Als Wychen gedurende zes uren een wereldstad wordt....! Sylver Maes wint den monsterrit Op het Marktplein hoort men vele talen spreken door de Fransche Alpen TWEEDE DAG VAN DE VIERDAAGSCHE r Z.U.T. MAAKT HET BEST Défilé voor generaal Sillevis XJ Kring competitie K.N.Z.B. Vietto door den verbeten rijdenden Belg onttroond NEDERLAND: Nederland zakt in het landen-klassement 2e BLAD PAG. 4 AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 27 JULI 1939 Als Leisiikow speelt Dames van P.T.G. den Haag maken een ronde dansje om een veteraan, op het marktplein te Wijchen. (Van onzen specialen verslaggever) NIJMEGEN26 Juli. 771 ÉN dag in het jaar kent Wychen zich zelf niet meer! Dan con- J—s certeert er op het marktplein Leisiikow met zijn marinekapel uit Den Helder, en aardige meiskes dansen er bij, zonder dat de veldwachter er iets van zegt, men hoort er het Nederlandsch in alle dialecten, maar ook beluistert men er Duitsch, Engelsch, Fransch en Deensch, de caféhouders verkoopen koffie en melk bij liters tegelijk, vuurroode, verhitte kellners draven van het buffet naar het markt plein vice versa, en maken zoo zonder dat iemand ze met bloemen bedekt, of een fraai kruis offreert, een privé 55 K.M. marschje, uit alle ramen puilen de Wychenaren met vroolijke gezichten, of ze zetten stoelen buiten en gaan gezellig en familie op de stoep zitten. Menschen van Polygoon en Profilti staan te filmen of Wychen een metropool is, fotografen draven af en aan, verslaggevers zoeken het postkantoor, en stuiven als dollemannen heen en weer, als blijkt, dat de dames en heeren van de P.T.T., tusschen elf en twee uur de zaak sluiten, zoodat er niet getelefoneerd kan worden. Met ontzag staart jong Wychen'naar de overste van de koloniale reserve, voor wien al die keurigejonge officieren pijnlijk correct in de houding moeten springen, en wanneer er een heusche generaal, met platte pet en eikenloof het straatje doorwandelt, dan hebben ze voor zes dagen stof tot discours. „Meneer, vandaag werken we niet." fluistert ons een nijver ambachtsman in. „Vandaag kijken we alleen maar, en sommigen van ons verdienen een aardig centje. Waren er maar 365 van die dagen in het jaar Wychen kent zichzelf niet meer. Wychen staat ronduit op het hoofd- Wychen beleeft den tweeden dag van de Vierdaagsche IM7 ANNEER we om half negen in den morgen het dorp bin nenrijden, dan blijkt ons al gauw, dat we met onzen wagen de be bouwde kom niet zullen benade ren; vandaag is in Wychen elke vorm van verkeer verboden, met uitzondering van het voetgangers verkeer, maar dat mag er dan ook zijn. En men kan het de rijks- en gemeente-politie niet kwalijk ne men, dat ze de noodige maatrege len neemt want alles trekt van daag, fietsend, of autorijdend naar het stille dorpje tusschen Maas en Waal. Wonderlijk zooveel café's men hier overigens vindt; en alle eigenaren heb ben hun zaak met groote voortvarend heid uitgebouwd tot op het marktplein dat rondom vol staat met tientallen ta feltjes en honderden stoelen, Ondanks het vroege uur worden er al drukke zaken gedaan, want de categorie der 30 en 40 K.M.-wnndelaars. de ouden van dagen fmaar jong van hartel de aller jongsten, de met volledige bepakking marcheerende militairen en de zwak ke sexe. die er overigens heelemaal niet zoo zwak tiff ziet. deze allen hehhen over Weurt en Beuningen marcheerend. na enkele uren Wychen al te pakken. Het is een afstand van nog geen twintig K.M.. en daarvoor verdraait een goed Vierdagenaar zijn voet niet! Zoo ontmoeten wij hier dus de aardige damesploeg van de Unile ver uit Rotterdam, de P.T.G.-dames uit Den Haag en Rotterdam, een vlotte groep van Vivo uit Hilver sum. diverse kranige oude heeren, die zich peinzend met een zakdoek over den schedel wrijven, en zich afvragen, of ze verder zullen gaan, of zich tusschen het jonge grut zul len mengen. ,.Jk blijf nog wat," zegt de 73-jarige heer Weber uit Utrecht, die voor de eer ste maal meedoet. „Ik mag dat jonge goed wel graag zien. on aanstonds hoor ik noe een goed stukje muziek ook." Want inmiddels heeft kapelmeester Leistikow, gevolgd door zijn mannen, den muzentempel op het dorpsplein he klommen, zijn talrijk auditorium m^t een glimlach overziende. De militairen brengen nog meer leven in de brouwerij. Voorop zijn als steeds de huzaren aan bod; wat die kerels tippelen kunnen! Een klaterend ap- nlaus oogsten de kadetten van de K.M'.A. uit Breda, die werkelijk fenome naal marcheeren. Onvallend ziin ook de tvpisch vlak on elkaar marcheerende leden van de Tlitlerjueend. die mede tof de eerste eroote groepen behooren, welke Wvchen bereiken. Voorts ver dient hef N.T V en de Nationale Jeugd storm een nluim. wat discipline en ma rsrli va a rd i gh pi d bet re f t Schier onafgebroken komen zoo tegen tien uur de militaire detache menten door. Op het marktplein be vindt zich dp commandant van het tweede legercorps te Arnhem, de ge- neraal-majoor W. F. Sillevis. voor wien alle corpsen met élan de- fileeren. Dergelijke officieele belang stelling wordt altijd door alle deel nemers. zoowel bureers als militai ren, ten zeerste op prijs gesteld. De 50 en 55-ers komen! fT*EC,F.N elf uur luwt de drukte even, de meeste deelnemers uit de lichte categorieën zün weer ver trokken, want hun wacht nog een fiksch parcours via den Vosscndijk en naar Hatert tot vlak bij Malden. Maar de toeschouwers denken er niet aan. op te stappen, nu immers begint het hoofdnummer van dezen dag. de intocht van de 50- en 55-ers. die in den prillcn morgen reeds getippeld zijn naar Beuningen. Ewük. Druten. Horssen en Bcrgharen. een schier eindeloos stuk de Over-Betuwe in. „Echt een weg, om den moed te ver liezen." vertelt ons een geharde 55-er, die om elf uur al heel rustigjes Wychen binnenstapt. „Daar komt soms geen eind aan. steeds denk je. nu zal die kerktoren toch wel dichter bij zijn, maar als je dan den hoek omkomt, dan staat hij nog even onbereikbaar aan de horizont. En bij Druten zijn ze nog zoo vriendelijk geweest, versch grint te De secretaris van Z.U.T.de heer W. ter Wolbeek, die met een groep deelneemt aan de Vierdaagsche te Nijmegen, schrijft ons. dat zijn ploeg het uitstekend maakt. Tot op heden vielen er nog geen uitvallers te notee- ren, hoewel de eerste twee dagen niet zoo gemakkelijk waren. Dinsdag viel er veel regen, terwijl het Woensdag voor de 55 K.M. loopers een zeer zwaar parcours was. Wij hopen, aldus de heer ter Wolbeek, den derden dag. dus heden, met frisschen moed te be ginnen. strooien, bij wijze van speciale attentie voor de wandelaars." „Hoe is de stemming in 't algemeen?" „Ik vind. dat die wel eens beter is geweest. Het lijkt net, of ze allemaal wat down zijn. na den wel erg ver moedenden eersten dag. De regenbuien Dinsdagmiddag zijn den meesten erg rauw op 't hoofd gevallen, en om maar voor de bui binnen te zijn. hebben ve len het tempo te veel opgeschroefd." Ook andere wandelaars gaven ons als hun meening te kennen, dat de eerste dag zeer vermoeiend is gefeest, met name het traject van Groesbeek naar de Piasmolen, en het laatste gedeelte, vanaf Overasselt. Over de weersomstandigheden op dezen tweeden dag bleek men goed te spreken te zijn. Men noemde ze vrijwel ideaal: geen wind, geen re gen en geen zon. Pas na het mid daguur brak de zon door, en toen werd het wel een beetje te warm, maar toch had niemand reden tot klagen. Als de kerkklok twaalf slaat, is de intocht der seniores in vollen gang. De man uit Afferden, die op klompen loopt, stevent voorbij. „Geen last van blaren?" „Blaren?? Die ken ik niet," is zijn trotsche repliek. Denemarken opent de rij, wat de groe pen betreft, en van de Nederlandsche ploegen gaat de Amsterdamsche politie natuurlijk voorop. Een zeer vlotten in druk maken ook hun collega's uit Rot terdam, die zingen van „Zoek de zon op", zoodat oud-Wychen staat te trillen op zijn grondvesten. In schier onafge broken gelederen trekken ze dan voor hij, de mannen van Unilever, S.V.L., de Haagsche Vierdaagsche, de P.T.T.-be- ambten uit alle deelen des lands, de Arnhemsche Vierdaagsche. die met haar enorme équipe een fameuze entree maakt, de riiksveldwacht. in gesloten colonnes, de Kon. marine. Neptunus, X.H.V. den Haag, dé U P.S. uit Utrecht, on daartusschen nog tientallen indivi- dueelen. De meesten zijn blij. dat ze in Wychen de beenen even op een stoel kunnen leggen...! Eén geluk; ze zijn al dik over de helft, nog 12 K.M. langs een prima weg, en dan is de tweede dag tot een goed einde gebracht. Uitvallers De tweede dag, voor velen dikwijls een crisisdag, vooral voor de nieuwe lingen, heeft toch niet bijster veel slachtoffers gemaakt. Den eersten dag was het aantal voeteuvels, dat verhol pen moest worden, veel talrijker dan heden. Op sommige ziekenhaltcn had het. Roode Kruis zelfs in de speruren geen overdruk werk, terwijl Dinsdag alleen reeds in de polikliniek van de koloniale reserve honderd blarengeval- len door een Roode Kruisafdceling moesten worden behandeld. Het aantal uitvallers op den tweeden dag bedroeg 19, zoodat er 3758 deelne mers naar Arnhem kunnen gaan. In totaal waren Woensdag na twea dagen 34 uitvallers. WATERPOLO HORTHY BEKER TOURNOOI AMSTERDAM, 26 Juli. De pre sident van de F.I.N.A., de Engelschman H. E. Feru heeft medegedeeld, dat hij liet wereld waterpolo tournooi om den Horthy beker, dat van 29 Juli tot 4 Augustus te Doetinchem wordt ge houden. zal bijwonen. De Hongaar dr. Leo Donath. de secretaris van den we- reldzwembond, heeft eveneens zijn komst aangekondigd, alsmede de pre sident van de Europeesche Zwemliga. de Franschman E. G. Drigny. De samenstelling van het Belgische zevental voor het tournooi is als volgt: doel: Desmet; achter: Stoelen. Blitz en Isselee: voor: Depauw. Rigaumont en Conpieters. Het is dezelfde ploeg, welke onlangs het Nederlandsche team te Luik met 2-1 versloeg. Als invallers zullen fungeeren Disy en Leenhcere. Mooie successen voor de A.Z. en P.C. T~*\ E A.Z. P.C. dames, welke L-** gisteravond in Doorn voor de tweede maal deelnamen aan de Kringcompetitie van den K.N.Z.B. district Utrecht, hebben zich schit terend geweerd. Zoo waren de tijden van mej. Jenny Beckers en Cobie van Veen belangrijk beter dan op de Nationale wedstrijden van de A.Z. P.C De 3x50 Meter wisselslagestafette le verde een dubbele overwinning op, daar zoowel de eerste als de tweede plaats im genomen werd door onze stadgenooten. Het zou ons niets verwonderen als de A.Z. P.C.-ploeg in het totaal klasse ment eenige plaatsen is gestegen. De uitslagen zijn: 50 Meter rugslag dames: Mej. G. van Hoogevest (A.Z. P.C.) 48 sec. 100 Meter vrije slag dames: 1. Mej. Oosterwijk (Woestduin) 1 min. 26.4 sec.; 2. mej. Alie v. d. Wiel (A.Z. P.C.) 1 min. 30,4 sec.; 3. mej. Frankie Steenbeek (id.) 1 min. 40,4 sec. 50 Meter schoolslag dames: 1. Mej. v. d. Ham (Woestduin) 44 sec.; 2. mej. Tootje Hanselaar (A.Z. P.C.) 46.8 sec.; 3. mej. Jenny Beckers (id.) 48.5 sec.; 4. Mej. Claartje van Nes (id.) 49.9 sec.; 5. mej. Cóbie van Veen (id.) 53,2 sec. 3x50 Meter wisselslag estafette: 1. A.Z. P.C. met de dames van Hoo gevest, Huisman en Steenbeek 2 min. 16,2 sec.; 2. A.Z. P.C. II met de dames v. d. Wiel, van Slooten en Hanselaar in 2 min. 16,4 sec. De tweede competitie-avond van den Kring Utrecht voor heeren vond in Vee- nendaal plaats. De A.Z. P.C. vertegen woordigers hebben zich hiér flink ge weerd. Drie van de vier nummers ein digden in overwinningen voor t}e groen- witten. De resultaten zijn: 50 Meter rugslag heeren: 1. G. W. van Ommeren (A.Z. P.C.) 42.2 sec.; 2. J. de Jager (id.) 43.5 sec.; 3. H. Zimmerman (V.Z.C.) 49.1 sec. 100 Meter vrije slag heeren: 1. A. Smeitink (A.Z. P.C.) 1 min. 14.9 sec.; 2. L. Brink (id.) 1 min. 17 sec.; 3. St Wanders (V.Z.C.) 1 min. 19.4 sec. 50 Meter schoolslag heeren: 1. J. van Eden-(V.Z.C.) 42.5 sec.; 2. KI. van Veen (id.) 45.8 sec.; 3. W. van Hase- len (A.Z. P.C.) 50.1 sec. 3x50 Meter wisselslag estafette: 1. A.Z. P.C. met de zwemmers de Jong, van Ommeren en J. Pesie 1 min. 55. sec.; 2. A.Z. P.C. II met de «wem- mere gebrs. de Jager en Spanjersberg 2 min. 2.7 sec.; 3. V.Z.C. II (Veenendaal) 2 min. 7.9 sec. Tenslotte werd nog een vriendschap pelijke polowedstrijd gespeeld tusschen V.Z.C. I en een combinatie van het eer ste en tweede elftal van A.Z. P.C. Onze stadgenooten wonnen dezen wed strijd met 61. Deze ontmoeting werd geleid door den heer D. L. M. Unkraut. AMERIKAANSCH COUREUR VER ONGELUKT SALT LAKE CITY. 26 Juli (A.N.P.) De Amerikaansche autocoureur Jen kins. is heden tijdens een poging het duurrecord voor 24 uur te verbeteren, op de autobaan van Bonneville veron gelukt. Zijn wagen vloog in brand en Jenkins werd ernstig gewond. Hij was te kwart over twee in den middag gestart, met een wagen van 750 pk., waarmede hij zijn record van een gemiddelde snelheid van 253.50 k.m. per uur gedurende 24 uur hoopte te verbeteren. Drie uur na de start vloog de auto in brand, nadat de coureur het record voor 500 km. had verbeterd door een gemiddelden tijd van 284.87 km. per uur te maken. Het oude record was 278.4 km. per uur. DE RONDE VAN FRANKRIJK BRIANQON, 26 Juli. Scherp staken de drie ruggen der Fransche Alpen, welke op de étappe van Digne naar Briangon moesten worden beklommen, d'Alios, de Vars en d'lzouard, af tegen den hel blauwen hemel. Schel blakerde de zon de kleine menschen, die zich verstoutten pp hun fiets naar boven te klimmen, langzaam, kruipend als vliegjes tegen de hellingen, tusschen de stofwolken opwerpende volgauto's in. Meedoogenloos teisterde het noodlot de renners bij de kilometers lange afdalingen, waar menig bandje knapte op de met scherpe kei- steenen of fijn kiezel bestrooide smalle serpentinewegen. DE DERDE BERGRIT -HAUTES ALPES' 151 ETAPPE I 26 JULI 219KM tmneux 4 GUILLESTREtf ^a>BRIAN£ON< ^CCLAcjirOPJDD COL 01 VAfiSjJ'- VWPii/t BARCELONNETTEfc* t ï^iCOLMARè1. C \f*SÊfuvaa V'\ IN LANDENKLASSEMENT GEDAALD Het is een onmenschelijk zware rit geweest, en alle omstandighe den werkten daartoe mede: de groote afstand van 220 k.m., de beklimming van drie toppen van meer dan 2.000 meter, met de daar op volgende zeer steile afdalingen, de groote hitte en de zich in zeer slechten toestand bevindende we gen, waardoor de renners veel, wat men in hun taal noemt, heb ben moeten „afzien", alvorens het eindpunt Briangon te bereiken voorts de wetenschap, dat deze étappe beslissend zou zijn voor het eindresultaat, een van de laat ste kansen, zoo niet de laatste voor hen, die zich nog naar boven wilde werken en last but not least de genadelooze strijd tegen de hoogst geklasseerden met als inzet het meesterschap van de ronde van 1939. En toch is dit gevecht van kracht en moraal eerlijk geweest, tot de laatste kilometers toe en na dezen monster kamp is Sylver Maes als overwinnaar naar voren gekomen. Tweemaal was hij met Vissers en Rit- serveldt het eerst op de pashoogte, op den Alios en den Vars, maar in den klim naar den laatsten berg, d'lzouard, heeft de stoere Vlaming, na een inzin king bii de afdaling van den Vars te hebben gehad, de tanden op elkaar ge zet. Voort vloog hij, den laatsten rech ter over mcnschelijk kunnen op en als eerste bereikte hij nu de Izouard-pas- hoogte met bijna 3 minuten voorsprong op Galien, min. verschil met Gia- ncllo, en bijna 7 minuten voorsprong op Vissers, den held van de Pyreneëen. Toen lag Vietto bijna een kwartier ach ter en was het gevecht om de leiders positie beslist. Want in de afdaling naar Briangon wist Sylver Maes zijn voor sprong niet alleen te behouden, doch hij wist er zelfs nog spconden aan toe te oegen, zoodat hij onder stormachtige toejuichingen als winnaar in het oude vestingstadje aankwam. Het ware beter onze indrukken te laten bezinken, alvorens ze aan het papier toe te vertrouwen en daarom be perken wij ons voorloopig tot. de be langrijkste feiten, terwijl wij, als te An- negy ook de laatste Alpenétappe achter den rug is, nog gelegenheid genoeg zul len vinden, om al datgene, wat zich in de laatste dagen heeft afgespeeld, te be schrijven. Wij kunnen u vertellen van Vissers, den heerscher in de Pyreneeën met haar goede wegen, en Vissers, die ook op de slechte wegen der Fransche Alpen prachtig klom en tweemaal eerste werd. op den Alios en den Vars. maar bij de beklimming van den Izouard niet be stand bleek tegen den onverzettelijken wil om te winnen van Sylver Maes. Veel zou er te schrijven zijn over Vietto, die vandaag onttroond is, wiens achterstand op de eerste pashoogté 2S seconden bedroeg, in de afdaling weer bijkwam, doch bij de beklimming van den Vars moest lossen, en bijna twee minuten later doorkwam dan Vissers, doch den meesten tijd verloor op den Izouard. Met bijna een kwartier achterstand op Sylver Maes begon de kleine, pien tere Franschman de laatste afdaling, doch de Belg reed als een bezetene, zoo dat Vietto zelfs nog tijd verloor. Heldhaftig rijden van de Korver Zeer veel zouden wij kunnen zeg gen over de Nederlanders. Natuur lijk, pecli hebben ook zij gehad, maar De Korver is wql het meest gehandicapt geweest. Vijf lekke banden zijn al zwaar genoeg, maar zijn val in de afdaling van den Vars heeft hem zooveel nadeel berokkend, dat zijn groote kans op een zeer goede plaats te Briangon, verkeken was. Klom de Korver niet schitterend den Alios op, en passeerde hij niet met Albert van Schendel met slechts 25 seconden achterstand op Vissers het hoogste punt? Heeft de Korver niet zijn groote capaciteiten vertoond bij de beklimming van den tweeden reus, den Vars en kwam hij daar niet als vijfde door, tezamen met Méftlet op slechts 50 seconden op Vissers. Ritserveldt en Sylver Maes. terwijl Neuville er nog tus- schenin lag .met 11 seconden? Bloedend werd deze wilskrachtige jongen, die veel meer gepresteerd heeft in deze ronde, dan ooit van hem ver wacht werd, bij de levensgevaarlijke af daling van den Vars door een val in het losse grint aan het dijbeen en de beide armen gewond. De gang was er toen uit, de moraal was even weg, hij kreeg achterstand en verschillende ren ners vlogen hem voorbij. Wel herstelde hij zich nog. maar verder dan de 39e plaats te Briangon bracht hij het niet. Lambriehts had ons bij het vertrek te Digne verteld, dat hij er zin in had. Maar in den beginne hebben wij er wei nig van gemerkt. Want hij was een van de eersten, die moest lossen bij de be klimming van den Alios, hij had 40 se conden achterstand op de pashoegte, op den Col de Vars bedroeg zijn achter stand evenwel 5 minuten en op den Izouard was hij meer dan tien minuten achter. Maar deze verschillen waren relatief niet groot, want zijn andere concurren ten hadden nog grooteren achterstand gekregen, zelfs Vietto en Archambaud had de Zuiderling voorbij gestreefd. Te Briangon verklaarde hij ons later lachend, dat het dalen toch veel beter was gegaan dan in de Pyreneëen. Toen wij hem vroegen hoe dat kwam, schertste hij: „Ik had geen stofbril op. nu zag ik niets hij de snelle afdalingen: ik reed maar hard naar beneden en later bleek, dat het wel heel snel was gegaan. Maar Archambaud ben ik nu eer voorbij in de rangschikking, daar ben ik heel blij om en ik zal alles doén om mijn vijfde plaats te behouden." Albert van Schendel was uitstekend gegaan, op den Alios was hij 25 secon den achter, op den Vars 3 min. 11 sec., maar de Izouard had hem veel achter stand berokkend. Niettemin was zijn 22e plaats in de étappe met ruim 20 minuten achterstand fr*ai te noemen. Hellem°ns had ook zijn a^p^eel in de, pech, drie lekke banden in totaal, twéé daarvan op 100 meter van elkaar. An ton van Schendel heeft goed mee kun nen komen, terwijl Dominicus wat het klimmen betreft, niet heelemaal aan de verwachtingen heeft voldaan. Maar het voornaamste is, dat alle zes Nederlanders de étappe hebben vol bracht met in doorsnee behoorlijke prestaties, zoodat een goede hoop be staat, dat dit zestal den tour zal uit rijden, al is de goede plaats in het lan denklassement waarschijnlijk verkeken. De drie cols Voor heden willen wij volstaan me.t de posities der renners op te geven op de drie cols, waaruit men een duidelijk overzicht krijgt, wie zich in deze étappe bijzonder hebben onderscheiden. Col d'Alios na 97 K.M.: 2250 meter. Vissers, Bernardoni. Ritserveldt, Gia- nello. Sylver Maes, op 4 seconden Cos- son, op 12 sec. Neuens. op 15 seconden Kint en Mathias Clemens, op 23 sec. Vietto en Hendrickx, op 25 sec. De Kor ver en Albert van Schendel. Lambriehts was 40 seconden achter. Anton van Schendel 2 min., Hellemons 2 min. 10 sec. en Domnicus 2 min. 21 sec. Col de Vars na 146 K.M. 2125 meter: Vissers op één lengte Ritserveldt, op twee lengten Sylver Maes, op 11 sec. Neuens, op 50 sec. De Korver en Mallet, op 55 sec. Gianello; Vietto was toen 1 min. 58 sec., achter. Albert van Schen del 3 min. 11 sec., Anton 3 min. 54 sec. en de andere Nederlanders meer dan 4 mirruten. Col d'lzouard na 199 K.M. 2280 meter: Sylver Maes. op 2 min. 55 sec. Gallien, op 5 min. 35 sec. Gianello, op 6 min. 50 sec. Vissers, op 7 min. 30 sec. Pierre Cle mens, op 8 min. 50 sec. Mathias Cle mens. Vieto was toen 14 min. 30 sec., Lambriehts 14 min. 40 sec. achter, de andere Nederlanders meer dan 20 minu ten. De algemeene rangschikking luidt: uur min. 1. S. Maes (België) 100 51 2. Vietto (Frankrijk) 101 8 3. Vissers (België) 101 13 4. Vlaemynck (België) 101 15 5. Lambriehts 101 19 6. Archambaud (Fr.) 101 23 7. 8. Marcaillou (Fr.) 101 24 Tliiètard (Frankrijk) 101 25 9. Disseaux België 101 26 10. Ritserveld België) 101 26 11. M. Clemens (Lux.) 101 26 12. v. O verberg he (B.) 101 30 16. Alb. v. Schendel 101 43 29. Dominicus 102 31 31. De Korver 102 36 39. Toon v. Schendel 102 55 47. Hellemons 103 41 Het landenklassement ziet er als uit: 34 46 05 04 06 16 06 15 10 40 50 32 50 59 36 42 18 1. België B. 304 7 54 2. België A. 304 39 21 3. Frankrijk 304 40 28 4. Noordoost Frankrijk 304 41 36 5. Zuidoost Frankrijk 305 15 01 6. Luxemburg 305 30 12 7. Nederland 305 34 55 8. West-Frankrijk 308 4 17 9. Zwitserland 309 13 28 Zuid-West Frankrijk met nog slechts twee renners in de koers. Eert Belgische zege Na een ontzaggelijk zworen rit over den Col d'Alios, den Col de Vars en den Col d'lzoard van Digne naar Briancon over 219 K.M is de étappe gewonnen door Sylver Maes. die daarmede tevens de gele leiderstrui veroverde. Lambriehts en Alb. v. Schendel reden uitstekend en Lam briehts bezet nu de vijfde plaats in de al gemeene rangschikking. De uitslag luidt: uur min. sec. 1. S. Maes (België) 24 20 2. Gallien (Frankrijk) 8 27 43 3. Gionello (Frankrijk) 8 30 46 4. P. Clemens (Lnxemb.) 8 32 57 5. Vissers (België) 8 36 25 6. M. Clémens (Lux.) zelfden tijd 7. Mallet (Frankrijk) 8 36 36 8. v. Ovenberghe (België) 8 37 05 9. Thietard (Frankrijk) 8 38 17 10. Neuville (België) 8 39 37 11 Vlaemynck (België) zelfden tijd 12. Lambriehts zelfden tijd 22 Alb. van Schendel 8 47 07 34. Toon v. Schendel 8 54 58 35. Dominicus 8 57 30 39. De Korver 8 59 24 45. Hellemons 9 6 34

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 8