DR. H. COLIJN OP DEN RUIGENHOEK Koning Carol van Roemenië woonde met Prinses Elisabeth en Aartshertogin lleana de requiem bij, welke te Cutrea de Arges werd gehouden ter nagedachtenis aan Koningin-weduwe Maria Journalisten trachtten tervergeefs iets te weten te komen, toen dr. H. Colijn Vrijdag een lang durig bezoek aan H. M. de Koningin op den Ruigenhoek bracht. De wagen reed door De Spoorwegtentoonstelling te Amsterdam in aanbouw. 168 jonge werk- loozen zijn hierbij te werk gesteld. Het emplacement in wording Tegenover het paleis op den Dam te Amsterdam wordt weder een monumentale versiering opgericht in verband met de aanstaande blijde gebeurtenis in het Prinselijk Gezin, waarbij de Dam weer het middelpunt van de feestelijke manifestaties zal zijn Dr. H. Colijn terug in zijn woning aan de Stadhouderslaan te den Haag na het onderhoud met H. M. de Koningin, dat hij Vrijdag op den Ruigenhoek had Zwaar werk in den Tour de France. De Belg Vissers in actie bij het beklimmen der steile hellingen in de étappe Pau Toulouse De scheeve toren van Pynacker is in een jaar tijds 2 centimeter scheever gezakt, zoodat hij thans 1,33 meter afwijkt. Volgens deskundig oordeel wordt het bouwwerk met catastrophalen ondergang bedreigd, indien niet spoedig grondige restauratie ter hand wordt genomen Geëscorteerd door zes sleepbooten is de tinbagger molen „Karimata" Vrijdag van Kinderdijk naar Hoek van Holland gesleept, om daar door de „Roode Zee" te worden overgenomen en naar Ned. Indië te worden gebracht Het transport passeert Rotterdam De Kaagweek is Vrijdag begonnen met de eerste wed strijden. Er was weinig wind. Een der regenbogen in actie Ruiterwedstrijden in uniform uit den tijd van Napoleon behoorden tot de attracties der groote feesten de Fransche militaire school van St Cyr. De cavalerie in actie Tot besluit van zijn tweedaagsch bezoek aan Zuid Limburg bezichtigde Z. K. H. Prins Bernhard Vrijdag de Staatsmijn Maurits te Lutterade. De Prins inspecteert de reddingbrigade. Inzet: na een ondergrondsch bezoek van twee uur

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 12