KINDERCOURANT De vreemde herdershond IETS OVER STRUISVOGELS RUBRIEK VAN OOM BOB Een model-kliniek ,UIT EIGEN PEN ZOEKPRENTJE BRIEFWISSELING Dieren in de zomer door LIES HELGERS „Moeder, daar is die hond alweer!' zei Jopie, toen ze een herdershond bij de achterdeur zag staan. „Ja Jopie, maar laat hem maar rustig staan, hij gaat wel weer weg. We kunnen hem hier toch heus niet gebruiken." Al wekenlang kwam geregeld een herdershond bij het huis en niemand had het dier ooit eerder gezien. Nie mand kon zeggen van wie hij was of waar hij thuis hoorde. Hij was zeker van zijn baas weggelopen en had nu geen huis meer. Eerst zag hij er vreese- lijk onverzorgd en mager uit, maar nu werd het al iets beter. Hij kreeg ook hier en daar wel wat te eten. Van het begin af aan had hij steeds achter Hein en Jopie aangelopen. Hij vond de kin deren zeker erg aardig en hij voelde, dat ze medelijden met hem hadden en hem wel graag wilden houden. Ze had den het al een paar keer aan vader en moeder gevraagd, maar deze wilden het niet hebben. „Nee jongens," hadden ze gezegd, „sinds onze Kazan overreden is, willen we geen andere hond meer hebben. Dan krijg je al die zorgen weer op nieuw." Maar Jopie en Hein hadden de hond toch telkens over zijn rug gestreken, als ze hem zagen en praatten met hem, alsof ihij hen kon verstaan. En soms zette Hein wat eten voor hem neer ach ter op het straatje. Hij vond het zo naar, dat het dier geen huis had, dat hij stilletjes voor zijn eten zorgde. Dat durfde hij niet aan moeder te vertellen want ze zou het zeker niet goedvinden. Zij had immers gezegd, dat hij de hond aan zijn lot moest overlaten. Hein-wist wel, dat het eigenlijk niet goed van hem was, dat hij het zo stilletjes deed, maar hij vond de hond zo aardig en had zo'n medelijden met hem. De plassen Het huis van de familie Bussen stond aan de rand van het dorp en nog geen kwartier ervandaan begonnen de plas sen. De jongens uit het dorp speelden daar altijd. Ze gooiden steentjes over het water en als het een tijd mooi weer was geweest en de plassen ondiep wa ren, gingen ze pootje-baden aan de kant. Nu had het dagenlang flink geregend en de plassen waren vrij diep. 1-Iein en Jopie waren er 's middags naartoe ge gaan. Als ze niets te doen hadden gin gen ze maar naar de plassen, want daar amuseerde je je altijd wel. Er waren nesten van allerlei verschillende vogels en er was altijd iets bijzonders te zien. Eén van de leukste spelletjes was om een eindje over het hekje te lopen, dat dwars door het wafer van de ene oever naar de andere liep. Niemand wist eigenlijk, waarom dat hekje daar stond Waarschijnlijk was daar vroeger wei land geweest en was dat eens onderge lopen. Hot was ook mogelijk, dat de plassen een tijd lang particulier bezit waren geweest en dat het hekje de grens aangaf, waar het gedeelte van den een ophield en dat van den ander begon. Het was streng verboden om over het hekje te lopen en toch deden de kinde ren uit het dorp het steeds. De grote jongens trokken eerst hun zwempak ken aan, zoodat. het niet erg was, als ze in het water vielen,, maar als de veldwachter het merkte, kregen ze flink straf. Jopie valt in het water Hein en Jopie speelden eerst wat aan de kant, maar daar kreeg Hein al gauw genoeg van en hij liep een eindje over de houten latten van het hek.. „Niet doen,-Hein," riep Jopie. „Dadelijk val je erin!" Maar Hein lachte en riep, dat hij er nog nooit in whs gevallen. Na een tijdje haalde hij Jopie over om het ook te proberen en hand in hand liepen ze toen een klein eindje. Ze hielden zich telkens aan de paaHjes vast en schoven zo voorzichtig verder. En toen, hoe het kwam. wisten ze geen van beiden, verloor Jopie haar evenwicht en viel voorover In het wa ter. Hein liet meteen zijn paaltje los van de schrik en hij probeerde zijn zus je nog te grijpen, maar daardoor kon hij zelf ook niet meer blijven staan en met een schreeuw van angst viel ook hij in het water. Even later doken ze proestend na el kaar weer op. Hein kon zwemmen. Hij sloeg om zich heen en probeerde er gens een houvast te vinden. Maar Jopie kon nog niet zwemmen. Ze hoestte en proestte en sloeg met haar armen in het. rond. Ze greep zich aan een paar rietstengels vast en begon toen hnnl te schreeuwen. „Help, help!" Ook Hein schreeuwde zo hard hij kon. Maar na een tijdje bogen de stengels 'door en zakte Jopie verder in het wa ter. Ze durfde de stengels niet los te laten om naar het hekje toe te gaan, want ze kon niet staan. Het water was net iets te diep voor haar. De herdershond komt te hulp Opeens hoorden ze luid blaffen en toen ze opkeken, zagen ze de herdershond langs de kant hollen. Hij liep, alsof zijn leven ervan afhing,' sprong in het water en zwom naar hen toe. Hij pakte Jopie bij haar jurk en trok haar toen lang zaam naar de kant. Hein had intussen het hekje weer be reikt en kroop daarlangs terug. Zo kwamen ze allebei door en doornat op het droge. De hond ging naast hen op de grond liggen, zijn tong hing uit zijn bek en zijn hele lichaam trilde van de inspanning. Jopie huilde en Hein zat met een verslagen gezicht naar haar te kijken. Eindelijk s'ond hij op en zei: „Kom Jopie, we moeten gauw naar huis en droge kleren aandoen. Kom jij maar mee," zei hij daarna tegen de hond en met zijn drieën holden ze toen naar huis. We hoeven niet te zeggen, hoe hun moeder schrok, toen ze de kinderen zo druipnat voor zich zag staan. Ze stopte hen vlug in een warm bad en daarna moesten ze het hele verhaal vertellen. Ook, hoe de herdershond Jopie gered had. Toen ze later naar de keuken gingen, zagen ze het trouwe dier nog steeds bij de deur liggen. Moeder ging naar hem toe, streek hem over zijn kop en zei: „Je bent een braaf dier. Nu heb je je plaatsje hier in huis verdiend. Je mag voortaan bij ons blijven en meehelpen op de kinderen te passen!" Het was net alsof de hond het be greep. I-Iij kwispelde met zijn staart en probeerde moeders hand te likken. Van die dag af waren Jopie, Hein en Flip, zoals de hond genoemd werd, on afscheidelijk van elkaar. De vorige baas van de hond kwam nooit opdagen en daaroih mochten zij Flip verder In de bekende universiteitsstad Hei delberg is een nieuwe vleugel aan het ziekenhuis gekomen, een chirurgische kliniek. Deze kliniek is volgens de mo dernste middelen der techniek inge richt en gebouwd en wie er doorloopt, zal zich verbazen over de vele knappe en handigo uitvindingen, die hier in toepassing zijn gebracht. Bij het bou wen werd aan de kleinste.kleinigheden gedacht. De patiënten, die hier in de toekomst moesten liggen, zouden alles zo goed en zo gemakkelijk mogelijk krijgen. Bij ieder bod is natuurlijk een bel en een spreekbuis. Ook kan iedere patiënt door een koptelefoon naar de radio luisteren. Dit is allemaal niet zo bijzonder, want dat is in de meeste grote ziekenhuizen zo. Maar een heel goede uitvinding is dc volgende: Als oen patiënt 's nachts belt om de nacht zuster, gaat er een klein lampje bij zijn bed aan en tegelijkertijd valt er door een spleet in de muur iets boven de grond, oen lichtstreep over de vloer, zodat de verpleegster het bed tan dezen pdtiënt gemakkelijk kan vinden cn de andere zieken niet hoeft te storen of wakker to maken. De kinderzaal is een echte „sprook- jeszaal". Een schilder heeft allerlei ta- frelen uit bekende sprookjes afgebeeld, die aan alle kanten do zaal opvrolijken. De muren van de kinderzaal zijn bijna geheel van glas. zodat het er erg licht is. In deze lichte sprookjeskamcr zullen de kinderen hun pijnen wel bijna ver geten. Er zijn zoveel kamers en zalen in de kliniek, dat het te ver zou voeren, als we ze hier allemaal opnoemden. Alles is even modern en mooi en alles is zo gemaakt, dat het heel goed schoonge- maakt kan worden. De keukens liggen onder de grond en zijn door lange on- deraardsche gangen met de verschil lende afdelingen verbonden, zodat hot eten meteen op de goede zaal terecht komt Er zullen nog veel meer ziekenhuizen en klinieken naar dit voorbeeld ge bouwd worden en het is een grote voor uitgang voor verplegers en verpleegden. Beste nichten en neven. De vacantie heeft minder mooi inge zet, dan het zich aanvankelijk liet aan zien. Een druilerige regen maakt bos sen en hei tot een onbehagelijk toneel voor indianen, en roversfantasieën. Wel licht krijgt Oom Bob nu meer, en lan gere brieven dan anders. Ik wensch jul lie echter van harte toe, dat het zó niet blijft. Wc gaan nu met Alvata's spannende geschiedenis verder. RADIO-TOESTELLEN.. NOG WAT (vervolg) EN Frido Kaayman had ook niet stilge zeten. Nadat hij het gesprek had afgeluisterd had hij z'n fiets thuis gebracht en aan Anny gezegd, dat hij vanavond niet thuis kwam. Misschien van nacht ook niet. voegde hij er aan toe. Direct daarna was hij weer naar het huis toegegaan. Hij had z'n plan ge maakt. Hij zou zorgen dat of alles mis liep of het kind weer heel gauw thuis zou zijn. Gelukkig de auto stond er nog. 't Was een grote donker blauwe Chevrolet. Hij deed het portier open en tilde de achter bank op. Gelukkig een ruime bak was daar nog opengelaten. Vlug kroop hij er in trok de bank weer op z'n plaats cn wachtte rustig op de dingen die gebeu ren zouden. Veel lucht had hij hier wel iswaar niet, alleen een aantal kleine luchtgaatjes waren in de zijwand ge boord. Hij zou zo ongeveer een uurtje in die bak gezeten hebben, toen hij merkte dat de wagen begon te rijden. Het gaat be ginnen dacht hij terwijl hij toch even tjes zenuwachtig word. Dit gevoel was hij echter spoedig meester en toen dacht hij het hele ver loop van de geschiedenis na. Jasses wat schommelt die kar, jammer dat 'k niets zien kan. Ze zijn geloof 'k met z'n tweeën. Laa 'k 's horen wat ze zeggen. nou hebben, waar wil je 'r dan mee naar toe? Dezelfde nacht vervoeren naar Amsterdam, cn bij de hele verzatne- ling deponeren. Net zoals anders." Zo dacht hij de heren hebben dus nog meer slachtoffers. Enfin als ze maar eerst hij de politie zijn zullen ze het wel vertellen waar die zijn en onderwijl hob ■belde de wagon over de ongelijke straat weg 's avonds om 20 over tien. Mijnheer cn mevrouw Verhagen wa ren de wanhoop nabij, 2000. dat 'nadelen, ze niet eens in huis. De politic had gezegd mevrouw, houdt U zich nu maar stil. We zullen zorgen, dat T.'w kindje vanavond weer bij U is. Maar 't waren slechts loze woorden die ze spra ken. Als er niets gebeurde verdween dit kind net zo als de anderen; en zou nooit meer te zien zijn. Op een toeval mocht j'e niet rekenen, die kans was nihil. En toch kwam die kans eerder dan ze gedacht zouden hebben. Toen de auto stil bleef staan en hit hoorde dat de twee personen voorin uit gestapt waren kroop Fricdo heel zacht uit de bak. Eerst moest hij weten waar hij was. Hemel was hier niet de Kmin- gin Emmastraat en wie woonde daar? Boy flitste door z'n brein. Z'n klasscge- noot de president van de schoolclub etc. Jullie hebben zeker allemaal wel eens de uitdrukking gehoord: struisvogelpoli tiek. Misschien weten jullie ook wel, wat daarmee bedoeld wordt. Een van dc eigenaardigheden van de struisvogels is, dat deze dieren, als ze onraad zien of iets. dat ze liever niet willen zien cn waardoor zo zelf ook niet gezien willen worden, hun kop in het zand steken. Ze kunnen de vijand dan niet meer zien en denken, dat zij ook onzichtbaar zijn. We moeten tenminste aannemen, dat de dieren dit denken, zeker kunnen wo nooit zeggen, wat. een dier denkt. Het is wel een grappig idee, dat een struis vogel, door zijn kleine kop te verbergen, denkt, dat hij helemaal onzichtbaar is, terwijl hot kopje maar een heel klein gedeelte van zijn lichaam is! Ze zeggen nu van iemand, dat hij een struisvogel politiek voert, als hij net doet alsof hij dingen, die er heel duidelijk zijn en die je niet over het hoofd kunt zien, niet ziet. De struisvogels zijn vreemde dieren om te zien. Ze hebben een bijna naakte hals, een platte, kleine kop met grote oogen, onbedekte gehooropenlngen en een niet erg lange snavel. Hun romp is krachtig ontwikkeld, de poten zijn naakt en hebben twee tenen. Zeer be kend zijn de struisvogelveren, die iti- plnats van dc slagpennen aan de vleu gels zitten en ook aan de staart. Deze struisveren zijn een heel gevraagd ar tikel en alleen om deze veren worden de dieren in Znid-Afrika veel gefokt. Al leen de struishaan heeft deze mooie ve ren. de hen is helemaal grijs. De dieren leven in bot wild in grote troepen in de woestijnen van Afrika en West-Azië. Ze kunnen heel snel lopen en door bewe gingen niet hun vleugels, kunhen ze deze snelheid nog verhogen. Vliegen kunnen de dieren helemaal niet. Hun voedsel bestaat voornamelijk uit planten en kleine dieren. In gevangenschap eten ze alles wat ze te pakken kunnen krij gen, tot zelfs spijkers, glasscherven en stenen. Al in de middeleeuwen werden de ve ren van deze vogel op de markt, in Europa gebracht. Vanaf zijn vierde Jae' geeft één vogel wel 30 of 40 prachtig' veren per jaar en dat maakt het fokken dus wel de moeite waard. Waar is de vlinder? Jullie hebben natuurlijk allemaal het verbaal gelezen van Prikkebeen en zijn zuster Ursula. Prikkebeen ging altijd op de vlinderjacht, weet je nog wel. Hij bad een grote collectie vlinders, die hij allemaal zelf had gevangen en had op geprikt. Maur niet. alleen Prikkebeen hield ervan om vlinders te jagen. Er zijn veel meer mensen, die dat leuk vin den. Het is geen mooie sport. De meeste vlinders leven toch al kort, het is hele maal niet nodig om hun leven nog kor ter te maken. Het is natuurlijk te begrij pen, als liet voor wetenschappelijke doeleinden gedaan wordt of als een bij zonder mooie vlinder wordt gevangen voor een museum, maar anders is het veel leuker om een vlinder op een bloem te zien of in de lucht, dan in een kastje met een speld er doorheen. Laat de vlin ders maar buiten vliegen, ze staan altijd mooi in de natuur cn wie vindt het niet leuk, om een vlinder van de ene bloem naar de andere te zien vliegen? Dc man op dit plaatje zocht vlinders. Hij heeft zijn vlindernetje bij zich, zo als je kunt zien, maar hij heeft nog niet vee! succes gehad. Het leek wel, alsof de vlinders elkaar gewaarschuwd heb ben. Daarnet bijvoorbeeld, zag hij nog een prachtige vlinder met zwarte vlek ken op do vleugels. Maar ,'nu kan hij hem nergens meer vinden. Het dier heeft zich goed verstopt. Kunnen jullie hem zien? Oplossing: Houdt het plaatje recht. De vlinder zit rechts, midden tussen den man en dc rand van het plaatje, vlak on der een paar klokjesbloemen. Oplossing van de legpuzzle: TOPT Het verwende jongetje gaat uit wandelen. Jeminee daar kwamen die lui weer aan d' een droeg een deken. Vlug ver dween hij weer in de oak, en voort schoot de wagen, het onb-jkoude tege moet. Na ruim een uur stopte de auto. Zou dit Amsterdam zijn? Kon ik 't maar zien. Maar dat zou erg moeilijk gaan. Als de mannen weg waren het nog wel gegaan zijn. Hij hoorde 't portier dichtslaan, ge rammel met een sleutel, voorts het slaan van een deur. (Wordt vervolgd). Huismus. Dat je meer van meis jes- dan van jongensboeken houdt, is best te begrijpen. Meisjes zijn vaak een beetje zachtaardiger dan jongens; zij houden niet zo van de gewelddadighe den der indianen- cn Arabierenboeken. Jullie waren de enige niet, die zich Za terdag voor de plensbui moesten ver schuilen. Jullie mogen nog van geluk spreken dat jullie net. in de buurt van een portiek waren. Fijn dat je de va cantia zo op prijs stelt. Die is due ten volle aan je besteed. Tanzan. Van de prachtige plan nen ter viering van je verjaardag iheb ik al gehoord! Het spel van mens erger je niet ken ik heel goed. Je moet inder daad een kerel zijn, om je met dat spel letje niet danig te ergeren. Sally Swing. Het is maar ge lukkig, dat je je in Amsterdam weer best voelde, anders dan op reis. Je hebt tenminste de wolkenkrabbers in Zuid nog niet vergeten. En wanneer iemands maag "werkelijk opstandig is, heeft hij maar heel beperkte aandacht voor wol kenkrabbers. Viooltje. Oom Bob zal z"n best doen, om mooi weer voor jullie te be stellen. Hij is echter ook maar een mens, en je moet het hem dus niet kwalijk ne men, als het niet zo heel erg goed lukt, Paganini. Dank je voor je raad sel, Paganini. Wanneer je soldaatjes gekregen hebt, zal dat gekomen, zijn, omdat wij op dat ogenblik geen Dol fijn-merken hadden. Fijn voor je. om op de fiets naar Zegveld te gaan. Wat on aardig van dat parkietenwijfje, om liet mannetje weg te jagen als het zit te eten. Het beestje zal wel denken: Was ik maar vrijgezel gebleven. Veel plezier in je vacantie, neef. Michael Strogoff. Katwijk is een mooie en ook een heel gezellige plaats om je vacantie door te brengen, Michael. Ik wens je. net als de andere neven en nichten, het mooiste weer van de wereld. Op het ogenblik is het echter nog niet zover. N u f j e. Je hebt dus een fijne dag gehad in Amsterdam en Zandvoort. Ar- tis is heel mooi. Het is maar goed, dat het niet gnat verdwijnen. Een ogenblik scheen het, alsof dat zou gebeuren. Heerlijk hè, om op zo'n boot door dé grachten te varen. En vond je de havens niet mooi? S p e e n k r u i d j e. Vond jc het niet een tikje weemoedig, Speenkruidje, om de laatste dag op school te zijn? Die konijnen schijnen de kunst om oorlog te voeren van de mensen te hebben af gekeken. En nog wel met loopgraven. Je zult je wel geen ogenblik vervelen in je vacantie, hè Speenkruidje? Dat Tiroler dansje van jullie had ik best eens willen zien. Poppen moeke. Zelfs de vlij tige en ijverige Poppenmoeke stelt het op prijs, een korten tijd zonder sommen en huiswerk te kunnen leven. Je kunt nu je volle aandacht aan je poppenkin- deren wijden, nicht. Plezierige vacantie! Houtvester. Het is het. Ideaal van vele jongelui, de K.L.M. Maar, zo he lemaal ongevaarlijk is het vliegen niet, al is dc techniek ook in dat opzicht niet reuzenschreden vooruitgegaan. Dat idee van het zweefvliegtuig van je is niet kwaad, Houtvester. We zullen, wanneer de ruimte het toelaat, eens een keer zoo'n modelletje in de krant zetten hoor. .Tc rapport mag er best wezen, neef! Daar leg je eer mee in. Bruinoogje. Van harte gelukge wenst niet je verjaardag, nicht, 't Zal mij benieuwen, of je er aan denkt, van Delft uit te schrijven. Wanneer je va- vacantic hebt, ziet het leven er heel anders uit rlan in normale tijden. I)an denk je niet zo gauw meer aan de din gen, die je anders doet. Veel plezier in Delft en Uddel. Ping u in. Natuurlijk mag je de nichten groeten, beste neef. Het is zelfs een reis van de beleefdheid, om je fa milieleden te groeten. Wanneer 'het nichten zijn helemaal! Je hebt een prachtig rapport, hoor. Leergraag. Te brief zal te laat geweest zijn, nicht. Alvata zal het wel prettig vinden, dat je zijn verhaal zo op prijs stelt. Dat Je de raadsels zo moeilijk vond, ligt niet aan jou hoor. Heb jij ook al vacantie gekregen, of is het nog niet zo ver? Stuur me maar eens een mooie, lange brief. Mol le boon. Het doet me genoe gen dat je. weer 'hersteld bent, neef. Het hoek Tom Mix gaat. zeker over dé filmspeler die enkele jaren geleden de Jeugd van alle landen tot vriend had. Heel wat prettige uurtjes heeft hij de kinderen bezorgd met zijn mooie witte paard en zijn revolver. Jammer voor je logeetje, dat ze zulk hondenweer treft. Rozeknopje. Veel genoegen in Katwijk en ik hoop dat jij en je zusje bruingebrand en als volleerde zwem sters terug zullen komen. Wees maar voorzichtig met de zee, want die is niet te vertrouwen. Opscfieppertje. Voor jou geldt hetzelfde, nicht. Het is te hopen dat er in Katwijk meer zon is dan op 't ogen blik 'hier. Boefje. Dat is weer eena een ouder wetse brief, zoals ik in een tijd niet van je heb gehad, nichtje. Je hebt je prachtig geamuseerd in Looadrecht en Amsterdam. Het Sportfondsenbad, dat zoo op een kerk lijkt, ia een oude gas fabriek, die nu niet meer in gebruik is. Over glas in lood wordt heel ver schillend geoordeeld. De meeste (des- kuhdigen) vindon het wel een verbe tering. Dat Snip cn Snap meer indruk op jo zouden maken dan het Paleis op den Dam 'had ik al vermoed. Bengel. Gelukgewenst met je over gang, bengel. In Utrecht en Zalt.bommel zal jij je best vermakèn. Schrijf me nog maar eens een lange brief. DE OPLOSSINGEN Het eerste raadsel leverde het woord Argentinië op. gevormd uit de beginlet ters van ridderlijk, gemeente, energie, natuur, tafel, inkt, nat, in, en de letter e. In het tweede raadsel is een fout ge slopen. Dat is niet jullie schuld. We zullen dus alleen de oplossing van het eerste raadsel beoordelen. De prijs werd deze week in de wacht gesleept door: Bruinoogje. DE RAADSELS xxxxxxxxxx 5 t i i X t X a X X X X X le rij: Attractie op bazars. 2e rij speelgoed voor zuigeling. 3e rij grootte. 4o rij plaats waar brood ontstaat 5e rij modder. 6e rij gebrek 7e rij moeite. 8e rij kever 9e rij trekdier. 10e rij medeklinker. II. xxxxxxxx* X X X X X X X X X le rij in huis gedragen voorwerpt 2e rij Jongensnaam. 3e rij iemand die actes opmaakt 4e rij vaste prijs. 5e rij delen van 't hoofd. 6e rij flink, robuust. 7e rij zeil a.d. voormast. 8e rij lengtemaat. 9e rij medeklinker. RUILHANDEL Sally Swing kan Ooaterveen bon» nen halen. Johann Strauss krijgt Boeken* bons. Houtvester krijgt Droste bons. Bruinoog j e krijgt Drohte bons. P i n g u i n krijgt postzegels. Leergraag heeft recht op Sunlight bonnen. Boefje krijgt Amersfoortse bo* konbonnen. Maandag na 3 uur kunnen de bonnen worden afgehaald. Tot de volgende weck nichten en neven. Groeten van Oom Bob. De zomer is de tijd, waarin we all* maal het meest drinken. Als het dagen achter elkaar zo warm en drukkend is, hebben we vaak het gevoel, alsof onze tong van leer is en we zouden dan wel steeds willen drinken. „Ik kan de hele kraan wel loog drinken!" zeggen we dan. Natuurlijk is het helemaal niet goed om teveel tu willen drinken en het is zelfs heel slecht om ijskoud water te drinken, als jc het heel warm hebt. Je moet je dan eerst een beetje laten afkoelen. Maar het is toch wel waar, dat we in de zomer meer behoefte aan drinken hebben dan in de winter. Met de dieren is het net zo. Ze heb ben ook last van de warmte en vooral als ze moeten werken cn, zoals trek paarden, uren achter elkaar door de gloeiende zon moeten lopen, snakken ze naar water. Dnur moeten we goed aan denken. In de zomer moeten we zorgen, dat onze vrienden genoeg water krijgen. Als de hond languit op het straatje ligt te hijgen met zijn tong uit zijn bek, mag je heus wel een beetje water in zijn drinkbak doen, zodat hij wat kan drin ken. Dan is hij meteen weer opgeknapt. Onk bij de dieren moeten we er natuur lijk aan denken, dat we niet. teveel ge ven, maar geregeld wat schoon water of wat frisse melk is toch heel goed en je zult eens zien, hoe -dankbaar ze je daarvoor zynl

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1939 | | pagina 11