Albert Schweitzer de man van de daad Warschau handhaaft krachtige houding Britsche, Fransche en Duitsche meeningen over de kwestie-Danzig Verlenging van spertijd ontmoet bezwaren „Uiting van vredeswil van Italië" Hongaarsche brochuri in beslag genomen Nieuwe jacht op oud ijzer in Duitschland INCIDENTEN AAN DANZIGER GRENS Zijn standpunten met elkaar te verzoenen? Britsch-Bulgaarsche besprekingen Eischen voor de vakbekwaamheid te zwaar? Ie BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 22 JULI 1939 A LBERT SCHWEITZER kan zijn naam ver- /*-loren gaan in hei krijgsgewoel en de nerveuse haast van dezen bewogen tijdOf zal zijn lichtend voorbeeld in steeds wijder kring erkenning vinden, zoodat hij zal voortleven nog lang nadat figuren, wier naam thans op aller lippen is, nog slechts ge noemd worden in geschiedboeken? Schweitzer: ge leerde, wijsgeer, groot theoloog, talenkenner, arts Prof. Albert Schweitzer en zijn echtgenoote organist, orgelbouwer, maar bo venal: een goed en groot'mensch die stil en zonder vertoon doet waar anderen over prat en. Een man van universeele geleerdheid en van verwonderlijke begaafd heid; een man ook met een onge kende energie. Hij is een der grootsten van onzen tijd, onmis kenbaar, en toch lijkt deze wereld, gebukt onder zorgen, hem te ver geten. Het is begrijpelijk, want Schweitzer dringt zich niet op voor hem is slechts groot degeen, die afstand doet en dienend werkt. „Wie zijn leven wit behou den, zal het verliezen SCHWEITZER'S levensverhaal klinkt als een sprookje, zoo wonderlijk be zield en bezielend. Maar zoo iemand wars is van dweeperij, zoo iemand met beide beenen op den vasten bodem der werkelijkheid staat, zoo iemand met nuchtere zakelijkheid de harde kanten van het leven onbevreesd met open blik durft aanschouwen, dan is dat wel Albert Schweitzer. Keerpuni in zijn leven was het besluit, zijn we tenschappelijke loopbaan, zijn muziek, zijn veilige toekomst, op te geven om als arts naar de tropen te gaan. Schweit zer, heeft met andere groote religieuze figuren der menschheid gemeen, dat een crisis zijn leven kwam, waardoor al het oude voorbijging en alles nieuw werd. Oorsprong dezer crisis en der daarop vol gende vernieu wing was het be sef, dat de we reld overvol is van leed en zorg, tenvijl zijn eigen leven beschut was en bevoorrecht. Op een dag werd hij zich bewust, dat hij het eigen geluk niet als iets vanzelf sprekends mocht aanvaarden, maar dat hij er ietef voor, terug moest geven. En toen maakte hij met zichzelf de af spraak, tot zijn dertigste jaar zich aan wetenschap en kunst te zullen wijden, öm daarna zijn leven te geven in dienst van anderen. Hij vond niet gemakkelijk een werkkring, waarin hij zich zou kun nen geven, tot tenslotte als een genadig geschenk het toeval hem deed hooren van den grooten nood der Congonegers, en hun behoefte aan medische hulp. Daarmede kwam aan zijn zoeken een einde, naast zijn theologischen arbela kwamen de medische studiën, en in hei jaar 1913 trok hij met zijn vrouw naai Lambarenë in Fransch Aequatoriaaï Afrika. Albert schweitzer werd op u Januari 1875 in den Elzas geboren, studeerde te Straatsburg theologie en philosophic, promoveerde in belde faculteiten, werd predikant en in 19015 professor, in de theologie. Behalve een geleerde, die spoedig grooten naam vei- kreeg, bleek hij een begaafd musicus, wiens in 1905 verschenen boek over Bach nog steeds geldt als standaard werk. Ook over orgelbouw schreef hu studies, en vele prachtige oude orgels heeft hij gered voor „modorniseering" of algeheels vernietiging. Toen hij omstreeks zijn dertigste jaar overging tot de uitvoering van het be- A Groote mannen van heden Albert Schweitzer V.J Albert Schweitzer, in zijn hospitaal te Lambarene negerkinderen ver- zorgend ROME. 22 Juli. (Havas) De Italiaan- iche pers bespreekt uitvoerig het plan tot het afschaffen van het grootgrond bezit op Sicilië en de groote werken tot verbetering van den grond. De pers noemt dit een werk mot buitenland- »che politieke betcekenis, aangezien een Werk, dat zooveel tijd in beslag neemt een bewijs is van de vredelievende be doelingen van Italië. Het ontwerp vraagt tien jaar tijd, een groote ener gie en enorme financieele middelen. Het is derhalve een bevestiging van den vredeswil van Italië. sluit, zich te wijden aan den menschllë- venden arbeid in Afrika, en daartoe me dicijnen ging studeeren, bleek eerst recht zijn genialiteit. Want terwijl hjj deze zware 6tudie met groote toewijding voltooide, schreef hij nog eenige studies en boeken, welke wereld'vermaardheid verkregen. Dan gaat hij, zooals wij hier boven reeds verhaalden, in 1913 naai Lambarene, waar hij tot 1917 werkte, in welk oorlogsjaar hij wordt geïnterneerd. Sedert den Wereldoorlog heeft Albert Schweitzer zich in de eerste plaats be zig gehouden met zijn medischen ai- beid in tropisch Afrika. Hij heeft, om aan de middelen te komen om dezen arbeid te bekostiaren, verscheidene ma len rondreizen door Europa gemaakt, waarbij hij lezingen hield of orgelcon certen gaf. Deze reizen hebben hem ook naar Nederland gevoerd. Maar hij heeft, ondanks de inspanning van een leven in de tropen, ondanks de vermoeienis sen van het reizen, nog den tijd en de energie gevonden om zijn gedachten te boek te stellen boeken, waaraan nie mand, die ernst maakt met de proble men van dezen tijd, kan of mag voor bijgaan. Zoo er één menech Is, wiens dadep de menschheid hoop kunnen geven voor de toekomst, dan is het Schweitzer. BOEDAPEST, 22 Juli (Havas) De Hongaarsche autoriteiten hebben de brochure „De kansen van Duitschland in een oorlog" in be slag genomen en een vervolging in gesteld tegen den schrijver, dr. Etienne Iajos. Deze maatregelen werden gerechtvaardigd met de me- dedeeling, dat de brochure onwaar heden zou behelzen, welke de bui- tenlandsche politiek schaden. Zoo als reeds eerder werd gemeld, wordt in deze brochure aan de hand van officieele Duitsche gegevens aangetoond, dat Duitschland op het oogenblik niet in staat is met kans op succes een oorlog te voeren. BERLIJN, 22 Juli (Havas). In de maanden Juli tot September zal een nieuwe actie tot vergaring van oud ijzer worden ondernomen. In 1938 wer den in de verschillende Duitsche fa brieken 255.000 ton oud ijzer ingeza meld. De nieuwe campagne zal, even als de vorige, ten doel hebben buiten gebruik gesteld materiaal in te zame len, zooals stukken staal en ijzer, on bruikbare machines, rails, spijkers, ket tingen, kabels en in hot algemeen alle apparaten, die uit de fabrieken wegge haald kunnen worden zonder den goe den gang van zaken te storen. Bevoegde Duitsche kringen verkla ren, dat de behoefte der Duitsche in dustrie aan oud ijzer voor 90 tot 03 procent gedekt is door de inzameling in Duitschland. Zooals men weet, gingen de pogingen om oud ijzer in te zamelen vorig jaar zoo ver, dat de hekken van tuinen, openbare monumenten en gra ven werden weggenomen. KONING CAROL OP REIS BOEKAREST, 22 Juli (Havas) Ko ning Carol is gisteren te Constanza aan boord gegaan van de Lucea Farul, waarmede hij in het Oosten van de Middellandsche Zee en vooral in de Grieksche wateren een kruistocht zal ondernemen, die tien dagen duren zal. Het is niet bekend in welke haven de koning zal aanleggen, noch of hij be sprekingen zal voeren met Grieksche persoonlijkheden. EENZIJDIGE INLIJVING VAN DANZIG BIJ DUITSCHLAND CASUS BELLI VOOR POLEN .WARSCHAU, 22 Juli (Havas). In Poolsche kringen zegt men over de verklaringen van een woordvoerder der Duitsche regeering, dat Engeland voldoenden invloed op Polen zou uit oefenen om een oorlog te voorkomen, en voorts, dat Duitschland den vrede niet bedreigt, maar wel den terugkeer van Danzig eischt, dat men van Duitschland zulke verklaringen gewend is, wanneer de Duitschers zich gereed maken het Europeesche even wicht te wijzigen. Poolsche politieke kringen herhalen, dat onder welken vorm ook Duitschland er, naar zou streven Danzig in te lijven, Polen dit zou beschouwen als een schending van den hui- digen politieken toestand en op dien overeenkomstige wijze zou reageeren. TWEE BRITSCHE VLIEGTUIGEN VERONGELUKT LONDEN, 22 Juli (Havas) Nabij het dorp Yilmanstone in Kent zijn twee militaire vliegtuigen neergestort. De twee inzittenden van het eene toe stel en de inzittende van het andere werden gedood. LONDEN, 22 Juli (Reuter). De algemeene opinie der Engel- sche bladen is, dat de gisteren af gelegde verklaring van den woord voerder der Duitsche regeering, volgens welke Hitier een inlijving van Danzig zonder oorlog hoopt te bereiken, geen wijziging ge bracht heeft in den toestand te Danzig. De Daily Telegraph schrijft: „Het is te vroeg om beteekenis aan de verkla ring te hechten. Indien Duitschland geen oorlog over Danzig wenscht, heeft nie mand anders eenige reden om er een to wenschen of te verwachten. De rede nen voor de verklaring van gisteren blij ven duister. Indien zij beteekent, dat Duitschland besloten heeft een begin te maken met de vermindering van de spanning en Duitschland alleen kan daartoe het initiatief nemen dan goed en wel, maar hierop moet de rest van de wereld blijven wachten". De Daily Mail schrijft: „Hoewel woor den alleen geen wijziging in het gemoed kunnen aantoonen, zal de Duitsche ver klaring ertoe bijdragen de spanning nog meer te verminderen. De achtergrond van den toestand blijft, dat Hitier altijd nog den terugkeer van Danzig wil. Polen antwoordt hierop met een onvoorwaarde lijk „neen". Maar geen enkel land wil oorlog over de Vrije Stad. Hiervan uit gaande, zal het den staatslieden moge lijk moeten zijn, een oplossing te vin den". Fransch commentaar Uit Berlijn wordt aan de Parijsche Journal gemeld, dat de toestand ongewij zigd is. Het is duidelijk, dat hij niet ge wijzigd kan worden, zoolang de Duit schers niet bereid zijn rekening te hou den met het Poolsche standpunt. Zoo lang men die zekerheid niet heeft, moe ten alle desbetreffende geruchten en verklaringen met de grootste voorzich tigheid beschouwd worden. Overigens wordt voortgang gemaakt met de Duit sche militaire voorbereidingen, die op 15 Augustus a.s. haar 'hoogtepunt zullen be reiken. De Figaro schrijft? „Min of meer offi- cieuse Duitschers verspreiden in de hoofdsteden het gerucht, dat de kwestie- Danzig geregeld zal worden, naar de wenschen van Duitschland welverstaan, en zonder gewapend conflict. Dit gerucht maakt deel uit van een actie, welke de Duitsche propaganda voert. Er bestaat, echter geen „kwestie-Danzig". Sedert twintig jaren bestaat er een toestand welke op eenigerlei punt niet gewijzigd kan worden, of Polen moet daarover vol komen overeenstemming bereikt hebben met Duitschland. Welnu, Polen zal zich leenen tot niets, dat zijn vitale belangen, zijn economische onafhankelijkheid of zijn veiligheid raakt,. De Polen zijn in dit opzicht eensgezind en herhaald kan worden, dat Frankrijk en Engeland vol komen getrouw zijn cn blijven aan de verplichtingen, welke zij jegens hen op zich hebben genomen. Kwestie-Danzig in de Duitsche pers De kwestie-Danzig besprekend en in verband daarmede de opmerking van de Engelsche pers, schrijft de Deutsche All- gemeine Zeitung: „Het Duitsche volk in Danzig cn in het Rijk is er diep van overtuigd, dat hier geen sprake is van een oorlogskwestie, doch van een harden strijd om het recht, welks natuurlijk re sultaat slechts de Duitsche oplossing kan zijn en geen andere. Niet Duitsch land heeft om Danzig gemobiliseerd, doch Polen, niet Duitschland heeft van een onvermljdelijken oorlog gesproken, doch Engeland en Frankrijk. De Duit sche politiek is niet wankel en behoeft ook niet op het kleinste punt herzien te worden. De Boersenzeitung" schrijft: „Evenals het vorige jaar, toen het ging om de op lossing van de Tsjecho-Slowaaksche kwestie, wordt Duitschland belasterd en worden de dingen zoo voorgesteld, alsof het van ons afhangt of de wereld een oorlog tegemoet gaat, of dat de vrede be houden blijft", TEVENS herinnert men te .War schau aan de recente verkla ring van maarschalk Smigly Rydz, die duidelijk gezegd heeft, dat Polen alle vreedzame methoden zal uitputten om de kwestie-Dan zig te regelen, doch dat, indien de Duitschers eenzijdig een Anschluss willen verwezenlijken, Polen ge dwongen zou zijn naar de wape nen te grijpen, wetende dat het zou strijden voor zijn onafhanke lijkheid. Tenslotte verklaart men. dat Polen niets eischt ten aanzien van Danzig, en dus geen conces sies te doen heeft. De vredesop roepen moeten dientengevolge ge richt worden tot Berlijn en niet tot Warschau. Chodacki, de Poolsche commissa ris generaal te Danzig, heeft bij den Senaat der Vrije Stad krachtig ge protesteerd naar aanleiding van het grensincident, waarbij de Poolsche douanebeambte Boedziewicz gedood is. In het protest wordt gezegd, dat de man op Poolschen grond werd neergeschoten, nadat hij drie Duit schers, die onbevoegd over de grens waren gekomen, gesommeerd had. Een onderzoek en bestraffing van den schuldige, die volgens het pro test lid der Danziger stormtroepen moet zijn, worden geëischt. De commissaris-generaal verklaarde verder, dat de Poolsche autoriteiten de Poolsche douane aan de grens van Po len en Danzig opdracht lïebben gegeven van de wapens gebruik te maken om het onwettig overschrijden van de grens door Danzigers te verhinderen. De Poolsche politie heeft den Duit- schen chef van het douanehuis te Dan zig, die op illegale wijze over de grens moet zijn gekomen, gearresteerd. De bladen melden, dat pater Berbardwiscki, vroeger Poolsch candidaat voor den „Volkstag" te Danzig, door de politie van Danzig gearresteerd is. Verder zou een^ Poolsch spoorwegbeambte wegens anti-nationaal-socialistische actie in hechtenis zijn genomen. LONDEN, 22 Juli (Havas) Mosja- nof, de voorzitter van de Bulgaarsche Kamer van Afgevaardigden, die eenige dagen te Londen heeft doorgebracht, besprekingen zal voeren met Dala- dier en Herriot, wiens gast hij ge durende het weekend zal zijn. Tij dens zijn verblijf in Londen heeft Mos- janof belangrijke besprekingen gevoerd met verschillende persoonlijkheden uit de officieele en parlementaire wereld. Zoo heeft hij gesproken met Lord Hali fax en Sir Frederick Leith Ross, den economischen raadsman der regeering Ook is hij door den koning ontvangen. DE THETIS" GELICHT, MAAR BERGINGSPOGINGEN MISLUKT LONDEN. 22 Juli. (Reuter). Het bergingsvaartuig „Zelo" is er van nacht in geslaagd de duikboot „The tis" te lichten, niaar de pogingen om het vaartuig hij vloed naar het strand te sleepen zijn mislukt we gens het breken van twee lieren. MAJOOR ATTLEE UIT HET ZIEKENHUIS ONTSLAGEN LONDEN, 22 Juli. (Reuter). De lei der van de Labour-par tij, majoor Attlee, die sedert begin Juni voor een operatie in een ziekenhuis heeft vertoefd, zal Zondag naar zijn huis buiten de stad terugkceren. Hii zal hier .tot half Augus tus blijven. Het is niet waarschijnlijk, dat hij nog vóór het einde van de hui dige zitting in het Lagerhuis terug zal keeren, i „De Duitsche vrouw moet mooi zijn" HAMBURG. 22 Juli. D.N.BDr. Ley heeft op het congres van Kraft durch Freude" een rede gehouden, waarin hij onder meer zeide voor het komende jaar het parool uit te geven: ..Krachtige mannen en mooie, beval lige vrouwen." Bij de vrouwen zijn volgens Ley geweldige zonden van het verleden goed te maken. „Wij zijn nog niet eens in het begin. Ik juich het toe. dat de sportgroepen in de in dustrie thans ook rhythmische groe pen vormen, want onze vrouwen moe ten schoon zijn. Ik heb in het Duitsche arbeidsfront instituten opgericht, die eens schoonheidsinstituten. acade- mieën van schoonheid en mode zullen vormen, te Weenen. Berlijn en Miin- chen. De Duitsche arbeidster moet weten, hoe zij zich mooi kan maken. Wij moeten ook tot een geheel ander begrip van de mode komen." V- BINNENLAND De N.H.R.O. en de zendtijd 's-GRAVENHAGE, 22 Juli. Van be voegde zijde wordt ons medegedeeld, dat de minister van Binnenlandsche Zaken afwijzend op het verzoek van den Nederlandscb Hervormden Radio Omroep (N.H.R.O.) om toewijzing van zendtijd tot het doen van radio-omroep- uitzendingen heeft beslist. Aan deze beslissing is een bij herha ling gepleegd overleg met de organisa ties voorafgegaan, waarin door de re- geering eenerzijds het standpunt werd ingenomen, dat versplintering en ver brokkeling van den omroep zoo moge lijk dient te worden voorkomen, doch anderzijds de redelijkheid werd erkend, dat door de Protestantsche kerkgenoot schappen meer invloed kan worden uit geoefend op de verzorging van uitzen dingen door de N.C.R.V., die naar hun aard tot het terrein behooren waarvoor de kerken meer in het bijzonder belang stelling hebben. Het bestuur van de N.CR.V. heeft zich bereid verklaard een oplossing te bevorderen, waardoor die invloed is verzekerd. Het ligt in zijn bedoeling statutair de mogelijkheid te open«i organen in te stellen, wier leden door de kerkgenoot schappen zullen worden benoemd en die geheel zelfstandig zullen beheerschen de uitzending van de kerkdiensten en andere omroepprogramma's, die voor de kerken van belang zijn. De synodale commissie van de Ned. Hervormde Kerk heeft zich inmiddels bereid verklaard de leden van het or gaan. dat deze taak voor die kerk zal hebben te vervullen, te benoemen. Ten einde het noodzakelijk contact met de vereeniging te waarborgen zal alleen de voorzitter, die slechts adviseerende bevoegdheid zal verkrijgen, door het be stuur van de N.C.R.V. worden benoemd. Deputaten voor de radio-uitizendingen voor de gereformeerde kerken, die mede een verzoek tot het bekomen van zend tijd hadden ingediend, hebben onder deze omstandigheden gemeend, deze aanvraag terug te moeten-nemen. KRIJGT SOEST EEN POTTEN BAKKERIJ? SOEST, 22 Juli. B. en W. stellen den raad voor aan J. L. Kwak, alhier, ontheffing te verleenen van art 4 der Hinderwet, om hem in de gelegenheid te stellen een pottenbakkerij op te richten. Tweede Kamer over Vestigingswet A AN het voorloopig verslag van de Tweede Kamer over het wetsontwerp tot wijziging der Vesti gingswet Kleinbedrijf 1937 ontleenen wij Tegen de meeste der technische wijzi gingen welke in dit wetsontwerp worden voorgesteld, werden bij het afdeelingson- derzoek geen bezwaren ingebracht. Met name kon men zich vereenigen met het voorstel tot het heffen van een vergoe ding voor de behandeling van aanvra gen. voor de behandeling van beroepen tegen beslissingen van Kamers van Koophandel en voor het afgeven van be wijsstukken, op grond van het bezit waarvan de houder geacht wordt aan de vestigingseischen te voldoen. Ernstig bezwaar werd echter van ver schillende zijden gemaakt tegen het voorstel om den z.g. spertijd zoo noodig anderhalf jaar te kunnen doen duren. Sommige leden knoopten hun opmer kingen over dit voorstel vast aan de me- dedeeling in den aanhef van de memorie van toelichting, dat bij het in werking treden der wet nauwelijks te voorzien was, dat zij reeds zoo spoedig op zóó ruime schaal toepassing zou vinden. Deze leden waren van oordeel, dat de toepassing van deze wet niet onver deeld gunstig kan worden geoordeeld. Verscheidene andere leden hadden tegen de voorgestelde verlenging van den maximum duur van den spertijd eveneens ernstig bezwaar. Terwijl de voorloopige sluiting van een bedrijf thans niet langer dan een jaar kan duren, zal de minister het voortaan in de hand hebben haar tot ander half jaar uit te breiden met alle daaraan voor de vrüheid van het be drijfsleven verbonden bezwaren. Dit is een wijziging, welke, naar het oordeel van een aantal dezer leden, moeilijk als zuiver technisch kan worden aanvaard. Haar beteekenis voor het bedrijfsleven is daarvoor te groot. In stede van een verlenging van den spertijd voor te stellen, behoorde de mi nister er naar te streven de behandeling van verzoeken tot het stellen van vesti gingseischen sneller te doen verloopen. Van de zijde dezer leden werd er nog de aandacht op gevestigd, dat tot nu toe in verschillende gevallen met een sper tijd, van veel minder dan een Jaar kon worden volstaan. Eenige leden, dio eveneens tegen de voorgestelde verlenging bezwaar had den, noemden ook de toelichting van dit voorstel onvoldoende. Andere leden konden zich met de voor- gestelde verlenging van den spertijd vol komen vereenigen. omtrent toelating of weigering van nieu we ondernemingen op de belanghebben den wel eens den indruk kunnen maken van willekeur, erkenden deze leden. Zij waren echter overtuigd, dat hier in wer kelijkheid van willekeur geen sprake is. Weer andere leden verklaarden het hier boven weergegeven bezwaar tegen de snelle en uitgebreide toepassing der Ves tigingswet geenszins te deelen. Deze toe passing beschouwden zij slechts als een bewijs, dat inderdaad van een noodtoe stand in het middenstandsbedrijf kan worden gesproken. Eenige leden meenden, dat deze gele genheid moet worden aangegrepen om enkele wijzigingen in de Vestigingswet aan te (brengen, waarnaar zij in het wets ontwerp vergeefs hadden gezocht. In de eerste plaats behoort huns inziens te worden vastgelegd, dat in kleine plaat sen, waar winkels, waarin allerlei uit- eenloopende artikelen verkocht worden, onmisbaar zijn, met minder vakbe kwaamheid voor de verschillende in zulke winkels uitgeoefende branches kan worden volstaan. Men kan nu eenmaal niet van één mensch eischen, dat hij in ver schillende branches dezelfde be kwaamheid bezit als iemand, die slechts in één daarvan werkzaam is. En ook kan men niet eischen, dat zulk een winkelier zich tot één branche beperkt, want dan zou zijn zaak geen bestaan meer opleveren en werden ook zijn klanten gedu peerd. Ook voor wat men zou kunnen noe men de seizoenbedrijven achtten deze leden de thans geldende regeling niet bevredigend. Er zijn b.v. groentenhan- delaren, die in den winter, als hun groentenzaak weinig werk geeft, brand- stoffenhandelaar zijn. Ook in zulke ge vallen behoort huns inziens een afwij king van de overigens geldende eischen van vakbekwaamheid mogelijk te zijn. In het algemeen zouden zij zulk een af wijking wenschen voor alle gevallen, waarin een bepaald bedrijf slechts als een nevenbedrijf wordt uitgeoefend. Eindelijk drongen deze en eenige an dere leden aan op het verleenen van vrijstelling van de vestigingseischen aan zoons, die hun vader in diens be drijf willen opvolgen. Sommige leden drongen in verband met de voorgenomen principieele her ziening van de Vestigingswet, welke reeds een onderwerp van vooronderzoek aan het departement van oeconomische zaken uitmaakt, opnieuw aan op het tot stand brengen van een bedrijfsre- gistratie. MOBILISATIE-HERDENKING 1914 AMSTERDAM, 22 Juli. De bijeen komst van oud-gedemobiliseerden, be- hoorende tot de bezetting van het fort aan de Winkel bij Abcoude (stelling van Amsterdam) zal plaats vinden op Zondag 6 Augustus a.s. te Abcoude. Er hebben zich verschillende deelnemers aangemeld, zoodat het doorgaan is ver zekerd. Zij die gedurende de periode 1914— 1918 deel hebben uitgemaakt van de bezetting van genoemd fort, kunnen zich nog tot en met 27 Juli a.s. opge ven bij den heer D. de Torres. N. Kerk- Dat de beslissingen van den minister straat 121, Amsterdam G (Tel, 51780).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3