Hélène Wilfuer Richtprijs voor rogge STADSNIEUWS 4620 zal worden ingesteld r in het City-Theater Naar het boek van Vicky Baum Examens VAN DE POLITIE DE JEUGD NAAR DENHOF! De slang in de heg.... Qnqsj^ondm ONS TELEFOONNUMMER IS THANS AMERSF. DAGBLAD Üqsnda Graanhandel dient geen last te ondervinden Amsterdam - Noord krijgt een industrieschool 2e BLAD PAG. 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 17 JULI 1939 N het City Theater wordt van Dinsdag tot en-met Donderdag a:s. '(dagelijks matinêe) de film Hélène Wilfuer" naar het boek van Vicky Baum vertoond. De hoofdrollen worden vertolkt door Madeleine Renaud, Constant Remy en Jean Louis Barrault. Hélène Wilfuer, studente in de che mie, keert terug naar de universiteit, nadat zij aan het sterfbed van haar va der was geroepen. Zij is arm en moet zoo snel mogelijk haar doctoraal zien te halen, om in haar levensonderhoud te kunnen voorzien. Door haar professor. Amboise. wordt zij gedurende haar studietijd aange steld als zijn assistente, op een gering salaris, ter tegemoetkoming in haar zwaren strijd om het bestaan. Amboise. een talentvol geleerde, die zich als le venstaak het zoeken naar de kanker bacil heeft gesteld, is in veler oogen een ongelikte beer. doch in wezen is hij een warmvoelende, ongelukkige man. door zijn jonge vrouw, die adspiraties voor zangeres heeft, veronachtzaamd en niet-begrepen. Hélène onderhoudt een warme vriend schap met een medisch student, Pierre Regnier, een jongen met een uitgespro ken muzikaal talent, doch een hevigen afkeer van de medische studie. De we derzij dsche vriendschap groeit allengs tot een intiemere verhouding, bevorderd door den innerlijken strijd, die Pierre moet voeren en waarin Hélène hem mo reel en steun geeft. Op haar krachtig aan dringen schrijft hij zijn vader, een dorps dokter. dat hij van de medische studie afziet en naar het Conservatorium wil. Zijn vader komt hem naar aanleiding daarvan opzoeken en overtuigt hem van de noodzakelijkheid zijn studies te vol tooien, om hem te kunnen opvolgen, daar hij ongeneeslijk ziek is en nog maar een paar jaar te leven heeft. Langzaam rijpt bij Pierre nu de ge dachte aan zelfmoord. Hij is te zwak om zijn vader te weerstreven, maar hij heeft een onoverwinnelijken afkeer van de me dische studie en voelt, dat hij nooit zijn doctoraal zal halen. Bij het eerste exa men zakt hij- en zijn zelfmoordgedachte neemt vasteren vorm aan. Hij kan niet opnieuw beginnen. Hij beweegt Hélène er toe een dag met hem naar buiten te gaan, één dag alles te vergeten. Dan pro beert hij Hélène over te halen met hem samen afscheid van het leven te nemen, doch als zij zich krachtig tegen dit „laf fe" voornemen verzet en ook hem van zijn rampzalige idee probeert af te bren gen, blijkt haar. dat hij zich zelf reeds een doodelijke injectie heeft toegediend. Hélène is gebroken; niet alleen blijkt de liefdesverhouding met Pierre niet zonder gevolgen te zijn gebleven, maar zij wordt bovendien nog gearresteerd, verdacht van moord op Pierre. Dank zij de tusschenkomst van Am boise, die veel sympathie voor zijn leer linge en assistente heeft, wordt zij spoe dig weer vrijgelaten. Amboise zelf is een eenzelvig mensch geworden. Zijn vrouw heeft hem verlaten „om haar roeping voor de kunst" te volgen en hij kan haar niet vergeten. Zij is dan ook de indirecte oorzaak van een „half vrij willig" ongeluk op het laboratorium, waardoor Amboise geïnfecteerd wordt met slangengif. Langen tijd is zijn leven In gevaar, doch eindelijk herstelt hij. Niettemin wil hij zijn colleges niet her vatten hij wil zijn vrouw nareizen, probeeren haar weer terug te vinden. Hélène, inmiddels moeder geworden, heeft glansrijk haar doctoraal gehaald. Zij hoort van het voornemen van Am boise om de Faculteit vaarwel te zeggen „voor een vrouw, die hem voor den gek houdt". Zij bezweert hem, terwille van zijn kankeronderzoekingen, dit fatale voornemen op te geven. Inderdaad heeft haar pleidooi succes, doch Amboise kan niet meer alleen verder leven. Hij heeft niet meer den moed alleen opnieuw te beginnen. Hij smeekt Hélène hem te helpen, bij hem te blijvenhet leven heeft hen beiden niet gespaard... laten zij probeeren samen, gelouterd, een nieuw leven te beginnen. En Hélène stemt toe. Te Amsterdam slaagde voor het Staatsexamen Nuttige Handwerken onze stadgenoote, mej. L. J. Jansen. Voor het Mulo-diploma B slaagde onze stadgenoot, de heer S. Koning. Voor het.examen boekhouden van de Vereeniging van Leeraren in de Han delswetenschappen slaagde onze stadge noot de heer H. H. Kreulen. Onze vroegere stadgenoot de heer M. Vonkeman. slaagde te Arnhem voor het examen technisch ambtenaar van Bouw- en Woningtoezicht. Zaterdagnacht omstreeks halfdrie is een auto, bestuurd door een inwoner van Soest, bij de Primulastraat tegen een boom gereden. Toen de politie een onderzoek instelde, bleek de wagen, welke hier gehuurd was, door de inzit tenden verlaten te zijn. Men kreeg ech ter voldoende gegevens, om te weten, dat de bestuurder uit Soest afkomstig is en bij de botsing gewond werd. In den loop van dezen dag zou deze zich op het politiebureau melden ter nadere opheldering. Gisteren is een motor op de B. W. laan in de bocht bij de kiosk van den weg af geraakt en in het mulle zand ge reden. De duo-rijdster kwam te vallen en kreeg lichte-verwondingen. Zij kon echter de reis vervolgen. De politie maakte processèn-verbaal op tegen een bierbottelaar en een win kelier, resp. wegens overtreding van de arbeidswet en de winkelsluitingswet. Een gaslantaarn op 't Zand werd stuk gereden, doordat een auto slipte en de bestuurder de macht over zijn stuur kwijt raakte. Een wielrijder, die onder invloed van sterken drank op straat fietste, werd ter ontnuchtering door de politie opge sloten. SCHOOLVEREENIGING „PALLAS ATHENE" Door de leerlingen van I.V.O. af- deeling van de schoolvereeniging Pal- las Athene wordt een excursie gemaakt over het IJselmeer, de IJsel en door Overijsel. Een bezoek wordt gebracht aan Edam, Volendam, de Fordfabrie ken, de Zuiderzeewerken, Twente-Rijn- kanaal, Almelo, Kampereiland etc. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 7 gr. F., o! 21% gr. C. Het diploma werd behaald door Bern- hard Batenburg en Henk van Tilburg. Ter gelegenheid van de a.s. blijde gebeurtenis OOR het N.J.V. is een circu- 'laire van den volgenden in houd tot de Amersfoortsche jeugd verenigingen gericht: Ter gelegen heid van de a.s. Blijde Gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, organiseert de afd. Amersfoort van het Natio naal Jongeren Verbond een mas sale betooging op den Hof van alle Amersfoortsche jeugd verenigin gen, zonder eenig onderscheid van godsdienstige of politieke richting, teneinde trouw te betuigen aan de(n) nieuwe(n) Oranje. Het verloop is als volgt gedacht: De deelnemende verenigingen stel len zich op verschillende punten in de stad op en marcheercn daarna naar den Hof, waar zij zich om hun vlaggen en vaandels opstellen. Na een inlei dend woord van den afdelingsvoorzit ter, den heer G. J. Traast Jr., zal onze Burgemeester Mr. J. C. Graaf van Randwijck een korten toespraak hou den. Deze toespraak wordt besloten met het opzeggen van een spreuk, inhou dende een belofte van trouw aan de(n) r,ieuwe(n) Oranje, die, door alle aan wezigen wordt herhaald en welke spreuk van tevoren wordt uitgereikt. De redevoeringen, die door een luid- eprekerinstallatie over het geheele ter rein hoorbaar zullen worden gemaakt, worden afgewisseld met het zingen .van eenige toepasselijke vaderlandsche lie deren, waartoe muziek aanwezig zal zijn. Na afloop der betooging volgt een défilé voor den Burgemeester. Voor deze gebeurtenis, die bijzonder indrukwekkend belooft te worden en voor Amersfoort ongekend is, roept het N.J.V. de medewerking van de Jeugd vereenigingen in. Aangezien ook de Oranjevereeniging een groote optocht van alle Amersfoort sche vereeenigingen organiseert, heeft men in overleg met het bestuur der Oranjevereeniging het volgende beslo ten: Wordt de geboorte van een Oranje telg vóór 12 uur 's morgens bekend, dan wordt de trouwbetuiging nog den zelfden avond van 6 uur tot 6.45 uur gehouden. Heeft de bekendmaking plaats n& 12 uur, dan heeft de trouwbetuiging plaats aan den avond van den volgenden dag op hetzelfde tijdstip. Alleen, wanneer de bekendmaking plaats heeft op een Zaterdag nèt 12 uur 's middags of op een Zondag, dan wordt de trouwbetui ging in elk geval op Maandagavond d.a.v. gehouden. In alle gevallen kunnen de vereen! gingen, die aan den grooten optocht der Oranjevereeniging deelnemen, af- marcheercn via Achter 't Oude Stad huis, Krom mest raat, Nieuwe Weg, Westsingel en Achter Davidshof naar het Hellestraatkwartier, vanwaar de optocht vertrekt. De deelname staat open voor alle Amersfoortsche Jongeren, zoodat het niet noodzakelijk is bij een vereeniging aangesloten te zijn. In dit verband ves tigt, het N.J.V. er de aandacht op, dat het begrip "jeugd" ruim genomen kan worden. Ieder tot den leeftijd van on geveer 3540 jaar is welkom. Opgave tot deelname, uitsluitend schriftelijk en voor uiterlijk 2 A< tus bij het secretariaat van hert Utredhtschestraat 13, Na een half uur was het 1 (Meter lange reptiel in de Stepihen- sonstraat gevangen f** EDURENDE een uur isihet gis- termiddag rond het voortuintje van een woning aan de Stejphenson- straat onrustig en druk geweest. Men was namelijk tot de ontdekking gekomen, dat in de ligustierheg een wezen schuilde, dat er nqg nimmer in geslaagd is de vriendsschap van de menschen te winnen em op wiens aanwezigheid dan ook heelemaal geen prijs gesteld wordt. Het dichte groene bladerdek van de heg zorg de er aanvankelijk voor, dat men alleen maar gissen kon en ang stig nieuwsgierig zijn. Want, bij oogenblikken. wanneer de scherpe punt van den wandelstok, die als wapen diende, het groen uiteendreef, zag men iets schuifelen, griezelig glad en snel, eigenschappen, welke vooral een reptiel kenmerken. Maar verder wist men niets. Dus koesterde zich in de warme zonne stralen natuurlijk eerst de meest angstaanjagende gedachte: het kon wel eens een adder zijn Spoedig bleek evenwel dat de lengte van de slang daarmede niet in overeenstemming was. Deze heg bewoner was meer uit de kluiten ge wassen en bereikte een lengte van een meter. De slang voelde er terecht niets voor, om in het volle zonlicht te komen. Met veel overleg en tactisch inzicht schoof zij tusschen de takjes door, van het eene naar het andere einde van de heg. Een enkele keer kwam zij aan het eindpunt, maar dan kon zij vrij gemakkelijk te- rugkeeren, daar geen menschenhand er Iets voor voelde haar aan te raken. Bo vendien hield dan de kop met het blik semsnelle, agressieve tongetje het pu bliek wel op een afstand. De jeugd kreet het hardst, de vrouwen vonden het op een afstand nog veel te griezelig en de mannen hielden zich voorzichtig dapper. Maar dat de slang het pleit zou ver liezen was zeker, temeer, daar men er op ging vertrouwen dat het geen adder was. maar een ongevaarlijke ringslang, zij het van abnormale grootte. Toen de belangstelling aanmerkelijk toegeno men was, vertoonde het reptiel zich, als maar achtervolgd door de puntige wan delstok, in volle glorie en in eenige win dingen ronddm een paal. Het dier was mooi van kleur, waarbij het grijs temid den van zwart en wit domineerde. Aan weerszijden van de kop vertoonden zich gele strepen (de adder heeft een vork- vorm op een breederen kop). Eenmaal zoover was het een kleine moeite om de zwerver verder op het drooge, d.w.z. het trottoir te drijven, waar zij links en rechts dc nieuwsgierigen deed terugwij ken met onnavolgbare, maar weinig op prijs gestelde toenaderingspogingen. Het wachten was nu op den man, die het reptiel in de gereedstaande emmer zou deponeeren. Niemand pakt een slang graag aan. ook al is hij ongevaarlijk! De dappere man liet niet lang op zich wachten. Zonder eenig misbaar vatte hij het kronkelende reptiel bij de staart, hief het omhoóg met den kop omlaag en liet het vervolgens in de emmer zakken: het slot van een griezelig avontuur. Boven de emmer zijn nog vele be schouwingen gehouden, waarbij over het lot van het reptiel beslist werd. Waarschijnlijk zal men het naar Artis sturen. Het antwoord op de veel gestelde vraag hoe het dier in een heg midden tusschen de huizen terecht gekomen is, is nog al eenvoudig. Tusschen den nieuwbouw aan dit stratencompiex ligt nog laag hout met drooge slooten, een ideaal oord voor slangen. Uit deze omgeving is deze „flinke dame" blijkbaar weggezworven en in den tuin terecht gekomen met alle voor haar minder prettige gevolgen. CHRISTELIJK LYCEUM IN 'T GOOI Op het Chr. Lyceum in 't Gooi te Hil versum werden de volgende stadgenoo- ten bevorderd: Van klasse 2 naar 3: E. Stadig. Van klasse 3 naar 4 (H.B.S.): B. R. van Dijk. Van klasse 5 naar 6 (Gymnasium): P. R. Everaars. Buiten verantwoordelijkheid der Red GEVAARLIJKE BOCHT Geachte Redactie, Aangaande het treurige ongeval va.. Vrjjdag j.l. wilde ik gaarne het volgende on der de aandacht van Uw lezers en lezeres sen brengen. Zooals bekend is, hebben op den hoek van CampenstraatLeusderweg vele ongelukken plaats geihad. Het ongeluk van Vrijdag j.l. is, naar ik meen, het tweede met doodelijken afloop. Het wordt nu toch hoog tijd, dat deze bocht verbeterd wordt. Het aantal werkloo- zen te dezer stede en elders is zoo groot; zou het kwaad kunnen, wanneer men deze menschen aan werk hielp, om diverse gevaar lijke punten te verbeteren? Het aantal werkloozen zal dan aanmerke lijk verminderen en het verkeer veel niindei gevaarlijk worden. Amersfoort schiet in deze reusachtig te kort. Men wil 'de put toch niet dempen, wan neer fhet kalf verdronken is? Het uitzicht ter plaatse is zoowel naar links als naar rechts zeer slecht. Wanneer niet spoedig verbetering in deze zoo gevaar lijke bocht komt, zullen er wederom onge lukken gebeuren, al of niet met den dood als gevolg. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, GRAND THéaTRE. (Tel. 4632). Van Vrij dag 14 t.m. Donderdag 20 Juli, vertoo ning van' de film ..Love Affair". Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; 6.15 en 8.30 uur n.m. lederen middag matinée om 2.30 uur Overige avonden 8.15 u. n.m CITY THEATER (Tel. 6572). Vanaf Vrij dag 14 Juli tot en met. Maandagavond vertooning van dc film „De Dans des doods". Van Dinsdag t.m. Donderdag 20 Juli vertooning van de film „Hélène Wilfuer". Voorstellingen: Zondag doorloopend van af 1.45, 4, 6.15 en 8.30 uur. lederen mid dag matinée om 2.30 uur. Des avonds 8.10 uur n.m. REMBRANDT THEATER - Vertooning van „Vlammende prairieoogen" en „De gou den kooi". STERHUIS, Beekenst.laan 6. Voor alle meisjes iederen avond geopend des Zon dags van 2 uur. GILDEHUIS. Expositie kunstnijverheid. OPENBARE LEESZAAL MET JEUGDLEES ZAAL. Muurhuizen 9. R.K. LEESZAAL. - Wijerstraat 2 Filiaal Uitleenbibliotheek Edisonstraat 35 MUSEUM FLéHITE Westsingel. - Geopend dagelijks van 10—12 en 14 uur. uitge zonderd Zordag: 's Zaterdags 10—12 en 1.303 uur. (Stadgenooten hehben Za terdags vrijen toegane) CLUBLOKAAL SPEELTUIN VER SOESTER- KWARTIER. Iederen Dinsdagavond oefeningen van den Luchtbeschermings dienst. afd Soesterkwartiar BIRKHOVEN. 22 en 23 Juli congres Ned Bond R.K Leeszalen. BOSCHTHEATER. - 20 en 30 Juli. Opvoe ring van „Een romantische liefde". 8.15 uur n.m. OMTREK SCHIPPER SLOEG OVER BOORD EN VERDRONK Tragisch ongeval in de haven van Nijkerk NIJKERK, 17 Juli. Zondagmid dag te ongeveer halftwee is voor de haven van Nijkerk een zeiljacht uit Amsterdam, bemand met vijf perso nen, door een onweersbui overval len. De schipper, de ongeveer 55- jarige heer Nijdaro uit Amsterdam, wilde het zeil neerlaten. Hierbij sloeg hij plotseling, vermoedelijk tengevolge van een rukwind, over boord, en verdronk. Onmiddellijk werden pogingen ge daan, den drenkeling te redden, het geen evenwel niet mocht gelukken. Men is toen met een reddingsbootje, dat bij het jacht behoorde, naar den wal ge gaan en bij den sluiswachter Kedde heeft men den burgemeester van Nij kerk, den heer Z. Bruins Slot, telefo nisch van een en ander in kennis ge steld, waarop deze, vergezeld van den geneesheer dr. Bosch, den inspecteur van politie en den sluiswachter Kedde, met een sleepboot van de gemeente en de sleepboot „Zuiderzee" naar de plaats van het ongeluk is gevaren, waar men twee uur tevergeefs heeft gedregd. Al leen de- Zuidwester van het slachtoffer werd gevonden. Het jacht is de haven van Nijkerk binnengesleept en heeft daar ligplaats genomen. De opvarenden zijn per auto naar Amsterdam vertrok ken. BINNENLAND 's-GRAVENHAGE. 17 Juli. De minister van Economische Zaken is voornemens bij den aanvang van den nieuwen rogge-oogst een belang rijke wijziging in de steunregeling voor inlandsche rogge aan te bren gen. Met deze wijziging wordt aller eerst beoogd den telers van rogge een voor dat product in uitzicht te stellen richtprijs te doen verkrijgen, met dien verstande dat de graan handel zoo weinig mogelijk bezwa ren van deze gewijzigde steunrege ling zal ondervinden. In het verleden heeft het prijsbeloop der rogge zeer geleden 'door het te groote aanbod in den herfst. De nieuwe maat regelen nu hebben ten doel voor de rog- geverbouwers een gelijkmatiger prijsbe loop te bereiken door het aanbod op de roggemarkt meer regelmatig over het oogstjaar te doen plaats vinden. Tot nu toe kon de roggeprijs zich tusschen 7.25 en 8.25 per 100 K.G. bewegen, zonder dat er voor de regeeering aanleiding aanwezig werd geacht, bijzondere maat regelen te treffen. Slechts wanneer de prijs gedurende geruimen tijd lagerwas dan 7.25 of hooger dan 8.25, werden speciale maatregelen genomen. Deze maatregelen, die in dc laatste jaren her haaldelijk nioesten worden getroffen, hebben voor den graanhandel meerdere bezwaren gehad. De nieuwe regeling wordt mede ge troffen om aan de bezwaren, welke zich voor den geheelen graanhandel dus ook voor den handel in andere granen dan rogge deden gevoelen zooveel mogelijk tegemoet te komen. liet gevolj van het gewijzigde stelsel is, dat voor inlandsche rogge een richt prijs zal worden ingesteld, welke weke lijks zal oploopen. Deze richtprijs zal gelden voor rogge, geleverd ter gebruik op de leveringsplaats, waarbij de vracht voor rekening van den verbouwer, maai de verdere kosten, als gewoonlijk voor rekening van den kooper zijn. De minister heeft den richtprijs voor de rogge gesteld op 7.35 per 100 K.G.; op 31 Juli, met een ver hooging van 3 cent per week tot en met de laatste week van Maart en 4 cent gedurende de 4 weken van April, waarmede het hoogste punt zal zijn bereikt. Door de Nederlandsche akkerbouw- centrale zal aan roggehandelaren de ge legenheid worden gegeven om .onder be paalde voorwaarden met haar koop contracten aan te gaan voor binnen- landsche rogge, waarvan de levering op een in het contract bepaald tijdstip of zooveel eerder als de Nederlandsche ak- kerbouwcentrale wenschelijk zal voor komen, zal plaats vinden. Ingevolge de bepalingen van het contract zal de han delaar de rogge van den teler op basis van den richtprijs moeten koopen en wel binnen betrekkelijk korten tijd na de afsluiting van het contract. De Ne derlandsche akkerbouwcentrale neemt van den roggehandelaar de aldus aange kochte rogge over op basis van den op het tijdstip der levering geldenden richt prijs. Indien door dezen maatregel het be oogde doei nog niet mocht worden be reikt, kan de Nederlandsche akker- bouwcentrale ook rogge rechtstreeks van telers koopen. doch met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd dat het in de bedoeling ligt, hiertoe slechts in het uiterste geval over te gaan. De aandacht der telers wordt er na drukkelijk op gevestigd, dat zij dienen mede te werken aan een regelmatig aanbod van de rogge. Als te veel rogge in het begin of op eenig ander tijdstip wordt aangeboden, zullen de handela ren niet in staat ziin deze op te slaan en dan zal de richtprijs mogelijk niet be haald kunen worden. Om het gewensch- te prijsverloop der rogge te verkrijgen is het noodzakelijk, den verkoop regel matig te doen geschieden. Dit nu wordt met den nieuwen maatregel beoogd door den handelaren de gelegenheid te geven de rogge tijdelijk op te slaan, maar deze maatregel kan slechts dan tot het ge- wenschte resultaat leiden indien de telers door geleidelijk aan te bieden daaraan hunne medewerking verleenen. A.s. Dinsdag opening van de Prinses Beatrixschool AMSTERDAM. 17 Juli. Dinsdag a.s. zal de vereeniging tot oprich ting en instandhouding van lagere nijverheidsscholen haar nieuwste onderwijsinstituut officieel in ge bruik nemen. Het is de „Prinses Beatrixschool", een huishoud- en industrieschool, die verrezen is in het noordelijk stadsgedeelte van Amsterdam. Met de totstandkoming van deze neutrale vakschool voor meisjes is in dit stadsgedeelte, waar toch nog altijd circa 60.000 menschen wonen, in een groote be hoefte voorzien. Zij is voor de bevolking van de over zijde van het IJ van groote beteekenis te achten. In het voorjaar van 1935 (leed de ver eeniging tot oprichting en instandhou ding van lagere nijverheidsscholen, die reeds sinds 1929 een dagnijverheids school voor jongens en sinds 1933 een dergelijke school voor meisjes in Am sterdam exploiteert, de eerste stappen met het doel een vakschool voor meis jes in Amsterdam-Noord op te richten. De gemeenteraad ondersteunde dit ini tiatief en gaf de bij de wet véreischte verklaring, dat een dergelijk onderwijs instituut in dit stadsdeel in een behoef te zou voorzien. Op 24 Mei 1937 verscheen daarop het K.B., waarhij rijkssubsidie voor de te stichten school de derde der vereeni ging in uitzicht werd gesteld. Dezer dagen is men met den bouw en met de afwerking ervan gereed geko men en is Amsterdam-Noord daarmede een belangrijke. Onderwijsinrichting rij ker geworden. Het spreekt vanzelf, dat de inrichting der school in verband met dc tijdsomstandigheden sober i^ gehouden, hetgeen echter niet weg neemt, dat zij voldoet aan alle eischer welke daaraan gesteld mogen worde- MEISJE AANGEREDEN EN GEDOOD ROSBERGEN', 17 Juli. Gister- avond is het vierjarig dochtertje, eenig kind van den heer J. Daamen te Rijsbergen, op den Zunderischen- weg, toen het plotseling overstak, door een juist passeerende auto, af komstig uit België, gegrepen, en eenige meters meegesleurd. Met zware verwondingen werd het slachtoffertje naar het ziekenhuis te Breda overgebracht, waar het kort na aankomst is overleden. LIJKJE VAN KIND OPGEHAALD DE WIJK, 17 Juli. Een passeerend landbouwer heeft gistermiddag in de rivier de Reest op de grens der gemeen ten de Wijk en Staphorst het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. De politie uit Staphox^st stelt een on derzoek in. A VONDJAPONNEN A\ van katoen, zomer- mode 1939. vallen in den smaak. Het nieu we avondtoilet links is van rozeroode openge werkte stof. met aardige pofmouwtjes en een ge drapeerde corsage. In het midden een ge tailleerde tweed man tel met een vischgraat in naturel en een cyclame- klcurige japon met een effen rok. Het korte, ivoorkleurige jasje, in cyclame bedrukt, sluit met één knoop en past in kleur bij het zijden hoedje. De marineblauwe re genmantel van zijde, waarbij men suède hand schoenen draagt, valt in ruime plooien neer en sluit in de taille met een lakleeren riem en char- trensen gesp. Deze costumes worden gedragen door de film actrice Anne-Shirley van de R'.K.O.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 11