Op de brug van Langoiran in de étappe Royan Bordeaux van den Tour de France kwamen Mallet, Tréchant en Bayeux te vallen. Dit incident gat heel wat consternatie. De president der Poolsche Republiek woonde persoonlijk dezer dagen het groote oogstfeest bij, dat te Spala werd gehouden. De president temidden van het landsvolk Een speciale rozenkeuring werd Dins dag door de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Flantkunde in de zalen ven •Artis* te Amsterdam gehouden De stafmuziek der Koninklijke Marine maakte Dinsdag met een gedeelte der te Amsterdam oeolaatste marine-troepen een marsch door de hoofdstad Op het Departement van Algemeene Zaken had dr. H. Colijn Dinsdag een conferentie met mr. J. W. Beyen, president der Bank ven Internationale Betalingen. - Een soapshot bij het verlaten van het Departement Een bewaakte-onbewaakte overweg bevindt zicht te Amsterdam in de verbinding tusschen Sarphatistraat en Czaar Peterstraat, waar een trein, bestemd voor het vervoer van steen kool voor de electrische centrale, den weg kruist Een bewaker, voorzien van bel en roode vlag, zorgt voor een veilig verkeer Het gouden bestaansfeest van het viaduct van Garabit, een der groote werken van ir. Eiffel, werd in Frankrijk gevierd met een reconstructie van den tocht van den èersten trein over dit bouwwerk in 1889, waarbij alles .in stijl" gehouden werd Het hospitaal-kerkschip .De Hoop", dat van zeil schip tot motorschip is omgebouwd, maakte Dinsdag zijn proefvaart. De heer H. de Booy, penning meester der Noord-Zuid Hollandsehe Redding Maatschappij, tijdens zijn rede voor het vertrek van het schip Aviateurs in den dop op de jongste Fransche luchtvaartschool, welke bin nenkort haar één-jarig bestaan viert en den naam van luit kol. Mailloux zal ontvangen Hel groote défilé der deelnemende padvinders aan de World Moot, welke te Monzie Castle nabij Crieff in SchJ,.- land wordt gehouden. Veertig landen zijn op deze bijeenkomst vertegen woordigd

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8