Nev. Chamberlain, Britsch premier NATIONALE FEESTDAG IN SPANJE: 18 JULI Fortmann Hehenkamp Koel redenaar en koel rekenaar Ontploffing aan boord van Britsch schip Japan „beste klant" voor Amerikaansche katoen „Ons leger" gesloten Rozenweelde in Artis Markiezen Zonschermen Baltexgordijnen Een tijger brak los Nieuw vliegveld nadert voltooiing Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 17 JULI 1939 TJ 7 ANN EER men een Engelschman vraagt wat hij eigenlijk van Neville Chamberlain weef, dan kan men er op rekenen slechts een matig bevre digend antwoord te krijgen. Men weet dat hij werkt zooals waarschijnlijk niemand anders het doet; dat hij zelden Vacantie neemt en Zondags dikwijls gaat visschenThat's all. En men zal u ten slotte nog vertellen dat de Engelschen hem „den grooten zwij ger" noemen. Dat zwijgen is nu juist iets da\t de Engelschen in hun hoogste staatsburgers verper soonlijkt willen zien. Wanneer wij denken aan de min of meer spreekwoordelijke heethoofdigheid van Lloyd George, den in politiek opzicht ietwat een- zijdigen Mac Donald, en de onevenwichtigheid van een Churchill, dan valt het te be grijpen dat Baldwin en eveneens Chamberlain het vertrouwen van het Engelsche volk zoo langen tijd bezitten in tegenstelling met an deren. Van Baldwin en Cham berlain kan men zeggen: zij zijn de personificatie van hei Engel sche geweten. MINDER spreken, meer hande len''. Dit Is het parool waar de Groote mannen van heden I: Neville Chamberlain Britten graag naar luisteren. Bij Neville Chamberlain vinden wij die eigenschappen in hoöge mate. Hij is het type van den koelen redenaar en van den kooien' rekenaar, zooals do Engel sche diplomatie die sedert eeuwen voort brengt. Hij is öok de man die bij groo tere plannen als die wélke de huidige situatie béheérschen den geheelen samenhang overziofc Neville Chamber lain heeft zich eerst langzamerhand tot deze persoonlijkheid ontwikkeld en vaak heeft hij leergeld moeten betalen. Toen hij 23 jaaV.omj was, bekleedde zijn halfbroer Aus'fén reeds hooge en zeer belangrijke posten^ terwijl zijn vader, de beroemde burgërtieet-ter van Birming ham, ook een' bélangrijko rol in het po litieke leven speelde. Neville had van zelfsprekend met deze connecties ge makkelijk alle posities kunnen verwer ven die hij maai- geWenscht zou hebben. Maar hij'stelde' zich óp het standpunt dat hel. nuttig eii noodig is om iedere betrekking éérst volkomen to bohcer- schen alvorens hem te aanvaarden. Dat moet dan ook wel de redop zijn, dat er geen onderwerp is dat hij niet eerst grondig bestu deert alvorens hij het als verant woordelijk mi nister aan het .publiek bekend maakt. Chamberlain is thans zeventig jaar hij werd op 18 Maart 1869 geboren Toen hij na Rugby-Goilege té hébben bezocht ge durende zeven jaar op de Bnhama- eilanden de plantages van zijn vader bestuurde, moest hij het onderspit del ven tegen weinig scrupuleuze speculan ten. Sedert dien tijd is hij een schrander zakenman, die alle kneepjes van het leven kent. In 1915 volgde hij zijn vader als Bir mingham's burgemeester op. De oude Joe, die zijn zoon Austen reeds lang in de arena der wereldpolitiek de sporen had zien verdienen, wenschte ook zijn zoon Neville in het openbare leven te zien en daarom ook voldeed Neville in 1916 aan do- verlangens van Lloyd George en werd directeur van de „Na tional Service'-'. Als zoodanig moest luj de samenwerking tusschen het burger lijk en het militair bestuur, nagaan. Hij leed evenwel sohipbreuk en moest een Jaar later zijn ambt weer neerleggen. )at was Neville Chamberlain's leergeld in het politieke leven. Op vijftigjarigen leeftijd werd hij als conservatief Unionist in het Lagerhuis gekozen, maar jarenlang hoorde men van den nieuwen afgevaardigde weinig of niets, totdat hij in 1929 directeur-gene raal der posterijen en in 1930 minister van gezondheid werd. Al zeven jaar eer der was hij candidaat geweest voor de positie van kanselier van de schatkist, maar omdat het kabinet toen aftrad, kon hij zijn ambt niet aanvaarden. En toen hij in November 1924 in de conser vatieve regeering weer minister van ge zondheid werd, zag Engeland dc eerste resultaten van zijn werkzaamheden in de stille jaren, die vooral aan sociale vraagstukken gewijd waren. Zijn wet op de landarbeiders bijv. baarde groot opzien, alsmede vele andere maatrege len die aan zijn initiatief te danken wa ren. Toen Chamberlain zich in 1929 terug trok toen dc arbeiderspartij aan de regeoring kwam hadden zijn succes sen zijn politieke loopbaan verzekerd. Men riep hem tot de leiding der conser vatieve partij. Zelfs bereikte hij een ver zoening van Boaverbrook en Rothermere met Baldwin. Vanaf dien tijd genoot hij den roep iedere situatie meester te kun nen worden. Op zijn ambt als minister van Financiën (1931) volgde zijn benoe ming in 1937 tot minister-president als opvolger van Stanley Baldwin, waarmee een leven van arbeid voor het Brltschc wereldrijk bekroond werd. jVJ EVILLE CHAMBERLAIN Is voor on* het type van den flegmatieken, In zichzelf gekeerden Engelschman. En toch doet hij nog attijd meer denken aan een schoolmeester dan aan een volksleider. Trouwens alle kenmerken- Neville Chamberlain tijdens een wandeling met zijn echt- genoote in de straten van Londen de eigenschappen van don volksmenner •zijn liern vreemd. Van gezwollen taal moet hij niets hebben; komt tócli een enkele maal de rhctorick om den hoek kijken in zijn toespraken, dan geschiedt het omdat dit sausje nu eenmaal noo dig is bij sommige gelegenheden, en Chamberlain, goed politicus als hij is, dit weet. Chamberlain mist het breede gebaar van den geboren leider, hij spreekt niet tot de verbeelding van de massa. Daarvoor is hij te bezonken oji te conservatief, maar ook zijn gestalte heeft niets imponcerend. Zin voor hu mor, die zoo dikwijls aan het debat een kleurig tintje kan geven, schijnt hij niet te hebben. Cijfers, cijfers en nog eens cijfers, dat is het elemont van den te- genwoordigen minister-president. Al leen de cijfers spréken een duidelijke, betrouwbare taal voor hem. Dat Chamberlain een taak heeft, die hem van den vroegen morgen tot den laten avond in beslag neemt, zal nie mand ontkennen. Toch heeft hij nog tijd voor liefhebberijen. In zijn vacantie of vrijen tijd gaat hij bij voorkeur, uit vis schen, daarbij trouw terzijde gestaan door zijn parapluie en zijn vrouw Annv, die ook bij zijn politiekcn arbeid steeds zijn steun en medewerkster ie. Hij is een echte natuurvorscher en, houdt bij zonder veel van bloemen en planten. Tijdens de ernstige financieele crisis van 1932 vond hij nog den tijd een inge zonden stuk aan de „Times" te zenden over een klein vogeltje, dat hij voor het eerst in Hvde Park had gezien. Daar kan men hem vrijwel iederen morgen zien, op de ochtendwandeling, soms gc- heeL verdiept in het voeren der eendep. En nauwelijks- een uur later staat hij in het Lagerhuis om zijn beleid te ver dedigen, lastige opponenten van repliek té diénen of verklaringen af te leggen, waarop de gehcelo wereld gespannen heeft gewacht en die voor de toekomst van beslissende befeekenis kunnen zijn. Neville Chamberlain mag dan een aarts cijferaar zijn, een nuchter logisch den ker als geen ander.... hij is in dezelfde mate idealist. In de afgeloopen jaren hebben wij hem leeren kennen als een voorvechter van den vredeeen idea- list, die met heide beenen op den grond staat. LONDEN, 17 Juli (Havas) Vol gens een te Londen bij de reederij ontvangen telegram heeft te Co lombo aan boord van de „Nar- kunda" een brand gewoed, welke door een ontploffing werd gevolgd. Drie leden der bemanning zijn om gekomen, 23 werden gewond. De „Narkunda" begaf zich naar London (Australië). Aan boord bevinden zich 150 passagiers, die ongedeerd zijn. Omtrent de ontploffing aan boord van het Britsche schip „Narkunda" van de Peninsular and Óriantal Line, even na dat hét schip te Colombo voor anker was gegaan, wordt nader gemeld, dat vijf.leden van de bemanning zijn om gekomen en 26 gewond. Een der slacht offers is onherkenbaar verminkt. Ver moedelijk geschiedde de ontploffing in ruim no. 6, waar de mail lag. De politie staat sceptisch tegenover de veronder stelling, dat een bom onder de mail was gesmokkeld. Nader wordt vernomen, dat slechts vier personen om het leven zijn geko men bij de ontploffing aan boord van de „Narkunda". Men gelooft, dat de explosie het gevolg is geweest van een spontane ontbranding van gas, dat was ontstaan tengevolge van gisting in de ladoing. De mogelijkheid, dat de ont ploffing door een hedsche machine zou zijn veroorzaakt, wordt thans geheel buiten beschouwing geelaten, aange zien anderhalf uur voor de ontploffing reeds rook was gezien. WASHINGTON, 17 Juli. (Havas). Vol gens diplomatieke kringen zal Hull in het begin van de volgende week een ongunstige meening te kennen geven betreffende het voornemen van Pitt- man, strekkende tot het leggen van een embargo op zekere producten voor den uitvoer naar Japan. Het embargo zou in feite in strijd zijn met de bepalingen van het Japansch-Amcrikaansche han delsverdrag van 1911, Aan den anderen kant blijft Japan de beste klant voor Amerikaansche katoen en de Vereenig- de Staten stellen er geen prijs op re presailles van Japan te riskeeren, die zeker op dit product betrekking zouden hebben. Terugblik op bijna drie jaren bloedigen burgeroorlog Morgen, is juli, is het in het nieuwe Spanje een feest dag. Op dien dag namelijk brak drie jaar geleden de door gene raal Franco geleide opstandige beweging uüt tegen het republi- keinsche regime. De 18de Juli zal voortaan in Spanje dezelfde be feekenis hebben doch dan in omgekeerden zin als de 14de Juli, het begin der Revolutie, in Frankrijk. THANS, na het einde van den strijd, .waarin aan weerszijden zooveel Spaansch bloed vloeide, kan men zich eenigszins rekenschap geven van de wcderzijdsche krachtsin spanning. In den Wereldoorlog heelt Spanje het niet genoeg te waardeeren voorrecht gehad, zijn neutraliteit Jt-e kunnen handhaven. Na den vrede heeft het zich langzaam maar zeker den par tijstrijd zien ontwikkelen, die tenslotte eindigde met de zege van het Volks front. Dc voorstanders van het oude regime konden zich met den nieuwen staat van zaken niet vereenigen; in het grootste geheim werd een opstand voor bereid, welke den lSen Juli 1936 uit brak. Velen beschouwden dezen opstand als niet veel meer dan een „militairen Putsch", die na enkele weken, mis schien maanden, zou zijn geëindigd. Misschien zou dit ook het geval zijn ge weest, indien dc uitvoering van het plan in overeenstemming ware geweest met de voorbereiding. Het verzet brak niet overal gelijktijdig uit, waardoor de plannen in dc war werden gestuurd. Generaal Franco had er op gerekend, met één slag al de garnizoenen van de linksche regcering te overrompelen. Bijna drie laren burgeroorlog hebben ontzettende verwoestingen 'ten gevolge gehad in de groote steden van Spanje; bijgaande loto werd genomen in een woonwijk van Barcelona Ware dit gelukt, dan zou het land een langdurige, bloedige oorlog bespaard zijn gebleven. Na een goed half jaar begon er tee- kening te komen in den nieuwen toe stand. De oud-Spaansche streken in het Noord-Westen, als Aragon, Navarra, oud-Kastilië en Leon, hadden de zijde van Franco gekozen. Het Zuiden wei felde; Andalusië en Estramadura had men niet voor de beweging weten te winnen, omdat het transport der Afri- kaansche troepen op groote moeilijkhe den stuitte, vooral daar de vloot, op welke men had gemeend te kunnen rekenen, voor het grootste deel de zijde der linksche regeering koos. Alleen ge lukte liet generaal Queipo de Llano zich in het bezit te stellen van Sevilla; later, Februari 1937, ook van Malaga. A AN beide zijden werden van het begin af natuurlijk successen be haald en... misslagen begaan. Door de eerste zoowel als door de laat ste werd de loop van het front bepaald, waarop door beide partijen de burger oorlog werd uitgevochten. Het voor naamste front, dat in ruwe -trekken naar het Oosten was gericht, en van de Pyreneeën naar de Zuidkust van Andalusië liep, bood, tengevolge van de diepe bocht bij Madrid en Estrama dura, waar slechts een corridor van nauwelijks 100 kilometer breedte de verbinding vormde tusschen het Noor delijke en het Zuidelijke deel van het nationalistisch Spanje, den linkschen tegenstander het voordeel van dc kor tere binnenste linie. Hierdoor genoot hij een veel grootere bewegingsvrijheid, terwijl een groot deel van de troepen, welke het hoofdkwartier van Salaman ca had bestemd voor de inneming van Madrid, welke mislukte, in het Noorden werd vastgehouden. De hoop, om den strijd te beëindigen door den moreelen invloed, welke zou zijn uitgegaan van een verovering van de hoofdstad des lands, werd na dc in Maart 1937 bij Guadalajara geleden nederlagen, door Franco opgegeven. Het op 31 Maart 1937 ontketende offensief in de Baskische provincie Vizcaya luidde een nieuwe phase in, want van dien tijd af kan eerst worden gesproken van een vaste lijn in de wijze van oorlogvoeren. Franco was in verlegenheid ge bracht door den onverwacht en dood van generaal Sanjurjo. De kwestie van het opperbevel leverde moei lijkheden op. Het tweehoofdige op perbevel van generaal Franco en generaal Mola was op den duur niet bevorderlijk aan een snel verloop van den strijd. Intusschen kwam ook hier dc dood tusschenbeide; Mola kwam eveneens bij een on geval met een vliegtuig om het leven. Dc val van Bilbao stelde dc troepen van Franco in staat, het linksche front aan de Cantabrische kust van het Oos ten naar het. Westen op te-rollen; deze operatie eindigde, met de verovering van Gijon en Avilès. Damdoor kreeg Franco de handen vrij om zijn offen sief ook elders voort te zetten echter niet, zooals men vrij algemeen dacht, tegen Madrid, doch in het Oosten in de richting van de Middellandsche Zee. Inmiddels had de linksche partij Teruel bemachtigd, hetgeen een zware tegen slag beteekendc voor Franco. Doch deze episode had dit voordeel voor Franco, dat de tegenpartij daarbij zware ver liezen had geleden, welke zich open haarden in zijn verzwakten tegenstand, toen Franco het hierboven bedoelde of fensief inzette. Daardoor konden de BINNENLAND Koningin kon door dringende staatszaken de tentoonstel ling niet bezoeken Het aantal bezoekers 's-GRAVENHAGE, 17 Juli Zon dagmiddag te vijf uur heeft gene raal Oudendijk, voorzitter van de Koninklijke Nederlandsche Ver- eeniging „Ons Leger" de tentoon stelling van dien naam gesloten. Zijn slotrede luidde als volgt: „Het sluitingsuur heeft geslagen. Onze tentoonstelling is ten einde. Ik wil als voorzitter, der Kon. Ned. ver. „Ons Leger" bij de sluiting een en kel woord spreken, want groote dank baarheid vervult het bestuur., nu het terugblikt op de afgeloopen dagen. De belangstelling is zeer, zeer groot geweest. De tentoonstelling heeft leger en volk weer nader tot elkaar ge bracht. Het begrip en de waardeering van hetgeen regeering en leger in deze dagen voor onze weerbaarmaking doen, is weer in hooge mate gestegen. En dit is goed voor het zelfvertrou wen der natie en draagt, zooals een buïtenlandsch diplomaat mij dezer da gen verzekerde, in belangrijke mate bij tot het behoud van den wereld vrede. Dames en heeren. H.M. de Koningin heeft schriftelijk haar leedwezen er over betuigd, dat zij door dringendestaatszaken geen ge volg heeft kunnen geven aan haar voornemen om de tentoonstelling te bezoeken. H.M. verheugt zich zeer over het welslagen van de tentoonstelling en is de vereeniging „Ons Leger" er kentelijk voor dezen arbeid, die leger en volle wederom dichter tot elkander heeft gebracht. Laat ons daarom tot besluit van deze, bij uitstek nationale tentoonstel ling, van ganscher harte juichen: „Le ve de koningin." Men deelt ons mede. Het aantal bezoekers van de tentoon stelling „Ons Leger" in de Houtrust- hallen heeft ongeveer 80.000 bedragen. Keuring te Amsterdam op 18 Juli Op verzoek van het bestuur van de vereeniging „Nos Jungunt Rosae" heeft hét hoofdbestuur van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw- en Plantkuride'besloten, om de eerstvolgende keuring van tuin bouwproducten door dp. vaste Keurings commissie t.ot -en speciale rozenkeuring te bestemmen. Met het oog op den stand van het ge was is er besloten om deze keuring in- p-laats van op 11 Juli op 18 Juli te hou den in de zalen van Artis te Amsterdam. Venvacht wordt, dat de rozenkweekers in groote. hoeveelheden het nieuwste en beste van de rozencultuur in zulleh zenden, zoodat Artis Dinsdag a.s. in een rozenhof zal zijn herschapen. Dit zal de eerste keuring zijn na het 50-jarig bestaan van de Vaste Keurings commissie. Woninginrichters sedert 1899 URGESTRAAT 63 TELEF. 88 Een Pampa-struis broedde in Artis Ook Casuariskuikens verwacht f f ET paar nandoes of pampa-struisai t~§ in Artis heeft dit jaar zijn broedver- zorgingsplicliten weer naar behoo- ren vervuld en er tevens toe bijgedragen, dat de kennis van de voortplantingsbiolo- gie van dezen merkwaardigen vogel, waar omtrent vroeger in Artis al veel bijzonder heden bekend zijn geworden, op bepaalde punten weer kon worden aangevuld Na het uitleven van verschillende uitin gen van „mannelijk zelf vertoon"waar mede de haan zich van nature als zooda nig kenbaar maakt, ging het mannetje schijnbroedenop het broederf. Door deze symbolische broeddriftuiting fungeert de vogel als .signaal" voor de hen, die. wanneer ze een ei moet leggen, den ..schiinbroedenden" haan nadert, dicht naast het nest neerhurkt en haar el laat vallen, dat dan door den „reikhalzenden" haan met behulp van kop en hals in het nest wordt gerold. Soms ook wordt een vleugel bij het binnenhalen van een el ge bezigd. terwijl een „bij ongeluk" te ver van den nest rand afgekomen ei door den haan niet als „broedobject" gezien en ge waardeerd en dus niet binnengehaald wordt. Vandaar het aantal rondom een rhea-nest op de pampa veelal verspreid liggende eieren, waarvan het heet. dat de haan ze „met opzet" uit het nest gerold zou hebben, om daarop „vliegen te kwee ken voor zijn toekomstig kroost" en te vens ook „den woestijnvos tevreden te stellen'7 rHANS zün na 39 dagen broeden de eerstgelegde eieren uitgekomen en dribbelt een viertal -bontgestreepte kuikens rondom het nest met den nog op 15 verdere eiejen voorloopig doorbroeden- de haan. Een kostelijk schouwspel, die broedende struishaan met zijn rap en dar tel kroost, dat al den tweeden dag na het uitkomen op allerlei bewegend of bij de omgeving duidelijk afstekend voedsel af gaat. Buitendien valt dan als inderdaad nog grootere bijzonderheid te vermelden, dat thans ook een casuarishaan, van het in 1936 door gezagvoerder A. Brouwer der Nederlandsche Stoomvaart Maatschappij Oceaan" geschonken paar. met broeden is begonnen. In vroeger jaren heeft ook een casuarishaan met succes gebroed, tot nu toe de eenige maal. dat de casuaris zich in een dierentuin heèft voortgeplant en de eerste maal ook. dat omtrent de broedbiologie dezer merkwaardige vogels iets naders bekend is geworden. Als alles goed gaat, zullen na 52 dagen broeden dus ook twee casuariskuikens jn Artis het le venslicht aanschouwen. OOST-IN D1Ë Aanvullend onderzoek inzake het gebeurde op de „Buitenzorg" BATAVIA, 17 Juli (Aneta). De „Su matra Post" verneemt, dat de officier van justitie te Medan een aanvullend onderzoek gelastte inzake het losbreken van een tijger aan boord van het s.s. „Buitenzorg" in den nacht van 19 op 20 April. Hieromtrent is men van meening dat het waarschijnlijk moeilijk zal zijn om bepaalde grove nalatigheid aan een of meer personen ten laste te leggen. De behandeling zal tenslotte moeten ge schieden voor den Nederlandsclien rechter, daar de gebeurtenis zich op een Nederlandsch schip (heeft voorgedaan, dat ten allen tijde onder de Nederland sche wetgeving valk DE KOMENDE BLIJDE GEBEURTENIS BATAVIA, 17 Juli (Aneta.). De In dische P.T.T. zal wederom de gelegen heid openstellen om de leden van Ihet Koninklijk. Huis telegrafisch geluk te wenschcn met de uitbreiding van het Prinselijk gezin, waarvoor een speciaal, verminderd tarief is vastgesteld. nationalisten reeds den loden April 1938 de Middellandsche Zee bereiken. DAARMEDE was een wig gedreven in de linksche zóne. Tot alge- meene verbazing werd de aanval niet doorgezet in Noordelijke richting, naar Calalonië, doch naar het Zuiden, in de richting van Valencia. Hierdoor werd de levensmiddelentoevoer van Madrid bedreigd. Zoo snel zou Franco evenwel Valencia niet in zijn macht krijgen, want het gelukte den linkschen troepen, den Ebro over te steken. Hier door ontstond een langdurige stagnatie in Franco's operaties thgen Valencia, want de herovering van de posities aan den Ebro nam bijna vier maanden in beslag. Toen de tegenstand der link schen hier was gebroken, lieten Fran co's troepen hen geen tijd om zich te herstellen; en zoo vielen hun binnen drie maanden eerst Catalonië tot de Pyreneeën, daarna de tusschen Valen cia, Almeria en Madrid gelegen z.óne in handen. Alleen dit laatste gebied besloeg niet minder dan ongeveer een vijfde van het geheele .Spaansche ■grondgebied. Dit was het begin van het einde, dat ieder nog vcrsch in het geheugen ligt: de zege der nationalis ten op alle fronten en de instelling van een nieuwen regeeringsvorm. De nieu we regeering is het ook, die den 18en Juli tot een nationalen feestdag in Spanje heeft verklaard. Terrein op Kamajoran eind 1939 gereed Het Nieuws van den Dag schrijft: De werkzaamheden aan den aanleg van het nieuwe vliegveld op Kemajoran verkeeren thans in een zoover gevorder den staat, dat aangenomen mag worden, dat behoudens bijzondere tegenslagen die overigens niet worden verwacht het vliegveld tegen het einde van dit jaar geheel gereed zal zijn -en in gebruik zal kunnen worden genomen. Zooals bekend, is het ruime stations gebouw reeds geheel gereed en er wordt momenteel, behalve aan de startbanen, ook gewerkt aan den bouw van de groo te hangar, die rechts van het Stations gebouw komt te staan. Over het algemeen kan gezegd wor den, dat de werkzaamheden goed op schieten, sinds in 1936 de eerste opme tingen geschieden en in Juni 1937 de feitelijke werkzaamheden aanvingen. Het vliegveld heeft den vorm van een cirkel, met een straal van 400 meter, terWijl er op gerekend is, dat in de toe komst, wanneer zulks noodig mocht blij ken te zijn, het veld zal kunnen wor den uitgebreid tot een cirkel met een middellijn van 1000 meter. De startbanen, die tezamen een groot kruis vormen, en ieder nagenoeg 800 meter lang zijn, bij een breedte van 50 meter, worden geheel uitgevoerd volgens het oorspronkelijk project. SCHATTEN UIT PRADO TREKKEN VEEL BEZOEK De tentoonstelling van de Spaansche kunstschatten uit het Prado van Madrid, welke tentoonstelling te Genève gehouden wordt in het museum voor kunst en geschiedenis en welke expo sitie voor Zwitserland een heel bijzon dere gebeurtenis beteekcnl mag zich verheugen in een bijzonder levendig en druk bezoek. Tot 26 Juni hebben reeds rond 50.000 kijkers de prachtige collectie van meesterwerken uit een der be roemdste verzamelingen ter wereld in de voikenbondsstad bezichtigd. Genève biedt den bezoekers der ten toonstelling in dezen zomer eenige bij zondere gala-voorstellingen. De eersl^ daarvan, een dansvoorstelling van Clo tilde en Alexander Sakharoff op een openlucht-tooneel in het Perle du Lar park, vond plaats in den avond van 29 Juni.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8