ALBERT EINSTEIN, wi|sgeer en wereldburger CHAMBERLAIN LEGT EEN VERKLARING AF Helgoland is Londen garandeert een Roemeensche leening Luchtpost over den Oceaan verboden grond Slowaaksche soldaten in paniek ^Engeland en Japan j Datum van opening der onder handelingen nog niet vastgesteld Japan vraagt meer oog voor zijn moeilijk heden in het verre Oosteh VERBETERING IN TOESTAND TE TIENTSIN Nieuwe kazerne in den Bosch Overname der crisis maatregelen door de bedrijfsgenooten K.N.I.L.M. niet meer tweemaal per week naar Australië De volksgezondheid in Indië Ie BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 18 JULI 1939 PROFESSOR ALBERT EINSTEIN, die op 14 Maart van dit jaar zestig jaar oud geworden is, heeft aan den vooravond van dien verjaardag de belangrijke mededeeling gedaan, dat hij meent op weg te zijn een wet te ontdekken, welke de samen stelling van het universum zal helpen doorgronden en de geheimen van stof en straling zal bootleggen. Hij zeide te geloo ven, dat hij zijn theorie kan toetsen aan experimenten. Sindc de formuleering van de „relativiteitstheorie", waaraan Einstein zijn beroemdheid dankt, bestond het probleem, hoe het veld der zwaartekracht, het electro- magnetische veld en de materie tezamen te brengen in één ma thematische conceptie. Na twin tig jaar zoeken meent Einstein thans een dergelijke conceptie te hebben ontwikkeld. Tegenwoordig zijn er nog slechts enkele honderden geleerden in de geheele wereld te vinden, die de geleerde theorieën van Albert Einstein kunnen begrijpen tot in onderdeden en in vollen omvang, ook al dateeren deze theoriën' van 1903. Daarentegen kent ieder den naam van den wereldberoem- den professor van de „relativiteits theorie". en menigeen. die onlangs ver nam dat Albert Einstein zijn zestigsten verjaardag vierde, za! verbaasd hebben gevraagd: vergist men zich niet? Is deze man al niet lang de zestig gepasseerd? Het behooft niet te verwonderen, als deze vraag is gestold. In deze haastige en onrustige wereld maakt de bezitter van een wereldroem van meer dan 25 Jaar den indruk een Methusalcm te zijn! EINSTEIN, die eens met Hindenburg tot de populairste inwoners van Duitschland behoorde welk een verandering in vijf jaren tijd! werd den 14-den Maart 1879 te Ulm geboren als zoon van een Joodsch koopman. Hij kwam in Mürichcn op school, maar daar beviel het hem slecht. „Mijn leeraren waren net onder-officieren", vertelde Einstein later eens. Eerst in Zwitser- land. waar hij ver volgens kwam te wonen, kon hij opgelucht adem halen. Zijn school jaren bracht hij verder door in Aarau, zijn stu diejaren aan de hoogeschool te Zilrich. Hij was een bescheiden en eenigszlns terug getrokken jonge- man. die na vol- tooiing van zijn studie blij was een Groote mannen van heden II: Albert Einstein rustig bestaan te vinden als particulier onderwijzer hij een familie te Schaffhau- sen, later als ambtenaar hij den Zwit* serschen octrooiraad te Bern. Hij trad nog jong in het huwelijk met een studie- genoote, on gebruikte zijn vrijen tijd voor wis- en natuurkundige studiën, waarvoor hij van jongsaf groote belang stelling had. Hij hield zich vooral bezig met het probleem van de Ilchtultzon- ding door lichamen, welke zich in de ruimte voortbewegen. Zoo kwam het. dat hif reeds op 25-larigen leeftijd het werkje uitgaf, dat hem wereldroem zou ver schaffen: in 1905 publiceerde hij een studie: „Zur F.lektrodynamik bewegter Korner", waarin ziin alles omverwer pende „relativiteits-theorie" is vervat. Het spreekt vanzelf, dat een dergelijke nieuwe wereld-conceptie niet „uit do lucht" kwam vallen. Einstein volgdo hij zijn stifdio liet voetspoor van onzen grooten landgenoot Lorentz. Dezo had als eerste getracht de merkwaardigo gedragingen dor lichtvoortplanting in bewegende- media te verklaren. Ein stein's nieuwe conceptie was in wezen van wijsgecrlgcn aard en kwam hierop neer. dut -alle ruimte- cn tijdmeting re latief is, te weten volkomen afhankelijk van den bewegingstoestand des waarne mers. In een beroemd goworden rede op een congres van Duitschc natuurkundi gen te Keulen in 1908 gaf de Gftttlngsche mathematicus Minkowski aan do conceptie van Einstein een schitteren den wiskundigen vorm. Daarmede be gon voor Einstein de vlucht der faam. Eerst benoemd tot hoogleeraar aan do hoogeschool te Prnng (1911) werd Ein stein al spoedig teruggeroepen naar Zürich, niet als student doch als hoog leeraar. Hij werkte inmiddels ziin go- dachtengang uit, tot hil de zwaarte- kracht-theoriën, welke sinds de dagen van Newton geen noemenswaardige wij ziging meer hadden ondergaan, in een geheel nieuw licht had geplaatst Hij kwam op grond van zijn theoreti sche beschouwingen tot de vaststelling, dat het sterrenlicht door de zon wordt afgebogen, hetgeen alleen bij totale zonsverduistering kan worden waarge nomen. En inderdaad, bij de totale ériips van 1919 werd de door Einstein voor spelde afbuiging van het sterrenlicht waargenomen en zijn theorie door dc experimenten bevestigd. Pakhuizen vol populaire literatuur over de „relativi teitstheorie" waren het resultaat EINSTEIN was over deze algemeene bekendheid geenszins verheugd. Hij was in 101 i benoemd tot hoog leeraar aan de Keizer Wilhelmuniversi- teit 1e Berlijn, waar hij een teruggetrok ken bestaan leidde, zoodat wiskundigen van naam uit het buitenland verbaasd werdendoor dc onbekendheid, welke Einstein in eigen land... genoot. Inder daad genoot, want totdat zijn naam eil zijn leer (hoe weinig ook begrepen!) ge meengoed der massa waren geworden, maakte Einstein volop gebruik van zijn zeer persoonlijke gave nimmer een sfeer van „beroemdheid" om zich te versprei den, en zich in het openbaar volkomen onopvallend te bewegen. In concertzaal of schouwburg verscheen hij in een be scheiden pak. zonder een spoor van de allures van een „groot man", zoodat do genen die naast hem zaten over hem heen zagen zonder te vermoeden den man te vcrontachtzamcn, die op één lijn geplaatst kan worden met Copernicus, Galilei en Newton. Rustig en eenvoudig als hij zelf, gingen ook zijn dagen tc Berlijn-voorbij. Na ontbeten, gemusiceerd en zijn corres pondentie behandeld te hebben, wijdde hij zich uren lang aan de studie, welke vaak uit niet veel anders dan nadenken bestond. Uren en urenlang kon hij zitten nadenken in ziin luie stoel mot ziin pijp in zijn mond. zonder boeken en zonder natuurkundige toestellen. Maar al was Einstein nog zoo'n groot geleerde cn filosoof, voor do buitenwe reld had hij evoneens belangstelling. Deze ging in de eerste plaats naar de onderdrukte menschen uit. Toen wijlen Walt her Rathenau aan Einstein, die ver- moeid was door de eindeloozc gesprek ken over entente- en vredesproblemen, eens vroeg, wat hem heel bijzonder in teresseerde, antwoordde do groote ge leerde met een glimlach: „de Joden", Geen wronder dan ook, dat de gebeurte nissen na 1933 in Duitschland hem bij zonder troffen. Een jaar voordien was Einstein benoemd tot professor aan de universiteit to Prlncetown in Amerika cn thans vertoeft hij voortdurend in do Nieuwe Wereld. Aldaar publiceerde hij ecnige jaren geleden zijn ontdekking over de buiging van hot licht, waardoor het mogelijk is, dat een ster, die zeer ver achter een an dere staat, toch zichtbaar wordt voor het menschelijk oog. Het volgend jaar, 1937, deed Einstein mgdedecllngen over zwaartekracht-golvon. welke hij toe schreef aan de massa's van de vaste lichamen. Terwijl de massa van de aarde een zeer lange golf zou veroorzaken, brengt do massa van een atoom maar een uiterst korte golf teweeg. Einstein zag dus de oorzaak van do zwaarte kracht-verschijnselen in een reeks van golven. Einstein schijnt er thans in ge slaagd te zijn. verhand te leggen tus schen dc golven der materie en de gra- vitaticvelden. waardoor ziin zestigste verjaardag wol een zeer bijzondere be- teekenia gekregen heeft. Nog steeds is de geloerde dezelfde rustige en beschei den mnn. dio hij was vdrtr hij zijn be roemde uitvindingen deed. In Amerika heeft hij do rust en de eerbied gevonden, die hem in zijn eigen vadorland onthou den wordt. LONDEN, 18 Juli (Havas). Het decreet van het Britschc ministerie van financiën, waarbij het handelsverdrag tusschen Engeland cn Roemenië van kracht wordt, behelst tevens do tekst van het verdrag. Hierbij krijgt de Roo- moonsche regeering toestemming een leening van vijf en een lmlf millioen pond sterling uit te geven, gegarandeerd door de Rritsche regeering. Dc beta- lings-o vereen kornet van 1938 Is niet be langrijk gewijzigd, doch wel hoeft Roo- menië nieuwe faciliteiten gekregen voor den uitvoer van Roemeensche produc ten naar Engeland. CIANO VERLAAT SPANJE MALAGA, 18 Juli (Havas). Graaf Ciano heeft zich ingescheept aan boord van dc „Conto di Savoia", met welk schip hij de terugreis naar Italië maakt. Tanken in de lucht LONDEN, 17 Juli. - Op 5 Augustus wordt, naar gemeld wordt, de Britsche wekelijksche luchtpostdienst over den Atlanti- schen Oceaan geopend. Het eerste toestel zal dan op 6 Augustus in Montreal aankomen. De dienst in omgekeerde richting vangt aan op 9 Augustus. Gevlogen zal wor den met een verbeterd type Empi- re-vliegboot. Dc aanvulling van den benzinevoorraad der vlieg- booten zal geschieden met bom menwerpers, die ingericht zijn als tanktoesteilen, na het vertrek der vliegbooten van het Shannon- vliegveld in Westelijke richting en van Botwood op New-Foundland in Oostelijke richting. Dat de opening van de luchtlijn niet eerder geschied is. vindt zijn oorzaak in het fejt, dat uitgebreide proefnemin gen gedaan zijn met het aanvullen van den benzinevoorraad in de lucht De Imperial Airways heeft thans de over tuiging, dat deze proefnemingen succes höbbcn opgeleverd. F.r zullen drie vlieg- booton op de lijn gebruikt worden, n.l. Declvde, de Cabnt en de Caribou. Voorloopig zullen geen passagiers, doch uitsluitend post worden vervoerd. Over enkele maanden, wanneer de groo te vliegbooten in dionst genomon zul len worden, zal men ook kunnon over gaan teft het vervoeren van passagiers. Het vermaarde portret van Albert Ein stein vervaardigd door den beeldhou wer Epstein Professor Albert Einstein en zijn echt- genoote in de Vercenigde Staten bil aankomst uit Europa na een van hun vele tochten over den Atlantischen Oceaan Britsche dienst wordt in Augustus geopend BERLIJN, 17 Juli (Havas). Reeds sinds eenige maanden is de toegang van Helgoland voor alle vreemdelin gen verboden, met het oog op de vcr- sterkingswerken, welke op het eiland worden opgericht. Bij decreet van den minister van hinnenlnndache zaken worden nadere aanwijzingen gegeven. Duitsche onder danen hoven de 13 jaar moeten voor het verblijf op het eiland in het bezit zijn van een officieel identiteitsbewijs met foto. Vreemdelingen mogen er niet aan wal gaan enj zich evenmin ophou den aan boord van schepen, welke or aanleggen. Het is verboden er te schil deren, te teekenen of tc fotografeeren. Voor bewoners van het eiland kunnen speciale vergunningen worden uitge reikt. BRATISLAVA, 18 Juli (D.N.B.) Het Slowaaksche ministerie van landsver dediging deelt mede, dat Zaterdagavond nabij Neutra in de Neutra-rivier tien soldaten zijn verdronken tijdens oefe ningen met pontons. Bij het overzetten in pontons van een afdccling soldaten over tc rivier, riep plotseling een der soldaten zonder reden, dat water dc ponton binnendrong, waarop een paniek ontstond. Een aantal mannen viel in het water en zij, die niet konden zwemmen, ver dronken. Het stoffelijk overschot van de verongelukten is ter aarde besteld in tegenwoordighei l van den minister van landsverdediging. DE VREEMDELINGEN IN ZUID-TIROL ROME, 18 Juli (Havas). Dc Bril- sche ambassadeur hoeft gisteren een be zoek gebracht aan don Italiaanschen oirlerstaftts-secretaris van buitenland- sche zaken Bastiftnini om voorstellen te doen betreffende de regeling van zekere kwesties schadevergoeding, overbren ging van goederen en deviezen ge rezen door bet besluit tot uitzetting van twaalf Britsche onderdanen uit Tirol. Rastianini zou deze voorstellen in gun stige overweging genomen hebben. LONDEN. 17 Juli- (Reuter). IN het Lagerhuis heeft Chamberlain in antwoord op een vraag betreffende den toestand in het Verre Oosten allereerst verwe zen naar het te Tokio uitgegeven communique betreffende het be zoek van ambassadeur Craigie aan minister Arita van Zaterdag j.l. Vervolgens verklaarde hij, dat de data voor de officieele opening der onderhandelingen te Tokio nog niet zijn vastgesteld. Er zijn vele verklaringen in de pers gepubliceerd, zoowel in Japan als in Engeland, volgens welke de Japansche regeering een fundamenteele ommekeer zal eischen in de politiek der Britsche regeering in het Verre Oosten als voorwaarde voor het openen der onderhandelin gen, zoo voegde Chamberlain hieraan toe. Ik zou het gaarne duide lijk willen maken, dat dit land niet zou willen en kunnen optreden ten aanzien van zijn buitenlandsche politiek op eischen van een andere mogendheid (algemeene toejuichingen), evenmin heeft de Britsche regeering eischen van dien aard van de Japansche regee-, ring ontvangen. de zaak. De Britsche regpcring deelt de opvattin* van Craigie. dat een toeschrijving aan de Japansche re geering van bedoelingen, die In fei te zou kunnen blijken ongegrond te zijn, slechts berekend zou zijn op henadeeling van het succes der on derhandelingen. De plaatselijke toestand in Tientsin, aldus Chamberlain verder, is thans over het algemeen heter geworden èn Ie vensmiddelenvoorraden komen nu in voldoende hoeveelheden binnen, terwijl behoorlijke hoeveelheden melk verkrijg baar ziin. Anti-Britsche betoogingen worden In verscheidene steden in Noord-Chlna ge- NAAR de meening van den Brit- schen ambassadeur te Tokio zou de officieele Japansche houding meer correct beschreven worden als de wensch. dat Groot-Britanje zou trachten de Chineesch-Japansche vijandelijkheden te zien met meer begrip voor Japans moeilijkheden en voor den Japanschen kant van houden en er is eenige schade aange richt aan zendingseigendom in Sjansi. Wat de Japansche bekendmaking aan gaande het beperken van het binnen varen van schepen van derde mogend heden betreft, zeide Chamberlain, dat de onderhandelingen tusschen de Brit sche en de Japansche autoriteiten thans vorderen. Wat Kol. Spear betreft, zeide Cham berlain. dat met het oog op den klaar blijkelijk onbevredigenden aard van een dergelijk optreden Craigie de krachtig ste stappen heeft gedaan, waarbij ge- rischt werd. dat een Japansch spreken de officier toestemming van de Japan sche regeering zou krijgen om naar Kal- can te gaan. De besprekingen ie Tokio De diplomatieke redacteur van Reu ter verneemt dat het rapport van Crai gie over het onderhoud, dat hij Zater dag met Arita heeft gehad, nog steeds wordt bestudeerd en dat het niet waar schijnlijk is dat Craigie een nieuw on derhoud zal hebben aleer de regeering haar .opmerkingen zal hebben ingezon- don. Sociale massa vraagt bijeenroeping van parlement Domei meldt uit Tokio: Het bestuur der nartij van de sociale massa heeft minister president Hira- noema een petitie overhandigd, waarin een buitengewone zitting van het par lement in verhand met de Britsch-.Ta- pansehe besprekingen gevraagd wordt. In die zitting zou tegenover de wereld de vaststaande Jnnansche nolitiek ten aanzien van de nieuwe orde in Oost- Azlë moeten worden geproclameerd. De partij heeft, om de regeering te steunen bij de besprekingen met Engeland en de nnfi-RrifEchp actie in het gpheele land. de Minseito, de Sevoekai en de minderheidspartij Koknemin Domei voor eesfeld met haar samen te werken ter bereiking van het gestelde doel. In Hainau HAIHAU, 17 Juli (Domei). Dins dagmorgen zijn de Japansche ma- rineeenheden geland op een punt ten ooslen van Kanen, een strate gisch belangrijk punt op het wes ten van Hainan. Des middags hezet- ten zij de ommuurde stad. BINNENLAND Onthulling gedenksteen en in metseling oorkonde in de Koning Willem I-kazerne 's-HERTOGENBOSCH, 17 Juli. In tegenwoordigheid van vele mili taire en gcmeentolijke autoriteiten is vanmiddag een oorkonde gemet seld en een gedenksteen onthuld in den voorgevel van het wacht- en bu reelgebouw van de in aanbouw zijn de Koning Willem 1-kazcrne alhier. Zooals bekend is deze kazerne ne- stemd voor het elfde regiment motor artillerie, dat thans reeds in Den Bosch gevestigd is. Onder do aanwezigen bevonden zich overste G. H. Schouten, commandant van het elfde regiment motorartillcrie, kapitein L. W. Haberkorn, commandant van de vierde compagnie van het korps motordienst, welke eveneens ln deze kazerne zal worden gelegerd, generaal- majoor A. A. van Nijnatton, comman dant van het derde legercorps, kolonel L. J. Schmidt, territoriaal bevelhebber in Noord-Brabant, kolonel F. A. Vail Iant, inspecteur der genie en kolonel H. L. van Roijen, commandant van hel eerste gcnio-commandement. Voor! 3 merkten wij op overste II. C. van de» Bijl, garnizoens-commandant van 's-Her- togenbosch, oversie A. J. E. Mathon, commandant van het tweede regiment huzaren-motorrijders, ritmeester H. Wil- brenninck, commandant van het eerste eskadron pantserwagens cn den majoor der genie J. Zwart. De eerstaanwezend ingenieur tc Breda heette da aanwezigen welkom en bracht den gemeentelijken autoriteiten van Den Bosch dank voor het beschikbaar stellen van het terrein. Mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's-Hertogonbosch. die vervolgens het woord voerde, sprak ztjr. vreugde uit over de aanwezigheid van het nieuwe regiment. Men heeft de kazerne den naam Willem I gegeven, cmdat hel deze vorst de eerste is geweest, die Brabant dezelfde rechton als het overige Neder land had gegeven. Willem I is het ook geweest, die de zoo belangrijke Zuid- Willemsvaart hoeft laten graven. De burgemeester ging vervolgens ovv lot de inmctsoling van de oorkonde, waarna zijn echtgenoot© den gedenk sleen onthuld". AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFLOOP SLOOTDORP. 17 Juli. Vanmiddag was nabij Slootdorp de 66-jarige heer Venema. die bij zijn zoon te Midden- meer logeerde, per fiets onderweg. F.on auto» bestuurd door een garagehouder uit Nieuwe Nlodorp, die hem in snelle vaart achterop kwam. reed hem aan. De heer V. werd zoo ernstig gewond, dat hij op slag dood was. Tegen den garagehouder is proces verbaal opgemaakt. v Besprekingen op algemeene ver gadering van Ned. Federatie van Pluimveehouders Bezwaren tegen kunst matige eierveilingen Dezer dagen vergaderde te Wagenin- gen dc Nederlandsche Federatie van Vereenigingen van Bodrijfspluimvsohou- ders (N.P.F.) onder voorzitterschap van den heer P. J. van Haaien uit Tilburg. Het voornaamste punt van de agenda vormden de mededeelingen van het be stuur aangaande tie werkzaamheden, verricht naar aanleiding van een twee tal brieven, ontvangen van den minis ter van Economische Zaken. Tn dezo brieven werd de N.P.F. verzocht, een onderzoek te willen instellen of de mo gelijkheid zou bestaan, dat de teeltmaat- regelen voor dc pluimveehouderij in ban den zouden worden gelegd van de or ganisaties op dit gebied. De N.P.F. werd door den minister in overweging gege ven hierbij overleg te plegen met de Al gemeene Nederlandsche Pluimveeteelt- vereenlging (A.N.P.V.). Hot bestuur heeft bedoeld onderzoek Ier hand genomen en is met de A.N.P.V. in bespreking. Ter oriëntecring van de hij de N.P.V. aangesloten organisaties was aan deze, als biilage hif de agenda, een schema toegezonden, dat bij een en ander als leidraad wordt gebruikt. Waar de pluimveehouderij een on derdeel is van den landbouw, sprak de vergadering als haar meening uit, dat de N.P.F. inzake deze aangele genheid van eventueele overname van landbouwcrisismaatregelen door de bedrijfsgenooten. geen definitieve stappen dient te ondernemen zon der overleg met de drie Centrale Landbouw-organisaties. Het bestuur werd verzocht, dc zaak met deze te bespreken. Voorts werd besloten, dat, wanneet- het tot indiening van een omlijnd plan bij het ministerie zou kunnen komen, flit door het bestuur eerst, volledig ter kennis van de aangesloten organisaties zal worden gebracht cn in een algemee ne vergadering zal worden behandeld. De vergadering vereenigdc zich er me de, dat het bestuur, volgens de voor naamste richtlijnen neergelegd in het toegezonden schema, verdere besprekin gen zal voeren met de A.N.P.V. Naar aanleiding van een betreffend verzoek van de A.B.T.B. werd medege deeld, dat er vanwege de N.P.F. reeds op was aangedrongen om den verbouw van boerenkool voor de kippen en een- denhouderlj vrij te laten. Het bestuur zal aan deze aangelegenheid de noodige aandacht, blijven schenken. •Door de V.P.Z.H. werd naar voren ge bracht, dat bepaalde groentenveilingen haar leden, die behalve tuinbouwer ook pluimveehouder zijn, verplichten om daarnaast do groenten ook dc op hun bedrijf geproduceerde eieren te veilen. Op deze wijze worden op sommige plaat sen kunstmatig eierveilingen in het le ven geroepen en in stand gehouden, die, feitelijk geen roden van bestaan hebben. De opbrengst der eieren is lager dan op specifieke eierveilingen in hetzelfde werkgebied. Dc vermelde gang van za ken is daarom in het nadeel van dc be trokken pluimveehouders. Het bestuur word verzocht na te gaan, wat de N.P.F. zou kunnen doen om verbetering te ver krijgen. OOSr-INDIË BATAVIA, 17 Juli. (Aneta). - Naar Aneta verneemt zal met in gang van 1 Augustus de K.N.I.L. M.-dienst op Australië niet meer tweemaal per week, doch slechts eenmaal per week worden gevlo gen- Van het plan voor charteren van toestellen van de K.L.M. is voorshands afgezien, totdat nader overleg met de Australische regee ring zal zijn gepleegd. De pest wordt met succes bestreden BATAVIA. 17 Juli (Aneta). In de Memorie van Antwoord betreffende den dienst der volksgezondheid zijn de ver dere assainceringsplannen voor Tand' jong-Priok, het gebied waar destijds een malaria-epidemie uitbrak, uiteen gezet. Verder wordt toegegeven, dat. thans een geringe opleving van de malaria in dit gebied to constateeren is. De ziektc-cijfcrs over Mei en Juni waren respectievelijk 130 en 129 en het mortalitcitsoi.lfor over deze maanden 69 en 52. waarvan aan malaria 31 ©n 30. De cijfers over do eerste week van Juli zijn 16 zieken. 16 overleden, waarvan 9 aan malaria. Hierbij wordt er op ge wezen, dat deze. cijfers niet geheel vol ledig zijn. daar hieronder niet begrepen ziin de zieken die naar het Centraal Ziekenhuis vervoerd zijn of naar hun woonplaats zijn teruggekeerd en even min de zlekte-rilfers van het personeel 'Ier drie groote scheepvaart-maatschap pijen. Het succes der pest-bestrijding wordt geïllustreerd door een verge lijking der globale sterfte-ciifers van 1934 cn 1938.. In 1934 was het sterf- te-cijfer 23.000 en in 1938 2000.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 2