Aan de kust. Een luchtdoel-mitrail leur in actie tijdens oefeningen der Nederlandsche kustverdediging. Op den achter grond de Noord- strijd het Verre Oosten. De opmarsch der Japansche troepen gaat dikwijls met groote moeilijkheden gepaard. Het doortrekken van een rivier door een der artillerie-afdeelingen Onze .jongens" bij de grensverdediging en kustbescherming houden het hoofd koel. Een welkome verfrissching "V w v'1- ^fr .Gecostumeerd quadrille springen"; uitgevoerd door landelijk'e ruiters tijdens het Woensdag te Hoofddorp gehouden jaarlijksch concours-hippique In de bosschen van de .IJzeren Man" wijst de burgemeester van Den Bosch, mr. F. J. van Lanschot, de autoriteiten op de afbakening en aanduiding van den internationalen wandelweg van Den Bosch naar Luxemburg, welke Woens- dag geopend werd Voor den inwendigen mensch der soldaten aan Neerlands grenzen wordt goed gezorgd. De koks zetten hun beste beentje voor Prinses Olga van Griekenland, die een bezoek aan Engeland brengt, verlaat met de Hertogin van Kent de woning van deze laatste te Londen Vernuftige instrumenten helpen de manschappen van het luchtdoelgeschut bij de bediening van deze moderne uitrustingen der artillerie, waarvan ook het Nederlandsche leger ruim voor zien is bij zijn grensverdediging Neerland] weermacht is paraat Karakteristiek Holland onder militaire bewaking In de meet-kamer der kust-artillerie worden de manschappen der - verdedigingstroepen onderwezen ia de geheimen der krijg sktinst De dressuur-proef der landelijke rijvereenigingen tijdens het jaarlijksch concours-hippique, dat Woensdag te Hoofddorp gehouden werd Sir John Anderson bezocht met den Lord Mayor van Westminster deze week de permanente schuilkelders, welke in St James Park te Londen gebouwH zijn

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 10