DE RIJKSMIDDELEN BLIJVEN RUIMER VLOEIEN Informatiebureau der Spoorwegen geopend DIRECTE BELASTINGEN 12 MILLIOEN MEER Zon, zee en lucht voor de Rotterdammers De inkomstenbelasting geeft een meerdere opbrengst van 11 millioen FELLE BRAND TE BREEZAND Het N.V.V. en de kabinetscrisis EEN POSTWISSEL VERDWEEN Ernstig auto-ongeval bij Heesch DE RAMP VAN DE „IJSVOGEL" Auto bij het uitwijken geslipt NOORDELIJKSTE STAD TER WERELD Monteur „bracht Duitsche dienstbode een bezoek" Het auto-ongeluk te Westwoud Strandboulevard te Hoek van Holland door burgemeester Oud feestelijk geopend Verbetering der toegangswegen? AMSTERDAM HEEFT DE PRIMEUR Instelling van groot nut Gemeente-ambtenaren geschorst Arm maar oneerlijk 2e BLAD PAG. 2 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 18 JULI 1939 's-GRAVENHAGE. 17 Juli. Aan het over licht van d» opbrengst der rijksmidde len ontleencn we het volgende Op ultimo Juni van dit jaar was voor de directe belastingen in totaal op kohier gebracht f 73.786.36430 bü een raming van 126.703.000voor het geheele dienst Jaar. Na het eerste halfiaar von 1938 was het xuiver kohierbedrag 61.665.705.05, zoodat thans een vooruitgang kan worden geconstateerd met f 12.120.659.31. Wat de onderscheidene middelen betreft, kan worden opgemerkt, dat de grond belasting, waarvoor de raming f 10,703.000f- bedraagt, thans reeds heeft opge bracht 10.496.984.85 (vorig laar f 10.464.242.90). De inkomstenbelasting (raming f 82.300.000—) is voor het eerste half jaar ten kohiere gebracht voor 46.261.363.48 tegenover f 34.944.225,15 op ultimo Juni van het vorig laar, een vooruitgang derhalve van f I IJl7.138A3. Ook de andere directe belastingen hebben de kohierbedragen van het vorig Jaar overtroffen en wel de vermogensbelasting met f 694.627.95 kohierbedrag thans f 10.097.23035) de verdedigingsbelasting mei f 11.01 OM (kohierbedrag thans f 5.465.214.68) en de belasting van de dpode hand met 65.141.— (kohierbedrag thans f 1.465.571—) OVERIGE MIDDELEN STEGEN OOK Ook de overige middelen hebben bij gedragen tot een gunstig resultaat van de opbrengst over het eerste halfjaar 1939. Deze opbrengst bedroeg namelijk 223.999.813.18 bij een raming van 220.862.500.— en tegenover een op brengst van f 217.234.116.95 over het eerste halfjaar van 1938. een vooruit gang derhalve van ongeveer f 6.765.700. De maand Juni heeft in dezen voor uitgang een zeer groot aandeel gehad. Want bij een maandelijksche raming van 1 36.810.416.67 bleek de opbrengst over Juni te hebben bedragen 38.914.441J1 of ongeveer f 2.104.000 meer dan de raming. In vergelijking met het vorig jaar was Juni echter minder productief, aangezien ten op zichte van Juni 1938 thans een min dere opbrengst van ruim f 373,400.— valt te constateeren. Ten aanzien van de afzonderlijke middelen kan worden opgemerkt, dat de dividend- en tentiemebelasting (op brengst f 0.611.538.—) bij de raming 1 3.888.461,— ten achter is gebleven en f 1.130,487,— minder heeft opgebracht dan in het eerste halfjar van 1038. De rachtan op den invoer hebben de halfjaarlijksche raming met f 8.517.826 overschreden en brachten het tot een opbrengst van f 56.517.826,— hetgeen in vergelijking met het vorig jaar een hoogere opbrengst beteekent van 1 0,386.114,—. Het statisliekreeht bracht ruim f 43.000 meer op. de accijns op wijn f 68.500,— da accijns op het gedistil leerd f 664.475,— de accijns op hier f 366.918,— de accijns op suiker f 1.265.871,—. de accijns op tabak 394,724*—, de omzetbelasting f 8.038.003 en de opbrengst der loods gelden f 196.164,—. Voorts toonden de volgende middelen ten opzichte van het vorig jaar een achteruitgang: de accijns op zout met f 188.423.— de aeeljns op het geslacht met f 102,794,—, de couponbelasting met f 195.834.de rechten van boeten en zegel met f 921-077,— de rechten en hoe ten van registratie met f 732.143,— en de rechten en boeten van successie van overgang bij overlijden en van schenking met f 5.413.522, Gemeentefonds Het zuiver bedrag der kohieren voor den dienst 1939/1940 van de inkomsten ten bate van het gemeentefonds was tot en met de maand Juni f 15.233.015,— tegenover f 10.246.042 het vorig jaar. Werkloosheids-subsidiefonds Uit het overzicht van de inkomsten ten bate van het werkloosheidssubsi- diefonds blijkt, dat bij een raming van 1 52,300.000,— voor den dienst 1938 het ■uiver bedrag der kohieren tot en met Juni 1939 heeft bedragen f 53.180.760.— terwijl voor den dienst 1939 het kohier- bedrag op ultimo Juni f.1. f 34.118.514.— bedroeg bij een raming van f 51.621,000. Vtrkeersfonds Da inkomsten ten bate van het ver- leeersfonda hebben in Juni j.l. bedragen 1.706.525 an over het eerste half jaar 1 14.846.531,— hii een jaarüjksehe ra ming vg» 1 32 millioen. Opslagplaatsen door het vuur verwoest BREEZAND, 17 Juli. Een felle brand heeft hedenavond twee opslag fileatsen van de Coöperatieve land- en uipbouw Aankoopvereeniging aan de Zand vaart te Breezand verwoest. De brand ontstond in een schuur, die ge vuld was met balen turfmolm, teer en carbolineum. waar het vuur gretig voed sel vond. De vlammen deelden zich al spoedig mede aan een tweede opslag plaats, waarin kunstmest en granen la gen. Toen het vuur ook vat op doze schuui had gekregen arriveerde ds brandspuit van Anna Paulowna, die nu kon ver hinderen, dat de vlammen ook oversloe gen op de belendende perceelen, een wo ning en een bollenschuur. Ook de Hel- derschs brandweer werd te hulp geroe pen en gezamenlijk slaagde men erin. den brand meester te worden. Burgemeester Mijnlieff van Anna Paulowna en burgemeester Ritmeester van Den Helder woonden het blus- •ehingswerk bij. Beide opslagplaatsen brandden ft heel uit. AMSTERDAM, 17 Juli. In de heden gehouden vergadering van het Nederlandsch Verbond van Vak- vereenigingen, waarbij 320.000 werk nemers zijn aangesloten, warden uit* voerige besprekingen gewijd aan het werkloosheidsvraagstuk, in ver band met do huidige regeeringseri- sis. De vergadering gaf als haar uit drukkelijke meening te kennen, dat, hoe ook de samenstelling van het nieuwe kabinet zal worden, een krachtiger bestrijding van de werk loosheid en een doeltreffende wel- vaartpolitiek voorop dienen te staan zulks in het belang van het gehee le Nederlandsche volk. En bij den verdachte dook weer een oude her innering op Tegen stoffeerder voor Amsterdamsche Hof een jaar geëischt AMSTERDAM, 17 Juli. Een vfer- tigjarige Amsterdamsche stoffeerder, op wiens strafregister een reeks veroordee lingen prijkte voor diefstal, oplichting en verduistering, stond vandaag voor het Hof terecht wegens diefstal van een postwissel, groot vijf gulden en vglsch- heid in geschrifte. De rechtbank had hom hiervoor ver oordeeld tot een jaar gevangenisstraf, doch de man had steeds volgehouden, volmaakt onschuldig te zijn. Hij woon de met den geadresseerde in hetzelfde huis en zou den wissel uit de bus heb ben gestolen. Dr. van Ledden Hulsebosch, die in de ze zaak als deskundige was opgetreden, had voor de rechtbank verklaard, dat de vervalsching van de handteekening absoluut zeker door den verdachte was gepleegd. Thans wijzigde deze zijn hou ding. „Ik weet," zoo zeide hij, „dat dr. van Ledden Hulsehoach vindt, dat ik het ge daan heb, dus ik zal nu maar bekennen, doch diep in mijn hart ben ik ar van overtuigd, dat ilc onschuldig ben." „En waarom bekent u dan?" wild» da president weten. „Het kan toch wel zijn, dat dr. van Ledden Hulseboech gelijk heeft en dat ik het zelf niet precies meer weet. Ik was in dien tijd erg zenuwachtig en dan doe je wel eens dingen, die je je later niet meer kan herinneren. En bovendien heeft mijn verdediger mij aangeraden, om, als ik het gedaan had, maar te be kennen." De procureur-generaal, mr. Versteeg, was, zoowel door de getuigenverklarin gen, als door het rapport van deskundi ge dr. van Ledden Hulsebosch, overtuigd van verdachle's schuld, zoodat hij hier bevestiging van het vonnis vroeg, na melijk een jaar gcvangenisslraf. De verdediger, mr. Th. J. Eskens, be perkte zich tot het bepleiten van cle mentie. waarhij hij er de aandacht op vestigde, dat verdachte ook thans weer een straf van anderhalf jaar uitzit, die nog niet op het strafregister voorkomt, Het Hof zal op 24 Juli arrest wijzen. Eén ernstig gewonde HEESCH, 17 Juli. Vanavond om zeven uur is op den rijksweg Nijmegen— 's-Hcrtogenbosch, onder deze gemeente, een auto-ongeluk voorgevallen, De 21-jarige autobestuurder T. uit Amsterdam had het ongeluk met zijn wagen tc slippen, waardoor hij met vrij groote snelheid tegen een boom botste. De auto werd grootendeels vernield, als mede het rijwiel, dat tegon dezen boom stond. Da bestuurder liep een hersenschud ding op en werd, na door dr. Bouraan uit Nlstelrode te zijn behapdld, in be wustelozen toestand naar het St. Lu- dovicusgesticht t« Heesch overgebracht. Steward door den Raad voor de Luchtvaart gehoord •a-GRAVENHAGE. 17 Juli. - De Raad voor de Luchtvaart heeft he denmiddag nog een korte zitting gehouden in verband met het on geluk op 14 November 1938 van het K.L.M.-vllegtuig „IJsvogel" nabij Schiphol. Als getuige werd gehoord de heer B. Eys. die als steward in het veronge lukte vliegtuig dienst heeft gedaan. Op vragen van den voorzitter mr. dr. D. A. P. N. Kooien, zeide getuige, dat er geen stelsel bestaat, dat een steward steeds met eenzelfdon piloot meegaat. Hii heeft vrij dikwijls met Duimelaar gevlogen. Op de reis van het ongeluk is getuige twee maal in de cockpit geweest, waar bij hij heeft kunnen constateeren, dat Duimelaar links zat en de tweede be stuurder, kapitein van Gemeren, rechts. Daaruit volgt, dat Duimelaar stuurde. Ongeveer een kwartier voor het onge luk is Duimelaar uit de cockpit geko men om zich naar het toilet te begeven. Hij heeft toen tegen getuige opgemerkt, dat het weer goed was. Ten slotte zeide getuige niet te weten, wie het laatst gevlogen heeft. De raad zal later uitspraak doen. KINDERVERLAMMING BEILEN, 17 Juli. In doze gemeente is een geval van kinderverlamming ge constateerd bij een jongetje van tien maanden van den arbeider Joh. Kats te Tiendeveen. De kleine is op medisch advies opgenomen in de barak van het ziekenhuis „Bethesda" te Hoogeveen. Voetgangster slachtoffer van doodelijk verkeersongeval bij Ede BENNEKOM, 17 Juli. Vanavond omstreeks half negen is op den Rijks straatweg tusschen Ede en Bonne- kom, ter hoogte van het Johannlter- ziekenhuis, een ernstig verkeerson geluk gebeurd, waarbij de ongeveer zestigjarige mevrouw B. uit Ede den dood vond. Mevrouw B. liep aan de linkerzijde van den weg. Op dat moment kwam een personenauto uit Veenendaal haar te gemoet. De bestuurder trachtte de vrouw te ontwijken, doch doordat de auto slip te, slaagde hij hierin niet. De aanriJdinjj was zoo hevig, dat het linkerbeen van mevrouw B. van het lichaam werd ge rukt. Bovendien werd zij ernstig dooi oen der koplampen der auto geraakt. Zij was vrijwel op slag dood. Het stoffelijk overschot werd hot Jo- hanniterziekenhuis binnengebracht. Een sergeant, die met. een anderen militaii juist passeerde, viel bij het zien van het vreeselijk ongeluk flauw. Hij moest een nabijgelegen woning binnengedragen worden. Dertien gouden munten uit vitrine gestolen Ongeluksgetal bracht den muntenverzamelaar geen geluk AMSTERDAM, 17 Juli. Zaterdag avond heeft de eigenaar van een zaak in de Reguliersbreestraat ontdekt, dat uit een buiten hangende vitrine der tien gouden munten ter waarde van ongeveer honderd-en-zestig gulden en een blokje koper is ontvreemd Het blokje koper, zoogenaamd imitatie goud dat oen kilogram weegt, heeft men waarschijnlijk voor echt versleten. Een verdiende teleurstelling voor den mun tenverzamelaar. Hammerfest, de noordelijkste stad van Noorwegen en zelfs van de geheele we reld. bestaat thans 150 Jaar Mtar de dienstbode was niet Duitsch en hij had een looper meegenomen AMSTERDAM, 17 Juli. „Ik kwam dien avond in de woning om de Duitsche dienstbode een bezoek te brengen. Ik ben volmaakt on schuldig en ik had geen oogenblik de bedoeling om ieU weg te ne men," zeide de 27-jarigo monteur, die vandaag wegens poging tot dief stal en insluiping voor het Hof te recht stond. De bewoners van een huis in de Ruyschstraat hadden hem op 30 December, 's avonds laat, In huis aangetroffen. Op do voor de hand liggende vraag, wat hij in de woning deed had de man geantwoord: „Ik weet het niet precies", Tegelijkertijd rende hij de straat op; het was echter spoedig met zijn vrijheid gedaan. Zijn achtervolgers wisten hem te grijpen. President: En in uw zak had u een looper. Verdachte: „Dat is om in m'n kost huis binnen te komen, dat ding past op olie deuren". Pres.: „Ja, dat is nu Juist zoo ver dacht. U beweert, dat de deur openstond maar waarom belde u niet? Dan zou de dienstbode wel te voorschijn zijn ge komen. Hoe heette ze?" Dat wist de man niet. Wél kon hij vertollen, dat het een erg aardig meisje was. Het geluk was niet met dezen vcr- dachtp. Hoewel er duizenden Duitsche dienstboden in Amsterdam waren, ver klaarde de. bewoonster van het huis, waar verdachte op zijn geliefde had ge- wacht, nooit een Duitsch meisje te heb ben gehad. De monteur, die langen tijd in Duitsch land heeft gewoond, heeft reeds eenige varoordeellngen achter den rug en de procureur-generaal mr. J. Versteeg is dan ook van oordeel, dat in eerste in stantie terecht twee jaar gevangenis straf met aftrek van de voorloopige hechtenis is opgelegd, zoodat hij beves tiging van het vonnis requireert. De verdediger mr. L. Frankenhuir vond het bewijs zwak, subsidiair ijrong hij op elementie aan. Arrest 24 Juli. Toestand der slachtoffers nog ernstig HOORN, 17 Juli. Over den toestand van de slachtoffers van het auto-onge luk te Westwoud, dat den heer P, Jong uit Zwaag het leven kostte, kan worden gemeld, dat de heer Buisman uit Hoog karspel het gisteravond goed maakte, minder goed was de heer A. Schouten uit Westerblokker. De heeren Spek uit IToogkarspel en Laan uit Wegtwoud ver- keeren nog in levensgevaar. Drie millioen K.G. stroo in vlammen Brand te Oude Pekela, door blikseminslag veroor zaakt OUDE PEKELA, 17 Juli. Vanavond omstreeks negen uur is tijdens een kort, maar zeer hevig onweer boven Oosl-Gro- ningen, de bliksem geslagen in de groo te stroobultcn, staande achter de stroo- kartonfabriek „De Union" te Oude Pe kela. Het vuur breidde zich, aangewak kerd door den krachtigen Zuidwes tenwind. snel uit, waardoor na kor ten tijd drie millioen Kilogram stroo in lichter laaie stond. De brandweer van Oude- en Nieuw# Pekela wist het vuur tot de stroobulten ten localiseeren. Het nablusschen van het smoulende atroo nam eenige uren in beslag. HOEK VAN HOLLAND, 17 Juli. Vanmiddag is in tegenwoordigheid van talrijke autoriteiten de nieuwe strandboulevard te Hoek van Hol land, die feestelijk met de Neder landsche en Rotterdamsche kleuren versierd was. door den burgemees ter van Rotterdam, mr. p. J. Oud, geopend. Onder de aanwezigen merkten we o.a. op den heer Meyer de Vries, regcerings- commissaris voor de werkverschaffing, die namens den Minister van Sociale Zaken aanwezig was, ir. J. O. de Kat, directeur van den rijksdienst voor de werkverruiming mr. j. B. de Klerk, ad ministrateur ter secretarie te Hoek van Holland, wethouder A. B. de Zeeuw, die namens zijn collega wethouder Brautigam kwam spreken, voorts den garnizoenscommandant en stellingcom mandant te Hock van Holland, ii\ van Riemsdijk, adjunct directeur van het G.E.B. te Rotterdam, die de electrische verlichting van denboulevard heeft aan gelegd. den gemeentesecretaris en ver scheidene raadsleden van Rotterdam. Uit Hoek van Holland waren er nog de strandcommissic onder voorzitter schap van den heer J, J. Logger en de heer P. van Leeuwen, namens de ver- eeniging „Algemeen Belang". Voordat men tot de opening door doorknipping van het lint. overging, ga ven enkele sprekers uiting aan hun ge voelens. nu na zeven jaar eindelijk de strandboulevard, die in werkverschaf fing is aangelegd, gereed is. Als eerste spreker nam wethouder De Zeeuw het woord, die namens den wet houder van den gemeentelijken techni- schen dienst te Rotterdam sprak. Spre ker deelde eenige bijzonderheden mede over den boulevard en sprak de hoop uit dat de bevolking veel plezier mag heb ben van dezen prachtigen weg, waarna hij tenslotte de boulevard namens den gemeentelijken technisehen dienst aan den burgemeester overdroeg. Namens den Minister van Sociale Zaken sprak de heer Meyer de Vries nog een enkel woord. Met dezen weg, die een loffelijk object is in deze moeilijke tijden brengt men de menschheid tot wat men hier toegankelijk heeft gemaakt: zon. zee en lucht. Wie dezen arbeid gezien heeft, weet. dat praatjes van arbeidsschuwheid naar de bitterta fel moeten worden venvezen. In Rotterdam weet men arbeid aan te vatten. Spreker hoopte, dat de bou levard zal bijdragen tot het geluk van Rotterdam en zijn bewoners. Namens de vereeniging „Algemeen Belang" sprak de heer Van Leeuwen hierna een enkel woord. Spreker zeide o.a., dat met de gereedkoming van den boulevard een wensch van zeer velen in vervulling is gegaan. Deze weg is dan ook een belangrijke stap vooruit in de ontwikkeling van Rotterdam aan zee. Spreker bracht dank aan de ont werpers en uitvoerders en besloot met de hoop uit te spreken, dat de gemeen te met voldoening zal kunnen terug zien op haar werk. Namens den Rijkswaterstaat sprak ir. Jansen, die de aanwezigen complimen teerde mot dezen boulevard. Bij de be sprekingen, dio waterstaat gevoerd heeft, met de verschillende instanties, is ook nog de toestand van enkele toe gangswegen tot den boulevard ter spra ke gekomen. De gemeentelijke techni sche dienst te Rotterdam, zoo zeide spreker, wacht op oen wenk om met de verbetering hiervan te beginnen. Spre ker hoopte, dat dit werk dan evenzoo zou worden uitgevoerd als deze nieuwe boulevard. Burgemeester Oud richtte vervolgens een dankwoord tot diegenen, die aan dit werk hebben medegearbeid. De wil tot samenwerking, waarvan wethouder De Zeeuw sprak, was hier aanwezig, zoo zeide de burgemeester en daarom is dit werk in zoo korten tijd gereed gekomen. Een bijzonder woord van lof sprak de burgemeester tot den heer De Klerk, wiens arbeid niet weinig heeft medegewerkt tot de tot standkoming. Hierna verrichtte de burgemeester de plcchligheid, waarop het gezelschap een wandeling over den boulevard maakte. AMSTERDAM. 17 Juli. - Nog niet zoo heel lang geleden heeft de directie der Nederlandsche Spoorwegen medege deeld, dat het in het voornemen lag om in een aantal der voornaamste stations informatiebureau* in te richten ten diepste van het reizend publiek. Van daag reeds is het eerste bureau officieel in gebruik gesteld. Het is gevestigd in de hal van het Centraal Station te Am sterdam. rechts vap den ingang. In be trekkelijk zeer korten tijd Is men er in geslaagd op deze in het oog loopende en voor het gestelde doel zoo hijzonder geschikte plaats een informatiebureau in te richten. Het zaaltje is modem en gezellig in gericht on reeds onmiddellijk bij bet binnenkomen ervaart men. dat aljes op service is ingesteld. Da officjcele inge bruikstelling van dit eersle informatie bureau werd vanmiddag door een groot aantal belangstellenden, voor het mee- rendeel leidende figuren op het gebied van toerisme en verkeer, bijgewoond. Zij werden namens de directie der Ne derlandsche Spoorwegpn welkom ge- hcctcn door den heer J. W. C, Wolter- beek, inspecteur eerste klasse van het vervoer, die vervolgens een uiteenzet ting gaf van het doel van dit nieuwe instituut zooais men zich dat heeft voorgesteld. Letterlijk alle vragen, voor zoover die althans betrekking hebben op het reizen in binnen, en buitenland, zal men in deze bureaux kunnen beant woorden. Spreker herinnerde aan de nauwe relaties tusschen de Nederland sche Spoorwegen en de vereenigingen op hef, terrein van vreemdelingenver keer, de reisbureau* en andere soortge lijke instellingen, waardoor het nieuwe instiluut tot stand kon komen en in de toekomst zoo goed mogelijk aan het doel zal kunnen beantwoorden. Namens het gemeentebestuur van Amsterdam heeft, wethouder mr. G- C. J. D. Kropman, het bureau hierna offi cieel geopend. Spreker noomdo dit nieu we instituut een schakel In de reeks van verbeteringen, die gedurende de laatste maanden door de voortvarende directie der Nederlandsche Spoorwegen zijn aangebracht. Het zal er toe bijdragen zoo zeide da wethouder dat de Spoorwegen weer zullen worden een dienst in het belang van do gemeenschap. Vervolgens spraken nog de eere-voorzitter van do A.N.V.V., C.R.T. Baron Krayenhoff en de directeur der American Express Com pany. de. heer H. W. de Jong, dio de Nederlandsche Spoorwegen met de ope- ning van dit eerste bureau geluk toe- wenschte. waarna ten slotte ir. W. J- Berdenis van Berlekom een woord van dank tot de spreker# en tot de belang stellenden heeft gesproken. Raad van IJsselmuiden ver leent nog geen eervol ontslag JJSSELMCJPEN'. 17 Juli. VanmM- dag heeft de raad van de gemeente IJsselmuiden het verzoek om eervol ontslag met ingang van 15 Juli van don ambtenaar ter secretarie, die 7 Juli gearresteerd werd wegens fraude ter secretarie, in geheime zitting behan deld. Na afloop daarvan deelde de voor. zittcr, burgemeester jhr. mr. M. L- Quaries van Ufford mede. dat dit ver zoek was aangehouden tot dat meer be kend zou zijn van het gerechtelijk on derzoek. Voorts zeide hij, riat deze ambtenaar en do andero betrokken ambtenaren geschorst waren alg amb tenaren van den burgerlijken stand en eerstgenoemde tevens als waarnemend secretaris. De schorsing als ambtenaar ter secretarie hadden, zooals reeds eer der gemeld, burgemeester en wethou ders onmiddellijk na het bekend wor den van de fraude verricht Omtrent de verdulsteringsaffalra zelf zijn tot nu toe geen nadere bijzonderhe den bekend geworden. Berouwvolle terukeer van be rooiden loopjongen na snoepreisje in het Gooi AMSTERDAM, 17 Juli. De veer tienjarige C. D.. die vorige week door zijn patroon was uitgezonden om een chèque van vijf cn twintig gulden te innen en voor een paar dagen spoor loos was verdwenen, is weer terecht, De jongen, che niet het geid c»i do lmk- fiets van de firma was verdwenen, had de fiets in de hoofdslad achtergelaten en was zijn escapade begonnen mei een ritje per Gooisclie tram tot Mulder- borg. Vandaar is hij te voet gestart voor een zwerftocht door het Gooi. Het geld soupeerde hij daarbij op aan de noodige leeftocht, uitgebreid en aange vuld met koole dranken, en als hoogte punt tallooze ijsjes. Toen hot geld op was, maakte hij aan het 'avontuur een einde door in do nacht van Zaterdag op Zondag rouwmoedig naar het huis yan zijn toezichthouder, biJ wien hij inwoont, terug te keeren. De politic had dezen verzocht den Jongen bij zijn thuiskomst naar het bureau Stadhou derskade over te brengen, hetgeen ge schiedde, De kinderrochtor zal than# verder over zijn Jot beslissen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 6