Rustige étappes aan de Rivièra Van Vliet sprintkampioen 1939 Lambrichts naar de zesde en Alb. van Schendel naar de dertiende positie Nederland op zesde plaats Klink wint bij verrassing den achtervolgings-titel NEDERLAND TELT MEE Marseille- Monaco Nederland thans zesde Elfde en twaalfde etappe Het Fransche enthousiasme was zelfs Vietto te veel Wereldrecord 80M. horden verbeterd De Utrechters brengen het niet ver DE RONDE VAN FRANKRIJK 15 K.M. voor Marseille raakten Pierre Clemens en Galateau weg, het peleton volgde niet direct cn dank zij de tal rijke s-bochten, was het tweetal wel dra uit het gezicht verdwenen. De Kor ver wilde er achter aan gaan en 10 K.M. voor de Fransche havenstad lag hij vlak achter de twee vluchtelingen met een kilometer voorsprong op het peloton. Handig ging Lambrichts voor op zitten om te beletten, dat de groep do achtervolging op scherpe wijze zou inzetten. Doch tot grootc verwondering van don Zuid-Limburger stopte De Kor ver. die dacht, dat hij het niet zou kunnon halen, en liet zich door het pe loton opslokken. Intusschen bereikten Clemens en Galateau met 1 minuut voorsprong het prachtige stadion van Marseille, war Galateau op gemakke lijke wijze, voor een enthousiast pu- hliok, de étappezogc in de wacht sleep te. Vrijwel alle renners kwamen teza- roen het. stadion binnen, ook Albert van Schendel. Pominicus. Lambrichts, Po Korver en Hollemons bevonden zich er hij. De laatste had 6 K.M. voor de finish een lokken hand gehad en hij had hijzonder snel moeten rijden om het peleton nog voor de eindstreep tc pakken te krijgen. Pech voor Anion Eén Nederlander ontbrak echter op net. appèl: Anton van Schendel. Bij Les Roubeaux, een 20 K.M. voor Marseille, V'as zijn achterhand gesprongen, omdat deze cr niet goed was omgedaan. De fiets begon te slingeren en onze land genoot kwam op de keien terecht. Ge lukkig liep hij geen ernstige blessures op. slechts wat schrammen en schaaf wonden. Het ongeval berokkende hem echtor een aanzienlijken achterstand, zoodat hij als een der laatsten het sta dion binnenkwam met ruim 10 minu ten verschil op den winnaar. Daar staat echter tegenover, dat Ne derland tot de vijfde plaats in de lan denrangschikking is gestegen, omdat Pages van Zuidwest Frankrijk met grooten achterstand te Marseille arri veerde. r MARSEILLE, 22 Juli. (Van een specialen verslaggever). De elfde étappe van Montpellier naar Marseille is weinig belangwekkend geweest. Men zou het gedrag van de renners in deze étappe het best kunnen vergelijken met dat van deelnemers aan een zesdaagsche. Im mers, bij een zesdaagsche doen de renners uren niets, wordt er in een kalm tempo gereden en ten gerieve van het publiek volgt er dan ook nog een jacht van een half uurtje. Ditmaal u/as het in de Ronde van frankrijk precies eender. Er werd urenlang gewandeld, geen oogen- blik werd het tempo verhoogd en alleen in het laatste uur, met de finish in zicht, werd er ernstig gestreden, liepen er enkelen weg en moest het peleton, of het wou of niet, wel mee. Uit de resultaten zal men kunnen zien, dat deze étappe weinig om het lijf heeft gehad, het geen tot gevolg heeft, dat de verschuivingen in de algemeene rang schikking niet van beteekenis waren. Fransche kust heeft te veel aan zon wat de Pyreneeën te weinig hadden Wij kunnen ons haast niet voorstel len. dat wij nog geen drie dagen gele den liepen te ijsberen boven op den Tourmalet Een vochtige koude wind en een dichte mist deed ons rillen en dien in onze jassen gedoken liepen wij toen te trappelen om ons warm te hou den. Gisteren en vandaag hadden de renners en volgers last van de hitte. Troosteloos is dit gedeelte van Frank rijk cn al zijn wij dan niet door het meest beruchte gebied. La Crau. ge trokken. toch had ook hier de zon vrij spel. brandde fel op de lichamen der renners, die tevergeefs beschutting zochten in de schaduw van een enke len boom, die er tusschen de kale ver weerde rotsen stond. Gelukkig bracht een speelsch windje nog wat verkoe ling, anders zou de overgang tusschen koude en hitte voor sommige renners misschien wel eens te snel kunnnen zijn geweest: met wellicht minder aan gename gevolgen. Trouwens, daarover verwondert men zich icdcren dag meer: dc deelnemer aan de Ronde van Frankrijk moet over een door en door gezond lichaam be schikken. dat hestand is tegen koude, hitte, regen en wind. Alle organen moe ten normaal blijven functioneeren, al is het water hier anders, het eten vreemd en het klimaat volkomen tegenoverge steld aan dat wat hij gewend is. De renner, die dit physiek het best kan verdragen, brengt het het verst in den tour. Want de vorm is snel verdwenen bij oen stoornis van een der organen. Van menigen collega hebben wij dezer dagen de opmerking gehoord, dat de Nederlandsche wielrenners in het bijzonder beschikken over een sterk lichaam. Zij zullen het nu en in de toekomst ver brengen bij dergelijke wedstrijden. Het ecnige wat hun ontbreekt, is ervaring, waardoor vaak tactische foutjes Worden begaan, welke tijd en plaat sen kosten in do rangschikking. HET kan soms gebeuren, dat de route van de Ronde van Frank rijk interessanter is dan de wed strijd, welke langs die route wordt ge reden. Er gaan étappes voorbij zonder pogingen tot strijd van de renners, die rustig him kilometers affietsen, waar na aan het slot van zulk een étappe enkele kilometers inderdaad geweldig hard wordt gereden, omdat er ten slot te toch een winnaar moot zijn. Zoo was het in de twaalfde étappe van Marseille naar Monaco over een afstand van 278,5 K.M., welke Zondag door de renners in de Ronde is afge legd. Om den strijd spannender te ma ken hadden de organisatoren deze étappe in twee stukken verdeeld. Het eerste van 157 K.M. van Marseille naai de badplaats Saint Raphael en het tweede van Saint Raphael naar Mona co over 121.5 K.M. Op deze wijze is rnen er inderdaad in geslaagd althans tweemaal een aan tal kilometers wat spanning te geven. Misschien het mooisto gedeelte van Frankrijk heeft de ronde-karavaan Zondag doorkruist. Ongeveer 23 K.M. na het verlaten van Marseille begon nen de renners en hun vol gors aan do beklimming van den Col dc l'Ange en de Cote du Camp, waarna Toulon werd bereikt. Een warme zon straalde over het blauw van de Middollandsche Zee cn er woei een harde wind. Dit alles maakte het voor de renners niet ge makkelijker, temeer, omdat na de kou de dagen in het eerste gedeelte van den Tour, de overgang naar de groote warmte hen loom maakte. Van Toulon af leidde de route langs alle bekende badplaatsen van de Fran sche Rivièra. Temidden van een rijke bebossching overleefde deze karavaan don Col do Gratteloup om in Saint Raphael het einde van het eerste ge deelte van deze étappe te vinden. Een ander décor hadden de renners Zondag. Natuurlijk, er waren de ge wone reclame-auto's, welke zoo onge veer als herauten vooruit gaan en de volgwagens, maar het publiok, dat ook aan de Rivièra ontelbaar was, ver; schilde met dat der vorige étappes. Bij het naderen van de karavaan renden alle badgasten uit zee en vormden een luchtige omgeving voor de voortzwoe- gende renners, die moesten vechten te gen den afmattendon warmen wind en hun moeheid. De moeilijkste, de ongetwijfeld schoonste klim van deze étappe, was de Col d'Eze met de Grande Col Nice. Daar was het, dat enkele renners zich onderscheidden en als eersten in Mo naco voor do groote tribunes, welke permanent zijn voor de autoraces, door dc finish gingen. ITct was oen sclioone tocht, maar oen weinig interessante, hoewel uiterst vermoeiende wedstrijd. Doch men mag nu eenmaal niet verlangen, dat de ren ners iedcrcn dag opnieuw hun volle kracht, kunnen geven, en al zouden ze dat wel willen, dan nog zouden zelfs deze reuzen van den weg daartoe niet altijd in staat zijn. Trouwens cr blijven nog enkele zoor moeilijke étapnes over voordat do karavaan in Parijs terug keert en hot zou ontactisch zijn van de renners om zich thans reeds volkomen leeg te rijden. De situatie der Neder landers Ook bij onze landgenooten was er - maar één klacht: de warmte. Doch niettegenstaande deze warmte hoeft Albert van Schendel thans in de algemeene rangschikking de der tiende plaats bereikt, op een betere is hij nog nooit in een Ronde van Frankrijk geklasseerd geweest. Dc oudste Van Schendel gaat momen teel uitstekend, hij heeft geen last meer van zijn blessuro, opgeloopen bij een val in de Pyreneeën. Lam brichts heeft zijn vijfde plaats in de algemeene rangschikking moe ten afslaan aan Archambaud. die Zaterdag en Zondag heeft gewon nen. Lambrichts voelde zich ook loom en de warmte hinderde hom. Bij Dominicus ging het ook n? niet zoo best, terwijl De Korver daaren tegen juist weer voortreffelijk reed. Hellemons handhaafde zich en An ton van Schendel kon in het twee de gedeelte van deze étappe niet meekomen, omdat hij in het eerste stuk, waarin hij een vijfde plaats bezette, te veel van zijn krachten had gevergd. Maar wij zijn allen uitermate te vreden over de positie van onze Ne derlandsche ploeg, welke, hoewel tot zes man gereduceerd, een voor- treffelijken indruk maakt De étappe van Zondag Marseille was voor een goed deel nog in Zondagsche rust toen de étappe van Zondag om zeven uur begon. Het ging in uiterst langzaam tempo, een stuk kroop over de fraaie wegen en kronkelde zich omhoog lang9 de be- boschte bergpaden. Gang was er niel in, wel de afmatting van de uren. De zon brandde: 278,5 K.M. fietsen, onbe schut, door deze intense warmte Men mocht zelfs niet verlangen, dat het harder zou gaan dan met een tempo van 25 K.M. per uur. Totdat Neuens vlak voor Saint Raphael wegliep. De renners werden wakker, doch alleen Jaminet bereikte den Luxemburger. In deze volgorde ging het over de eind streep. Na een rust van vijf kwartier in het woelige, warme badplaatsje, waar de belangstelling werkelijk opdringerig werd, startten de renners voor den tocht naar Monaco. Ook nu weer ging het langzaam, maar do strijd begon op de Grande Col Nice, waar Archambaud en Sylver Maes als klimmers en als dalers uitblonken. Wij registreerden snelheden van 70 75 K.M. per uur tij dens de afdaling. Zoo konden vele ren ners niet volgen en bij kleine groepjes reden zij Monaco binnen, ook hier ont vangen door een menigte belangstellen den. Maandag volgt een zeer korte étappe van 101 K.M. van Monaco naar Sospel en dan weer naar de startplaats terug. In den middag kunnen de renners zich voorbereiden voor de zware dagen, wel ke nog to wachten staan. De elfde etappe van de Ronde van Frankrijk van Montpellier over Nimes en Aix-en-Provence naar Marseille, een af stand van 212 K.M. werd door den Franschman Galateau gewonnen in den tijd van 6 uur 30 min 55 sec.. De uitslag van den elfden rit luidt: 1. Galateau (Frankrijk) 6 uur 30 min. 55 sec. 2. Pierre Clemens (Luxemburg) zelfden tijd. 3. Le Grèves (Frankrijk) 6 uur 31 min. 55 sec. Op de negende plaats kwam een groot peleton. onder wie zich Albert van Schen del. Lambrichts. Dominicus, De Korver en Hellemons bevonden. Zij werden alle ex aequoe geklasseerd met een tijd van 6 uur 31 min. 55 sec., in denzelfden tijd dus als Le Gr eves. Toon van Schendel kwam als een der laatsten binnen in den tijd van 6 uur 41 min. 19 sec..doordat hij twintig K.M. voor Marseille gevallen was door het springen van een band. De twaalfde etappe van Marseille naar Monaco, een afstand van 278.5 K.M. is in twee gedeelten verreden. De uitslagen luiden: Marseille—Saint Raphael 157 K.M. 1 Neuens (Luxemburg) 5 uur 11 min. 15 sec. 2. Jaminet (Frankrijk) zelfden tijd. 3. Archambaud (Frankrijk) 5 uur 11 min. 28 sec. 5. Toon van Schendel 5 uur 11 min. 56 sec. Albert van Schendel en Lambrichts wer den op de zesde plaats met een groen ex aeauo geklasseerd met 5 uur 12 min. 16 sec. 37. Hellemons 5 uur 12 min. 50 sec. De Korver noteerde denzelfden tijd. 45. Dominicus 5 uur 13 min. 35 sec. Saint Raphael—Monaco 121.5 K.M. 1 Archambaud 3 uur 34 min. 20 sec. 2. Sylver Maes (België) zelfden tijd. 3. Gallien (Frankrijk) 3 uur 35 min. 50 sec. Albert van Schendel en De Korver zelf den tijd. 27 Lambrichts 3 uur 38 min. 14 sec. 43. Dominicus 3 uur 40 min. 23 sec. 45. Hellemons 3 uur 43 min. 03 sec. 49. Toon van Schendel 3 uur 45 min. 45 sec. De algemeene rangschikking luidf hans: 1. Vietto (Frankrijk) 82 uur 45 min. 03 sec. 2. 82 46 H 52 ft 3. Vlaemynck (België) k 82 52 02 H 4. Vissers (België) 82 H 54 It 18 H 5. Archambaud (Frankrijk) 82 M 54 It 50 H 6. Lambrichts. 82 57 It 07 tt 7. Marcaillou (Frankrijk) 82 .1 59 11 n 8. 83 ff 1 II 14 M 9. Thiétard (Frankrijk) 83 n 2 49 *1 10. Riiserveld (België) 83 M 4 tl 37 *t 11. M. Clemens (Luxemburg) 83 8 ,1 34 li 12. V. Overberghe (België) 83 10 11 02 ii 13. Al b. v. Schendel. 83 M 14 21 ti 14. Passat (Frankrijk) 83 15 II 15 15. Fréchaut (Frankrijk) 83 tl 15 ,1 20 H 25- Dominicus 83 II 40 II 51 II 32. 83 f. 53 II 47 *1 40. Toonv. Schendel 84 II 3 50 it 46. Hellemons 84 1, 30 u 48 i Het landenklassement luidt: 1. België B 248 uur 57 min. 53 sec- 2. 249 it 34 i» 27 3. België A 249 39 a 24 tt 4. 249 43 M 22 n 5. 249 it 43 31 n 6. Nederland 249 M 52 II 19 n 7. 249 ff 58 II 18 8. 250 58 II 26 n 9. 251 H 18 12 *i 10. 252 W 20 ii 49 MONTE CARLO, 23 Juli. (Van een specialen verslaggever). De kara vaan is te Monte Carlo aangekomen, na een wondermooicn tocht langs dc Middellandsche zee en een hevige klimpartij van Nice naar Monte Carlo over de Turibe. In „Bristol" vonden wij de Nederlandsche ren ners op hun kamer, uitrustend van de vermoeienissen van den dag, welke moer ontstaan zijn door de hitte een klimaat, dat de Neder lander niet gewend is en de ont zaggelijke drukte langs den weg. Want het loek wel of heel de Riviera zich langs do route had verzameld en tientallen kilometers lang moesten de renners tusschen schrceuwende, tieren den, juichende on lachende menschcn- massa's doorrijden. Voor Archambaud en Sylver Maes, die op de Turbio waren uit- gcloopcn, werd het een zegetocht, zooals men zich dat moeilijk in hot nuchtere Nederland kan voorstellen. Ongelooflijk is dat medeloven van de bevolking met den Tour, iedoren dug, van heel in de vroegte tot 's middags laat, staan er weer massa's langs de wegen, steeds zijn het anderen, maar eiken keer vinden de zelfde tooneelen van juichend huldebe toon en enthousiaste aanmoedigingskre- ten plaats. De renners mopperen on zien het niet meer,- zo zijn er immuun voor geworden en ook wij, critische journalisten, die een levend cn onmisbaar bestanddeel van de karavaan zijn geworden, be schouwen deze tooneelen langzamerhand als iets normaals, als iets wat er hij hoort, en niet. met een mes kan worden afgesneden. Maar in Saint Raphael, het eindpunt van de ochtendetappe, dc bad plaats aan de Cote d'Azur, voerde het mondaine publick scenes van enthousi asme op, welke records beteekenden se dert het vertrek uit I'arijs. Vietto, de leider, woont in deze streek cn dus moest vooral hij het ontgelden. In theorie hadden dc politie en de gen darmes de organisatie bij dc aankomst keurig geregeld, maar zoodra was „1c maillot jaunc" gearriveerd, of de houten hekjes bezweken onder den druk van duizenden lichamen. De kleine, magere Vietto, die doodmoo en badend in zijn zweet, was binnengo- komerï. trillpnd op zijn dunne bcenen werd bestormd door het publeik. Men drukte hem zijn handen, klopte hem op zijn schouders, aaide zijn gele trui en sommigen trachtten hem te zoenen. Plotseling oen noodkreet: de nerveuze jongen sloeg mot dè armen om zich heen, zijn gezicht was verwrongen. Hij wenschte met rust gelaten te worden, in z'n eentje ergens te zitten aan het strand, ver van de dwaze mcnschen, die verschrikt terugdeinsden, toen zij in plaats van een lachenden favoriet, een brullenden jongen zagen. Stampend van woede op het asphalt. Arme Vietto In Nodorland leeft een groot deel der bevolking mee met de verrichtingen on zer renners. lederen dag ontvangen de jongens bewijzen van sympathie, sta pels brieven en telegrammen. Vanavond lag er in „Bristol" een brief van Katel Lotsy, dio schreef dat hij zoojuist de goede prestaties van de Ne derlanders in de borgen had gelezen. Hij moedigde zc aan vol te houden, om de sport en de eer van hun land. Tele grafisch zond het hoofdbestuur van de Nederlandsche Wielren Unie ter gelegen heid van de nationale kampioenschap pen to Amsterdam bijeen, do boste wen- schen. Er was een dikko enveloppe ge komen, waarin papioren bleken te zitten, waarop allo namen stonden van dc manschappen van een regiment, van het Nederlandsche leger. Het behoeft geen betoog, dat dit medeleven, zij het dan van vorren afstand, cn op iets beschei dener schaal dan in Frankrijk, onze jon gens een riem onder het hart steekt vol te houden. Want Parijs is het einddoel van allen! GARMISCH PARTENKIRCHEN, 23 Juli Tijdens de internationale sportwedstrijden te Garmisch Par- tenkircjien heeft do Italiaanschc athlete, mej. Claudia Ttostoni, het wereldrecord op do 80 motor horden verbeterd door dozen afstand af to leggen in 11,3 sec. Precies een week geleden had zij hot record met 11,5 sec. op haar naam gebracht tijdens den landenwedstrijd Italië-Duitsch- land te Milaan. V AMSTERDAM, 23 Juli. OOR de vijfde achtereenvolgen de maal is Arie van Vliet er in geslaagd het sprintkampioenschap van Nederland te winnen en ook dezo keer was de overwinning over tuigend. In Derksen, de jonge Zwollenaar, die reeds het vorige jaar een uitste kenden indruk maakte en die nu ge decideerd het kampioenschap sprint voor amateurs won, heeft Van Vliet echter een tegenstander gekrogen, die het hem in de naaste toekomst heel moeilijk zal maken. In snelheid doen deze renners niets voor elkaar onder. Beiden vechten en houden vol tot het uiterste, beiden zijn sterk zoowel in lange als in korte sprints. Dat Van Vliet vanmiddag in het Olympisch Stadion te Amsterdam desondanks sneller was dan Derk sen, dankt hij aan het feit, dat een sprint niet alleen wordt beslist door snelheid en vechtlust. Routine en tactiek spelen een zeer voorname rol cn daaraan ontbreekt het den Zwol lenaar nog. Maar dat is een kwestie van tijd. Circa 10.000 toeschouwers waren van middag in het stadion bijeen en zij ge noten van prachtige races en van mooi weer. Eerst zagen zij Derksen het kam pioenschap sprint voor amateurs win nen. In twee ritten versloeg hij Smits en heide koeren was do overwinning over tuigend. Om de derde en vierde prijs moost gereden worden tusschen Pronk en Ooms, maar aangezien de kampioen van het vorige jaar om onbekende reden niet aan den start wenschte te verschij nen, word de derde prijs zonder strijd aan Pronk toegekend. Met veel spanning verbeidden do toe schouwers toen het moment, dat Van Vliot en Derksen tegen elkaar uitkwa men in de finale om het sprintkam- pioonschap van Nederland. Door meer routino en practijk wist Van Vliet zijn gevaarlijken tegenstander niet ver van de 200-metcr-streep te verrassen. Met een bliksemsnelle demarrage schoot hij ach ter Derksen vandaan en voordat de Zwollenaar het in de gaten had, reed Van Vliot reeds naast hem. Toen was er geen houden meer aan en won Van Vliet die over de laatste 200 meter 12 sec. noteerde. In de tweede manche ging Van Vliet weer achter Derksen de voorlaatste bocht in. Thans spurtten beiden gelijk. Het werd een zeer spannende en felle race, die met zeer miniem verschil door Van Vliet gewonnen werd. Van der Lin den was de zwakste van het drietal. Zoo wel Derksen als Van Vliet wonnen togen den Amsterdammer beide ritten, v. Vliet gemakkelijk, Derksen iets moeilijker, maar toch ook overtuigend. Zoo werct Van Vliet voor de vijfde maal sprint kampioen van Nederland. Het achtérvolgings-kampioen8chap bracht een verrassing, omdat groote cracks als Pijnenburg, Schulte en Groe- newegen hun meerdere moesten erken nen in Klink uit Wieringen. Schulte sneuvelde tegen den Wieringer. die reeds het vorige jaar opviel, in de halve finale. Het verschil was slechts 0.4 sec., wel een bewijs hoe fel en hoe interessant deze 5 K.M.-race is geweest. Ook Groene- wegen, die in de halve finale eerst Pij nenburg versloeg,kon het tegen den taaien Wieringer niet houden. Klink won met grooten voorsprong en won het kam pioenschap. Schulte en Pijnenburg stre den om den derden en vierden prijs, dat met gering verschil door Pijnenburg werd gewonnen. De uitslagen luiden: Sprint Onafhankelijken: Eerste serie: 1. van der Linden V3% sec.; 2. Te Loo. Tweede serie: 1. Herbershof 14 sec.; 2. Roes. Derde serie: 1. De Gans 14 sec.; 2. Westbroek. Herkansingsrit: 1. Van Rooy, 2. Van Rijn. Kwart finales: le rit: 1. Van der Lin den, 13 sec.; 2. Westbroek. 2e rit: 1. Te Loo WA sec.; '2. van Rooy. 3e rit: 1. Herbershof 14 sec.; 2. De Gans. 4e rit: 1. Van Rijn 14 sec.; 2. Roes. Achtervolging voor profs, maximaal 5 K.M.: Zevende serie: 1. Van der Voort 6 min. 50,4 sec.; 2. Peperkamp 7 min. 2.2 sec. Achtste finale: Tweede rit: 1. Groenewegen 6 min. 31.1 sec.; 2. Van der Voort 6 min. 62 sec. Finale sprintkampioenschap amateurs. Eerste rit: 1. Derksen (laatste 200 meter in 12,2 sec.; 2. Smits. Tweede rit: 1, Derksen 12,2 sec.; 2, Smits. Om den derden en vierden prijs: 1. Pronk (Ooms niet opgekomen). Finale sprintkampioenschap profs: Eerste rit; 1. Van Vliet 12.4 sec.; 2. Van der Vijver. Tweede rit: 1. Van Vliet 12,4 sec.; 2. Van der Vijver. Om den derden en vierden prijs: Eerste rit: 1. van Egmond 13 sec.; 2. Pij nenburg. Tweede rit: 1. Van Egroond 12.8 sec.; 2. Pijnenburg. Finale sprintkampioenschap onafhan kelijken: Eerste rit: 1. Van der Linden 12.8 sec. 2. Herbershof. Tweede rit: 1. Van der Linden 13,4 sec.; 2. Herbershof. Om den derden en vierden prijs: 1, Van Rijn (Te Loo niet opgekomen). Finale sprintkampioenschap van Ne derland: Eerste rit: 1. Van Vliet 12,8 sec.; 2. Van der Linden. Tweede rit: 1. Van Vliet 12 sec.; 2. Derksen. Derde rit: 1. Derksen 13,2 sec.; 2. Van der Linden. Vierde rit: 1. Van Vliet 13,4 sec.; 2. Van der Linden. Vijfde rit: 1. Van Vliet 12,4 sec.; 2. Derksen. Zesde rit: 1. Derksen 12,2 sec.; 2, Van der Linden. Uitslag: 1. Van Vliet (kampioen van Nederland) 4 punten; 2. Derksen 8 pun- tenj 3. Van der Linden 8 punten. Nederlandsch kampioenschap achter volging. Halve finale: Eerste serie: 1. Klink 6 min. 36 sec.; 2. Schulte 6 min. 36,4 sec. Tweede serie: 1. Groenewegen 6 min. 44.2 sec.; 2. Pijnenburg 6 min. 55,2 sec. Finale: 1. Klink 6 min. 36,8 sec.; 2. Groenewegen 8 min. 30,2 sec. Om den derden en vierden prijs: 1. Pijnenburg 6 min. 51,4 sec.; 2. Schulte 6 min. 52,2 sec. Voorwedstrijd kampioenschap van Ne derland op de baan over 100 K.M. met gangmaking: 1. Bakker (achter Wiera- ma) 1 uur 22,6 sec.; 2. Bosland (achter Kaeser) op 4 ronden; 3. Buis (achter Ceurremans) op 7 ronden; 4. Gramser (achter Sterke) op 16 ronden; 5. Reuter (achter Velthuis) op 38 ronden. Opgege ven: Domhof, Loskamp en Fransman.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 5