoren. 11.85 12.20 De Dresdensche solistenvereeniging. BRUSSEL. 822 en 484 M. 322 M.: 12.20 en 1.30—2.20 Gevarieerd programma. 5.20, 6.50 en 7.20 Gram.muziek. 8.20 en 9.20 Om roeporkest en gram.mjiziek. 10.3011.20 Gra- mofoonmuziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek, 12.50 Omroep dansorkest. 1.10 Gram.muziek. 1.30 Omroep dansorkest. 1.50—2.20 Gram.muziek. 6.20 Om roepdansorkest. 6.35 en 7.35 Gram.muziek. 8.20 Herdenking van de Fransche revolutie. 9.20 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.30 Omroepsymphonie-orkest 10.5011.20 Gram. muziek. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.85 Programma, gewijd aan Munchen. 10.20 Be richten. 10.40 Viool en piano. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Populair concert. Ga eens op je teenen staan, zeg, ik zie niets. (Bert Tlêt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2