^Ccudóie {BeAichJbm Schil Regeeringsverklaring opnieuw besproken DE BEDRIJFSORGANEN moeten geen absolute vrijheid krijgen WFLRENNF.N ,3 De heer van Houten (C.D.U.) verwacht geen samengaan van Katholieken, S.-D. en Vrijzinnig-Democraten Weinig vreugde in C.-H. kamp VELE GEMEENTEN KRIJGEN RADIO APPARATEN TWEE JONGENS VERDRONKEN Bij gebrek aan overeenstemming zal regeering moeten beslissen Een rapport verschenen Auto rijdt Soestdijks station op STADSNIEUWS Telling van het verkeer Nederlandsche ploeg voor Milaan Advertentiën 50 cent KAMP 79 A. v. d. WEG OPLEIDING APOTHEKERS ASSISTENTE AMERSFOORTSCH DACBLAD Afdeeling advertentie-bureau telefoon No. 4620 Plaatsing van adver tentiën in alle bladen zonder prijsverhooging ,1e BLAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD r. DONDERDAG 27 JULI 1039 TWEEDE KAMER Maar een welwillende houding Vergadering van Donderdag 27 Juli, geopend te één uur. Voorzitter mr. J. R. H. van Schaik. De besprekingen naar aanleiding van de regeeringsverklaring worden voort' gezet. De hoer Van Houten (Chr. Dem.) herinnert eraan, dat in 1937 de liberale staatspartij, de verkiezingen is inge^ gaan met de leuze „zet moer Liberalen naast Colijn". Blijkbaar heeft dr. Colijn die leuze overgenomen, gozien hctgroo- te aantal liberalen dat in zijn kabinet zitting heeft verkregen. Men zou eerder kunnen gewagen van het eerste kabi net-Van Lidth de Jeude dan van het 5e kabinet-Colijn. Er zijn nu meer Liberale ministors dan Liberale Kamerleden. Het kabinet schijnt, verknocht aan do Libe rale ideologie. Misschien ziet de heer Kersten er een geuzenlcabinot in omdat de Katholieken er buiten zijn gehouden. Dwaasheid acht spr. het hier te ge wagen van een zakenkabinet Minder nog is het in overeenstemming met de meerderheid van deze Kamer, van wie dan ook mag worden verwacht, dat zij zich met deze formatie niet zal vereeni- gen. Inconstitutioneel of fascistisch kan spr. het niet noemen, doch evenmin acht hij het een kabinet om 's lands belangen te dienen. Spreker gelooft intiisschen niet, dat de Katholieken thans bereid zijn met de Sociaal-De mocraten en Vrijzinnig-Democraten tezamen een democratische politiek te voeren. Uit de rede van dr. Deckers is hem niet gebleken, dat deze aanstuurt op zoodanige samenwerking. Indien echter het kabinet naar huis werd gestuurd, dan zou er een zesde kabinetrCüIijn ko men, dat wellicht nog meer reactionhair zou worden samengesteld. In die rich ting zal spreker stellig geen stappen on- dernemen. Intusschen kan het kabinet rekenen op de sympathie van de Fascistische en de Liberale pers. Sproker gaat verder do verschillende passages van 't voorloopige program na zooals die in de regeeringsverklaring zijn opgenomen. Hii verwacht een ver dwijning van de jeugddienst-admini stratie van den heer Romme. Overigens zijn de toezeggingen van socialen aard uiterst, vaag, zoodat hij er geen waarde aan kan hechten. Ten -vnzien van de middelen tot bestrijding der werkloos heid is alles koude zakélijkiheid. Verder vraagt spr. zich af, hoe dc uitbreiding van de defensie valt te rijmen met den wensch om de begrooting sluitend te maken. pp den steun van sprekers fractie zal dit op een kleine minderheid berusten de kabinet in het algemeen niet kunnen rekenen. De heer de Geer (C.H.) kan niet zeggen dat hij dc komst van dit ka binet met vreugde heeft begroet, al zitten er bekwame mannen in. Hij betreurt, dat aan het leven van het vorige kabinet een ontijdig einde is gemaakt Het onoverbrugbare incident, dat de oorzaak daarvan is geweest, is voor de Kamer evenwel nog niet geheel duide lijk geworden. Spreker hoopt,, dat do re geering alsnog de noodige opheldering daaraan zal geven. Wat de procedure van de kabinetsfor- matie betreft, de meening is geuit, dat na de mislukking van de eerste pogin gen van dr. Colijn en na dr. Kooien nog een ander met de vorming van een ka mnet, had hehooren te worden belast, pok hieromtrent vraagt spr. nadere in lichtingen. Hij herinnert eraan, dat na de verwerping van den post voor een gezantschap bij den Paus indertijd vijf; formateurs aan het werk zijn geweest, alvorens een nieuw kabinet kon worden samengesteld. De Christelijk-Historlsche fractie zal ten opzichte van dit kabinet een welwillende houding aanne men. Zij is van nature gouverne menteel on zij hoopt dat ook andere fracties dat zooveel mogelijk zullen zijn, terwijl.zij van de oppositie de grootste loyalist verwacht. Dit kabinet wil het parlement niet ter zijde stellen, doch het wil met de uitocn- loopende samenstelling in elk opzicht rekening houden. De grootst mogelijke dwaasheid is het. te zeggen, dat dit kabinet in strijd zou zijn met het parlementaire stelsel. Wat de regeeringsverklaring ten aan zien van de plannen van het kabinet in houdt. meent spreker, dat het een krach tige politiek van werkloosheidsbestrij ding wil voeren. Niets wijst op het te gendeel. De regeering houdt er rekening mede, dat er reeds thans gebrek aan goed onderlegde vaklieden is. De verschillende toezeggingen in de regeeringsverklaring hebben sprekers instemming. Wat onderwijs betreft vraagt spreker of de toezeggingen tgn aanzien van de leerlingenschaal en de kwoekelingon met akte zullen worden verwezenlijkt door besparing op andere onderwijsuitgaven dan wel door nieuwe gelden. Spreker hoopt dat ook de andere frac ties goede samenwerking met het kabi net tot zegen van het volk zullen toonen. De heer Kersten (S.G.) heeft er zich niet over verwonderd, dat het in het vorige kabinet tot een breuk met do Katholieken is gekomen. Feitelijk botste het reeds lang. Do Staatkundig Gereformeerdon hebben van de over moedige Katholieke Staatspartij niet anders venvacht dan dat zij zich van de Protestantsche partijen zou afkee- ren. Rome is een onbetrouwbaar bond genoot. Het moest tot een breuk komen tenzij de Protestanten zich hadden wil len laten maken tot vazallen van Rome. AMSTERDAM, 27 Juli. Tal van gemeenten in ons land, zullen in de naaste toekomst vermoedelijk reeds in het najaar radio zend- en ont vangtoestellen krijgen, die dienstbaar gomaakt kunnen worden aan allerlei gemeentebedrijven, zoo meldt de Tele graaf- Zoo zullen o.a. in de naaste toekomst allo Amsterdamscho politie-auto's en politievaartuigen, alsmede verschillen de brandweervoertuigen worden uitge rust met zulke ontvangtoestellen, waar mede van een centraal zondstation, dat op het hoofdbureau zal worden ge plaatst, radioverbindingen tot stand kunnen worden gein-acht. Ook de Am- sterdamsche luchtbeschermingsdienst zal deze toestellen krijgen. Radiotechnici hebben in do afgeloo- pen tvvec jaren, herhaaldelijk zoowel te Amsterdam als Den Haag, in samen werking met technici van P.T.T. proe ven genomen mot zend- en ontvangap paraten, die o.m. zeer goed gebruikt kunnen worden ingeval men niet ovor telefoon zou kunnen beschikken. Thans is men er in de laboratoria van P.T.T. in geslaagd con systeem te vin don, dat nan alle oischen zou voldoen en o.m. ook zeer geschikt zou zijn om in drukke hoofdsteden verbindingen tot stand te brengon tusschen den zender en de ontvangtoestellen, die in auto's worden geplaatst. Do gemoente Amsterdam heeft o.a. reeds een aantal toestellen besteld en zal er zeer binnenkort de beschikking over krijgen. Overneming der landbouw-crisismaa tregelen 's-GRAVENHAGE, 27 Juli, Bij dealgemeene landsdrukkerij is verschenen een „rapport betreffen de: overneming - der landbouwcri sismaatregelen door' bedrijfsgenoo- tèn" (regeling v'an de positie van handel en nijverheid)". Over den inhoud van het rapport kunnen wij het volgende mededeelen. Het vangt aan met een uiteenzetting van de beteekenis van het rapport, dnt als een zelfstandig rapport staat naast het reeds eerder gepubliceorde rapport, waarin het vraagstuk van do overneming der landbouw:crisisriiaat- regelen uitsluitend van de zijde van den landbouw is bezien. In hoofdstuk II wordt er ter voor lichting van handel en nijverheid op gewezen, dat overneming van landbouw - crisismaatregelen nie-t wil zeggen, dat ver strekkend© bevoegdheden van de landbouw- crlsiswet praktisch in handen zul len komen van op geen enkele wij ze aan de Nederlandsche volksge meenschap verantwoording schul dig zijnde instanties, Mede in verband met de ruimste- rieele verantwoordelijkheid tegenover de Staten-Generaal zullen de bedrijfs organen geen algeheele vrijheid van handelen kunnen krijgen. Zoo zullen sommige maatregelen, zooals het vast stellen van monopolieheffingen, niet aan de bedrijfsgenooten kunnen worden overgedragen, terwijl anderzijds,- o.a. door een ministerieel vernietigingsrecht en een deugdelijke regeling voor objec tieve beslechting van geschillen afdoen de waarborgen dienen te wordon ge schapen tegen een verkeerden gang van zaken. Moge al in don beginne een meer intensief toezicht van overheids wege noodig zijn en de overneming meer het karakter van sterkere inscha keling van hot bedrijfsleven bij tot standkoming en uitvoering der land- bouw-crisiemaatregelen dragen, op den duur zal do overheid geleidelijk kunnen terugtreden en het bedrijf meer op den voorgrond kunnen komen. Hot laatete hoofdstuk, in zeven para- graphen verdeeld, behandelt den orga- nisatoi'ischcn opbouw. Paragraaph I wijst op de noodzaak van samenwerking tusschen de bedrijfs genooten op het gebied van den land bouw en die op het terrein van handel en nijverheid, omdat tal van handelin gen, die op het gehied van den land bouw worden verricht, invloed hebbem op den gang*van zakon in de bedrijven van handel en nijverheid en omge keerd. Niettemin is het voor een juisten ot- ganisatorlschcn opbouw noodzakelijk, dat aap elk der beide groepen zooveel mogelijk haar eigen terrein wordt toe gewezen. Hoe zulkp zou kunnen ge schieden wordt in paragraaph 2 uiteen gezet, waarin de mogelijkheden worden aangegeven, die zich bij de samenstel ling dor op te richten organen kunnen voordoen, n.l. die, waarbij zoowel de be langen op het gebied van de voortbren ging van landbouwproducten, als die op het terrein van verwerking en afzet door een orgaan wordon behartigd, die, waarbjj zulks door twee afzonderlijke organen geschiedt, on ton slotte die, waarbij deze twoe afzonderlijke organen weder worden overkoepeld door een derde coördineerend. orgaan. Paragraaph Hl behandelt het vraagstuk van de verhouding tusschen de land bouwcoöperaties en den particullereii handel en nijverheid. Er zal zorg moeten worden gedragen, dat de door de organen te nemen maat regelen aan beide groepen steeds gelijke concurrentievoorwaarden laten, de ont wikkeling van de verhouding coöpera tie-particulier bedrijf dient aan de vrije krachten der, maatschappij te worden overgelaten. Een belangrijke waarborg togen overheersching is reeds gelegen in het- vernietigings- en op belangrijke punten voor te behouden goedkeurings- r.echt van den minister. Doch ook roede bij den opbouw der organen moet voor waarborgen worden gezorgd. Telkenma le bij d& overneming eener regeling zal overwogen moeten worden, op welkg wjjze- dit dient te geschieden. Daarvoor zal tusschen de betrok ken groepen steeds overeenstem ming moeten worden bereikt, daar niet tot het overdragen van een re geling zal worden overgegaan, In dien hetzij de coöperaties, hetzij de particuliere bedrijven, of de tot een van beide behoorende belangrijke bedrijfsgroep van handel.of van nij verheid tot overneming niet bereid zijn. Nadat in paragraaph VI nog enkele opmerkingen zijn gemaakt over de commissies voor de beslechting van ge schillen, wordt ten slotte in paragraaph VII de mogelijkheid onder oogen ge zien, dat de organen niét tot een be slissing kunnen komen. Indion in zulk een geval, ook na herhaalde pogingen, geen resultaat wordt bereikt, zal de rcgcering mits de groepen van voldoen de geneigdheid tot samenwerking blijk geven, een beslissing nemen. Het rap port besluit met de opmerking, dat ver wacht mag worden, dat zich ten aan- zien van zoodanige wrijvingspunten een soort usance zal vormen, znodat tus- schenkomst der rcgcering allengs min der noodig zal zijn. GRONINGER KERMIS HAD NASLEEP GRONINGEN, 27 Juli. De recht bank te Groningen veroordeelde vanmorgen een 32-jarigen arbeider, beschuldigd van doodslag subs, zware mishandeling den dood ten gevolge hebbende, tot drie jaar ge vangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis door gebracht. Op Zaterdag 13 Me* den eersten avond van de Groninger kermis, werd deze arbeider aan het Binnendamster- diep in een vechtpartij gewikkeld, waarbij hij den werkman W. de Weerd dood stak. Verdachte beweerde uit zelfverdediging te hebben gehandeld, maar volgens verschillende getuigen zou hij de aanvallende partij geweest zijn. De eisch was eveneens drie jaar gevangenisstraf. RIJKSCOMMISSIE VOOR HET TENTOONSTELLINGSWEZEN 's-GRAVENHAGE, 27 Juli. De mi nister van Economische Zaken heeft, bij beschikking van 21 Juli j.l., een rijks commissie voor het tentoonstellingswe zen ingesteld. In deze commissie is be noemd, tot lid, tevens voorzitter: dr. F. H. Fentener van Vlissingen, eerste ge delegeerde van de Nederlandsche regee ring bij het Internationaal Tentoonstel lingsbureau te Parijs. Droevig ongeval bij Voorschoten VOORSCHOTEN, 26 Ju». - Vanavond omstreeks zeven uur is in het Galgewater nabij de Vink onder Voorschoten een roeiboot, waarin een kapelaan en vier jon gens uit Utrecht waren geze ten, overvaren door een passee- rende schuit. Kapelaan Middelkoop en de der tienjarige Frits van Galen werden door den schipper gered. De twaalfjarige H. van den Oudenrijn kon zich zwemmende in veiligheid stellen. De broers Jos. en Wim Jongerius, resp. 11 en 13 jaar oud, zakten in de diepte weg. Een van hen werd uit het water gehaald. De doktoren van der Stoel en Kerkhof pasten op hem gedurende anderhalf uur kunstmatige adem haling toe, doch de levensgeesten waren geweken. Naar den ande ren broer werd om halfnegen nog gedregd. Kapelaan Middelkoop werd ter observatie naar het St. Elisabeths- gasthuis te Leiden overgebracht- De twee geredde jongens keerden, na van droge kleeren te zijn voor zien, huiswaarts. Burgemeester Berkhout van Voorschoten stelde zich persoon lijk van het droevig ongeluk op de hoogte en leidde het onderzoek. ELKE BODE IS GEEN POSTBODE.... Vrachtrijders uit het Westland overtreden de postwet DELFT, 26 Juli. Voor den kan tonrechter te Delft stond vandaag terecht de bode van G. uit Mon ster, die de postwet had overtreden door brieven van Wateringen naar Delft te brengen. De ambtenaar van het O.M. wees er in zijn requisitoir op, dat de postwet door de bodes in het West- land veelvuldig wordt overtreden. Daarom is van hoogerhand opge dragen, maatregel on te nemen. Spr. vorderde tien gulden boete, subsi diair vijf dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde van G. vandaag tot vijf gulden boe te, subsidiair vijf dagen hechtenis. DE REIS VAN DE „TARAKAN" AMSTERDAM, 26 Juli. De Stoom vaartmaatschappij Nederland deelt modo, dat het M.S. Tarakan op 26 Juli om zeven uur v.m. te Merok is aange komen. Het weer is fraai en aan boord bevinden allen zich in de beste con ditie. OMTREK Stationschef voorkomt erger 60ESTDIJK, 27 Juli. Heden morgen te kwart over zes is op den rijksweg ta Soestdijk een verkeers ongeluk gebeurd dat nog betrekke lijk goed ia afgeloopen Een zwaar beladen verhuisauto, met een daaraan gekoppelden, eveneens ge laden tweeden verhuiswagen van de firma A. dell'Oro uit Gronau, welke op weg was van Münster naar Amsterdam, moest stoppen voor den overweg. Juist toen de eerste trein uit Baam in aan tocht was. Waarschijnlijk tengevolge van een defect aan de voor-as verloor tijdens het remmen de bestuurder van de auto de macht over het stuur, Tus schen twee hoornen door reed do wagen de rails op en kwam op het verhoogde perron van het station Soestdijk tot stilstand. De stationschef kon nog, door den trein tegemoet te loopen, e«n anders onvermijdelijke botsing verhinderen. Gedurende den geheelen morgen zijn twee kraanwagens en eenjge vrachtwagens bozig geweest den spoorweg vrij te maken, hetgeen slechts met groote moeite gelukte. Het verkeer over den rijksweg moest hierbij worden omgelegd. Verschillende spoorwegautoriteiten uit Utrecht sloe gen het opruimtngswerk gade. Het per sonenvervoer per trein uit de richting Utrecht ging gedurende dien tijd tot Soestdijk, waar de passagiers moesten overstappen in een anderen gereedstaan- den trein, welke hen naar Baarn ver voerde. Tot en met Donderdag a.s. wordt het aantal passee- rende motorrijtuigen en fietsen opge nomen EVENALS in vorige Jaran, wordt ook ditmaal door onze politie een verkeerstelling gehouden. Van hedenmiddag 12 uur tot en met Donderdag 8 Augustus a.s, wordt op het politiebureau precies opgenomen hoeveel motorrijtuigen en rijwielen in belde richtingen over de Utrechtschestraat passeeren. De telling geschiedt dagelijks van 8 uur v.m. tot 8 uur n.m. Het vorige jaar bleek na de 8-daagsehe verkeerstelling, dat in vergelijking mei 1937 het aantal passeerende motorrijtui gen in totaal met 10 toegenomen was. Het aantal wielrijder© liep iets te rug, namelijk 1 De telling beoogt geen toekomstige verkeerswijziging, maar dient alleen, om precies na te gaan, hoe druk het in onze binnenstad in dezen vacantietüa kan zijn. Wij zijn benieuwd of er dit Jaar eej» record gemaakt wordt. BURGERLIJKE STAND 27 Juli. ONDERTROUWD: Eduardus Theodo- rua Jansen en Petronella Wilhelmina Franciska van Dijck; Johanne Slange- wal en Hendrika Kooreman; Jan van de Berg en Gerritje Diliana Koene; Frede- rik Hendrikus Jansen en Geertruida Margaret ha Henriette Visser; Jan Jo hannes Tetenburg en Berendina Maria Johanna Tuithof. Bernard Wijnand*. en Hermlna Johanna ten Hove; Anthonie Johannes Bernaards en Aleida Cornelia Elisabeth Slagter; Petrus Johannes An- thoniug Art# en Anthonia Theodora van Westerlaak. GETROUWD: Antheunius Plet Hen drik van der Meer en Louise Veldkamp. GEBOREN: Berend jen Evelina, doch ter van Kobus Mulder en Berendjen Roeve. Johanna Margaretha, dochter van Wijnand Johannes van den Brink en Everarda Petronella Fremouw, Hen drikus Cornells Willem Jan, zoon van Evert van de Hoorn en Adrians Hendri ka van de Hoef; Theodora Johanna, dochter van Harmen Hendrik Kuiter en Janna van de Flier; Johan Adolf, zoon van Adolf Frederlk Willem van de Meu- len en Aaltje Koopman. Een sterk team naar de wereldkampiocnschtppen ■s-GRAVEVHAGE. 27 Juli. De sport-commissie van de Nederland sche Wielren Unie heeft besloten de volgende wielrenners af te vaardigen naar het jaarlijksch toumooi om de wereldtitels, welke dit jaar te Milaan worden verreden van 26 Augustus t/m 3 September a.s, Amateurs-sprint: J. Derksen, Zwol le; P. W. H. Smit», Tegelen en J. Pronk, Heiloo. ProfessionalS'SDrint; A. van Vliet, Woerden en J. J. v. d. Vijver, Roo sendaal. Professionals 5000 in. pour-suite: D. Klink. Wierlngen. Amateurs voor den wegwedstrijd: J. Engel, Amsterdam en Q. de Groot, Amsterdam, Professionals voor wegwedstrijd: J. J. Demmenie, Rotterdam. Professionals 100 km achter jrroote motoren: C. Wals, Tilburg; begelei ding: Chef d'équlpe: B. Swaab de Beer en trainer: G. Schilling. RONDE VAN FRANKRIJK BOURG-SAINT-MAURICE, 27 Juli. (Van een specialen verslaggever) De uitslag van het eerste gedeelte van de zestiende etappe luidt,: 1. S. Maes (België) 5 uur 4 min. 39 6ec, over 126 K.M. 2. M. Clemens (Lux.) zelfden tijd. 3. Pagès (Frankrijk) 5 u. 7 min. 20 sec. 4. Diszaux (België), 5 u. 7 min. 22 sec. 5. Alb. v, Schendel 5 uur 11 min. 10 sec. 23. Toon v. Schendel 5 u. 22 min. 12 sec. 26. De Korver zelfden tijd. 28. Lambrlchs zelfden tijd, 46. Hellemons 5 uur 32 min. 47 sec. 50. Pominieus 5 uur 44 min. 2 sec. WIELER KAMPIOENSCHAPPEN Zondag a.s. zal het provinciaal kam pioenschap van Utrecht worden verro den op De Liesbosch-baan te Jutphaas< Aan deze wedstrijden nemen uitslui tend amateurs en onafhankelijken deel. i In plaats van kaarten. De Heer en Mevrouw BEUKER—JONKMAN ge\en met blijdschap kennis van de geboorte van hun Zoon JOHANNES AUGUSTINUS Scheveningen 27 Juli 1939 Hartenhoekweg 253. STOFZUIGERS Reparatie alle merken, vakkundig en afdoende. Prijsopgaaf voorafl Onderdeden alle merken voorradig, R I T S E M A H. v. Viandenstr. 10 tel. 1062 Ondertrouwd: W. BADINGS en MIEP MUTSAERS Soerabaja, Kajoon 76 Juli 1939. Amersfoort, Vermeerstr. 158 Huwelijks-voltrekking <24 Aug. a.s. te Batavia N.O.I. Getrouwd: HANS I. LANGE en LORE S. BUSACK Amsterdam, 27 Juli 1939. Toek. adres: Albert Hah'nstraat 6. Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden bij het overlijden van onzen lieven Man en Vader H. A. A. SITSEN betuigen wij onzen hartelij- ken dank. D. SITSEN—v. d. POLL TON en Verloofde Amersfoort, 27 Juli 1930. Mevrouw M. S. ROST VAN TONNINGEN verzoekt we gens haar aanstaand ver trek uit de stad aan allen die nog iets te vorderen hebben hunne rekeningen schrifte lijk in te zenden voor 1 Augustus a.s. Mauritslaan 6 PRACHT KOFPERS vindt U in alle soorten bij WENSINK Langestraat 105. Tel. 5071 Onverwachts thuis gekomen? Niets in huis? Geen nood Bestel een Voor Vrijdag en Zaterdag Lunchtong Gebr. gehakt Gek. worst Samen Ij ons voor 25 cent Arnh. str. 19 - Tel. 3089 N.V. HOLLANDIA'S GOEDERENHANDEL LEVERT U VANAF PER WEEK WOLLEN EN GESTIKTE DEKENS. LAKENS, SLOO- PEN, DAMES-. HEEREN- en KINDERKLEEDING. Neerland's grootste termijnzaak Kolynos, Pepsodent, Colgates tandpasta, Tandboratal», Nagelsehufers. Langastraat 23 Tel. 4026 Gazelle tandem met trommelremmen in pri ma staat HUIB HOLSTEIJN, Utr.straat 28 Tel. 6866 Apotheek C. B. KOK Zn. heeft eenige plaatsen beschikbaar voor leerlingen. Apotheker Bern. A. L. Jansen Langestraat 74

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 3