NIEUWE BESSEN De Prins brengt een bezoek aan Limburg Tuinders kunnen hun achterstand inhalen Derde nieuwe militaire vliegveld buiten de vesting Holland Een in officieeie visite, waarbij Z.K.H. echter een hartelijke ontvangst ten deel viel Landbouw instellingen bezichtigd r Een week zonder plaatjes wee... v.j DE KONINGIN TE SOESTDIJK CONFERENTIES BIJ dr. COLIJN Een mysterieuze UUtO ....die in België bleek te zijn gestolen J. A. SCHOTERMAN Zn. De resultaten van den arbeid der vaste commissies Weinig hulp van de crediteuren? DE HET BEGIN VAN DE Noord-Oost-polder De „Tarakan keert huiswaarts Luchtverdediging door particuliere bedrijven komt algemeene preventie tén goede „Niet onbekende methode"? Radio-programma s 2e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 21 JULI 1939 ROERMOND. 20 Juli. Z.K.H Prins Bern hard heeft heden zijn eerste bezoek gebracht aan de provincie Limburg. Het bezoek droeg een informeel karakter, maar de ontvangst was daar niet minder hartelijk om. Stralend zo merweer begunstigde zijn tochr door het Limhurgsché land Het was omstreeks halftwaalj toen de open Maibach Zeppelin van den Prins aan de arena der gemeente Roer mond. komende uit de richting Venlo zichtbaar werd De Prins zat voorin, naast den chauf feur. In zijn gevolg bevonden zich ihr mr. C. Dedel. particulier secretaris en kapitein De Roo van Alderwerelt, ad fudant. Langs de dralen rler stad stonden de schoolkinderen met oranje getooid en wimpels in de hand en de bevolking in dichte hagen opgesteld. FTet volk juichte den Prins hartelijk toe Het eerste bezoek gold het I.andbouw- huis. het centrum van dé organisatie van den Limhursschen land- en tuin- boUwhond. In een der versierde zalen werd Z.K.H opgewacht cloo den Commissaris der Koningin in Limburg. Z.F.xc mr. dr W. G. A- van Sonsbeeck. de Ipden van Gedeputeerde Staten van Limhurg hei bestuur van den L.L.T.B.. benevens eenige rijksconsulenten en burgemees ters uit de umceving. Na een korte begroeting door den heer Th. Verhrggon. voorzitter van den L.L.T.B.. werden eenigp personen aan den Prins voorgesteld. Van het Landbouwhuis werd gereden naar de Coöperatieve Roermondsche Eiermijn, een der hoofdcentra van de eieronexport van Nederland. Het per soneel stond bulten in een haag opge steld en fuichlc den Prins toe. In de commissariskamer sprak de heer P. van'Tiaren voorzitter, een dank woord tot der. Prins voor diens komst en gaf hij een beknopt exposé over den aard en. omvang van-het bedrijf, zijn 'doelstelling ui zijn plaats in de groote standsorganisatie der boeren. De heer J Breukers, directeur, gaf enkele techni sche details o'-er aanvoer en afzet van het product. Toen volgde een rondgang door het be.1it.if, waarbij de Prins vol belangstelling ial van vragen stelde en 'de machinale sortcering. schouwing en verpakking der eieren in oogenschouw nam. Door de bevlagde straten der stad werd gereden naar „I-Ioosterhof" de proefboerderij van den L.L.T.B. te Bee- sel. Een kle'n incident deed zich voor, toen te Rre.mond de slagboomen van een «voorwegovergang luist 'dicht vielen voor een naderenden kolentrein Tfct volk drong in groo te massa rondom de auto van den Prins en juichte hem luide toe. De Prins nam het geval nogal gemoede lijk op en lachte hartelijk. Te Beesel begroette ir. H. Bemelmans. 'directeur vt.u Jen L.L.T.B., den Prins en gaf een uitleg van het selectiebedrijf, dat vervolgens werd bezichtigd, terwijl de Beeselsche Harmonie nationale liede ren speelde. Onder de breede takken van eeuwenoude noteboomeh was in de open lucht een koffietafel ingericht, waaraan de Prins en zijn gevolg en verschillende autoriteiten aanzaten. Het was onge veer twee.uur. toen Z.K.H. afscheid nam en zijn tocht voortzette naar het Zuiden naar Maastricht Te Maastricht Het informeel bezoek, dat Prins Bern- hard vandaag aan Maastricht heeft ge bracht hij zijn tocht door Limburg, is geworden tot een hartelijke begroeting door de geheele bovolking. Hij was vergezeld van zijn particulier secretaris, jhr. mr. C. Dedel. zijn adju dant, kapitein J. K. H. de Roo van Al derwerelt, en den Commissaris der Ko ningin in de provincie Limburg, mr. dr. w, G. A. van Sonsbeeck. Drie kwar tier na den vastgestelden tijd arriveer de hij op den Mecrssenerweg, waar zich een enthousiast juichend cn wuivend publiek had opgesteld. Een motorescorte van de gemeente politie begeleidde de auto van den Prins op den tocht door de druk bcvlag- de stad. Duizenden belangstellenden hadden zich langs den weg geschaard, waarbij vooral de jeugd talrijk verte genwoordigd was. die den Prins uit bundig toejuichten. Voor het Gouvernementsgebouw stond een eere-escorte opgesteld van Maas- trichtsche padvinders en Katholieke verkenners, dio hun Koninklijken com missaris het padvinderslied toezongen De Prins dankte do groepleiders voor de hulde en ging vervolgens het Gou vernementsgebouw binnen. Een half uur later vertrok hij voor een bezoek een do N.V. Aardewerkfabriek „De Sphinx" waar dc Prins wederom met padvinders-eerbewijzen werd begroet. Op de fabriek waarvan de ingangs poort en-verschillende lokalen versierd waren, werd de Prins verwelkomd door de directeuren en de leden van het be stuur van dit oudste Maastrichtsche bedrijf Na een r on gang door de op volle kracht werkende fabriek, waarbij de Prins groote belangstelling toonde voor de verschillende phases der aardewerk fabrikaten, werd den vorstelijken per soon een speciaal voor hem vervaar digde groote vaas aangeboden, een pronkstuk van Maastrichtsch ceramiek. In de Sint Servaaskerk. waarheen de Prins zich vervolgens begaf, werd hij verwelkomd door pastoor-deken J. In- gendael. De Prins bezichtigde daar het oude monument van Sint Servaas. de historische crypten en de rijke kerk schatten. Op het ontspanningsoord Sint Pieters Fort werden de Prins en zijn gezelschap daarna ontvangen door hot gemeente bestuur waarbij ook de oud-hurgemees- tcr van Maastricht, mr. L. B. J. van Oppen, de waarnemend territoriaal he- velhehber. majoor Thihaud en de gar nizoenscommandant. maioor A. Kloeke, aanwezig wnren. evenals het Oranje comité en vele plaatselijke autoriteiten. Op dit pittoresk bergplateau met zijn breed uitzicht over de stad en de Maas vallei was de publieke helangstelline zeer groot. Temidden van de honderden Maastrichtenaren werd den Prins hier door het gemeentebestuur een thee aan geboden. waarbti de .Tavaansche Prins. Raden S. Hardjodiringo, eenige dansen uitvoerde. Groot enthousiasme De fakkeloptocht, welke de feestvie ring te Maastricht bil het bezoek van Z.K.H. Prins Bernhard vanavond be sloot is een hoogtepunt van geestdrift bij de Maastrichtsche bevolking gewor den. De lichtstoet. welke te halfelf langs het gouvernementsgebouw begon te de- fileeren, werd geopend door een afdee- lina padvinders, die het eere-escorte vormde voor de rij der duizenden be langstellenden. Toen de Prins met het selecte gezel schap. dat aan het intieme diner, door den Commissaris der Koningin aange boden. aanzat, op het balcon van het gouvernementspaleis verscheen, kende de geestdrift van de menigte geen gren zen. De Koninklijke Zangveroeniging „Maastreechtcr Staar" bracht hierna in den fraai verlichten tuin van het gou- vcrnementspaleis een zanghulde aan den Prins, die het koor en zijn dirigent, den heer Henri Heijdendnel speciaal complimenteerde. Het was 's Prinsen vvensch, dat het ..Domine sal van fac reginam nostram" van A. Giesen, dat een hulde was aan de Koninklijke Beschermvrouwe van de „Staar" werd gebisseerd. Prins Bernhard heeft uitdrukkelijk de verzekering gegeven, dat de buitenge woon hartelijke en spontane ontvangst der Limburgsche bevolking, zoowel te Roermond als te Maastricht, hem bijzon der heeft getroffen. •s-GRA VENHAGE, 20 Juli Bij beschikking van den mi nister van Financiën a-i.: is bepaald, dat gedurende het tijdvak van 1 tot en met 8 Augustus 1939 geen boete zal zijn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rijwiel zonder voor zien te zijn van het vereischte, volgens de bij artikel 2 der Rijwielbelastingwet bedoelde voorschriften bevestigde be- lastingmerk. BAARN, 20 Juli. - H.M. de Koningin is te kwart vóór twee per auto te Soestdijk aangekomen. Gistermorgen heeft dr. Colijn bespre kingen gevoerd met dr. ir. Lamme, di recteur-generaal P.T.T., met den heer H. P. Bloemers, burgemeester van Ai'n- hem en met dr. J. A. Nederbragt, zoo melclt het Vaderland. Uit den aard der zaak valt niet met zekerheid te zeggen, dat deze drie be zoeken samenhangen met do kabinets crisis. Speciaal wat het bezoek van dr. Nederbragt betreft, is eenige reserve wel op haar plaats. De heer Nederbragt is president van de haven- en waterwel gencommissie te Danzig, zoodat het best mogelijk is, dat hij, tijdelijk in den lan de vertoevend, den minister-president bezocht heeft om hem o.a. eenige van zijn indrukken van den toestand in de vrije stad Danzig mede te deelen. Dr. Nederbragt, die tot de A.R. Partij be hoort, is een zwager van oud-minister mr. J. A. de Wilde. ROTTERDAM, 20 Juli. Op 16 Juli j.l. arriveerden twee vreemdelingen in het dorpje Deil nabij Tiel in 'n Renault automobiel, die voorzien was van een Belgische nummerplaat. De heeren stopten en het bleek, dat de wagen geen benzine meer had en dientengevolge niet verder kon .rijden. Zij vroegen aan de dorpelingen, waar benzine te krij gen was, maar dat viel niet mee. Er was in den naasten omtrek geen benzine pomp. Zij bleven in de nabijheid van hun auto en hun gedragingen vielen den dorpelingen op. zoodat men de po litie van het vreemde geval in kennis stelde. Maar of de heeren er de lucht van gekregen hadden wellicht zal het onderzoek het later uitwijzen toen' de politie arriveerde, waren de vo gels gevlogen en hadden hun auto laten staan. De burgemeester van Deil heeft het onderzoek in handen genomen en stelde zich o.a. met de auto-centrale van de Rotterdamsche politie in verbinding. Ook in Brussel werd een onder zoek ingesteld en al spoedig bleek, dat op 15 Juli op een plein in Brus sel een gesloten Renault met zware carrosserie voor vier personen ten nadeele van een zakenman was ge stolen. Het signalement klopte met dat van den auto, die in Deil opge vangen was. Verschillende inwoners van het Be- tuwsche dorpje konden een vrij nauw keurig signalement van de beide heeren opgeven en zoo bleek, dat het jonge mannen waren van naar schatting 20 a 25 jaar oud. De eerste had gekruld haar, droeg een wit-bonte sportblouse en een beige sportpet en was ongeveer 1.75 M. lang. De tweede was iets kleiner en iets dikker en droeg een donkerbruin costuum. Het onderzoek wees overigens nog uit dat zij aan verschillende automobilisten langs den weg hadden gevraagd of zij mee mochten rijden en wonderlijk ge noegin zuidelijke richting. Zij spra ken goed Holiandsch. Vermoedelijk wa ren zij met den gestolen auto op weg naar Utrecht of Amsterdam om deze daar te verkoopen. per liter f 2.90 per flesch f 2.40 WIJNHANDEL Ao. 1878 Utrechtsche straat 17 Telefoon 3450 DE VASTE LASTEN IN DEN TUINBOUW DE druk van de vaste lasten is voor al bij een groot aantal tuinbouw bedrijven een moeilijk vraagstuk gebleken, dat meer en meer tot oplos sing drong. Door den steuntoeslag op tuinbouw producten kon in de laatste jaren het nadeelige verschil tusschen den gemid delden veilingsprijs en den berekenden richtprijs dier producten worden over brugd, zoodat de tuinbouw als tak van volksbestaan in stand kon worden ge houden. Verschillende bedrijven bleken echter, toen de crisis langer aanhield dan werd vermoed, niet bestand tegen den aanhoudenden druk van de regel matig weerkeerende lasten, die niet of onvoldoende waren aangepast. De irt- grijpende conjunctuurwijziging in de jaren na 1929 bracht een radicale ver andering in de positie dor bedrijven. De opbrengst der producten en ook de waarde der kweekerijen daalden aan merkelijk, de nominale waarde van hypothecaire en andere geldleeningen, in normale jaren voor vernieuwing en uitbreiding aangegaan, en de daarvoor te betalen rente bleven onveranderd. Op den duur kon dan ook niet of slechts zeer ten deele aan de verplichting tot betaling van rente en aflossing worden voldaan. Bij de behandeling der begrooting van het landbouw-crisisfonds voor het. jaar 193S is overweging van een oplossing terzake in uitzicht gesteld, hetgeen heeft geleid tot instelling van 125 commissies in de belangrijkste tuinbouwstreken van het land, waarin veilingvereenigingen, landelijke standsorganisatics en boeren leenbanken zijn vertegenwoordigd en die ten doel hebben haar bemiddeling te verleenen bij de regeling van te zwaar drukkende vaste lasten op de tuinbouwbedrijven. Ton einde te voorkomen, dat het be drijf door de vaste lasten geheel zou worden ondermijnd, treden deze com missies op om schuldenaars en schuld- eischers bij elkander te brengen en trachten zij de geldgevers te bewegen, mede te werken bij de geldelijke gezond making van die tuinbouwbedrijven, op welke de vaste lasten een vernietigen den invloed dreigden te hebben. Slaagt de commissie daarin, doordat de cre diteuren hun rentedragende vorderingen verlagen tot maximaal 100 pet. van de waarde der bezittingen, te hoogen rente voet verminderen en in het algemeen zoodanige modewerking verleenen, dat de rentabiliteit van het bedrijf weer ver zekerd kan worden geacht, dan kan van rijkswege steun in natura worden ver leend om het bedrijf ook in cultuur technisch opzicht weer gezond te ma ken. De te geringe opbrengst der produc ten veroorzaakte namelijk niet alleen achterstand in de betaling van rente, aflossing, huur, pacht belastingen en dergelijke vaste lasten, maar ook in de noodzakelijke herstelwerkzaamheden en vernieuwingen. De steun, welke in het kader van deze regeling aan financieel gesaneerde tuin bouwbedrijven kan worden verleend, strekt zich over het algemeen niet ver der uit, dan het inhalen van een ach terstand in reparaties, vernieuwingen, bemesting van den grond enz., voor zoo ver deze achterstand door den druk der vaste lasten is ontstaan. E resultaten van den arbeid der commissies zijn bevredigend, zoo als kan blijken uit het volgende overzicht, dat ontleend is aan het dezer dagen verschenen driomaandelijksche verslag over het eerste kwartaal 1939 omtrent de uitvoering en werking der landbouwcrisismaatregelen. Aan het einde van genoemd kwartaal hadden zich reeds 995 tuinders bij de commissies aangemeld voor de regeling hunner vaste lasten. Naar den aard van het bedrijf waren deze aanvragen als volgt verdeel--1: Vollegrondsbedrijven Gemengde bedrijven Platglasbedrijven Staandglasbedrijven ■192 ?30 66 207 995 In 97 gevallen waren op dat 'ijdstip de schulden verminderd tot maximaal de huidige verkoopwaarde van het be drijf, terwijl het evenwicht in de bedrijfs VOLLEN HOVE. 20 Juli. De eer ste sluisput van de drie, waarin de ge malen zullen worden gebouwd, om den Noordooost polder straks droog te pompen, namelijk die bij de Voortst bij Vollenhovc, ligt thans droog. Daar er zich geen moeilijkheden met het grondwater hebben voorgedaan, is het bemalingswerk voorspoedig ver hopen. Binnenkort zal hier met den bouw van het eerste gemaal de bei de andere komen bij Urk en de Lem mer worden begonnen. K financiën was hersteld. Voor dpze 97 bedrijven was 'n bedrag van 111.571.35 als steun beschikbaar gesteld, in natura uit te keeren. De crediteuren hadden hiertoe als volgt bijgedragen: Kwijtgescholden: Aan hoofdsommen van hypo thecaire en andere leenirigen ƒ417.000 Aan achterstallige rente en pacht 94.000 Aan achterstaillige bedrijfs schulden 25.000 Bevroren voor minstens vijf jaren: Aan hoofdsommen van hypo thecaire en andere leenin gen ƒ397.000 Bespaard: Aan jaarlijks te betalen rente 42.000 Door het verlagen van ver plichte aflossingen 35.000 In 2S7 gevallen waren de commissies genoodzaakt, de ingediende aanvragen af te wijzen of de saneeringspogingen op te geven wegens onvoldoende medewer king van crediteuren, terwijl per 31 Mrt, j.l. nog 611 gevallen in behandeling wa ren. In vele daarvan zijn reeds resulta ten bereikt ten aanzien van renteverla ging en kwijtschulding en/of bevriezing van verschillende schulden, doch aange zien de saneering daarbij nog niet ge heel voltooid was. kon aan deze bedrij ven nog geen steun in natura worden verleend. 55 Morgenochtend te IJmuiden AMSTERDAM. 20 Juli. De Stoom vaart Maatschappij Nederland deelt mede dat het M.S. „Tarakan" heden middag om half twee van Beren .Noor wegen) vertrokken is en de thuisreis naar IJmuiden beeft aanvaard. Aan boord is alles wel. Het schip wordt Zaterdag a.s. te on geveer zes uur v.m. aan het terrein van de Hoogovens te IJmuiden ver wacht. Wat is de De memorie van antwoord over suppletoire defensiebegroo- ting verschenen 's-GRAVENHAGE, 20 Juli. Ver schenen is de memorie van ant woord nopens het wetsontwerp wij ziging en verhooging van het acht ste hoofdstuk der rijksbegrooting voor het dienstjaar 1939. Hieraan is het volgende ontleend: De leden, die uiting gaven aan de vrees, dat „de niet onbekende me thode" zou zijn toegepast om belang rijke verhoogingen van begrootings- posten voor te stellen in een wets ontwerp, dat kort voor het uiteen gaan van de Kamer wordt inge diend en dan als spoedeischend wordt aangekondigd, opdat het zon der mogelijkheid van deugdelijke voorbereiding zal worden behandeld, hebben een onderstelling uitgespro ken, die de minister van defensie niet kan aanvaarden. Hij is er zich niet van bewust dc Kamer ooit voor een dergelijk feit te hebben gesteld. De minister wenscht op te komen te gen de onderstelling, dat hij niet zelf de teugels in handen zou houden en geen weerstand zou weten te bieden aan wenschen van militaire autori teiten, wanneer die niet in over eenstemming zouden zijn met den eisch van beperking tot het noodzake lijke. Wat de aan gevraagde gel den voor de uit breidingen op de werf te Willems oord betreft, moge worden Minister Van Dijk aangeteekend, dat deze ten doel hebben voldoende outillage te verkrijgen voor het onderhoud van en de reparatiën aan het materieel, waarmede de scheeps macht in Nederland wordt uitgebreid, in het bijzonder ten behoeve van de mo- tortorpedobooten. Ook al zou over de werf te Hellcvoetsluis worden beschikt, dan zouden verbetering en modernisee- ring voor dit doel hetzij aldaar, hetzij te Willemsoord niet kunnen uitblijven. Het bedrag van 80.000 voor het bou wen van een helling met lichte overkap ping voor motortorpedobooten op de werf te Willemsoord is bestemd om een gelegenheid te scheppen waar deze boo ten kunnen worden gedokt en gerepa reerd. De helling, die voor deze booten te Amsterdam zal worden gemaakt, is niet bestemd om er reparaties te ver richten, doch slechts om de in conserva tie zijnde booten, die bij mobilisatie al daar (in verband met hun stationnee- ring te IJmuiden) in dienst moeten ko men, op te leggen. Het voornemen bestaat om van de 12 hier te lande'aanwezige booten 6 tot 8 in dienst te hebben en de overblijvende 4 tot 6 in conservatie te Amsterdam. Er wordt op gerekend dat de in dien?t zijn de booten eenmaal per maanj uit het water moeten worden gehaald. Het stadium, waarin de aangelegen heid der nieuwe luchtvaartterreinen thans verkeert, is hot volgende. Vliegveld Bergen. De voor het eigen lijke vliegveld noodigc terreinen zijn aangekocht en als vliegveld ingericht De bouw van zes hangars nadert zijn voltooiing. Voor den bouw van rnaga* zijnen worden gronden aangekocht. Vliegveld Valkenburg. Het meerendeel der perceelen is aangekocht. Met den aanleg van dit vliegveld is begonnen. De uitvoering geschiedt in werkver schaffing. Het terrein zal in het begin van het volgende jaar voor ruim de helft gereed en in bruikbaren staat, zijn, zoodat. het alsdan in gebruik kan wor den genomen. Derde vliegveld Het was oorspronkelijk de bedoe ling als derde militair luchtvaart terrein aan te koopen het vliegveld Waalhaven. Daarvan moest worden afgezien, omdat het gemeentebe stuur van Rotterdam geen toestem ming heeft kunnen verleenen tot het, in afwachting van den koop, doen bouwen van eenige voor de berging van inmiddels bestelde le gervliegtuigen noodzakelijke han gars op dat vliegveld. De gemeente wenschte eerst zekerheid te hebben, dat voor een nieuw aan te leggen vliegveld onder Overschie de mede werking van de regeering kon wor den verkregen. Zooals bekend is, heeft de minister van waterstaat de oprichting van een luchtvaartter rein voor het groote internationale verkeer bij Rotterdam niet kunnen bevorderen, zulks in verband met het vraagstuk van de centralisatie van het internationale luchtverkeer. Zonder gunstig resultaat is ver volgens gezocht naar een ander geschikt luchtvaartterrein binnen de vesting Holland, gelegen op voldoenden afstand van bestaande vliegvelden en van een eventueel te rnaken centraal vliegveld. Thans zijn stappen gedaan om op een gunstig gelegen terrein buiten de vesting Holland een mi litair vliegveld in te richten. Wat de bedenkingen tegen het stelsel van luchtverdediging van particuliere bedrijven betreft, merkte de minister het volgende op: Aangezien de particuliere bedrij ven bij de besteding hunner gelden tot dit doel worden voorgelicht door de militaire autoriteiten en de op stelling van het geschut op hun ad viezen wordt bepaald, bestaat er een waarborg, dat het geschut een zoo danige opstelling zal verkrijgen, dat in een bepaald rayon een goed ge organiseerde luchtverdediging zal ontstaan, waarvan ook de minder krachtige bedrijven zullen profitee red Uiteraard zal echter met de belangen van hen, die de gelden bijeenbrachten, in de eerste plaats rekening worden ge houden. Dit kan echter moeilijk als een bezwaar tegen het systeem worden aan gemerkt. De bedrijven toch. waar het hier om gaat, zijn zooals reeds her haaldelijk werd betoogd uitsluitend bedrijven wier bescherming niet tot de taak van den staat behoort. Wanneer er nu vele van deze bedrijven bereid zijn iets te offe ren voor hun bescherming tegen het luchtgevaar, dan is dat niet alleen in het belang van die be drijven zelf, maar tevens in dat van nevenliggende bedrijven en een voordeel uit een oogpunt van algemeene preventie. De omstandigheid dus, dat andere be drijven minder aan hun luchtverdedi ging kunnen besteden, behoefde nog geen aanleiding te zijn om vorenbedoel de voordeelen niet te aanvaarden en kan daarom zeker geen grond opleveren om het systeem van luchtverdediging door particuliere bedrijven te verwer pen. ZATERDAG 22 JULI 1989 HILVERSUM I. 1875 en 414.4 m. VARA- uitzending. 10.0010.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek. (Ca. 8.16 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeider* in de Continu-bedrijven. 12.00 Gram.muziek. (Ca. 12.15 Berichten). 2.00 Causerie „Hand schriftkunde". 2.20 VARA-orkest. 3.00 Re portage. 3.30 Vervolg concert. 4.30 Esperan- to-uitzending. 4.50 Esmeralda. 5.30 Filmland. 6.00 Orgelspel. 6.28 Berichten. 6.30 Gram. muziek. 7.00 VARA-kalender. 7.05 Felicita ties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.308.00 Causerie „Langs steden en dorpen". 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP, VARA-Varia. 8.20 VARA-orkest. 8.45 Esmaralda. 9.00 Puzzle-uitzending. 9.15 VARA-orkest. 9.45 Radiotoneel. 10.00 Orgel spel en zang. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Causerie" ...en toch ben ik van mening, dat 10.45 Esmeralda. 11.0012.00 Gram.muziek. HILVERSUM II. 301,5 m. KRO-uitzending. 8.009.15 Gram.muziek. (Ca. 8.15 Berichten). 10.00 Gram.muziek. 11.30 Godsdienstig half uur. 12.00 Berichten. 12.15 Gram.muziek. 12.30 „The Continental Six" 1.00 Gram.mu ziek. (Ca. 1.15 Berichten). T.30 „The Conti nental Six". 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gram.muziek. 2.45 Kinderuur. 4.00 KRO-or- kest. (4.304.45 Gram.muziek). 5.15 Film praatje. 5.30 Gram.muziek. 5.45 De KRO- Nachtegaaltjes. 6.15 Gram.muziek. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht. 6.45 Berichten, gram.muziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie ..Het Rassenvraagstuk". 7.35 Actueele aether- flit3en. 8.00 Berichten ANP. mededeelingen. 8.15 Overpeinzing met muzikale omslijsting. 8.35 Gram.muziek. 8.45 Gevarieerd program ma. 10.30 Berichten ANP, 10.40 Causerie „Het onvergankelijke Rijk" (met gram.mu ziek). 11,1012.00 Gram.muziek. DROITWICH. 1500 m. 11.20 Pianovoor dracht. 11.45 Reportage. 12.00 Gram.muziek. 12.50 Reportage. 1.05 Gram.muziek. i.40 Re portage. 1.65 Zang. 2.20 Causerie „Dogs on holiday". 2.35 Reportages. 6.20 Berichten. 6.50 Causerie „The way of bats". 7.05 BBC- orkest. 7.50 Gevarieerd programma. 8.20 Va riété-programma. 9.20 Berichten. 9.50 Cause rie „Dominion Commentary". 10,05 Het BBC- Theater-orkest m.m.v. solisten. 11.00 Het Grosvenor House dansorkest en solisten. 11.50 Dansmuziek (gr. pl.). 12.1512.20 Be richten. RADIO-PARIS. 1648 m. 9.00; 9.30; 10.30 en 11.20 Gram.muziek. 12.30 Zang. 1.00 Gram. muziek. 1.05 en 1.45 Jane Evrard's orkest m.m.v. solisten. 2.06 cn 2.35 Gram.muziek. 2.50 Zang. 3.25 Gram.muziek. 2.50 Zang. 3.25 Gram.muziek. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 Zang. 4.05 Gram.muziek. 5.05 Zang. 5.50 en 6.55 Gram.muziek. 7.20 Gram.muziek. 7.50 Pianovoordracht. 8.25 Gram.muziek. 8.50 Zie Brussel 484 m. 10.50 en 11.05 Gram.muziek. 11-2012.60 Eddie Foy's dansorkest. BRUSSEL. 322 en 484 m. 322 m: 12.20 Gram.muziek. 12.50 Het Los Companeros-orkest. 1.60 Grcm.muziek. 2.25 Muzikale causerie (met gram.muziek). 3-25 en 4.35 Gram.muziek. 4.50 Picnovoordracht. 6.05 Zang. 6.85 Gram.muziek. 6.50 Accordeon- rauziek en gram.muziek. 7.45 Gram.muziek. 8.20 Populair concert. 9.20 Symphonie-con- cert m.m.v. aoliet. 11.00—12.20 Gram.muziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 7