v.v.v. RESTAURATIE VAN HET BURGER WEESHUIS Schieten met een schop! 4620 r STADSNIEUWS^ Klepperende jeugd Kosten geraamd op 90.000 Stertochten van Hoe Ermelo het 18e R.I. ontvangt Ouderliefde en de wet Gouden en zilveren professiefeest Zr. M. Hélène gehuldigd Openluchtspelen A.B. v. L.O. Garnizoen Toelatingsexamen Handelsschool EXAMENS ONS TELEFOONNUMMER IS THANS AMERSF. DAGBLAD Cbqsmda Zwemfeest voor scholieren VAN DE POLITIE Zwemcompetitie 1939 2e BLAD PAa 1 AMERSFOORTSCH DAGBLAD do;;def.dag zi juli ic33 Cultureele zorg aan werkloozen B. en W. schrijven aan den Raad: Bij ons voorstel van 21 Maart j.l. inzake gemeentelijke werkverschaf fing, hebben wij u medegedeeld, dat nog enkele objecten in voorberei ding zijn. Eén van de in voorbereiding zijn de werken is „Restauratie van het Burger Weeshuis." De restauratie van dit historisch bouwwerk achten wij een bijzonder geschikt object voor werkverschaf fing om geschoolde werkloozen te werk te stellen. Ter bevordering van de uitvoe ring van dit werk hebben wij ons in verbinding gesteld met de Re genten van het Burger Wees huis, met den Minister van Sociale Zaken, met den Minis ter van Ondérwijs, Kunsten en We tenschappen, met. de Rijksmomi- mentencommissie. alsmede met Ge deputeerde Staten dezer provincie. De Regenten van het Burger Wees huis hebben ons College hunne mede werking toegezegd. Zij zijn bereid om aan de gemeente kosteloos af te staan het hoofdgebouw van het Burger Wees huis met ondergrond, onder voorwaar den: le dat de gemeente Amersfoort het geen haar wordt afgestaan zonder toe stemming van het Weeshuis noch ge heel, noch gedeeltelijk zal verkoopen of op andere wijze vervreemden, noch uitgeven in erfpacht, opstal, vruchtge bruik of gebruik en bewoning; 2e dat alle kosten van dezen afstand die der levering en alle bijkomende kosten inbegrepen, voor rekening zijn van de gemeente Amersfoort; 3e dat de gemeente op haar kosten en ten genoege van het Weeshuis een behoorlijke afscheiding maakt tusschen hetgeen wordt afgestaan en het gedeelte dat in het bezit van het Weeshuis blijft. De gestelde condities achten wij aannemelijk, zoodat wij u voorstellen te besluiten tot aanvaarding van het Burger Weeshuis van het hoofdgebouw met den grond. Dit hoofdgebouw wenschen wij in werkverschaffing te restaureeren. In het plan tot restauratie is mede opgenomen, een gedeelte van dén kloostergang vanaf de Regentenkamer tot gangkruising. Dit gedeelte van de kloostergang blijft in het bezit van het Burger Wees huis. De kosten van restauratie daar van zullen door het Burger Weeshuis worden gedragen. Voor uitvoering van dit werkver schaffingsobject heeft de minister van Sociale Zaken ons College medegedeeld dat hij in beginsel bereid is subsidie te verleenen. De minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, alsmede Gedepu teerde Staten wenschen een uitgewerkt plan te ontvangen en opgave van kos ten, alvorens zij kunnen besluiten tot financiëele medewerking. Het werkplan is thans geheel in tee- kening gebracht en de begrooting der kosten is samengesteld. De kosten van restauratie van het ge- heele werk worden geraamd op 90.000. De restauratie van het hoofdgebouw zal kosten ƒ63.000,—; de restauratie van het gedeelte der kloostergang vanaf de Regentenkamer tot gangkruising ƒ6300, tezamen f69.300,afgerond ƒ70.000,—. Bij deze kosten komen nog loon voorwer ker, onwerkbaar weer, enz., kosten voor sociale verzekeringen, opslagkosten, bu reaukosten. alsmede kosten van toezicht, zijnde ƒ19.800.afgerond f20.000.te zamen al zoo ƒ90.000.—. Wij zijn voornemens om van dit be drag 1/3 gedeelte of ƒ30.000.— in 1940 te verwerken. Bij de samenstelling van de begroo ting voor 1940 hebben wij hiermede re kening gehouden. Wij stellen U dan ook voor te beslui ten voor restauratie van het Burger Weeshuis een crediet te verleenen van 90.000,—. waarvan ten laste der begroo ting 1940 ƒ30.000— zullen worden ge bracht, te verdeelen in loonen en sociale lasten f 19.000.en voor materialen enz. ƒ11.000.—. Tegenover de geraamde kosten voor restauratie van het Burger Weeshuis kan worden gesteld een bijdrage uit het Werkloosheidssubsidiefonds in de uitga ven voor loonen en sociale verzekerin- flen. Verwacht mag worden van den Mi nister van Onderwijs. Kunsten en We tenschappen de toezegging van een bij drage in de uitgaven voor materialen, terwijl aan Gedeputeerde Staten zal worden gevraagd een bijdrage van de provincie in de overige ten laste der ge meente komende kosten. Wanneer de restauratie is tot stand ge komen is het ons voornemen, om het ge- houw te bestemmen voor huisvesting van het werk voor Cultureele Zorg aan Werkloozen, ontwikkelingscursussen, enz. De huisvesting op heden van cultu reele zorg aan werkloozen in lokalen van het gebouw van het voormalig gymna sium aan Plantsoen-West, behoeft nood zakelijke verbetering. Het komt ons voor, dat het onderdak brengen van de uitvoering van de cultu reele zorg aan werkloozen in het geres taureerde gebouw van het. Burger Wees huis het sociale werk ten goede zal ko men. De huisvesting in het Burger Wees huis zal een doelmatige installatie noo- dig maken. Voor de inrichting van het hoofd gebouw hebben wij overleg gepleegd met de instanties inzake bestrijding van de werkloosheid onder de jeugd. De beweegreden tot overleg was gelegen in de omstandigheid, dat thans de werkloosheid onder jonge werkkrachten aanmerkelijk minder is dan vóór 1939. Vanaf het voorjaar van dit jaar zijn gelukkig weder vele jonge ge schoolde werkkrachten in het be drijfsleven opgenomen. Het laat zich aanzien, dat er vraag naar geschoolde jeugdige werkkrach ten zal blijven. Deze merkbare vermindering van werkloosheid onder jeugdige werk krachten heeft de oprichting van een Centrale Werkplaats voor jeugdige Werkloozen op den achtergrond ge schoven. zoodat wij het thans niet verantwoord achten, belangrijke he dragen te bestemmen voor oprich ting van ec i Centrale Werkplaats, die door wijziging van omstandighe den, minder noodzakelijk is gewor den. Wij geven U dan ook in overweging te besluiten. Uw besluit van 20 Decem ber 1938 inzake het verleenen van cre- dieten voor oprichting van een Centrale Werkplaats voor jeugdige werkloozen. in te trekken. in verband hiermede kan tevens ko men te vervallen, het aanleggen van een opslagplaats op een terrein van de gas fabriek, waarvoor bij raadsbesluit van 28 Maart 1939 een crediet is verleend. Resumeerende stellen wij U Voor te besluiten: le. tot aanvaarding van 't hoofd gebouw van het Burger Weeshuis, dat de Regenten kosteloos aan de gemeente willen afstaan onder voor waarden, door de Regenten gesteld. 2e. Tot het verleenen van een cre diet van, 90.000,voor restauratie van hét Burger Weeshuis in werk verschaffing. 3e. Tot intrekking van Uwe be sluiten van 20 December 1938 No. 515 en 28 Maart 1939 No. 152 inzake op richting van een centrale werkplaats voor jeugdige werkloozen en in ver band hiermede tot aanleg van een opslagplaats op een terrein van de gasfabriek. Dinsdag a.s. staat de gemeente de Bilt-Bilthoven op het programma T N ons blad van Zaterdag j.l. heb- ben wij reeds uitvoerig mede- deéling gedaan over de coördinatie gedachte, waarin de V.V.V.'s van Amersfoort, Baarn, Soest, Soester- berg, Hilversum, Zeist, Den Dolder en De Bilt—Bilthoven zich gevonden hebben in de streekvereeniging „Bosch en Heide, Centrum Neder land". Gisteravond heeft de heer W. Peper, afgevaardigde van het streek plan te dezer stede, ons nader inge licht voor wat in hoofdzaak onze stad betreft. Spreker zette uiteen, dat in tegenstel ling met vroeger, de V.V.V.'s tot het in zicht zijn gekomen, dat het hedendaag- sche toeristenverkeer meer vereischt; dat de toerist in de gelegenheid gesteld moet worden ook de omgeving van zijn plaats van tijdelijke vestiging te leeren kennen. Dit moet geschieden onder des kundige leiding. zoodnt deze menschen niet luk-raak behoeven rond te dwalen en ook werkelijk die bezienswaardighe den in wijden omtrek te zien krijgen, waarvan men verwachten kan, dat zij inderdaad de interesse hebben. In verband daarmede worden stertoch ten georganiseerd, waaraan een ieder kan deelnemen en waarmede men voor al de belangen van gasten in onze stad op het oog heeft. Dinsdag a.s. heeft de eerste stertocht plaats in de gemeente de BiltBiltho ven, met o.m. bezichtiging van de Eyckensteinsche bosschen, op Woensdag 2 Augustus komt Baarn aan de beurt en op Dinsdag 8 Augustus Zeist. Verloopen deze stertochten naar tevre denheid, dan zal waarschijnlijk ook in onze stad een dergelijke tocht georgani seerd worden. Voor deelname aan den tocht op Dins dag a.s. kan men zich tot uiterlijk Za terdag a.s. aan het bureau van V.V.V. op het Stationsplein opgeven. EXAMEN HOOFDACTE VOOR ONDERWIJZER Op het gister te Utrecht gehouden examen voor de hoofdacte slaagde on ze stadgenoot de heer G. J. Kostense. De heer Wakelkamp kon tevreden zijn /N het gebouw van de R.K. Werk liedenver eeniging aan de Lieve Vrouwestraat werd gistermiddag een ongewone, muzikale repetitie gehou- den. Deelname daaraan stond open voor klepperaars. Jong volk dus. dat aan den vooravond van Koningin nedag den gezeliigen roffel van Mor ris' klepperlied ten gehoore zal bren gen. In strijd met het uit de mode zijn van klepperklanken, begon het 'ang voor den aanvangstijd reeds aardig te loopen. Meisjes en jongens, de laaUten verre-in de meerderheid, stelden zich op tegenover den grooten man, den heer J. Wakelkamp, die' voor in de zaal boven alles uittroonde met wel willend strengen blik. Want ontzag moest er zijn. Denke men zich maar eens een honderd kinderen in, die ieder op zichzelf hun talenten de lucht in- klepperen met behulp van twee stevige houtjes! Ilooren en zien zou ons ver gaan. Wel mocht er geroffeld worden, zoo hard als men kon. mits er maar harmonie was. Tot eer van den dirigent die aan de piano geassisteerd werd door zijn zoontje, mag gezegd worden, dat hij er slag van had, om gelijklui dendheid te verkrijgen. In het begin haperde het hier en daar en werd er na en doorgeroffeld. Maar toen de piano steeds voorging en enkele onder- deelen van den marseh gerepeteerd waren, bleef succes niet uit. De meis jes en jongens spanden zich terdege in het was een lust te zien, hoe zij, met opeengeklemde lippen, het hoofd scheef, gezellige en sterke geluiden uit de houtjes rammelden. De kleintjes onder den één meter wilden daarbij daarbij niet onderdoen voor de groote ren van stuk, die in de voorste linie opgesteld waren Bijna een uur lang heeft 'het gedaverd in de zaal. Over veertien dagen zal het geluid nog veel machtiger zijn. want de honderd klep- permarsch-candidaten, die gistermid dag acte de présence gaven, hebben be loofd ieder twee kameraadjes mee te zullen brengen, allen gewapend met kleppers. En natuurlijk is den volgen den keer het jeugdig auditorium, dat ditmaal klepperloos was, ook van de partij! Dat belooft dus met een vierhonderd meisjes en jongens een geweldig slag werk te worden en tevens een overwin- nings-marsch op den avond van den 30 sten Augustus, wanneer de muziek van „Wilskracht" de piano zal vervan gen en honderden menschen van hun belangstelling voor dezen werkelijk or- gineelen kleppermarsch blijk zullen ge ven. De jeugd zij dus tot parool: wekt jullie kameraadjes op om mede te doen en klepper den kleppermarsch Door den burgemeester zullen drie diepe trommen worden aangeboden Nieuwe modelkazerne wacht In aansluiting op ons bericht van gisteren betreffende het vertrek f van het 18e R. I. naar Ermelo, kunnen wij nog het volgende mede- deelen: De ontvangst in Ermelo van het tot nog toe hier gelegerde le batal jon van het 18e zal een feestelijk karakter dragen, waarbij de burge rij niet achter zal blijven om uiting te geven aan haar gevoelens. Er worden met groen opgetuigde eere poorten opgericht. terwijl het plaatselijke muziekkorps zich niet onbetuigd zal laten. Er heeft zich een speciaal comité van ontvangst gevormd, waarvan de burgemees ter. de heer Martens, voorzitter is. Eenigen tijd geleden heeft men in Ermelo een collecte gehouden om de Amersfoortsche militairen toch niet geheel met leegc handen te moeten begroeten. Deze inzameling is boven verwachting geslaagd, zoodat men drie diepe trommen heeft kunnen koopen die metcenig ceremonieel door den burgemees ter zullen worden aangeboden. De dag na de aankomst, wordt in de nieuwe modelka/.erne. die door de Genie in ruim een jaar tijds werd op getrokken, een gedenksteen onthuld. Deze plechtigheid zal wederom door den burgervader geschieden Wat ie kazerne aangaat, deze is hyper-mo dern ingericht met parketvloeren en centrale verwarming, terwijl aan de nieuwste hygiënische en prartisclie in zichten werd voldaan. Zoo is er een mo derne keuken, waar stoomverwarming een bijzondere rol speelt. Het 2e batal jon van liet 18e ligt. in Zutphen, ter wijl het Amersfoortsche bataljon, dat nu aan den vooravond van een verhui zing staat, steeds bij de VIIc divisie te Harderwijk thuis hoorde, zoodat men na een jarenlang.verblijf in de keistad, nu eindelijk naar de plaats van bestemming gaat. De bevolking te Ermelo toont zich met den komst der Amersfoortsche soldaten zeet* enthou siast; de militaire uniform werd daar tot nög toe niet zoo dikwijls gezien. De datum van het vertrek schommelt nog wat, doch deze zal vermoedelijk plaats hebben op 21 Augustus a.s. TEMPERATUUR IN PESIE'S BAD De temperatuur van het water in Pesie's bad was hedenmorgen 70 gr. F., of 21« gr. C KANTONGERECHT A. en B. wegen ter sprake EEN inwoner van Soest werd ervan verdacht, zonder in het bezit te zijn van een jachtacte en een vergunning voor vuurwapenen, op een terrein onder Soestdijk te hebben gejaagd. Bovendien werd hem ten laste gelegd, dat hij fuiken zette, terwijl hij ook daartoe geen vergunning had. Een plechtige grijsaard, als getui ge opgeroepen, verklaarde, hem in jagerthouding met een zwart voor werp onder den arm door het wei land te hebben zien loopén. Op een gegeven oogenblik werd het voor werp geschouderd. Daarna hoorde men een knal. Rook trok langzaam op. De verdachte ontkende dit alle6 ten stelligste. Het voorwerp dat hij onder den arm had gedragen, was een schop geweest. „Kunt u daar mee schieten"? vroeg de kantonrechter. .^Natuurlijk niet. Ik heb ook niet ge schoten. Wèl hoorde ik een schot bij den boschrand. Ik heb niet eens een geweer", voegde hij eraan toe, zich sterk voelend door den grooten afstand, die hem op dien bewustcn morgen van den getuige gescheiden had. „Een geweer is in Uw heg gevonden. U laat daar dus geen aanspraak op?" „Neen edelachtbare." De ambtenaar van het O. M. was van meening, dat het feit dat de getuige en zijn vrouw een knal hadden gehoord, in verband met den vondst van het ge weer in den heg, een wettig en over tuigend bewijs vormde. De eisch luidde: 20 of tien dagen. Over acht dagen zal uitspraak worden gedaan. Met een autobus van afmetingen die hem aangewezen maakten op de A. wegen, had een jonge chauf feur den Doodenweg bij Oud-Leus den bereden. Hii beriep zich op het feit, dat de aanduiding, dat men hier met een derdeklas weg te doen had, niet aan het begin van het verboden gedeelte (bij Oud-Leus den) aangegeven was. De ambte naar was van meening dat dit niet ter zake deed. Een chauffeur, aldus luidde zijn redeneering. moet ca pabel zijn, om de verschillende ty pen van wegen uit elkaar te kun nen houden. Zijn eisch luidde: 4.— of 3 dagen. De chauffeur werd door den kanton rechter veroordeeld tot 1.of een dag. Den buitenstaander doet deze ziens wijze van den ambtenaar merkwaardig aan. Wanneer men de grenzen van het strafbare in onze over 't algemeen tot in de finesses geregelde verkeerswetgc- ving, niet scherp en voor den wegge bruiker duidelijk afbakent, zullen be trekkelijk onbelangrijke overtredingen als de-ze, te goeder trouw begaan, aan de orde van den dag zijn. Een meisje had in Baarn aan het van rechts komend verkeer geen voor rang verleend, en was dientengevolge door een automobilist aangereden. Het was haar niet duidelijk te maken, dat er niets gebeurd zou zijn, wanneer zij zich slechts aan deze regel had ge houden. De ambtenaar eischte, rekening hou dend met de schade door verdachte ge leden, 4 boete. Dc kantonrechter maakte er 2 van. Toen het meisje de zaal verliet, on dervond zij in krachtig geuite termen moreelen steun van de zijde barer ouders, die in hooger beroep wilden Ouderliefde gaat niet altijd parallel met de wetten van het land of zelfs maar niet het gezond verstand, en mis schien is dat maar goed ook. In den nacht van 18 Juni jl. om streeks 2 uur werd de politie aan den iHoogweg gewaarschuwd, dat een autobotsing plaats had gehad. Een Amersfoortsche kapper bleek met zijn eigen auto op een tegen ligger ingereden te zijn en was ver volgens tegen een boom gebotst. De materieele schade was groot. De bestuurder bleek onder invloed van sterken drank te zijn, althans in zooverre, dat zijn autorijden niet goed kon zijn. Het. O.M. waargenomen door mr. Al- barda, vroeg een strenge straf nl. veer tien dagen hechtenis en een jaar ont zegging van rijbevoegdheid. Deze ver hooging van strafmaat voor dergelijke overtredingen is reeds in Overijsel in gevoerd en ditmaal voor het eerst in de provincie Utrecht. De uitspraak werd 150 en een jaar ontzegging van rijbevoegdheid. In O. L. Vrouw ter Eem hoopt Zr. M. Alf'rida (in de wereld mpj. Wilbrink, géboren te Eemnes) op 18 Augustus haar gouden Professiefeest te vieren en Zr. M. Bartholomea (in de wereld mej. van Rhijn, geboren te Hilversum) op 16 Augustus haar zilveren Professiefeest. In het Moederhuis aan den Zuidsingel hoopt Zr. M. Hélêne (in de wereld mej. Pijpers geboren te Breukelen) op 16 Augustus haar zilveren Professiefeest te vieren. Zr. M. Hélène van de Zusters van O- L. Vrouwe is sinds 27 jaren werk zaam aan het fröbelonderwijs in de Muurhuizen. Ter gelegenheid van haar zilveren professiefeest op 16 Aug. a.s. is zuster M. Hélène gisteren op hartelijke wijze gehuldigd door de moeders van de kinderen van de frö belschool. Daaronder waren er meer deren die bij de jubilaresse de kleu terschool bezocht hebben. In zang en voordracht werd de jubilaresse hulde en dank gebracht, waarna als ge schenk een Moedergodsbeeld werd aan geboden. Mevr. Viester dankte zuster M. Hélène namens alle moeders voor alles wat zij in al die jaren voor de kinderen gedaan heeft. Evenals vorige jaren houdt het be stuur van den A.B. v. L.O. gedurende de Zomermaanden voor de leerlingen der lagere schnlpn openluchtspelen. Onder deskundige leiding zullen ver schillende spelen op de terreinen Ru bensstraat en Zonnebloemstraat be oefend worden. De eerste les zal plaats hebben on Maandag 31 'uli. Gespeeld zal worden on Maandag. Dinsdag, Woensdag en Donderdag van 9.30 11.30 uur v.m. De Cadetten-sergeant van het wapen der cavalerie J. P. van den Bent, N. J. Broertjes ,F. B. Klijnstra en R. Lager werf f zijn met ingang van 17 Juli 1939 tot en met 2 September 1939 ged. bij het le Regiment Huzaren en ingedeeld resp. bij het 1ste, 1ste, 2de en 2de Eskadron. Wachtmeester M. Bakker, thans gede tacheerd bij de Rijschool, wordt met in gang van 1 October 1939 overgeplaatst van het 4de haar het le Regiment Hu zaren; hij wordt ingedeeld bij het 2de es kadron. De 2e luitenant H. Meijer van het 2de eskadron pantserwagens wordt bij Kon. Besluit benoemd en aangesteld tot le luitenant bij zijn onderdeel. Bij Kon. Besluit van 17 Juli zijn met ingang van 1 Augustus benoemd en aangesteld tot 2e luitenant: bij 5e R. V. A. T. C. D. van Noord, ca det sergeant van hPt 3e studiejaar van de K. M. A: bij de militaire admini stratie: 5e R. I., A. H. Hoogenboom (idem). Na gehouden examen zijn toegelaten voor den cursus 1939-1940 aan de ge meentelijke Handelsdagschool met 4 j. c.: H. C. A. Baumbach, D. F. v. d. Brink, J. F. Buddingh, R. S. van 't Eind, J. v. d. Ham, B. Hottinga, A. Klomp, J. Kropveld. H. Maat. M. Ouwerkerk, G. Petersen, G. J, Schiissler, Maria P. Stil- lebroer, F. J. Toebes. Esther van Tijn, G. Yeldmeijer, H. Yleming, J.. Vonke- mari, L. H. van Wandelen, A. H. v. d. Weterine. X. W. de Wit. J. J. H. Th. Peters. TT. J. F.weg, H. van Ameron. H. J. v. d. Esch, H. den Hengst. P. Onvlee, M. J. van Asperen, (Marv), P. TI. Cre- mers. A. Crcshof, P. Heij, Anna. H. Heilijgers. D. Luttikhuizen, J. A. Velt- huijzen. Maria Vis, J. Joustra, C. W. T. Paine Strieker, Ch. J. Russell. Voor het te Utrecht gehouden examen practijkdiploma boekhouden „Mercu- rius" slaagden onze stadgenooten de heeren W. A. v. d. Wetering en C Gijse. fourier le klasse bij het 16e R.I. Te Utrecht slaagden voor het Mulo- examen diploma A onze stadgenooten A. J. J. v. Eeden. P. v. d. Spek. .1. Ver woerd. G. G. A. Paan en M. Jonker (Leusden). Onze stadgenoot de heer J. de Gans behaalde aan de avondschool voor hee ren- en dameseoupe onderwijs van de 3-jarige Nijverheidsvakschool voor kleermakers en naaisters te Utrecht het diploma voor damescoupe. Vnor het staatsexamen, diploma A slaagden de heeren: H. J. Bergmans, J. Gans. H. F. Kat. R. Mossel. 6 Candidaten werden afgewezen. Voor diploma R slaagden de heeren: A. w. M. van Meen. B. Snijders. G. J. H. J. Percy. C. J. Saarloos, J. H. J. Op den Oordt. J. de Vries. D. Oldemans. P. L. Schuddebeurs, T. W. Dekker, C. M. Delfgauw. j. Zoovele en J. Smit. 5 Candidaten werden afgewezen. Voor het gehouden examen boekhou den van de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen slaagde de heer A K. van Donselaar. ZWEMMEN In het zwembad Niemever hebben Wil de Hoog en Cornells van der Laag met góed gevolg de zwemproef afge legd. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gis teravond 267 wagens aangevoerd. GRAND THéATRE. (Tel. 4632). Van Vrij dag 14 t.m. Donderdag 20 Juli. vertoo ning van de film ..Love Affair'. Voorstellingen: Zondag 1.45; 4.00; ®-lo en 8.3u uui n-m. lederen middag matinée om 2.30 uur Overige avonden 8.15 u. n.m. CITY THEATER (Tel. 6572). Vanaf Vrij dag 14 Juli tot en met Maandagavond vertooning van de film „De Dans des d°°dS"- Tl- Van Dinsdag t.m. Donderdag 20 Juli vertooning van de film „Hélène Wilfuer Voorstellingen: Zondag doorloopcnd van af 1 45. 4. 6.15 en 8.30 uur, lederen mid dag'matinée om 2.30 uur. Des avonds 8.10 uur n.m. REMBRANDT THEATER - Vertoon.ing van „Vlammende prairieoogen" en „De gou den kooi". STERHUIS. Beekenst.laan 6 Voor alia meisjes iederen avond geopend des Zon dag» van 2 uur GILDEHU1S. Expositie kunstnijverheid. DE VALK. 19 en 20 Juli. Uitvoering leer lingen Amersf. Muziekschool. 7.30 uur. DE HOOGE WITTE. 20 Juli. Dans en muziek. 811 uur. BIRKHOVEN. 22 en 23 Juli congres Ned. Bond R.K Leeszalen. BOSCHTHEATER. - 29 en 30 Juli. Opvoe ring van „Een romantische liefde". 8.15 uur n m. KLEINE KOPPEL. 30 Juli. „Brulboei"-boot- tocht naar Amsterdam v.v. Leerlingen van school Wyers- straat bekampen elkaar in het Sportfondsenbad De leerlingen van de school Wijers» straat, die des zomers en 's winters één maal per week in het Sportfondsenbad gaan zwemmen, hebben gistermiddag: ei kaar in het Sportfondsenbad bekampt. Behalve het estafettenummer voor de verschillende klassen, dat gepaard ging met de noodige aanmoedigingen van de klassegenooten, bestond het programma uit hinderniszwemmen, geblinddoekt zwemmen en een tonnengevccht. Vooral dit laatste viel door de komische voor vallen. welke zich tijdens het gevecht voordeden, zeer in den smaak. Prettig deed het aan. dat de ouders der leer lingen veel heiangstellinor toonden voor dit onderlinge zwemfestijn. Na afloon vond in dö inrichting de prijsuitreiking plaats,, waar menig har telijk woord werd gesproken. Tegen een kapper alhier is proces-verf haal opgemaakt wegens het overtreden van de loterijwet. Een schoorsteenbrandje in een perceel aan den Ouden Soesterweg is door brandweer en politie gebluscht. 7.WF.MMEN A.Z. P.C- won verschillende nummers, o.a. de beide estafettenummers In Pesie's Bad werd gisteravond een aanvang gemaakt met de zwem competitie van dén Kring Utrecht (K. N.Z.B.j waaraan verbonden is de titel van kring-nieuwelingen-kampioen schap. A.Z. en P. C. komt uit in groep I met de Rijnrobben (Amerongen) en Y.Z.C. (Veenendaal). De A. Z. P. C. dames, die eveneens uitkomen in groep I hebben als tegen standsters Woestduin (Doorn) en Rijn- robhen (Amerongen). L>c wedstrijden, welke een vlot ver loop hadden, stonden onder leiding van den heer Unkraut. De resultaten waren: 100 nieter schoolslag dames: 1 Alie van Slooten (AZ. P.C.) 1.13.3. 2 L. Tolk (Woestduin) 1.44. 3 A. Bollee (Woestduin) 1.49.5. Mej. N. Huis man (A. Z. P. C.) 1.41.3 (gediskwali ficeerd). 100 meter rugslag dames: 1 R. v. Remmerden (Woestduin) 1.46.3. 2. Mevr. Meyer (A. Z. p. C.) 1.51. 5 X S0 meter estafette dames: A. Z. P. C. 3.23.6 2 Woestduin 3.31.4. 3 Rijnrobben 4.58.3. De A. Z. P. C. ploeg bestond uit de dames; Truus van Berkel, Alie v. d. Wiel, Wiesje Brocre. Mevr. Meyer en Mej. T. Steenbeek. 100 meter schoolslag hperen: 1 J. Pesic (A. Z. P. C.) 1.35.6 2 H. Spanjersberg (id.). 3 L. Schielijn (V. Z. C.) beiden 1.37.4. 4 J. Reede 1.13.4. 100 meter rugslag herren 1 S. Wanders (V. Z. C.) 1.28.4, 2 W. v. Woudrnhor» t 7 K- P C.) 1.34, 3 F. C. v. Os (Rijnrobben) 1.59.4. 5 X 50 niPter es-fa frtte hoeren: 1 A Z P. C. 2.10 8. 2 V. Z. C. 2.54, 3 Rijnro^ben 3.14. De winnende ploeg bes'ond uit de eehrs. de Jager. A. de Jong, G. W. v. Ommeren en A. Smeitink.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5