Lambrichts blinkt uit in tij drace MAISON FENNEMA 3 4 5 O J. A. SCHOTERMAN Fontenay heeft nu de gele trui Jo W aalberg verbetert record 200 Yards schoolslag ZEEAREND EERSTE TE DEN HELDER H.V.C. en haar tegenstanders Neptunus speelt twee wedstrijden A.Z. P.C. WON VAN V.Z.C. Baarn BANKETBAKKERIJ HET RAADSEL VAN RIVERSIDE DRIVE 2^ BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD WOENSDAG 12 JULI 193» DE RONDE VAN FRANKRIJK Felle strijd in de tweede étappe van Caen naar Rennc- RENNES. 11 Juli. Op den twee den dag van de ronde van Frankrijk zijn zoowel tijdens den tijdrit als in de tweede helft van de étappe gron dige wijzigingen in .de klasseering der renners gekomen, wel een bewijs, hoe fel de striid dit Jaar Is. Fournler raak te zijn gele trui kwijt aan zijn land genoot Fontenay. En Voor wat.de Ne derlanders betreft, kwam Lambrichts op de achtste plaats, de Korver werd 38e (gisteren 55e). Albert van Schen- del 40c gisteren 20e). Süen 43e (na de eerste étappe 22e). Gommers 49e (gisteren 21e). Dominieus 51e (na de eerste étappe 54e). Anton van Schen- del 59e (gisteren 65e) en Hellemons werd 70e in de rangschikking, een plaats, welke hij gisteren ook bezette. De Luxemburger Leisen werd geëli mineerd. omdat hü vandaag als laat ste in het klassement stond. Men zal kunnen denken, dat de twee de étappe van do ronde van Frankrijk, welke de renners vandaag bracht van Caen naar Rennes, een van de minst zware van den tour is. Inderdaad, de afstand bedraagt slechts 183 K.M., doch de organisatoren van de -ronde hebben ook thans oen middel gevonden om er voor te zorgen, dat de renners zich ook in deze étappe volledig zouden moeten geven. Daartoe laschtcn zij reeds in deze étappe een tijdrace in, en wei hot gedeelte van Caen naar Yire, over 63,5 K.M. Vanmorgen vroeg in Caen werden de renners volgens een speciale for mule om de twee minuten gestart, waarna zij geheel op eigen kracht den rit naar Yire moesten ondernemen. Straffen waren gesteld op trekken, op behulpzaam zijn bij het omleggen van banden of wat den renners tijdens een rit zooal kan overkomen. Zulk oen tijdrace is een kolfje naar de hand vaiV de rouleurs, die in uiter ste regelmaat een bepaald traject kun nen afleggen. Maar lang niet alle deel nemers aan de Tour de France zijn dit werk gewend, omdat de een liever uit een sprint een étappe wint. terwijl de ander voordeel tracht te behalen bij het beklimmen der bergen. Vanmorgen waren de rouleurs aan de beurt en het is voor ons vanzelfsprekend verheugend, dat de jonge Limburger Lambrichts in deze tijdrace tusschen de sterkste renners zulk een prachtig succes heeft, weten te behalen. Trouwens, onze landgenoot heeft gisteren tij dens de eerste -tappe al zoo uitste kend gereden, dat hij de ontdek king van den Tour wefd genoemd. Dien indruk heeft hij zonder twijfel bevestigd door in de tijdrace als twee de te eindigen. Romain Maes was slechts 21 seconden sneller dan de Ne derlandscho renner. Onze landgenoot werd op die manier ,tweede in het algemeen klassement athter Romain Macs. Daaraan is het te wijten, dat hij in de race van Vire naar Rennes- de_verkeerden doch te be grijpen tactiek, 'heelt gevolgd, door het wiel van Romain Macs te houden. Hij heeft er niet op gelet, dat een vrij groo- te groep renners er in slaagde een. voor sprong op de rest te nemen. 1-Iet wiel van Maes houdend, kwam hij steeds meer achter en hij eindigde in hel tweede gedeelte fan deze étappe inder* daad bij Romain Macs, doch met een achterstand van ongeveer 10 min. op den winnaar. Dit kost hem natuurlijk, zijn fraaie plaats in het algemeen klassement, maar hoe dan ook, Lambrichts heeft bewezen, dat hij vlot nioekan en dal hij in dit illustere gezelschap van wie- lcrgrooten op zijn beurt weet te schit .teren. De tactiek van onze Nedcrlandsche ploeg in het tweede gedeelte van de étappe van vandaag hebben wij eerlijk gezegd niet kunnen bewonderen. Juist met het oog op het landcnklassemént hadden minstens drie onzer landgenoo ten moeten probecren onder de eerste dertig aankomenden te hehooren. Do Korver was er zonder twijfel in ge slaagd een goede plaats te bemachti gen als hij niet tweemaal had moeten afstappen in de laatste kilometer voor het einde om" zijn ketting om te leggen, Doch wij mogen tevreden zijn vóór het oogenblik, want onze landgenooten heb ben zich als ploeg volledig gehandhaafd. Er zijn geen uitvallers en de stemming in het groepje Hollandsche jongens is uitste kend Wij merkten meer op. dat alleen op deze wijze succes behaald kan worden. Het gedeelte VireRennes Het algemeen vermoeden was, dat de renners het in den middag kalm zouden opvatten, omdat de tijdrace hen in do beenen zou zit ten. Geheel anders is het uitgeko men en wel vooral, doordat er tus schen de deelnemende ploegen zulk een groote rivaliteit heerscht. Hoewel de meening overheerschte, dat de Belgen vandaag zouden probee* ren hün slag te slaan, waren het de Franschcn, die gedurende de race van Yire naar Rennes mee wegliepen, toen enkele renners daarvoor kans zagen. Vooral do rcgonalen hadden het op: hun heupen: Tassin werd eerste en Fontenay tweede. De geduchte Belgen kwamen er niet, aan tc pas.. Over de Nederlanders schreven wij* eeds. Zij bleven in het laatste peleton langen, terwijl de uitloopers hun voor sprong steeds wisten tc vergrooten. Do minieus. had in de eerste kilometers do tijdrace in de beenen. Hij kwam moei zaam mee, maar langzamerhand werd het beter, zoodat hij nog als 33e bin nenkwam. De Korver was. onze snelste landgenoot met de 30e plaats op dezen middag. Morgen leidt de dorde étappe van de ronde van Rennes naar Brest, een af stand van 244 K.M. De uitslag van het tweede gedeelte van Vire naar Rennes over 120Vi K.M. luidt: 1. Tassin (Fr. W.) 3 uur 10 min. 45 s. 2. Fontenay (Fr. \V.) 3 uur 10 m. 51 s. 3. Disseaux (B.); 4. Cossen (Fr.); 5. Yietto (Fr. Z.O.); 6. Bcrnardoni (Fr. Z.O.) allen zelfden tijd. 7. Galateau (Fr. Z.O.) 3 uur 11 m. 12 s. 8. Clemens (Lux.) 3 uur 11 min. 17 s. 9. Le Moal (Fr. \V.) 3 uur 11 m. 21 s. 10 Naisse (Fr.) zelfden tijd. 11. Trechaut (Fr. Z.W,) 3 uur 14 m. 16 sec. 12. S. Macs (B.); 13. Archambaud (Fr. N.O.); li. Mareaillon (Fr.); 15. Vlae- mynck (B.) en 16 P. Clemens (Lux.) al len in denzelfden tijd. 30. De Korver 3 uur 18 min. 19 sec. 33. Dominieus 3 uur 20 min. 21 sec. 35. Ton van Schendel. 38. Lambrichts, zelfden tijd als Do minieus. •19. SIjen 3 uur 24 min. 25 sec. 52. Albert van Schendel. In de landelijke omgeving van Norman dië. Een overzicht tijdens de étappe naar Caen in den Tour de France. 62. Gommers, zelfden tijd als Sijen. 69; Hellemons 3 uur 28 min. 13 sec. Om den prijs-Pernod. Klassement der sprinters: 1. Tassin 6 punten. 2. Fournier 5 punten. 3. en 4. R. Maes en Fontenay 4 p. Klassement der rouleürs: 1. R. Macs 5 punten. 2. Lambrichts 4 punten. 3. Litschi 3 punten. 4. Vcrvaockc 2 punten. 5. Fontenav 1 punt. Rangschiking na de tweede étappe luidt: 1. Fontenay (Frankrijk) 11 uur 15 min. 15 sec. Pedroli (Zwitserland) 11 uur 17 min. 25 sec. 3. Mersch (Luxemburg) 11 uur 17 min. 26 sec. 4. Clemens (Luxemburg) 11 uur 17 min. 31 sec. 5. Disseaux (België) 11 uur 18 min. 31 sec. 18 Lambrichts 11 uur 22 min. 55 sec. 38 De Korver 11 uur 30 min. 34 sec. 40. Albert van Schendel 11 uur 30 min. 40 sec. 43. Sijen 11 uur 31 min. 40 sec. 49. Gommrcs 11 uur 33 min. 34 sec. 51. Dominieus 11 uur 33 min. 48 sec. 59. Ton van Schendel 11 uur 40 min. 31 sec. 70. Hellemons 11 uur 50 min. 49 sec. Landenklassement: 1. Zuidoost Frankrijk 33 uur 47 min. 46 sec. 2. Frankrijk 34 uur 1 min. 45 sec. 3. België-B. 34 uur l.min. 54 sec. 4. West-Frankrijk 34 uur 2 min. 16 s. 5. België-A. 34 uur 3 min. 5 sec. 6. Noordoost Frankrijk 34 uur 9 min. 42 sec. 7. Zuidwest Frankrijk 34 uur 12 min. 22 sec. 8. Luxemburg 34 uur 22 min. 18 sec. 9V Nederland 34 uur 24 min. 9 s. 10. Zwitserland 34 uur 51 min. 2 ZWEMMEN Met 1.1 sec. AMSTERDAM. 11 Juli. Jo Waalberg heeft" hedenavond in het A.M.V.J. bad een poging gedaan om het wereldrecord over 200 yards schoolslag, dat op haar naam stond, met 2 min. 41,4 sec., geves tigd op 2 November 1937 te Amster dam, te verbeteren. Hoewel dé A.D.Z. zwemster niet .bijzonder in conditie was, slaagde zij er in, dit record met niet min der dan 1.1 sec. te verbeteren. Jo Waalberg noteerde over de 200 yards een tijd van 2 min. 40,3 sec. Haar tusschontijden- luiden: 50 meter 39 sec.; 100 meter 1 min. 24,5 sec., 150 nieter 2 min. .10 sec., 175 meter 2 min. 34,6 sec. DEN HELDER. 11 Juli. Hedenoch tend zijn de drie jachten, welke te Oostende gestart waren voor den wed strijd OostendeDen Helder, in de ha ven van deze laatste plaats binnenge varen. Ook ditmaal kwam de Zeearend als eerste aan. De uitslag luidt: Open klasse: 1. Zeearend (C Bruynzeel, Konink lijke). werkelijke tijd 16 uur 34 min. 57.5 sec. Berekende tijd 13 uur 35 min. 9 sec. 2. Corabia 2. (mr. J. Kars, Maas). Werkelijke tijd 19 uur 20 min. 44.5 s. Berekende tijd 14 uur 39 min. 9 sec. Kruiserklasse: 1. Boekanier (W. Ruys, Maas). Werkelijke tijd 18 uur 47 min. 39 sec. Berekende tijd 15 uur 57 min. 23 sec. In de nieuwe competitie seizoen 19391940 Naar wij vernemen zal H.V.C. het komend seizoen tegen de volgende clubs in het veld komen: R.C.H., II. F.C., E.D.O. (allen Haarlem), Dc Kennemers, Spartaan en Water graafsmeer (Amsterdam), Hilver sum, Velox en Hercules (Utrecht). Voor bevestiging van deze indee ling vervoegden wij ons tot het H. V.C.-best'uür, dat ons geen mededee- lingen kon verstrekken. H.V.C. EN HET TOURNOOI OM DEN WESTERTOREN H.V.C. zal dit jaar deelnemen aan het fournooi om den Westertoren, dat De Spartaan (Amsterdam) ieder jaar orga niseert. WATERPOLO COMPETITIE K.N.Z.B. 3e klasse 'Woerden: ForelWZC v. ROSSUM KORTE BERGSTR. 3 TEL. 407 Kleeding naar maat In verband met de automatiseering der telefoon wordt met ingang van MORGEN ons telefoonnummer Utr. Straat 17 Ao. 1878 Tegen V.Z.C. II en thuis tegen Woestduin II Neptunus speelt deze week twee wed strijden. Hedenavond trekt zij naar Yee- nendaal waar- V.Z.C. II ontmoet wordt. De Yeencndaalsche club is een lastig te kloppen ploeg. Zij beschikt over een schotvaardige voorhoede. Onze stadge- nooten moeten dus oppassen niet te verliezen of gelijk te spelen, vooral nu het. kampioenschap toelonkt. Don.derdagvond kan zij in Pesie's bad het kampioenschap behalen, tenminste als V.Z.C. geklopt is. Het bezoekende Woestduin biedt geen moeilijkbeden. Het kampioenschap zou voor Neptunus inderdaad een aardige bekroning vor men voor haar serieus volhouden en oefenen. De achtste overwinning in serie In Pesie's bad bevocht bet eerste ze vental van A.Z. P.C. gisteravond een -1 zege op Y.Z.C. I. De Amersfoortcrs toonden zich overwegend de sterkere en zoo er een weinig veine, resp. controle, achter de schoten van van Ommeren c.s. gezeten had, zouden de cijfers zeer waarschijnlijk nog meer in het voordcel der gastheeren zijn uitgevallen. Met dat. heeft A.Z. P.C. dus haar achtsten wedstrijd van de competitie in haar achtste overwinning omgezet. Het. be gint er hoe langer hoe meer op te lijken, dat de Amersfoorters het verblijf in de derde klasse zoo kort mogelijk zullen doen zijn. Wellicht zal dit seizoen be kroond worden door de stap naar hoo- ger regionen waar A.Z. P.C. be ter partij zal ontvangen Want het is zoo langzamerhand wel duidelijk ge worden, dat deze klasse te zwak is voor dit zevental. Ook gisteravond bleek dit. duidelijk. V.Z.C. I volgt op de ranglijst vlak na A.Z. P.C. en de Veenendalers spélen inderdaad lieer aardig water polo. Maar toch was de overwinning al haast bij voorbaat weer voor A.Z. P.C. weggelegd. En hoewel de strijd fel was, schemerde het Amersfoortsche overwicht toch door alles heen. De groot ste handicap van V.Z.C. was: het gemis aan een schutter. De lang niet altijd ge- aarlijlke aanvallen werden soms ro buust opgebouwd, waardoor er schiet kansen ontstonden. Maar het. bleef bij de kansen Bovendien was doelman Mosterd goed in vorm en op z'n qui vivc om mogelijk gevaar tc weren. De strijd opende met eenig voordeel voor A.Z. P.C. en spoedig zagen wc dan ook een schot van Smeitink langs den verkeerden kant van de paal sche en. Een oogenblik later evenwel werd de bovenlat van A.Z. P.C.'s doel gemili- meterd. Toen floot de scheidsrechter voor hot eerste doelpunt: Een vrije worp, door Smeitink genomen, had het leer bij v. Ommeren, die op de 2-meter- lijn lag, gebracht en deze scoorde van dichtbij onhoudbaar. Van Ommeren kan in deze klasse gevaarlijk genoeg zijn. Hij weet snel en uit moeilijke hou dingen tc 6cliiétcn. Een andere voor zet van Smeitink zette hij om in een achtenvaartsch schot en de fortuin lijke keeper wist dc bal er „per on geluk" uit te koppen. Ook na halftime bleven de gasthee ren de meerderen. De strijd begon in hevigheid toe te nemen. Een schot van Smeitink deed, via de hand van VERKOOPINQEN Achterveld 1 Augustus. Café II. van ZandbrinK, Veiling van boerenhofstede en grond. 11 uur v.m. Amersfoort 20 Juli. De Valk. Veiling van heeren huis en winkelpand. 8 uur nam. Kasteel van Antwerpen. 12 Juli. Ver- kooping van „villa „Dalheinï" aan Dal- weg 3. 8 uur. Soest 12 Juli. D Gouden Ploeg. Verkooping woonhuis met grond aan de Birktstraat 29. 11 uur v.m. den Yeencndaalschen doelverdediger, bet net trillen: 2-0 voor A.Z. P.C. Het puntje, dat de eer redde, werd vlak voor het einde gescoord. Wage naar was even met de bal opgezwom- rnen en hij plaatste het leer naar vo ren. Op 't middenveld evenwel kwam luj in 't bezit van een V.Z.C.-er, die van verre ecri goed en hard diagonaal schot loste. Dit uitstekend schot bracht de score op 2-1. Kort hierna 'klonk het eindsignaal. De stand is: A.Z. P.C 8 8 0 0 35— 5 16 Fuut 6 3 2 1 16— 5 8 V.Z.C. 6 3 1 2 16—10 7 I'orel 9 3 1 5 11—20 7 W.Z.C. 6 1 2 3 6-14 4 Eilt'hoven - 6 0 0 6 1—29 0 Voetbalbonden werken samen De. contact-commissie, gevormd uit de R.-K. Voetbal Federatie, den Ned. Chr. Voetbalbond, den Nederlandschen Arbei ders Sportbond en de Neutrale Voetbal Federatie, heeft in beginsel besloten, de besturen van bovengenoemde bonden voor te stellen, jaarlijks een vier bon- dentournooi te organisecrcn. Hierbij werd vaiv het standpunt uilgegaan, dat, met volledige eerbiediging van iedejfs overtuiging, het aanbeveling verdient de vbetbalspelcrs uit de afzonderlijke bon den nader tot elkaar te brengen. Voor internationale wedstrijden zal contact worden gezocht en wel in jlièT voege, dat vertegenwoordigende ploegen van iedere internationale, in het bezoe kende land ook de wedstrijden tegen elf tallen van andere bonden zullen kun nen spelen. Maatregelen werden besproken nopens engere samenwerking, terwijl kan wor den vaslgesteld, dat het optreden der, commissie in sommige gevallen nuttige uitwerking heeft geliad. Illllllllllllllllllllllllllllllllltl Utr. Tel. str. 3 8 3424 FEUILLETON Naar het Engelsch van STANLEY HART PAGE et Gcrrity boog zich naar haar toe. „Hoe wist u. dat ze haar man naliep?" „Omdat zc hem hij. zijn naam riep. toen zo mij voorbijliep. En dan ging ze de gang in achter hem aan." „U hebt nu verslag gedaan over uzelf, mijnheer King en mevrouw Garrison. Zijn er nog meer?" „Ja, mijnheer Flount was er ook. Hij kwam naar mijnbeer King toe en vroeg wat cr voorgevallen was." Inspecteur Oerritv raadpleegde zijn lijstje. „Dus" dan blijven alléén mevrouw Abbington en dr. Innes over," merkte hij op. „O maar die waren er ook!" riep bot meisje. Mevrouw Abbington beeft zoo goed voor me gezorgd. Mijnheer King zette me op een stoel, ik dacht, dat ik flauw zou vallenik geloof, dat het bijna gebeurd is ook. F.n he; ecnigo, wat ik me nog duidelijk kan herinna ren. is. dat mevrouw Abbington een flcscbic reukzout onder mijn neus hield." „Fri waar was dr. Tnnes?" „O. die is regelrecht naar de biblio theek gegaan." „Hebt u hem naar binnen zien gaan?" „N nee." „Waarom denkt u dan, dat bij naar de bibliotheek ging?" Het meisje keek verbaasd op. „Wel, omdat hij zei. dat hij erheen ging," ant woordde ze, met haar groote onschuldi ge bruine oogen op den inspecteur ge richt. „Hij moet daar wel regelrecht heengegaan zijn. Ik herinner me vaag, dat mijnheer Garrison naar de biblio theek terugholde. Hij kwam er meteen weer uit en toen was dr. Innes bij hem, begrijpt u? Hij vertelde ons, dat het Ve ra was en dat ze al dood was. Gerrity wendde zich tot Hand. „Nog iets te vragen?" „Alleen dit," antwoordde hij. naar vo ren komend. „Miss Dvkeman, u hebt dat schot duidelijk geboord, is het zoo niet?" Het meisje keek haar nieuwe onder vrager verward aan. Ze vouwde de han den „Wat bedoelt „Ik vroeg, of u het schot geboord hebt." zei Hand bedaard. „O, ja. Het was oorverdoovend." „Bent u er volkomen, zeker van. dat bot in de bibliotheek gelost werd'?' „Ja, dat moet daar wel gebeurd zijn." Uitstekend. En nu, hoe lang heeft, het na dat schot geduurd, voordat me vrouw Abbington bij ti kwam?" „Ik dat weet ik niet precies. Ik kan me nauwelijks herinneren, dat mijnheer King mij op dien stoel gezet heeft. Ik herinner me alleendat mevrouw Abbington over me heengelio- gen stondT" „Waar woont u, miss Dvkeman?" „In Greenwich Village. Ik studeer kunstgeschiedenis." ..Kent u de familie Garrison al lang?" „Zoowat een jaar." „Mijnheer Garrison stond op goeden voet met miss Venora, niet waar?" „O, ja,-zeker. Hij en mevrouw Garri son deden Veel voor haar." „Hebt u ooit gehoord, dat miss Veno ra een vijand bad?" „Nooit! Niet eenl" „Dat is alles, inspecteur." Heel vaderlijk liet inspecteur Gerrity het meisje uit. „Dat is nu alles, miss Dvkeman en we zijn u heel dankbaar," zei hij. de deur voor baar opendoende, waarachter Tim op wacht stond. „Vraag of mijnbeer King wil komen." beval hij, toen het meisje zich haastig verwij derde. Henry King kwam met vasten tred het vertrek binnen. Hij was kaarsrecht en zijn gebruinde gelaat, en athlotische gestalte gaven hem. ondanks zijn grijze haren, een nog jeugdig uiterlijk. Hij bleef wachtend en strak kijkend voor ons staan. „Gaat u zitten, mijnheer King," zei Gerrity, op den *stoel wijzend, zooeven door miss Dvkeman verlaten. King ging omzichtig zitten, lette op den vouw van zijn broekspijpen en keek den inspec teur aan. „Mijnheer King" begon deze, „u was hier toen dat noodlottige schot viel?" „Zeker, inspecteur, vlak voor de deur van het vertrok, waar geschoten werd". „Wat deed u op dat moment?" „Dansen mot miss Dvkeman. Juist toen we de gang inkwamen klonk het schot." „Wat hebt u toen gedaan?" „Mijn eerste drang was, dc biblio theek in te loopen en te kijken, wat er was gebeurd. Maar toen bemerkte ik, dat miss Dvkeman dreigde flauw te vallen... ten minste dat scheen z.oo. Ik bracht hndr in de ontvangzaal terug en zette haar op een stoel. „Wie waren er verder nog in dat vertrok?" vroeg Gerrity. King trok de wenkbrauwen naden kend samen. Na een poosje zei hij: „Ik zou dit, graag precies vertellen... Flount was er; ik herinner me dat zoo goed, omdat hij me zoo verveelde. Ik •was met dat meisje bezig en Flount trok me voortdurend bij mijn arm en vroeg wat er toch wel gebeurd was. Mevrouw Garrison holde me voorbij, toen ik miss Dykeman naar een 6tocl bracht." „U hebt nog niet verteld, waar me vrouw Abbington en dr. Innes waren." „Hm... dal, is zoo. Tja, ik moet toe geven, dat ik niet erg goed heb opge let. Dat gaat zoo in dergelijke omstan digheden, weet u? Ik zei tegen Flount, dat hij op miss Dykeman letten moest en ging zelf naar de bibliotheek. Ik houd cr niet van iemand tc bekladden, maar Flount was eigenlijk niet de juiste man, om naar de bibliotheek te sturen, terwijl ik op miss Dykeman paste." „Bent u de bibliotheek binnenge gaan?" „Ja. Dr. Innes was daar met miss Venora bezig. Hij zei, dat ik een zie kenauto moest opbellen. Ik wist niet, waar tie telefoon was, maar toen ik de bibliotheek uitkwam, zag ik mevrouw Abbington, die bezig was miss Dykp man to verzorgen en die wees me de telefoon. Toen ik hierheen ging, kwam ik mevrouw Garrison tegen. Ze vertel de me. dat haar man een ziekenauto had ontboden. Ongeveer tegelijkertijd kwamen mijnheer Garrison en dr. In nes de bibliotheek uit met het bericht, dat miss Venora dood was. Ik geloof, dat. dit alles is. wat ik u vertellen kan." „Hoe kort na het schot hebt u me vrouw Abbington gezien?" Weer dacht IIcnry King ernstig na. „Dat is vrij moeilijk te zeggen", ant woordde hij. „Ik geloof niet, dat ik het nauwkeurig schatten kan. Twee of drie minuten, misschien korter." „Nog iets tc vragen. Hand?" vroeg Gerrity. Hand knikte. „Wanneer hebt u. na het afgaan van dat schot, mijnheer Garrison voor het eerst gezien?" „Wel, hij kwam vlak na het schot uit de bibliotheek gehold." „Dat dacht ik al. Maar u had dit overgeslagen. Kent u de familie Garri son reeds lang, mijnheer King?" „Neen, nog niet. Ik ben pas drie da gen geleden met hen in kennis geko men." „U bent hier in de stad toch niet zoo gebruind geworden, wel?" King grinnikte. „Neen", zei hij. „Ik ben uit Kansas afkomstig. Maar ik ben toch erg op de lui hier gesteld. ITct is een schande! Ik wou, dat ik niet naar New York gekomen was." „Blijft u hier in de stad?" „O, a. En voordat u me met vragen overstelpt, wil ik u graag alles over mezelf vertellen. Het duurt* niet lang: ik ben niet zoo belangwekkend. Ik woon in Emporia in Kansas en dit is mijn eerste bezoek hier sedert 1914. Ik had hier hcclcmaal geen bekenden, maar mijn makelaar, Lessington, nam op zich, me te introduceeren. Door hem kwam ik met' de Garrisons in kennis. Ze deden me dadelijk sympathiek aan en zijn heel vriendelijk voor me geweest. De laatste drie dagen ben ik bijna ge regeld over den vloer bij hen geweest. Op het oogenblik logeer ik in het Moc- kridgohotcl." „Lessington is compagnon met An drews, van de Lessington Compagny, niet waar?" vroeg Gerrity. „Ta. hij is jongste firmant", bevestig de King. Hand vroeg: „Mijnheer King, u hebt gezegd, dat u vlak voor dc bibliotheek was, toen het schot afgevuurd werd. Hebt, u wellicht toevallig net in do bi bliotheek gekeken, toen het schot af ging?" „Ik keek recht naar de deur, die gfr* deeltelijk openstond." „Denkt u, dat het. schot in de biblio theek werd gelost?" „Dat weet ik wel zeker. Ik heb den vuurstraal wel niet gezien, maar ik zag toch wel een lichtflits door het vertrek. Het was er tamelijk donker, weet u?" „Dat. is heel belangwekkend. Kon u iemand in liet vertrek onderscheiden?^ „Ik heb heelemaal niemand gezien." „Dank u, mijnheer King", zei Hand en ging weer tegen den wand staan, Op een wenk van Gerrity 6tond King op en begaf zich naar de deur. Hij aar zelde daar even en wendde zich naar ons om. ..Wat ik zeggen wou," zei hij op eens. „het komt er wel niet veel op aan, wat ik denk. maar ik kan hof niet ge- looven, dat Garrison het meise gedood heeft. Dat schijnt me onjuist." „We zullen zien'., antwoordde Gerrity kool. „Dank u. mijnheer King". Archibald Flount was de volgende, die ondervraagd werd. Hij bleef op den drempel staan, als was hij bang, binnen tc komen. Tim, die middelmatig van lengte is, stak een heel eind boven hem uit „Komt u er in, mijnheer Flount", noo- digde de inspecteur hem vrij dreigend uit. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6